Prijzen sinds 1 januari in het algemeen meer dan 10 pet hoger „Minister Andriessen is net zo benieuwd als wij allen Havenarbeiders krijgen 13 tot 18 percent meer Akkoord vissers houdt ook pensioen in Rechter: „OVB draagt wél verantwoording" Aanbeveling H.A. tot verhoging van staaltarieven Eén orgaan op stapel voor de drie Europese organen De Beurs Wollen dekens zelfs 25 a 28 percent Vrachttarieven van V.S. naar ons land worden verhoogd Staking in Gent breidt zich uit Noren en Fransen gaan Noordzee bodem afzoeken Vorsttoeslag van 2 per dag Papierfabrikant H. Bos in Eerbeek overleden Amerikaanse tarwe voor Sovjet-Unie Groothandelsindex met 3 pet omhoog Daggeld IV2 (-Vz) pet De „Utrecht" boven de vier miljard Veenendaalsche verwacht zeker een gelijk resultaat Liberalen spreken elkaar in Engeland SCHEEPVAARTBERICHTEN Zaalberg verwacht beter resultaat Spaarbanken boven de vier miljard Kort economisch nieuws John Thomas heeft Yorm weergevonden MAANDAG 13 JANUARI 1964 9 T elevisie Naar olie en aardgas C oncerten AKKOORD OVER NIEUWE CAO Bedoeling is concentratie snel door te voeren Strafzaak tegen NDSM dient op 24 januari Amerikaanse ijshockeyers versloegen de Zwitsers HIJS Hokij won met 7-3 Een onderzoek van onze kant heeft aan getoond dat zich alleen al in de eerste week van januari een golf van prijsver hogingen heeft voorgedaan. Vele artikelen werden meer dan 5 percent duurder en in talrijke gevallen werden prijsverhogingen van meer dan 10 percent toegepast. Bij een steekproef, waaraan enkele tientallen huis vrouwen hun medewerking verleenden, bleek dat van de 170 gecontroleerde arti kelen en diensten die tot de normale behoeften mogen worden gerekend, er in een week tijd ruim 100 duurder waren ge worden. Enige voorbeelden van prijsverhogingen die werden geconstateerd in verschillende winkels en over uiteenlopende merken en kwaliteiten: boterkoekjes kwamen van 55 op 65 en van 65 op 85 cent per ons; vruchtengebakjes kwamen van 35 op 40 cent; bonbons van 1.20 naar f 1.35 per ons; rijst van 55 naar 59 per pond; bak meel van 75 naar 90 cent per pak; kinder meel van 43 naar 47 cent; jam van 95 cent naar 1.05; slasaus van 87 naar 97 cent per fles; nootmuskaat van 98 cent naar 1.20 per 50 gram. carbonade van 55 naar 65, en van 48 naar 60 cent per ons; gehakt van 1.50 naar 1.80, en van 2.00 naar f 2.20 pond; ham van 65 naar 80, en van 68 naar 85 cent per ons; zalm in blik van 1.38 naar 1.60; soepballetjes van 39 naar 47 cent per blikje; koffie werd in veel café's en restaurants 5 a 15 cent duur der; wollen dekens stegen in sommige gevallen 25 a 28 procent in prijs, haarden en convectors werden vijf percent duur der; stofzuigers van 155,- naar 162,50 en van 119,- naar 129,-. Televisie van 825.- naar 848,-; zeem van 4,95 naar 5.75; afwasmiddel van 27 naar 29 en van 55 naar 59 cent, bleekwater van 23 naar 25 cent; tandpas ta van 70 naar 75, en van 75 naar 80 cent; toiletcreme van 3.75 naar f 4.50 per tu be; schoensmeer van 35 naar 39 cent per doos; toiletpapier van 49 naar 52, en van 75 naar 90 cent per pak; lucifers van 29 naar 31 per pak; baby-olie van 95 naar f 1.25; celstof-luiers van 1.35 naar 1.55; haardolie gemiddeld een halve cent per liter duurder bij afname van flinke hoe veelheden; glazenwasser tien cent per raam duurder; fietsenstalling van 10 naar 15, en van 15 naar 20, tarief voor bromfiet sen van 25 naar 35 cent; schoenmaker vijf 4 tien percent duurder; lessen en abonne menten in vele gevallen tien percent duur der; pensionprijzen vijf percent omhoog; NEW YORK (AP) Op 16 maart zul len de vrachttarieven van havens in het noorden van de Verenigde Staten naar ha vens in België, Nederland en Duitsland worden verhoogd. Dit is meegedeeld door de North Atlantic Continental Freight Conference. De verhoging zal ongeveer 10 percent bedragen met een rfiinimum van twee dol lar per ton voor havens die liggen tussen Hampton Roads, Virginia en Portland, Mai ne, in de Verenigde Staten en voor Ant werpen, Rotterdam, Amsterdam, Bremer haven en Hamburg in Europa. De conferentie deelt mee dat de tarief- verhoging absoluut noodzakelijk was ge worden door de steeds stijgende bedrijfs- en indirecte kosten. Er wordt op gewezen dat de conference in drie jaar de tarieven niet heeft verhoogd, maar ze daarentegen sedert 1961 drastisch heeft verlaagd. De stakingen in de metaalindustrie in 7n rondom Gent, waarbij ongeveer 8000 man en tegen de 50 bedrijven betrokken zijn, zullen ook vandaag en mogelijk nog volgende dagen voortduren. Vandaag zal de staking waarschijnlijk ook nog tot de chemische industrie worden uitgebreid en men verwachtte gisteren dat ongeveer 3000 werknemers in die industrie vandaag het werk zouden neerleggen. Zoals bericht was de staking in de me taalindustrie oorspronkelijk uitgeroepen door katholieke vakbonden; thans heb ben ook de socialisten er zich bij aan gesloten en zij zijn het ook die de sta king in de chemische industrie ondersteu nen. Fabrimetal, de organisatie van werk gevers in de Belgische metaalindustrie, verzet zich tegen de door de stakers ver langde loonsverhoging van tien percent. Zij is van oordeel dat, zoals in het we kelijks bulletin van Fabrimetal werd ge schreven, „de inflatie zal worden binnen gehaald, wanneer men door zou gaan met het geven van loonsverhogingen". OSLO (AP) Door het reusachtige Noorse concern „Norsk Hydro" en een groep Franse oliemaatschappijen zal bin nenkort een nieuwe maatschappij worden opgericht om een onderzoek te doen naar de mogelijke aanwezigheid van olie en aardgas onder de Noordzee. De nieuwe maatschappij, A.S. Petronord, zal voorlopige studies maken en, als de resultaten daarvan beloften blijken in te houden, ook proefboringen verrichten, al dus berichtte zaterdag het te Oslo ver schijnende blad „Aftenposten". 99 herenkapper zoals aangekondigd 25 cent duurder, maar dameskappers 40 a 75 cent. Schoenen in een enkel geval tien percent duurder. Regelmatige prijsverhogingen, die al met motivering waren aangekondigd, zijn bij de steekproef merendeels buiten be schouwing gelaten. Gevraagd om commentaar zei een woord voerder van het ministerie van econo mische zaken: „de zaak is nog volop in beweging. Pas tegen het einde van ja nuari zal het vermoedelijk mogelijk zijn de bewegingen aan het prijzenfront cij fermatig aan te geven. Wat dat betreft is de minister van economische zaken even benieuwd als wij allemaal". Bij een groot levensmiddelenbedrijf met vele filialen in het land, zei men dat men over onge veer een derde van het assortiment van 1000 artikelen de prijzen had moeten ver hogen. De meeste verhogingen bedroegen vijf a tien cent per artikel. Een zegsman van het consumenten contact orgaan meende van economische zaken Minister Andriesen Benieuwd dat met name in de levensmiddelensec tor vele fabrikanten nog afwachten om te zien waar de juiste middenweg ligt tus sen prijsverhogingen en concurrentiemo gelijkheid. Hij signaleerde zeer grote prijsverho gingen op drogisterij-artikelen, die z.i. door de handel eigener beweging worden ingevoerd. Het C.C.O., in Den Haag, verzamelt prijsvermeldingen van het publiek, die het ter controle doorgeeft aan het ministerie Als de Stichting van de Arbeid haar fiat geeft, zullen de inkomens van de haven arbeiders gemiddeld stijgen met 13 tot 18 percent. De havenarbeiders hebben zich met 'n nieuw C.A.O.-ontwerp akkoord ver klaard, nadat de overgrote meerderheid eind december het vorige C.A.O.-voorstel had verworpen op een te lage tarieventoe- slag. Het nieuwe voorstel van werkgevers en werknemers omvat een verhoging van de basisionen met 9,2 percent, een verhoging van de tarieven met 10 percent, twee extra vakantiedagen en een vorsttoeslag van 2 per dag als het vijf graden of meer vriest. De jeugdige werknemers beneden de 20 jaar krijgen vijf vakantiedagen meer. Bovendien wordt de werktijd verkort. De dagploeg zal 8'/« uur gaan werken, de vroe ge nachtarbeiders (van zes tot twee uur) eveneens 8V2 uur en de late nachtploeg 8% uur. Voor iemand die afwisselend in alle ploegen werkt, betekent dit dat gemid deld per dag een kwartier minder wordt gewerkt. De toeslagen voor ongemakkelijke en vuile arbeid worden verbeterd. Besloten is op eerste kerstdag niet meer te werken en op de avond voor eerste kerstdag en op oudejaarsavond geen vroege nacht diensten meer te verrichten. Op nieuw jaarsdag begint men niet voor de vroege nachtdienst. De totale loonkostenstijging voor de werkgevers zal op ongeveer 20 In Zutphen zal morgen de teraardebe stelling plaats hebben van het stoffelijk overschot van de heer H. Bos, die in de leeftijd van 81 jaar in Eerbeek is over leden. De heer Bos heeft 50 jaar de leiding ge had van de papierfabriek „De Hoop". Toen hij op 19 januari 1961 op 78-jarige leeftijd zijn functie neerlegde, werd hij benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De heer Bos kocht in 1911 een kleine en slecht lopende papierfabriek die mede dankzij zijn kwaliteiten, energie en werk lust is uitgegroeid tot een van Nederlands belangrijkste industrieën, met vestigingen in Eerbeek, Zutphen en Amsterdam. percent komen. Hiervan zal echter 80 per cent drukken op de buitenlandse opdracht gevers. De nieuwe C.A.O. diende eigenlijk in te gaan per 1 januari j.l. Partijen overleggen nog op welke datum de bepalingen van de C.A.O. nu in praktijk moeten worden ge bracht en hoe de vergoeding tot 1 januari moet worden geregeld. MOSKOU (Reuter) Zaterdag is in Moskou een contract getekend waarin de Sovjet-Unie een miljoen ton tarwe van de Verenigde Staten koopt. De omvang van de transactie wordt ge schat op 282,6 miljoen gulden. De Amerikaanse regering heeft difr da grootste commerciële graantransactie. in de geschiedenis genoemd. ZoalS&bek'ènÊj. zijn er rond de grëantransactie verschei dene controversen gerezen. Het centraal bureau voor de statistiek heeft thans indexcijfers van groothandels- prijzen per 31 oktober samengesteld. Het algemeen indexcijfer steeg, in vergelijking met ultimo september 1963, met 3 punten tot 145 (1948 100). De prijsindices van de voedingsmiddelen stegen met 6 punten tot 131, terwijl die van de grond- en hulpstoffen en de afge werkte produkten met respectievelijk 2 punten tot 164 en 1 punt tot 144 omhoog gingen. Het algemeen land'bouwprijsindexcijfer beliep in november 1963 123 tegen 117 in oktober 1963 en 104 in november 1962. Het groepsindexcijfer voor akkerbouwproduk- ten steeg met 5 punten tot 124. Vergeleken met november 1962 (114) bedroeg de stij ging 10 punten. Het tarief voor daggeld (call money) is vandaag met een half percent verlaagd tot anderhalf percent. Dit als gevolg van de ruimere geldmarkt door het terugvloeien van bankbiljetten, na de ultimo-opvragin- gen. Op acht dezer werd genoemd tarief met een vol percent verlaagd tot twee percent. Het nieuwe C.A.O.-akkoord tussen vissers en reders houdt ook in een over eenstemming over een pensioenfonds dat al met ingang van 1 januari j.l. in wer king is getreden. Zoals zaterdag in een groot deel van onze oplaag al is gemeld gaan alle vaste bedragen in de C.A.O. (het garantieloon en een aantal toe slagen) met tien percent omhoog, wor den aan de bestaande vijftien vakantie dagen nog twaalf vrije dagen toege voegd, terwijl aan het aandeel van de bemanning in de besomming één percent wordt toegevoegd. Volgens de redersvereniging is het nu getroffen akkoord in de praktijk veel gun stiger voor de vissers dan de regeling die de achter de staking staande bedrijfsorga nisatie van zeevarenden wenst. Door de hogere prijzen zou het bedrag dat de be manningen als besommingsaandeel toe komt ook zonder percentageverhoging al groter zijn geworden. Bij de oude regeling bedroeg dat aandeel voor de bemanning als geheel 25 percent. Het is nu van 25 tot 26 percent verhoogd; dat betekent dat het inkomen uit de be somming met vier percent zal toenemen. De brief die de Schippersvereniging aan de reders gezonden heeft zal nog nader worden bekeken, maar naar het oordeel van de redersvereniging van de Neder landse zeevisserij is hij door de nu tot stand gekomen regeling in feite al achter haald. De staking van de bedrijfsorganisatie van zeevarenden wordt inmiddels voort gezet. Zaterdagnacht hebben ongeveer vijftig stakers getracht een tweetal werk willige Scheveningse vissers die per taxi van een andere haven terugkeerden bij thuiskomst tegen te houden. Zij konden moeilijkheden uit de weg gaan door zich naar de politiepost Duinstraat te begeven. 's Middags is getracht de in Duindorp (Seheveningen) wonende schipper van de SCH 118 die van plan was uit te varen bij zijn woning tegen te houden. Het verzekerd bedrag van de n.v. Levens verzekeringsmaatschappij „Utrecht" heeft dezer dagen de vier miljard gulden over schreden, nadat eind 1960 de drie miljard was bereikt: een stijging van één miljard in slechts drie jaar tijds. In september 1948 was het verzekerd bedrag een miljard, acht jaar later twee miljard. Hiermede is de „Utrecht" de derde maatschappij in Nederland, die 'n verzekerd bestand boven de vier miljard heeft. Ete'"cUrectïë van de Koninklijke Veenen daalsche Stj^pmspjnnerij en Wgyerijn.v, deelt''mee dat, naar het zich laat aanzien, de resultaten over 1963 niet achter zullen blijven bij die behaald in 1962. Over 1962 werd een exploitatiewinst behaald van 852.600 en werd een onveranderd tien percent dividend gedeclareerd. (Vervolg van pagina 1) In zijn overwegingen stelde de president onder meer dat de stakingsactie weliswaar wordt gevoerd door de bedrijfsorganisatie voor zeevarenden, een onderafdeling van het O.V.B., maar dat het O.V.B. zich niet van deze actie heeft gedistancieerd. Daar om wordt de actie gevoerd onder het gezag en de verantwoordelijkheid van het O.VB De gedaagden hebben gesteld, aldus de overwegingen, dat er voor 1964 nog geen nieuwe contracten waren afgesloten, zodat er van een onrechtmatige daad geen spra ke kan zijn. Maar het actiecomité heeft door te posten kracht bij de staking ge zet. De president stelde dat er enkele sche pen wel hadden kunnen uitvaren, omdat zij over een volledige bemanning beschik ten. Deze schepen zijn aan wal gebleven ten gevolge van de actie. Daardoor heeft de actie in beginsel tot wanprestatie ge leid. Voorts overwoog de president dat de B.V.Z. in een brief had verzocht om on derhandelingen, op welke brief van reders zijde geen antwoord was gegeven. De De Hoge Autoriteit van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal (K.S.G.) heeft besloten in twee bindende aanbeve lingen aan de regeringen van de lidstaten steunmaatregelen ten behoeve van de staalmarkt door te zetten. De Hoge Auto riteit wil op 15 jan. deze aanbevelingen formuleren. Zij voorzien in een verhoging van de invoerrechten op staal in de Zes tot 9 percent en het instellen van een ex tra-invoerrecht van 7 dollar per ton ruw ijzer. De Hoge Autoriteit kwam tot deze be slissing nadat zoals zaterdag gemeld in Brussel de Raad van Ministers van de KS.G. er wederom niet in was geslaagd een akkoord te bereiken over steunverle ning aan de staalmarkt. Nederland en Ita lië verzetten zich tegen de door de Hoge Autoriteit voorgestelde maatregelen die dus in de twee aanbevelingen zijn vast gelegd. LONDEN (AP). Een aantal prominente Europese liberalen zal dit weekeinde een reeks besprekingen hebben met Jo Gri- mond, hoofd van de Britse Liberale Partij De gesprekken vinéfen plaats in het huis van Sir Felix Brunner te Henley. Er zal worden gesproken over de Euro pese integratie, de Kennedyronde van ta riefsverlagingen. de •multilaterale kern macht en de betrekkingen tussen Oost en West. Tot de aanwezigen behoren liberalen uit Italië, Denemarken, Noorwegen, West- Duitsland en België. Uit België komt het parlementslid August de Winter. Uit Duits land komt Erich Mende, de vice-kanselier BRUSSEL (AP) Men is van plan één Europese enkel uitvoerend orgaan in het leven te j Staal. Gemeenschap voor Kolen en de en roepen van de E.E.G., Euratom en Europese Gemeenschap voor Kolen Staal. Het plan is dat de ministers van Buiten landse Zaken van de zes Euromarktlan- den op 24 februari besprekingen zullen be ginnen over het uitvoerend orgaan. Het eerste nieuws over het voorstel kwam met de bekendmaking dat de drie presidenten van de drie Europese orga nen voorlopig zullen aanblijven, maar dat hun mandaten „automatisch zullen eindi gen als er per 1 januari 1965 een enkel uitvoerend orgaan in het leven is geroe pen". Deze drie zijn de Duitse professor Wal ter Hallstein, voorzitter van de E.E.G.- commissie, de Fransman Pierre Chatenet, voorzitter van Euratom en Dino Del Bo, voorzitter van de Hoge Autoriteit van de Men is het nog niet eens over de vraag of het orgaan negen dan wel veertien le den zal tellen Bekend is echter dat de drie kleinere landen, in het bijzonder Nederland, de voorkeur geven aan veer tien leden. De mandaten van de vice-presidenten van de drie Europese gemeenschappen zijn automatisch op dezelfde voorwaarden hernieuwd. Dat waren 'die van de Neder lander Sicco Mansholt en de Fransman Robert Marjolin voor de E.E.G., de Ita liaan Enrico Medi voor Euratom en de Belg Albert Coppe voor de E.G K.S. Ook de gewone leden van de drie orga nen zijn aangebleven. Besloten werd dat niet zal worden voorzien in de vakante plaats van vicovoorzitter van de hoge autoriteit, in verband met de voorgestel de fusie. Aagtekerk 11 v. Suez n. Penang. Abida 22 te Melbourne verwacht. Achilles 13 te Cristobal verwacht. Acila 13 te Bombay verwacht, verm. n. Mena. Acmaea 13 te Bergen. Acteon 23 te Durban verwacht. Adara 10 v. Parana n. Villa Oliva. Adrastus 10 v' Djeddah n. Aden. Alamak 12 te Genua. Alcor 12 v. Marseille n. Barcelona. Alkaid 11 70 m. w.z.w. Gibraltar n. Alexandrië. Almdijk 11 v. Colombo n. Madras. Almkerk 11 te Beira n. Lorenco Marques. Aludra 12 te Buenos Aires. Ammon 12 te Maracaibo. Ampenan 10 v. Portland n. Seattle. Amsteldiep 11 173 m n.o. Brisbane n. China. Amsteldijk pass. 11 Casquets n. Antwerpen Amstelland 11 v Buenos Aires n Montevideo Amstelmeer 11 ten anker Adelaide. Angolakust 10 v Abidjan n. Tema. Area 11 60 m. n.o. Billiton n. Auckland. Ares 11 te Hamburg. Artemis 12 v. Maracaibo n. La Guaira. Baarn 11 te Maracaibo. Bantam 11 te Le Havre v. Antwerpen. Bawean 11 v. Port Sudan n. Huil. Bengkalis 10 v. Port Mellon n. Eureka. Bennekom 12 v. New Orleans n. Aruba. Blitar 11 te La Spezia v. Marseille. Calamares 13 te New Orleans. Caltex Arnhem 11 150 mijl w.z.w. Esbjerg naar Gothenburg. Caltex Delfzijl 12 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Gorinchem 11 te Kiel v. Kopenhagen. Caltex Madrid 11 90 m. n.o. Tunis n. Europoort. Caltex Naples 11 v. Rastanura n. Bahrein. Caltex Nederland 13 v. Rotterdam n. Obk. Caltex Utrecht 11 110 m. o.n.o. Massawa n. Suez Camphuys 11 v. Mukalla n. Muscat. Castor 11 100 m. z. Finisterre n. Antwerpen. Celebes 11 v. Assab n. Port Said. Charis 10 v. Hamburg n. Antwerjen. Cinulia 12 v. Callao n. Balboa. Crania 14 te Curagao verwacht. Dinteldijk 11 v. Londen n. Antwerpen. Diogenes 11 600 m. z.o. Bermuda n. Le Havre. Doelwijk 11 te Suez v. Mena. Dorestad 11 450 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Drente verm. 12 v. Mombasa n. Tanga. Eemland 12 te Paranagua v. Rio Grande. Fravizo 11 20 m. z Kreta n Beyrouth. Friesl. KRL 11 600 m. n.w. Midway n. L A -^'e Gabonkust 11 v Hamburg n. Antwerpen Ganymedes 13 te Callao verwacht. Geertje Buisman 10 v. P. Said n. Adriatische Z Geeststar 11 v Punta Del Gada n. Barbados. Giessenkerk 15 te Antwerpen verw. v. Barcelona. Grote Dijk 12 v. Antwerpen n. Savannah. Gulf Hollander 11 165 m. o.n.o. Aden n. Mena. Heemskerk 12 v Rotterdam n. Bremen. Helicon 11 te Acajutla v. Corinto. Hercules 12 v. Bremen n. Rotterdam. Hermes 11 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hilversum 11 v. Antwerpen n. Bermuda. Hoogkerk 13 v. Nacala n. Beira. Irazu 11 v. Callao n. Matarani. Isis 12 v. Barbados n. Port of Spain. Ittersum 12 te Corpus Christi. Ivoorkust 11 v. Pointe Noire n. Rivercess. Jacob Verolm'e 12 v. Mobile n. Aruba. Japara 12 te Cochin. Jason 11 op Elbe n. Hamburg. Kalydon 12 v. Rotterdam n. Thameshaven. Kara 14 te Suez verw. (lossen), verm. n. Perz. G. Karachi 11 v. Bangkok n. Hongkong. Karakorum 11 165 m. n.o. K. Guardafui n. Bombay Katelysia 12 te Rotterdam. Keizerswaard 11 te Rotterdam. Kenia 12 te Thameshaven. Kennemerland 12 te Cabedelo. Khasiella 12 v. Curagao n. New York. Kieldrecht 11 v. Calicut n. Aden. Kinderdijk 12 te Hamburg v. Rotterdam. Kloosterdijk 11 v. Antwerpen n. Miami. Koningswaard 11 150 m. n.n.w. Hodeida n. Suez. Koratia 13 te Hongkong verwacht n. Yokohama. Korenia 18 te Singapore verwacht. Kosicia 11 v. Rotterdam n. Roytta. Kossmatella 11 te Ango Ango n. Lagos. Krebsia 20 te Auckland verwacht. Kryptos 12 te Montevideo n. Curacao. Kylix 11 te Buenos Aires n. Curasao. Lelykerk 12 te Antwerpen v. Suez. Limburg 12 te Cochin v. Bombay. Loppersum 12 v. Jacksonville n. Charleston. Maaskerk 13 v. Port Sudan n. Port Said. Maaslloyd 11 ten anker te Suez. Medon 11 te Maracaibo v. La Guaira. Memnon 11 te Paramaribo. Merwelloyd 12 v. San Francisco n. Vancouver. Möntferland 12 te Bahia. Munttoren 11 v. Thameshaven n. Las Palmas. Naess Tigér 11 v. Sete te Port de Bouc. Neder-Eems 11 v. Assab n. Massawah. Neder-Rhone 11 v. Aden n. Beyrouth. Neder-Weser 11 te Cristobal. Nestor 11 v. Bremen n. Antwerpen. Nushaba 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Nijkerk 11 v. Genua n. Port Said. Oberoii 11 te Cristobal. i Ocean Sprinter 12 v Rotterdam n. Las Palmas. Ommenkerk 11 te Melbourne. Ondina 11 in Suezkanaal, 20 te Le Havre verw. Onoba 15 te Mena al Ahmadi verwacht. Oranje Nassau 10 v. Southampton n. Barbados. Pacaya 13 te Buena Ventura verwacht. Palamedes 11 v, Ponce n. Europa. Papendrecht 12 te Rotterdam. Peperkust 10 180 m. o. Kp. Palmas n. Freetown Pericles 11 te Manta. P. G. Thulin 10 240 m. z.w. Jacaica n. Mobile. Philidora 14 te Singapore. Philine 14 te Mena al Ahmadi verwacht. Philippia 14 te Coryton (Thames) verwacht. Poseidon 10 v. Charleston n. Newport News. Prins Casimir 12 v. Rotterdam te Le Havre. Prins Johan Willem Friso 11 te Londen, v. Antw Prins der Nederland. 12 v. Curagao n. La Guaira Prins Willem v. Oranje 11 te Husum v. Svartvik Prinuses Margriet 1 lv. New York n. Rotterdam Pygmalion 11 te Alexandrië. Radja 11 te Tabago v. Bugo. Randfontein 13 te Port Louis. Roepaa 11 v. Djeddah n. Djibout.i Rondo 11 te Antwerpen. Rotterdam 13 te Port of Spain verwacht. Scheldelloyd 11 v. Antwerpen n. Bremerhaven. Schiedijk 12 v. Antwerpen n. Boston. Schielloyd 15 te Kota Baru verwacht. Seinelloyd 12 te Antwerpen. Senegal pass. 11 Ouessant n. Rouaanu. Senegalkust 11 te Kp. Palmas. Serooskerk 12 te Hongkong v. Bangkok. Servaaskerk 11 v. Rotterdam n. Hongkong. Sinon 10 v. Charleston n. Newport News. Sinoutskerk 11 te Antwerpen. Slamat 11 v. Marseille n. Barcelona. Sloterdijk 12 te Houston. Socrates 12 te CuraCao. Sommelsdijk 13 te Rotterdam. Sophocles 12 v. New Orleans n. Curasao. Spaarnekerk 12 te Hongkong v. Manilla. Stad Gouda 11 te El Ferrol v. Rotterdam. Statendam 11 te Rotterdam. Steenkerk 11 v. Hamburg n. Bremen. Stentor 12 v. Santo Domingo n. Puerto Plata. Straat Bali 12 te Douala. Straat Chatham pass. 11 Kaapstad n. Douala. Tacana 11 te Tampico. Tahama 13 te Milazzo. Theron 11 v. St. John n. Halifax. Thuredrecht 11 te Yali eiland. Tjibantjet 12 te Singapore. Tjikampek 11 te Beira v. Dar es Salaam. Towa 11 v. Dakar n. Charleston. Triton 11 te Antwerpen. Van Riebeeck 13 te Durban. Vasum 13 te Boston verwacht. Viana 11 te Puerto Miranda n. Portland (Maine) Videna 17 te Hamburg n. Skaramanga (dokken). Vitrea 12 te Mena v. Geelong. Vivipara 11 v. Khor al Amaya n. Durban Westerdam 11 v. Rotterdam n. New York. W. Alton Jones 12 te Rastanura v. Suez. Westertoren 12 te Augusta. Willem Ruys 11 v. Suez n. Colombo. Wonorato 11 nog steeds ten anker rede Colombo Wonosari 12 te Hamburg. Wonosobo 1 lv. Cristobal n. Duinkerken. Zafra 13 te Mena al Ahmadi verwacht. KLEINE VAART Adara 11 te Sandettie n. Zaandam. Admiralengracht 11 40 m. n.n.o. Terschell.bank naar Amsterdam. Ank T. 9 v. Ostrand n. Norrsundet. Areas 11 te Beachyhead n. Benghazi. Atlas 9 v. Malaga n. Antwerpen Audacia 11 dwars Longships n. Brusselu. Bosco 8 te Dublin. David 9 30 m. n.o. North-Foreland n. Amsterdam Diligentia 11 te Wisbeqk v. Immingham. Drie Gebroeders 10 40 m. z.w. Texel n. Delfzijl. Gramsbergen 11 te Duinkerken Groningen 9 40 m. z.w. Casquets. Heerengracht 11 v. Shoreham n. Antwerpen. Helvetia S. 8 te Belfast. Huybergen 11 v. Rotterdam n. Spanje. Inspect. Mellema pass. 11 Ouess. n. Barrydocks. Jupiter 12 te Casablanca. Lauwersborg 11 in Eemsmond n. Leer. Libertas 12 te Faro v. Sevilla. Mathilde 10 te Dublin. Mies 8 te Rouaan. Molensingel 11 dwars Ouessant n. Londen. Nero 11 te Candettie n. Rotterdam. Netta 11 te Heachyhead n. Aberdeen. Philetas pass. 11 JE-l v. A'dam n. Kopenhagen Statenlaan 11 dwars Scillies n. Cartagena. Stella Prima 10 45 m. z. Ouessant n Antwerpen. Strabo 9 40 m. z.o. Krtta n. Tel Aviv. Taras 10 35 m. o.z.o. Kp. De Gata n. Napels. Texelstroom 11 dwars Humber n. Amsterdam. Tilly pass. 9 Texel n. Londen. Tjamme 9 te Kinlochavon. Vechtborg 10 dwars Gotland n. Skutskaer. Willy 10 5 m n. Smalls n. Bayonne. SLEEPVAART Gelderland 12 te Santander. Help ll v. Valetta n. Cyprus. Hudson 9 te Schiedam. Loire 11 v Curasao n. Lissabon. Utrecht 12 160 m. w. Valetta n Lissabon. Willem Barendsz 13 bij „Bat" verw. 1100 m. o. Bermuda. Zeeland 13 nog te Tunis met de Amazone. eisende partij stelt dat onderhandelingen geen zin zouden kunnen hebben, omdat zij alleen met de erkende vakorganisaties kan onderhandelen. Voorts gingen de in de brief gestelde eisen ver uit boven de toegestane 10 percent. De president meen de dat een weigering tot onderhandelen daarom niet onredelijk te achten is, en geen redelijk argument vormt om het werk neer te leggen. De eisende partij had de rechtmatigheid van de staking betwist omdat deze niet door de erkende vakbonden wordt gesteund. Maap de president meende dat in de heer sende 'rechtsovertuiging de rechter niet zonder meer om dit argument de staking onrechtmatig -zou kunnen noemen. In de omzet zuiver wollen dekens en plaids kan over het jaar 1963 wederom een in verhouding belangrijke stijging ten op zichte van het voorgaande jaar geconsta teerd worden, zowel óp de binnenlandse als'óp de exportmarkten, zo deelt de direc tie van de n.v. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van wollen dekens v./h. J. C. Zaal berg en Zoon mee. Het'verlies over 1962 bedroeg f 159.974. Het dividend werd toen wederom gepasseerd. Op 31 december 1963 is op de bijna vier miljoen rekeningen, die door de plaatse lijke spaarbanken wordfen beheerd de ren tevergoeding over 1963 bijgeschreven. Door het toevoegen van deze rond 110 miljoen aan het tegoed van de spaarders heeft het totale spaarbanksaldo de 4 mil jard overschreden en is het thans aange groeid tot 4.108 miljoen. De directie van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij (NDSM) in Amsterdam moet zich op 24 januari voor de economische politierechter in de hoofd stad verantwoorden wegens het toekennen van bovenwettelijke' lonen aan haar perso neel. Deze strafzaak zou aanvankelijk op 29 november jl. reeds dienen, doch werd tot nader order uitgesteld nadat de NDSM een bezwaarschrift tegen de dagvaarding had ingediend. De raadkamer van de Am sterdamse rechtbank heeft het bezwaar schrift inmiddels ongegrond verklaard. De wintervakbeurs voor koffers en lederwaren en de souvenirbeurs, die afgelopen week in Utrecht zijn gehouden, hebben voor vrijwel alle deelnemers „goede" tot „uitzonderlijk goede" resultaten opgeleverd. Beide beurzen zijn zeer druk bezocht en.de handel is bijzonder lévendig geweest: 'f De Amerikaanse hoogspringer John Tho mas heeft in dit Olympische jaar z(jn vorm hervonden. John Thomas, die in 1960 als grote favoriet naar de Spelen in Rome ging en daar de teleurstelling van zijn le ven beleefde door achter de Russen Ro bert Shavlakdze en Valerie Brumel op de derde plaats te eindigen, sprong zaterdag tijdens de eerste belangrijke indoorwed- strijden in Boston, 2,18 meter. Zijn po gingen om 2.24 meter te springen mis lukten. Tegenstand van betekenis onder vond Thomas niet, want Teodoro Palacious werd tweede met een sprong van 1-98 me ter. Wendell Mottley, een student aan de uni versiteit van Yale, verbeterde het Ameri kaanse indoorrecord over 500 yards in een tijd van 55.- sec. Het oude record stond op naam van Herb. McKinley, George Kerr en Charlie Jenking met 56.4 sec. De Amerikaan van Duitse afkomst, John Uelses, won het polsstokhoogspringen met 4.95 meter vóór John Pennel, die niet ver der kwam dan 4.57 meter. De overige nummers werden alle gewon nen door de favorieten. De Canadees Bil Crothers zegevierde over 1000 yards met min 10.7 sec., Jay Luck won de 600 yards in 1.10.5, Tom O'Hara was superieur op de mijl in 4.06.3, Hayes Jones klopte zijn tegenstanders op de 45 yards horden in 5.5 sec en Sam Perry versloeg Qerry Ashworth en Brooks Johnson over 50 yards in 5,3 sec. Rij de dames was de Canadese Abby Hoffman de snelste over de 880 yards in 2 min 14.8 sec. Het Amerikaanse ijshockeyteam dat zal deelnemen aan de Olympische winterspe len. heeft zaterdag in Zürich met 3-1 en zondag in Bazel met 4-1 van Zwitserland gewonnen. In Langnau won Zwitserland B zaterdag met 8-5 van Japan, terwijl dit zelfde team zondag in Winterthur met 6-2 in Japan de meerdere moest erkennen. Het Canadese ijshockeyteam oefende in Mann heim tegen de plaatselijke club en won met 13-0. Hys Hok.v (Den Haag) heeft zondag avond de óp. de Jaap Edè'n-kunstijsbaan in Amsterdam gespeelde ijshockeywed- strijd tegen de Amsterdamse Amstel Ti gers voor de Coupe der Lage Landen ge wonnen met 7-3. De score in de drie pe riodes waren: 4-0, 3-2, 0-1. VOORBEURS VAN HEDEN Slot 1ste tijdv. 2de tijdv. A.K U532 535 Hoogovens 583—585 585 Kon Olie186,10 gb-187,20 gl 187 30 Philips 154,50—155,20 155,20 Unilever 141.30—145,20 145,50 Seheveningen 406

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9