B.B.-onderkomen werd een middelbare meisjesschool Kort IJ mond nieuws IJM 35 verkocht naar Engeland Hoogovens in cementfabriek Rozenburg Scheepvaartverkeer via IJmuider sluizen Velser Sportstichting Havenberichten Dieistal op een Zweeds schip Kort IJmondnieuws H. Th. Duyn gehuldigd Schaatsers trainen op IJmuider strand Faillissementen 5 FILM EN FILMWERELD UIT DE ZAKENWERELD DONDERDAG 9 JANUARI 1964 THE BIRDS" (2-D) TO HELL AND BACK Nieuwjaarsvergadering van Kamer van Koophandel voorlopig uitgesteld -NIEUWS- (C 11 y). Het feit dat Hollywood nu al twintig jaar lang aan de lopende band films maakt over de tweede wereldoorlog wijst erop, dat het bioscooppubliek van dit soort rolprenten maar niet genoeg kan krijgen. Vreemd, want in wezen lijken al die films op e aar als de ene druppel „bloed, zweet en tranen" op de andere Daar ontkomt ook „Terug uit de hel" niet aan, de verfilming van het authentieke levensverhaal van Amenta's nationale oorlogsheld Audie L. Murphy, die direct na de Japanse aanval op Pearl Harbor als zestienjarige (met speciale permissie van Washington) dienst nam m et Amerikaanse leger, nadat luchtmacht en marine hem vanwege zijn prille leef tijd en kleine gestalte hadden afgekeurd. Audie trekt dan mee met de roemruchte Dei de Infanteriedivisie naar de slagvelden van Noord-Afrika, Sicilië, Italië en Zuid- Frankrijk, waar hij zich van „papsoldaat" ontwikkelt tot een onverschrokken front strijder, wie geen opdracht te gevaarlijk is. Bij het beslissende treffen met Hitiers aatste elitekorpsen aan het Zuidduitse thuisfront wordt zijn inmiddels spreekwoorde lijk geworden doodsverachting zulk een „lichtend voorbeeld" voor allen, dat men een groot deel van de overwinning op dit front aan zijn moed heeft toegeschreven. Audie Murphy, die zijn oorlogsavonturen al eens in een auto biografie te boek stelde, met dezelfde titel als deze film ,.To hell and back" speelt nu in zijn ver filmd levensverhaal zelf de hoofdrol en het moet worden er kend dat hij dit doet met een weldadige soberheid, welke de dealistische motieven van zijn heldendom volkomen aanneme lijk maakt. Maar bij de slagveldscènes is van zulk een terug houding weinig te merken; integendeel, de verschrikkingen van de oorlog worden hier in al haar waan zin zo breed mogelijk uitgemeten. Wellicht mede met de bedoe ling de mensheid nogmaals te wijzen op het zinneloze van het krijgsbedrijf. Deze film draait van vrijdag tot en met dinsdag, met als onderbreking voor de zondag een meer op de romantiek afgestemde oorlogs film „Bengaalse brigade" en woensdag avond gevolgd door de beroemd geworden verfilming van Gershwins negeropera „Porgy en Bess", maar dan voor de leden van de kunstkring „Voor Allen". Naar het toneelstuk „Mathilde shouted fire" van Janet Green heeft David Miller onder de titel „Een stem in de mist" een knappe thriller gemaakt, waar Doris Day de rol in speelt van een rijke Amerikaanse vrouw, die gelukkig is getrouwd met de Engelse financier Tony Preston (Rex Harri son), tot er met haar allerlei schrikaan jagende dingen gaan gebeuren. Bij een avondwandeling in de mist en later door de telefoon wordt zij door een geheimzin nige stem telkens bedreigd en kort daarop gebeuren er in haar omgeving diverse on gelukken, die veel weg hebben van directe aanslagen op haar leven. De politie staat eerst vrij sceptisch tegenover de verhalen van een angstige vrouw, maar haar man toont meer begrip, al kan hij het mysterie evenmin tot een oplossing brengen. De ge beurtenissen spitsen zich dan snel toe tot een climax, die hier beter niet kan worden onthuld, om het plezier van een uurtje ge zellig griezelen niet voortijdig te bederven. Laat het voldoende zijn aan te tekenen, dat regisseur Miller zijn verhaal knap heeft opgebouwd tot een intrigerend geheel dat tot het laatste ogenblik even ondoorzichtig blijft als de Londense mist, waar de film mee begint. Voor donderdagavond. Een scène uit „Terug uit de hel", het verfilmde levensverhaal van Amerika's nationale oorlogsheld Audie L. Murphy. nog enige uitbreiding aan gegeven, omdat de oorspronkelijke intrige te mager was om er een film mee te kunnen vullen. Hij concentreert nu vooral de aandacht op een familie in dat plaatsje Bodega Bay, een weduwe met een dochtertje en een volwassen zoon, die advocaat is en juist in contact kwam met een rijk en vrijge vochten meisje uit San Francisco. Haar aanwezigheid in het plaatsje is niet de oorzaak van het vogeloffensief, maar ver groot wel de spanning, zoals iedere toe schouwer zal begrijpen. Over de film en zijn maker hebben wij al het een en ander verteld in een inleidend artikel, waaruit bleek dat vooral het tweede gedeelte van de film vol is met verrassende trucs, waar mee Hitchcock nu al bijna veertig jaar met succes de mensen de stuipen op het lijf weet ^te jagen. Desgewenst kan men., dan zondagmiddag nog even van alle schrik bekomen met behulp van de komieken Abbott en Costello, die in „A. en C. als waaghalzen" weer een grote dosis van hun vermaarde kolder spuien. Vogels in de aanval in Hitchcock's bekend geworden griezelfilm „De vogels". (Stadsschouw burg). De verto ningen van vrijdag tot en met woensdag in de Stadsschouw burg van „De vogels" vormen een gerede aanleiding voor alle lanhangers van Hitch cocks vroeger werk om zich opnieuw over te geven aan de •hoek behandeling, welke deze groot meester in het gru- welgenre op zijn pu- diek pleegt toe te ossen. Ditmaal is hij tgegaan van een trt verhaal van mhne Du Maurier he birds", waarin 'rdt beschreven hoe on eenzaam eilandje voor de Schotse kust st doelwit wordt van moordzuchtige zee- ■gels, die in opeenvolgende golven de ssersbevolking aanvallen en sommigen oder hen zelfs doden. Hitchcock heeft de andeling nu verplaatst naar een stadje n de Amerikaanse westkust en er verder De N.V. Eerste Nederlandsche Cement Industrie (E.N.C.I.) en de Koninklijke Hoogovens en Staalfabrieken n.v. hebben opgericht, ingevolge de reeds eerder ge publiceerde plannen, cementfabriek Rozen burg n.v. in Rozenburg. Het maatschap pelijk kapitaal bedraagt 15 min, ver deeld in 15.000 aandelen, elk groot 1000 In dit kapitaal nemen de oprichtsters ieder deel voor 15.000 aandelen, geheel in contanten volgestort. Tot leden van de raad van beheer zijn benoemd de heren ir. J. M. J. Gadiot en J. Ceha, beiden uit Maastricht, tot plaatsvervangende le den de heren ir. A. G. J. Wolfs en W. J de Haas, eveneens uit Maastricht. Tot le den voorts de heren ir. P. van Delden uit IJmuiden en P. R. Bentz van den Berg in Velsen. Tot plaatsvervangende leden de heren dr. F. Schoenenberger in Vel sen en P. Ch. Cremer in Beverwijk. De eerste twee worden tevens als gedelegeer de leden aangewezen. In 1963 zijn 18.896 schepen, met een totale inhoud van 128.434.161 kubieke me ter, door de sluizen van IJmuiden gevaren. In 1962 was het totaal aantal schepen, dat door de IJmuider sluizen kwam, 17.828, met een totale inhoud van 120.880.609. Het scheepsverkeer door de sluizen is vorig jaar, ten opzichte van 1962, dus toe genomen met 1.068 schepen en 7.543.452 kubieke meter. De voor donderdag 9 januari vastgestel de vergadering van de Kamer van Koop handel tijdens welke een nieuw bestuur ge kozen zou worden en een aantal nieuwe leden zou worden geïnstalleerd het aan tal werknemerszetels zou onder meer uit gebreid worden van drie tot zes gaat niet door omdat het secretariaat van de Kamer nog niet klaar is met de admini stratieve voorbereiding van de vergade ring. Wanneer de vergadering zal plaats heb ben, zal nog nader bekend gemaakt wor den. Volgens de verwachting zal de dan benoemde voorzitter de nieuwjaarsrede houden. VAN DE IJMOND Dinsdagmiddag hebben de heer en mevrouw De Vries aan de Velserduinweg een nieuwe zaak in manufacturen geopend, waardoor hun reeds op het Velserduinplein gevestigde „Maison Smits" een aantrekke lijk filaal rijker is geworden. Strikt ge- men moet deze tweede zaak als een voortzetting worden beschouwd van de winkel, waar tot voor kort door mevrouw Albers eenzelfde branche in werd uitge oefend, tot zij haar modebedrijf wegens gezondheidsredenen aan het echtpaar De Vries heeft overgedaan. De nieuwe eigenaars hebben van deze gelegenheid een dankbaar gebruik gemaakt het interieur een moderner aanzien te geven, waarbij tevens de collectie mode artikelen belangrijk werd uitgebreid. Ook houden zij het oog gericht op de toekomst, doordat nu reeds rekening wordt gehouden met een mogelijke uitbreiding van de zaak, welke geleidelijk zal worden doorgevoerd. Met dit filiaal heeft Velsen aldus een ge zellige „buurtwinkel" behouden, die op talrijke koopsters door zijn specifieke sfeer en entourage nog altijd een grote aantrek kingskracht blijft uitoefenen. Het voormalige BB-onderkomen is van van deze school bestaat uit de mogelijkheid de omgeving van de Waterloplaan overge- tot herindeling en uitbreiding, welke voor bracht naar de Toisduinerlaan, waar het zieningen binnen betrekkelijk korte tijd gebouw een nuttige bestemming vond als semi-permanente vestiging voor de Ge meentelijke Middelbare School voor Meis- pes. Het gebouw zou hedenmiddag officieel in gebruik worden genomen door de bur gemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann. Uiteraard kon het gebouw niet zonder meer door de directeur, drs. A. Lambo, en zijn zesennegentig meisjesleerlingen wor den betrokken, zodat eerst diverse ingrij pende wijzigingen moesten worden aange bracht. Overigens met een opmerkelijk praktisch en modem resultaat, want de. school mag dan wat het exterieur betreft o^steed aan aardrijkskunde en geschiede- een weinig imponerende aanblik geven, n's' omdat hierdoor de blik van de leerling het interieur is daarentegen ruim, fris en wol"dt verruimd en het contact met andere buitengewoon doelmatig. Zo bestaat het vo'ken door kennis van historie, taal en centrale punt uit een grote hal, welke aardrijkskunde ongetwijfeld gemakke- tevens als aula kan worden benut, met Hiker zal zijn. Om dezelfde reden zal ge- daaromheen gelegen de kamers voor direc- durende het volgend schooljaar het vak teur en leraren, plus zes ruime klaslokalen, kunsthistorie nog aan het lesrooster wor- Een en ander zodanig voor het geluid ge- I den toegevoegd, isoleerd, dat van het muziek- en zang- onderwijs door de overige aanwezigen geen o ijb6lkCYlYlis enkele hinder wordt ondervonden. Een ander voordeel van 't bouwsysteem WI6t JUCUltütlCJ wel eens noodzakelijk kunnen blijken, om dat vrijwel het gehele IJmondgebied voor deze vorm van onderwijs op Velsen is aan gewezen. Zo betrekt de school haar leer lingen nu reeds uit Castricum, Heemskerk en Wijk aan Zee. Drs. Lambo tracht met 't leerprogramma tot uitdrukking te brengen, dat iedere school behoort mee te werken aan 'n juiste ontwikkeling van het kind tot een zelfstan dig denkend mens. Vandaar dat hier be halve aan de diverse talen en biologie, handenarbeid, tekenen, handwerken en muziek, in het bijzonder aandacht wordt De heer G. J. Bremerkamp heeft in verband met zijn slechte gezondheidstoe stand het voorzitterschap van de Velser Sportstichting neergelegd. In de korte tijd dat de heer Bremerkamp als praeses van de VSS fungeerde gaf hij leiding aan de reorganisatie van de Sportstichting. Het positieve resultaat van de nieuwe opzet van de VSS bleek bij de bijzonder geslaagde Velser Sportweek 1963. De werkzaamheden van de heer Bremer kamp zijn overgenomen door de vice- voorzitter, de heer G. J. Timmermans. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Byklef ■ell van Antwerpen; Mythras, Rotterdam; Bar- Toeft, Rostock; Parma. Kotka, v. Velsen; Bom- Aa. 1. Delfzijl, v. IJmuiden; Monteri, Aberdeen; lammalwerden, expl. den Helder, v. Buiten- uizen; Luban, Riga; K. Mjnos, Delfzijl; Rigel, Tuma: Aldebaran, cellui. Kotka, v. Velsen; ">rdhok, Norrkoeping: Gouwestroom, Fowey; noand. kolen Norfolk, v. IJmuiden; Caltex Ifzijl, Rotterdam; Border Fusilier, Antwerpen; :chtstroom, Swansea; Francisville, Rotterdam: -los, Skelliftehanm; Christiane Oldendorff, sttin; Eskwood. ledig Londen, n. IJmuiden: ubhe, Waya; Saint Louis, Freetown; Aruba, ingslynn; Gratia, Ahrendal; Lauriergracht, Ha- v;na; Bab T., Hudiksvall; Lisfrellsen, Antwer pen; Jean E., Londen; Brouwersgracht, Hamina; ioorneboeg, Hamina; Helle Skou, Rotterdam Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Advent n~ar Sulvesborg, IJmuiden; Ludwigshafen, Ant werpen; Rudolf Oetker, Perz. Golf; Inge, 1. Nar- k, IJmuiden; Dudinka, Warnemunde; Libra, neping, IJmuiden; Nederland, Hamburg; Me- k, Cardiff, IJmuiden; Hammelwarden, Den ^Ider, Buitenhuizen; Luise Bergmann, Rotter- n; Johannes, Antwerpen; Lingedijk, Rotter- t; Poolzee, Maassluis; Nestor, Hamburg; Bal- Terneuzen, Zaandam; Nordlicht, Esbjerg; ?ula, Visby. IJmuiden; Yewcroft, Duinker- 1Geziena Hendrika, Svendborg; Lapponia, twerpen; Anda, Hangesund; John M., Ant- pen; La Paloma, Great Yarmouth; Atlantis, ende; Rindoe, Antwerpen, IJmuiden; Norfolk Jder, Harlingen; Havru, Antwerpen; Trito, tterdam; Andrea K., Odeze; Draco, Rotter- L Iris, Kotka; Reggeborg, Boston, IJmuiden; ilea, Hamburg; Ardetta, Liverpool; Johnny, erdam; Areas, Rotterdam; Togokust, Ant- oen. nderdag kwamen in IJmuiden aan: Denzo Londen: River Afton, Pepel, IJmuiden; Phi- Rotterdam; Jans, Londen; Sura, Ventspils. nderdag vertrokken uit IJmuiden: Esso Em- naar Hamburg; Attis, Nassau; Frangois Le e, Caen. Eny Hojsgaard, Silloty; Adonis, "nburg; Basildon, Antwerpen; Mentor, Rotter- ii; Ares, Bremen. 'Indien achter de scheepsnaam en de haven v?n herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „Klokslag negen" is de titel van Jack Popplewells thriller in drie bedrijven, waar de oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" uit IJmuiden binnenkort twee opvoeringen van zal geven. Deze vin den plaats maandag 13 en dinsdag 14 ja nuari in het Hervormd Jeugdhuis aan de BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Erica C. M d. van G. L. A. Rozestraten en A. J. M. Kos; Carolina C. M„ d. van C. J. W. Kuijs en C. M. Gouwe leeuw; Wilhelmina M., d. van P. J. Kramer en B. W. Buenk; Gerardus J. H„ z. van •J. H. Zomer en L. J. M. de Jong; Ruben, z. van C. W. M. Castricum en F. G. Koopal; Maria J„ d. van P. F. van Ombergen en J. P. Duijndam; Ackille, z. van E. Pireddu en B. Donate; Catharina M., d. van J. G. Zonneveld en J. W. van Noort; Ingrid D. M., d. van P. J. Welp en J C. Stuifbergen; Johanna C., d. van H. Zonneveld en C. J. Castricum; Peter, z. van K. D. Giemsch en M. E. Meijer; Simon A., z. van A. Minks en A. L. Mossel; Robertus W. J„ z. van G. L. van Eekhout en H. H. Castricum; Lies- beth, d. van H. van Klaveren en C. H. Lens; Peter, z. van H. van Klaveren en. ,C. H. Lens; Franciscus M. M., z. van D. Vos en G. A. Kuyper; Eveline C., d. van S. J. Bakker en J. D. Jepma; Henk S„ z. van D. Boersma en T. Wijnands; Anna de los Anjeles, d. van R. Valdecantos Diaz en M. D. Sanz Huirta; Margaretha, d. van W. G. Mudde en H. J. Visscher: Paulus C. A„ z. van A. Glorie en C. Beentjes; Martin A., z. van A. H. de Redelijkheid en O. de Jong. ONDERTROUWD: W. van Schie en H. A. E. Sehoonen; B. C. Spoelstra en W. J. Fatels. OVERLEDEN: A. Verdonk, 50 j. Rembrandtlaan. De regie is weer in handen van de heer F. A. J. Hunsche. Het Frysk selskip „Us Memmetael" uit Beverwijk geeft dinsdag 14 januari een toneelavond in het Hervormd Verenigings gebouw aan de Schans. De voorstelling wordt verzorgd door het Frysk selskip „Ut en Thus" uit Amersfoort met een opvoering van „Ut de pas", blijspel in drie bedrijven door W. Ch. Duba. De regie is van de heer H. Lindenboom. „Porgy and Bess", de verfilming van Gershwins beroemde negeropera, wordt woensdag 15 januari in het City Theater vertoond voor de leden van de Velser kunstkring „Voor Allen" Zoals bekend werd deze film door Otto Preminger ge regisseerd, met in de hoofdrol de befaamde negeracteur Sydney Poitier en met Dorothy Dandudge als Bess. „Nederland neutraal" is het onder werp, dat vrijdag 17 januari in het raad huis van Velsen uitvoerig zal worden be handeld door het Politiek Jongeren Contact Velsen. De inleiding wordt door het P.J.C.V. verzorgd, waarna het A.N.J.V. het pro-standpunt verdedigt. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft dinsdag 4 en woensdag 5 fe bruari twee concerten in de Velsense Stadsschouwburg voor de leden van de kunstkring „Voor Allen" Het programma bestaat uit werken van Smetana, Beet hoven, Van Delde, Delibes en Ravel. Diri gent is Henri Arends. Oranjevereniging Noord. De Oranje vereniging Velsen te Velsen-Noord zal op 31 januari een feestelijke jaarvergadering houden in het Jozefhuis aan de Banjaert- straat. De IJmuider trawler. „Postboy" gaat IJmuiden verlaten en krijgt als thuis haven de vissersplaats Fleetwood, aan de westkust van Engeland, tijdens de tweede wereldoorlog voor vele IJmui- dense schepen de „thuishaven". Zo gaat de „Postboy" dus weer terug naar het land, waar het schip in 1941 is gebouwd Als mijnenveger voor de Royal Navy is dit schip afgeleverd door de werf van Cochrane en Sons te Selby. In de eerste levensjaren heeft het zijn naam alle eer aangedaan, door dienst te doen als post boot voor de Engelse militairen, die rond en in de Middellandse Zee dienden. Zelfs tot in de Indische Oceaan is het schip voor deze diensten gebruikt. Na de oorlog werd het omgebouwd tot vissersvaartuig en werd het aangekocht door de Milford Steamfishing Company Ltd. te Milford. Voor deze maatschappij maakte het schip een reis naay de Azoren om hake te verschalken. Het schip voer toen onder de naam „Milford Marquis en het merk M 14. In 1951 werd het schip door de V.E.M. aangekocht en naar IJmuiden overge bracht. Na enige verbouwingen werd het door deze rederij in de vaart gebracht en 21 augustus ving de eerste reis aan onder schipper Jan Klinkenberg. De V.E.M. gaf aan het schip zijn eerste naam, Postboy", weer terug. Met de IJM 33 „Thorina" en IJM 34 Allan Water" is ook de „Postboy" over- Een der opvarehden van een in de bin nenhaven van de Hoogovens gelegen Zwee se boot heeft bij de Velsense politie aan gifte gedaan van diefstal uit zijn hut van een portefeuille met papieren en een be drag aan Zweeds geld. De politie stelde een onderzoek in dat echter tot nu toe zonder resultaat is gebleven, omdat wordt vermoed dat de dader onder de dertig bemanningsleden moet worden gezocht. Notaris. Aan J. H. A. M. Anten is op zijn verzoek met ingang van de dag van de beëdiging van zijn opvolger eervol ontslag verleend uit zijn ambt van no taris ter standplaats Velsen. gegaan op 1 januari 1960 naar de rederij J. C. Pronk. Eind 1962 heeft de „Post boy" nog een grote verbouwing onder gaan. De bak werd toen verlengd en de Voorts werd door de directeur met de wethouder van Onderwjjs, de heer H. de Boer, en de leraren overeenstemming be reikt op het punt, de bijbelkennis eveneens als een normaal vak te onderwijzen. Drs. Lambo gaat hierbij van het standpunt uit dat in een maatschappij, waar de kinderen worden opgevoed in een op christelijke nonnen gebaseerde cultuur, enige kennis van het Oude en Nieuwe Testament nood zakelijk is. Deze zal hier nu objectief wor den bijgebracht, in aansluiting op de vak ken historie en kerkgeschiedenis. Ter completering van het geheel is voor de leerlingen nog een prijsvraag uitge schreven voor een schoollied (tekst en mu ziek) en namen voor de school en de schoolvereniging. Inmiddels hebben zij onder leiding van de lerares handwerken, mevrouw J. E. de Jong-Visser, reeds een fraaie schoolvlag vervaardigd, naar een origineel ontwerp van de tekenaar, de heer A. Groot. Deze is in de Velsense kleuren uitgevoerd en voorzien van de vijf lamme- tjes rit hi gemeentewapen, welk aantal de in gebruik genomen klassen symboliseert. Met een vooruitziende blik werd al ruimte op de vlag gereserveerd voor een zesde lam, wanneer straks 't half dozijn klassen zal worden rondgemaakt. En er is weinig verbeeldingskracht voor nodig om te ver onderstellen, dat deze fraaie schoolvlag al direct bij de openingsceremonie door de burgemeester een belangrijke rol krijgt te vervullen. Tij dens een intieme en gezellige bij een- De hoofdmotor is een 720 pk 8 cylinder diesel en werd geleverd door Ruston en Hornsby. achterlogies werden verbeterd, terwijl het komst in (je ontvangstzaal van de afde- voorlogies werd uitgebroken. Hierna heeft linS Research en Bedrijfslaboratoria van het schip nog maar korte tijd aan de Hoogovens werd woensdag gehuldigd de visserij deelgenomen alvorens in de heer H. Th. Duyn uit Beverwijk. Op 29 IJmuider haven opgelegd te worden. december 1923 kwam de heer Duyn bij De „Postboy" heeft een lengte van 47.54 Hoogovens en het afgelopen jaar maakte meter, breedte 7.53 meter en holte 3.58 hii de veertig dienstjaren vol. en inhoud 317 br.ton. De jubilaris en zijn echtgenote werden namens de directie toegesproken door drs. A. Ph. Krijff, chef algemene zaken van de afdeling, die de heer Duyn daar na de oorkonde, het gouden horloge, de enveloppe met inhoud en het foto-album met tal van oude en nieuwe afbeeldingen van het bedrijf, speciaal ook van de kooksoven waar de jubilaris vroeger ve Nu de vorst ons land verlaten heeft. Ile jaren heeft gewerkt> overhandigde, zoekt het bestuur van de Schaatsvereni- De heer H G I Witln* rVipf m voor de1Sledenaar mogelijkheden dienst, waarbij'de jubilaris al welden De conditietraining op het strand zal met ingang van zaterdagmiddag 11 ja- van Pfraaie gesche^en van de afdehng XÏÏTJim-Nviskoffer viitoel, viscouveri en bestek- Na het dankwoord van de jubilaris was paviljoen Zuidpier. Aldaar is gelegenheid I „afwfgeïieid t0t gelu'<w£,"sen en velen om zich te verkleden. maakten hiervan gebruik. De eerste in de I nj was ir. G. W. van Stein Callenfels, Indien de vorst niet meer terug zal ke- chef van de afdeling Research en Bedrijfs- ren, overweegt de SV om gezamenlijk laboratoria, naar de Amsterdamse Jaap Eden-kunst- ijsbaan te reizen ten einde de Velser schaatsliefhebbers in de gelegenheid te stellen om daar de schaatsen onder te binden. I De arrondissementsrechtbank in Haar- Een groep Velsenaren hoopt deel te ne- lem heeft op dinsdag 7 januari 1964 geen men aan de Friese Elfstedentocht. Waar- faillissementen uitgesproken, schijnlijk zal geen enkele Velsenaar deel- Wegens het verbindend worden van de nemen aan de wedstrijdtocht. Alleen de enige uitdelingslijst is op 2 januari 1964 toertochtrijders van het vorig jaar (Teun geëindigd het faillissement van Pieter Keur en Jack Zuurbier) bezitten een li- Kaldenbach, restaurateur, wonende in centiekaart voor de wedstrijdtocht, maar Bloemendaal, Kerkplein 16, enig beherend zij doen liever mee aan de toertocht, ter- vennoot van de Commanditaire Vennoot- wijl de wedstrijdrijder Ton Blok ook niet schap Hotel Café en Restaurant Vreeburg van plan schijnt te zijn om zich te scha- te Bloemendaal, Kerkpiein 16 uitgespro- ren onder de marathonwedstrijdrijders. ken d.d. 19 maart 1963. Rechter-Commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. L. S. Römelingh, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd op dinsdag 7 januari 1964 opgeheven het Een grotere animo bestaat er voor de toertocht, waarvoor serieus getraind wordt. De SV heeft afzetmateriaal aangeschaft voor de organisatie van wedstrijden, ter wijl bovendien speciaal materiaal is aan- I faillissement van D C A Polflipf wn gekocht voor het onderhoud van de ijs- nende in Haarlem, Wichersstraat 15 uit- baan voor en tijdens de wedstrijd. I opsnmta„ a a ik _i..~i Met de filmdienst van de Nederlandse Sportfederatie heeft de SV contact om trent het houden van een filmavond om specifieke schaatsfilms te vertonen. gesproken d.d. 15 oktober 1963. Rechter-Ccmmissaris: mr. H. J. M Co- kart. Curator: mr. J. Jansonius advocaat en procureur in Haarlem. t

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5