Lajos Portisch nam alleen de leiding in Hoogoventoernooi Keihard gewerkt voor titelt oer nooien Liebrechts, V erkerk en Nottet naar titelstrijd in Oslo Tom Okker naar Zuid-Afrika Margaret Smith weer kampioen X Bond favoriet in veld van zestien dravers Keres en Larsen stuitten op grote tegenstand De opstellingen Karin Stenback niet naar Tokio ZATERDAG 11 JANUARI 1964 Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL KNVB schorst twee spelers voor 10 jaar DAVOS, vrijdag. „Drie titels in zes weken. Die zijn te krijgen, ja. Maar öf ik ze krijg.Fors prikt ze de pun ten van haar schaatsen in het ijs en weg glijdt ze weer naar haar baanhoek. „Die Weltmeisterin1"zei de recep tionist van hotel Belvédère een uur te voren. Hoofdschuddend over de dom heid van mijn vraag wees hij met zijn duim naar het raam: Dort unten, im Eisstadion'. Door het raam zag ik de ijsbaan van Davos op enkele loopmi nuten afstand. „Die WeltmeisterinF'zei daar de lokettiste. Neinnicht hier". Ze keek even over de hardrijhaan voor haar, waar velen groot en klein rond reden. „Dort!" Een hoofdruk naar ach teren wees me de richting naar de in gang van het lichthouten ijshockey- stadion, waarin vier meisjes en twee jongens met hun scherpe schaatsen kleine en grotere cirkels in de ijsvloer trokken. AMATEURVOETBAL ZAALHANDBAL WATERPOLO BADMINTON JUDO De Koninklijke Nederlandse Schaatsen rjjdersbond heeft voor de Europese kam pioenschappen hardrijden, die 18 en 19 januari in Oslo worden gehouden, de vol gende ploeg ingeschreven: Rudi Liebrechts Cees Verkerk en Peter Nottet, terwijl Ard Schenk als reserve aan de ploeg is toege voegd. Doordat bij de Europese kampioenschap pen 1963 Nederland slechts één rijder in het eindklassement had, mag Nederland dit jaar slechts met drie man deelnemen Het Nederlands Olympisch Comité heeft vrijdagavond de Nederlandse deelnemers aangewezen voor de volgende Olympische Winterspelen die van woensdag 29 januari tot en met zondag 9 februari in Innsbruck (Oostenrijk) worden gehouden. De Nederlandse deelnemers zijn: hard rijden heren: 500 meter: Van der Grift 1500 meter: Rudi Liebrechts, Cees Verkerk en Ard Schenk; 5000 meter: Rudi Lie brechts, Cees Verkerk en Peter Nottet; 10.000 meter: Rudi Liebrechts en Cees Ver kerk. 1000 meter, 1500 meter en 3000 meter: Willy de Beer; kunstrijden dames: Sjoukje Dijkstra; kunstrijden heren: Wouter Toledo. Ten aanzien van Ard Schenk en Wouter Toledo geldt dat hun inschrijvingen niet gestand zullen worden gedaan wanneer bij de komende wedstrijden zou blijken dat de opgaande lijn in hun prestaties zich niet heeft voortgezet. De ploeg wordt begeleid door de vol gende officials: chef de mission: Cees Kerdel; coach hardrijders: Jan Charisius; trainer hardrijders: Henk Lamberts; coach- trainer kunstrijder: Arnold Gerschwiller; arts: A. A. M. F. Pannekoek. Tom Okker, de veelbelovende tennis speler uit Haarlem, zal maandag 13 janu ari naar Johannesburg vertrekken. Het sportfonds Leo van der Kar heeft Okker in staat gesteld tezamen met enkele Ame rikaanse en Engelse spelers een tournee van ruim twee maanden door Zuid-Afrika te maken. Tom Okker wordt 25 maart te rugverwacht. Voor de vijfde achtereenvolgende maal een nieuw record heeft Wimbledon- kampioene Margaret Smith de damestitel van de open Australische tenniskampioen schappen op haar naam gebracht. De 21- jarige Australische versloeg in Brisbane in de finale haar landgenote Lesley Turner binnen het uur met 63, 62. Margaret Smith leidde na 12 minuten al met 50, doch moest harder voor de overwinning vechten dan de cijfers aangeven. Met negen uitstekend bezette draverijen wordt zondagmiddag in Hilversum nog eens benadrukt dat het aantal in training zijnde dravers heel groot blijft. De kroon spant het midwinter criterium voor de jongere paarden. De goede X Bond, die aan de lopende band blijft winnen, kan haar successenreeks voortzetten, hoewel haar mogelijke zege op Zilo en Anna Scotch wel aan de bijzonder krappe kant zal zijn. Een mogelijk outsider in dit veld van zestien is X Hanover. Voor de amateurs is er het tweede on- derleel van hun winterkampioenschap. Indien Adios K enige vorm heeft en zeer zuinig aan de binnenkant wordt gereden, zal hij IJsscI en Alpenraaf kunnen klop pen. Outsiders in dit goede nummer zijn Zephyr Magowan en Aiida W. In de internationale klasse staat Yiite Rose thans zo gunstig gehandicapt dat het haar moet gelukken Winston Spencer en IJsloper naar de plaatsen te verwijzen. Yankee Maid, die veel van haar betrouw baarheid heeft verloren, zou bij een nor male verrichting kunnen winnen. In de eerste autostartkoers over 1600 meter kan Zola S zijn gunstige positie aan de start omzetten in een zege, daar het Zeeadelaar S en Woudsnip niet zal meevallen in een veld van vijftien paar den direct in de voorhoede door te drin gen. Outsiders zijn Un Gamin en Xeres. De tweede autostart gaat over 2000 meter. Hoewel de concurrentie zwaar is kan Atie v. d. Lente haar gunstige plaat sing waarschijnlijk net uitbuiten om Yonker Hanover en Arctic van 's-Graven- hof achter zich te houden. Voor de sterk opkomende Zora W ligt er een behoorlijke outsiderskans. Woensdagavond jongstleden stelde Zwal- Per S enigszins teleur. Wellicht iets terug gaande vorm verhinderde hem door te zetten. De langere afstand in het negende nummer ligt hem beter, zodat hij als de favoriet gesignaleerd vóór stal Katz en Zigeunerkoning. Outsider is Buffalo Bill. De sterk verbeterde Amor Hollandia kan de Egbert-prijs voor zijn rekening nemen, zij het onder ernstige bedreiging van Bold Mac en Briggetta Norton. In de eerste afdeling van het gesplitste openingsnummer gaat de voorkeur naar Bastogne, vóór Araora Guy en Zeal Ere bus. Outsider is Azuro Pluto. De tweede afdeling kan een prooi worden van Avirt Scotch, vóór Athos the Saint en Rarbi- rossa. Het Belgische militaire voetbalelf heeft de eerste wedstrijd tegen Marokk voor de eerste ronde van het toernooi or.- het internationale militaire voetbalkam pioenschap, die in Brussel is gespeeld, g* wonnen met 4-0. De ruststand was 1-0. De Hongaarse kampioen Lajos Portisch heeft alleen de leiding genomen in het 26- ste Hoogovenschaaktoernooi. Van het drie tal, dat na twee ronden aan kop ging, Portisch, Larsen en Keres, was de Hon gaar de enige, die vrijdag een gemakke lijke overwinning boekte (met zwart op de Belg Dunkelblum). Zowel Keres als Lar sen stuitten op vastberaden tegenstand van resp. Lengyel en Parma en kwamen niet verder dan een puntendeling. Remises van Keres contra Lengyel en Parma versus Larsen verschilden hemels breed van karakter. Keres poogde, via een stokoude variant van het open Spaans, een koningsaanval te ensceneren, doch de Hongaar was zich goed bewust, dat hij de aanvalskunstenaar uit Riga geen schijn van een kans diende te geven. Via de open e-lijn deed hij de torens verdwijnen, ruilde toen enkele pionnen en stelde zich massief op. Tegen deze veste viel geen actie meer te ondernemen. Parma werd verrast met een Aljechin- verdediging, die misschien niet als geheel volwaardig geldt, doch in handen van Larsen tot grote complicaties kan lei den. Tot ieders ontsteltenis zette de Deen echter, nog tijdens de openingsfase, par does een pion en prise. Natuurlijk incas seerde de Joegoslaaf het geschenk om ver volgens aan de beruchte „techniek" te beginnen. Aanvankelijk verliep dat zoals het behoort, doch toen zwart de dame voor twee torens gaf, ging het plotseling stokkend verder. Het is onduidelijk wat er precies gebeurde, maar na enig hokus po- kus besloten de opponenten tot punten deling. Ikov-Zuidema werd een eenacter. Zwart liep precies in een witte openings-speciali- teit. Hij deed weliswaar de handboeken geen geweld aan, doch stond op de 13de zet practisch voor een zetdwangpositie. Hij gaf terecht een pion op, maar moest toen afwachten, hoe en waar de klappen zou den vallen. Dit ging heel precies, met be kende gevolgen. De uitslagen van de partijen van de derde ronde waren: Parma (J.sl.)Larsen (Den.) remise. Darga (W.-Dld.)—Van den Berg (Ned.) afgebroken, Keres (Rusland) Lengyel (Hong.) remise, Ney (Rusland) Bobotsov begonnen positioneel, doch naar- Zuidema (Ned.) 10, Filip (Tsj.sl.)Van Scheltinga (Ned.) afgebroken, Donner (Ned.)De Rooi (Ned.) afgebroken, Dunkel blum (Belg.)Portisch (Hong.) 01. Afgebroken partij tweede ronde: Van ScheltingaIvkov remise; eerste ronde; Van ScheltingaNey 01, DargaBobot sov 10. Na de derde ronde luidt de stand: 1. Por tisch 3 pn., 2. Keres en Larsen beiden 21/2 pnt., 4. Ney 2 pnt. en 1 afgebr. partij, 5. Darga l'/« pnt. en 1 afgebr. partij, 6. Iv kov en Parma beiden l'/s pnt. (uit 2 par tijen), 8. Lengyel 1 pnt. (uit 2), 9. Filip en Donner beiden 1 pnt. en 1 afgebr. partij, 11. Van Scheltinga lk pnt. en 1 afgebr. partij, 12. De Rooi 0 pnt. en 1 afgebr. partij (uit 2), 13. Van den Berg en Bobotsov bei den 0 pnt. en 1 afgebr. partij, 13. Dunkel blum en Zuidema beiden C pnt. Paul Keres EDO (thuis tegen RCH) (onder voorbe houd van wijzigingen): Amama; Dis- selköter en Berends; Spiers, Krooder Wiertz; Jonker, Van der Putten, Peters, Van Noord en Breeuwer. RCH (uit tegen EDO): Van der Voort (Van der Meeren); Wullems (Nanai) en Honout; Nanai (Liefhebber), Koning en Euwes; Doesselaar, Dahrs, Engelsma, Maslo en Meijer. Haarlem (uit tegen Be Quick): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Beren- dregt en Clavan; Vreeken, Peijs, Jaski, Van den Berg en Jonker. Telstar (thuis tegen VVV): Stuy; Van Kampen en Pirovano (Rijnders); Hendrikse, Kort en Brom; Van Dol- der, Daniëls, Allart, Van Wooning en Dikstaal. HFC (thuis tegen AFC): Van der Meu- len; Wijkhuizen en Van Baasbank; P. Thole, Tekelenburg en E. Thole; H. Koenders, Bouwman, Lindeman, Molenaar en G. Koenders. Hillegom (thuis tegien Zandvoortmeeu- wen): Van der Waal; Blokker en Duy- zers, Tol, Arnoldi en Stroombergen; Van der Berg, Snoeks, Van Braam, Dirk de Jong en Bob de Jong. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Hille gom): Vlug; Stokman en Stobbelaar; Jansen, Kerkman en Kraayenoord; Visser, De Waard, Nijkamp, Schilp- zand en Molenaar. Ripperda (thuis tegen Baam): Gerritse; Heeseman en Bouman; Boekelaar, Van der Sluis en Lasschuit; De Vries, Pieterse, Houtkamp, Kuyer en Hazeth. Schoten (thuis tegen Quick A.): Hoo- ning; Buter en Dinkelberg; Kossen, Van Elk en Flader; Kops, Van Oosten, Beringen, Blom en Otte. TYBB (uit tegen Ultrajectum): Woo- nings; Van Honschoten en Nunnik; Rietvink, Veldhuizen en Pebesma; Stouthart, Van der Klugt. Jansen, Kroonsberg en Meyer. Sport tijdens het weekeinde Wellicht omzomen zo'n 6.000 voetbal- hongerigen zondagmiddag het terrein in Haarlem-Noord, waar zich anderhalf uur lang de derby EDORCH afspeelt. Gezien het theoretische krachtsverschil denken vele onpartjjdigen niet geheel ten onrechte aan een zege van de Racing. Maar toch zijn er onzekere factoren te over om deze snelle voorspelling te logenstraffen. Zeker, RCH reeg vier achtereen verworven zeges aan zyn opmars, maar EDO deed menig tegenstander op eigen veld ver stomd staan. RCH moet het hoogstwaarschijnlijk zon der keeper Van der Voort en rechtsback Wullems stellen. Ziekte houdt hen enkele dagen op bed. Mocht Van der Voort niet op tijd zijn genezen dan neemt Van der Meeren, de 19-jarige amateurkeeper, overgenomen van EHS, de plaats tussen het houtwerk in. Liefhebber vervangt even tueel Wullems als rechtshalf, waardoor Nanai een stapje achterwaarts maakt. EDO ziet het zelfs helemaal nog niet, althans wat de opstelling betreft. Ziek zijn Nijman en Krooder, al heeft laatstgenoem de zijn buikgriep bijna geheel uit het lichaam verbannen. Zaterdag geeft EDO's elftalcommissie uitsluitsel omtrent de di verse problemen, onder andere over Peters' midvoorschap. Haarlem en Jaski tekenden inmiddels de vrede. Gelukkig maar, want de roodblauwe voorwaartsen lopen nu niet van produk- tiviteit over. Jaski verdrong de wat tegen vallende en erg wisselvallig spelende Van Vegten. Peijs handhaafde zich als rechts binnen. Haarlems tegenstander Be Quick huisvest in Groningen. De roodbroeken moeten dus weer vroeg op pad, maar kun nen verheugd in de Spaarnestad terug keren. De eerste wedstrijd tussen Telstar en het zo sterk lijkende VVV eindigde in een 11 score. Pas daarna kwam de werkelijkheid aan de oppervlakte: de Venlonaren dwin gen nu niet zo'n kracht af. Telstar daaren tegen mag terugzien op een geslaagde eer ste helft van dit seizoen. Het team behoeft De KNVB afdeling Limburg heeft vrjj- dag twee voetballers van de vereniging „Sanderbout" uit Sittard voor tien jaar geschorst wegens ernstige mishandeling van scheidsrechter Deumens uit Geleen tijdens de wedstrijd tegen Limbricht 2 op 24 november van het vorige jaar. Tevens werd een grensrechter van de vereniging „Sanderhout" voor elf maanden geschorst wegens wangedrag tjjdens deze wedstrijd. Met een ernstig gezicht, volkomen ge concentreerd, maakt Sjoukje Dijkstra daar twintig, dertig keer een paragraaf lus. Na vier keer stopt ze telkens even om de ingekraste figuren te bestuderen. Als trainer Arnold Gerschwiller van de andere baan komt, meet hij nauwkeurig de cirkels. Hij loopt van Sjoukje naar Anne-Karin Dehlen, de Noorse kampioe ne, naar de Franse Silvian Duban, de Zwitserse Monika Zingg, de Brit Mal colm Cannon en de Nederlander Wouter Toledo, die evenals Sjoukje tot half drie 's middags figuren oefenen. Urenlang, al leen even onderbroken om een sinaasap pel, of iets anders aan de kant te pak ken. Als om half drie van schaatsen gewis seld wordt om het vrijrijden te gaan trainen en men even moet wachten tot een man op een sproei- en schraapma- chine de hele vloer heeft gedaan, ver telt Sjoukje, weggedoken in een met bont gevoerde mantel: „Sorry, maar dit is de laatste trainingsdag hier in Davos. Mor gen, zaterdag vertrekken we naar Gre noble. Ik wil vandaag nog elke minuut uitbuiten. Alle figuren heb ik nog eens grondig doorgenomen. Nerveus voor de wedstrijden? Ja en nee. Ja, omdat iedere wedstrijd spanning geeft. Nee, omdat we hard, keihard gewerkt hebben de afge lopen maanden, we hebben er al het mogelijke aan gedaan." „Elke morgen loopt mijn wekker om kwart over zeven af. Om negen uur, als de kou het toelaat, anders beginnen we wat later, sta ik met de anderen op dit ijs. Tot half drie trainen we ononderbro ken onze figuren. Vervelend? Als dat zo was, zou ik er direct mee ophouden. Ik hou er van. Dat perfectioneren van die figuren op het ijs is voor mij bijna een obsessie. Ik wil ze steeds beter, steeds precieser maken. Dat kan ik uren lang vol genot proberen. Iedereen weet nu wel dat dat figuurrijden enorm be langrijk is. Het is een soort schriftelijk examen. Als je daar goed doorgekomen bent, kun je met het mondeling het vrijrijden weinig meer bederven. Om dat ik van dat precisiewerk zo hou, voel ik me er zeker in, ga ik vol vertrouwen het ijs op. Als ik dat ijs maar onder mijn schaatsen voel, dan is voor mij het leed geleden. Zo ben ik. Dan verdwijnt de spanning. Het zwaarst, het moeilijkst zijn de uren vlak voor je „op" moet, als je in de kleedkamer op je beurt zit te wachten en je niets weet van wat je te genstandsters presteren". „Toch hou ik van die spanning. Ik wou dat er meer wedstrijden waren. Ti- telwedstrijden. Het hele jaar train je, werk je keihard en eigenlijk maar voor twee grote wedstrijden: de Europese en wereldkampioenschappen. Dit seizoen hebben we er gelukkig de Olymp. Spe len nog bij. Maar in zes weken heb je gehad, waar je maandenlang uren voor gewerkt hebt. Ik wou dat die wedstrij den wat langer duurden, dat die sfeer wat langer bleef met al die mensen en ge beurtenissen. Aan de andere kant ben ik blij dat die drie titelwedstrijden in zes weken gedaan zijn. Tussen de Europese kampioenschappen en de Olympische Spelen liggen eigenlijk maar elf dagen Net genoeg om je opnieuw te concen treren en kort genoeg om je peil te hand haven. Tussen de spelen en de wereld kampioenschappen liggen ongeveer 15 dagen. Prachtig om te bekomen van de aparte sfeer die Olympische Spelen al tijd hebben en je opnieuw te concentre ren. Als ik op die Europese kampioen schappen goed draai, dan zal de rest ook wel lukken. Je hebt eigenlijk geen tijd om veel in vorm achteruit te gaan." „Ik heb twee titels te verdedigen. Van zelfsprekend hoop ik het meest ook die gouden plak in Innsbruck te veroveren. Dan heb ik ze alle drie gehad. Dan heb ik alles in mijn sport bereikt. Wat dan?, vraagt iedereen. Ja, wat dan Ik weet het niet. Beter gezegd, ik denk daar nog niet aan. Oh, ja, iedereen beweert dat ik dan trainster ga worden of in een show ga rijden. Sommige mensen weten het altijd eerder en beter dan jezelf. Maar eerlijk, ik heb nog geen enkele beslissing genomen. Het liefst zou ik gewoon door gaan met wedstrijden, trainen voor de titels van 1965. Ik hou van dit leven, van dit harde werken, van de wedstrijd sfeer, van alles wat met mijn sport te maken heeft. Op het ijs voel ik me ge lukkig, wedstrijd of niet". „Sjoukje". Snel reageert ze op de roep van haar trainer, gooit de mantel af, loopt naar het ijs, haalt de beschermers van haar schaatsen en rijdt de vloer op. Trai ner Arnold Gerschwiler glimlacht even: „Wij kunnen zo weinig zeggen", veront schuldigt hij. „Ons parool is: niet praten maar doen. Het blijft sport. Wij hebben er alles aan gedaan, maar er hoeft maar iets fout te lopen en dat hele harde wer ken is voor niets geweest. Je móet dan haast wel bijgelovig worden. Daarom zeggen we zo weinig mogelijk over haar kansen. Na de wedstrijden dan praten we het honderduitOok hij glijdt de baan op. Wouter Toledo, de enige Nederlander die aan de Europese kampioenschappen deelneemt, is blijkbaar niet zo bijgelovig: „Sjoukje is in een fantastische vorm, ze is zo gezond als een vis dat word je hier wel in Davos en strijdlustig als nooit tevoren. Volgens mij is er maar één die kans maakt op de titels". Minder vast in zijn uitspraken wordt hij als we naar zijn mening over zijn eigen kansen vragen: „Vorig jaar was ik van de 21 deelnemers veertiende. Dit jaar hoop ik natuurlijk verder te komen. Daar vertrouw ik op, omdat ik heel se rieus geoefend heb, er helemaal voor ge leefd heb. Voor mij zijn die Europese kampioenschappen bijzonder belangrijk, want van de daarin veroverde plaats, van mijn rijden tijdens de kampioenschappen hangt mijn uitzending naar de Olympi sche Spelen af. Het NOC heeft nog niet beslist of ik in Innsbruck mee mag doen. Gerschwiler en zijn pupil Toledo. Wouter Ik ben sterker in mijn figuren geworden, heb mijn kür opgefrist, meer sprongen, er meer pirouettes in verwerkt. Maar ja, ook ik weet natuurlijk helemaal niet hoe ver mijn concurrenten vooruit zijn ge gaan. Laten we moed houden". Ook hij voegt zich bij de anderen op de baan. De zon zakt achter de bergtop pen weg. Plotseling daalt de temperatuur op de tribune schrikbarend. Plotseling realiseer ik me dat het hier in Davos om en nabij de twintig graden vriest. De rijdsters en rijders komen even van het ijs, doen extra truien aan, mutsen op en rijden, springen en draaien dan weer ver der. Om half zes komen ze er af. Met moeite krijgen ze met hun verkleumde handen de schaatsveters los. Bijna acht uur lang hebben ze onafgebroken getraind. Niet al leen vandaag, de laatste dag in Davos, nee vanaf 15 december elke dag. Als ik aan Sjoukje vraag waar in Davos een gezellige eetgelegenheid is, haalt ze haar schouders op: „Ik ken alleen mijn hotel. Ik kom hier al vier jaar, maar waar je gezellig uit kunt gaan weet ik niet. Daar kom ik hier niet voor. Daar heb ik ook geen tijd voor. Straks is het een bad ne men, dineren, wat schrijven of lezen en om half negen naar bed". 't Is niet alles goud wat er blinkt. Dat cliché hamert in mijn hoof als het groepje voor me uit loopt op het weg getje omhoog naar de Promenade. In die drukste straat van Davos passeren in schril gekleurde truien geklede jongens en meisjes, die luid lachen en speels over de bevroren sneeuwpleisters springen. De vier kunstrijdsters doen dat niet. Ze zijn moe. Ze hebben hard gewerkt. Voor het goud van de overwinning. Van al die meisjes, die zo werken, van al die jon gens, die zo trainen, kan maar één meis je, maar één jongen die „plak" verdie nen. Is het Sjoukje Dijkstra Jan Dassen toch immers niet direct al als debutant een topploeg in de eerste divisie te worden? In de thuiswedstrijd tegen VVV valt het meespelen van linksback Pirovano nog te betwijfelen. Hij is (of was) ziek en wordt in het eerste geval vervangen door Rijn ders. De stand in de eerste en tweede divisie A luidt: Sittardia 16 22 Alkmaar 16 29 Velox 16 22 Zwartemeer 16 25 Volewijckers 16 22 RCH 16 21 Elinkwijk 16 21 Tubantia 16 17 SHS 16 20 Leeuwarden 16 16 Eindhoven 16 20 HVC 16 16 Excelsior 16 19 Heerenveen 16 16 Telstar 16 17 PEC 16 15 DHC 16 17 Zwolse Boys 16 15 Willem II 16 15 Haarlem 16 14 Ensch. Boys 16 14 KFC 16 14 RBC 16 13 't Gooi 16 14 Fortuna (VI.) 16 11 Hilversum 16 12 Veendam 15 10 Be Quick 16 11 VVV 16 9 EDO 16 11 BW 15 2 ZFC 16 10 In de eerste klasse amateurs is voor HFC een thuiswedstrijd ingelast tegen AFC, dat aanzienlijk beter geklasseerd staat. Maar het is nog geenszins zeker dat de Amsterdammers ook met de overwin ning aan de haal zullen gaan. Ondanks het feit dat er voor zondag een inhaalprogramma is vastgesteld, komen er toch nog vijf van de zes tweedeklassers uit Haarlem en omgeving voor de competitie in het veld. Ripperda moet het voor eigen publiek opnemen tegen Baam en daarvan winnen om nog eens van de laatste plaats te kun nen komen. Een overwinning op Baam, dat met twee punten meer de voorlaatste plaats bezet, is derhalve van dubbele be tekenis. Ook Schoten zal in de thuiswed strijd tegen Quick A. tot winst moeten ko men, want de positie van de geelzwarten op de ranglijst is al evenmin gunstig te noemen. Van Oosten is na een lange af wezigheid in de voorhoede teruggekeerd. TYBB gaat in Utrecht op bezoek bij Ultra jectum en heeft daarvan nog niet gewon nen. Blom en Van Dijk zijn in de voor hoede vervangen door Stouthart en Kroonsberg. De meeste belangstelling zal ongetwijfeld uitgaan naar de streekontmoeting tussen Hillegom en Zandvoortmeeuwen. De bol- lenstrekers hebben in hun laatste compe titiewedstrijd tegen UW de eerste neder laag geleden en de Zandvoorters zijn na een minder goede start steeds beter gaan voetballen. Een gelijkspel ligt derhalve wel het meest voor de hand. Voorts wordt in 2 B van West I de wed strijd VelsenCeleritudo gespeeld. HBC is vrijaf voor de competitie en speelt op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Amsterdamse tweedeklasser OVVO. Aanvang half een. Na afloop gaan de spelers en het bestuur naar de wedstrijd HillegomZandvoortmeeuwen kijken. Bloemendaal krijgt in 4 C van West I bezoek van Zaanlandia en Hoofddorpse Boys treedt als gastheer op van Renova. Verder wordt alleen de wedstrijd St. Pan- cratiusWaterloo in deze klasse gespeeld. In Haarlem-Noord speelt Onze Gezellen een vriendschappelijke wedstrijd tegen ASVK en in Zandvoort komen de reserves van Zandvoortmeeuwen en het eerste van THB voor een oefenwedstrijd in het veld. Voor de hoofd- en districtsklassen zijn slechts enkele wedstrijden vastgesteld, waarbij echter geen Haarlemse ploegen betrokken zijn, zodat alle aandacht dit weekeinde gericht is op de afdelingswed strijden. Bij de heren is de spanning toe genomen door de zeer verrassende over winning van Concordia op IJmond, waar door de Concordianen leider IJmond tot op één punt zijn genaderd. De roodwitten zullen zelf waarschijnlijk wel van de Blin- kert-reserves winnen (aanvang 15.30 uur), terwijl IJmond tegen Zandvoortmeeuwen een zeer moeilijke wedstrijd tegemoet gaat (14.25 uur). Bij de dames gaat de strijd tussen Ra- piditas en IJmond. De dames van Rapiditas wonnen zondag zonder overtuiging van Concordia maar zullen het tegen TYBB niet gemakkelijk krijgen (13.40 uur). Ook ADOIJmond wordt een Interessant duel met iets betere kansen voor IJmond (17.20 uur). Concordia kan tenslotte haar positie verbeteren door een overwinning op IEV (16.35 uur). Het waterpoloprogramma. dat vanavond om acht uur begint in het Haarlems Sport- fondsenbad geeft de volgende wedstrijden: DWT-meisjes tegen Hillegom; heren van DWT tegen de Futen uit Amstelveen; HVGB tegen het Amsterdamse DJK: HVGB-reserves tegen Kroosduiker9; Njord '59 tegen Haarlem. Dit weekeinde houdt Duinwijck in de Badmintonhal in Haarlem zijn jaarlijks A- en B-toemooi. Zondagmiddag na een uur hoopt men de eindstrijden te spelen. Vrij wel alle vooraanstaande spelers en speel sters uit ons land zijn met enkele Belgen van de partij. Zondagmorgen om half elf worden in de dojo van J. Nauwelaers de Agé in Over- veen de districts-judokampioenschappen Noord-Holland verwerkt in de drie ge wichtsklassen voor senioren en junioren. De senioren komen uit in de open klassen, hetgeen zeggen wil dat er ook leraren aan meedoen. Bijna 100 deelnemers zullen el kaar bestrijden. Karin Stenbaok, het 18-jarige Zweedse vlinderslagzwemstertje, zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen in Tokio. Ze heeft genoeg van het zware trainingspro gramma vijf kilometer per dag en wil meer tijd voor zichzelf hebben. Karin Stenback eindigde als vierde op de 100 meter vlinderslag bij de Europese kampioenschappen in Leipzig (1962) en won in september 1963 de zeslandenwedstrijd in Blackpool. Zij versloeg daar ontferm*»* wereldrecordhoudster Ada Kok.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9