Stormcentrum Zuidoost-Azië (slot) Tegenstelling tussen de democratie en het communisme is er in werkelijkheid met i A. JONGELING Kijk Uit heeft in laatste duel voldoende aan een gelijkspel WILLEM RUYS Record vermogen van cilinder Overpeinzingen tijdens een betjahrit Schweitzerprijs voor ir. W. van Tijen Sport in iJmond „OP HOOP VAN ZEGEN" Havenberichte» Plotselinge „hulp" van Pat Mat Ex-directeur van platenmaatschappij in vrijheid gesteld In de vishal en op zee Kort Umnndnipnws ZOMERCRUISES ZATERDAG 11 JANUARI 196 4 brillen SCHILDERSBEDRIJF KONINKLIJKE ROTTERDAMSCHE LLOYD CONTACT LENZEN HOORTOESTELLEN KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 De koninklijke machinefabriek gebr. Stork en Co. n.v. in Hengelo heeft tijdens het proefdraaien van de dieselmotor, die binnenkort in het motorschip Koudekerk van de Verenigde Nederlandse Scheep vaart Mij., zal worden geplaatst, naar zijn zeggen ten aanzien van het vermogen per cilinder een wereldrecord bereikt. De motor, een zescilinder, elke cilinder met een doorsnee van 85 cm. en een zui gerslag van 170 cm-, werd besteld voor een vermogen van 13.000 pk. Tijdens het Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) SINGAPORE. Omdat de tropen zo heet zfjn en Chinese menus zo uitgebreid, zal ik mij die vijfhonderd meter laten rijden De Betjahman die een kwartje ruikt, zet zijn kommetje droge rijst weg en slingert zich in het zadel. Ik laat mijn negentig kilo neer en zit groot, wit, en rijk in zijn driewieler. Hij zet zijn tanige 45 kilo op de pedalen en stuwt klein, bruin en arm, voor een paar centen de „toean besar" van het restaurant met de 145 gerechten naar het hotel met de air-conditioning. Uit mijn behaaglijk nademaals gevoel spruit een wens tot welwillende conversa tie. Maar mijn piepende adem laat geen uitvoerige gedachtenwisseling toe. De kloof tussen mijn en zijn economische functie maakt ook op deze, mijn laatste avond in Singapore, een Europees-Aziati sche dialoog zelfs fysiek onmogelijk. Leerzaam Eigenlijk is deze betjahrit een leerzamer experiment dan alle helikoptervluchten, in terviews en informatieve gesprekken op een hele reis door het stormcentrum Zuid oost-Azië. Het is de situatie in de note- dop. Er valt geen woord meer aan toe te voegen. Want gesteld, dat wij wel zouden kun nen praten. Dat ik hem af zou huren voor een uur, zodat hij zich de luxe van pra ten zou kunnen permitteren. Wat zou ik hem moeten vragen? Wat hij vindt van de Berlijnse muur? Lastig voor de Berlijn- se betjahrijders, zou hij vermoedelijk zeg gen. Waar hij staat in de strijd tussen het communisme en de vrije wereld? Beter van niet: de democratie was geen export' produkt van de vrije wereld. Lastiger nog zou het worden als hij vragen ging stellen. Bijvoorbeeld: „hoe leg ik het aan om voor mij en mijn gezin een huis, een vast loon, pensioen, medi sche verzorging en scholing voor mijn kin deren te krijgen, zoals Europese arbeiders dat hebben?" Moet ik hem dan zeggen, dat Europa's en Azië's welvaart voorlopig onverenigbare grootheden zijn? Daarom sullen Europeaan en Aziaat, op drie wielen, zwijgend door de hete straten van Singapore. Ons enig contact is dat ik zijn adem in mijn nek voel. E als ik hem de drievoudige vrachtprijs uitkeer, als een soort persoonlijke internationale hulpver De Nederlandse stichting Albert Schweit zerprijs heeft voor 1964 twee prijzen toe gekend. Die voor christelijke en humani taire arbeid aan de directeur van het club huis „De Mussen" in Den Haag, de heer Jacob de Bruin, en die voor de kunst aan architect ir. W. van Tijen uit Zandvoort. De prijsuitreiking geschiedt zaterdagmid dag 18 januari in de kleine zaal van het concertgebouw te Amsterdam. De Albert Schweitzerprijs bestaat uit een oorkonde, een gouden kruis van verdien ste en een bedrag van duizend gulden. Ir. van Tijen (67 jaar) zoekt het wonen van de mens tot een geluk te maken, zo deelde het bestuur in zijn toelichting op de toekenning mede. Hij wordt beschouwd als een uitzonderlijke figuur in de Neder landse architectengemeenschap. lening, dient dat alleen om het fundamen teel te wijzigen! Aan de vriendelijkheid van zijn dank woord doet dat niets af. Hij licht wel drie keer zijn vette petje van zijn magere hoofd. Dan rijdt hij weg' het Aziatische donker in. Waar rijden Azië's betjah-rijders heen? Waarheen wandelen de hongerige kleine boeren tussen de rijstvelden? Naar welke toekomst trekken de honderden miljoenen, zich op hun weg nog catastrofaal verme nigvuldigend? Wij in het Westen bezien die vraag in het licht van onze wens tot behoud van On ze bevoorrechte positie, in termen van „verdediging tegen het communisme". Wij maken Azië's problemen onderge schikt aan het Oost-West conflict. Het is de vraag of die probleemstelling relevant is. Het is zeker dat zij ons nieuwe vijanden maakt. Kiezen wij voor anti-communisten als Zuidvietnams Diem of Maleisië's Toengkoe Abdoel Rahman, dan halen wij ons onherroepelijk de tegenstand van niet- communisten als Cambodja's Norodom Si hanouk en Indonesië's Soekamo op het lijf. Omdat wij het Oost-West conflict pri mair stellen, mengen wij ons, misschien tegen wil en dank, in bestaande interazia- tische conflicten, die met de tegenstelling tussen democratie en communisme niets, maar met historische, geopolitieke en eco nomische factoren alles van doen hebben. Wij wandelen hier en daar wat hulp verlenend over fundamentele belangen tegenstellingen tussen het Westen en. Azië, rijk en arm. blank en bruin, heen. Wij verlangen van Aziatische dwergen blind verzet tegen de Chinese reus. Maar wij hoeven voorlopig niet met China te leven. Zij wèl! Wij verlangen in feite van de Aziaten dat zij als betjahrijders ons zullen vervoe ren in de strijd tegen het wereldcommu nisme. Wij pogen hen aan te sporen tot harder trappen met klassieke voorbeelden als de Berlijnse muur en de Hongaarse op stand, voorbeelden die hun zo een zorg zul len zijn, want zij hebben wel wat anders aan het hoofd. Zo ontstaat de dovemansdialoog tussen het Westen en Azië. Zeker zijn êr Aziati sche leiders met wie wij wel kunnen pra ten, doorgewinterde anti-communisten. Maar de meesten van hen zijn anti-com munist, niet omdat zij de vrijheid minnen, maar omdat zij geen afscheid van hun bankrekeningen kunnen nemen. Nu kan men stellen, dat in een strijd op leven en dood men niet te kieskeurig kan zijn met zijn bondgenoten. Maar wij ma ken het de communisten werkelijk te mak kelijk. In negen van de tien gevallen kost het de Aziatische communisten. Chinees of niet, weinig moeite de Aziatische massa's duidelijk te maken dat 't Westen zich ver bindt met hun binnenlandse vijanden: de rijken en machtigen, de exploiteurs en corrupten. Zo min als de oorlog in Zuid-Vietnam gewonnen kan worden en zo goed er dus bereikt moet worden, dat hij niet verloren wordt, zo min is het blind steunen van „pro-westelijke" leiders een effectief ant woord op de communistische uitdaging in Azië. Het alternatief voor een communis tisch Azië is niet een pro-westelijk maar een neutraal Azië. De Gaulle, die men een fijne neus voor proefdraaien bereikte men evenwel reeds een vermogen van 15.000 pk. Aansluitend daaraan werden enkele kleine veranderin gen aangebracht ter begrenzing van de in spuit- en verbrandingsdruk. Zonder moei te bereikte de motor toen een vermogen van 18.000 pk. Dat is voor dit type motor een wereldrecord. Stork behaalde in 1960 reeds een vermo gen van 2.000 pk. per cilinder, een Deens bedrijf meldde naderhand een vermogen van 2500 pk. te hebben behaald. Thans is Stork geklommen tot 3.000 pk. Het Hen gelose bedrijf is in 1930 met de produktie van dieselmotoren begonnen. Na de oor log kon men reeds motoren variërend van 40 tot 10.000 pk. leveren. Na de fusie met Werkspoor werden nieuwere typen ontwikkeld, waaruit in 1950 een enkelwer- kende tweetakt tot stand kwam. Met dit type heeft men thans het bestaande re cord gebroken. Het motorschip Koude kerk, dat in Krimpen aan de IJsel wordt gebouwd, zal op 24 januari te water wor den gelaten. Lijstaanvoerder Telstar II gaat zondag op bezoek bij Hilversum II met de vol gende formatie: Egner; Plug en Rijnders; Versluis. Smits en Van Esmond; Faren- horst, Bakker, Immers, De Winter en Van Weerlee. De stand in de 2de reserve divisie A is: Telstar II 11 19 Haarlem II 10 10 Alkmaar II 10 16 Volewijck. II 12 9 RCH II 11 14 Hilversum-II 10 6 HVC II 11 13 ZFC II 9 5 Velox II 10 12 EDO II 10 5 KFC II 9 10 Het Gooi II 11 5 Het twaalftal van de korfbalvereniging Watervliet speelt zaterdagmiddag in Zaan dam tegen ZKC. Watervliet gaat naar Zaandam met de dames: B. Hessen. B. Hoen, C. Zandbergen, T. Floor, G Kae- bisch, H. van de Ree en de heren: Hart man, Veerbeek, De Roos, D. van Lade- steijn, Van den Brink en Scholting. Feest voor scheidsrechters. De afdeling Beverwijk van de Haarlemse Voetbal scheidsrechters Vereniging houdt maandag 3 februari haar jaarlijkse feestavond. De fluitisten uit de IJmond komen dan in café „Sport" in Beverwijk bijeen. h„ ^rische ontwikkeling niet kan ontzeg gen, heeft dat scherp ingezien. Daarom ex ploreert hij het terrein voor een erken ning van China's plaats onder de zon, voor de neutralisering var, het voormalig Indo- China, voor pogingen om Zuidoost-Azië eerder buiten het Oost-West conflict te houden dan het erbij te betrekken. Pas na het begin van zo'n politieke sta bilisering kan menhopen met fase twee te beginnen: de omzetting van de belan gentegenstelling in een belangengemeen schap. Want alleen die kan de basis leg gen voor een toekomstige politieke dialoog. Dat die belangengemeenschap niet alleen op een giftenprogram kan berusten, heeft de bittere ervaring van de hulpverlening genoegzaam aangetoond. Veeleer is er een stabilisering van de wereldgrondstoffenprijzen nodig, waarom uit den treure is gesmeekt. En een con creter antwoord op India's voorstellen tot een internationale arbeidsverdeling waar bij de achtergebleven en ook daarom rela tief overbevolkte gebieden de arbeidsin tensieve industriële taken zouden toevallen en de hoog-ontwikkelde landen zich zoude Volgens hr. Jan Gerard Ligthart is „Op Hoop van Zegen" je reinste kolder. De reder wordt daarin uitgebeeld als de laag hartige schurk die zijn bemanningen op drijvende doodkisten naar zee stuurt met de feestelijke bedoeling deze weg te bren gen om zodoende de verzekeringspennin gen te kunnen incasseren. Dit is dan de korte zin van de lange rede uit een inter view in een landelijk ochtendblad van za terdag 4 januari 1964. Nergens in „Op Hoop van Zegen wordt dit echter met zoveel woorden gezegd. En het hier omschrevene zou trouwens onmo gelijk zijn geweest. Er waren rond 1900 ook al rechters in Nederland. En de verze keringsmaatschappijen waren toen even min gek als nu. Van moedwillige misda digheid was er dan ook geen sprake. Maar bij het misdadige af was de vol maakte onverschilligheid ten opzichte van lot en leven van mensen die ook voor hen brood uit het water moesten halen. Ik zou hr. Ligthart willen vragen of hu de logiezen van de schepen waar het in Op Hoop van Zegen" over gaat en zelfs van die in de dertiger jaren van deze eeuw nog varende, wel eens heeft beke ken En als dit zo is, hem willen verzoe ken daar eens een beschrijving van te geven. Als ik dit zou moeten doen dan zou ik misschien nog te kort schieten in de omschrijving van het mensonwaardige daarvan. Als Kniertjes zoon Geert het te gen reder Bos uitschreeuwt dat er „zelfs geen water is om je handen en poten te wassen," dan had hij er bij kunnen voe gen- en zelfs niet om te drinken en er het eten in te koken. Op de meeste sche pen uit die tijd was er zelfs geen water tank. En als die er was, toereikend voor ten hoogste 10 tot 12 dagen. Voor de rest werd het water voor een reisduur van 5 6 weken of langer meegenomen in nieuwe eiken vaten. Na enkele weken was dat een walgelijke slijmerige massa, zelfs te w'es om je handen in te wassen, laat staan er eten in te koken. En toch moest dat maar. Ik weet waar ik het over heb, ten eerste omdat ik bestuurder ben geweest van de afdeling 'IJmuiden van de Centrale Bond van Transportarbeiders. Van sociale be wogenheid, waar hr Den Duik uit, Sche- veningen het in de N.C.R.V.-televisie-uit- zending van vrijdag 2 januari 1964 over had. heb ik bij 90 tot 95 percent van de reders nooit ook zelfs maar een spoortje kunnen ontdekken. En wat er nu aan so ciale rechtvaardigheid is, is bevochten in vaak harde gevechten met gelukkig de vrij goed georganiseerde zeevissers achter ons; ten tweede omdat ik 3 maanden oud m'n vader verloor op de volgens de heer Ligthart zo goed onderhouden en gekale faterde schepen van die dagen. M'n moe der bleef achter met drie kinderen van resp. 4 jaar, 3 jaar en 3 maanden, waar voor ze dan verder maar aan de kost moest zien te komen. Niets of niemand immers heeft ooit meer naar dit gezin of een van de andere bij die ramp betrok ken gezinnen omgekeken. Dit heeft ze 5 jaar volgehouden. Ge storven aan de tering, zoals dat toen werd genoemd. Ja, hoe kon het ook anders? Wat er nog aan eten was zal wel voor de kinderen zijn geweest. Na m'n 5e jaar ben ik opgevoed in het gezin van een oom, ook een visserman. Als hr. Ligthart nog meer wil weten, ben ik gaarne bereid hem ook daarover nog wat te vertellen. Naar mijn mening doet hij echter ver standig om over deze beschamende tijd te zwijgen; wij doen dat immers ook al door de jaren heen, alleen al omdat het geen enkele zin meer heeft.. Zelfs de alleroud ste van de tegenwoordige generatie heeft daar immers geen enkele verantwoorde lijkheid meer voor. Heyermans „Op Hoop van Zegen" had geen andere bedoeling dan de beschamen de toestanden van die dagen aan de kaak te stellen. En dat was wel heel hard nodig. J. V. D VEER "WtaTronlraHo 4.S TTrmiiHon Vrilflae kwamen ln I.Jmniden aan: Geler, van Duinkerken; Magdalena Reith. Duinkerken; Areas. Rotterdam; Alert. Londen', Argos. Rot terdam: Heinrich Grammerstorf, Antwerpen; Fiiderhoft. Skoghal: Sylt, Aalborg; Galtex Delf zijl. Rotterdam; Nautic. Swansea; Karimun, Londen; David. Dagenham; Anglo. Rotterdam; Buntenstein. Bremen; Graveland, Bremen; Lap wing. Londen; Aristoteles, Antwerpen; Geeste- munden. Antwerpen; Meeuw, Neath: Bornrif, Harlingen: Yewmouth, Swansea; Mount Everest, Kristineham: Libra, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Phidias, naar Rotterdam; Francisville. Bremen: Helua, Odense; Border Fuselier, Aruba; Denzo, Well; Mvllvkoski. Sunila; Artillero, Buenos Aires; Balticborg, Delfziil; Nora, Goteborg. Helle Skou. Antwerpen; Pulp Trader, ventspils; Parma, Emden: Areas. Benghazi: Aldebaran, Rotter dam; Mare Liberum. Dagenham; Joh. Fritzen Vitorta; Fram. Frederics: Gouwestroom. Ant werpen; Antje, Antwerpen; Nordland, Bremen: Jans, Londen; Bomma. Oslo; IJstroom, Bristol; Staf fan, Stockholm; Olaf, Rotterdam: Gerry S, Swansea; Gronitas. Rochester; Bernhard Sche pers. Aarhus: Fiducia, Huil: Accres. Aalborg; Philet.as. Kopenhagen; Gratia, Vlaardingen; Heriot, Leith. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Rainer Carstens. Halmstad: Horn Baltic. Ventspil; Geier, Nantes; Mosel. Odense; Belos. Londen; Amorgos U S, Gulff: Engelbert, Hamburg; Stad Amsterdam, Rotterdam; Spes. Swinemunden; Byklefjell, Le Havre; Wedlooper, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Een betjahrijder onder de naam van de man die gezegd heeft: „men kan enige mensen enige tijd bedriegen. Men kan niet alle mensen de hele tijd bedriegen". toeleggen op gecompliceerde en geautoma tiseerde produktietakken. Pas als dat gebeurt heeft men iets om werkelijk over te praten met de betjah rijders- Zo niet, dan zal men op een kwade dag hun adem eerst recht in de nek voelen. .HUISSCHILDERWERK KONSTRUKTIEWERK BEHANGERIJ DEKORATIE REKLAME ONTWERPEN KLEURADVIEZEN GLASHERSTEL GLASPLATEN GLAS IN LOOD GLASVERZEKERING Evertsenstraat 1 Telefoon 4866 IJmuiden Aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Rijks- en Gemeenteleveranciers. Nog één stap en de IJmuider schaakclub Kijk Uit klopt aan de poort van de lan delijke schaakbond. Deze week kwamen de schakers van Kijk Uit andermaal tol een overtuigende zege. In Krommenie, te gast bjj de schaakclub Zaanstreek-Noord, demonstreerde de ploeg, ondanks het ge mis van Blok, Walda en Kistemaker, haar grote kracht. Met liefst 1 VaiVz werd de wedstrijd gewonnen en daarmee de eerste plaats in de rangschikking behouden. Aan gezien concurrent Heemstede onverwacht tegen Pat Mat (Beverwijk) ten onder ging, hebben de IJmuider schakers in de laatste thuiswedstrijd tegen Heemstede al aan een gelijkspel voldoende om de kampioens- vlag te kunnen uitsteken. In de wedstrijd tegen Zaanstreek Noord stonden enkele Kijk Uit-spelers al spoedig in gunstige positie. Vooral Van Nieuwen- huizen, die één van Nederlands voor malige topschaaksters, mevrouw Klijn be streed, trok geweldig van leer. In nauwe lijks tien zetten kwam de Kijk Uit-er tot een gewonnen stelling. De spits werd dit maal echter afgebeten door Mees. Mees forceerde in een toreneindspel op klas sieke en overtuigende wijze de winst, 0-1. Wolters speelde een gambiet met levendig spel dat tot talrijke complicaties leidde. De Kijk Uit-er was in zijn element, dwong materiaalwinst af en scoorde, 0-2. On middellijk hierop staakte mevrouw Klijn de ongelijke strijd, 0-3. Schelhaas speelde aan bord twee wat nonchalant. Aangezien zijn rivaal het voorzichtiger aandeed, kon Schelhaas zich herstellen en tot remise komen, Vz-Vz- Gordijn zag kans het beste van het spel n handen te krijgen en won een pion. Zijn rivaal kreeg het steeds moeilijker om vervolgens door tijdsoverschrijding te ver liezen, 1/z-41/2. Eerste bordspeler Steijn ondervond van Blanken meer tegenstand dan hij zal hebben verwacht. De Zaan streekspeler kwam tenminste tot gelijk spel en verdiende de bereikte remise dan ook volkomen, 1-5. Hölscher had een tegenstander getrof fen die geenszins van plan was zich onder de voet te laten lopen. De koelbloedige Kijk Uit-er hield de situatie echter goed onder controle, won in hevige tijdnood een stuk en had toen weinig moeite meer Kijk Uit op 1-6 te brengen. De laatste remise die Kijk Uit de schakers uit Krom menie toestond viel aan het bord van Van Pelt. Zijn tegenstander trachtte alle complicaties te beletten, drukte de stel ling dicht waarna er voor Van Pelt geen doorkomen meer aan was, lVz-GVz- Het Kijk Uit-succes kreeg nog grotere omvang toen De Jong zijn tegenstander volkomen klem speelde, materiaal won en een winstpunt kon noteren, lVz-TVz- In valler Wijdoogen won aan kwaliteit en na een blunder van zijn rivaal nog een stuk. Toen was het snel bekeken en de A si Aquamarijne oceaan langs Portugal. Betoverend bezoek aan Lissabon. Wonder van wit in Casablanca. Luxe en comfort geven cachet aan een cruise. Boeiende ex cursies aan land. Ceuta! Madeira! Teneriffe! De Azorenl 7, 9,14 en 15 daagse cruises vanaf resp. f 390,- - f 490.- f 760.- en f 830.- per persoon. ■dichtingen bij de erkende passage- en reisbureaus en bij het loofdbureau Passagedienst van de Rotterdam - Veerhaven 4 telefoon 11 48 00 iVz-Wz eindstand bereikt. De volledige- uitslag was: Zaanstreek NoordKijk Uit, bord 1: Blanken—Steijn remise; 2. Mittertreiner— Schelhaas remise; 3. Peters—Mees 0-1; 4. Roos—De Jong 0-1; 5. Van Onsenoord— Hölscher 0-1; 6. De Boer—Wolters 0-1; 7. Fülöp—Gordijn 0-1; 8. Poel—Van Pelt remise; 9. VosterWijdoogen 0-1; 10. me vrouw Klijn—Van Nieuwenhuizen 0-1. Totaal lYz-SVz. De ex-directeur van een grammofoon - platenmaatschapplj die maandag jl. gear resteerd werd wegens een tegen hem in gediende strafklacht terzake verduistering is vrijdagmiddag door de rechter-com- missaris te Amsterdam ln vrijheid ge steld. Deze wees de vordering van de of ficier van Justitie tot gevangenhouding af omdat hij daarvoor geen aanleiding vond De Belgische grammofoonplatenmaat schappij Fonior beschuldigt de op 1 mei 1963 ontslagen directeur van haar Neder landse bedrijf (Dureco) ervan, haar door verduistering voor tenminste 40,000 gulden te hebben benadeeld. De heer L. zou voor zichzelf en voor crediteuren van de maat schappij in Brussel gelden hebben opge vraagd en in eigen zak hebben gestoken zonder ooit iets te hebben teruggestort. Medio december 1963 diende Fonior bij de Amsterdamse justitie een strafklacht in. Voorts heeft de Belgische maatschappij een civiele procedure tegen de heer L. aangespannen, waarbij het gaat om een vórdering van ruim een ton. De ex-direc teur zou van zijn kant een tegenvordering van ongeveer een gelijk bedrag hebben in gediend. Hij zegt, nog grotere bedragen van de platenmaatschappij tegoed te heb ben. Vrijdag In IJmuiden werden vrijdag in totaal aangevoerd 7750 kisten vis, waarvan 843 kisten tong en tarbot, 2 griet, 4027 schol, 20 schar, 4 bot, 2553 haring, 60 wijting, 197 kabeljauw en gul, 5 haai, 4 koolvis en 35 diversen. Prijzen per kilo, in guldens: gr. tong 5.01- 4.65, grm. tong 4.44-4.20, kim .tong 4.90- 4.37, kl. tong I 6.21-5.86, kl. tong II 6.20- 5.80, tarbot I 5 50-4.70. Per 50 kilo: tarbot II 180, tarbot III 124, tarbot IV 156-104, kl. griet 65, gr. schol 27-25, grm. schol 26-14, kim. schol 27-20. kl. schol I 30-15, kl. schol II 28-8, schar 26-19, bot 13, v. haring 29-14.80, wijting 46-40, kleine haai 31. Per 125 kilo: grote kabeljauw 230-128, grote koolvis zwart 84. In IJmuiden werden vrijdag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 206-11.050, KW 16-5700, KW 93-4950 KW 61-1690, KW 141-5650, KW 58-6420. KW 91- 5380, KW 24-6340. KW 90-6970, KW 30- 6700, KW 148-5430, KW 165-9400 SCH 118- 4860, SCH 51-6030, IJM 73-6110 -1- 6240, WKD 1-9200.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4