Keres bestreed Zuidema met verbluffende veelzijdigheid Tijd van Liebrechts op 5000 m. dusver snelste van dit seizoen HVS-ploeg telt weer volledig mee in volleybaltitelstrijd Vrouwen en hun s Drie landgenoten onder de 8 min Hoogoventoernooi Sloth achterhaalde leider Hartogh Koersen Hilversum Donner van opening uit naar zege Maar resultaten op 500 m. vielen tegen Ook scherpe tijden in Drammen Chelsea schakelde Tottenham uit Ziekenbalans bij Sparta: droevig Raeckse zal debuut niet gauw vergeten DOI.DERDAG 9 JANUARI 1964 13 Engelse Cup-strijd Rigoreuze leeftijdsverlaging stond borg voor een tintelende eerste ronde in Beverwijk Jeugdschaken in Groningen Amerikanen minderen van Tsjechische B-ploeg Jean Saubert weer sterk De Jongste arts van NSF Tal na remise winnaar in toernooi van Hastings „Gaat het fijn?" Zo gemakkelijk reed Rudi Liebrechts woensdag in Hamar, op de eerste dag van de schaatsstrijd om de Elisabethbekerde 5000 meter, dat hij tijdens zijn rit tijdopnemer Klaas Schenk kon vragen of alles wel naar wens ging. Schenk, die aan de hand van de rondetijden al lang tot de conclusie was gekomen, dat de Vlaardinger op weg was naar een prestatie van wereld formaat, had moeite zijn enthousiasme te verbergen. „Prima, jongen, prima", riep hij de in hoog tempo doorgaande Liebrechts na. Niet verwacht Resultaten Het Hoogoventoernooi is nu echt be gonnen, Wel zijn alleen de grootmees ters altham de spelers in de groot meestergroep pas in actie, maar de sfeer is er toch al volledig. De lange tafel in de hal staat gedekt, de journa listen verdringen zich bij de analyse borden en perschef Withuis werpt zich weer op de tekst van het toernooi bulletin, dat zo langzamerhand in de gehele wereld een grote faam heeft gekregen. Mevrouw Filip Minder star In de zevende ronde van het internatio nale jeugdschaaktoernooi in Groningen kwam Hartoch niet verder dan remise tegen Noorda. Weliswaar had hij al in de opening enig voordeel verworven, maar hij kon dit door nonchalant spel niet in winst omzetten. Zijn naaste concurrent, de Deen Sloth, achterhaalde hem in de totaalrang schikking door een fraaie zege op de Brit Harris. De partij tussen de Nederlander Scholl en de Duitser Hubner werd afgebroken in een voor de Nederlandse jeugdkampioen gunstige stelling. De uitslagen waren: Van Herck (Belg.) Cederquist (Zweden) remise; Sloth (Dene marken)Harris (GB) 1-0; Scholl (Ned.) Hubrler (W.-Dld.)afgebroken; Noorda (Ned.)Hartoch (Ned.) remise; Antunac (Joegosl.)Eichhorn (Zwits.) 1-0. De stand is nu: 1/2. Hartoch en Sloth beiden 5Vj pnt.; 3. Hubner 4'/i pnt. en 1 af gebroken partij; 4/5/6. Antunac, Noorda en Harris allen 4 pnt.; 7. Scholl 3 pnt. en 1 afg. partij; 8. Cederquist 2 pnt.; 9. Eich horn 1 pnt.; 10. Van Herck pnt. De uitslagen van de woensdag in Hil versum gehouden koersen luiden: Eddy Six-prijs (2040 meter): 1. Amor Hollandia 1.31.3, 2. Adonis Silk B, 3. Beachcomber. Winn. 1,90, pi. 1,50, 6,90, 1,70, cov. 55,40. k. 5,40. Enne Casindra-prijs (eerste serie) 2000 meter: 1. Baronesse Hollo VS 1.28.6, 2. As- trid van Peterhof, 3. Y van Hollandia. Winn. 3,90, pl. 1,10, 1,10, 1,10, cov. 4,60, k. $40, tr. 39,40. Enne Casindra-prijs (tweede serie) 2000 meter: 1. Youki Axkit 1.26.5, 2. Zwalper S, 3. Zevenklapper. Winn. 8,40, pl. 1,60, 1,30, 1,40, cov. 5.60. k. 8.80. Epinard Kitty-prijs (2000 meter): 1. Zilo 125.3, 2. Zephyr Magowan, 3. Apollo H. Winn. 7,50. pl. 3,70, 5,70, cov. 6,60, k. 33,40. Esculaap-prijs (2020 meter): 1. Weer licht B 1.25.9, 2. Woudsnip S. 3. Ydoliuus. Winn. 4.40, pl. 2,30, 2,40, cov. 5,80, k. 10,70, tr. 50,50. Eric Kinley-nrijs (1600 meter): 1. L. Vol- cen 1.22.3. 2. Upper Ten, 3. Yankee Maid. Winn. 2,90, pl. 2—, 1.90, cov. 3,30. k. 12.30. Finale Enne C^ssindra D-prijs (2000 me ter): 1. Astrid van Peterhof 2.56.7, 2. Ba ronesse Hollo VS, 3. Zevenklapper. Winn. 1,50. 1,60, 1,50, <s%v. 4,10, k. 8,30. Totalisator-omzet: 97.541. Het Canadese Olympische ijshockey team heeft woensdagavond in Füssen met 9-5 (5-0 1-2 3-3) gewonnen van de stedelijke ploeg van Füssen. De Amerikaanse Olym pische ijshockeyploeg speelde woensdaig in Praag een wedstriid teeen de Tsjechische B-ploeg. De Amerikanen verloren met 4-3 (1-1 2-1 1-1). Na haar overwinningen in Val d'Isre en Oberstaufen heeft de Amerikaanse Jean Saubert zich woensdag tijdens inter nationale skiwedstrijden in Grindelwald opnieuw de sterkste getoond. De Ameri kaanse legde het 1100 meter lange par cours, dat een hoogteverschil van 320 meter had, bij een temperatuur van tien graden beneden het vriesnunt af in 1 mi nuut en 37.8 seconden. Zij bleef daarmee de Oostenrijkse Traudl Hecher precies twee séconden voor. De 17-jarige Franpai- se Marielle Goitschel eindigde op vier se conden als derde. De heer Jac. L. de Jongste zal, aldus heeft het bestuur van de N.S.F. besloten. s'~ arts in dienstverband treden van de Nederlandse Sportfederatie. De heer De Jongste, veertig jaar oud en als arts ge vestigd in Zwijndrecht, zal op een nader te bepalen datum ziin werkzaamheden be ginnen. Het 26ste Hoogovenschaaktoernooi, dat in Beverwijk is begonnen, tintelt van strijdlust. Met de rigoureuze leeftijdsver laging, die de organisatoren hebben door gevoerd, blijkt het evenement veel aan spanning te hebben gewonnen. Dat werd woensdag al duidelijk. Want was in vori ge jaren de eerste ronde meestal een aan gelegenheid in de sfeer van oliebollen en appelflappen, nu werd er direct gestreden op het scherp van de snede. Met als resultaat: twee overwinningen voor wit: Keres (tegen Zuidema) en Don ner (tegen Dunkelblum) twee overwinnin gen voor zwart: Larsen (tegen Van den Berg) en Portisch (tegen Filip) plus twee afgebroken partijen. Na de eerste speel tijd dus nog geen enkele remise. Een verrassing was dat Filip, met wit, van de Hongaar Portisch verloor. Beide grootmeesters begonnen de partij op po sitionele basis, weljc uitgangspunt in feite niet meer werd verlaten. De zwartspeler had o.i. bij het ingaan van het midden spel geen overwicht. Hij maakte echter uit stekend gebruik van een open b-lijn, voer de de druk efficiënt op en won nog voor de tijdcontrole. Favoriet Keres bestreed de jonge Zuide ma, ex-jeugdkampioen van Nederland. Het werd een gesloten Spanjaard waarin wit betrekkelijk snel een sterke centrumpo sitie verwierf. De routine en de verbluf fend veelzijdige kennis van de witspeler met dit type spel bleken omstreeks de 20ste zet doorslaggevend te zullen worden. Darga-Bobotsov is afgebroken, waarbij we aannemen, dat de witspeler in zekere mate teleurgesteld zal zijn. Hij had prac- tisch 5 uren lang een drukspel, doch zag geen kans het positionele overwicht uit te bouwen tot een scherpe positie. De vier kante Bulgaar bleef stug doorspelen: ver moedelijk remise, ofschoon de Westduitser nog kansen heeft. Ney-Van Scheltinga werd na royaal vier uren een kijkspel, omdat wit in razende tijdnood verkeerde. Estlands tweede spe ler bleef er echter ijskoud onder, schoof een reeks zetten bij elkaar en weigerde vervolgens remise. Het eindspel staat inderdaad gunstiger voor hem, hoewel we in twijfel trekken of er van werkelijke winstkansen kan worden gesproken. Donner versloeg de Belg Dunkelblum „regelrecht van de opening uit". Het ge heel vroeg 22 zetten, toen gtond de zwarte koning praktisch mat. Hij had remise in handen doch in tijdnood forceerde de Ne derlander. Hij werd verrast door een aan- valszet, die giftiger was dan bij opper vlakkige tijdnood-beschouwing had kunen blijken. Parma-Lengyel is uitgesteld, omdat de zwartspeler nog de Hongaarse kleuren in Hastings verdedigt. Ivkov-De Rooi is eveneens verdaagd. De Joegoslavische grootmeester arriveerde pas tegen het middaguur en claimde met succes recht op slaap, omdat hij twee etmalen in de trein had moeten doorbrengen. De uitslagen van de partijen- y.qor de eerste ronde in de grootmeestergroep zijn: Van den Berg (Ned.)-Larsèn (Dè- nem.) 0-1; Darga (W.-Dld.)-Bobotsov afgebroken; Keres (Rusland) - Zuidema (Ned.) 1-0; Ney (Rusland)-Van Scheltinga (Ned.) afgebroken; Filip (Tsjslow)-Por- tisch (Hong.) 0-1; Donner (Ned.)-Dunkel- blum (Belg.) 1-0. Uitgesteld zijn: Parma (Joegosl.)-Len- gyel (Hong.) Ivkov (Joegosl.)-De Rooi (Ned.). Ex-wereldkampioen Michail Tal heeft woensdag het jaarlijks schaaktoernooi van Hastings gewonnen. In de negende en laat ste ronde kwam hij remise overeen met de Hongaar Lengyel, waardoor hij zijn score op 7 punten bracht. De Joegoslaaf Gligoric werd tweede met 6'/j pnt. Het eindklasse ment was verder: 3/4. Lengyel en Khasin beiden 6 pnt.; 5. Littlewood 5'/a pnt.; 6. Brinck-Claugen 41/» pnt.; 7. John Little wood 3Vs pnt.; 8. Hindle 2'/i pnt.; 9. Dely 2 pnt.; 10. Franklin V/t pnt. Gefascineerd volgden de overige Neder landers aan de kant hun landgenoot tij dens zijn fantastische rit tegen de goed rijdende Arie Zee en toen Liebrechts finishte, kende de vreugde geen grenzen meer. Met zijn lijd van 7 min 44.2 sec. werd Liebrechts niet alleen de snelste Ne derlander aller tijden op de 5000 meter, maar leverde hij tevens de tot dusver beste prestatie van dit seizoen. Zeker, Lie brechts bleef nog altijd bijna tien secon den boven het met 7.34.3 op naam van Jonny Nilsson staande wereldrecord, maar zelfs Nilsson was dit seizoen nog niet ver der gekomen dan 7.48.3. Op de voortreffelijke ijspiste in Hamar men had alles gedaan om de baan voor de Nederlanders zo goed mogelijk te ma ken kwam onder bijkans ideale om standigheden (het vroor acht graden en er was vrijwel geen wind) ook „coming- man" Cees Verkerk, die nog steeds elke wedstrijd beter rijdt, op de 5000 meter ruimschoots onder de 8 minuten. Verkerk, die zijn tegenstander Modder optrok naar een tijd van 8 min 07,0 sec, kwam zelf uit op 7.51.7 en verbeterde daarmee voor de zoveelste maal in dit seizoen zijn persoonlijk record op deze afstand. Wat Verkerk betreft, had iedereen er wel zo'n beetje op gerekend dat hij min der dan acht minuten voor de vijf kilo meter nodig zou hebben, doch dat ook Terwijl de Nederlanders in Hamar reden, ontmoetten de sterkste schaatsers van Noorwegen en Rusland elkaar in Dram men. Vooral op de 3000 meter, waarop overigens slechts een gedeelte van de deelnemers uitkwamen, werden goede tijden gemaakt. Winnaar werd Matuse- vitsj met 4.32.0. Per Ivar Moe, die met 4.32.5 tweede werd, verbeterde daarmee het Noors record van Eriksen (4.33.0). Deze tijd gold het vorige seizoen nog als wereldrecord. De uitslagen waren (alle rijders startten op de 500 meter, maaj konden daarna kiezen tussen 3000 en 5000 meter): 300 meter: 1/2. Kaplan (Rusl.) en Gjest- vang (Noorw.) beiden 42.2; 3/4. Sjabarov (Rusl.) en Efsking (Noorw.) beiden 42,8; 5. Jumasjev (Rusl.) 42,9; 6/7/8. Habibulin (Rusl.) en Thomassen (Noorw.) en Kostsj- kin (Rusl.) allen 43.0; 9/10. Vatn (Noorw.) en Johansson (idem) beiden 43.1. 3000 meter: 1. Matusevitsj (Rusl.) 4.32.0; Moe (Noorw.) 4.32.5; 3. Habibulin (Rus land) 4.37.4; 4. Aaness (Noorw.) 4.41.4. 5000 meter: 1. Maier (Noorw.) 7.49.6; 2. Jumasjev (Rusl.) 7.49.8, 3. Sjabarov (Rusl.) 8.02.9; 4. Seiersten (Noorw.) 8.05.0; 5. Thomassen (Noorw.) 8.07.9; 6. Oedegard (Noorw.) 8.07.9; 7. Stille Denem.) 8.10.3; 8. Kristiansen (Noorw.) 8.13.9; 9. Ko- sitsjkin (Rusl.) 8.14.3 (val); 10. Berger (Noorw.) 8.23.2. Peter Nottet daarin zou slagen, was be paald een verrassing. Nottet, wiens snelste tijd tot dusver 8 min. 11,3 sec was, finishte nu na 7 min. 58,2 sec. De prestaties van de overige Nederlan ders waren trouwens eveneens verheu gend. Wat bijvoorbeeld te zeggen van Ard Schenk, die 'niet alleen de 500 meter won in 43,8 sec, maar op de 5 km. met 8.05.8 ruim 15 sec. onder zijn beste pres tatie bleef en van de 8.07.0 van Piet Mod der, wiens snelste tijd tot dusver 8.21.3 was. Bovendien toonde ook Arie Zee met 8.04.0 aan, dat langzamerhand de vorm terugkomt. Het vreemde van dit alles was, dat te voren de tijden op de 500 meter, met uit zondering van Ard Schenk (43,8), over het algemeen iets waren tegengevallen. Dat gold vooral voor Liebrechts, die zich na een uiterst zwakke start in zijn rit tegen Zee weliswaar herstelde, maar toch ge noegen moest nemen met een voor zijn doen matige 44,4. Ook Nottet, die in Gjoe- vik al 43,1 sec. had gereden, stelde enigs zins teleur met 44,2 sec., een tijd, die ook door Halfweg werd gemaakt. De beste Nederlander op deze afstand was oud-wereldkampioen Henk van der Grift, die in de sprintersklasse eerste werd met 42,9 sec. Klaas Renes liet 43,5 sec. voor zich afdrukken. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Schenk 43,8 sec.; 2. Halfweg 44,2; 3. Not tet 44,2.; 4. Liebrechts 44,4; 5. Verkerk 44,9; 6. Zee 45,4; 7. Modder 46,7. 5000 meter: 1. Liebrechts 7.44.2; 2. Verkerk 7.51.7; 3. Nottet 7.58.2; 4. Zee 8.04.0; 5. Schenk 8.05.8; 6. Modder 8.07.0; 7. Halfweg 8.19.0. Het klassement in de strijd om de offi cieuze Nederlandse titel luidt na de eerste dag als volgt: 1. Liebrechts 90.820 pnt.; 2. Nottet 92.020; 3. Verkerk 92.070; 4. Schenk 92.380; 5. Zee 93.800; 6. Halfweg 94.100; 7. Modder 95.400. Bij de dames reden Carry Geijsen en Willy de Beer een 500 meter. Hun tijden waren respectievelijk 50.3 sec. en 51,1 sec. Tottenham Hotspur heeft zich niet kun nen plaatsen voor de vierde ronde van de Engelse Cup-competitie. In de „replays" voor de derde ronde verloor de Londense club tegen de verwachting in met 2-0 van stadgenoot Chelsea, dat zich hiermee plaatste voor de wedstrijd tegen Hudders- field Town. De uitslagen van de overige „replays" voor de derde ronde waren: Aldershot Aston Villa 2-1 (winnaar thuis tegen Swin don Town); Bolton WanderersBath City 3-0 (winnaar thuis tegen Preston North End of Nottingham Forest); Blackpool West Bromwich Albion 0-1 (winnaar thuis tegen Arsenal). „Ik zit niet in de put. Zo is het nu ook weer niet. Het enige, waar we om vra gen, waar we bijna om smeken, is einde lijk eens geen spelersmisère. We vragen niet eens om geluk, maar om een gewo ne gang van zaken.Deze smeekbede komt uit de mond van Heshof, de man die naast trainer Thompson, de zorges over Sparta draagt. De ziekenbalans bij deze Rotterdamse vereniging geeft inderdaad een weinig be moedigend beeld: Piet van Miert: voor de vierde keer gewond aan zijn scheenbeen; Bela Bodnar: gekwetste spier; Piet de Groot: knie in zijn dij gehad. Tot over maat van ramp heeft Pim Doesburg griep. Tony van Ede zal zondag tegen DOS wel van de partij zijn, al was het maar omdat zijn jeugdige plaatsvervanger Kra mer niet heeft voldaan. Dat is zo onge veer wel het enige lichtpuntje voor de Spartanen. Op onze vraag of Verhoeven ook terug komt kregen we ten antwoord, dat zijn blessure uit de wedstrijd op nieuw jaarsdag wel meevalt, maar dat hij nu weer klaagt over zijn lies... Het Haagse ijshockeyteam HYS Hoky heeft woensdag in Den Haag met 11-1 ge wonnen van het Hongaarse Meteor. De tussenscores luiden: 1-0, 2-0, 8-1. A'oor de hoofd- en overgangsklasse is men deze week aan het tweede deel van de competitie begonnen en dat bracht gis teravond bijna alle Haarlemse volleybal teams binnen de lijnen. In Amsterdam speelde HVS tegen Reva en leverde een knappe prestatie door de hoofdstedelingen in 50 minuten naar een 3-0 nederlaag te spelen. De setstanden werden 15-4, 15-6 en 16-14. HVS, dat de laatste weken voortreffelijk op dreef is, telt weer volledig,mee in de strijd om de titel. De eerste teams van die Raeckse bleven in het eerste deel van de competi tie ver onder de maat. Men is nu bij de dames aan het experimenteren geslagen en het eerste team telde gisteren drie nieuwe gezichten. De debutanten zullen hun debuut niet licht vergeten al is hier alle aanleiding voor, want in nog geen halfuur werden de roodwitten door het hoofdstedelijke Boe merang, waarvan vijf speelsters het oran je-shirt droegen, met 15-3, 15-4 en 15-2 verpletterd. In het spel van kat en muis werd die Raeckse door de Amsterdamse services en smashes van de eerste tot de laatste minuut in de verdediging gedron gen. De zeldzame Haarlemse slagen waren te /.wak om de planken te bereiken. We willen echter de wijzigingen in de die Raeckse-ploegen, die ook het tweede- en derde team golden, niet veroordelen. Men trof het ongelukkig met een tegenstandster als Boemerang. De mutaties hadden ove Overigens zal pas vandaag iedere spe ler in de hoogste groep in actie zijn, want Parma kon gisteren nog rustig met zijn vrouw, waarmee hij pas getrouwd is, naar zijn collega's kijken en Hoog oven-man Paul van Rooi kon nog even aan de sfeer wennen omdat Lengyel en Ivkov nog niet konden spelen. Ivkov kwam later op de middag de arena bin nenstappen, Lengyel zal vandaag in ac tie komen. Mevrouw Parma was gisteren niet de enige echtgenote van een speler, die de strijd gespannen volgde. Mevrouw Filip was er ook en mevrouw Bobotsov, die dus op zijn Bulgaars Bobotsova moet worden genoemd, komt binnenkort, want zij speelt ook mee en naar verluidt doet zij het erg goed ook. Dat laatste kan van mevrouw Filip niet worden gezegd. „Ik snap er wel iets van," zegt deze blondine, „maai daar is het ook echt mee gezegd." Maar desalniettemin leeft zij toch mer tijdens de ronden, al kan zij niet uren lang zitten kijken zoals mevrouw Par ma. De meeste tijd is zij in druk gesprek gewisseld met een vriendin, die zij nog kent van het kandidatentoernooi in Cu rasao. „Het was daar verschrikkelijk warm, toen in 1961," zegt ze. „De spe Iers hadden er allemaal veel last van. maar ik geloof toch ook wel, dat mijn man zijn teleurstellende resultaat deels aan die warmte te wijten had." Dr. Filip heeft zijn goede vorm nog steeds niet terug. „Hij speelt altijd nog al wisselend," zegt zijn vrouw, „en ik hoop dus dat hij zich hier zal herstel len." Zij vindt het heerlijk om samen met haar man naar een toernooi te gaan, maar vaker dan twee keer per jaar lukt haar dat toch niet. „Ik heb een jongen thuis en die heeft mijn aandacht ook no dig," zegt ze. „Is het anders niet opmerkelijk, dat zoveel grootmeesters zoons hebben? ontdekt ze opeens. „Tal heeft een zoon, Geiler en Kortsjnoj ook en Petrosjan heeft er twee." Maar voor een Nederlander is het dan natuurlijk gesneden koek om de dochters van Euwe als tegenargument aan te voeren Dr. Filip en zijn echtgenote zijn in Be verwijk in een gezin te gast. Het bevalt jrima, zegt mevrouw Filip, die voor het -erst in Nederland is en die de Neder- anders het bijvoeglijk naamwoord op- peldt, dat vrijwel iedere schaker of ichakersvrouw in Beverwijk doet: „char ming." De vraag wordt gesteld of deze schaak grootmeesters nu niets anders doen dan schaken. In zijn algemeenheid is dit niet zo. Petrosjan is eigenlijk wel een be roepsspeler te noemen, maar hij is toch maar één van de weinigen. Dr. Filip verkt als redacteur bij radio-Praag. Al- een is hij natuurlijk vaak weg om te chaken. De doctorstitel heeft hij als ju ist verworven. Maar met die advoca tuur is het toch wel voorgoed afgelopen. ..Ik vind dit bestaan ook eigenlijk veel leuker," zegt zijn vrouw. rigens het tweede team, dat het Zaanse Sportief ontmoette, geen goed gedaan. Na een vooral spannende strijd met driemaal 17-15, konden de Haarlemmers na een enerverend slot, net een gelijkspel beha len. De damesploeg van OVRA speelde tegen het Hoornse TOG, dat een rol speelt in de titelstrijd, een zeer verdienstelijke wed strijd. Voor Ank van der Dool en haar teamgenoten bleek de onderhandse verde diging een uitkomst. De defensie won door dit „mode-verschijnsel" aan kracht en Ma rijke Mensink kreeg legio kansen om met haar afmakende smash haar nut voor het net te bewijzen. Na 11-15 en 15-8 gaf OVRA de derde set via 9-5, 10-10, 10-12, 13-13 en 14-13 met 14-16 uit handen. Ook in de laatste set dreigde gevaar, maar na een 13-9 voorsprong kon OVRA haar tegen standster net op 13-12 stuiten. Eindresul taat 2-2. Bi.i de heren heeft OVRA voor zijn stad genoot HVS 2 moeten buigen. De doorslag gaf naar onze smaak de sterkere verdedi ging van de HVS'ers en hun minder star aanvalsspel, dat bij OVRA in de eerste sets volledig op kracht was afgestemd. OVRA speelde met Gaus en Hoogland als vaste spelverdelers terwijl Leijen, Raap en Timmermans de smash voor hun rekening moesten nemen. Dit moderne speltype, dat ook vroeger in zwang was, mogelijk wat minder ver doorgevoerd, ligt de OVRA-ploeg wel, al bleef gisteravond suc ces uit HVS won de strijd met 15-4, 15-12, 13-15 en 15-6. De herenploeg van die Raeckse was kansloos tegen het Zaanse Sportief dat over een beter spelinzicht beschikte en zijn suprematie uitdrukte met 15-8, 15-5 en 15-7. Als de eerste gegadigden voor het kam pioenschap van de eerste klasse dames hebben Alliance '22 en die Raeckse 3 een pittige strijd geleverd, die een zeer ac ceptabel niveau bereikte. De gewijzigde die Raeckse-ploeg, met de dames Prosée, Steenkist, Holm, Van Duffelen, Takken, Smink en Jahn, had meer macht over de bal en dirigeerde beter. Dit kwam echter pas in de derde set duidelijk tot uiting, toen het enthousiasme van Alliance '22 niet toereikend meer bleek. Die Raeckse won de eerste set met 15-13, leidde in de tweede set met 10-7, maar raakte opeens van slag, stapelde fout op fout, kwam achter met 12-10 en verloor na een prach tige rally na 14-11 en 14-14 met 16-14. Een goede opbouw, met zuivere passes en set ups bracht die Raeckse in de derde set het initiatief voor het net. Wel vocht Al- lince enthousiast door, maar het richten van de bal ontbrak, het toeval speelde een te grote rol en de technische tekortkomin gen openbaarden zich scherp. Met 15-3 en 15-7 verkreeg die Raeckse de beste positie op de ranglijst. Bij de heren viel de moeizame zege van de Blinkert op WIK op. Zelfs verloren de groenwitten de eerste set en stonden zij ook in de tweede set dicht bij een neder laag, 9-0 en 14-3, Setstanden: 15-9. 14-16, 7-15 en 3-15. De grote verrassing kwam uit Heemstede, waar PWN niet geheel op volle kracht door het herstellende HBC met 3-1 werd verslagen. De uitslagen luidden: Heren: WIK-de Blinkert 1-3; Alliance 22-die Raeckse 3 3-0; OVRA-HVS 2 1-3; PSVH-DSS 1-3; Velox-Alliance 2 3-0; die Raeckse-Sportief 0-3; OVRA 6-Alliance '22 5 1-3; JBS-Alliance 22 3 2-2; Gios-die Raeckse 2 0-3; HBC 2-PWN 3 3-0; HBC- PWN 3-1. Dames: HBC 3-Alliance '22 2 0-3; die Raeckse 3-Alliance '22 3-1; OVRA-TOG 2-2; die Raeckse 2-Sportief 2-2; JBS-PWN 3-0; die Raeckse-Boemerang 0-3; Velox- OSS 1-3; Alliance '22 3-Alliance '22 5 1-3- JBS 2-Set Up 3 3-0; PSVH 2-die Raeckse 6 3-0; Alliance '22 4-Topscore 2 1-3; OSS 2- FES 1-3.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13