COCKTAILSHAKESPEARE BIJ DE NEUWE KOMEDIE «UITGAAN IN HAARLEM DE PROGRAMMA'S VARA antwoordt minister Bot Instemming met „Zo is het enz." „Alleman" een succes Ondanks orgeldefect schonk Piet Kee zijn publiek een avond van muziekgenot De Vriendenavond van Centrum VRIJDAG 10 JANUARI 1964 7 Trim Lopez komt weer naar Nederland Jazzsociëteit Ekestos ffft W nabeschouwingen De Vlucht van de Duif Tweede t.v.-net spoedig experimenteel in gebruik De radio geeft zaterdag MUZIEK TONEEL CABARET TENTOONSTELLINGEN AMATEURTONEEL JAZZ DIVERSEN T elevisieprogramma MET EEN ZEVENTAL jonge spelers van zijn eigen gezelschap „De Nieuwe Komedie" heeft Erik Vos Shakespeares 400ste verjaardag willen gedenken door de opvoering van een programma met fragmenten. Nu lijkt zoiets een dankbare en niet al te moeilijke taak: uit dit enorme reper toire moet het toch makkelijk zijn om een aantal scènes bijeen te garen, die een bont geheel van luim, poëzie en tra giek kunnen opleveren waarmee Shake speare als dichter en toneelschrijver recht wordt gedaan. IN DE PRAKTIJK is de keuze kennelijk niet meegevallen. Wat. wij gisteravond in Diligentia in Den Haag te zien en te ho ren kregen, laat zich misschien nog het best omschrijven als „Shakespeare-caba ret." Onder de titel What's in a name", die al niet zo gelukkig gekozen lijkt (waarom niet liever „As we like it", „Much ado about him" of iets dergelijks?) werden vijftien dialogen of monologen op gevoerd en daardoorheen een vijftien En gelse liederen gezongen. HET GEHEEL viel dus om te beginnen al in vermoeiend veel onderdelen uiteen. De liederen waren weliswaar ingestudeerd door Harry van Os, maar dat kon niet verhinderen dat ze werden uitgevoerd op het. niveau van goedwillende amateurs. Daar komt nog bij dat de meeste van deze liederen in hun entourage van het Shakespeare-stuk een uitsluitend sfeerbe palende (de narrenliederen) of karakter- De VARA heeft gisteren geantwoord op de dinsdagochtend jl. ontvangen brief van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, naar aanleiding van een onderdeel van de televisieuitzending „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" van zaterdag 4 januari jl. Over de inhoud van dit antwoord zullen voorlopig geen me dedelingen worden gedaan omdat de VA RA van oordeel is dat de minister rustig de gelegenheid moet hebben het standpunt van de VARA te overwegen. De VARA heeft in haar antwoord de be windsman doen weten dat hij in aanslui ting hierop nog nader zal worden geïn formeerd over de gedachtenwisseling in de hoofdbestuursvergadering van de VA RA die een dezer dagen zal plaats vin den. Daarna hoopt de VARA ook nadere mededelingen aan de pers te kunnen doen. Er is inmiddels ook geantwoord op de brie ven, die de VARA heeft ontvangen van het moderamen van de Generale Synode der Gereformeerde Kerken in Nederland. De gedachte van de gereformeerde ker ken om via de televisie te getuigen van de motieven, waardoor men zich bezwaard voelt, spreekt de VARA wel aan, vooral, wanneer de mogelijkheid blijft een derge lijke getuigenis uit te breiden tot de Ne derlands hervormde kerk en wellicht ook tot de rooms katholieke kerk. Na de hoofd bestuursvergadering zal de VARA hierop terugkomen, teneinde in gezamenlijk over leg te onderzoeken, op welke wijze het verlangen naar beter wederzijds begrip het best kan worden verwezenlijkt. Er is in Nederland behoefte aan een sa tiriek televisie-programma en in deze be hoefte wordt door de groep, die „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" ve- zOrgt, uitstekend voorzien. Dat is de strek king van een verklaring, die 118 bekende Nederlanders overwegend kunstenaars hebben ondertekend en die is afge drukt in „Vrij Nederland" van deze week. De groep zegt verbaasd te zijn over de verontwaardigde reacties op de laatste af levering van het televisieprogramma „Eventuele maatregelen van de overheid naar aanleiding van deze uitzending zóu den naar de opvatting van ondergeteken den blijk geven van bekrompenheid en onverdraagzaamheid en in strijd zijn met de vrijheid van meningsuiting." Bij de on dertekenaars zijn de namen van Hans An dreus, Mies Bouhuys, Remco Campert.Si men Carmiggelt, Hugo Claus. Jack en Verti Dixon, H. A. Gomperts, Hella Haas- se, dr. W. F. Hermans, Han G. Hoekstra Wim lbo, Harry Mulisch, Fons Radema kers. Rob van Reyn, Bert Schierbeek, Arv nie M. G. Schmidt en Jan Wolkers. Allé achttien theaters waarin Bert Haan. tra's ..Alleman" word't vertoond hebben deze film voor de vierde week geprolon geerd. Dit weekeinde wordt de 500.000ste bezoeker verwacht. „Alleman" zal nu in 25 kopieën in roulatie gaan. Dirk Decleir en Etha Coster in „What's in a Name", Shakespeare- fragmenten bij De Nieuwe Comedie. tekenende (Desdemona's wilgenlied) func tie hebben en dat zij, losgemaakt uit hun verband totaal niets meer te betekenen hebben, noch in lyrisch, noch in muzikaal, noch in dramatisch opzicht. Van de gespeelde fragmenten werd een aantal niet onbekwaam uitgevoerd en bij een onderdeel als de onstuimige vrijage uit „De Getemde Feeks", door Trees van der Donck en Cor Stedelinck kreeg men een enkel ogenblik te zien wat samenstel ler Erik Vos voor ogen moet hebben ge staan: Hier was heel even sprake van een gave impressie van Shakespeares spe ciale boertige humor, van de fonkeling van zijn taal en van aardig spel in een zorg vuldige regie en charmante aankleding. Maar in de meeste nummers kwam een onduidelijke figuur op, die uit vaak min der bekende stukken, een nauwelijks ver staanbare, zwak gebrachte tekst begon op te zeggen behorende bij een sfeer en een situatie waar men uitsluitend door een al of niet uitbundige lichtstand iets van aan voelde. De meeste van deze stukjes waren bovendien zo kort dat juist tegen het mo ment dat men begon te begrijpen waar de toneelfiguur het over had, het nummer weer was afgelopen. SOMMIGE van de opgevoerde teksten, zoals een monoloogje van Thersites uit Troilus en Cressida, waren zelfs, zonder kennis van de context, principieel onbe grijpelijk. Het is al met al een raadsel dat een zo verantwoordelijk en serieus werkend toneelleider met dit ratjetoe van tekstjes en liedjes, en met sommige, nau welijks boven de dilettanten-status uitge groeide spelers, deze Shakespeare-herden- king heeft aangedurfd. Want zelfs als voor stelling voor middelbaar-scholieren lijkt me dit programma niet geëigend, omdat juist alleen wie met Shakespeare ver trouwd is, aan sommige fragmenten nog énige vreugde kan ontlenen. Het was een pijnlijke avond vol mis verstanden, waarbij men naast het sym pathieke optreden van Dirk Decleir als Hendrik V en de handige kostuums van Leontien van Beurden, eigenlijk alleen de ongetwijfeld goede bedoelingen kon waar deren. Ham uan den Bergh De 26-jarige zanger Trini Lopez uit Hol lywood, die bekend werd door zijn „If I had a hammer", is donderdag gecontrac teerd om op 9 februari in Nederland op te treden. Het is nog niet bekend waar. Een optreden in het gebouw van O. K. en W. in Den Haag is vrijwel uitgesloten omdat het publiek de zaal bij zijn optre den op 13 oktober 1963 op stelten zette. Lopez zal hier ook een televisie-uitzending maken. Vorig jaar 11 oktober kwam Trini Lo pez naar Nederland; hij was geëngageerd voor het Grand Gala du Disque op za- terdan 12 oktober. Het was zijn eerste bui tenlandse optreden. De dag daarop gaf Lopez shows in Den Haag en Amsterdam. Daarna schoot de ster als een komeet om hoog. Vanavond zal het Rob Hoekekwartet in de jazzsociëteit „Ekestos" aan het Sta tionsplein 2 in Haarlen spelen. Op zondag avond 12 januari speelt het Piet Noordijk- kwartet. bestaande uit Piet Noordijk, sax; Misja Mengelberg, piano; Jacques Schols, bas; Hans Bennjnk, drums. DE GOEDBEZOCHTE orgelbespeling op donderdagavond in de Haarlemse Concert zaal, begon met een pauze, tijdens welke stadsorganist Piet Kee, die het concert zou verzorgen, zich zat te beraden hoe hij, met wijziging van geprojecteerde registraties, het zou klaar spelen zijn programma op aanvaardbare manier ten gehore te brengen. Er was namelijk weer eens een defect aan het orgel; de e ééngestreept van het middenklavier sprak niet aan, met het gevolg dat dit hele manuaal niet te gebruiken was en dus twaalf registers moesten uitvallen. Het zou al een toeval geweest zijn, dat er een stuk op het programma stond, waarin geen e 1 voorkwam Dus al de met zorg uitgekozen registratie omgooien, zien wat er van te maken zou zijn en verder overleggen met de registrant, dit was dan het onfortuinlijke begin van deze overigens veelbelovende orgelavond. wist te redden, deden het best, al misten wij de sterke contrasten. In het Concert in Bes van Taglietti, voor orgel bewerkt door J. G. Walter, leek het alsof er bij al die labiaalstemmen geen vuiltje aan de lucht was. De uitvoering kreeg bovendien ook het zonnige en opgewekte karakter dat deze soort composities onderscheidt PIET KEE wist de situatie te redden, zij het dan met het Choral van Honegger van het programma af te voeren en enkele variaties van de Partita over „Was Gott tut das ist wohlgetan" van Pachelbel on- gespeeld te laten. Voor laatstgenoemde compositie een heerlijk stuk over een eenvoudige maar treffende liedmelodie moet juist beroep gedaan worden op gro te verscheidenheid van timbres. Maar de zeven variaties, die Kee van het totaal IN DE RENAISSANCEZAAL van het Frans Halsmuseum zijn de „Vrienden van Centrum" gisteravond ten tweede male in hun nog jonge verenigings-historie bij eengekomen, ditmaal om zich voor te be reiden op Goethe's „Iphigeneia in Tauris", waarvan de toneelgroep Centrum op 18 januari in Haarlem de première zal ge ven. Drs. H. L. Prenen liet een aantal bespiegelingen en anekdotes los over Goethe en diens tijd in een speels be toog, dat nadrukkelijk geen „lezing" wil de zijn. Velen zullen er aangenaam door zijn onderhouden; anderen, die wellicht een wat meer studieuze analyse van het onderhavige stuk hadden verwacht, zul len er misschien wat door zijn teleurge steld. NA DE PAUZE luisterden de Centrum vrienden naar de heer Robert Freitag uit Zürich, die voor „Iphigeneia" bij Centrum als gast-regisseur optreedt. Het spelen van dit klassieke stuk is voor acteurs en regisseur een bevrijdende ervaring, zo zei hij. Het grijpt me steeds weer aan, zon der dat ik weet waarom. En daarbij speelt de landsaard van de acteurs geen enkele rol als we te maken hebben met mensen van het eerste plan, zoals in dit geval Elisabeth Andersen en Guus Hermus, al dus Robert Freitag. Voor de vertaling van Gerrit Kouwenaar had hij de hoog ste lof, omdat zij het ritme van Goethe's klassicistische meesterwerk onafgebroken overbrengt. De regisseur bracht enkele monologen uit „Iphigeneia" ten gehore die op de grammofoonplaat werden ge zegd door zijn echtgenote, de actrice Ma ria Becker. Robert Freitag (links) en drs. H. L. Prenen. van de meeste werken die origineel voor orgel en kerkdienst zijn geschreven. Ook de verklanking van Preludium en Fuga in E van Nicolaas Bruhns kwam met het no dige effect de zaal in, ongeacht wat de executant nog meer aan verhoogde kleur had willen toevoegen aan dit fantastisch stuk, dat met zijn declamatorisch élan en vormzoekend karakter de echte barok vertegenwoordigt. WIE NIET WIST wat er met het orgel aan de hand was, zal niets aan registra tie-effect gemist hebben in de vertolking van zes stukjes van Samuel Wesley en evenmin in die van Bachs Prelude met de vijfstemmige Fuga in C. waarmee Piet Kee zijn bespeling grandioos besloot. Een mankement aan het orgel, zoals dit keer weer eens voorkwam, duidt erop, dat het noodzakelijk is, dat een van de des kundigen, die steeds vooraf het instrument komen stemmen, tijdens het concert in de buurt blijft om in te grijpen als er zich een defect voordoet. Maar het wijst ook op de dringende noodzaak de verwachte res tauratie van het kostbare instrument on verwijld ter hand te nemen. Jo,s de Klerk De schrijver Donald Wilson liet in zijn stuk „De Vlucht van de Duif" een niet zo erg origineel thema een luchtreis ma ken: hoe reageren overgeciviliseerde men sen in geval van nood op elementaire din gen des levens? In dit geval werd het mensengeslacht vertegenwoordigd door een vlieger en zijn drie passagiers die huive rend en alleen voorzien van linkse handen geconfronteerd werden met de geboorte van een nieuwe mens. Beseffend dat voor noemd thema, aldus uitgewerkt, de kijker en luisteraar opnieuw zou „pakken" heeft de auteur het waarschijnlijk voldoende ge acht de hoofdpersonen van zijn spel wei nig genuanceerd, om niet te zeggen zwart wit, af te schilderen. Zo ontstond een spel, dat niet boven het niveau van een feuilleton of van een gemiddeld weekblad- verhaal kwam, maar evenals die lec tuur wel had kunnen boeien, als het goedkope karakter door de opvattingen van regisseur Paul Cammermans en de hem toegewezen acteurs niet geaccentueerd was. Een zeer sterk voorbeeld hiervan gaf Leo de Hartogh, die de Amerikaanse pro ducent van miljoenen-films moest neerzet ten als een primitieve, ruwe geldmaker, als vanouds uitgerust met een dikke sigaar en een fles whiskey. Bén Royaards beeld' de niet zonder moeite een keiharde Britse captain of industry uit en Fritz Butzelaar was zo uit het sjabloon van de (ogenschijnlijk) weinig vitale, cynische Britse diplomaat gestapt. Johan Walhain voorzag de piloot, die hij moest voorstel len, van de nodige branie en van de men selijke trekjes, die het bij Italianen altijd zo goed doen. En het amoureuze tussen doortje, waartoe Rita Maréchal een foto model zonder „glamour" en Wim van den Heuvel zich leenden, versterkte in al zijn onwaarschijnlijkheid het stuk nu ook niet bepaald. In de tweede helft van zijn grote repor tage „De onderste steen boven" verviel Nico van Vliet bewust en terecht in her halingen: de vele problemen, verband houdende met de oplossing van de woning nood, die in de vorige uitzending door deskundigen opgediend werden, werden door dezelfde personen nog eens geser veerd aan minister Bogaers, die zich be reid had verklaard de bemoeienissen van de overheid uiteen te zetten en te verde digen. Vooral dankzij de bewindsman van volkshuisvesting en bouwnijverheid, die, zelfverzekerd, zeer concrete antwoorden gaf en een betrekkelijk gunstig perspectief kon tekenen, werd deze uitzending een sterk slot van een opvallend goede, voor beeldig opgebouwde reportage. Damshuizer De programmacommissaris van de NTS, de heer J. W. Rengelink, heeft meegedeeld dat eind februari/begin maart het tweede televisienet door om roepverenigingen en NTS zal worden benut, zij het nog op experimentele wijze. Een verantwoord programma van 171/2 uur per week over het tweede t.v.- net is vóór 1 oktober aanstaande on mogelijk. De ontvangst tijdens het experimentele stadium zal slechts in een beperkt deel van het land mogelijk zijn, namelijk het centrum en het westen. De heer Rengelink noemt het een mogelijkheid, het tweede net voor Eurovisie-uitzendingen te gebrui ken. Live-uitzendingen zullen niet gebracht worden op het tweede net. Men heeft reeds contact opgenomen met de Nederlandse Bioscoopbond over het gebruik van enkele speelfilms en met de Duitse en Belgische televisie-instanties om na te gaan welke andere kansen er nog bestaan om voor het tweede net te benutten. Er wordt ook ge dacht aan herhaling van oude program ma's. De minister heeft zijn goedkeuring gehecht aan deze tijdelijke voorziening door omroepverenigingen en NTS. Dinsdag 14 januari, Concertgebouw, 20.15 u.: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Peter Paul Fuchs. Vijfde concert, serie D. Solisten: Branka Musulin, piano. Programma: Ouverture uit „La gazza ladra", van Rossini; Pianoconcert in f kl.t. van Chopin; The black masquers van Ses sions; Les préludes van Liszt. Vrijdag 17 januari, Concertgebouw, 16.15 en 19.30 u.: Derde schoolconcert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v. Marinus Adam. M.m.v. de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" en de alt Martha van Kerkhoff. Programma: fragmenten uit „Lohengrin" van R. Wagnér, „Rigoletto" van G. Verdi, de Altrapsodie van Brahms, het symfonisch gedicht „Finlandia" van Si belius, negrospirituals, de Boléro van Ravel. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijkse klassieke grammofoonconcert van 21 tot 22 u. Tot en met 19 januari César Franck. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land no. 1: Dagelijks van 2022.30 u.: Klassiek grammofoonplatenconcert, vrij dag: Oratoria; zaterdag: Mozart; zon dag: Moderne muziek; maandag: Oudé meester; dinsdag: Vivaldi; woensdag: Bach; donderdag: Schubert. Vrijdag 10 januari, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De mar kiezin van Arcis" van Carl Sternheim. Regie: Karl Guttmann. M.m.v. Mary Dresselhuys, Ko van Dijk, Magda Jans- sens e.a. Zaterdag 11 en zondag 12 januari. Stads schouwburg. 20.15 u.: De Nederlandsche Comedie met „De koning sterft" van Ionesco. Regie: Teun Lammertse. M.m.v. Ellen Vogel, Elisabeth Hoytink, Ton Lutz, Allart van dér Scheer, Lóus Hen- sen é.a. Maandag 13 tot en met donderdag 16 januari, Stadsschouwburg, 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Judith" van Charles de Peyret Chappuis. Regie: Vladek Sheybal. M.m.v. Henny Orri en André van den Heuvel. Waag-Taveeme: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 201 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schréijer en Ronnie Potsdammer. Cafê-chantant „Adam en Eva,". Faamvest: Iedere avond cabaret van 2123.15 u.: ,,'t Is zonde". Iedere maandag besloten voorstelling. Medewerkenden: Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Oyen en Enrico Neckheim (piano). Ge opend van 20 uur af. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Prentenkabinet, tentoonstelling van teke ningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 19 januari. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van „De groep". Tot en met 12 januari. Dagelijks van 1017 uur. 'S Zondags van 1317 uur. Van 17 tot en met 26 januari: Fototentoonstelling „Haarlem- Osnabrück". Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103, ingang Kamperlaan: Ten toonstelling „Verkenningen met de tekenstift", facsimilés, Hollandse teke ningen 17e eeuw uit de collectie S. H. de Roos. Tot 16 februari. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein Tentoon stelling van kleine schilderijen van George Rueter. Tot en met 31 januari. Dagelijks geopend van 10-18 en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heilig land: Expositie „5 tot 500 (gulden)": schil derijen, tekeningen, aquarellen en gra vures, dagelijks van 1020 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, hist, natuurkundige instru menten, mineralen, 31-toons Fokker orgel. Geopend (behalve maandag) van 11-15 uur, de eerste zondag van de maand van 13-15 uur Kunstzaal „Barteljoris", Barteljorisstraat 32: Tentoonstelling van schilderijen van Sushil Mazumdar. Van 13 tot en met 22 januari. Geopend op maandag van 1318 uur en dinsdag tot en met zater dag van 918 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79 Wandelgangen Stadsschouwburg: januari: werken van de schilder-tekenaar Henk Kleyn. R.-K. Kathedrale Basiliek: Voor bezichti ging melden bij de portier. Tentoonstelling van kerstvoorstellingen uit eigen bezit waaronder grafiek, beeld houwwerken, schilderijen, miniaturen, etc. Tot en met 26 januari. Verder: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Geopend op werk dagen (behalve maandag) van 10-12.30 en van 13.3"0-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg no. 158, Overveen: Tentoonstelling van bekroonde inzendingen van „Talens' Prijs 1963-1964". Geopend van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Van 4 tot en met 18 januari. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij ae portier. Vrijdag 10 januari, Concertgebouw, 20 u.: Opvoering van een middeleeuws drie- koningenspel door leerlingen van de Rudolf Steinerschool. Vrijdag 10 januari, Sociëteit Ekestos. Sta tionsplein 2, 20 u.: Het Rob Hoeke Kwartet. Zondag 12 januari, 20 u.: Het Piet Noordijk Kwartet, bestaande uit Piet Noordijk (sax), Misja Mengelberg (piano), Jacques Schols (bas) en Han Bennink (drums). Maandag 13 januari, Muziekzaal restau rant Brinkmann, 20 u.: Causerie met kleurendia's over „Nederlandse Majo lica, voorloper van het Delftse aarde werk", door J. Dingeman Korf. (Ver eniging Haerlem). Woensdag 15 januari, Padvindershuis, Kenaupark 14, 10 u.: Lezing door me juffrouw C. P. Bal over „Hoe wórdt het geld van de Anti-Hongeractie be steed?" (Afd. Haarlem van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen). Woensdag 15 januari, Concertgebouw, 20 u.: Simon de Waard met „Reis naar Tsjecho-Slowakije" met kleurenfilm en dia's. (Afdeling Haarlem van de Neder landse Reisverenlging). Vrijdag 17 januari, Minerva-theater, 20 u.: Mejuffrouw C. A. W. Hofstede Crull over oude kunst. (Heemsteedse Kunst kring). Op dinsdag 14 januari treedt het N.Ph.O te Haarlem op onder leiding van de W eens-Amerikaanse dirigent dr. Peter Paul Fuchs. (Zie foto). Peter Paul Fuchs,' geb. in Wenen, kreeg tot zijn 10de jaar les van zijn moeder die lerares piano was aan het Conserve torium te Wenen. Op 14-jarige leeftijd werd hij leerling in compositie en contra punt bij de Weense componist dr. Karl Weigl. Enkele jaren later trad hij toe tot de Weense Muziekakademie en studeerde directie bij Felix Weingartner. In die tijd was hij reeds assistent-dirigent bij de Weense Volksopera en later by het Deut sche Theater te Briinn. In 1938 emigreerde hij naar Amerika, waar hij tien jaar de functie van dirigent bij de Metropolitan Opera Company vervulde. Hij werd in vele Amerikaanse muziekcentra uitgeno digd gastdirectieste verzorgen. Fuchs dirigeerde Amerikaanse premières van werken van Casella, Henze, Reutter en Searle. In mei 1963 leidde hij het orkest van de Norddeutsche Rundfunk in Ham burg en Hannover, in werken van Delius Krenek, Zador, Sessions en anderen. Elk seizoen treedt dr. Fuchs enige malen als pianosolist op. Vrijdag 17 januari, Concertgebouw, 14 u Lezing-en demonstratie van vuur- en vlamvast huishoudglas. (Afd. Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen). Hildebrandzaal. Smedeslraat, 20 u.: Ieder zondag dansen. HILVERSUM I 402 m 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed 7 15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8 00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevarieerd programma. 12.00 Angelus. 12.04 Country and Western Express (gr.) 12.25 Platennieuws. 12 30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.S3 Licht instrumentaal ensemble en zang. 12.55 Z. E. Bernard Kardinaal Altrink spreekt over de jaarlijkse Fax Christi bedevaart naar Den Bosch 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Mu sicerende dilettanten. 13 40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Licht instrumentaal kwar tet. 15.20 Populaire grammofoonmuziek. 16.00 Grensland: uitzending voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met commentaar. 16.40 Lichte or kestmuziek (gr.) 17.00 Leiding geven (14), le zing. 17.10 Lichte grammotoonmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Roulette: muzikaal spel letje. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Populaire gram mofoonmuziek. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Motorpraat. 19.30 Omroeporkest en zangsollste: klassieke muziek. 20.30 Rieleksen: amusementsprogram ma. 21.30 Buurman's krant: informatie uit het buitenland. 21.50 Bric e Brac: cabaretprogram ma. 22.20 Hoogoven-Schaaktournool. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt: dis cussie over de verschijningsvorm van de kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Nouveautés: nieuwe klassieke grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.90 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram mofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8 18 Lich te grammofoonmuziek. 8.30 wegwijs: tips voor trips en vacanties. 8.40 Lichte grammofoonmu ziek. 9 00 Loon naar werken, uitzending in sa menwerking met het N.V.V. 9.10 Voor-R(ot)on- de. gevarieerd programma. VPRO: 9.40 Nie mand ontziende, iezmg. 9.55 Bijgeloof in de 20ste eeuw, lezing. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht, 10.15 Rotonde, gevarieerd pro gramma. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tussen start en finish: sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Voor de teenagers. 14.10 Voor de twintigers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.15 Radio Jazz club. 15.45 Verbonden in één koers, een serie van acht uitzendingen gewijd aan het gezamen lijk actie programma van N.V.V. en K.A.B. (deel 8). 16.00 Concertgebouworkest: klassieke en moderne muziek. In de pauze (ca. 16.45- 17.05 Boekenwijsheid. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Lichte grammofoonmuziek. 18 30 Mu- ziekkiosk: nieuwsflitsen uit de wereld van de lichte muzipk. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Ra- dioraad. 20.00 Nieuws. 20.05 VARA's Bekercom petitie. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Ka-priolen. cabaret. 21.45 Lichte grammofoon muziek. 22.00 Langs vergeten wegen, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren. 22.50 Babysitten. 23.20 Licht Instrumentaal trio en zangsoliste. 23.40 Lichte orkestmuziek, (gr.) 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m. 12.90 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Amu sementsprogramma. 12.55 Programmaoverzicht 13 00 Nieuws en weerbericht. 13.20 BRT-Hitpa- rade. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de jeugd. 14.20 Voor de filmliefhebbers. 15.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG VARA: Wow-Ipitsj (Houtsnijders), een ten toonstelling in het Rijksmuseum voor Volken kunde te Leiden over het werk van 12 hout snijders in Zuid Nieuw-Guinea 19.50 Twee bol letjes wol, Tsjechische poppenfilmpjes. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voorstelling. 21.30 Reactie op reacties. 21.35 Dr. Kildare De terugkeer van dokter keiler, T.V.-film. 22.25 Humanisten wat zijn dat?: flitsen van het Humanistisch Verbond en van bekende en minder bekende humanisten. NTS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR ZATERDAG KRO: 15.00 De avonturen van Cristobal. TV- film. (dl.5.). 15.30 De nieuwe ark, filmreporta ge over het redden van in nood verkerende fla mingo's in Kenya. 15.50 Jazz-orkest. 16.15 Huis, thuis, wonen, documentair programma. 17.00- 17.45 Voor de kinderen. 19.30 De avonturen van Ivanhoe. TV-film. NTS: 19 58 't Manneke. 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brand punt, 21 00 De Johnny Kraavkamp-Show. 21.45 Stadhuis op Stelten, TV-spel. (dl.4.). 22.15 Ge huwd en ongehuwd, reportage (deel 3). NTS: 22.45-22.50 Journaal.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7