Alban Berg's Wozzeck en Prokofjev's Assepoester Knokke wordt toch filmfestivalstad RADIO- EN TELEVISIEPROGRAMMA'S Twee hoogtepunten van Parijse seizoen: „Zo is hef'-eindredacteur talloze malen geheld Nog één week „Oliver" Het derde festival van de experimentele film DINSDAG 7 JANUARI 196 4 8 Nog meer vragen over „Zo is het toevallig etc." De radio geeft woensdag T elevisieprogramma HET PARIJSE opera- en balletseizoen kan voor de komende maanden des noods op zijn lauweren blijven rusten want nóch de Wozzeck in de Opéra, nóch Cendrülon in het, Champs-Elysées-theater zullen voorlopig moeilijk overtroffen kunnen worden. Er werd hoog gemikt,doch men heeft de roos getroffen. De opvoering van Alban Bergs Wozzeck onder de meester lijke, onovertrefbare muzikale leiding van Pierre Boulez, in een beweeglijke, doch soms iets te na drukkelijke regie van Jean-Louis Bar- rault en met de trefzekere, Kafkai achtige decors en kostuums van André Masson, moet in de eerste plaats wel ge boekstaafd worden als een verheugen de overwinning op het steriele conserva tisme waarin Frank- rijks nationale mu ziektheater sedert zo ongeveer een kwart eeuw allengs was vastgeroest. Compo nist Georges Auric die enkele jaren ge leden uit de handen van minister André Malraux de (bank roete) erfenis van de opera aanvaardde, had toen als eerste namen op zijn pro gramma van actie ge schreven: Wozzeck, Barrault en Boulez. En hij beschouwde de realisatie van dat project als een test, zowel ten aanzien van de artistieke krachten waarover Frankrijk in de sector van de opera van daag nog beschikt, als vooral met betrekking tot de smaak, de ambities, de intelligentie van het auditorium. Op dat laatste punt kunnen Auric en de rest van het publiek, dat alle hoop nog niet defini tief had opgegeven, nu wel gerust zijn. DE CHATELET-esthetiek die jaren lang in de Opéra gehuldigd werd en waarbij het klaterende kijkspel alle aandacht ten- koste van de muziek absorbeerde, heeft de Parijzenaars gelukkig toch niet hele maal immuum gemaakt voor muzikale en dramatische waarden en emoties die wat dieper graven en daarom misschien ook wel wat hogere eisen aan de inspanning stellen. Tot dusver zijn alle Wozzeck-op- voeringen voor een uitverkocht huis gege ven en zo heeft Parijs dan eindelijk voor een deel zijn achterstand in de muzikale ontwikkeling ingelopen, door nu kennis te nemen van deze ideale weergave van een opera die zo'n veertig jaar geleden werd gecomponeerd om een nieuwe episode in de geschiedenis van het- muziektheater- in te luiden. Een eerste stap, die tevens een mijlpaal is. DE EXCLUSIEVE BELANGSTELLING voor het repertoire van vorige eeuwen waarvan de opera-directies tot dusver ge tuigden. heeft ondertussen óók tot gevolg gehad dat Frankrijk nu niet meer over de zangers beschikt die een modern(er) werk konden bezetten. Alle (tien) rollen wer- „Toen de mensen nog niet wisten, dat ik in Utrecht woonde, was het bij mij thuis rustig. Maar nadat enkele kranten maandag mijn woonplaats hadden ge noemd, heb ik reeksen telefoontjes te ver werken gehad". Dit zei ons vanochtend de eindredacteur van het satirieke VARA-t,v- pregramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer", Herman Wigbold. Er wa ren scherp afkeurende telefoontjes bij en zeer waarderende. Bij die negatieve tele foontjes, zoals Wigbold het noemde, was op zondag al een redacteur van het dag blad „Trouw". Hij kreeg de heer Wigbold of zijn vrouw niet aan de lijn, maar een zoon, want het rooms-katholieke echtpaar was naar de kerk. De protestantse colle ga aan de andere kant van de lijn was door deze kerkgang der Wigbolds niet wei nig verbaasd. Natuurlijk waren er ook de onvermijde lijke anonieme reacties. De zoon kreeg van een edele verontwaardiging ontstoken kijker de opdracht tegen zijn vader te zeg gen, „dat-ie een schoft was". En meer van dat fraais; ook mevrouw Wigbold heeft ervan geweten. „Is die rotvent niet thuis"? De heer Wigbold vindt het overigens wonderlijk dat de meerderheid van de te lefoontjes positief is. „En dan zijn het niet eens kennissen, die mij opbellen, maar mensen die ik helemaal niet ken. Mijnheer, zeggen ze dan, ik vond het een fijn pro gramma. Trekt u zich maar niets van al dat geklets aan en gaat u rustig door". Nu mr. Bot, de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in het strijd perk is getreden, onthoudt het VARA- bestuur zich van verder commentaar over de vraag of het programma wordt voort gezet. Ongetwijfeld zullen de uitzending van zaterdag jl. en de reacties daarop aanleiding geven tot ernstig beraad over de toekomstige presentatie en inhoud van „Zo is het". Waarnemers in Hilversum en Bussum achten het echter niet waar schijnlijk, dat dit satirieke programma zonder meer het veld zou ruimen. Na de fractievoorzitters van de vier re geringspartijen heeft nu ook ir. C. N. van Dis, lid van de Tweede Kamer voor de S.G.P„ schriftelijke vragen gesteld over de recente VARA-televisieuitzending „Zo is het toevallig ook nog eens een keer". Hij heeft de minister van Justitie ge vraagd of in deze uitzending niet godslas terlijke passages voorkomen, „waarop van toepassing is de bepaling uit het wetboek van Strafrecht volgens welke het krenken van de godsdienstige gevoelens door sma lende godslastering strafbaar is?" Ir. Van Dis vraagt de bewindsman of deze bereid en voornemens is het Openbaar Ministerie te instrueren ter zake van een strafver volging. Geraldine Chaplin als Perzische prin ses in Prokovjev's Assepoester-ballet den daarom door Boulez uitsluitend aan Duitse en Belgische krachten toevertrouwd, zodat de Wozzeck voorlopig nog niet op het vaste repertoire kon worden gezet. Maar de belangstelling is gewekt en men kan op Auric vertrouwen dat hij die overwin ning zal consolideren. In de Parijse Opéra is een bladzijde omgeslagen, en de hele twintigste eeuw is hier vóór de muziek nu a priori en in beginsel niet per se meer taboe. IN HET THEATRE DES CHAMPS Ely sees is, als besluit van een internationaal balletfestival, óók een pagina omgeslagen, maar eerder in de tegenovergestelde rich ting. De voormalige balletten van wijlèn de markies De Cuevas, hebben daar onder leiding van diens pleegzoon, de Chileen se schilder-decorateur harrain de Parijse première gegeven van Cendrülon (Asse poester), een groot avondvullend ballet dat door Prokofjev in de jaren '40 voor Mos kou werd gecomponeerd in de lijn en de geest van de vorige-eeuwse romantiek en van Tsjaikofsky's Schone Slaapster in het bijzonder. NIEUWS ZAL de balletomaan hier dus beslist niet vernemen en die bedoeling heeft bij Larrain dan ook kennelijk niet voorgezeten. Er is niet één pas of be weging die men al niet ontelbare keren had gezien, maar gezegd mag worden dat Lar rain zijn Assepoester met alle brille en ingrediënten van veelgekleurde tutu's, prui ken, veren, wolken, golven, duiven, pa leizen en wouden heeft opgedoft, zonder op een paar franken te willen zo niet te hoeven kijken. Het schouwspel moet de lieve duit van honderdvijftig miljoen (oude) franken hebben gekost, en die uit gaven zie je er ook rijkelijk van af. Op de koud-geïnspireerde-precisie van de Bolsjoi of zelfs Sadler's Wells ballet ten moet men bij deze troep nog altijd niet komen, maar met Tessa Beaumont als fee, de nieuwe verschijning Galina Sam- sova in de titelrol en de robuuste Hon gaarse danser Victor Rona als de prins, wordt door de voornaamste solisten zeker geen geringe dosis virtuositeit weggedanst. Niettemin werd de (zwaar georkestreer de) publiciteit voor dit miljoenenspektakel vooral geconcentreerd op een negentien jarig danseresje dat ook nog even met een klein rolletje naar voren mag komen en dat de glorieuze naam draagt van Geraldine Chaplin. Ze is gracieus en ze is lief, Geraldine, maar voor de rest mag men mag haar toch wel aan haar eigen woorden houden toen ze verklaarde, dat Jean Louis Barrault en Pierrre Boulez. ze van het (zware) dansmetier nog alles had te leren. Doch wie zo'n overdadig aangeklede show in rokokostijl bemint, kan bij Asse poester terecht. Al blijf ik 't er persoon lijk dan ook op houden, dat Prokofjev aan deze partituur die van de Stalinistische richtlijnen van conventionele begrijpelijk heid met geen noot is afgeweken de eeuwigheid die hij met zijn andere wer ken verwierf, zeker niet verdiend zou hebben. Frank O ritten De reeks voorstellingen van de musical „Oliver!" is opnieuw met een week uitge breid. Onder auspiciën van het Amster damse dagblad Het Parool zal „Oliver! tot en met volgende week woensdag in het City-theater te Amsterdam blijven. Het dagblad ontfermde zich over „Oli ver!" toen vorige week werd aangekon digd dat de voorstellingen wegens gebrek aan belangstelling zouden worden ge staakt. Toen bekend werd dat de musical nog een week zou blijven, kwam er een nieuwe toeloop van publiek. Dit heeft ge leid tot het besluit nogmaals een week door te gaan. ER IS EEN TIJD GEWEEST dat Knokke ervan droomde een filmfestivalstad te worden. Dat was in 1949. En alles scheen er toen op te wijzen dat het zo zou zijn ook. Aan de oever van het Zegemeer werd in een recordperiode een roman tisch droomhotel opgericht, waarover de meest fantastische verhalen de ronde deden en dat heette speciaal te zijn opgericht om de wereldvedetten van de film te gerieven. Het filmfestival van Knokke is een datum geworden in de geschiede nis van de film. Maar Knokke filmfestivalde slechts één zomer!In het begin van 1963 kwam onverwacht het nieuws dat tussen Kerstmis en Nieuwjaar te Knokke de „Derde Internationale Competitie van de Experimentele Film" Zou plaats hebben (eerste te Knokke in 1949; tweede te Brussel op de Expo 1958). Er werd tevens medegedeeld dat dit festival ééns per vijf jaar zou moeten worden gehouden. MAAR NU WETEN WIJ dat de droom van Knokke-Filmfestivalstad aan het her leven is. Het succes van het thans beëin digde festival, de massa inzendingen en de goede resultaten brachten sommigen der inrichters er toe op nieuwjaarsochtend te verklaren dat er een Biennale van de Ex perimentele film zou moeten komen, die zou moeten worden afgewisseld door een Biennale van de sociale film;. Knokke zou aldus ieder jaar tussen Kerstmis en nieuw jaar filmfestivalstad zijn. Dat dit niet zo maar een idee is, moge blijken uit het feit dat minister Vermeylen, voorzitter van het organiserende „Koninklijk Film archief van België" op deze plannen dui delijk heeft gezinspeeld gedurende de slot- plechtigheid van het festival. HET FESTIVAL van de experimentele film is anders dan anders. Geen sterren- geflonker, wél (vooral jonge) slecht of in lang niet geschoren filmers en would-be filmers, vergezeld van slecht of in 't ge heel niet gekamde extravagante dametjes. Aan dichters en zotten is alle toegestaan, filosofeerde een Casinoportier. „De dich ters zijn wij nu al een beetje gewoon, wij hebben ons nu aan eh die andere moeten leren aanpassen.En hij zucht te diep maar veelbetekend. Artikel 3 van het reglement zegt: „Men verstaat onder experimentele film, elk werk dat bedacht voor de bioscoop of de televisie getuigt van een poging tot hernieuwing of verruiming van de kine- matografische expressie." Dit is het sleu telartikel van het reglement, zoudt u den ken. Niets daarvan! Immers aan het pro gramma werden een aantal blauwe blaad jes toegevoegd, waarop de juryleden van de tweede competitie hun opvattingen over experimentele film uiteenzetten. Zij stem men er bijna allemaal mee in dat „experi menteel" thans wel het minst slechte woord is, al is het onderscheid van taal gevoel tussen de Frans- en Engelsspre kenden opvallend. Anderzijds blijkt geen enkel jurylid van oordeel dat de getoonde werken „bedacht" moeten zijn voor de bioscoop erf de televisie. WELNU ALS U HET mij vraagt: dit is een vergissing. Men kan zich trouwens de vraag stellen, waarom men een regle ment maakt als men de juryleden (indivi dueel dan nog) een afwijkende opvatting laat uiteenzetten. Wij zullen zeker niet be weren dat men de bazen der distributie- huizen in de jury moeten laten zetelen (dat ware een ander uiterste), maar „kunst om de kunst" (om het niet anders te zeggen) mag zeker nooit de bedoeling van een festival worden. Een van de juryleden zegt zeer juist: Een geslaagde experimen tele film is reeds niet meer experimenteel maar een „produkt" dat bruikbaar is voor exploitatie. Welnu het kan niet anders of het zijn juist deze geslaagde experimen ten, bruikbaar voor exploitatie (dus ge schikt voor bioscoop of T.V.). die bekroond moeten worden. De andere, de interessan te pogingen (die gedeeltelijk geslaagd zijn of zelfs mislukt* mogen en moeten getoond worden in het kader van de wedstrijd: zij hebben een onbetwistbare waarde voor de vakmensen en liefhebbers, die ook wel eens willen leren hoe het niet moet DIT GEZEGD ZIJNDE komt de herrie die in de eerste plaats door voorzitter Piet Vermevlen gemaakt werd rondom de film FLAMING CREATURES van Jack Smith die door de „selectiejury" de speciale „prijs van de verdoemde film" werd toe gekend. bijzonder ongewoon voor. De z.g. „humanistische" opvattingen van de voor zitter zullen wel een belangrijker rol heb ben gespeeld, dan hetgeen die prent aan de filmkunst zou hebben kunnen bijbren gen. Deze bemerkingen die in het perspec tief van de uitbreiding van dit festival hun belang hebben, nemen niet weg dat de jury ongetwijfeld ernstig haar taak heeft pogen te vervullen. Nadat deze gedurende de voorbije week zowat 34 uren films (en welke!) heeft gezien, werd gedurende de laatste twee dagen nog twintig uren lang beraadslaagd, terwijl nog verschillende films opnieuw werden geprojecteerd. Het feit dat sommige films (en niet het minst de eerste prijs) meer „ahoe"-geroep, dan applaus kregen bij het voorlezen van het juryrapport ligt waarschijnlijk bij het hierboven genoemde verschil van opvat ting betreffende de experimentele film DE COMPETITIEJURY, bestaande uit: James Broughton, Jean Cayrol, William Klein, Jan Lenica, Lorenza Mazzetti, Nor man McLaren, Joergen Roos en Herbert Vesely, kende de zes hoofdprijzen toe: Grote Prijs Gevaert (5.000 USA): Die Parallelstrasse/Ferdinand Khittl, Duits land 1961. Prijs Bell Telefoon (2.000 USA): Breathdeath/Stan VanDerBeek, USA '62/'63. Prijs Baron Lambert (2.000 USA): Twice a Man/Gregory Markopoulos, USA '63. Prijs Graaf de Launoit (2.000 USA): Le Nez/Alexandre Alexeieff, Clair Par ker, Frankrijk 1963. Prijs Solvay (2000 USA): Renaissance/ Walerian Borowczyk, Frankr. '63. Prijs RTB (Franstalige Belg. Radio en TV) (2000 USA): A tout Prendre/ Claude Jutra, Canada 1963. Prijs Belgische Radio en Televisie (2000 USA): Madeleine-Madeleine/ Vlado Kristl, Duitsland 1963. De „selectie-jury" heeft aan Flaming Creatures van Jack Smith, USA 1963, de speciale prijs van de verdoemde film toe gekend, evenals een prijs aan het geheel van de Japanse selectie. De „Age d'or-prijs": Claes Oldenburg voor de gezamenlijke „happenings": Necro- polish/Raymond Sareff, 1963/Pat's Birth day/Robert Claes Oldenbung, 1962/63/Scar- face and Aphrodite/Vernon Zimmerman, 1963/Voyages II - World's Fair II - „Hap- penings'VRaymond Saroff, 1962. Internationale prijs van de Pers: A tout Prendre/CIaude Jutra, Canada 1963. Prijs van de „Internationale Federatie der Film-clubs": Renaissance/Walerian Borowczyk, Frankrijk 1963. Prijs van de Techn. Commissie van de Belgische Film: Thanatopsis/Ed Emsh- willer, USA 1962. In'het'kadër van het 3e Internationa le festival van de experimentele film is door de „Groupe de recherche d'art visuel de Paris" een tentoon stelling georganiseerd, waarvan de foto een der inzendingen toont. Uit het hart van Amsterdam is de op nieuwjaarsdag op 86-jarige leeftijd over leden actrice Rika Hopper ten grave ge dragen. Tevoren hadden zeer velen, onder wie talrijke toneelkunstenaars, afscheid van de overledene genomen in de tot cha- pelle ardente ingerichte hal van de Stads schouwburg. Als slippendragers naast de rouwauto fungeerden (op de foto links) Pe ter Sjarov, Elly van Stekelenburg, Guus Hermus en (op de foto rechts) Albert van Dalsum, Ko van Dijk, Wim van den Brink; en voorts Caro van Eyck, M. van Spiegel, Rob Geraerds en G. Winter. Zij werden geflankeerd door leerlingen van de To neelschool. Overeenkomstig de laatste wens van Ri ka Hopper hield de rouwstoet op een vijf tal plaatsen stil: voor de studentensocië teit aan de Sarphatistraat, het Studenten- theater Kriterion, het gebouw van de bur- gelijke stand, de Joodse invalide en het voormalige Rika Hoppertheater, de tegen woordige bioscoop Desmet. Op al deze punten werden bloemen aan de baar ge hecht. In de aula op de nieuwe Ooster Begraaf plaats werd het woord gevoerd door Ferd. Sterneberg, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Toneelkunstenaars. Hij zei onder meer: „Op nieuwjaarsochtend is Rika Hopper voorgoed de legende inge gaan, die zich al tijdens haar leven had gevormd. Zij heeft altijd het symbool wil len zijn van de feestelijkheid, glans en al lure van het toneel." Rob Geraerds sprak vervolgens namens de vele vrienden van de actrice: „Zij heeft eerbied aangekweekt voor de toneelspelersstand en heeft altijd naar eerlijkheid en rechtschapenheid ge streefd. Daarmee heeft zij haar grootheid als mens bewezen, die als lichtend voor beeld kan gelden voor de jeugd, naar wel ke zij zo graag luisterde." De heer W. Deen sprak namens de verzorgster van Rika Hopper, Dina, „die gedurende 51 jaar lief en leed met haar heeft gedeeld." HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7,00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dag opening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Berlijns promena de-orkest: amusementsmuziek (gr.) 8.40 Interna tionale volksliederen en -dansen (gr.) 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huis vrouw. 10.10 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammofoonmu ziek. 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (23) 11.40 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koor zang. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte orkestmu ziek en zangsoliste. 13.35 Moderne Franse pia nomuziek (gr.) 14.20 Klassieke en moderne ka mermuziek. 15.00 Jong Nederland musiceert: Ge wijde muziek. 15.5G Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Orgelspel met ritmische begeleiding. 17.45 Gitaarmuziek. 17.55 Het Spektrum. lezingen. 18.10 Oude muziek (opn.) 18.30 Radio-Volks-Universiteit: Internatio nale samenwerking in de oceanografie- de inter nationale oceaan-expeditie, dooi drs. A. A. Man ten. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Muziek van Het Leger des Heils. 19.30 Radiokrant. 19.50 Oude Russi sche liederen (gr.) 20.00 Residentie-orkest en so liste: Nederlandse muziek rond 1813. In de pau ze: plm 20.40 Oecumenische perspektieven, be schouwing. 21.45 Vijf eeuwen Staten Generaal: politieke gesprekken 22.00 Musette ensemble en zangsolisten. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Grammofoonmuziek. 23.00 Buitenmen sen van de maatschappij (1) lezing over het geestelijk afwijkende kind. 23.15 Metropole-or- kest: Romantische muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 8.40 VPRO. 10.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 SociaJistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina) 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Disco-Varia: amusementsmuziek. 1100 Voor de vrouw. 11.40 R.V.U.Verandering van de positie van de vrouw in de laatste 50 jaar, door mevrouw M. Rood-de Boer. 12.10 Licht ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Or gelspel: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Delfts Madrigaalkoor met pianobegeleiding. 13.35 Licht instrumentaal kwintet. 14.00 Omroeporkest: klas sieke en moderne muziek. 14.50 Het Born-voor- jaar, toespraak. 15.00 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Ritmisch strijkorkest. 17.50 Re geringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge sproken brief uil Vlaanderen. 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie: Luistert naar De Stem van de V.V.D. 18.30 Cowboy-combo en zangsolisten. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Kinderkoor. 19.30 Theaterorkest en zangsolisten. 20.00 Nieuws. 20.05 Tango-rumba orkest en zangsolisten. 20.35 De dood van Fede- rico, hoorspel. 21.45 Radiophilharmonisch or kest: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de aktuali- teit. 22.55 Contrasten: muziek voor kenners en liefhebbers (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Interludium. 12.15 Lichte VOOR DINSDAG NCRV: IS.30 Voor de kinderen. NTS: 19.35 Internationaal agrarisch nieuws. NCRV: 19.59 Het Manneke. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Hoe bestaat het. populair-weten- schappelijk programma. 21.00 Onvoltooide revo lutie, documentaire over Mexico. 21.40 Ridder van Maison Rouge. TV-feuilleton (dl.7.). 22.05 Zang en piano. 22 30 Dagsluiting. NTS: 22.40- 22.45 Journaai. WOENSDAG 8 JAN— NTS: 17.00 De Verrekijker: internationaal jeugdjournaal. AVRO: 17.10-17.45 Voor de .ïeugd. 19.30 Dick van Dyke Show. (dl. 7) NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 In AVRO's Televizier. NTS: 20.35 Dr. Albert Ples- man Portret van een mens, film. AVRO: 21.05 Scala: maandelijks muziek-magazine. 22.00 Litteraire ontmoetingen. NTS: 22.35-22.40 Jour naal. muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.OS Schoolradio. 15.45 Koorzang. 16.00 Nieuws 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws en weerberichten 17.15 Clavecimbelrecital: Belgische muziek. 17.45 Russische liederen. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Uitzending van lekenmoraal en -filosofie. 18.50 Luitrecital. 19.00 Nieuws, weer berichten en radiokroniek. 19.40 Jeugd en mu ziek. 20.00 Kunstkroniek. 20.15 Gevarieerde mu ziek. 20.45 Operettemuziek. 21.00 Jazzmuziek. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Latijns-Ameri kaanse muziek. 22.00 Nieuws, 22.15 Volksmu ziek. 72.35 De zeven kunsten. 22.50 Lichte mu ziek. 23 00 Nieuws. 23.05 Chansons. 23.55 Nws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8