Telstar bewees ten overvloede niet scherp te kunnen richten Wil mi Flo el Visserijconferentie weer in Londen begonnen Stille schaakmeesters EERSTE GELIJKE SPEL (O-O) OP EIGEN BODEM Arie de Oude liep wat verloren rond Kleine overwinning van Kennemers Velsen vijf punten achter op leider Hillegom Telstar jeugd kwam toch nog op 3-3 Ondanks nederlaag leidt VVB nog Farenhorst speelde prima spilrol Havenberichten 10 MAANDAG 13 JANUARI 1964 WV verliet als gelukkigste ploeg de gladde grasmat Geen vreugdedans BK Voetbalschoenen 5PORTHUIS Derde klasse A: Geen penalty Tweede klasse B: STOFZUIGERS Volewijckers stond lange tijd met 3-0 voor Tweede klasse A: DEM Klappen W erelden Hilversum II verloor van Telstar-reserves (1-4) Elf voetballers uit Venlo plus hun trainer zakten zondagmiddag opperbest geluimd naar het verre zuiden af. Hun directe opponenten uit het hoogste team van Telstar bleven echter minder te vreden achter in IJmuiden en om streken, want het doelpuntloos gelijkspel registreerde andermaal en ondubbelzin nig hun zwakte: het uitdrukken van een overwicht in merkbare resultaten. De witte Velsenaren groeiden beslist ver boven hun bezoekers uit. maar wat heeft zo'n hegemonie voor zin, wanneer er toch geen goals op het scorebord ver schijnen. Telstars voorhoede kampt wel het meest met het vraagstuk: wie lost er nu eindelijk eens een scherp gericht schot? Nagenoeg elke dreun zeilt of hoog over of ver buiten het bereik van de doelpalen. Zo ook gistermiddag, toen 3500 toeschou wers vooral in het laatste kwartier van de tweede helft onverminderd de onbenullig ingezonden knallen konden tellen. Voorts viel het in de wedstrijd tegen VVV op dat midvoor Allart (hij droeg al thans een negen op zijn shirt) meer de voorkeur geeft aan de linksbuitenplaats. De oorspronkelijke linksbuiten, Dikstaal, zwenkt weliswaar in vele gevallen slim naar binnen, maar sticht daar toch weinig verwarring. Wellicht verloopt dit alles volgens een streng schema van trainer Toon van den Enden. Erg vruchtbaar bleek het evenwel niet. Eén speler onderscheidde zich wel bij zonder in deze match. Zijn naam: Swin- kels, al 32 jaar oud maar actief als een pas beginnend keepertje. Vooral aan de ze hier en daar grijzende veteraan dankt WV het dat het zijn blazoen gedurende de eerste helft smetteloos hield. Telstar zet te namelijk zijn veste bij tijd en wijle onder zware druk, doch katachtige en nauwkeurig getimede uitlopen smoorden veelal een bedoeling in de kiem. Telstars ouverture had een lawaaierig ka rakter. In het bijzonder Van Wooning trad duidelijk op de voorgrond, maar ook zijn vizier bleek vele keren niet zuiver te zijn gesteld. Was dit euvel echter verholpen, dan stond altijd nog doelman Swinkels een vreugdedans van de thuisclub in de weg. De kanarie-kleurige Venloërs hadden iets meer tijd nodig op temperatuur te ge raken. Zwoeger Schenkel, als „voedende" linkshalf, van onschatbare waarde, zette zijn ex-stadgenoot De Oudé zo nu en dan aan het werk, maar de gevreesde kanon nier van weleer liep er gistermiddag wat verloren bij. Keeper Stuy behoefde werke lijk geen hand naar een vlijmscherpe ko gel van hem uit te steken. Tegen het naderend rustsignaal van de De nieuwste QUICK, PUMA en ADIDAS Breestraat 158 - Beverwijk - Tel, 3854 In de derde klasse A troont Kennemers nog steeds bovenaan. Het zegevierde dit maal over Beverwijk (0-1). ADO liet DTS in een uitwedstrijd achter zich (3-0). De wedstrijd Alcm. Vixtrix tegen Egmondia werd afgelast, waardoor leider Kennemers nu een wedstrijd meer heeft gespeeld dan de eerstgenoemde vereniging. In een naar schatting door 1.000 toe schouwers bijgewoond duel heeft Kenne. mers met het kleinst mogelijke verschil van Eeverwijk kunnen winnen (0-1). Be verwijk trok ogenblikkelijk na de aftrap fel van leer en zette het Kennemersdoel onder zware druk. Maar juist de bezoe kers vonden toen de rechte weg naar het doel. Midvoor Duivenbode plaatste de bal naar de vrij staande Kops, die doelman Van der Does met. een onhoudbaar schot passeerde (0-1). Het zou het enige doel punt blijven, want ook na rust vermoch ten beide partijen niet meer te scoren. ADO ADO kon zich op het harde veld beter aanpassen dan het op bezoek gekomen DTS (3-0). Al na drie minuten schoot Tu- nen raak, nadat hij twee tegenstanders kundig had omspeeld. Pas na rust kwam een ruimere marge tot stand. Bakkum bracht na tien minuten de stand op 2-0 en na een half uur voegde Beentjes hier een derde treffer aan toe (3-0). Geduren de het laatste kwartier viel er niet veel goeds meer te genieten. De stand in de derde klasse A: Kennemers ADO VI OS Egmondia 11 18 HSV 11 10 10 15 DTS 10 9 11 12 Beverwijk 10 9 11 12 West-Frisia 10 9 10 10 Meervogels 11 3 10 10 Succes 11 4 zeer rustig leidende arbiter Regtop spat te nog een dreun van Allart tegen een been van spil Göbbels uiteen. De stand bleef echter onaangeroerd, in weerwil van de bij tijd en wijle gevaarlijke diep- tepasses van VVV. Maar tja, wie moest die bij de gasten afronden. De tweede helft was van minder hoog gehalte. Telstar dreigde even terug te val len, maar verbande elke vermoeidheid toch op tijd uit het wilskrachtige team. WV kreeg in de tweede periode welgeteld één doelrijpe kans. Een effectvolle schui ver van rechtsbuiten Verheyden rolde na melijk uit de handschoenen van de over het algemeen vergete.i Sluy. De Duitse midvoor Frontzeck reageerde evenwel iets te onnauwkeurig en plaatste het leder via het lichaam van Stuy over het doel. Telstar daarentegen schiep zich legio ge vaarlijke momenten. Het wanhopige eind- offensief begon feitelijk na een vermeend handsgeval van rechtsback Lamberts. De arbiter blikte vragend in de richting van de grensrechter, maar die haalde onwe tend zijn schouders op. Het was inderdaad een geval geweest van aangeschoten hands en dus beslist geen strafschop waard. In die laatste fase schoot Allart tot twee- Doelman Swinkels (met pet) mag dan de 30 zijn gepasseerd, hij staat be slist nog zijn mannetje. Op de foto wappert zijn linkerarm in de rich ting van de bal. Dikstaal veert hoog op en ook Brom hoopt het leer te kunnen koppen, maar beide Telstar- spelers verkeren al in geslagen positie. maal toe tegen een VVV-er op. Linksback Van Elderen offreerde Dikstaal nog een presentje, maar doelman Swinkels maak te de mistrap van zijn medespeler goed Brom speelde zich magnifiek vrij om ver volgens iets te hoog te mikken. Ook Van Dolder zocht het in te hoge regionen. En daarmee is alles wel verteld over deze sfeervolle wedstrijd, waarin Telstar ten- overvloede bewees op een hechte de fensie te kunnen bogen, maar helaas niet op even betrouwbare voorhoede. In de tweede klasse B gaat Hillegom on verminderd voort te zegevieren. Ditmaal werd Zandvoortmeeuwen teruggewezen. Quick A. raakte een punt achterop en ook Velsen moest een punt prijsgeven. Beide ploegen kwamen namelijk niet verder dan een gelijk spel; Quick A. tegen Schoten en Velsen in de thuiswedstrijd tegen Cele- ritudo. Op een keihard en bijzonder effectvol veld hebben Velsen en Celeritudo elkaar weinig toegegeven (1-1). De Utrechters na men weinig risico door de bal snel af te spelen en lichamelijk contact te vermij den. Velsen had van trainer Hazenveld de zelfde consignes meegekregen. Door deze maatregelen ontstond er een rustige, spor tieve strijd, waarin van enig krachtsver schil nauwelijks sprake was. De 0-0 rust stand is verklaarbaar door het voorzichtig opereren van beide aanvalskwintetten, waardoor zich weinig scoringskansen voor deden. De gevaarlijke Velsen-midvoor Hoog- zaad schoot in de 14de minuut van de 2de helft een vuurpijl af op het Utrecht se doel, die de doelman trachtte te stop pen. De toestormende Hoogzaad joeg de terugspringende bal echter in het doel (1-0). Direct na de aftrap was het al weer gelijk. Helsdingen kwam op enige meters afstand vrij te staan voor de goed debu terende doelman Jansen. De Celeritudo- speler schoot de bal tussen de benen van de keeper door in het doel. Het laatste kwartier was ongetwijfeld voor Velsen. Maar de voorhoede talmde te lang tegen de goed verdedigende Utrechters; waardoor beide teams loon naar werken kregen. De stand in de tweede klasse B: Op de internationale visserijconferentie ter vaststelling van nieuwe viszones, welke na de onderbreking voor Kerstmis in Lon den is hervat, is tot nu toe weinig voort gang gemaakt. Het ogenblik is nog steeds niet aangebroken voor eigenlijke onder handelingen, omdat de belangen der zes tien deelnemende landen in sterke mate uiteenlopen en men daarom nog bezig is voorzichtig eikaars standpunt te peilen met het doel een gemeenschappelijk uit gangspunt te vinden. In zover is het vooruitzicht hoopvol dat de conferentie oprecht naar een regeling zoekt. Dat geldt met name voor Enge land, dat in dit tweede stadium der be sprekingen duidelijker dan aanvankelijk het geval was zijn streven heeft gericht op een overeenkomst inplaats van, zoals ge vreesd werd, eventueel over te gaan tot eenzijdige afkondiging van de nieuwe vis- grenzen. De indruk heerst dat de conferen- Hillegom 11 18 Celeritudo 11 11 Quick A. 11 15 Ultrajectum 11 9 Velsen 11 13 UW 11 9 Zandvoortm. 11 12 Schoten 11 8 HBC 11 12 Baarn 9 6 TYBB 10 11 Ripperda 10 4 Electrolux, Excelsior, Erres. Holland Electro Ruton. AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 De Telstar-juniores boekten tegen Vole- wijckers-jeugd een eervol resultaat (3-3) Volewijckers domineerde gedurende de ge hele match, behalve in het laatste kwar tier van de wedstrijd. De Noordamster dammers namen voor rust een 1-0 voor sprong. Na de hervatting moest doelman Tromp nog tweemaal de bal uit het net halen (3-0). Pas in de slotfase slaagden de Telstar juniores erin het spel te verplaatsen. Dit offensief werd bekroond met drie doelpun ten. Rechtsbinnen Demmers plaatste een corner zo scherp in de doelmond, dat de Volewijckers-doelman de bal in 't net liep Even later liet rechtsbuiten Engels een onverwacht vleugelschot los, dat doel trof. De Goede bewerkstelligde de onver wachte gelijkmaker voor Telstar door een corner van Engels te benutten (3-3). Tel- star-jeugd speelde zonder goalgetter Clee- ren en buitenspelers Glas en Seegers. VVB heeft ondanks een nederlaag tegen SDW zijn leidende positie in de tweede klasse A kunnen behouden. Zijn naaste belager DWV kwam in zijn thuiswedstrijd tegen Vitesse niet verder dan een gelijk spel. De voorsprong bedraagt thans een punt, al speelde VVB dan een wedstrijd minder. DEM boekte een goede score te gen Zaandijk (1-1). De wedstrijd QSC Aalsmeer vond geen doorgang. Het harde, moeilijk bespeelbare ter rein heeft WB in de uitwedstrijd tegen SDW parten gespeeld. Toch kregen de be zoekers de eerste reële scoringskans. Kooi mans doemde alleen voor de SDW-keeper op. maar legde te gehaast aan en knalde toen over. Na 10 minuten opende SDW de score, dankzij rechtsbinnen Braam. Weer tien minuten later gaf midvoor Bouwier keeper Van den Boogaard andermaal het nakijken (2-0). Na de hervatting verscheen VVB met een door elkaar gehutseld elftal, dat iets meer vaart bleek te bezitten. Na 12 minu ten leverde dit veldoverwicht een doelpunt op. Linksbuiten Bakker zette scherp voor waarna rechtshalf Kersbergen geen fout maakte (2-1). VVB liet het daar niet bij Midvoor Boeren schoot raak. maar de ar biter keurde het doelpunt wegens hands van de VVB-aanvalsleider af. SDW putte uit dat voorval moed en 4 minuten voor het einde eigende het zich definitief de zege toe. Het was Braam die feilloos de bovenhoek vond (3-1). Zowel Zaandijk als DEM toonde een hei lig ontzag voor de harde grasmat. Zaan dijk liet in de eerste helft het beste spel zien, maar toch kogelde Oorthuizen na een half uur de bal van de rechtervleugel af in de bovenhoek (0-1). In de tweede helft daarentegen domineerde DEM. Het over wicht bleek evenwel zinloos te zijn, want 5 mimiten voor het einde maakte links' buiten Dekker gelijk. Doelman Aardenburg stond in de tweede helft meer te kleumen dan aan voetbal te denken De stand in de tweede klasse A luidt: VVB 11 17 Zeeburgia 11 11 DWV 12 16 DEM 11 10 Zaandijk 10 12 QSC 9 9 OVVO 11 12 Aalsmeer 9 5DW 11 12 NFC 10 Vitesse 12 12 „Ze vechten als duivels", zegt wed strijdleider Constant Orbaan over zijn zestien pupillen, die de bevolking van de Beverwijkse grootmeester groep uit maken. Hij drinkt bedachtzaam choco mel en kijkt daarna vol voldoening uit over zijn arena waar zestien rustige man nen in alle gemoedsrust zitten te zitten. „De vonken slaan er af en de d.ertig- zettenregel heb ik nog niet hoeven te ge bruiken. Dat is fijn, dat knokken in Be verwijk." In de arena schikt Lajos Por- tisch de overjas wat dichter over zijn rug. Hij heeft zich bewogen" fluistert een jon getje, dat van zijn vader mee mag kijken. „Tja, de twee Nederlandse debutanten zijn nog niet ver gekomen, maar ze moe ten zich ook echt even inspeien. Maar ze durven in elk geval wel," zegt Orbaan. In de arena neemt De Rooi een be dachtzame haal aan zijn sigaar en gaat Coen Zuidema even verzitten. „Jongens, wat slaat Paul er op," zegt een insider. Paul blaast de rook uit en verroert ver der geen vin. In de schaakwereld is er een enorm verschil tussen het schaakjargon en dat van de argeloze kijker, dat hebt u nu al begrepen. Vechtjassen zitten hele partijen roerloos, armzalige schuivers zijn voor de niet-schaker vaak de felsten. Er zijn dan ook twee soorten acteurs in een schaak toernooi, de mannen achter het bord en de stukken, die hun eigen ballet opvoe ren, veeleer geleid door de geest dan door de hand. Maar laten we het dan voor de argelo- zen onder ons nog even herhalen: de twee Nederlandse debutanten slaan er op. De klappen van De Rooi beginnen al door te komen, die van Zuidema worden nog met de handschoen opgevangen. Maar gebrek aan activiteit kan ze niet verweten wor den. De Rooi viel tegen dr. MiroSlav Filip al op door zijn aanvalsdrift, en tegen Don- ner liet hij opnieuw zien dat hij de strijd zoekt. Voor Zuidema is het wat moeilij ker, omdat hij steeds weer voor theore tische puzzels komt te staan. Dat is zo'n aspect dat voor de niet- schaker geen betekenis heeft, maar in Be verwijk de partijen al vaak heeft beheerst. Het ene na het andere openingsfoefje verschijnt op de borden, en wee degene, die door gebrek aan routine het vervolg niet vermag te overzien. Zuidema is tot dusverre in elke partij hiervan het slachtoffer geworden. Een duidelijke tegenstelling tot bij voorbeeld Petrosjan, die volgens sommige kenners van de opening geen kaas heeft gegeten, maar die op zijn gevoel altijd wel redelijke zetten vindt als hij iets nieuws voor zijn neus gezet krijgt. Trouwens, kent de schaakwereld niet het geval van senor Raoul Capablanca, die jaren niet geschaakt had, en toen in een groot toernooi ineens voor een zet ge plaatst werd, die hij nog nooit had gezien? Capablanca deed wat zijn gevoel hem in gaf en de volgende dag las hij in de kranten, dat eindelijk de weerlegging van een gevreesde variant was gevonden.' Voor het bord en niet in de studeerkamer. C. Orbaan overziet zijn arena, overziet zijn arena We zeiden het al, openingen zijn o zo belangrijk in het schaken. Hoor de gefluis terde gesprekken van twee toeschouwers: „Heb jij Schach-Echo nog?" „Nee, ik heb nu 'n abonnement op Schachmaty-bulletin daar staan allemaal mooie Russische ana lyses en partijen in". „Kun jij dan Rus sisch lezen?" „Nee, maar als het over schaken gaat snap ik het wel". De toe schouwer in kwestie was Kennemerland's sterkste schaker Klaas Steyn, die straks in de tienkampen de verworven kennis zal gaan spuien. Zijn tegenstanders zijn ge waarschuwd. Waar openingstheorie zo belangrijk is, komt natuurlijk wel eens spionage voor. Er gaat een vernaai over een bekende Russische meester uit het verleden, die een variant tot de achttiende zet had bestu deerd en toen van zijn tegenstander op de negentiende een enorme verrassing kreeg voorgezet. Deze tegenstander bleek goed bevriend te zijn met het dienstmeisje van de meester en had zodoende inzage in de analyses gehad En is er niet het verhaal van Fischer, die een variant had voorbereid en keer op keer in de tas van Tal trachtte te kijken om te zien of hij die analyse ook al bij zich had? In Beverwijk is ook al zo iets gebeurd Eén van de grootmeesters heeft een telegram gekregen van landgenoten, die het toernooi in Hastings hebben bezocht. „Pas op", telegrafeerden ze, „meneer.... kent jouw nieuwe variant precies, we hebben het hier kunnen zien". Zo speelt de strijd tussen schakers zich veelal onzichtbaar voor de kijker af. De spelers verroeren zich niet, maar in hun hersenen worden hele werelden gevormd, en veelal seconden later weer omgegooid. Er moeten ook zoveel mogelijkheden wor den overwogen. De enige, die vaak blijken van emotie geeft, is onze Carel van den Berg, die gisteren als hij gezet had vlug naar de zaal stevende, zich daar in een stoel neer vlijde en aandachtig zijn partij op het de. monstratiebord bestudeerde. Het systeem heeft hem goed gedaan, want na tweemaal een nederlaag door tijdnood wist hij nu de geduchte Darga in zo'n parket te bren gen. Maar laten we Orbaan niet alleen laten bij zijn chocomel. „Het zijn allemaal ge makkelijke mensen", zegt hij tevreden, „Ze helpen elkaar gewoon bij analyses, dat hebben we bij Darga en Bobotsov kun nen zien. En waarom eigenlijk niet? Wat de een ziet ziet de ander ook". Orbaan meent dat Keres op papier de beste kansen heeft. Hij is in goede condi tie, voor een man van 48 natuurlijk een belangrijk punt. En als tweede favoriet valt natuurlijk de naam Portisch. „Nej haalt zeker een meesterresultaat" zegt Or baan. We vermoeden trouwens, dat Nej al met. een scheef oog op een grootmees terresultaat mikt. tie zich thans het liefst tot de eigenlijke viszones wenst te bepalen zonder de voor de scheepvaart belangrijke kwestie der territoriale wateren er op korte termijn bij te betrekken. Deze zouden voorlopig blijven zoals zij zijn. Een oplossing zou aan de nog nevelige horizon opdoemen indien men het eens zou kunnen worden over een algemeen regime voor de internationale visserij dat binnen zekere perken bepaalde uitzonderingen op de nieuwe regels zou toelaten. Deze wens leeft in het bijzonder bij de Nederlanders, die permanent hun toegang opeisen tot de Britse en andere kustwateren waar zij tra ditioneel de visvangst uitoefenen. Neder land acht het volstrekt noodzakelijk vast te houden aan deze historisch verkregen rechten. De Britse en Belgische voorstel len op dit gebied gaan ons niet ver ge noeg. Alles draagt echter nog een voor lopig karakter en de hoop bestaat dat de opvattingen in de komende dagen naar el kaar toe zullen groeien. De sfeer op de conferentie is tot nu toe die van de kat uit de boom kijken. Deze afwachtende houding valt vooral bij Noor wegen, Denemarken en IJsland waar te nemen, die door eenzijdige afkondiging van hun nieuwe twaalfmijls zone zich „bo ven Jan" voelen. Hetgeen met name voor IJsland geldt dat al jaren een agressieve lijn heeft gevolgd. Maar men is blij dat ook IJsland, dat als speciaal geval wordt beschouwd, om dat het economisch nagenoeg geheel van de visserij afhankelijk is, tegen de geruch ten in toch naar Londen is gekomen. Al heeft het tot dusver vrijwel gezwegen. Het betekent echter dat ook IJsland ten slotte waarde hecht aan een algemene overeenkomst. Hetgeen alleen maar toe te juichen valt. Het is onjuist te menen dat de Scan- dinaviërs een onwrikbaar blok zouden vor men tegen de rest. Ook bij hen lopen de belangen sterk uiteen. Zweden bij voor beeld is het meest liberaal en tegen elke beperking van vreemde visserij bij de kust. Ook Denemarken is als een grote visserijnatie, voor wie de eigen kust van belang is maar andere kusten met name die van Faroer-eilanden en Groenland van grote betekenis zijn, voorstander van een liberale regeling. De Scandinavische lan den willen elkaar in geen geval dwarszit ten. De kwestie van de toegang tot de E.E.G.-markten is thans losgemaakt van die der viszones omdat dit een slecht on- derhandelingsobject is gebleken daar be paalde E.E.G.-landen toch vis moeten im porteren. Bovendien hangt de toekomstige E.E.G.-tarievenpolitiek voor vis nog in de lucht. De deelnemers aan de conferentie zijn de zes E.E.G.-landen, de zeven leden van de Europese vrijhandelsassociatie (EVA) Engeland. Zweden, Noorwegen, Dene marken, Zwitserland, Oostenrijk en Portu gal alsmede Ierland, IJsland en Spanje. Op een keihard Hilversums bijveld heb ben de Telstar-reserves met 1-4 gewon nen van Hilversum II. Doordat Rijnders de zieke Pirovano in het eerste team moest vervangen, kwamen er tal van ont zettingen in de opstelling tot stand. De gro te ontdekking was wel Farenhorst als pil: Deze van origine snelle voorhoedespeler maakte de indruk van een routinier. Voor al zijn koptechniek kwam hem goed van pas. Hilversum II nam in de eerste helft een 1-0 voorpsorng. Nog voor rust herstelde rechtsbuiten Bakker het evenwicht (1-1). Na de hervatting demonstreerde Telstar II een betere eenheid. Immers werd de hardwerkende aanvalsspits, Van Kampen (invaller) speelde rechtsbuiten en Bakker werd rechtsbinnen. In de 30ste minuut gaf Immers na een snelle doorbraak de Hil- versum-goalie geen kans (1-2). Bakker snelde in de 34ste minuut door de Hil- versum-verdediging (1-3). Dezelfde speler schreef het vierde doelpunt op zijn naam door in de 41ste minuut een snelle ren doeltreffend af te werken (1-4). In de tweede helft moest de Hilversum- goalie worden vervangen toen hij onzacht in aanraking kwam met een eigen ach terspeler. Met een gescheurde dijbeen- spier moest hij naar een ziekenhuis wor den vervoerd. Alkmaar II blijft het leidende Telstar II goed volgen na een 3-0 zege op ZFC II. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Raknes van Rotterdam: Pfivodino, Klaipeda; Wexford. Boston, naar Zaaridam; Confid, Londen: Stav- borg, Kalundborg, voor IJmuiden: Master Steliös, Emden; Admiraal Nelson, Delfzijl; Yewforest, Swansea: Sepia, Rotterdam: Liberiakust, Le Ha vre; Wilja, Ipswich; Aldert L., Boston; Heinz Bernd, Rotterdam, voor IJmuiden: Alme, Barry; Admiralengracht, Skoghall; Texelstroom, Huil; Clemens Sartori, Rotterdam; Hinde, Londen; Neth. Coast, Newcastle; Havelland, Antwerpen; Ask, Stockholm. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Cortia naar Stockholm; Caltex Delfzijl, Rotterdam; Sura, Klaipeda; Waterland, Las Palmas; Heenvliet, Bel fast; Luban, Ystad; Sylt, Kopenhagen; Bunten- stein, Antwerpen: L. C. Brodin, Bremen; Saint Louis, Duinkerken; Hoegh Skean, St. John; Be- ninkust, Rouaan; Argos, Lissabon; Dahomeykust, Bremen; Jean E., Londen; Nautic, Hamburg; Spiekeroog, Utersen; Hedwig Pannbacker, Gru- nel, van Zaandam; Edda, Heldingborg; Brouwers gracht, Rotterdam; Libra, Stockholm; Vinland, Kopenhagen, van IJmuiden; Eskwood, Löndén, walsmateriaal van IJmuiden; Automedon, Port Said; Heinrich Grammerstorff, Santo Domingo; Sea Raven, Rotterdam; Lis Frellsen, Gdynia, van Zaandam; River Afton, Pepel, van IJmuiden; Rijnstroom, Hull; Lapwing, Londen, walsmate riaal van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Bewa van Mantyluoto; Klaus Block, Le Havre, voor IJmui den; Adara, Dieppe, lijnzaad voor Zaandam; Kon rad, Leeuwarden, voor IJmuiden; Hoe Vinces, Londen; Emsland, Londen; Chiron, Georgetown; Reggeborg, Boston, voor IJmuiden; Anna Elisa beth, Caen; Deborah, Londen; Steinburg, St. Ma- lo; Reinhard Danz, Duinkerken; Berkelstroom, Londen; Buka, Londen; Res Nova, Londen: Frans Böhmer. Antwerpen; Hontestroom, Grange mouth; Adonis, Hamburg; Keizersveer, Londen, voor IJmuiden; Gasselte, Londen; Karl Gram merstorff, Bremen; Mithras, Hamburg; Ubber- gen, Klaipeda; Harrogate K., Goole; Zaanstroom, Plymouth, Providence, Suez; Hermes, Antwer pen; Prinsenbeek, Kotka; Jason,'Hamburg; Sa- gitta, Par; Bilma, Le Havre; Flevo, Aarhus; Martenshoek, Rotterdam, voor IJmuiden; Butja- dingen, Hudiksvall, hout voor Zaandam: Nagu- sena, Gdynia: Wiebold Böhmer, Kopenhagen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Anita Thys- sen naar Kirkeness; Yewmounth, Londen; Anglo, Randers; Vliestroom, Shoreham; Havdhem, Ha- mina; Mungo, Le Havre: Simonskerk, Kaapstad: Sulina, Fawley; Henriëtte B., Rotterdam; Oran jefontein, Hamburg; Gertrud Kopenhagen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Vestfonn van Texas; Lingestroom, Swansea. Maandag vertrok uit IJmuiden: Christiane 01- dendorff naar Duinkerken.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10