Gemeenteclassificatie is sociaal ongewenst", zeggen Staten Amazon vlot IN DE VISHAL EN OP ZEE V00RKEURSDAGEN A NYLON JACKS Gerard van Praag Begrotingsvergadering Provinciale Staten Ernstige vernielingen in het zwembad Botsing in tunnel Vaarwater geheel vrij voor Velser ponten Huwelijkstrouw in Beverwijk Brandje in de Kennemerlaan Jeugdmuziekconcours in Beverwijk Pijn, koorts omlaag. Pijlsnel! Weerstand omhoog. CITOSIL H00GTEZ0N „DÉ CEDER" Fabricageruimte gewatteerde dubbele nylon-jacks 23.75 tot 26.75 BIJ T0PSY THUIS 15.75 16.75 17.75 18.75 19.75 20.75 21.75 DONDERDAG 9 JANUARI 1964 6 55 De Provinciale Staten van Noord-Holland hebben in de vergadering van dinsdagmiddag een motie aangenomen met 33 stemmen voor en 28 tegen en zich uitgesproken voor afschaffing van de gemeenteclassificatie. Deze motie was ingediend door de P.S.P.-afgevaardigde, de heer O. Noordenbosch en was bij gedeputeerde ir. W. J. L. J. Merkx op bezwaren van praktische aard gestuit. Het is niet in de eerste plaats een taak voor het provinciaal bestuur om zich uit te spreken of bezig te houden met de afschaffing van de gemeente classificatie, aldus de gedeputeerde. Selectie uitgifte van gronden langs het Noordzeekanaal is een eerste vereiste V oorlichting Problematiek Nieuwe kotter had pech „Ik heb twee witte muizen van Wimpie gekregen en nu heb ik hem daarvoor een warm bad bij ons beloofd!" CHEMISCH REINIGEN DE OUDE UITSLUITEND VOOR ONZE CLIENTèLE houden wij tot 15 januari GEN. CRONJÉSTRAAT 40-44 - HAARLEM - TEL. 54679 SnBlTABLETTEN LUIDSPREKERS HANAU vanaf f 85.- CEDERSTRAAT 31 PLANETENWEG 68 te huur of te koop gevraagd in Haarlem of omgeving. Voor 't a.s. voorjaar ontvingen wij een enorme zending Alle maten en in de nieuwste modekleuren (licht blauw, donker-blauw, rood, bruin, rood met blauw enz.) Deze jacks bieden wij aan voor EXTRA LAGE PRIJZEN Overtuigt u in onze etalages, mt. 4 6 8 10 12 14 16 Dames- en Herenmaten van KENNEMERLAAN 100-106 en PLEIN 1945 no. 48 a Niettemin bleek dat nadat de motie door gedeputeerde mr. H. Westermann tijdelijk voorzitter van de vergadering in stemming was gebracht dat de meer derheid van de Staten van mening was dat de gemeenteclassificatie sociaal ongewenst was en dat Gedeputeerden op verzoek van de Staten de beslissing van de Staten van Noord-Holland aan de minister van Binnenlandse Zaken bekend dienden te maken. De heer A. Wensing had te kennen gegeven, dat motief om vóór te stemmen bij hem en zijn fractie was geweest, dat men zich niet naar de letter tegen af schaffing zou uitspreken door tegen de motie te stemmen. Ter gelegenheid van het afscheid van de commissaris van de koningin in Noord- Holland, dr. M. J. Prinsen heeft de Cul turele Raad Noord-Holland een speciale editie van het tijdschrift Noord-Holland uitgegeven, dat is gewijd aan de ontwik kelingen en situaties op diverse terreinen van het maatschappelijke leven in de pro vincie. De Culturele Raad heeft met het opstellen van de begroting met deze extra uitga e geen rekening gehouden. In de vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland die dinsdag en woensdag werd gehouden hebben G.S. gisteren voor gesteld de Culturele Raad een extra sub sidie van 4500,- toe te kennen. Het voor stel werd zonder discussie of stemming aanvaard. Tot directeur van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland werd in de vacature van ir. S. Kramer benoemd ir. W. H. van Marle. De algemene beschouwingen en de ant woorden van de gedeputeerden daarop, die dinsdagmiddag wegens het afscheid van dr. Prinsen werden afgebroken, werden woensdag voortgezet. De gedeputeerde drs. W. A. van der Donk antwoordde de heer Tromp (Vrije Burgers) over de aanstelling van een voorlichtingsambte naar. Het Statenlid had de vorige dag ge steld dat de aanstelling van een dergelijke functionnaris nooit een succes zou kunnen zijn. In dit verband had hij gewezen op het minder gelukkige optreden van de rijksvoorlichtingsdienst. Drs. Van der Donk zei dat elke vergelijking mank gaat. Het werk van de provinciale voorlich tingsdienst kan onmogelijk worden verge leken met dat van het rijksorgaan". In eerste instantie gaf de gedeputeerde Westermann (P.v.d.A.) antwoord op de vragen die ten aanzien van de ruimte lijke ordening in de provincie en het uit- giftebeleid van gronden langs het Noord zeekanaal waren gesteld. De gedeputeerde stelde dat er een goede samenwerking tot stand moet komen tus sen de provincie en de gemeenten die di reet betrokken zijn bij de ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied om een ver antwoord uitgiftebeleid te kunnen voeren. De gedeputeerde M e n s i n g maakte bekend dat staatssecretaris Bakker bin nenkort naar Noord-Holland komt om de positie van de kop van de provincie te bekijken. De staatssecretaris zal zich dan op de hoogte stellen van de problematiek van het noordelijk deel van de provincie. Over de vragen die ten aanzien van de vestiging van de vierde Technische Hoge school waren gesteld werden geen concre te antwoorden gegeven. De gedeputeerde deelde mee dat er een studie gaande is van de Provinciale Planologische Dienst en de Economisch-Technologische Dienst over de plaats van vestiging van de school. „Het college heeft reeds lang ge leden aan deze instellingen advies ge vraagd" aldus de gedeputeerde. „Wij zul len pas tot een oordeel kunnen komen na dat wij dit advies hebben bestudeerd". De gedeputeerde Merkx gaf tenslotte ten antwoord dat de financiële positie van de provincie inderdaad gewijzigd is doordat de ambtenaren een salarisverhoging zul len genieten. Op vragen van Statenleden antwoordde Dat ook gloednieuwe schepen wel eens met moeilijkheden te kampen krijgen moest gistermiddag de nieuwe kotter KW 214 ondervinden. Deze kotter, de Kees Dub- belaar, vertrok gistermorgen van de werf Vooruit te Zaandam naar IJmuiden. Op het Noordzeekanaal ter hoogte van Buiten huizen liep de schroefas warm. Na op het kanaal te zijn afgemeerd, werd de hulp van Vissers sleepdienst te IJmuiden in geroepen. Deze zond onmiddellijk een sleepboot. Meteen werd van de gelegen heid gebruik gemaakt om aan de kom- paspaal ter hoogte van de Arosa Sun de kompasssen te laten compenseren. Hierna is de kotter in de haringhaven afgemeerd Het schip is vanmorgen op de heling ge trokken. Pas dezer dagen is men tot de ontdek king gekomen, dat in het zwembad aan de Heerenduinweg vermoedelijk tijdens de kerstvakanties door enige jeugdige ver nielers vrij ernstige beschadigingen zijn aangebracht. De politie heeft reden om aan te nemen dat de prille vandalen spoe dig zullen zijn achterhaald, zodat de res pectieve vaders met een behoorlijke finau ciële aderlating rekening mogen houden Doordat de westbuis van de Velsertun nel woensdagmorgen wegens werkzaam heden enige tijd voor het verkeer moest worden afgesloten, werd de gehele stroom tuidelijk door de oostbuis geleid. In de al dus gevormde file moest een personenauto plotseling inhouden, welke manoeuvre door een achter hem rijdende trekker met oplegger niet in hetzelfde tempo kon wor den bijgehouden. De trekker begon te slip pen, maakte een schaarbeweging en kwam tegen de tunnelwand tot stilstand, waarbij ook de personenauto werd beschadigd. De 25-jarige chauffeur van de trekker, af komstig uit Haarlem, liep aan het rechter been enige kneuzingen en een bloeduit' storting op. Hij werd door de omgevallen dienst naar het Antoniusziekenhuis ver voerd en is daarna na behandeling naar zijn woning teruggekeerd. gedeputeerde mr. H. Westermann in twee de instantie, dat hij zich zeer wel bewust was van het feit dat er discrepantie is ontstaan tussen de normen van de plano logie en de feitelijke economische orde ning. Theoretische argumenten pleiten er voor om een plan voor de gehele provincie op te stellen en vervolgens over te gaan tot het ontwerpen van streekplannen, maar de economische ontwikkeling maakt dit vrijwel onmogelijk. „Waar de discrepantie te groot zou worden is het hanteren van een selectief uitgiftebeleid van het grootste belang", zo zei gedeputeerde Westermann, die verder meende dat de urgentie van de plannen voor de hand lag en dat men de meest spoedeisende zaken het eerst aan vatte. De nood-dukdalven, die ten oosten en ten westen van de nieuwe vaarroute der Velser ponten ter hoogte van de oude spoorbrug nog mogelijk gevaar opleverden voor het pontverkeer, zullen met ingang van vandaag niet langer obstakels vor men. De firma Korting, die de sloopwerk zaamheden van deze dukdalven direct na het verplaatsen van het pontveer op 23 de cember van het vorige jaar ter'hand heeft genomen, is thans zover hiermee gevor derd, dat de bok, die bij dit karwei wordt gebruikt, vanmiddag de laatste damwand- paal uit de kanaalbodem zal verwijderen. De vaargeul heeft dan over de gehele breedte van het Noordzeekanaal ter plaat se geen enkel obstakel meer, waardoor een volledig vrije vaart van de ponten is verzekerd. Het wachten is nu nog op het overbrengen van de bruggen van de oude aanlegsteigers naar de nieuwe plek, op dat straks elk van de ponten over een eigen haven kan beschikken. Niet minder dan 37 echtparen in Bever wijk zullen dit jaar vijftig of zestig jaar in de echt verbonden zijn. Het eerst aan de beurt zijn de Leurings en de Goedharts, die 13 januari getrouwd zijn. Hekkesluiters zijn de Runia's, op 26 december, die dan een halve eeuw getrouwd zijn. Vier inwoners van Beverwijk hopen dit jaar hun 95ste verjaardag te vieren. Alle vier zijn weduwe. Het zijn de dames E. J KruithofEwald, F. Kooijman—Docter, J Tolvan Opijnen, J. BoersemaSmitz. Woensdagmiddag omstreeks half vier is in een achter een winkelbedrijf aan de Kennemerlaan gelegen pakhuis enig hout wol in brand geraakt, hetgeen door de sterke rookontwikkeling een grote publie ke belangstelling ten gevolge had. De brandweer heeft het vuurtje spoedig met een nevelspuit geblust, zodat de schade tot een minimum bleef beperkt. De oorzaak is nog onbekend. De Wijsmuller sleepboten Zeeland (ka pitein A. van der Veen) en Utrecht (ka' pitein T. van Oosten) zijn er woensdag' avond in geslaagd het Griekse liberty vrachtschip Amazon (7281 ton) dat op 24 december .tijdens de reis van Venetië naar Buenos Aires, strandde in een modderbank bij Kaap Bon in Tunesië, vlot te brengen. Beide zeeslepers, die elk 2600 ikp sterk zijn, hebben de Amazon in de daarop vol gende nacht op sleeptouw genomen naar de haven van Tunis. Daarna zal de Ama zon, die thuishoort in Piraeus, vermoede lijk naar een Italiaanse reparatiehaven gebracht moeten worden. Drie Duitse sleepboten hadden eerder geprobeerd het schip vlot te slepen, maar moesten hun pogingen opgeven. De Duit se gezagvoerders waren van mening, dat de Amazon een „total loss" was. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Freddy, z. van J. F. van Berghe en J. K. de Ruig; Anja, d. van K. Wiegersma en J. R. Oostindiën; Sandra Y., d. van D. W. Otte en A. Ketting; Gerrit A. M„ z. van G. Gelsumino en M. Mehagnoul; Catharina A. G„ d. van M. H. M. Pronk en K. T. H. Doesburg; Pauline J., d. van G. Molenkamp en J. Peeks; Ida H., d. van R. Vries en K. Dirkse; Elisabeth I., d. van N. Dekker en W. H. Thomas; Wiggert, z. van W. Krap en M. T. Castricum; Walthe- rus A., z. van L. J. Snijders en I. J. M. Schellevis; Bernardus L., z. van C. G. Ko nijn en J. M. de Reus; Ingrid, d. van C. B. Bremmers en C. Vries; René, z. van T. Pan en A. M. Joost; Maria E. G., d. van C. J. J. Korten en J. W. M. Lauwers; Mo nique J. T. M., d. van J. C. Duits en A. A. M. Baltus; Mieke, d. van D. Castricum en G. M. Bravenboer; Jansje E., d. van J. Schipper en E. van Vuuren. ONDERTROUWD: C. van der Waa en J. Heidoorn; A. W. Huisman en M. G. C. Schaap; J. J. Komen en C. M. Adrichem; G. v. Twuijver en H. A. Kuilman; Q. H. Zuiderduin en M. M. Bakker; A. L. Griek- spoor en S. Buss; J. A. Coppens en G. G. J. Rozemeijer. GETROUWD: M. M. van den Bos en J. C. Verhorst, N. van de Bruinhorst en P. Looije; J. F. Cappendijk en M. P. van Zijl; J. H. J. Bos en R. Pesch; G. Kruse en A. M. van Huisstede. OVERLEDEN: P. Kamps, 79 j., geh. gew m. J. Douwes; E. Deegenaar, 82 j., ongeh.; J. Kuiper, 56 j., geh. m. C. de Winter; E. ten Boom, 89 j., ongeh.; J. J. Bruineberg. 59 j., geh. m. M. Warmenhoven; A. Kuijl, 73 j„ geh. m. J. Groenland; E. C. van der Meij, 63 j„ geh. m. N. J. Zuurbier; J. de Greef, 89 j., geh. gew. m. J. Jongeneel; P Semeins. 75 j„ geh. gew. m. J. Pesch; A. Schoenmaker, 81 j., geh. gew. m. M. C. Vige. GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren donderdag: andijvie 74 136, waspeen 18-62, witlof 45-83, spruiten 34-111, prei 26-45, selderij knollen 11-24 boerenkool 12-27, groenekool 16-33, rode kool 8-14, uien 12-23, peen 7-22. Woensdag In IJmuiden werden woensdag aange voerd 2670 kisten vis, waarvan 815 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 5 griet, 1087 schol, 30 schar, 2 bot, 1175 haring, 60 wijting, 84 kabeljauw en gul, 3 haai en 8 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 5,40, gr. tong 6,30-5,89, grm. tong 5,48-4,98, kim. tong 6,81-5,90, kl. tong I 7,91-6,97, tong II 7,23-6,72, tarbot I 6,30- 5,40. Per 50 kilogram: tarbot II 224, tarbot III 192-160, tarbot IV 174-152, gr. griet 174, kl. griet 104, gr. schol 41-37, grm. schol 40-36, kim. schol 39-35, kl. schol I 42-36, kl. schol II 36-18, schar 35-25, bot 23, verse haring 27-18,80, wijting 54-37, gr. gul 70- 51, middel gul 65-48, kim. gul 57-40, kl. haai 28-27. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 288- 126. De besommingen waren woensdag, in guldens: KW 161 2.900, KW 149 11.850, KW 152 8.560, KW 196 8.620, KW 193 8.350, KW 174 7.180, KW 183 6.220, KW 74 10.700, KW 81 950. KW 103 1.020, KW 162 1.030. IJM 154 9.920, IJM 18 7.950, IJM 204 3.580. Aanvoer van donderdag Vijftien vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 1030 kisten vis en 5500 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 130 kisten wijting. 10 gul, 50 haring, 580 schol, 10 tarbot, 40 varia 100 sprot, 130 stuks stijve kabeljauwen Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 6.50 6.10, grote tong 5.92—5.79, grootmiddel tong 5.14—5.05, kleinmiddel tong 6.18 6.04, tong één 7.38—7.16, idem twee 6.91 —6.87. Per tien stuks: grote kabeljauw 140—98 middel kabeljauw 6563. Per 50 kilogram: grote schol 39—35, middel schol 38—31, kleinmiddel schol 33—27, schol één 36—29, idem twee 33—28 idem drie 38—24, schar 29—25, haai 40, gul één en twee 7862, idem drie 49, span haring 27—20, gestripte wijting 4643, dichte wijting 3128, tarbot 240160. Besommingen van donderdag In IJmuiden werden donderdagmorgen de volgende besommingen, in guldens, ge maakt: KW 113 1.250. KW 156 5.600, KW 128 7.150, KW 180 10.200, IJM 54 9.900 Op zee Ook gisteren waren de berichten uit de Ierse Zee zeer gunstig. Nadat in de morgenuren door diverse schepen schade aan de netten was gemeld, werd een en 02510-4862, bereid informatie te geven ander in de middaguren ruimschoots door grote vangsten vergoed. De KW 144 Cor nells den Duik, die 200 kantjes en 1400 kisten haring aan boord had, moest gis teravond Dunmore binnenlopen om ijs bij te laden. De kotters onder de kust en bij de P-boeien hadden redelijke vangsten; schol, meest grove soorten, maar heel weinig tong, per trek slechts een kilo. Uit de noord kwamen schaarse berich ten De HD 74 Michiel moest genoegen nemen met een trek, die slechts zes man den vis opleverde. De schipper van de KW 49 Antje had drie uren gevist voor slechts één mand vis. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 280 kisten wijting. 320 schol, 700 sprot, 500 spanharing, 3200 kilo gram tong. De afdeling Beverwijk van de Maat schappij tot bevordering van de Toon kunst, die al enige jaren achtereen een jeugd-muziek-concours voor Kennemer- land heeft gehouden, zal deze traditie in mei voortzetten. Dan wordt het negende concours gehouden, dat openstaat voor al le leerlingen in Kennemerland van acht tot en met vijfentwintig jaar, verdeeld in groepen voor zang- piano, strijk- en blaas instrumenten. Het concours, dat gehouden wordt in het Hervormd verenigingsgebouw aan de Schans te Beverwijk is vastgesteld op za terdag, 9 mei, vrijdag, 15 mei, zaterdag, 23 mei en zaterdag, 30 mei. De hoofdprijs is de Toonkunst zilveren wisselbeker, waarbij nog vele andere mooie prijzen worden beschikbaar gesteld. De vorige jaren heeft dit concours veel succes opgeleverd en ook nu hopen de organisatoren op een grote belangstelling uit de kringen van de leerlingen der ver schillende scholen in Kennemerland. In maart zullen de inschrijfformulieren aan de hoofden van scholen worden toe gezonden, terwijl de inschrijving sluit op 31 maart. Indien geen mededeling inzake dit con cours door belanghebbenden is ontvangen, is de heer J. de Roos, voorzitter van Toon kunst, Berkenlaan 32, Beverwijk, telefoon PI B COPENHAGEN Woningruil. Aangeb. eenge zinswoning A'dam-Sloter- meer, bev. ben.: kamer, keu ken, box. Boven: 3 slaapk., douche, waarboven gr. vlie ring, v. en a. tuin, huur f 84.10 p. mnd., voor iemand die in Gem. Velsen over woonr. beschikt. Schr. aanb.: Fa. Arn. Burmeister Jzn., Harddraverslaan 36, Sant poort of Tel. 02560-7687 Zeeweg 263 - Telefoon 6573 D0UWMA (Door nieuw microniseer-procédé) (Door vitaminen Bi en C) BINNEN ENKELE MINUTEN PijnGriep? KoortsReumatiek Citosil, een nieuw soort tablet, helpt sneller: valt niet in brokjes uiteen, maar verspreidt zich pijl snel als een nevel, door nieuw microniseer-procédé. Een om wenteling: veiliger innemen, snel ler beter voelen. Werking kan al binnen enkele minuten beginnen. EEN VEILIGE PIJNSTILLER Citosil werkt uit zichzelf zó snel en zó veilig, dat geen bijmengsels nodig zijn ter versnelling van de werking of ter bescherming van de maag. 't Is een puur en zuiver sneltablet, enkelvoudig en veilig. VITAMINEN Bi EN C Pijn en koorts ondermijnen de weerstand. Daarom bevat Citosil Juist deze vitaminen - zenuw sterkend en weerstandverhogend. Vraag Citosil, de sneltabletten met de pijlen. 20 stuks f 1 Mevrouw Vervaat-Terlingen, Papenburghlaan 1, Santpoort- Zuid, vraagt per 1 februari een meisje voor lichte huis houdelijke werkzaamheden in een gezin met 3 kinderen van Vi tot 5 jaar. Werktijden half negen tot vier uur, woens dag- en zaterdagmiddag vrij. Tel. 8587. Schud een Citosil-tablet met wat water. Kijk: geen brokjes, maar veilige nevel. Speciaal Citosil-procédé. Lrevraagd ongeschoolde ar beiders (boven 18 jaar) en een storingsbankwerker. Aan- telling in vaste dienst. Goed loon en sociale voorzienin gen. Aanmelden dagelijks tussen 7 en 8 uur namiddags bij L. E. Gouda, IJmuider straatweg 105. Mevr. Beskers, Da Costalaan 17 te Driehuis vraagt werk ster voor de donderdagmor gen. Voor halve dagen ('s midd.) en zat.ocht. winkeljuffrouw gevr. Zelfst. verkoper v. 18 j. of ouder. Bartels Chocolate rie, Hoofdstraat 198, Sant poort-Dorp. Bus 70 N.Z.H halte Slaperdijk. Banketbakkerij Bijman vr. voor zijn zaak op het Stuyve- santplein een allround 1ste bediende v.g.g.v. Goed loon. Woensdagmidd. en zaterdag- midd. vrij. Aanra.: Bijman Vergierdeweg 110, Tel. 50405 Gevraagd: net meisje voor de morgenuren. Saturnusstraat IJmuiden. Nu is het de juiste tijd' Telefoon 5610 Telefoon 8107 B.z.a. nette werkster voor hele dagen, ook restaurant gewend. Brieven L 243. Te huur of te koop winkel pand. Brieven L 236. Gemeubileerd te huur comf. woonruimte voor 2 pers Di- rekt te betrekken voor plm 3 maanden. Tel. 8609 of Brie ven L 239. Eengezinswoning, 1 Eng. k. 3 slaapk., 1 bddk., gr. kelder Huur 13.-, omg. V. en D ruilen voor 4-kam. flat. Brie ven L 233. Woningruil Den Hclder-Gem Velsen. Aangeb. in Den Hel der (N.W.) eengezinswoning bev. kamer, keuken, 3 sl.k. douche, grote kelder. Huur 12.50 p. w. Gevr. woon ruimte, flat of vrije woning Brieven L 234. Diepvries andijvie, vanaf 70 ct per pak en spinazie vanaf 80 ct per pak. Kalis, Tromp straat 71. Verloren: zaterdag 28 dec. 63 een dubbel snoer bloed koralen, van Saturnusstraat naar bushalte Kompasstraat. Gaarne terug: Saturnusstr. 66 Te huur gevraagd klein win kelpand met woonruimte. Aanb. Tel. 6028-8471. Te koop aangeboden woon huis, omgeving Planetenweg. Mei leeg te aanvaarden. Te bevragen: Tel. 6028-8471. Te koop aangeboden woon huis, omgev. Snelliusstraat. Indien huurhuis met garage of ruimte daarvoor beschik baar komt in IJmuiden of omgeving. Tel. 6028-8471. Woningruil. 3-k. flat parterre, Planetenweg. Blijvend vrij uitz. Ruilen voor klein huisje. Ook genegen te kopen. Brie ven onder L 246. Woningruil. 4-k. flat, Orion- weg. Blijvend vrij uitzicht Ruilen voor huis, ook gene gen te kopen. Brieven L 247 Ruilen. Mooi vrij beneden huis, Kennemerlaan, voor vrij huis met tuin. Kenne merlaan 18. Vier jonge poesjes gratis weg te halen. W. de Boer, Lumey- straat 30, IJmuiden-O. In de Volendammer Viswin kel iedere dag grote verse garnalen, potten zure haring van 10 stuks voor f 1.70. Ver der alle soorten verse, ge rookte en gebakken vis. E. Molenaar, Cepheusstraat 29 Tel. 8620. Prima winteraardappelen van de klei. Meerlandtrs a 15 cent per kg. O. H Ver- kuvl, Betonweg 4, Pont Bui tenhuizen. Kredieten tot 4000.- voor aankoop meubelen en won.- textiel. Vraag gratis folder Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. Eet nu diepvrieskip vanaf 265 cent. Kalis, Tromp straat 71. Alle soorten sinaasappelen, met 10 extra zegels. Kalis, Trompstraat 71. Voorgebakken patat, 59 cent per pond. Kalis, Trompstraat 71, IJmuiden. Prima drielingen, 74 ct per pak van 5 kilo. Kalis, Tromp straat 71. Luxe verhuur z. chauff. Tau- nus, Opel, V.W. 12.50 p. dag. 100 km vrij. Over km 5 ct. Zat. en zondag gewoon ta rief. S. Diependaal, Esdoorn straat 2, t/o Ziekenhuis. Tel. 8108. Tevens rijles in de nieuwste Opel 1963. Voorlichtingsboekjes vanaf f 1.95 te verkrijgen bij de penningmeester van de Ne derlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, Satur nusstraat 54, IJmuiden. Wie zoekt kent te Loo niet. Wie te Loo kent, zoekt niet. Hele kip aan 't spit. 3.75. Bestel vroegtijdig. Bloem- straat 102. Nu ook Ijzerwaren- en ge- reedschappenafdeling bij ,.De Houthal", Kennemerlaan 159. IJmuiden. Tel. 7770. Vishandel M. Otte, Groene- weg 46. Geopend tot 7 uur voor verse, gerookte, gebak ken vis, zuurwaren, viscon- serven enz. slijterij „Flora", Zeeweg 115, Tel. 5307, Wij bezorgen al uw dranken bij U thuis door de hele gemeente. Uw haardglas brandschoon met Bronco Pasta I 1.45 Verwijdert de aanslag en zorgt voor een gezellig zicht op het haardvuur. Loender- sloot, Lange Nieuwstraat 435 Orig. Valencia pinda's. Altijd vers, eigen branderij. Marcelis, Trompstraat 14 Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf f 8.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3. Tel. 7543. Luxe verhuur zonder chauf feur. Volkswagenbusjes, V.W. de Luxe, Opel Kaglett. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32. IJmuiden. Tel. 7179 en 4679. De nieuwste trappellakentjes 4.95. Niet meer bloottrap- pen, niet meer klimmen! Baby Service, Edisonstraat 9. Tel. 5283. Uw uitzet koopt U toch van prima kwaliteit bij C. Lod der, Driehuis. .Maminette" veilige ledikant en wiegmatrasjes, enorme sortering. Langer'Nieuwstraat 415, IJmuiden, Tel. 8078. Prijzen voor elke beurs. Te koop gevr. tuimelledikant. Piet Heinstraat 36, IJmui den. Te koop duhbelwandig hou ten zomerhuis, 7x4 meter. In prima staat. Na 5 uur. J. v. d. Heijden, Gasthuisstraat 4, Wijk aan Zee. Aangeb. le klas Auping op- klapbed. Twijfelaar. Adres te vern. bureau v. d. blad. Te koop sloophout, deuren en ramen. Meervlietstraat 4, Velsen-Zuid. Te koop 4 huisk. deuren, in pr. staat. Antillenstraat 22, Santpoort. Te koop Zündapp Bella scooter, in pr. staat. Vecht- straat 41. Te koop grijze jacker, maat 48-50, z.g.a.n. f 25.-. Van Ga lenstraat 14. Te koop complete keuken. Valeriuslaan 3 B, Driehuis Vloeroppervlak: 8001000 m2. Tel. 02500 - 13313.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6