VAL DA Massale demonstratie van onderwijzers AGE POLLE, PELLI EN PINGO r Kort en bondig Stor en Fips in het land van Zjoezoe Kindje verbrand in Den Bosch Vijf mannen bedolven onder het puin Ruim 23.000 leerkrachten zetten kracht bij aan hun eisen voor een betere salariëring Vier maten voor de „wegwerpverpakking" Prinses Irene beëdigd Onbekende man nu geïdentificeerd Verzending van zeepost Drie soldaten voor de krijgsraad Controle op verpakte geneesmiddelen Gasvergiftiging in Gouda Het wordt kouder it II DONDERDAG 9 JANUARI 1964 2 keelpastille ontsmet-verzacht verfrist Leuzen Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk HIK IS-Ovet?/ IK DO6 Die 6MM6R AF, MUN WAT NO HE886N PoH,g gN P1N60 DB HIK NOU, DAW M06T6N ■ze huw eioew M6D1C1JW PR065R6N eew PRACHT MID- DEU - DAT KNOOP. IK IW AAHN OOR 11 De tweejarige Eini Hol uit Den Bosch is woensdag rond twaalf uur omgekomen bij een brand in de ouderlijke woning bo ven een garage. Het vuur, dat ontstond bij het aanmaken van een kachel met petro leum, greep zo snel om zich heen dat het spelende jongetje niet meer tijdig uit de brandende huiskamer kon worden gered. De bovenwoning is voor een groot deel uitgebrand. Vijf bouwvakkers zijn gisteren bedolven onder puin, toen een huis instortte in de Dorpsstraat van Amby bij Maastricht. Vier van hen slaagden erin zich snel te bevrijden, de zeventien-jarige metselaars leerling Rings uit Itteren slaagde hierin niet. Zijn vier collega's en omwonenden kon den hem binnen een half uur redden. De jongen had een gebroken arm, kneuzingen en een shock opgelopen. Hij is naar het ziekenhuis te Maastricht gebracht. Het salariscongres dat de Nederlandse Onderwijzersfederatie gisteren in Utrecht heeft gehouden, is uitgegroeid tot een demonstratie van misnoegen tegen het beleid van de regering. Ongeveer 23.000 onderwijzers, onderwijzeressen en kleuterleidsters waren in de Julianahal samengeperst om de klachten te horen, die vier sprekers uitten over de betaling van het onderwijzend personeel. Het grootste deel der demon stranten moest staan. De massale toeloop naar de Domstad veroorzaakte bovendien tussen vier en vijf uur verkeersstagnaties doordat de Utrechtse politie de stroom niet meer kon verwerken. Van het station naar de Julianahal trok van drie uur af een onafzienbare stoet congresgangers, velen gewapend met spandoeken en borden. Er waren leuzen bij als: ,,'t Is wel rot Bot. maar die salarisschaal mot kapot" en, doelend op de recente motie tegen het roken: „Kan niet roken voor de klas. te slecht bij kas". Op vele borden werd sta kingsrecht geëist. Met frenetiek applaus werden de rede voeringen in de Julianahal voortdurend onderbroken. De heer W. van de Gevel, voorzitter van de Nederlandse Onderwij zersvereniging, vertelde dat een onderwij zer. die na zijn opleiding begint op 21-jari- ge leeftijd, bruto 455,- in de maand ver dient. Een onderwijzer met hoofdacte bleek na ruim drie jaar dienst netto deze som per maand te krijgen. Na aftrek van kosten voor levensonderhoud en studie houdt hij ruim f 20.- per maand over voor kleding, zakgeld en sparen. Een kleuter leidster krijgt na haar mulo-opleiding en drie jaar kweekschool netto 300,- per maand. Grieven De heer Van de Gevel wees erop dat de onderwijzers al anderhalf jaar wachten op het antwoord naar aanleiding van hun c Concertgebouw, vandaag 20 u Orgel concert door Plet Kee. Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „De markiezin van Arcis" van Carl Stemheim. Regie: Karl Guttmann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Een ondeu gend vrouwtje", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules tegen Odysseus", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De zoon van memand", 14 j. Vrijdag 20.15 u.: „Het Chapman-rapport", 18 j. Rembrandt, 14 ,19 en 21.15 u.: „Hoe slaag ik in de liefde", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verloren helden", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Binnen zon der kloppen", 18 j Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Ivanhoe", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 19 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Da gelijks geopend van 10-18 uur en van 20- 24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3); Tentoonstelling „5 tot 500". Da gelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Wandelgangen StadsschouwburgIn januari: werken van de schilder-tekenaar Henk Kleijn Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift, facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 januari. Geopend dagelijks, zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tot en met 26 )a- nuari: Tentoonstelling van kerstvoorstel lingen uit eigen bezit. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van „De Groep". Dagelijks geopend van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. Tot en met 12 januari. Huize Bloemenheuvel, (Bloemendaalse- weg 158, Overveen): Tentoonstelling van bekroonde inzendingen van „Talens-Prijs' 1963-1964. Geopend van 10-17 u. en zon dag van 14-17 u. Tot en met 18 januari. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh. maandag) van 20 u. af, cabaret van 21-23.15 u. Waag-taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. Raadhuis Hoofddorp, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer me&u DONDERDAG 9 JANUARI City, 20 u.: ,,'s Nachts langs de trottoirs". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring smalfilmclub „Velsen". Patronaatsgebouw. Willemsbeekweg. 20 u.: Familieavond Chr. Besturenbond „IJmuiden", m.m.v. „De Klavierschippers". Gem. en r.-k. openbare leeszaal en bi bliotheek, middag en avond gesloten. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16 u. Beverwijk, Stadhuis „Schevbeek", 19.30 u.: Vergadering gemeenteraad. Beverwijk, kennemer Theater, 20 u.: Concert Noordhdllands Philharmonisch Orkest voor Mij tot Bevordering der Toon kunst. VRIJDAG 10 JANUARI City. 20 u.: „Terug uit de hei". Stadsschouwburg, 20 u.: Alfred Hitch- cocks „De vogels". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20,30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder donderdag. DONDERDAG 9 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „4 for Texas". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Muiterij op de Bounty". VRIJDAG 10 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „4 for Texas". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Muiterij op do Bounty". W.B. Theater, 20 u.: „De held van Ben ghazi". De zogenoemde wegwerpverpakkingen voor chocolademelk en koffiemelk zullen voortaan geen andere inhoud mogen heb ben dan een hele. een halve, een kwart óf een achtste liter. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft een daar toe strekkende verordening aanvaard. De regeling geldt voor papieren verpakkingen en ook voor flesjes, die slechts één keer worden gebruikt, maar niet voor blikjes. Ook geldt de regeling niet als de produk- ten bestemd zijn voor uitvoer. Het produktschap wil de op het ogen blik in gebruik zijnde maten „bevriezen". Er blijken echter nog meer maten in ge bruik te zijn dan de tien volumematen voor koffiemelk. De consumentenorganisa ties hebben op ordening op dit gebied aan gedrongen. laatste voorstellen. De voornaamste grie ven zijn de lage aanvangsalarissen, het feit dat een onderwijzer pas na 27 jaar dienst op zijn maximum-salaris komt en het feit dat de regering haar afspraken niet heeft nagekomen en weigert met de onderwijzers te overleggen. Namens het Katholiek Onderwijzersver- bond en de Protestants-christelijke Onder wijzersvereniging kwamen op het podium de heren D. H. Dutmer en de heer F. W Poncin. Zij wezen er beiden op dat de bonden in 1957 tot een salarisaccoord met de regering kwamen, op voorwaarde dat er een functie-analyse van het onderwij- zersambt zou plaatshebben. V^n de resul taten van het onderzoek heblien wij nog altijd niets gehoord, aldus de heer Poncin. De vergelijking met de technische ambte naren, die de onderwijzers in 1957 als on gunstig afwezen is nu ook door de re gering losgelaten, omdat de onderwijzers salarissen zelfs beneden die van de tech nische ambtenaren zijn gekomen. Uiterste grens Over het georganiseerde overleg ver klaarde de heer Poncin: ..De regering kenmerkt zich door stilte. Wij hebben er geen vat op want wij overleggen met ver tegenwoordigers die geen enkele zeggen schap bezitten". De heer Dutmer zei: „Wij hadden er een lief ding voor over gehad om hier niet te staan. Wij stellen democratische instellin gen op hoge prijs, mits deze niet worden uitgehold en de regering het overleg reëel houdt. Wij houden de regering echter aan de gemaakte afspraak en wensen niet te wachten tot St. Juttemis. Vandaag is ook naar onze mening de uiterste grens be reikt". Bijzonder enthousiast werd de rede ont vangen van de jonge onderwijzer H. H. M. van Gend uit Musselkanaal. ..De regering is blind en doof en doet alsof zij niets merkt. Toch blijft de ANOF het spel eerlijk spelen. Waarom? Jarenlang heeft de regering ons de ver gelijking met de technische ambtenaren opgedrongen. Nu die vergelijking ten gun ste van ons uitvalt, moeten we ineens „het grote verband" bekijken. De K.L.M. wordt ten koste van miljoenen en nog eens mil joenen door de regering draaiende gehou den, .H?,t onderwijs is. klaarblijkelijk ,vsn minder belang en de onderwijzers tellen helemaal niet mee. „Het onderwijs is een voortdurende zorg va a de regering, aldus een passage uit de Troonrede. „Maar de onderwijzers zullen de regering voortdu rend een zorg zijn", aldus de heer Van Gend. Hij vroeg of de regering beseft dat zij bezig is een hele generatie van jonge on derwijzers te beroven van haar idealen en goede wil. Hij meende dat de regering een mentaliteit kweekt van: „Krijgen wij het minimum, dan geven we het miir- mum". Hij riep het ANOF-bestuur toe de regering onder druk te zetten en als het echt niet anders kon ..door te drukken". In een motie, die het congres aan de regering en aan de Staten-generaal zal zenden, constateert men dat de redelijkheid van een kortere salarisschaal en verhoging van de aanvangssalarissen niet door de regering is weersproken. De motie wijst op de spanningen onder het onderwijzend personeel en verzoekt op zeer korte ter men inwilliging van de rechtvaardige ver langens. Het kostte de leiding van het congres tenslotte de grootste moeite bij het sluiten van de vergadering een groep jongeren tot zwijgen te brengen, die in spreekkoren een ultimatum aan de regering eiste. De prinses tijdens de beëdiging. Prinses Irene is gistermiddag in aanwe zigheid van de koningin en prinses Bea trix beëdigd als vertaler voor de Spaanse taal door mr. -J. J. Plugge. president van de rechtbank in Utrecht, tijdens een bui tengewone openbare zitting in het paleis van Justitie aldaar. De prinses is op 9 de cember van het vorig jaar geslaagd voor het rijksexamen tolk-vertaler Spaans aan de universiteit van Amsterdam. Prinses Irene zal het verdere gedeelte van de maand januari doorbrengen bij de Neder landse ambassadeur in Spanje en me vrouw Van Panhuys in Madrid.. De man, die maandag in bewusteloze toestand in de bossen bij Nunspeet is ge vonden, blijkt een 35-jarige Duitser te zijn, die is ontvlucht uit een inrichting in West- Duitsland. Hij heeft vijf dagen gezworven en is, naar aangenomen wordt, liftend naar Nederland gekomen. Tijdens zijn zwerftocht door Nederland heeft hij enige kleine diefstallen gepleegd om aan kleding te komen. Na 36 uur was volgens het oordeel van de behandelend geneesheer zijn toestand zodanig verbeterd <lat hij kon worden ver hoord. Woensdagavond is de man met toe stemming van een arts in verzekerde be waring gesteld door de rijkspolitie te Nunspeet. 46-47. Toen Stor door de kier naar bui ten keek, schrok hijWant daar zag hij de krauw-wauws, en dat waren lelijke beesten.' Oei.' zei Stor. Wat 'n monsters zijn dat! Het leken wel 'n soort vogels, maar met scherpe tanden en ze keken heel drei gend. Er kwamen er steeds meer, en ze pro beerden het huis binnen te komen; maar gelukkig konden ze niet door de dichte deuren en ramen komen, uii/ ic riucp l i 4380*6. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: s.s. „Korendijk" (15 jan.); Argentinië: m.s. „Cap San Augustin' (14 jan.); Australië: m.s. „Regenstein' (21 jan.) en s.s. „Canberra" (16 jan.); Brazilië: m.s. „Cap san Augustin" (14 jan.) en m.s. „Argentina Star" (16 jan.); Brits-Oost-Afrika: m.s. „Ferdinand de Lesseps" (15 jan.); Canada: s.s. „Koren dijk" (15 jan.); Chili: m.s. „Wiesbaden" (12 jan.) en m.s. „Ares" (14 jan.); In donesië: t.s. „Essen" (16 jan.); Nederl. Antillen: m.s. „Hercules" (15 jan.); Nieuw- Zeeland: m.s. „Seine Lloyd" (13 jan.) en m.s. „Corinthic" (15 jan.); Suriname: m.s. Chiron" (14 jan.); Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: m.s. „Transvaal Castle" (12 jan.) en s s. „Overijsel" (15 jan.). Drie dienstplichtige soldaten hebben voor de krijgsraad in ben Haag terecht gestaan op beschuldiging feitelijke insub ordinatie te hebben gepleegd door te vech ten met een kapitein. Zij hoorden ieder vier maanden gevan genisstraf met aftrek van dertig dagen voorlopig arrest tegen zich eisen. Een der soldaten gaf op 3 november op het station in Rotterdam geen gevolg aan het bevel van een kapitein tijn baret op te zetten. De anderen hadden zich met het geval bemoeid en getracht hun kameraad, aan wie door de kapitein arrest was aan gezegd, te „ontzetten". De drie soldaten hadden een uitstekende staat van dienst Hun commandant, die hen verdedigde, be toogde dat bij een wat tactvoller optreden van de kapitein uit de gebeurtenissen op de derde november van het vorig jaar geen krijgsraadzaak zou zijn ontstaan. Van de drie soldaten zijn er twee ver oordeeld tot ieder twee maanden en twee weken gevangenisstraf. De derde kreeg vóór hetzelfde vergrijp twee maanden ge vangenisstraf. Vóór 1 april zullen alle verpakte genees middelen die per 1 oktober 1963 in de han del waren bij de overheid moeten worden aangemeld ter registratie. Ook de na april in de handel komende geneesmidde len zullen moeten worden geregistreerd Bovendien zal niet alleen achteraf, maar ook vooraf controle worden uitge oefend op de verpakte geneesmidde len, op grond van de onlangs aangenomen wijziging van de Wet op de Geneesmidde lenvoorziening. De staf van de Farmaceu tische Hoofdinspectie van de Volksgezond heid zal worden uitgebreid om een scherpe controle op de naleving van de vele nieuwe voorschriften mogelijk te maken De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft de bevoegdheid de ver koop van bepaalde geneesmiddelen te ver bieden. Uit een onderzoek zal moeten blij ken, dat het geneesmiddel de werking heeft die de fabrikant eraan toekent. De fabri kant zal bij het medicament een verkla ring moeten overleggen waaruit blijkt hoe het middel van fase tot fase is bereid Er wordt in de nieuwe wet niet van uit gegaan dat al of niet schadelijke bijwerkin gen niet mogen voorkomen. Bijna alle ge neesmiddelen hebben bijwerkingen, zodat afwezigheid daarvan een onmogelijke eis zou zijn. In een woning aan de Brugvlietkade in Gouda is gistermiddag een twaalf-jarig meisje door buren dood op bed aangetrof fen. Haar moeder, de vijftigjarige me vrouw Albers-Veerman, lag bewusteloos op de grond naast het bed. Ze is naar het „Van Iterson-ziekenhuis" gebracht, waar ze nog steeds niet bij ken nis is gekomen. De officier van justitie te Rotterdam heeft persoonlijk een onder zoek ingesteld. Dr. J. Zeldenrust, ana toom-patholoog te Den Haag, heeft sectie verricht. Hij stelde als doodsoorzaak gas vergiftiging vast. Aangezien de gaskraan open stond, gaat de politie na, of hier op zet in het spel is. Zieke op Maasdam. Het 8976 ton metende Nederlandse lijnschip Maasdam is gisteren naar de haven van Halifa> uitgeweken om een bemanningslid aan land te brengen, dat naar wordt gemeld lijdt aan hevige pijnen in de onderbuik. Lagos Sarkoezi, die volgens zijn paspoort statenloos is, is naar een ziekenhuis ver voerd. Naar Bangkok. Dr. ir. F. Bakker Schut, oud-hoofddirecteur van de Haagse gemeentelijke dienst van Wederopbouw en Stadsontwikkeling, is met het Tweede- Kamerlid H. M. Franssen naar Thailand vertrokken. De heer Franssen adviseert het stadsbestuur van Bangkok over een hervorming van het gemeentelijk belas tingstelsel. De heer Bakker Schut zal de stad advies geven over de uitvoering van plannen voor stadssanering, krotopruiming en woningbouw. Woonwagenperikelen. B. en W van Den Haag hebben besloten voor het vol gende winterseizoen een strikte hand having van het voor de gemeente gelden de maximum aantal toelaatbare woon wagens door te voeren. Een eventueel surplus zal over de gemeentegrenzen worden gezet. B. en W. zeggen dit naar aanleiding van vragen uit de raad, ovei' „schier onbeschrijfelijke en niet verant woorde hygiënische toestanden" op de Zomerhof, waar 16 woonwagens staan. Er zullen in Den Haag 130 officiële stand plaatsen komen. Olie en natuurschoon. Het Tweede- Kamerlid de heer Oele (P.v.d.A.) heeft aan de ministers van Financiën, van Landbouw en Visserij en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevraagd of, nu gronden van het Staatsbosbeheer en van de Dienst der Domeinen betrokken zijn bij de exploratie-activiteiten van olie maatschappijen in het waddengebied, de ministers de verzekering kunnen geven dat van hun kant alles in het werk zal worden gesteld om blijvende schade aan natuurschoon en vogelbestand te voor komen. Drjjvende universiteit. Het m.s. „S~- ven Seas" zal in de periode oktober ÏO"* tot juni 1965 nog twee reizen maken m-' studenten. De opzet van deze „drijvend universiteit" is, de collegestof die aan boord wordt behandeld, te illustreren met excursies en gesprekken met regerings functionarissen en studenten in andere landen. Limburgse jagers. Het Regiment Lim burgse Jagers bestaat 9 januari 150 jaar. De officiële viering zal plaats hebben op 1 juli. In de vooroorlogse jaren waren regimenten gelegerd in Venlo, Breda en Nijmegen. Het tweede en het zesde had den in mei 1940 de Peelstelling betrok ken. het 11de regiment was betrokken bij de strijd op de Grebbeberg. Van deze stamregimenten hebben 12 bataljons aan de acties in Indonesië deelgenomen. Naar Indonesië. Volgens het Indone sische persbureau Antara worden dit jaar zesduizend Nederlandse toeristen in Indo nesië verwacht. Het totale toeristenbezoek wordt op 25.000 personen geraamd. Het K.N.M.I. deelt mee: In de luchtdrukverdeling in onze omge ving komt enige verandering. Deze hangt samen met de beweging van een kleine depressie. De afgelopen dagen trok deze van de Noordzee naar de Oostzee, maar gisteren boog de storing in zuidwestelijke richting af en verplaatste zich naar Duits land. Verwacht moet worden dat de de pressie verder naar het zuiden zal trek ken. Dit betekent voor ons land dat de aanvoer van tamelijk zachte lucht van de Noordzee zal ophouden en dat er met een zwakke tot matige noordoostelijke wind geleidelijk koudere lucht uit Duitsland zal worden aangevoerd. De temperatuur komt daardoor weer in de buurt van het vries punt. Er blijft veel bewolking. Plaatse lijk kan ook neerslag voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w binnen- en buitenland. .5 Neerslag: laatste 24 uur. ■o-S fi-r d e O Den Helder motregen n 5 4 Ypenburg motregen n 7 6 Vlissingen motregen nw 6 5 Eelde motregen nnw 6 5 De Bilt motregen nw 6 5 Twente motregen nw 5 5 Eindhoven motregen nw 5 5 Z.-Limburg motregen wnw 2 rt Helsinki licht bew. wzw 0 Stockholm zwaar bew. zw —2 7 Oslo mist w.st. —5 8 Kopenhagen zwaar bew. ono 2 1 Aberdeen zwaar bew. zw 6 4 Londen geheel bew. w 7 3 Amsterdam geheel bew. n 6 5 Brussel motregen nw 4 Luxemburg geheel bew. wnw 2 1 Parijs motregen w.stil 3 2 Bordeaux mist w.stil 0 4 Grenoble onbewolkt w.stil 2 8 Nice onbewolkt nnw 14 3 Berlijn sneeuw 0 3 1 Frankfort motregen zw 0 0 München zwaar bew. zzw 0 5 Zürich zwaar bew. zzo 1 7 Genève geheel bew. wzw —3 7 Locarno onbewolkt w.stil 4 8 Wenen geheel bew. ozo —3 8 Innsbruck zwaar bew. w.stil —3 —15 Belgrado geheel bew. ozo 8 Rome onbewolkt w.stil 11 3 Ajaccio onbewolkt ono 15 1 Madrid geheel bew. nnw 6 2 Mallorea half bew. w.stil 12 0 Lissabon onbewolkt no 11 4 Vrijdag 10 januari Zon op 8.46 uur, ondér 16.49 uur. Maan op 4.34 uur, onder 13.51 uur. Maanstanden 14 januari 21.43 uur nieuwe maan 22 januari 06.29 uur eerste kwartier 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water te IJmuiden Donderdag 9 januari Hoog water 11.53 uur en uur. Laag water 7.13 uur en 19.43 uur. Vrjjdag 10 januari Hoog water 0.31 uur en 12.58 uur. Laag water 8.21 uur en 20.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2