AGENDA J V.V.D. streeft naar een breder draagvlak Gruwelijke moord in Nijmegen is nog niet opgehelderd Kort en bondig* V Perez ruimt op f POLLE, PELLI EN PINGO TRESLONG Stor en Fips in het land van Zjoezoe o# Bronchi letten Vijf miljoen schade door een brand Vijf doden in het verkeer Amsterdammers vochten met agenten K.V.P. gaat zich nader bezinnen op haar ideologische grondslag Dader roofoverval meldt zich wm Canada wil nu Peking erkennen De vorst houdt aan MAANDAG 13 JANUARI 1964 9 Zaakwaarnemers tegen deurwaarders Kort nieuws Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk HAARLEM VANAF DONDERDAG 16 JANUARI PRIJZEN AANZIENLIJK VERLAAGD WEERRAPPORTEN 1! mmt In Cothen. iets ten noorden van Wijk bij buurstede, is zaterdag een groot gedeel te van het hoofdgebouw van het koel- en vriesbedrijf van de heer A. S. N. van Dijk door brand verloren gegaan. De heer Van Dijk schat de schade op rond vijf mil joen gulden. In de koel- en vriesruimten was onder meer achthonderd ton vlees op geslagen. Zaterdag omstreeks drie uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de woon wagen van de familie Snijders uit Deurne. De woonwagen was achter de personen auto gekoppeld en bevond zich op de ver lengde Deurneseweg te Venraay. In de woonwagen bevonden zich geen van de zes gezinsleden. De brandweer kon niets meer redden, de woonwagen ging totaal verloren. Een brand, die in de houten gebouwen van de sigarenkistenfabriek van de n.v. Picus in het Peelplaatsje Asten heeft ge woed. blijkt voor een ton schade te heb ben veroorzaakt. De produktie van het be drijf zal enige weken gestagneerd zijn. De Nederlandsche Vereniging van Rechtskundige Adviseurs zegt in een brief aan de commissie voor Justitie van de Tweede Kamer het ontoelaatbaar te ach ten dat de Vereniging van Gerechtsdeur waarders tracht zich op het terrein van de zaakwaarnemerij bij de kantongerech ten een min of meer monopolistische posi tie te verwerven. Zij acht het volkomen onjuist te veronderstellen dat de beoorde ling van handelingen van een deurwaar der, welke hij niet als ambtenaar, maar als zaakwaarnemer verricht, zou behoren te vallen onder toezicht van de minister van Justitie. Het bestuur keert zich ook tegen 't stre ven van de Vereniging van Gerechtsdeur waarders om het beroep van kantonge- rechtsgemachtige, dat samengaat met dat van rechtskundig adviseur en incasso-bu reauhouder, in de toekomst slechts open te laten voor deurwaarders en kandidaat deurwaarders. Een grote brand heeft zaterdag het hoofdgebouw van het koel- en vries bedrijf A. van Dijk in Cothen, ten noorden van Wijk bij Duurstede, ver nield. De schade was 5 milt. gulden. Cultureel centrum. Na drie jaar wach ten heeft Venray thans rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van een groot cultureel centrum, een schouwburg, een openbare leeszaal en bibliotheek en een gemeenschapshuis met vergaderlokalen en hobbyruimten. De bouwkosten zullen on geveer anderhalf miljoen bedragen. c Stadsschouwburg, tot en met donderdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Ju dith" van Charles de Peyret Chappuis. Re gie: Vladek Sheybal. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Peter Paul Fuchs. Soliste: Branka Musulin, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Een ondeugend vrouwtje", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules tegen Odysseus", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Minerva, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u.: „Hoe slaag ik in de liefde", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Carthago in vlammen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Binnen zonder kloppen", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 19 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Da gelijks geopend van 10-18 uur en van 20- 24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: César Franck. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500". Da gelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Wandelgangen Stadsschouwburg In januari: werken van de schilder-tekenaar Henk Kleijn Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift. facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos Tot en met 16 januari. Geopend dagelijks, zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16: Tentoon stelling van tekeningen yan de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 u. en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Tot en met 26 januari: Tentoonstelling van kerstvoor stellingen uit eigen bezit. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van „De Groep". Dagelijks geopend van 1017 uur, zondag van 1317- uur. Tot en met 12 januari. Huize Bloemenheuvel, (Bloemendaalse- weg 158, Overveen): Tentoonstelling van bekroonde inzendingen van „Talens-Prijs" 1963-1964. Geopend van 10-17 u. en zon dag van 14-17 u. Tot en met 18 januari. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljoris- straat 32): Tentoonstelling van werken van de Indiase schilder Sushil Mazumdar. Tot en met 22 januari geopend op maan dag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ..'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster. Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh. maandag) van 20 u. af. cabaret van 21-23.15 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 januari) MAANDAG 13 JANUARI City, 20 u.: „Terug uit de hel". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vogels" van Hitchcock. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" speelt „Klokslag negen". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis. VeJsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 14 JANUARI City, 20 u.: „Terug uit de hel". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Vogels" van Hitchcock. Hervormd Jeugdhuis, toneelavond als maandag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u De Duin pan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. Beverwijk, Hervormd Verenigingsgebouw, 20 u.: Toneelavond „Us Memmetael". ulbgebrelde SPIJSKAART 1 onb.KIPETEN S6?° v j dagelijks K2 DINER.en 'm*, SOIREE. I DANSANTE HIILEGOM res.02520.53H7 MAANDAG 13 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „4 for Texas". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" 'Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Het zondige dorp". DINSDAG 14 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „4 for Texas". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (Eén voorstelling). Een dronken automobilist heeft zondag avond in Den Burg op het eiland Texel het echtpaar Barhorst-Bos aangereden, dat op weg was naar de kerk. De 67-jari- ge heer Barhorst werd twintig meter mee gesleurd en was op slag dood. Zijn even oude vrouw werd ernstig gewond. Zij werd met een extra ingezette boot naar Den Helder gebracht, waar zij echter kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. Na de aanrijding botste de auto tegen het huis van de weduwe Witte-Bakker. De dronken automobilist ging de woning van de vrouw binnen. Deze schrok zo he vig, dat zij een beroerte kreeg. Zij is la ter overleden. Zaterdagochtend is een Nederlandse per sonenauto, die uit de richting Nederland reed door de gladheid van de weg te Wuustwezel (België) tegen een boom te recht gekomen. De bestuurder, de onge veer 40-jarige Hanifzade Haloen uit Istan- boel, vertegenwoordiger van een Duits reisbureau, liep een schedelbreuk op en werd naar een ziekenhuis te Braschaat overgebracht waar hij is overledep. Vanmorgen is in Rijswijk de 18-jarige bromfietser R. Soer uit Den Haag om het leven gekomen. Hij is voorovergebogen rijdende in de dicht vallende sneeuw, tegen een bus gebotst, die stilstond bij een halte. Hij werd zwaar gewond en overleed korte tijd later. In de nacht van zaterdag op zondag hebben twee Amsterdamse politie-agenten het in de Pieter Nieuwlandstraat even te kwaad gehad toen omstanders zich gingen bemoeien met een arrestatie. Er vielen rake klappen. De agenten kregen spoedig assistentie van collega's. De politie-agen ten maakten van de gummilat gebruik. Toen de situatie was opgeklaard bleek dat een agent een trap in de maag, een andere agent een klap op een kaak en een derde een slag in de nek had moeten incasseren. Bij het politiebureau aan de Linnaeus- straat kwamen zich later vijf mensen er over beklagen dat ze door agenten gesla gen waren. Eén van hen, een negentienja rige serveerster, wond zich zo op dat ze bij het weggaan uit het bureau een ruit insloeg. Ze is toen wegens vernieling aan gehouden. Het was allemaal begonnen rond twee mannen, een 24-jarige magazijnbediende en een 25-jarige draaier, die een 23-jarige chauffeur hadden afgetuigd, nadat ze ruzie met hem hadden gekregen over twee vrou wen waar hij mee uit was. De magazijn bediende en de draaier hadden ook nog geprobeerd de chauffeur met een perso nenauto omver te rijden. Toen twee agenten de draaier en zijn kameraad trachtten te arresteren gingen omstanders zich er mee bemoeien. On danks alle rumoer zijn de mannen toch op het bureau Linaeusstraat terecht geko men, waar ze zijn ingesloten wegens zwa re mishandeling en poging tot doodslag. De mishandelde chauffeur is behandeld in het Onze Lieve-Vrouwenziekenhuis en daarna naar huis gegaan. De Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie streeft naar een groter en breder uitgangspunt. Naast het werk van een aantal nieuwe studiecommissies zal van het hoofdbestuur uit nauwer contact met afdelingen en leden worden opgenomen om zich vertrouwd te maken met de denk beelden, die in de partijgeledingen le ven. Gestreefd wordt naar een volledig twee-richtingverkeer. De wil van de le den moet tot de politieke vormgeving bij dragen. Dit verklaarde mr. H. van Riel hoofdbestuurslid van de V.V.D. en frac tieleider in de Eerste Kamer, in een par tijvergadering in Zwi.jndrecht. Hij zei voorts, dat alle moeilijkheden van het laatste jaar zijn opgelost. Er is nu volko men eensgezindheid tussen hoofdbestuur, ministers en Kamerfracties. Mr. Van Riel betoogde dat de wil om van de vrijheid te profiteren doorgaans ontstaat als een zekere mate van wel stand bereikt is. Nu een verdere wel vaartsstijging mogelijk is zullen steeds meer groepen in ons volk gevoelig wor den voor liberale inzichten. De liberale ministers in het huidige kabinet zullen me de bijdragen aan het streven van de re gering om de prijzen niet op de lonen vooruit te laten lopen en om geen nieu we groepen in de verdrukking te laten ko men. Vódr alles moet de V.V.D. het accent leggen op nationale eenheid tegen verzui ling, dus op een Nederlands eenheids front, aldus mr. Van Riel. Maar dan moet geen politiek vanuit incidentele punten ge lanceerd worden. De V.V.D. moet komen met een samenhangend geheel van ge dachten. Hij wees de kwestie van de on derwijzerssalarissen als een belangrijk politiek aangrijpingspunt aan. Hij noemde prijsafspraken een beletsel voor de eco nomische vrijheid. Van de V.V.D., zo zei hij, is een goed antikartelliseringsbeleid te verwachten tegen prijsafspraken, die voortdurend te hoge prijzen op de ruggen van de verbruikers afwentelen. Hij zei in dit verband, dat de partij ook iets moet durven doen, dat wellicht tegen het belang van een groep aanhangers in gaat. Voorts wenste mr. Van Riel. dat de V.V.D. een goede consumentenvoorlichting steunt. De V.V.D. streeft ernaar ontheven te worden van de kwalificatie een onderne merspartij te zijn. Over het al of niet bijdragen uit de schatkist aan A.O.W.-uitkeringen zei hij, dat de A.O.W. in beginsel uit premies moet worden uitgekeerd. Voor een over brugging wil de V.V.D. een bescheiden bijdrage uit de rijkskas als een punt van redelijke overweging beschouwen Hij verwachtte op korte termijn een wetsvoorstel tot vermindering van de pro gressiecurve van de inkomstenbelasting. Inmiddels zal het nodig zijn, te komen tot andere verhoudingen tussen directe en in directe belastingen in zekere harmonie tot de stelsels in de andere E.E.G.-landen. Ver hoging van de indirecte belasting zal vol gens mr. Van Riel echter niet als uitvloei sel van een verlaging van inkomstenbe lasting mogen worden beschouwd. Het bestuur van de Katholieke Volks partij is van oordeel, dat een nadere be zinning op de ideologische grondslagen van de partij noodzakelijk is. Het beginselpro gram en het algemeen staatkundig pro gram zullen opnieuw moeten worden gere digeerd. De structuurcommissie van de K.V.P heeft reeds de opdracht zich te be raden over het wezen en het karakter van de K.V.P. Het bestuur van de K.V.P. heeft voorts besloten na te gaan, welke conclusies de partij moet trekken uit de gebeurtenissen rond de kabinetsformatie. In de vergadering van de partijraad, die op 31 januari en 1 februari zal worden ge houden, komt voorts aan de orde een voor stel om er bij de regering op aan te drin gen zo spoedig mogelijk over te gaan tot een gedifferentieerde huurverhoging, die die huurverschillen wegneemt welke gro ter zijn dan het verschil in woongenot. Verder wordt voorgesteld aan de bezits vorming meer aandacht te wijden. Een diepgaand onderzoek van de recher che heeft tot nu toe geen klaarheid kun nen brengen in een gruwelijke moordaan slag, die in de nacht van vrijdag op za terdag is gepleegd op de 68-jarige, alleen wonende mejuffrouw Toos Hendriks aan de Groesbeeksedwarsweg 251 te Nijmegen. De aanslag, waarbij een zedendelict werd gepleegd en het slachtoffer werd ge wurgd, stelt de politie voor vele vragen onder andere waarom de moordenaar zich niet heeft meester gemaakt van het spaargeld dat het slachtoffer op verschil lende plaatsen in haar woning had ver borgen en dat tezamen een som van et telijke duizenden guldens uitmaakte. De vrouw, die geen naaste familieleden Een 26-jarige havenarbeider uit 's Her togenbosch heeft zich bij de politie aan gegeven als de dader van de vrijdagmid dag gepleegde roofoverval op een winke lierster in 's Hertogenbosch. Hij had voor zijn overval een speelgoed pistooltje gebruikt, dat hij speciaal voor deze gelegenheid had gekocht. De man is een goede bekende van de politie. meer had maar nog vrij intensief contact met omwonenden onderhield, heeft niet veel weerstand aan de indringer kunnen bieden. Zij was tenger en was bovendien herstellend van een aandoening, die haar had genoopt langdurig thuis te blijven. Er moet zich in het duister toch een handgemeen hebben voorgedaan, waarbij de vrouw met een stomp voorwerp enkele slagen in het gezicht heeft gekregen. Dit veroorzaakte bloedende verwondingen na bij de kaak. Ook is zij vermoedelijk op de grond gevallen en heeft zij daarbij haar linkerdijbeen gebroken. De dader heeft getracht haar nachtkle ding in de kachel te verbranden, doch toen dat niet gelukte heeft hij het vuur met water gedoofd en de kleren in de vuilnis' bak gestopt. Ook heeft hij de wonden aan het hoofd van zijn slachtoffer met water afgewassen en daarna verbonden met han- saplast, die hij in de- woning aantrof. Ten slotte moet hij het huis via de voordeur hebben verlaten. Pas zaterdag, in de loop van de och tend, is aan het licht gekomen wat zich in werkelijkheid heeft afgespeeld. Dat ge beurde toen pater Buis haar, zoals hij ook op andere zaterdag deed, de heilige com munie kwam brengen. Hij vond haar deur nog gesloten en ging bij buren een loper lenen. Het gelukte hem binnen te ko men. Dadelijk hierna deed hij de vrese lijke ontdekking. 52-53. Blib en zijn makkers keken nieuws gierig toe, wat Stor eigenlijk van plan was. Ze hoopten maar, dat hij werkelijk iets wist om de krauwauws te verdrijven. En wat had Stor eigenlijk bedacht? Wel hij boog een lange stok krom en span de het touw tussen de einden. Ja natuur lijkhij maakte een boog en pijlen. Dat Blib en z'n makkers daar nooit op ge komen waren! Ziezo! zei Stor, toen de boog klaar was. Nou zullen we die krauwauws 'es aan 't schrikken maken! Nieuwe Groenmarkt hoek Zijlstraat Tel. 02500 19405 -ties-A WINNIPEG (AP) De liberale rege ring van Canada meent, dat het voor het land wenselijk is krachtiger commerciële en culturele contacten te leggen met Pe king-China en andere communistische lan den. Dit heeft de minister van Buiten landse Zaken, Paul Martin, te Winnipeg verklaard. „Ik ben van mening, dat wij de gevaren van pogingen om een com munistisch land te isoleren moeten erken nen, onverschillig of het in Azië of elders ligt. De trend gaat in de andere richting en wij worden op verschillende gebieden met inbegrip van de handel meer en meer afhankelijk van elkaar" zei hij. Een groot Canadees dagblad wil een bureau in Pe king openen. „Ik geloof, dat het verzoek op het juiste ogenblik komt", zei de mi nister Randstadexpres. De Nederlandse Spoorwegen zullen met ingang van de nieuwe jaardienstregeling vanuit Gronin gen een randstadexpres laten lopen. Deze sneltrein rijdt 's morgens om even voor half acht uit Groningen en is reeds om negen minuten over tien in Den Haag. De trein vertrekt weer om half vijf 's middags uit Den Haag en rijdt om zes minuten over zeven het Groningse station binnen. Oostelijke randstad. Als tegenwicht voor de randstad Holland zou men in het oosten des lands een randstad Twente moeten scheppen, met als kern het steden- trio Enschede-Hengelo-Almelo. Deze ag glomeratie zou dan het centrum zijn van een gebied, dat zowel de textielindustrie van Twente en de Gelderse Achterhoek omvat als de textielindustrie aan de Duitse kant van de grenslijn. De burgemeester van Almelo, mr. Ravesloot, heeft dit. denk beeld geopperd in zijn nieuwjaarsrede. Dr. Boom overleden. In Den Haag is op 67-jarige leeftijd overleden dr. H. Boom, oud-geneesheer aan 't hof van de koningin en oud-geneesheer-directeur van het Rode Kruis-ziekenhuis in Den Haag. Recepten vervalst. De Haagse politie rechter heeft een dertigjarige verkoopchef uit Den Haag, die valse récepten had ge schreven om aan morfine-tabletten te komen, overeenkomstig de eis veroordeeld tot een geldboete van 250 gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. Flessentrekkerij. In drie jaar tijd heeft een Haagse bouwvakker voor vijfen twintigduizend gulden kleding en meube len gekocht, alles op afbetaling. Tot nu toe heeft hij slechts een heel enkele keer hon derd gulden afgelost. De kleding en de meubelen verkocht hij door. Wegens fles sentrekkerij is de man aangehouden. Varkenspest. De gevreesde varkens pest, die in de afgelopen jaren heel wat Limburgse fokbedrijven heeft geruïneerd, maar met quarantaine maatregelen effec tief werd bestreden en bedwongen, heeft thans weer de kop opgestoken In het ge hucht Gebroek bij het Middenlimburgse Susteren zijn op het gemengd bedrijf van de landbouwer De Neer door de veterinaire dienst vrijdag 169 dieren besmet aangetrof fen. De varkens zijn afgemaakt. Noodlottige val. De 27-jarige heer O. Buiten uit Baarn is zondagmorgen in het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam overle den. De man was donderdag bij de graan elevatormaatschappij in de Maasstad van een ladder gevallen. Hoestdrank in tabietvorm. 95ct Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens het weekeinde is boven Groenland een krach tig hogedrukgebied ontstaan, dat naar het zuidoosten trok en, waarvan het centrum vanmorgen tussen IJsland en Schotland lag met een barometerstand van 1042 millibar. Het hogedrukgebied kreeg over de Noord zee verbinding met een ander maximum, dat zich boven oost en zuidoost-Europa be vindt. Als gevolg hiervan hielden in onze omgeving de zwakke oostelijke winden aan. De temperatuur werd geleidelijk iets lager. In het noordoosten van het land vroor het vanmorgen 8 tot 9 graden, in het zuidwesten 2 tot 4 graden. Intussen nam een storing, die van mid den-Frankrijk eerst naar het westen en daarna naar het noordwesten trok, in diep te toe. Zij veroorzaakt op haar oostelijke en noordelijke flank sneeuw en onderkoel de regen. Dit neerslaggebied breidt zich langzaam over ons land uit. Voor het eerst komende etmaal wordt weinig verandering in de weerssituatie verwacht. De vorst houdt aan. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. SC c ES SE ES Den Helder geheel bew. ozo —5 6 Ypenburg sneeuw w.stil —2 4 Vlissingen zwaar bew. ozo 1 3 Eelde licht bew. ono —6 8 De Bilt half bew. v.and. —3 5 Twente mist w.stil —4 9 Eindhoven geheel bew. w.stil 1 4 Z.-Limburg ijsregen ozo —2 4 Helsinki onbewolkt w 1 5 Stockholm onbewolkt w 1 Oslo onbewolkt w —4 8 Kopenhagen ij zei z —2 4 Aberdeen geheel bew. nno 4 1 Londen geheel bew. ono 1 1 Amsterdam licht bew. o —3 4 Brussel geheel bew. w.stil 1 3 Luxemburg sneeuw o —4 5 Parijs onbewolkt o 1 7 Bordeaux zwaar bew. ono 2 1 Grenoble zwaar bew. no 12 2 Nice geheel bew. o 8 7 Berlijn motregen w.stil —4 —14 Frankfort zwaar bew. no —5 —12 München onbewolkt o —6 —13 Zürich mist w —3 6 Genève geheel bew. w.stil 2 1 Locarno regen w.stil 2 0 Wenen geheel bew. zo —7 9 Innsbruck onbewolkt w 5 5 Belgrado mist ono —7 —12 Athene zwaar bew. n 6 Rome onbewolkt w.stil 15 7 Ajaccio licht bew. ono 17 1 Madrid regen w.stil 7 5 Mallorca half bew. w.stil 16 4 Lissabon half bew. zw 11 11 Dinsdag 14 januari Zon op 8.43 uur, onder 16.55 uur. Maan op 8.35 uur, onder 16.29 uur. Maanstanden 14 januari 21.43 uur nieuwe maan 22 januari 06.29 uur eerste kwartier 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 13 januari Hoog water 2.59 uur en 15.11 uur. Laag water 10.57 uur en 23.10 uur. Dinsdag 14 januari Hoog water 3.36 uur en 15.47 uur. Laag water 11.34 uur en 23.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2