Spanning niet schaakgehalte evenredig aan in Beverwijk Zaalhandbalteam versloeg de Noren in daverende wedstrijd Nederlandse boksselectie in België zeer matig gestart Mexicanen spaarden kosten noch moeite Voor wereldkampioenschap 1970 bijna alles al klaar Ivkov, Portisch en Keres nog aan de leiding Prijswinnaars in de vierkampen Art Erebus werd amateurkampioen Ceulemans stoeide weer eens met biljartrecords Puntetiverschil te gering voor een plaats in 't Europees eindtoernooi Alleen Netten liet aardig werk zien Pas na rel eerste gongslag voor interland Spinks gewond Agnes Geene klopte Imre Rietveld in Duinwijcktoernooi 12 MAANDAG 13 JANUARI 1964 Kholmov-Stein: remise De spanning In het Hoogovenschaak - toernooi is dit weekeinde niet evenredig geweest aan het gehalte van de veertien gespeelde partijen, waarvan er dertien tot een beslissing kwamen. Aan de kop staan de grootmeesters Ivkov, Portisch en Keres, die allen 3'/i uit 4 hebben. Zaterdag werd begonnen met vier afgebroken partijen, o.a. het vreemd afgebroken duel Donner De Rooi. De heren verkozen zonder verder spelen remise. Filip won van Van Schel tinga. doordat de laatste onnauwkeurig voortzette. NeyBobotsov werd een nor male zege voor wit en Darga bereikte nog remis^ tegen Van den Berg, die „plus" had, maar dat weer kwjj traakte. Het werd 's middags heel druk in het Kennemer Theater. Degenen, die waren gekomen om spannende partijen te zien, niet al te overladen met positionele fines ses, hebben waar voor hun geld gekregen. Schaaktechnisch zou er kritiek te oefenen zijn op het verloop van de diverse ontmoe tingen. Teleurstellend bijvoorbeeld was de strijd tussen Van den Berg en Keres. De Nederlander had een goede stand bereikt en de Rus bood hem remise aan. Wit wei gerde, maar aangezien zijn winstkansen zo problematisch waren, was het niet ver standig om tegen een speler als Keres een remiseraanbod onder deze omstandighe den te weigeren. Wit miste enkele malen een goede variant en hij verloor tenslotte in de tweede zitting. Donner zorgde voor de tweede stunt. Te gen Van Scheltinga deed hij een lichtzin nige zet, die via een schijnoffer van een paard op d5 regelrecht kon worden weer legd. Larsen kwam slecht uit een opening, vervolgens in verliesstelling, maar redde zich tenslotte op fraaie wijze uit deze be narde situatie: Portisch moest met remise genoegen nemen. Zeer bont maakten Zuidema en Filip het. De Tsjech, een beroemd grootmeester, kwam praktisch van de opening uit in het voordeel en kon een stuk buitmaken. In plaats daarvan wikkelde hij verkeerd af 'Hert afgelopen weekeinde zijn in het Kennemer Theater in Beverwijk de tradi tionele vierkampen van het Hoogoven- schaaktoernooi gehouden. Er hebben ook nu weer veel spelers uit Haarlem en de IJmond en omgeving deelgenomen. De neven Bonkenburg (beide Heemstede); ir- Mees (Kijk Uit); Bomans (Bloemendaal); Sterk sr. ,en Blansjaar (beide Santpoort); Van Emmerik en Hoogland (beide HWP); Suiker (Pat Mat) en Schaap (Rolland) waren wel de -meest bekende spelers. De wedstrijden verliepen ook nu weer bijzonder prettig en brachten de volgende prijswinnaars op het ere-schavotje: Gr. 1: Mostertman Vh\ Kerkmeester l'/j. Gr. 2: J. Bonkenburg 2V2; D. Parr 2, Gr. 3: Bo mans 2; S. Bonkenburg 2. Gr. 4: Hoek 2; Kranendonk l1/». Gr. 4a: Klein 2V2; Suiker 2. Gr. 5: Mees 2; Den Tonkelaar 2. Gr. 6: Boer 2l/t ;v. d. Kamp ll/i. Gr. 7: Lingbeek 3; Wiersma 2. Gr. 8: Kolk 2Vj; Hoogland lVi. Gr. 9: Koolhaas 2; v. Oppen lVj. Gr. 10: Blansjaar 2; Smit 2. Gr. 11: Art.manni 2'/j; Wal 2'/i. Gr, 12: v. d. Brand 3; Sauer 2. Gr. 13: Kuys 2, Brugman l'/i. Gr. 14: Schaap 3; Wiedijk lVz. Gr. 15: Lubken 2; Zeeman 2. Gr. 16: Kramer 2; Cornelissen IV2. Gr. 17: Janssen'2; Witsmeer 2. Gr. 18: Menninghoff 3; De Koter 1. Gr. 19: Tama- rit 2»/i; v. d. Pol 2. Gr. 20: Fris 2'/j; Schü- rer 1V2. Gr. 21: Beers 2; Jonker 2. Gr. 22: Boom 2Vt; Bok IV2. Gr. 23: Faber 2'/s, v. Linde Tol 2. Gr. 24: Brouwer 2V2: mevrouw Uden 2. Gr. 25: De Jong 2V2; Boltese 2. Gr. 26: Rueb 21/*; Soeteman 2V2. Ook aan -de donderdag beginnende 10- kampen zullen veel spelers uit deze. om geving deelnemen. Enkelen van hen zijn C Bolsenbroek (Bloemendaal); H. Bosscher (Santpoort); C, J. Gordijn (Santpoort); 'A. en S. Herfst (Haarlem); Tj. de Jong (IJmuiden); R. Mol (Hoofddorp); J. Wijker (Bloemendaal); K. Steijn (Velsen-noord); H. v. Nieuwenhuizen (Driehuis); H. J. Mos- tert, (Haarlem) en P. Lanser (IJmuiden). De definitieve indelingen der groepen zijn nog niet bekend. Grootmeester Ratmis Kholmov drong za terdag in Moskou zijn tegenstander Leo nid Stein bij het uitspelen van de partij van de driekamp om het Russische schaak kampioenschap op de 75ste zet remise af. Insiders hadden reeds aangenomen dat de partij voor Stein gewonnen was. Na drie ronden heeft Stein nu de leiding met U/2 punt, gevolgd door Kholmov met 1 en Spassky met een half punt. De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden Edwinprijs (2040 m.), eerste afdeling: 1 Boogie Hollandia; 2 Bastogne; 3. Azuro Pluto. Winn. ƒ10.80; pi 2 00, 1.80, 3.00. gek. 4.90: cov. 4 40 Tweede afdellpg: 1 Brtin Beer; 2. Ballos: 3. Avirt Scotch Winn. 3.801 pi, 1.60. 1.70, 1.50; gek. 18 80. cov. 5.10. Erwin K-priis (1600 m 1 Zeeadelaar S; 2. Zo- la. 3. Un Gamin Winn, ƒ3.90: pi. 1.30, 1,40, 1.80; gek 6.20: cov 4.40. Egbertprijs (2040 m.): 1 Antje K: 2. Bertha Again L; 3. Yvetta M Winn. 7.70; pl. 3.30, 2,70, 3.90: gek. 15.20; cov. 7.20. Elginpriis (2000 m.): 1. Xandover. 2. Annemarie Cato; 3. Signor van H Winn. 6.40; pl. 2.90, 2.80, 8.50; gek. 18.10; cov. 5.70 Amateur-winterka/npioonschap (20flfl m). 1. Art Erebus: 2. Adios K: 3. Zoo Doorloper S. Winn. 4 90: pl. 3.00, 5.60, 3 60; gek 7.80; cov. 7.20. Midwinter CriteriUmprijs (2000 m.): 1. Zilo; 2. Anna Scotch; 3. X Bond Winn. 4 80; pl. 1.60, 1 70 1 40: gek 8.80: cov. 5 50; trio 107,90. Emirprijs (2020 m 1. Yankee Maid; 2. Winston Spencer: 3. Ylite Rose Winn. 3.10; pl. 1.30, 1.20, I.30; gek. 6.00; cov. 4 70. El Hariprijs (2400 m 1 Adeltraud M: 2. Auer- hen S; 3 Buffalo Bill en Youki Axkit (dead heat). Winn. 7.50, pl 2 40, 5.60, 1.80. 1.60: gek. 21.50; COV. 26.20, Totalisator-omzet198.106,50. Bent Larsen. en kwam een kwaliteit achter. Toen had Zuidema geen moeite meer. De Tsjech was de rest van de dag ontroostbaar. Bobotsov was ook al het gesprek van de dag: hij incasseerde zijn vierde nul in suc cessie. Met wit verloor hij op onbegrijpe lijke wijze een Slavische ruilvariant te gen Ivkov. De Rooi en Dunkelblum bereik ten remise, maar waarschijnlijk had zwart op winst kunnen spelen. Ook Parma en Darga deelden het punt. De partij tussen Lengyel en Ney werd afgebroken met goede winstkansen voor wit. De zondag werd benut door de uitge stelde partijen IvkovDe Rooi en Parma Lengyel uit te spelen, Ivkov won langs normale wegen, maar Parma's winst was een verbijsterend staaltje schaakblindheid van zijn tegenstander. Zaterdag werden de partijen gespeeld voor de vierde ronde: Larsen (Den.)Por tisch (Hong.) remise; De Rooi (Ned.)Dun kelblum (Belg.) remise; Van Scheltinga (Ned.)Donner (Ned.) 1-0; Zuidema (Ned.) Filip (Tsj.sl.) 1-0; Bobotsov (Buig.)Iv kov (J.sl.) 0-1Lengyel (Hong.)—Ney (Rus.) afgebr.; Van den Berg (Ned.)Keres (Rus.) 0-1; Parma (J.sl.)Darga (W.-Dld.) remise. Voorts werd een aantal partijen uit de derde ronde uitgespeeld. De resultaten •hiervan waren: DargaVan den Berg re mise; NeyBobotsov 1-0; Filipv. Schel tinga 1-0; DonnerDe Rooi remise. De uitgestelde partijen uit de eerste ron de werden zondag gespeeld. De resultaten waren: ParmaLengyel 1-0; IvkovDe Rooi 1-0. Na vier ronden luidt de stand: 1. Ivkov Keres en Portisch 3^2 pnt.; 4. Ney 3 pnt. en 1 afg. partij- 5. Larsen en Parma 3 pnt.; 7. Darga 2l/t pnt.; 8. Filip 2 pnt.; 9. Donner en Van Scheltinga l'A pnt.; 11. Lengyel 1 pnt. en 1 afg. partij; 12. De Rooi en Zuide ma 1 pnt.; 14. Van den Berg en Dunkel blum V» pnt.; 16. Bobotsov 0 punten. Ongeslagen en met een nieuwe buit aan fantastische records heeft Raymond Ceule mans zijn Belgische kampioenschap band stoten geprolongeerd. De biljarttovenaar uit Grobbendonk, die alleen een remise aan Schrauwen moest toestaan, speelde naar verhouding nog sterker dan in het laatste wereldkampioenschap driebanden in Neuss, waar de gehele biljartwereld al met stomheid werd geslagen toen de Belg een partij met een gemiddelde van meer dan 2.00 uitspeelde. Maar wat hij nu in het bandstoten pres teerde is nog ongelofelijker. Vrijdag name lijk maakte Ceulemans zijn partij tegen de jonge Corin in tien beurten uit, spelend met een gemiddelde van twintig, want bij onze zuiderburen moeten 200 caramboles worden gemaakt. Bij deze 10 beurten wa ren dan ook nog vier poedels. Het oude Belgische record stond op zijn naam met achttien beurten. Daarbij bleef het niet, partijen van min der dan 25 beurten waren voor Ceulemans de normaalste zaak van de wereld en hij eindigde dan ook met een eveneens nieuw algemeen record gemiddelde van 9,09. Het Nederlandse record partij-gemiddelde steekt daarbij met 8.82 wel schraal af. Alleen het serie-record werd Ceulemans onthouden. Het werd echter ook ruim overschreden door de biljartmatador met een reeks van 70, maar hij was juist te laat want voor hem had Van Hassel het record al op 71 gesteld. Ceulemans, Europees titelhouder in het bandstoten, zal dus een van de grote at tracties zijn in het komende Europese kampioenschap in Den Helder (19-23 fe> bruari). Het is waarschijnlijk dat daar ook Van Hassel zal uitkomen, die in de Bel gische titelstrijd alleen van Ceulemans verloor en met het eveneens bijzonder fraaie gemiddelde van 7.27 eindigde. De Sporthal Zuid In Amsterdam schud de zaterdagavond onder het geweld van ruim 1200 Nederlandse supporters op haar wankele grondvesten. Het Nederlandse heren-zaalhandbalteam aangemoedigd door frenetieke spreekkoren speelde in de eerste 15 minuten van de tweede helft als in een roes. Niet te stuiten was de scoringsdrift van onze landgenoten, die door de excellerende Thijs de Haan eii Frans van der Heyden maar liefst negen maal de bal achter de Noorse doelman in de laatste plaats, doelman Van Noesel, het grote struikelblok voor Noorse schut ters als Jan Egil Uthberg en Arild Gulden. Onbegrijpelijk is het echter dat een spe ler als De Haan voor de wedstrijd in Noorwegen werd thuisgelaten. De dames van Swift Roermond hebben in de eerste wedstrijd voor de tweede ron de van de Europese beker voor zaalhand balkampioenen met een kleine 4-5 neder laag genoegen moeten nemen. Eimsbüttel, de Duitse kampioensploeg uit Hamburg, is Oddvar Klepperaas deponeerden, tegen- een team met een grote reputatie en wel over slechts twee doelpunten van de No ren. Bij de stand 18-10 voor onze land genoten, zag het er naar uit dat niet het favoriete Noorwegen, dat de eerste kwa lificatiewedstrijd in Oslo met 17-9 had ge wonnen, maar Nederland zich naar het eindtoernooi in Tsjechoslowakije zou spe len. Het mocht niet zo zijn. De geroutineerde Scandinaviërs haalden de oranjebroeken uit hun ritme, doordat Thijs de Haan door een elleboogstoot in de maag naar lucht stond te happen en voor enkele minuten naar de kant moest. Jan Egil Uhtberg scoorde met een prach tige valworp het elfde Noorse doelpunt, ge volgd door twee break-outs van Erik Schönfeldt en de in Zwitserland wonende Noor Arild Gulden (18-13). Ofschoon De Haan en Van der Heyden in de ploeg terugkwamen kregen onze landgenoten in de eindfase van de strijd geen kans meer te scoren, doordat de Noorse coach John Tresse zijn mannen bevolen had het spel te bevriezen. Met drie doelpunten verschil kwalificeerde Noorwegen zich voor het eindtoernooi, tot grote vreugde van een 40-tal Noorse schepelingen, die vanuit Rot terdam naar de hoofdstad waren gekomen om met „Heya-heya-heya" hun ploeg steun te geven. Een pluim op de hoed van dit Neder landse team. dat onder leiding van coach Chris Agterdenbosch, tactisch en met een geweldig elan speelde. Tactisch om dat de gevaarlijke achterspeler Kjell Sve- stad, die in zijn 40e interland door Daan Gillisen en Jan Slopsema werd uitgescha keld, in tegenstelling tot de wedstrijd in Oslo slechts driemaal kon scoren uit een strafworp. Met een geweldig elan, om dat van de eerste tot de laatste minuut werd gestreden met een inzet, die welda dig aandeed. De uitblinkers in het Nederlands team waren De Haan met zijn fameuze sprong- I worpen, die zevenmaal langs de verblufte doelman Klepperaas kogelde. Van der Hey den, die zich met zijn zijwaartse valwor- pen en de uitgekookte boogballen, een evenknie van de Noren toonde, en niet licht daardoor speelden de Nederlandse meisjes onzekerder dan gewoonlijk. Bal verlies kwam nogal eens voor en boven dien stak doelverdedigster Tini Maassen niet in haar beste vorm. Toch heeft Swift goede kansen op de overwinning gehad. Na de openingstreffer van Lies Willems in de derde minuut, mocht Lenie Opveld twee minuten later een strafworp nemen. Haar schot werd echter gestopt door de uitstekende Duitse doelvrouwe Elke Huy- er. De veertiende minuut werd een waar schuttersfestijn, waarbij de stand 3-3 werd Nog eenmaal zou Nederland een voor sprong nemen, maar het was voor kort. De Duitse meisjes maakten gelijk en be nutten ten slotte een strafschop. Hoezeer de bomvolle zaal Swift in de resterende tijd ook aanmoedigde, de Nederlandse ge lijkmaker kwam er niet meer uit. Het Ne derlandse kampioensteam begint dus met een achterstand van één doelpunt aan de returnwedstrijd, die op 24 januari in Ham burg plaatsvindt. Hoewel de Nederlandse amateurs zater dagavond in Antwerpen een 8-6 zege boek ten op hun Belgische collega's is er na deze eerste als voorbereiding op de Olym pische Spelen gehouden interlandwedstrijd toch weinig reden tot vreugde geweest in het Nederlandse kamp. Want ofschoon door aanvechtbare beslissingen punten aan de lichtgewicht Joop Bisschop en de licht- welter Wim Gerlach werden onthouden, waren over het algemeen de prestaties van de Nederlanders te weinig overtuigend Daarvoor zijn enkele oorzaken aan te wijzen. In de eerste plaats hebben sommi ge van onze topamateurs het in de laatste weken met de vele feestdagen niet al te nauw genomen met hun training en daar naast stond het beschamende feit, dat drie leden van de Nederlandse ploeg kort voor de officiële weging vele onsen moesten af trainen om geforceerd nog juist het ge wicht te halen. Dit laatste kan nooit aan de vorm ten goede komen. Integendeel. Duidelijk bleek dit in de partij van de middengewicht Mommers, die web op pun ten won, maar een stuk onder zijn kunnen bokste. Het heeft weinig gescheeld of de boks- interland België-Nederland zou zaterdag avond in Antwerpen in het geheel niet zijn doorgegaan. Er ontstonden moeilijk heden toen bleek, dat twee Nederlanders niet in het bezit bleken te zijn van papie ren, die door de Belgische overheid wor den geëist. Het betrof de verklaringen van goedkeu ring door een medisch consultatiebureau van de boksers Huppen en Lubbers. De ze verklaringen worden in ons land bij geschreven in het startboekje van een bok ser, zijn sportieve paspoort. Nu bleek bij aankomst in Antwerpen, dat Huppen dit document had vergeten terwijl de goed keuring van Lubbers juist een week was verlopen. De laatste had inmiddels nog geen nieuwe oproeping van het consulta tiebureau gekregen maar dacht toch wel te kunnen starten. In België zijn de laatste jaren de bepa lingen op bokswedstrijden door toedoen van de senator Philippart echter ver zwaard. De ringarts wilde nu de twee Nederlanders niet keuren omdat hij dan buiten zijn boekje zou gaan. Hoe de Ne derlandse teamleider, de heer Van Eijk. ook praatte, de ringarts bleef op zijn standpunt staan evenals de als controleur van de handhaving van de bepalingen aan gewezen ambetenaar van het nationaal instituut voor lichamelijke opvoeding en sport van.- het Belgische ministerie van volksgezondheid. Toen brachten de Nederlanders een ge heim wapen in het vuur. Zij dreigden en bloc naar huis terug te keren omdat de ring niet aan de internationale eisen vol deed. Dat had men trouwens al eerder bemerkt, want de op het schuin aflopende toneel van de feestzaal De Kring gebouw de kampplaats lag aan de achterzijde ze ker tien centimeter hoger dan aan de voorkant. En bovendien was de ring niet vierkant, zoals is voorgeschreven. Er ontstond een heftige discussie, tij dens welke men een agent van de Ant werpse politie nauwgezet de lengte en breedte van de ring kon zien opmeten. Zijn conclusie was dat de Nederlanders gelijk hadden, hetgeen overigens ook zonder cen timeter duidelijk geconstateerd had kun nen worden. Tenslotte werd door beide partijen water in de wijn gedaan. Huppen mocht niet bok sen, Lubbers wel. De interland ging door, zij het dat de Nederlanders op het wed strijdformulier na afloop protest aanteken den tegen de ligging en de afmetingen van de ring. De ex-Olympische kampioen in het vlieg- gewicht, de Brit Terry Spinks, werd zon dag ernstig gewond bij een aanrijding. Spinks werd in zijn wagen zittend aan gereden door een vrachtauto. Met een heupfractuur en andere verwondingen, werd Spinks naar een ziekenhuis ver voerd. Met alle kracht die hij kan opbren gen schiet de Noor op 't Nederlandse doel, waarbij Van Koppenhagen (rechts) een poging doet om dat te verhinderen. „Alles is natuurlijk nog mogelijk", zei de bruinverbrande Lo Brunt na een reis-met-hindernissen uit Mexico City in het vaderland teruggekeerd nog merk baar onder de indruk van de grandioze ontvangst die hem ten deel was gevallen, „maar ik geloof toch wel dat Mexico een bijzonder goede kans heeft de organi satie van het toernooi om de wereldtitel van 1970 toegewezen te krijgen". Geen moeite was de Mexicanen, die enkele maanden geleden op soortgelijke wijze de leden van het Intern. Olympisch Comité overweldigend ontvingen wat de republiek de Olympisch Zomerspelen van 1968 opleverde, te veel geweest. Samen met nog een aantal prominente interna tionale voetbalofficals heeft de heer Brunt, schatbewaarder van de Europese Voetbal Unie (U.E.F.A.) en secretarispenningmees ter van de K.N.V.B. een week op uitno diging van de Mexicaanse Voetbalbond in het prachtige midden-Amerikaanse land vertoefd, waarbij kosten noch moeite wer den gespaard om te tonen welk „recht" Mexico meent te hebben op de organisa- tie van het toernooi om de Coupe Jules feteerd op een wijze die zijn weerga in Rimet in 1970. De heenreis leverde, mede door de ongunstige weersomstandigheden, pro bleem na probleem op. De oorspronke lijke vertrekdatum, vrijdag 27 december, kon al niet worden aangehouden wegens de mist. Twee dagen later was het echter zover. Het toestel van Schiphol naar New York had echter vertraging zodat in Nieuw Amsterdam de aansluiting met het vlieg tuig naar Curagao werd gemist. Via Porto- Rico waar een defect toestel oorzaak van moeilijkheden was en Jamaica kapotte remmen zorgden opnieuw voor een oponthoudkwam de heer Brunt dinsdag 31 december op Curagao aan waar na hij via Panama naar Mexico City reisde. De Mexicanen houden niet van halve maatregelen. De leden van het IO.C., ge- de geschiedenis nauwelijks kan hebben, wisten het al, sedert de 2de januari kun nen de voetbalofficials erover meepraten. President Adolfo Lopez Mateos stond niet alleen een week lang zijn persoonlijke toestel met bemanning af om de FIFA- bestuurderen alle accommodaties te kun nen laten zien, de Mexicaan leidde de gasten persoonlijk rond. „Dank zij dat vliegtuig van de presi dent hebben we in korte tijd alles kunnen zien wat Mexico aan sport-accommodaties te bieden heeft. Ongelooflijk, in één woord", aldus de heer Brunt. „Het nieu we stadion dat in Mexico City wordt ge bouwd zal bijvoorbeeld 104.000 overdekte zitplaatsen hebben. Nog dit jaar zal het gereed komen. In de andere steden wordt hard gebouwd aan nieuwe stadions, ande re worden sterk vergroot". „Over hotelruimte behoeft ook niemand angst te hebben. Alleen Mexico City al heeft meer dan 600 hotels en ruim 30.000 kamers. Slechts de hoge ligging van Me xico City, ruim 2000 meter boven zeeni veau, was een probleem. Medici hebben ons echter verzekerd dat elke sportman die tenminste 48 uur In het land vertoeft topprestaties kan leveren". „Het eerste wat de mensen zeggen als ze horen dat je uit Nederland komt is steeds: hoe is het met de prins. Als u hem mocht spreken dóe hem de groeten van ons. Ongelooflijk zo populair als prins Bernhard bij de Mexicanen is". Of Mexico de organisatie van het kam pioenschap in 1970 ook werkelijk krijgt staat officieel nog niet geheel vast. Zeker is wel dat het toernooi aan een Ameri kaans land zal worden opgedragen. Met Mexico is ook Argentinië kandidaat. Aan gezien Zuid Amerika de eindronden van het toernooi om de Coupe Jules Rimet al in 1950 (Brazilië) en 1962 (Chili) heeft toegewezen gekregen kan het nauwelijks anders dat tijdens het FIFA-congres, dat tijodens de Spelen van Tokio wordt gehou den, de Mexicanen al hun moeite en kosten.beloond zullen zien Er was te weinig discipline en controle van de zijde van de leiding. Met een strak kere houding zou ook de bantam Huppen niet een vergeefse reis naar de Sinjoren stad hebben gemaakt. Pas bij aankomst bleek namelijk, dat de kleine Amsterdam mer zijn startboekje had vergeten in de schriftelijke uitnodiging stond nota be ne, dat de boksers dit document bij het vertrek aan de leider moesten overhandi gen en dus niet mocht starten. Bij elke normale interland zou dat twee verliespunten voor Nederland hebben be tekend. Maar in Antwerpen ging maar wei nig op de voorgeschreven wijze en omdat later twee Belgen door de ringarts wer den afgekeurd besloot men maar op het wedstrijdformulier als officiële uitslag het totaal van slechts zeven gebokste partijen te vermelden. De beste indruk van de zeven Neder landse Olympische kandidaten heeft dé Bosse zwaarwelter Tom Netten achterge laten. Hij was de enige van de Neder landse ploeg, die een uitgebreid arsenaal aan stoten en hoeken in de strijd kon brengen en zijn puntenzege was dan ook zeer overtuigend. Voor een overwinning zorgde ook veder Jan de Rooy, die met een verschrikkelijk hoog tempo en een grote dosis routine flink op de Belg Lebon uitliep. Bepaald slecht bokste de Groning se wel ter Jacques Roossien. De zwaarste tegenstander trof de acht tienjarige hbs-er Rudie Lubbers in de tot Belg genaturaliseerde Italiaanse circus acrobaat Gjgi Frediani. In de derde ronde raakte Lubbers in ernstige moeilijkheden door een rechtse voltreffer op de kaak, maar hij wist zich dapper vechtend op de been te houden. Op zichzelf al een ver dienstelijke prestatie want Frediani is een berucht knock out-speeialist. De uitslagen waren: vedergewicht: Jan de Rooy (N.) w.o.p. van Lebon (B.), lichtgewicht. Joop Bisschop (N.) onbeslist met Meganck (B.), lichtweltergewicht Wim Gerlach (N.) v.o.p. van Nielandt (B.), weltergewicht: Jacques Roossien (N.); onbeslist met Wallemacq (B.) zwaar- weltergewicht: Tom Netten (N.) w.o.p. van Leenaerts (B), middengewicht: Sjeng Mommers (N.) w.o.p. van Van Mechelen (B.), halfzwaargewicht: Rudie Lubbers (N.) v.o.p. van Frediani (B.). Het badmintontoernooi van Duinwjjck, dat voor de A- en B-categorie zaterdag en zondag in de Badmintonhal in Haarlem werd gehouden, heeft de krachtsverhou dingen „in de top", zoals zij zich dit sei zoen aandienden, nogmaals bevestigd. Imre Rietveld, onze nationale kampioene, staat niet alleen meer op „eenzame" hoogte; zij heeft gezelschap gekregen van Agnes Geene, die Imre zondagmiddag voor de tweede maal in dit seizoen klopte. Wij houden het voor mogelijk dat deze speel sters nog jarenlang de toernooien zullen beheersen, zoals het met Imre al jaren het geval was. Want de kloof met de rest is groot, heel groot, dat bewezen de halve- eindstrijden nogmaals. Bij de heren heeft zich voor Seth Paul, die enkele jaren de macht in handen had, geert vervanger aangediend. De nationale kampioen Leijdelmeijer haalde bij Duin- wijck zelfs niet de kwart-eindstrijden, de kampioen van vorig jaar Cees Broedelet, bereikte weliswaar de finale, maar werd hier door Henk Weijs geklopt. De toer nooien zijn weer volkomen open. Broedelet trachtte in de eindstrijd Henk Weijs in het achterveld te houden, maar zijn slagen waren te lang en het kostte de Nijmegenaar veel punten. Weijs die de eer ste game met 1512 won en met gecamou fleerde gespreide slagen zijn sterk netspël kracht bijzette, liep in de tweede game tot 81 uit. Te bewust van eigen kracht stond de Hagenaar Cees Broedelet wat punten toe, die toen het initiatief tot zich trok en met afwisselend lang en kort zijn tegen stander in moeilijkheden bracht. Via 86, 98, 1010 en 1111 won Broedelet ten slotte met 1512. In de beslissende game verkreeg Weijs een 96 voorsprong, die Broedelet tot 109 reduceerde. Een fraaie rally vormde de inzet van de eindsprint van Weijs die met 1511 voor de tweede maal het toernooi op zijn naam bracht. In de voorgevechten werd Seth Paul ge wipt door de jeugdkampioen Van Ginne- ken, verloor Verstoep van Veentjer, werd Reijmers door Boelen geklopt en moest de Belg Moens de kracht erkennen van Leu- nissen .die later op Boelen stuitte. De lage service, die Agnes Geene tegen Imre Rietveld hanteerde, heeft de Velsense kampioene parten gespeeld. Zij verloor na winst in de eerste game de controle over haar slagen en raakte dermate „aange slagen" dat Agnes Geene met gamestanden als 114 en 11—3 haar kracht tot uitdruk king kon brengen. Met wisselend succes zullen beide tegenstandsters elkaar nog vaak ontmoeten. Het herendubbelspel werd een overwin ning voor Sweep en Leijdelmeijer, die in een nogal krachtig duel, waarin de smash een grote rol speelde, de Belgen Van Meer beek en Moens met 154 en 157 nogal eenvoudig de baas bleven Het damesdubbel werd gewonnen door Imre Rietveld en Maria Ridder tegen die van Agnes Geene en Henriette Ernst. De Belgische afvaardiging Verstoep Moens verloor in de eindstrijd van het ge mengd dubbel de eerste game met liefst 151 van Marja Ridder en Jos Reijmers. Hoe wonderlijk dat men hierna met 1512 en 157 de rollen omdraaide. De belangrijkste resultaten van het A- toernooi luidden: Kwart-eindstrijden, H.E.: H. Weijs versl. L. Nardten 1510, 156; P Veentjer versl. R. v. Ginneken 14—17, 15—11, iö3: B. Ridder versl. F. ter Weeme 1515, 151; C. Broedelet versl. L. Boelen 155, 1513. Halve-eindstrijden: H. Weijs versl. P. Veentjer 152, 1716; C. Broedelet versl. B. Ridder 15—12, 15—12. Eindstrijd: H. Weijs versl. C. Broedelet 15—12, 12—15 en 15—11. D.E., halve-eindstrijden: Mej. A. Geene versl. mej. M. Ridder 114, 114; mej. I. Rietveld versl. mej. L. Mossel 115, 11—3. Eindstrijd: Mej. A. Geene versl. mej. I. Rietveld 7—11, 11—4 en 11—3. B-toernooi, eindstrijd HE.: Pau] Ridder versl. R. Kou.tstaal 15—12. 11—15 en 15—6. D.E., eindstrijd: Mej. D Rietveld versl. mej. K. Bakker 7—11, 11—2 en 11—8.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 12