Huzaar stierf na drinken van te veel alcohol „Op Hoop van Zegen was geenszins fantasie POLLE, PELLI EN PI NCO TRESLONG AGENDA Twaalf maanden geëist voor overval in bruidsnacht SENSATIE IN BEVERWIJK OPRUIMING STOUTENBEEK Stor en Fips in het land van Zjoezoe r enbonaig) Veel ongelukken door gladheid Ook drogisten Afgezant van de patriarch bij de paus Drie doden in het verkeer Oude vissers getuigen: Toenemende vorst ZIE DE ADVERTENTIE WOENSDAG 15 JANUARI 1964 Tegen barbediende twee maanden geëist Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk In ere hersteld CBiiJ ui ft „Vier bracht ik weg!" Ss zw De autobuslijnen vanuit Amsterdam in zuidelijke richtingen hebben in de voor avond soms veel hinder ondervonden van de gladde wegen, maar slechts één dienst moest worden gestaakt, die van Maarsse en Kroon op de route Amstelstation-Ouder- kerk aan de Amstel-Uithoorn. De vertragingen in het busverkeer va rieerden sterk. Van een half uur tot drie kwartier op de lijnen van de N.B.M. naar het Gooi en Utrecht tot een kwartier op de N.Z.H.V.M.-route Amsterdam-Haarlem. Boven het Noordzeekanaal, waar de NACO een net van busdiensten onderhoudt bedroeg de vertraging niet meer dan en kele minuten. In Amsterdam werden in het spitsuur tussen half vijf en halfzeven niet minder dan honderdvijftig aanrijdingen gemeld, voornamelijk met soms aan zienlijke materiële schade. Door de slippartijen sneuvelden ook ve le lantaarnpalen en verkeerszuilen. Daar na werd het stil én kreeg de politie de in druk, dat de meeste automobilisten er niet meer op uit gingen. Ook de drogisten doen mee aan de Rode Kruis-actie „Kinderhanden smeden Vriend schapsbanden" die zaterdag begint. Uitgebreide SPIJSKAART onb.KIP ETEN /6.'° lagelijka INER.en dai DINER.en SOIREÉ. DANSANTE HILLEGOM res:O2520.53H7 Twee maanden gevangenisstraf heeft de officier van Justitie bij de Zwolse rechtbank, mr. D. Bins, gisteren geëist tegen een 24-jarige barbediende uit 't Harde. In het café van diens vader in 't Harde heeft de twintigjarige soldaat L. G. de Bruin uit Soest op een avond in oktober vorig jaar een zeer grote hoeveelheid alcoholhoudende dranken gedronken, ten gevolge waarvan de mili tair overleden is. De officier zei dat de barbediende is doorgegaan met het toedienen van alco hol, terwijl hij wist dat de soldaat een dienstplichtig huzaar in kennelij ke staat van dronkenschap was. Voorts kwam tijdens de zitting vast te staan, dat het slachtoffer in een tijdsbe stek van ruim een uur minstens vier gla zen bier, twaalf glaasjes likeur en twaalf glaasjes cognac heeft gedronken. De cog nac en de likeur waren geserveerd in een limonadeglas, ongeveer in de verhouding van drie glaasjes cognac en drie glaas jes likeur per glas. De verdachte ontkende tijdens de zit ting dat hij geweten had, dat deze gro te hoeveelheid sterke drank, bovendien gemengd in een niet alledaagse vorm, be stemd was voor één persoon. Een 21-jarige verkoper uit Haarlem, des tijds in 't Harde gelegerd als dienstplich tig soldaat bij de geneeskundige troepen, zei echter gezien te hebben, dat zeven hu zaren, waaronder het slachtoffer, begon nen waren met vier rondjes bier. Daar na had hij een glaasje „met rood spul" c Stadsschouwburg, tot en met donderdag, 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Judith" van Charles de Peyret Chappuis. Regie Vladek Sheybal. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Een ondeugend vrouwtje", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Verborgen goud", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Her cules tegen Odysseus", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „Barabas", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Wed ren met de ooievaar", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Minerva, vandaag en donderdag, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe slaag ik in de liefde", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Liefde op ataatsbeveP', 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Car thago in vlammen", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ik ben de wet", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Binnen zonder kloppen", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen voorstelling. Donderdag 20 u.: „De Mes ties", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62 Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en meit de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 19 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: César Franck. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Wandelgangen StadsschouwburgIn Januari werken van de schilder-tekenaar Henk Kleijn. Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103)Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 januari. Geopend dagelijks, zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16: Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag; geopend van 1115 u. en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Tot en met 26 januari: Tentoonstelling van kerstvoor stellingen uit eigen bezit Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158, Overveen) Tentoonstelling van bekroonde inzendingen van „Talens-Prijs" 1963-1964. Geopend van 10-17 u. en zon dag van 14-17 u. Tot en met 18 januari. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljoris- straat 32): Tentoonstelling van werken van die Indiase schilder Sushil Mazumdar. Tot en met 22 januari geopend op maan dag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. DIVERSEN Café-chant.ant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh. maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 januari). WOENSDAG 15 JANUARI City, 20 u.: Filmavond kunstkring „Voor Allen", „Porgy and Bess". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vogels" van Hitchcock. Raadhuis, 19.30 u.: Vergadering gemeen teraad. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Prof. dr. P. Korringa spreekt over visserij voor Mij. tot Nut van 't Algemeen. DONDERDAG 16 JANUARI City, 20 u.: „Een stem in de mist". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. R.K. Leeszaal, donderdag gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 15 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „4 for Texas". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (één voorstelling). DONDERDAG 16 JANUARI Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (één voorstelling). door De Bruin zien ledigen, in n teug. Hij had gezien dat de barbediende daar na cognac en likeur gemengd had in een groot glas. Ook had hij gehoord dat er aan het naburige tafeltje gezegd was: „Wij moeten hem onder de tafel drinken" Volgens de verkoper had de barbedien de niet verbaasd gekeken toen hij de .ro te glazen met de cocktail gevuld had. De Bruin had drie grote glazen in n teug geleegd en daarna, volgens getuige, nog twee. Toen was de huzaar plotseling voor over gevallen. Men had hem naar buiten gedragen en op het grind gelegd. Als hos pitaalsoldaat had hij wel gezien dat het slachtoffer bewusteloos was. Hij had ge probeerd hem te laten braken, maar kon zijn tong niet te pakken krijgen. De barbediende was erbij gekomen en op getuige's vraag een dokter te bellen had deze gezegd: „breng hem maar naar de kazerne. Ik heb hier liever geen moei lijkheden". „Is dat waar?" vroeg de pre sident. „Ja, ik dacht dat de militair er door in moeilijkheden zou komen", was het antwoord van verdachte. De verdediger, mr. W. G. van der Meer uit Harderwijk, noemde het gebeurde een zware slag voor de exploitant van het ca fé, wiens zoon nu terechtstond; zowel in moreel als financieel opzicht. De schade beloopt, nu het café sinds half oktober van het vorig jaar voor militairen ver boden is, al duizenden guldens. Het was volgens de raadsman niet te zien dat De Bruin dronken was. Hij vond dat het tegen de aard van een caféhouder ingaat tegen zijn klanten te zeggen dat zij minder moe ten drinken. Tot slot memoreerde de verdediger een uitspraak die tijdens de zitting al enkele malen gevallen was en waar iedereen ook de officier gaf dit toe mee instem de: van opzet het slachtoffer te vergifti gen is geen sprake geweest. Men heeft het gevaar niet beseft, anders was dit niet gebeurd. Hij vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. ROME, (AP) Een speciale afgezant van patriarch Athenagoras van Constan- tinopel is in Vaticaanstad aangekomen voor een nieuw bezoek aan paus Paulus VI en besprekingen. De afgezant is de metropoliet Athenagoras van Thiatiron, die eind december met de paus de plannen voor een ontmoeting met de orthodoxe patriarch in Jeruzalem besproken heeft. (AP) Kardinaal Bea, hoofd van het Vaticaanse secretariaat ter bevordering van de eenheid onder de christenen meent, dat de ontmoeting van paus Paulus en pa triarch Athenagoras in het Heilige Land de psychologische muur tussen de ver deelde christenheid heeft neergehaald. Vol gens kardinaal Bea zullen de voornaam ste maatregelen voor het helen van de negen eeuwen oude breuk tussen de room se en de orthodoxe kerk zijn een samen werking door de uitwisseling van theolo gische en bijbelse studies, alsmede door de uitgave van geestelijke, herderlijke en catechisatieboeken en -geschriften. Als er een flinke boer trouwt dan kun angstwekkend in de oren, dat zij de plaats je wat halen, die krijgt flink geld. Dit was het advies van een 28-jarige rijschool houder te Oldenzaal aan zijn vrienden toen er over geldgebrek werd geklaagd. Dit werd tevens de aanleiding tot een roof overval, die in de nacht van 25 op 26 september te Weerselo werd gepleegd door de rijschoolhouder en een 22-jarige plaats genoot, een stucadoor, en waarvoor ze gis teren in Almelo terechtstonden. Zij trokken naar de boerderij van het pasgetrouwde paar Hassink, die voor de bruiloft was versierd en vrij gemakkelijk was te betreden. Nadat de laatste gasten waren vertrokken, sloop de stucadoor dichterbij. Door aan het raam van de slaapkamer te luisteren kwam hij te we ten waar het geld, dat het bruidspaar van de gasten had gekregen, was opgeborgen. De jonge vrouw vertelde haar man dat zij het in de linnenkast had gelegd. Toen alles donker was, gingen de beide Oldenzalers via de hooizolder naar de slaapkamer waar de stucadoor met een pistool in de hand binnentrad, terwijl de rijschoolhouder, die vreesde dat men hem zou herkennen, op de gang bleef staan. „Hou je maar rustig, dan gebeurt er niets" zei de overvaller tot het hevig ge schrokken paar. „Vertel op, waar is het geld?" Terwijl de bruidegom verklaarde dat er geen geld was, keek hij tersluiks naar het broodmes dat nog op de wastafel lag. Met dit mes had hij de bandjes van de japon van zijn vrouw doorgesneden, omdat ze deze niet los kon krijgen- De stucadoor zag de blik van de boer en greep het mes snel weg. Hij wierp het in de gang. De rij schoolhouder pakte het daar op en sleep het vervolgens op de muur, wat een lugu ber geluid maakte. Het klonk de bruid zo aanwees waar het geld 834,50 lag. Gisteren stonden de twee mannen voor de Almelose rechtbank terecht. De officier van justitie mr. C. H. Nuis eiste tegen beiden twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De verdedigers bepleitten clementie. Dr. Van Steyn overleden. Op 79-jarige leeftijd is te 's-Gravenhage overleden dr. J. A. van Steyn, oud-directeur van Staats bosbeheer en oud-voorzitter van de Ver eniging tot behoud van Natuurmonumen ten. De vijftienjarige Rudolf van der Reijden uit Zeist is gistermiddag na een verkeers ongeluk in zijn woonplaats in een zieken huis overleden. Hij werd door een per sonenauto aangereden, toen hij per fiets de Woudenbergseweg in Zeist wilde over steken. In een ziekenhuis in Vlaardingen is over leden de 64-jarige heer A. van der E. uit Maassluis. Maandagmorgen was de man tijdens een zware sneeuwbui bij het over steken van de Maasdijk te Maassluis door een tankauto aangereden en zwaar ge wond. De in Seedorf gelegerde twintigjarige dienstplichtige soldaat eerste klasse H. B. F. van Aurich is dinsdagnacht bij een rit met een jeep onder Apeldoorn tegen een boom gebotst en omgekomen. Een P.T.T.-ambtenaar, die ten onrechte verdacht is geweest van verduistering van 34.700,uit het postagentschap in de Haagse Bijenkorf in februari 1963 en die een maand in voorarrest heeft gezeten, neemt maandag zijn plaats achter een der loketten weer in. De P.T.T. heeft hem in zijn functie hersteld, nadat zonneklaar ge bleken is dat hij volkomen onschuldig is. De dader is een chauffeur van een expe ditiebedrijf. met kolen gezelligheid voor het opscheppen GEZELLIGE MENSEN STOKEN 99 Onlangs heeft de heer A. G. Ligthart, dan soms niet 2Va jaar opgeknapt voor het oud-hoofd van het Bureau Visserij van het departement van Economische Za ken, de historische juistheid van het toneelstuk „Op Hoop van Zegen" van Herman Heijermans sterk in twijfel ge trokken. Hij heeft zelfs een adres ge richt aan de koningin, waarin hij vraagt, een justitieel onderzoek te doen instellen naar de omstandigheden waaronder aan het eind van de vorige en in het begin van deze eeuw vissersschepen zijn ver gaan. De reders, zo betoogde de heer Ligthart, waren géén bloedzuigers, evenmin laaghar tige schurken zonder een greintje meege voel en van het „wegbrengen" van sche pen gewetenloos uitsturen van wrakke boten met de bedoeling ze te laten zinken om de verzekeringsgelden te incasseren was helemaal geen sprake geweest. De vis werd niét zo duur betaald als Heijer mans wilde doen voorkomen. Men heeft dat in Scheveningen wél moe ten verwerken. Ook daar dacht en denkt •men niet in termen van „laaghartige schurken." Maar hoe kon er van dat alles wat de vissers zélf hadden meegemaakt, niets aan zijn? Had ouwe „Gerrit de Kiet' WONINGINRICHTING 56-57. Buiten klonk een rauw gekrijs. één van de krauwauws kreeg de pijl tegen z'n kop; het hevig verschrikte monster sprong wel 'n meter de lucht in! Stor keek lachend naar de anderen. Haha.die is raak, hoor! riep hij. Precies tegen z'n kop, hij schrok zich 'n hoedje! Ja, dat konden ze goed merken. Buiten was 't opeens een leven van jewelste. De krauwauws schenen wel flink geschrokken te zijn. DAAA6, HARTEU«1K BEDANKT WACHT, iKZAU ■IE HEI/PEN Ir-S HOE KOM IK NU ZONDER NATTE 8ROEK AAN DE OVERKANT? PI B COPENHKGÏ wegbrengen van een paar schokkers en een logger? Wès de mast van een pas ge ïnspecteerd schip van Jacob Kleijn zo rond 1910 van rotheid niet bij het eerste zuchtje wind afgeknapt? Was het neefje van een reder, dat over boord viel, niet verdronken, omdat de red dingboot zo lek was als een mandje? En wie hadden er al die jaren op de weken lange reizen niets dan wat spek, bonen en erwten, nog eens erwten en bonen of zee' kaak gegeten? Wie hadden dan wei sme rig water gedronken, met een man of veertien in het vooronder gepropt bijna met de knieën tegen de kachel gezeten? Kre gen de meeste vissers dan toch pensioen van hun reders? Hadden. Eén van de Scheveninger oud-vissers: Gerrit Harteveld, 70 jaar, nu drie jaar aan de wal, vertelt: „Vier schepen heb ik weg gebracht", en allemaal in overleg met mijn reder. De ouwe Van Wijngaarden was dat. Met een oud schokkertje kreeg hij me voor het eerst zover" „Ik hield toen dat was dan in de eerste oorlog ik hield toen wel van een slokje Op een goede dag, komt de reder bij me en zegt, jongen, drink eens wat van me. En drink er nog maar een. Goed, ik heb toen een andere schokker over de schuit heen laten varen. Met de bedoeling dan, dat ik een logger zou krijgen. Kreeg ik natuurlijk niet." „Ik kreeg weer een schokker. Ook met zeilen. Zelfde verhaal en die heb ik voor Katwijk aan het strand gezet. Voor de ver zekering. Van Wijngaarden streek het geld op en gaf me nóg een schokker „Nou, toen die binnen de havenhoofden op de kant was gezet, kreeg ik een logger. Toen had de reder d'r weer zin in.' „Het was weer „neem een beetje, neem een beetje" en toen was ook dat gauw be keken. De halfbroer van de reder heeft de boren nog aan boord gebracht. Bij mooi weer en een hoop loggers in de buurt heb ik toen een gat in de bodem gemaakt. We konden zó overstappen." „Mijn reder vond het zo prachtig gaan, dat hij niet van ophouden wist. Bij die vijfde keer ben ik toch nattigheid gaan voe len. We kregen jenever aan boord, zodat we ons lekker konden bedrinken. Niemand van de jongens zou dan iets vreemds ont dekken, als ik de logger in het pikkedonker bij De Hoek op een pier zou zetten." „Toen wist ik, dat het niet lekker zat: hj wilde ons allemaal naar de andere we reld hebben. Ik heb het niet gedaan, heb de boel netjes omgevaren en hem toen opgebeld. Je had hem moeten horen! Maar ik was er nog steeds geen cent wijzer van ge worden. Toen heb ik hem verraden." „Hij kreeg 3 jaar, ik 21/?. en mijn broer, de stuurman 2 jaar. Een derde van de straf is kwijtgescholden, omdat we ons zo voorbeeldig gedroegen." De 81-jarige Jacob Kleijn, na 57 jaar varen, waarvan 40 als schipper, nog da gelijks netten boetend, weet ook van „een teertje en een smeertje" dat de oude sche pen kregen. „De experts (de scheepvaartinspectie) hadden geen macht. En bovendien waren ze niet allemaal „zuiver." Ik ben nog eens in zee gestuurd met verteerd want. Ik had het gezegd, maar de reder luisterde niet. De inspectie vond het ook wel goed. Natuurlijk sloeg alles er in een keer af." „Een andere maal heb ik een expert laten zien, dat een deel van de mast rot was. Ik stak er zó met mijn mes in. Toen we op zee waren knapte de zaak af. Met wat noodtuig kwamen we nog naar Schot land." „Ik herinner me ook de Sch. 97. Dat is van weer heel wat later. Die ging op de helling en toen moesten er négen nieu we huidplaten op. De teer was dikker dan het metaal De nu 47-jarige schipper J- de Niet her innert zich dat hij als 11-jarige jongen na een wekenlange reis en een slechte vangst 80 cent „loon" kreeg... Hij weet ook nog wel dat als een visser niet terugkeerde, de vrouw een dochtertje naar de reder stuurde om hulp. Het kind kreeg een rijksdaalder met de mededeling erbij „dat het maar niet moest terugko men." Natuurlijk heeft Heijermans in zijn „Op hoop van zegen" de toestand gedramati seerd, zoals het goed recht van elke auteur is. Maar dat het beeld, dat hij opriep, niet onjuist is, bewijst de ontroe ring die het stuk ook nu nog verwekt bij vissers als oud-Scheveningers. Zij her kennen in het stuk veel als beelden uit hun jeugd.... Nieuw arbeidsbureau. In Harderwijk is een nieuw gewestelijk arbeidsbureau in gebruik genomen. De officiële opening werd verricht door de directeur-generaal voor de Arbeidsvoorziening, dr. ir. D. R. Mansiholt. Het rayon van het gewestelijk arbeidsbureau omvat de gemeenten Har derwijk, Ermelo, Putten, Nijkerk, Hoeve laken, Barneveld en Scherpenzeel. Frontale botsing. Bij een frontale botsing in Linne tussen twee autobussen met fabriekspersoneel zijn gistermorgen drie personen ernstig gewond. Drie ande ren werden licht gewond en verscheidene inzittenden van beide bussen liepen schaafwonden op. De bussen werden "zwaar beschadigd. Twee en een half jaar. De officier bij de Rotterdamse rechtbank heeft twee en een half jaar gevangenisstraf geëist tegen een 24-jarige buffetbediende uit Rotter dam wegens diefstal van een bedrag van ƒ25.000 uit een scheepvaartkantoor aan de Vollenhovestraat in de Maasstad. Ongedekte cheques. Een tiental Am sterdamse juweliers heeft girocheques, die naderhand ongedekt bleken te zijn, als be taling aangenomen van een 30-jarige Am sterdammer voor een totaal bedrag van f 2000.De sindsdien onvindbare man is een bekende van de politie. Het K.N.M.I. deelt mee: De dooi is de afgelopen nacht snel uit ons land verdreven. De voornaamste oor zaak van deze snelle ontwikkeling was de verplaatsing van het hogedrukgebied van IJsland naar het noorden van de Noord zee. De oostenwind nam daardoor toe en deze dreef de zachtere lucht weer ons land uit. De opklaringen breidden zich van Duitsland over onze omgeving uit. De ho ge druk zal zich het komende etmaal ver der in zuidoostelijke richting verplaatsen, waarbij de wind in ons land oostelijk blijft. De vorst neemt toe tot matig of streng. In Duitsland kwam in de afgelo pen nacht in een groot gebied meer dan tien graden vorst voor. De depressies op de oceaan blijven daar rondcirkelen zon der naar West-Europa uit te wijken, zodat verwacht moet worden dat de vorst zich verscheidene dagen zal weten te handha ven. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. os .5 ■O'S a £2 a SS £2 Den Helder onbewolkt ozo 0 3 Ypenburg onbewolkt ono 1 3 Vlissingen geheel bew. ono 4 0 Eelde onbewolkt 0 1 7 De Bilt onbewolkt ono 1 3 Twente onbewolkt 0 1 5 Eindhoven geheel bew. ono 4 1 Z.-Limburg geheel bew. oon 5 0 Helsinki onbewolkt nw —7 —12 Stockholm onbewolkt nw ——3 —11 Oslo zwaar bew. wzw —4 6 Kopenhagen onbewolkt wnw 1 6 Aberdeen geheel bew. zo 4 3 Londen motregen no 4 4 Amsterdam onbewolkt O 1 3 Brussel motregen ono 8 1 Luxemburg mist ono 4 1 Parijs mist nno 10 1 Bordeaux onbewolkt 0 15 3 Grenoble onbewolkt w.stil 10 2 Nice zwaar bew. nnw 14 8 Berlijn onbewolkt n 1 —11 Frankfort sneeuw ono 0 0 München sneeuw no 3 0 Zürich mist wnw 1 1 Genève mist 5 6 Locarno mist O 6 4 Wenen onbewolkt nw —5 8 Innsbruck regen w.stil 3 0 Belgrado sneeuw n —3 6 Rome geheel bew. w.stil 13 6 Ajaccio half bew. ono 14 4 Madrid licht bew. w.stil 14 3 Mailorca mist w.stil 17 5 Lissabon half bew. z 18 11 Donderdag 16 januari Zon op 8.41 uur, onder 16.58 uur. Maan op 9.55 uur, onder 18.41 uur. Maanstanden 22 januari 06.29 uur eerste kwartier 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 15 januari Hoog water 4.13 uur en 16.24 uur. Laag water 12.12 uur en uur. Donderdag 16 januari Hoog water 4.50 uur en 16.58 uur. Laag water 0.31 uur en 12.50 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2