Twee kwesties belasten Frans Westduitse betrekkingen Unieverdrag is echter een krachtig bindmiddel Oostenrijk heeft schuld aan Sovjet-Unie voldaan Enorme Australische welvaart stelt zware eisen aan Menzies Rode" draad loopt door de beginselen van liberalen DANSSCHOOL T.GRIEK -ARGOUD EN KENNED Y-RONDE- Döhring zegt: „bevel was bevel" Russische economie is expansief Proef met chemisch voedsel in Amerika Vele doden door sneeuw in Amerika Beieren worden zuiniger Franse regering wil bloedproef verplicht maken De balsem met "direet-werking VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN WOENSDAG 15 JANUARI 1964 5 Inschikkelijk Uit de hand gelopen Economische toestand van het land kerngezond Moeilijk Klinkende overwinning Jong bloed Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 Pierre Yvert overleden E (Van onze correspondent) BONN Het is een jaar geleden dat Frankrijk en W.-Duitsland elkaar via een politieke unie in de armen vielen, welk feit gesymboliseerd werd door een zorgvuldig voor de televisiecamera's uitgevoerde „ac colade" van president De Gaulle en de toenmalige Westduitse kanselier, Konrad Adenauer. Een jaar, waarin de Frans- Westduitse innigheid niet is toegenomen, maar ook niet zo is afgekoeld als vele At lantische wensdromers graag zouden zien. Op dit ogenblik zijn er twee kwesties die de verhouding tussen Parijs en het Bonn van de nieuwe Westduitse kanselier Er- hard belasten: de zaak-Argoud en de West duits-Amerikaanse gezamenlijke voorbe reiding van de komende besprekingen over de „Kennedy-ronde". De kwestie van de door Franse gehei me dienst uit een Münchens hotel ontvoer de O.A.S.-leider Argoud heeft al geleid tot officiële geprikkeldheid, veroorzaakt door het Westduitse regeringsverzoek tot terug voering van Argoud naar de Bondsrepu bliek. Dit verzoek, dat als een bom in het proces tegen de tegenstander van De Gaulle tuimelde, is wel onmiddellijk door Parijs van de hand gewezen, maar alles duidt erop dat de regering in Bonn op de zaak wil door gaan en een nieuw verzoek wil indienen. Zowel de regering als de par tijen in de Bondsdag vinden dat geen soe vereine staat mag en kan dulden dat een andere staat wederrechtelijk mensen van zijn territorium sleept, of het hier nu een bevriende staat betreft of een vijandige. De Fransen lijken weinig oren te heb ben voor deze argumentatie. Zij zien in de Westduitse eis eerder een politieke daad, vooral ook omdat Argoud zich illegaal in de Bondsrepubliek bevond en de West duitsers dus weinig reden kunnen hebben zich het verlies van de ondergronds wer kende O.A.S.-leider aan te trekken. Wel licht denken de Fransen daarbij ook nog met bitterheid terug aan de tijd dat de Bondsrepubliek niet alleen een haard was van rechtse De Gaulle-tegenstanders, maar qok van Algerijnse nationalisten, die ja renlang zonder de geringste vermomming van West-Duitsland uit de Franse politiek bestreden. Dat de zaak-Argoud een poli tiek accent heeft, is ook daarom een voor de hand liggende bewering, omdat het tijd stip waarop Bonn om terugvoering verzocht merkwaardig is. Argoud werd vorig jaar februari ont voerd, maar het duurde tot 12 december voordat de bondsregering een informele stap in de kwestie deed en tot 30 december voordat men het verzoek zwart op wit wist te presenteren. Daarbij ziet niemand over het hoofd dat tot oktober 1963 de staats zaken in handen lagen van Adenauer, de grote vriend van Frankrijk, de man van het Frans-Westduitse unieverdrag. Dat hij er niet toe kwam Argouds terugkeer te eisen, lag voor de hand. Dat Erhard hiertoe wel gekomen is, ook al was dat dan pas eind december, komt zeker voort uit de ten opzichte van Frank rijk wat onafhankelijker houding van de nieuwe kanselier. Ook speelt een rol dat de rechten van de mens binnen een demo cratische staat hem nader aan het hart liggen. Dat Erhard ernaar zou streven de nauwe band uit de era-Adenauer tussen Bonn en Parijs wat op te rekken, is daar entegen onaannemelijk. Dat bleek nog uit zijn houding tijdens de kritieke onderhan delingen van Brussel. Toen gaf Erhard persoonlijk de Westduitse delegatie op dracht tegemoet te komen aan Franse eisen en genoegen te nemen met een zeer vage afspraak inzake de Kennedy-ronde, Juist omdat hij de vriendschapsunie met Parijs tot elke prijs overeind wilde hou den. Het is dan ook goed nooit te vergeten dat de Frans-Westduitse unie een vastge legd feit is, hetgeen, alle meningsverschil len tussen Bonn en Parijs ten spijt, als puntje bij paaltje komt toch een rol speelt. De verwondering bij de Nederlandse dele gatie in Brussel over de Westduitse toe gevendheid tegenover Parijs, had er niet hoeven zijn. De Frans-Westduitse unie houdt niet in dat beide landen het steeds met elkaar eens zijn. Zij houdt in dat men met de verdragspartner meer rekening houdt dan met andere staten, tenminste dat geldt voor de Bondsregering. Bij zijn bezoek aan de Amerikaanse pre- sedent Johnson is het Erhard, die als po liticus nooit de sluwste was, een beetje uit de hand gelopen. De oprichting van een Westduits-Amerikaanse werkcommis- sie ter voorbereiding van de Kennedy-ron de, strijkt De Gaulle regelrecht tegen de haren in en meer nog dan in de zaak-Ar goud ligt daarin het hoofdmotief van de huidige geprikkeldheid tussen Bonn en Pa rijs, die de Franse president op nieuwjaar zelfs de woorden in de mond gaf, dat hij hoopt op verbeteringen van de betrekkin gen met West-Duitsland. Men gaat echter te ver als men aan neemt dat Erhard de Atlantische lijn ge kozen heeft en de continentaal-Europese autarkische benadering van De Gaulle overboord heeft geworpen. Zo ver zal Er hard nooit gaan. Het zou in strijd zijn met de Westduitse Europese belangen en De Gaulle en Erhard geen rekening houden met de situatie na De Gaulle, als het zwaartepunt van de Frans-Westduitse alliantie wellicht naar Bonn verschuift. Op dit ogenblik is daar om de situatie ten hoogste zo, dat Er hard, die na Kennedy's dood er al toe leek te neigen zijn ogen sterker naar Frankrijk te richten, het balanceren tus sen de polen Washington en Parijs voort zet. In de praktijk kan dit meer dan eens betekenen dat Bonn de Fransen een eind tegemoet komt en tot compromissen be reid is,, die in strijd lijken met het uit eindelijke doel van een open Atlantische politieke en economische gemeenschap. De eerste proef voor de Westduitse politiek wordt waarschijnlijk de politieke unie van de zes, die De Gaulle op zijn perscon ferentie van deze maand lijkt te zullen oprakelen. BONN (AP) De 46-jarige voormalige kapitein van de S.S. Wilhelm Döring stond dinsdag voor de tweede maal terecht voor zijn aandeel in massamoorden in de Sov jet-Unie in 1941 en 1942. Döring was hoofd van de criminele politie in de stad Sieg- burg, totdat zijn oorlogsverleden aan het licht kwam. In zijn verklaring voor de rechtbank ontkende hij eigen beweging opdracht te hebben gegeven tot terechtstellingen en zelf te hebben deelgenomen aan moor den. Hij zei dat het legeronderdeel waar over hij in januari 1942 het bevel voer opdracht kreeg om alle joden in een Rus sisch dorp te vermoorden. Hij schatte hun aantal op honderd. Döring staat terecht wegens zijn mede plichtigheid aan moord op 669 Russische joden en zestien debiele kinderen. Hij werd in november 1962 veroordeeld. Hij ging in hoger beroep. Advertentie Werkt uitermate actief in op de haard van de rijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig in do poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. Van onze correspondent) WENEN. Zonder grote woorden heeft Oostenrijk aan zijn laatste verplichtingen tegenover de Sovjet-Unie voldaan die het volgens het verdrag van 1955 op zich had genomen. De Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk zagen van her stelbetalingen af. Oostenrijk moest echter als vergoeding voor de Duitse onderne mingen, die in de vroegere Russische zone lagen en die in het bezit van Oostenrijk overgingen, industriële produkten met een waarde van 150 miljoen dollar, alsmede zeven en half miljoen ton olie ter waarde van honderd miljoen dollar aan de Sovjet- Unie leveren. Aan de eerste verplichting is reeds lang voldaan. Ook de olie werd geregeld ge leverd. Ook de resterende 5500 ton is nu op de plaats van bestemming aangekomen. Daarmee heeft Oostenrijk zijn oorlogs schuld gedelgd en zijn verplichtingen stipt vervuld. De Sovjet-Unie heeft hierover haar waardering uitgedrukt en tevens te kennen gegeven dat zij met deze betrouw bare handelspartner haar commerciële relaties wil handhaven en zo mogelijk uitbreiden. De socialisten in de Oostenrijkse re gering zijn voorstanders van een ver sterkte handel met de Sovjet-Unie en de communistische nabuurstaten. Ze staan namelijk over 't algemeen wat sceptisch tegenover de E.E.G. en willen liever twee pijlen op hun boog hebben. Gezien de geografische ligging van Oostenrijk is deze opvatting niet slecht, maar de Sovjet-Unie is veel scheutiger met woorden dan met daden. Het onlangs gesloten handels verdrag ligt namelijk twintig percent lager dan dat van 1963. Waarschijnlijk staat dit in verband met het gebrek aan graan en aan deviezen, waardoor de Sovjet-Unie de invoer moet beperken. De handels overeenkomst spreekt dan ook alleen over ruilverkeer van industriële artikelen ter waarde van 23 miljoen dollar aan beide kanten. Dat is nauwelijks vijftien percent van het Oostenrijkse handelsvolume met het Westen. Het is begrijpelijk dat dit feit door de Volkspartij tegen de socialisten wordt uitgespeeld. Bovendien zijn de Rus sische gedelegeerden moeilijke en taaie onderhandelaars, die veel minder ijzer en staalprodukten afnemen dan zij aan vankelijk hadden beloofd. Het blijkt toch dat de communistische landen op lange termijn veel minder zeker heid bieden dan de landen met een vrije markteconomie. Ondanks deze minder aangename er varingen is voor Oostenrijk de economische prognose voor het komende jaar uiterst gunstig. Ook hier vertonen de lonen en prijzen een stijgende tendentie, maar niet in die mate als in Italië, Frankrijk en ook in ons land. Het is opvallend dat in het zwakke Oostenrijk nog geen spoor van een sluipende inflatie valt waar te nemen. In de veronderstelling dat de interna tionale conjunctuur vooral in de Ver enigde Staten aanhoudt, verwacht men in Oostenrijk een exportuitbreiding van zeven percent, en een toeneming van het nationale inkomen van vier tot vijf per cent. Dit zou nog gunstiger kunnen zijn, wan- MOSKOU (Reuter) Het Russische regeringsblad Izvestia heeft de door de Amerikaanse inlichtingendienst in een kortgeleden uitgegeven rapport genoemde getallen die het bewijs moesten leveren voor een daling van de Russische indus triële expansie, „belachelijk" genoemd. Volgens de Izvestia is de industriële produktie van de Sovjet-Unie in 1962 met 9y2 percent gestegen vergeleken met '1961. Uit voorlopige ramingen blijkt, aldus het blad, dat de bruto industriële produktie in 1963 met 8V2 percent is gestegen, ver geleken met 1962. De totale produktie is naar het blad verklaart, ondanks ongun stige weersomstandigheden, met vijf per cent toegenomen. neer de twee grote politieke partijen een- drachtiger gingen samenwerken en een gemeenschappelijk economisch plan voor de toekomst zouden opstellen. Dat is vooral nodig voor de grote genationaliseerde be drijven, in 't bijzonder voor de ijzer- en staalindustrie, welke de enige is die met grote exportmoeilijkheden heeft te kam pen. Tengevolge van de politieke con stellatie in Oostenrijk kunnen op dit ter rein geen gemeenschappelijke hervor mingsplannen worden doorgevoerd. Desondanks zijn handel en industrie uit eigen beweging zo verstandig geweest geen overdadige eisen te stellen en heb ben zij de nodige discipline bewaard bij het vaststellen van de prijzen. Oostenrijk is de conjunctuur-afzwakking in het af gelopen jaar goed te boven gekomen. Men kan zelfs zeggen dat het vooruitzicht op een conjunctuurbestendiging op 't ogenblik aanmerkelijk beter is, doch daarvoor blijft het nodig dat zowel de werkgevers als de werknemers ten aanzien van lonen en prijzen zelfbeheersing weten op te bren gen. Maar vooral zullen de politieke par tijen zuinig moeten zijn met hun beloften over hogere lonen. VACAVILLE (Reuter) In een grote gevangenis in Vacaville, in de Amerikaan se staat Californië, leven zeventien vrijwil ligers al enige maanden in goede gezond heid zonder een hap „normaal" voedsel tot zich te nemen. Hun dieet bestaat geheel uit chemische voedingsstoffen. Het experiment maakt deel uit van het ruimteprogram. De geleerden die de proef nemen zeggen dat het een belangrijke bij drage tot de oplossing van het voedselge brek van vele miljoenen mensen kan bete kenen, indien goede resultaten worden be reikt. De vrijwilligers zitten streng geïsoleerd omdat men de proef volledig in de hand wil houden. Zeven man vielen af. Zij kon den de geneugten van een gewoon maal niet missen. Men heeft het chemische voedsel wel van enkele smaakjes voorzien. Gerookte ham, frambozen, perzik en cog nac zijn favoriet. De mannen zijn volgens hun artsen gezonder dan tevoren. Dege nen die te dik waren zijn afgevallen en de mageren zijn dikker geworden. Volgens dr. Milton Winitz, een 39-jarige biochemicus die het dieet heeft samenge steld, kan een enkele fabriek er voldoende van produceren om de bevolking van een gehele stad te voeden. Een eierdop kan een volledig maal bevatten. De mannen nuttigen het opgelost in vloeistof. Het ex periment zal een half jaar duren. NEW YORK (AP) Er zijn in de Ver enigde Staten minstens 92 mensen om het leven gekomen door de felle sneeuw storm. In vele delen van het land had in jaren niet zulk een zware storm ge woed. Hoge sneeuwbanken dwongen dui zenden reizigers onderweg te overnach ten. Op het internationale vliegveld Kennedy in New York strandden niet minder dan drieduizend reizigers. In een school in Pennsylvania moesten bijna driehonderd leerlingen de nacht in het schoolgebouw doorbrengen. Het gebouw was geheel door sneeuwhopen van zes meter geïsoleerd. Tal loze scholen, ook in de stad New York, moesten sluiten. De leerlingen konden niet komen. De sneeuwstorm was zo hevig en kwam zo onverwacht dat op en bij de Marine Parkway in New York honderden auto mobilisten strandden. Zij moesten door mi litairen met legerauto's worden bevrijd. (Van onze correspondent) SYDNEY Het nieuwe jaar is voor Australië begonnen met een nieuwe rege ring en met nieuwe hoop op voortzetting van de verbazingwekkende economische en culturele ontwikkeling, die de afgelo pen twaalf maanden te zien hebben ge geven. Niemand die in 1960 angstig zag, hoe de opgeblazen welvaart in elkaar zak te, toen de regering-Menzies de economi sche ballon doorprikte door de kredieten te beperken, heeft toen durven hopen, dat Australië er weer boven op zou komen. Maar dit is wel gebeurd. De regering een coalitie van liberalen en boeren die al sinds 1949 in het zadel zit, had van haar kant niet durven denken, dat de ra dicale ingreep in de welvaart die uit haar voegen was getreden en het inflatie- spook had opgeroepen haar, de rege ring, leven zou verlengen. Doch ook dit is gebeurd. Precies drie jaar na de novembercrisis van 1960 hebben de Australische kie zers het kabinet Menzies weer hun ver trouwen geschonken. De stijgende wel vaart heeft de critiek op de kredietpoli- tiek van 1960 gesmoord. Of heel Austra lië er zo over denkt, is uiteraard aan twij fel onderhevig. Ruim 46 percent van de uitgebrachte geldige stemmen op de laatste dag van november van het afgelopen jaar ging naar de oppositie, de Arbeiderspartij en ruim 45 percent naar de regeringspartijen. Die hadden de steun van een splinterpar tij, de democratische Arbeiderspartij, no dig om zich te handhaven. Dat de Arbeiderspartij, ondanks het vertrouwen dat bijna de helft van de kies gerechtigde bevolking haar heeft geschon ken, geen enkele ministersportefeuille heeft gekregen, vindt z'n verklaring in het voor Nederlanders onbevredigende Australische kiessysteem. Ditzelfde systeem heeft er voor ge zorgd, dat de coalitieregering met 2.290.000 stemmen tegenover 2.322.000 stemmen voor de oppositie haar meerderheid van twee zetels in het parlement tweede kamer tot twintig heeft vergroot. Geen kleinigheid, als men weet, dat de splin terpartij slechts 372.000 stemmen in de wacht sleepte, die als voorkeurstemmen aan de regering ten goede kwamen. De klinkende overwinning in zetel tal van de regeringspartijen moet, zo zeggen doorgewinterde politici, voor een deel worden toegeschreven aan de „rode" politiek, die als een lichtgekleurde zijden draad voor het stramien van het regerings- porgramma loopt. De leider van de Ar beiderspartij Arthur Calwell in het parlement heeft de regering namelijk Sir Robert Menzies gen en bescherming van de kleine mid denstand, heeft de regering beloften ge daan, die geen enkele socialistische par tij zouden misstaan. Het ziet er naar uit, dat de regering zich gemakkelijk van die taak zal kunnen kwijten, want niet sinds 1951 heeft Austra lië zo'n welvaart gekend als thans het ge val is, zodat een extra uitgave van een half miljard gulden om alle beloften in te lossen, een peuleschilletje is. Het meest spectaculair stijgt de bijna uit haar voegen splijtende welvaart letter lijk en figuurlijk in Sydney, waar 'n ruste loze bouwactiviteit heerst en de ene wol kenkrabber twintig tot 25 verdiepingen na de andere verrijst met als „klap op de vuurpijl" een gebouw van 45 ver diepingen als centrum van een te schep pen „Australië Plein". Hiervoor wordt een heel stadsdeel met de grond gelijk gemaakt en maken oude gebouwen plaats voor hypermoderne reu zen van beton, staal en glas. Ook de con touren van het naar schatting honderd mil joen gulden kostende operagebouw begin nen zich nu duidelijk af te tekenen. Niet alleen de bouwnijverheid maakt een hausse-periode door. Ook Australië'# grootste steunpilaar, de wol, heeft een hoogte bereikt, die Jason meer hoofdbre kens zou kosten om het gulden vlies te veroveren dan de zevenkoppige draak. Meer dan drie miljard gulden is in de Australische wol geïnvesteerd. Deze wol heeft in 1962-63 alleen al meer dan drie miljard gulden aan deviezen opgeleverd, het hoogste bedrag sinds 1951. Met de tarwe, Australië's tweede grote bron van inkomsten, is het eenzelfde lied: een record opbrengst van meer dan drie honderd miljoen bushels en een record van meer dan anderhalf miljard gulden vloei de in de zakken van de tarweboeren. Als het, materieel gezien, nog beter moet worden voor de Australiërs, dan heeft de regering-Menzies een zware taak. Sir Ro bert Menzies, die z'n kerst- en nieuwjaars kaart, versierd met een foto van hemzelf in het kleurige gewaad van ridder van de distel, aan vrienden en kennissen zond, is niet zo zelfvoldaan of hij heeft de ver plichtingen gezien, die zijn zevende herkie zing hem heeft opgelegd. Hij heeft in zijn kabinet zeven nieuwe ministers opgenomen. Er zijn er nu 25 in totaal. Onder hen bevindt zich de 33-jarige minister var Binnenlandse Zaken J. D. An thony en de 37-jarige minister van Justitie B. M. Sneddon terwijl de minister van Im migratie, Alexander Downer, die tijdens zijn beleid veel critiek te verduren heeft gehad, vervangen is door de oud-wiel renner Hubert Opperman, voorheen minis ter van Vervoer en populair bij het volk. meermalen voor de voeten geworpen, dat zij politieke programpunten van de de- mocratisch-socialistische partij heeft over genomen. Maar, zo meesmuilen politieke tinne gieters, is het dan niet juist de taak van Harer Majesteit's oppositie om de rege rende partijen tot een politiek te dwin gen, die meer in overeenstemming is met de grootste gemene deler van de volks overtuiging? En zo zien we, dat de nieu we regering beloften moet inlossen, die op een tong liggen, welke zowel „rood" als liberaal-rose kan zijn: 1 verhoging van de kindertoeslag voor elk derde en opvolgend kind tot 6,40 per week; 2 uitkering van eenzelfde bedrag voor elk studerend kind van zestien tot 21 jaar; 3. regeringssubsidie van acht gulden voor elke 25 gulden die elkeen tot en met de leeftijd van 35 jaar spaart met de bedoeling bij of na huwelijk te ge bruiken voor de bouw of de aankoop van een huis. De regering heeft als maximum een subsidie van 2100 gulden gesteld en bepaald, dat men minstens drie jaar lang moet hebben gespaard; 4. de regering zal leningen voor de bouw of aankoop van een huis geven tot maxi maal een bedrag, dat drie keer zo groot kan zijn als iemands jaarlijkse inkomen. Bovendien zal de regering de terugbeta ling van zulke leningen, verstrekt door particuliere instellingen tot maximaal 95 percent garanderen. Ook op het gebied van onderwijs, ziek teverzekering, zorg voor ouden van da- Voor DAMES BEGINNERS (leeftijd 15—18 jr.) is er gelegenheid om deel te nemen aan onze clubs op dinsdagavond 7 uur en zondagmiddag 3.30 uur. Zo spoedig mogelijk inschrijven AMIENS (Reuter) Pierre Yvert, di recteur van een drukkerij in de stad Amiens in Noord-Frankrijk, die gespecia liseerd is in filatelistische publikaties, is maandag op 63-jarige leeftijd overleden. De heer Yvert was tevens president van het internationale genootschap van filate listische uitgeverijen. In Amiens verschij nen onder meer de befaamde wereldcata logus van postzegels „Yvert Tellier" en het maandblad „Echo de Timbrologie". „Wel bier, geen kaviaar". Dat zal de regel zijn op officiële ontvangsten in het zuinige Beieren. Kaviaar, kreeft en andere dure deli catessen zullen niet langer gekocht mo gen worden voor ontvangsten die de re gering van het land Beieren houdt. „Een zekere mate van zuinigheid kan geen kwaad", zei een officiële woordvoerder, „gekookte ham en wild braad zijn ook lekker". PARIJS In Frankrijk, waar men zich eveneens grote en gerechtvaardigde zor gen maakt over de verkeersongelukken die vooral elk weekeinde tientallen doden eisen, heeft de regering een wet ontwor pen, die de politie in staat zal stellen bloedproeven te nemen zodra ze vermoedt dat een automobilist te diep in het glaas je heeft gekeken. Zelfs in geval een automobilist slechts de indruk maakt een wat zware tong te hebben, zal, zodra de wet is aangenomen, een agent hem al mogen uitnodigen tot een bloedproef of een «ander experiment om het juiste aantal geledigde glaasjes te bepalen. Met alle begrip voor de inzet van het wetsontwerp, de duizenden slachtoffers van de auto-ongelukken, mag men niettemin betwijfelen of het parlement het initiatief van de regering zonder meer zal overne men. Over alcohol, zo goed als over ta bak, wordt ook in Frankrijk veel kwaad gesproken zonder dat het parlement ooit een vinger heeft willen uitsteken om paal of perk aan de excessen van drankver- bruik te stellen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5