'63 kansen fruitexport Nederland miste in voor groenten- en Aannemers gaan eikaars lonen controleren DE BEURS Britse bussen voor Cubanen Pt erez ruimt op Fa. E.DE GRAAFF Voorzitter Van Arcken van Produktschap Appelen hebben te lijden van een stijgende buitenlandse concurrentie Lening Norges Kommunal- bank wordt uitgegeven Straatsburg akkoord met graanplan van Mansholt Plan stabilisatie koffieprijzen Vragen over levering van aardgas aan de „Brigitta" Japan in opmars als staalproducent Uitbreiding Hunter Douglas Key en Kramer verwacht wederom 10 percent Grote opdracht voor SFAC-Neratoom Eerste Rotterdamsche en Holland van 1859 Initiatief in Rotterdam Amerikaanse hulp aan het buitenland Goud goedkoper Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Ned. Bank verlengt kredietbeperking FRINZ- a 5% DONDERDAG 9 JANUARI 1964 11 Research Invoer Grote drie OFFICIAL DEALER Koninginneweg 44 - 48 Haarlem Telefoon 13609 Bouw snelle kernreactor AMSTERDAM HAARLEM VANAF DONDERDAG 16 JANUARI PRIJZEN AANZIENLIJK VERLAAGD WALL STREET Advertentie Nederland heeft in 1963 op een zich uitbreidende markt een kleinere hoeveel heid verse groente aangeboden dan in 1962 en daardoor hoogstwaarschijnlijk kansen op een lonende voortbrenging van agrarische produkten gemist. We' steeg de waarde van de uitgevoerde verse groente met 45 miljoen gulden tot 590 miljoen gulden, maar de hoeveel heid verminderde met bijna 45.000 ton, van 674.000 tot 630.000 ton. De voor zitter van het Produktschap voor Groen te en Fruit, de heer D. J. A. M. v Arcken, vertelde dit vanmiddag in zijn nieuwjaarsrede, die hij overigens be gonnen was met de mededeling dat 1963 voor de groente- en fruitsector in zijn geheel beschouwd niet onbevredigend was. De uitvoer van vers fruit vertoonde ech ter een treurig beeld. Ze daalde met slechts vijfduizend ton van 80.000 tot 75.000 ton maar dit ging gepaard met een aanzienlijke daling van de waarde: v 72 tot 57 miljoen gulden. De oorzaak van de daling der hoeveelheid ligt bij onze ap pelen, die op de internationale markt vrij wel geen rol meer spelen. In 1959 voerden we er nog 123 miljoen ton van uit, in 1962 neg 43 miljoen ton, in 1963 was dit cijfer te ruggelopen tot naar raming 28 miljoen ton. Daartegenover ondervindt de Neder landse appel op de binnenlandse markt, waar zij nog wel domineert, in toenemen de mate concurrentie van appelen van het zuidelijk halfrond, vooral in de latere maanden van het seizoen. De totale veilingomzet steeg met 15 mil joen gulden tot ongeveer 890 miljoen gul den. Een kleine stijging, maar de stijging die 1962 in vergelijking met 1961 te zien gaf was te groot om een herhaling te mo gen verwachten. De toeneming van de to tale omzet in het afgelopen jaar is ver oorzaakt door de onder glas geteelde groen ten. Daarvan ging de omzet met 47 mil joen gulden omhoog tot 428 miljoen gulden. Ook de grove open-grond-groenten stegen: met 13 miljoen tot 53 miljoen. Fruit onder glas bleef op 27 miljoen, andere produkten daalden: andere dan grove open-grond- groenten met 10 miljoen tot 180 miljoen, pet. en steenfruit met 9 miljoen tot 125 miljoen, zacht fruit met 16 miljoen tot 48 miljoen, in de tuinbouw geteelde aardap pelen met 10 miljoen tot 29 miljoen. De heer Van Arcken pleitte in zijn rede Voor een gezamenlijke poging tot het op sporen van produkten, die zich evenals de drie hoofdprodukten sla, tomaten en kom kommers lenen voor de produktie op grote schaal onder glas. Uitbreiding van het as sortiment van produkten, dat in aanmer king komt om met behulp van kostbare in stallaties te worden voortgebracht, kwam hem namelijk ongewenst voor. De intensi vering van en de specialisatie in de glas cultures hebben de sterke omzetstijging van de laatste jaren doen ontstaan en een geleidelijke uitbreiding van het produktie- De reeds aangekondigde obligatielening van 10 miljoen Amerikaanse dollars ten laste van de Norges Kommunalbank zal een rente dragen van 5T£% (jaarcoupons) en worden uitgegeven tegen De le ning heeft een looptijd van 20 jaar en zal worden afgelost in 16 geleidelijk oplopen de termijnen op 15 januari in de jaren 1969 tot en met 1984. Vervroegde aflossing vóór 15 januari 1974 is niet toegestaan. Er zal geen beursnotering in Nederland wor den aangevraagd. De eerste handel in obli gaties ter beurze van Londen wordt op donderdag 16 januari tegemoetgezien. STRAATSBURG Het Europese parle ment heeft gisteren aan het slot van een speciale landbouwzitting van twee dagen, in Straatsburg met grote meerderheid het plan-Mansholt goedgekeurd, dat voorziet in invoering van een Europese graanprijs in één keer, dat wil zeggen een eenmalige aanpassing van de nationale graanprijzen aan een Europees niveau. Slechts een ne gental Duitse christen-democraten en libe ralen stemde tegen. Voorts heeft het par lement, zij het met krappe meererheid, een Europese graanprijs op een hoger peil, dan dr. Mansholt nodig acht, verworpen. WASHINGTON (AP) De Verenigde Staten zullen aan de internationale koffie- raad voorstellen de koffieuitvoercontingen- ten van de produktielanden te verhogen teneinde de stijging van de koffieprijzen te beteugelen, zo is van officiële Amerir kaanse zijde vernomen. De Verenigde Staten zouden voornemens zijn dit voorstel in te dienen op de ko mende bijeenkomst van het uitvoerend or gaan van de organisatie, die op 27 januari te Londen wordt gehouden. Volgens de zegslieden is het niet uitgesloten, dat de Amerikaanse afvaardiging om bijeenroe ping van een buitengewone vergadering van de raad zal vragen en liever niet wil wachten op de volgende statutaire verga dering, die in maart zou plaatshebben. apparaat is naar alle waarschijnlijk ver antwoord. Maar de investeringen zijn deels met vreemd vermogen geschied, met het gevolg dat de weerstandskracht tegen on verhoopte tegenslagen niet in dezelfde mate toenam als de rentabiliteit. Niet erg gunstig was 's voorzitters oor deel over de groenten- en fruitregelingen van de E.E.G. Dat lag zowel aan de Duitse „komkommerstop" van de afgelopen zo mer als aan de manier, waarop in de eerste dagen van dit jaar de liberalisatie van de kwaliteitsklasse I van start is ge gaan zoals bekend met vrijwarings maatregelen van Duitsland en Frankrijk. De „komkommerstop" heeft naar zijn mening de vrees bewaarheid, dat de E.E.G.-minimumprijsregeling een achter uitgang betekent vergeleken met de vroe gere bilaterale Duits-Nederlandse regeling. Teleurstellend was het ook te moeten er varen dat Duitsland, toen het besloot de invoer weer toe te laten, de desbetreffen de maatregelen geheel autonoom nam. Vergeleken met de vroegere toestand, toen overleg werd gepleegd tussen Duitse en Nederlandse deskundigen, betekende ook dit een belangrijke stap terug. De heer Van Arcken vertelde verder o.m. nog dat voor 370 miljoen gulden, dat is voor twintig miljoen meer dan in 1962 aan groenten en fruit in ons land is in gevoerd. De verwerkende industrie ver werkte een groter hoeveelheid verse pro dukten dan ooit tevoren: naar schatting 325.000 ton groenten en 100.000 ton fruit. Hij betreurde het dat voor de contract teelt van groenten in de open grond ten behoeve van de verwerkende industrie nog steeds niet de vorm is gevonden, die beide partijen bevredigt en ried een gezamenlijk optreden van de, contracttelers aan. Hij stelde de vraag of de vestigingsregeling op den duur nog wel noodzakelijk is, nu de teelt van verschillende soorten groenten voor de verwerkende industrie geleidelijk verschuift naar bedrijven. Ook rijst de vraag, of die regeling nu De Tweede-Kamerleden Vondeling en Oele (beide P.v.d.A.) hebben aan minis ter Andriessen (Economische Zaken) schriftelijke vragen gesteld naar aanlei ding van berichten dat een deel van het zgn. Groninger aardgas door de NAM (Shell en Esso) zal worden geleverd aan de Duitse maatschappij Brigitta (Shell en Esso) op iilet-commerciële basis en zon der tussenkomst van de n.v. Gasunie. De ze levering zou berusten op het Eems-Dol- land-Akkoord tussen Nederland en de Duit se Bondsrepubliek van 8 april 1960. De Kamerleden vragen de minister of deze berichten juist zijn en of de leverin gen inderdaad berusten op het Eems- Dollard-akkoord of betreft het hier louter particuliere regelingen' Hoe luiden de be palingen of' reglementen? Zijn de gegevens over de omvang en de ligging van het aardgasveld bij de gren zen van het vergunningsgebied Groningen zodanig, dat er sprake is van een overzich telijke toestand over aardgas in het Eems- Dollard-gebied? De Kamerleden willen verder weten of de regering de zekerheid heeft, dat het Groninger aardgas, dat aan ons land rech tens toekomt, ook via de Gasunie zal wor den geleverd. Leveranties aan de Gasunie moeten door de minister van Economische Zaken goedgekeurd worden. Voorts vragen zij of de Nederlandse regering toen zij de exploitatie aan de NAM verleende nauw keurig op de hoogte was van de hier be doelde verplichtingen en of de regering met de verplichtingen rekening heeft ge houden. „Op welke wijze hebben deze toe komstige leveringen de overeenkomst met de Gasunie beïnvloed of zullen deze dat nog doen?" niet reeds een belemmering vormt voor het benutten van afzetkansen op de markt voor directe consumptie ten aanzien van enkele produkten, die zeer wel op het akkerbouwbedrijf geteeld kunnen worden Daarbij had hij speciaal spruiten op het oog. Over de drie hoofdprodukten vertelde de heer van Arcken nog dat alleen het aanbod en de uitvoer van sla nog een voortgaande groei vertoonde. Tomaten staan reeds drie jaar op hetzelfde peil. In 1962 werden 106.000 ton, in het afgelopen jaar 99.000 ton komkommers uitgevoerd. De produktie was in beide jaren ongeveer 155.000 ton. Zelfs indien er geen tijdelijke handels politieke moeilijkheden waren geweest zou den in 1963 niet meer komkommers zijn uitgevoerd dan in 1962. De achteruitgang van het groentenaanbod deed zich in hoofdzaak voor bij uien en sluitkool. De heer Van Arcken achtte de teruggang van het aanbod te meer te betreuren, omdat rich tegelijkertijd een betere spreiding van de uitvoer manifesteerde. TOKIO (A.P.). In maart zal de Ja panse produktie van ruwstaal die van West-Duitsland gaan overtreffen waardoor Japan na de V.S. en de Sovjet-Unie de derde staalproducent ter wereld zal wor den, zo heeft de Japanse federatie van staalindustrieën aangekondigd. De ge middelde maandelijkse produktie zal in maart 3 miljoen ton bedragen tegen de Westduitse 2,7 a 2,8 miljoen ton. Het aluminium verwerkende bedrijf Hun- ter Douglas heeft heden het programma bekendgemaakt voor een vergaande uit- bieiding van het produktie-apparaat in Rot terdam. Hunter Douglas is van plan zich intensiever te gaan bewegen op het gebied van de bouwindustrie en de verpakkings industrie. Na voltooiing van de plannen zal Hun- ter Douglas voor de fabrikage van arti kelen voor de verpakkingsindustrie de be schikking hebben over een automatische produktie-installatie, die door haar teza men met haar Amerikaanse relaties werd gebouwd, en die de eerste in haar soort op de wereld zal zijn. Key en Kramer verwacht over 1963 een iets hogere brutowinst. Het dividend zal gelijk zijn te weten 10 percent. Dit is gis teren meegedeeld op een aandeelhouders vergadering. De omzet '63 werd geraamd op 18 a 19 miljoen. De orderportefeuille is ongeveer gelijk aan die op het zelfde ogenblik van 1962. Ir. W. H. Kruijff werd tot commissaris en drs. E. L. Kramer tot directeur van de vennootschap benoemd. Het Franse regeringscommissariaat voor atoomenergie zal aan de Frans-Nederland se combinatie SFAC-Neratoom de bouw van de door haar ontworpen snelle kern reactor „Rapsodie" opdragen. Rapsodie is de eerste snelle reactor die in Frankrijk in het atoomcentrum Cadarache gebouwd zal worden. Het is tevens de eerste op het Europese continent. Deze 20 MW reactor zal voornamelijk dienen voor het onderzoeken van reac tor-fysische aspecten en het experimen teren met verschillende splijtstofelemen ten. Bovendien moet Rapsodie waardevol le industriële ervaring opleveren. Deze er varing is noodzakelijk voor de ontwikke ling van de grote, snelle energiereactoren van de toekomst. De enorme kapitalen, die het Rapsodie- programma zal vragen, zijn oorzaak dat de Franse staat de medewerking van Eu ratom heeft ingeroepen. De door SFAC-Neratoom uit te voeren werkzaamheden omvatten de bouw en montage van het reactorvat met zijn af dichtingsdeksels, de ondersteuning en de grafietafscherming. Neratoom levert hier van 25 percent, te weten de drie in el kaar roterende reactorvatdeksels van zeer hoge precisie en de ondersteuningscon structie van de kern met de daarbij be horende neutronen en hitteschermen. De directie van de „Eerste Rotterdam sche" (Verzekering) schat dat het premie inkomen in 1963 met tien miljoen gulden zal toenemen tot ruim 61 miljoen gulden. Directeur mr. J. W. Gratarpa van „De Holland van 1859" verwacht dat de resul taten slechts weinig bij die van 1962 zul len achterblijven. Het bruto-premie- inkomen steeg met 11 percent tot ruim 34 miljoen gulden. De toeneming van het schaden- en onkostencijfer vormden een remmende factor voor een krachtige ont plooiing. De heer Slotemaker de Bruine, lid van de Tweede Kamer voor de P.S.P. heelt schriftelijk aan de ministers van Economische Zaken en van Financiën gevraagd of de regering technische bezwaren ziet tegen een verlaging van de suiker- accijns om daarmee de jongste prijsverhoging van de suiker op te vangen. Op initiatief van de samenhangende pa- troonsverenigingen voor de bouwbedrij ven SPV in Rotterdam hebben ongeveer vijftig aannemers, die in Rotterdam en wijde omgeving grote werken uitvoeren, besloten in toenemende mate koppelbazen van de werken te weren en bovendien om een onderlinge looncontrole in te voeren. Deze vijftig aannemers hebben ongeveer drie kwart van de op de bouwwerken in Rotterdam en wijde omgeving werkza me arbeiders in dienst. Ten aanzien van het loon hebben zij be sloten om tot het van kracht worden van de nieuwe bouw-cao de basisionen met vijf percent te verhogen. Aangezien de rechtsgeldende lonen in de praktijk met vijf percent of meer zijn overschreden houdt dit in, dat de betrokken bouwvak arbeiders geen hogere lonen zullen ont vangen dan voor 1 januari 1964. Wel gaan de sociale uitkeringen en het vorstverlet omhoog, zodat in overeenstemming met de bouwnota 1963 de sociale status van de bouwvakarbeiders wordt verhoogd. Aangezien de betrokken aannemers een gezonde loonsituatie nastreven en zeer ur gent achten, terwijl zij ook in de onmoge lijkheid verkeren hogere lonen te beta len, zijn de betrokken bedrijven vastbe sloten zich aan de overeenkomst te hou den. Bovendien hebben ze zich verplicht mét kracht te bevorderen, dat onderaannemers voor de arbeiders in hun dienst op de be trokken bouwplaatsen ook deze gedrags lijnen zullen volgen. Een nieuw facet in deze situatie is, dat de bedrijven mede werking gaan verlenen aan een loonenque- te. Zij stemmen in met een accountantson derzoek inzake het naleven van de loonaf- spraken. Uit een gisteren gehouden vergadering van de Rotterdamse S.P.V. is gebleken, dat bovendien een commissie namens de vereniging verdere maatregelen ter bevor dering van het nakomen van de loon- en andere afspraken zal beramen. De bedrij ven hebben op zich genomen de omvang van het werken met koppelbazen te ver minderen. Dit werken met koppelbazen zal voor 15 februari geheel moeten zijn geëin digd. Zij hebben zich ook verplicht geen arbeiders van collega's zonder ggldig ont- slagbewijs in dienst te nemen. Bij han delingen die in Strijd met de afspraken moeten worden geacht, is melding aan het secretariaat van de S.P.V. verplicht ge steld. INTERNATIONALS VAST Het Damrak heeft de vaste stemming voor de meeste hoofdfondsen van de voor gaande beursdagen verder met kracht voortgezet. Dit ondêr leiding van de Philips- en Kon. Olie-aandelen. Daarnaast gaf Unilever een zeer goed herstel te zien op de bepaald flauwe steming van de beide voorgaande beursdagen, terwijl Hoogovens vast in de markt lagen op 585 (577). AKU stelde bij de opening wederom teleur op 534% (534). Kon. Olie verbeterde op f 182.60, circa f 1.50 ten opzichte van de slotprijs van dinsdag. Philips ging twee gulden omhoog bij de Opening op f 153,90. Unilever verbeterde een gulden tot f 139 90. Gedurende de verdere beursduur bleef de vraag voor alle hoofdfondsen aanhouden waardoor de prijzen opliepen. Philips Steeg tot 154.50, Unilever tot 140.20, AKU deed 535% en Hoogovens 587. De internationale waarden verlieten de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag. VERHANDELDE FONDSEN 8 januari 7 januari Totaal 444 468 Hoger 215 (48,4%) 222 (47,4%) Lager 164 (36,9%) 143(30,6%) Gelijk 65(14,7%) 103 (22,0%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie182—183,20 gl Philips 153,80—154,40 Unilever 140,20—140,70 Stemming: Praktisch op hoogste punt. VOORBEURS VAN HEDEN Slot 1ste tijdv. 2de tijdv AKU 535 gl 535 Hoogovens 587 585 183—183.20 183,— 154—154,50 gl 154,— 140,60—141,10 141,— Scheveningen 403—405 Vorige slotkoers WASHINGTON (AP) Het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van Engelse bussen aan Cuba ter waarde van 36 miljoen gulden becritiseerd. Verklaard werd dat deze verkoop „geen bijdrage is aan de pogin gen om het Cubaanse bewind te isoleren" De verkoop werd gedaan door Leyland I Motors Limited op een krediet van vijf jaar. Leyland heeft vierhonderd bussen geleverd en de reserveonderdelen daar voor. Cuba heeft optie om nog duizend bussen te kopen. Een woordvoerder van het Britse mini sterie van Handel heeft de Amerikaanse I critiek van de hand gewezen. Hij zei dat ..de fabrikanten vrijheid van handelen hebben waar en. wanneer .zij daartoe de gelegenheid vinden. Er is nooit een boycot door Engeland van Cuba geweest. Wij zien geen reden op het ogenblik van dit I standpunt af te wijken. Wij hebben een tamelijk omvangrijke handel met Cuba. .De directeur vgn de gut.ofabriek heeft I meegedeeld dat hij met een Oostduitse scheepvaartmaatschappij een contract heeft gesloten voor het vervoer van de bussen naar Cuba. Door het Amerikaanse embargo op de handel met Cuba had hij geen Britse reders kunnen vinden om dit vervoer 'op zich te nemen'. WASHINGTON (AP) President John son heeft de -wet voor de toewijzing van I 10.8 miljard gulden voor de hulp aan het| buitenland getekend.. Het bedrag, een compromis tussen de I toewijzingen van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden, is '2160 miljoen gul den beneden het plafond, waartoe eerder machtiging was gegeven. Het 'is 5.4 mil jard gulden minder dan wijlen president John F. Kennedy in het voorjaar 1963 heeft gevraagd. Ter aanpassing aan het buitenlandse niveau zijn d° goudnoteringen, blijkens een opgave van H. Drijfhout en Zoon's Edel metaal-bedrijven -te- Amsterdam-, - verlaagd tot: veredelingsgoud f 4.075—4.125 (ƒ4100 —f 4.150) en binnenlands goud f 4.220 4.250) per kg fijn gewicht. De zilver notering is ongewijzigd gebleven op f 150— 155.50. De verkopen van nieuwe automobielen in de Verenigde Staten zijn in 1P63 8 s cercent groter geweest dan in 1962 Volgens Ward's Automotive Reports zijn verleden jaar 7.334.302 in de VS ee- Fiat heeft in 1963 in totaal 987.400 motorvoer tuigen afgeleverd. De omzet had een waarde van O 7 n wo ill onei 1 ie ..1 .1 A'dam Rubber.... H V.A A.K.U Deli Mjj Hoogovens Philips Gem. Bez Unilever Dordtsche Petr. K. Ned Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K L.M K N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.. Twentsche Bank. Albert Heün Amstel Brouwerij Berkel'- Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap Gist Spir.f. Kon Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch In dol a Kon. Zout-Ketjer Müller Nat. Bezi Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr Ver Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service.... Genera] Motors. Kenn _ott Copper Republic Steel Shell Oil U S. Steel 121% 168% 535% 137,65 586 154,65 140,35 854% 182,55 112% 51. 159 142% 295 137% 204,— 116,— 231,— 521,— 133,— 368 347% 346 304 624 404 236 1035 Ex 718 373'/z 926 220 340 287% 449 359% 484 805 320% 438 57,40 186 770% 216 413 282 929 445 28% 19*; 49*; 34% 63% 78% 76 43% 48% 56% Nieuwe Groenmarkt hoek Zijlstraat Tel. 02500 19405 Aagtekerk 8 n. Port Said. Aalsum 8 te Sambu verw. Abbekerk 8 v. Amsterdam n, Kaapstad. Abida 8 v. Abadan n. Melbourne. Acmae t 8 v. Oslo n. Pernis. Acila t pass. 8 Aden n. Bombay. Acteon t 8 v. Las Palmas n. Durban Adonis 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Alchiba 8 v. Jeddah n. Mena. Aldabi 8 te Rotterdam, t Aegis 9 te Fuikbaai verw. Alamak 8 v. Port Said n. Genua. Alhena 8 v. Salvador n. Las Palmas. Alkaid 8 v. Mobile n. Alexandrië. Almkerk 8 v. Lorenco Marques n. Beira. Alphacca pass. 8 kp St. Vincent n. Marseille. AmerSkerk 8 v. Odessa n. Las Pezia. Ampenan 9 te Portland verw. Amsteldiep 8 v. Geelong n. China. Amsteldijk 12 te Antwerpen verwacht. Amstelveen 8 v. Moji n. Geelong. Angolakust 7 v. Freetown n. Abidjan. Annenkerk pass. 8 Las Palmas n. Kaapstad. Arendskedk 8 v. Aden n. Suez. Ares 9 v. Amsterdam n. Bremen. Aristoteles 8 te Antwerpen. Astor 8 v. Izmir n. Antwerpen. Attis 8 v. Amsterdam n. Nassau. Avedrecht 8 v. Suez n. Mena. Averdijk 8 te Kaapstad. Banggai 8 v. New York n. Tripoll. Blitar 8 v. Genua n. Marseille. Calamares 9 te Puerto Cortez verw. Caltex Amsterdam t 9 te Antwerpen verw. Caltex Delfzijl 9 v. Amsterdam n. Rotterdam. Caltex Eindhoven 8 v. Antwerpen n. Aruba. Caltex Gorinchem t 8 v. Kiel n. Kopenhagen. Caltex Nederland 8 v. Essider n. Rotterdam. Caltex The Hague 8 vertr. Abadan n. Bombay. Caltex Utrecht t 8 dw. Kuria Muria n. Suez. Camerounkust 8 v. Bordeaux n. Dakar. Camitia t 8 v. Curasao n. Punta Cardon. Camphuvs 8 v. Mombasa n. Mukalla. Casamance 9 te Rouen verw. Celebes pass. 8 Korya Morya n. Port Said. Cinulia t 9 te Callao verw. Delphina t pass. 8 Las Palmas n. Monrovia. Doelwijk 8 v. Mena n. Suez. Dongedijk 8 te Southampton. Elizabeth Broere 8 v. Calcutta n. Aden. Esso Den Haag 8 v. Banias n. R'dam. Eumaeus 8 v. Aden n. Pepang. Fina Nederland 8 v. Grangemuth n. Port Said. Forest Town 8 v. Venetië n. Trioli. Fravizo 8 v. Belfast n. Beyroth. Friesland 8 v. ongkong n. Los Angeles. Gaasterdijk 8 te Rotterdam. Gaasterland 8 v. Sydney n. Brisbane. Gabonkust 9 v. Le Havre n. Hamburg. Ganvmedes 8 v. San Vicente n. Antofagasta. Geertje Buisman 9 te Suez verw. Geestland 8 te Roseau. Giessenkerk 8 v. Marseille n. Barcelona, Grebbedijk 8 v. New Orleans n. Savannah. Grootekerk 8 te Zanzibar. Gulf Hansa 8 ten anker Mena v. Wilhelmshafen. Gulf Italian 8 v. Mena n. Ulsam. Heemskerk 8 te Rotterdam. Hercules 9 v. R'dam n. Hamburg. Hollands Diep 14 te Norfolk verwacht. Irzau 8 v. Pimentel n. Callao. Japara 8 v. Aden n. Cochin. Jason 9 v. R'dam n. Antwerpen. Karakorum 8 v. Suez n. Bombay. Karimata 8 v. Cristobal n. R'dam. Katwijk 8 v. Yokohama n. Durban. Kelletia t a v. Thameshaven n. Stanlow. Kloosterdijk 8 te Rotterdam. Koratia t 8 v. Singapore n. Hong Kong. Korenia 8 v. Sydney n. Singapore. Laertes 8 te Rotterdam. Lekhaven pass. 8 Fernando Noronha n. R'dam. Liberty Bell t 8 v. Puerto Miranda n. R'dam Limburg 9 te Bombay verw. Loppersum 8 te Jacksonville. Maashaven 8 v. Dakar n. Bremen. Maaskerk 10 fe Aden verw. Maaslloyd 8 v. Djibouti n. Suez. Mainlloyd 10 te Noumea verw. Mariekerk 8 t.e Rotterdam. Mentor 8 v. A dam te R'dam. Merwelloyd 8 v. Los Angeles n. San Francisco Minos 8 te Amsterdam. Moordrecht t 8 v. San Lorenco n. Curasao. Mijdrecht 8 v. Batumi n. Nagasaki. Naes Tiger t 9 te Séte verw. Neder Ebro 8 te East Londen verw. Neder Eems 8 v. Colombo n. Aden. Nederrhone 8 v. Penang n. Aden. Neder Waal 8 te Dunedin. Oberon 8 v. Kingston n. Puerto Limon. Oldekerk 8 v. Brisbane n. Aden. Ondina 8 v. Mena n. Le Havre. Oranje 7 v. Papeete n. AcapulcO. Overijsel 9 v. Hamburg n. Bremen Papendrecht 8 v. Maresille n. Vlaardingen. Peperkust 8 v. Lagos n. Freetown. Polydorus 8 te Rotterdam. Poseidon 8 te Svannah Verw. Prinses Margriet 8 te New York. Prins Casimir 8 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso 8 té Rotterdam- Prins Mauritz 8 v. R'dam n. Ceuta Prins Willem v. Oranje 8 te Svartvlk. Riouw 8 vertr. Aqaba n. Suez Rotte 9 te Santa Martha verw. Rotti 8 n. Bangkok. Rijndam R vertr. Le Havre n. Southampton. Saloum 12 te Duinkerken verwacht. Scheldelloyd 8 te Antwerpen. Scherpendrecht pass. 8 Sabang n. Hongkong. Schouten 8 v. Antwerpen n. Harlingen. Seinellovd 8 aank. Bremen v Hamburg. Servaaskerk 8 te Rotterdam v Amsterdam, Simonskerk 8 te Amsterdam. Skadi 8 aank. Newport News v. Liverpool. Sloterdijk 7 te New Orleans. Sloterkerk 8 v. East Londen n Durban. Stad Alkmaar 8 v. R'dam n. Palermo. Stad Amsterdam 9 te Amsterdam. Cities service, ygljey. force t Me R'dam. Cradle of liberty t a v. Suez n Mena A1 Ahmadi ctad Delft 8 v Emden n Genua stad Gouda 9 v. R dam n El Ferrol Straat Cumberland 8 vertr. Fremantle Straat Franklin 11 te Yokahama verw. Straat Magelhaeq 9 te Kaapstad verw, Straat Torres 9 v Singapore n. Durban Sumatra 8 v. Suez n. Djeddah Tamara 8 v. Bony n. Wilhelmshafen. Tara 8 v. Takoradi n. Port Harcourt Tero 8 v. Lissabon n. Rio de Janeiro. Thuredrecht 8 v. Split n. Yali eiland (Griekenl T.umanuk 7 vertr. Melbourne n Hobart. Tjinegara 8 v. Singapore n. Brisbane Togokust 8 v. Amsterdam n. Gent. Triton 8 tet Rotterdam. Utrecht R vertr. Kuweit n. Khorramshahr Van Heemskerck 8 aank. Freetown v. Monrovia Van Linschoten 8 n. Lom Marques. Vitrea 8 v Geelong n. Mena Viypara 8 v. Genua n. Khorralamuy* Vlieland 8 vertr. Mena n Singapore Waarclrecht 8 v. Kure n. Austral!» W Alton Jones 8 v Suez n Rastanura Willem Ruys pass. 8 MaPa n. Port Said Wonorato 8 ten anker rede Colombo. Wonosari 8 te Rotterdam. Wonosobo 10 te Babao verw Zaanland 8 v. Bahia n Hamburg. Zafra 8 v. Lavera n. Mena. Zuiderkerk 9 te Suez verw SLEEPVAART Rode Zee 6 vastgem. a. Gr Leenidas n. Cristobal. Schelde 7 v R'dam n Noordzee Titan 7 v. Vlaardingen n. Swancombe De consumentenprijzen in West-Dultsland zijn van de monetaire herziening in 1948 tot eind 1963 gemiddeld met 1,3 percent per jaar gestegen, al dus de Deutsche Bundesbank. Het prijsindex cijfer voor de kosten van levensonderhoud van een gemiddelde groep verbruikers ging m ge noemde periode met 22 percent omhoog? Gedane noteringen. 'Verstrekt door de Amsterdamsche Bank! Ook gisteren was Wall Street weer gun stig gedisponeerd, waarbij de jaarrede van 4e Amerikaanse president van nauwelijks enig einvloed was. Men verwachtte wel dat de president zou aandringen op een spoe dige behandeling van de belastingvoor stellen, terwijl met de lagere regerings uitgaven reeds rekening was gehouden. Aan het slot liepen de winsten van fracties op tot ongeveer 3 dollar. Ford steeg $6 tot 51% op het bericht dat het kwartaaldivi- dend^ verhoogd zal worden van 0.45 tot 0.50. De staalwaarden hadden wat te lijden van winstnemmgen. Van de 1341 verhandelde fondsen waren er 645 hoger, 445 lager en 251 sloten onveranderd. De omzet beliep 5.380.000 shares tegen 5,7 mil joen shares dinsdag. De Dow Jones-indices: industrie -774.46 2.73), sporen 179.41 0.22) en openbare nutsbedrijven 140.62 0.91). De NederUndsche Eank heeft met de representatieve organisaties van de han delsbanken en landbouwkredietbanken overeenstemming bereikt omtrent voortzet ting van de kredietrestrictiemaatregelen gedurende de maanden januari tot en met april 1964. De voor deze periode toe laatbaar geachte expansie van de krediet verlening is, mede met het oog op de sie- zoenmatige stijging van de kredietverle ning in dit tijdvak, vastgesteld op vijf per cent van de gemiddelde stand der kre dietverlening in het eerste halfjaar 1963. BUITENLANDS BANKPAPIER r.Me.^vifik0Yrse,n Loor buitenlands bankpapier ofii Amsterdam luiden: Engelse pond 19 04—10 14, Amerikaanse dollar 3 57i'i—3.61%, Ca- ese dollar 3 29—3.34, Franse frank (100) 73.20— Belgische frank (100) 7.1»%—'7J0%, Duitse (100) 90 15—90.65. Zweedse kroon (100) 68.70 Deense kroon (100) 51.60—32.60. Noorse kroon (100) 4? 65—50.65. Zwitserse frank (100) 83.20—83.70 Italiaanse Ure (lo.ooo) 56 90—58 90. Oostenrijkse sehillmg üOO) 13.9?—14 03. Portugese escudo (100) 6 07>7 Spaanse peseta (100) gr. coup. 5.92%— i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11