- itli e C meisjesmantels -jacks en - 1475 75 nü 2475 Morgen KORTINGEN van 10 tot 50% LOENDERSLOOT's Warenhuis TOTALE UITVERKOOP VAN KWALITEITS GOEDEREN i Modehuis Hèléne Baanstraat 20 (bij Zeestraat) - Beverwijk - Tel. 02510-5683 •■HÜ HM - Luister- en kijkgeld worden in Engeland nog niet verhoogd Laat de inweek de was doen nnnntnnxnnn balans-opruiming xtxxnxxxxnxtnnn tteve.it-p.kjes Vesten Relievers Rekken Bloases Om het water van de Jordaan Grishin snelste sprinter in Hoenefoss Zweedse schaatsers Schaatskalender Maclaren won race in Nieuwzeeland nu ismc\ VOENSDAG 15 JANUARI 1964 Dubbele Oostenrijkse zege in Lauberhornrennen Nog voor U wast Uw wasgoed al zo goed als schoon met: Zet Uw wasgoed in de week met Bio-tex, het nieuwe biologisch werkende wondermiddel. Zelfs eiwitvlekken, vetvlekken, transpi ratievlekken en bloedvlekken ver dwijnen als sneeuw voor de zon. in de KENNEMERLAAN ALTIJD APART EN EXCLUSIEF ~~==i Een Hamburgse firma heeft van een scheepswerf aan de Ammersee een geheel nieuw soort onderzeeboot te water gelaten, die door één man be diend kan worden. De boot weegt 500 kg., is 1.70 m. hoog, 2.50 m. lang en 70 cm. breed. In de cabine met een plexiglas koepel is plaats voor één man. De boot is speciaal gedacht voor herstel van schepen onder jater, voor het onderzoek van dam men en om aan boord mee te nemen. Het scheepje kan een diepte van 75 meter bereiken. EtB VAN iTIBtflAS ISRAEL JERUZALEM •BEERSHEBA El Ut V P E LT 1 6 4 I O 61 PIJPLEIDINGEN Ontworpen Bestaande CAIRO (Reuter) Staats- en regerings leiders van de Arabische landen pogen te Cairo hun onderlinge geschillen te rege len en een gesloten front te vormen tegen over de Israëlische plannen om het water van de Jordaan om te leiden. In conferentiekringen is gezegd, dat pre sident Bourguiba van Tunesië de vorming heeft voorgesteld van eenheden infiltran ten voor Palestina. Hij betoogde, dat een oplossing van de kwestie „van binnenuit" moest komen. Westelijke militaire attachés en andere waarnemers in het Nabije-Oosten schatten de relatieve sterkte van Israel en de ge zamenlijke Arabische landen numeriek on geveer even groot. Maar opleiding, tempo van mobilisatie, geografische ligging en an dere factoren doen de schaal sterk uiteen slaan ten gunste van Israel. Zo sterk, dat de meeste militairen zeggen dat op het ogenblik en in de nabije toekomst de Ara bieren geen kans hebben een oorlog tegen Israel te beginnen. Evgeny Grishin, de Russische wereld recordhouder op de 500 meter, heeft dins dagmiddag in het Noorse Hoenefoss het eerste treffen met de Amerikanen glans rijk gewonnen. Grishin bleef de rijders van de Amerikaanse Olympische ploeg, die enkele weken geleden in Colorada Springs vooral op de 500 meter fantastische tijden maakten, ruim voor. Met zijn 41,2 sec. was de Rus precies een seconde sneller dan Willy Haugen. Bill Disney noteerde 42,3 sec. waarmee hij de beste Amerikaan was. Er werd in Hoenefoss ook nog een 1500 meter gereden. Het nummer leverde met 2.14.7 een zege op voor de Europese kam pioen Nils Aaness. Grishin eindigde hier met 0,1 seconde achterstand op de tweede plaats. De bestgeplaatste Amerikaan was Don Campbell, die in 2.21.5 twaalfde werd. De temperatuur in Hoenefoss was zestien graden onder het vriespunt. In het. Russische, trainingskamp Gjoevik verbeterde Oleg Sjabarov met 4.43.8 het baanrecord op de 3000 meter. Het oude record stond met 4.48.5 op naam van Kees Broekman. 500 m: 1. Grishin (Rusl.) 41,2 sec.; 2. Hau gen (Noorw.) 42,2; 3. Disney (V.S.) 42,3; 4. Aamodt (Noorw.) en Rudolph (V.S.) 42,4; 6. Hedlund (Zweden) 42,5; 7. Johansson (Noorw.) en McDermitt (V.S.) 42,6. 1500 m: 1. Nils Aaness (Noorw.) 2.14.7; 2. Grishin 2.14.8; 3. Haugen 2.15.0; 4. Guljajev (Rusl.) 2.16.7. *■;- v Mrs* HWèli •„rvj''"-Sf MM ■nr - -1- ïv?~v h' '-Hl® 'V* *.v- UP.,•rï--»- (Van onze correspondent) LONDEN De Britse minister van Posterijen heeft dinsdagavond in het La gerhuis beloofd dat de regering de kijk en luistergelden van de B.B.C., welke ge combineerd veertig gulden bedragen, niet zal verhogen. Het Lagerhuis besloot de zendvergun ning van de B.B.C. met twaalf jaar te verlengen. De Britse omroep kreeg hier bij de bevoegdheid om een groter bedrag te lenen dan tot nu toe. Het verluidt dat na de verkiezingen het satirische programma „this was the week that was" (tw3), dat als voorbeeld gold voor „zo is het ook nog eens een keer" en soortgelijke programma's in andere landen en abrupt op 1 januari door de B.B.C. is geëindigd, zal worden hervat. In het Lagerhuis zijn de gevoelens over dit programma gemengd. Een conserva tieve afgevaardigde oefende critiek op uit zendingen welke godsdienstige overtuigin gen zouden kunnen kwetsen De reactie die deze uitzendingen bij het publiek wekte was zeer mild en uitte zich slechts in een aantal telefoontjes a'an de B.B.C. onmid dellijk na de uitzending en enkele inge zonden stukken in de kranten. In een van deze uitzendingen werden de kerkgenootschappen, doch niet de religie zelf, over de hekel gehaald. In een ander werd in de vorm van een preek de draak gestoken met een bepaald type Amerikaans hotel dat over de gehele wereld bezig is te verrijzen. „This was the week that was" was be doeld om slechts gedurende een deel van het Jaar te worden uitgezonden. De jong ste serie zou tot april lopen, maar werd plotseling gestopt om te voorkomen dat het de aanstaande verkiezingsstrijd op on rechtmatige wijze zou beïnvloeden. In een dergelijk programma komt de regering er nu eenmaal altijd bekaaid af. Voor Engeland is dit niets bijzonders omdat de satire hier altijd beoefend werd. Niemand weet echter of de aanstaande verkiezingen de werkelijke reden zijn ge weest tot stopzetting van het programma. In het Lagerhuis noemde een afgevaardig de de opheffing lafheid, vermomd als voor zichtigheid Hetgeen niet wil zeggen dat voorstanders alles zo prachtig vonden. In B.B.C.-kringen zelf stuitte het programma soms op weerstand. Zijn grote kampioen was de directeur- generaal van de B.B.C., de oud-journalist U. Carleton Greene. Het is moeilijk na te gaan of hij voor grote druk is gezwicht toen daar plotseling vroegtijdig een ein de aan het programma werd gemaakt, dat elke zaterdagavond een uur lang door mil joenen werd gevolgd. Welke fouten er ook aan mogen hebben gekleefd, de diep ontroerende en klassiek geworden hulde aan de nagedachtenis van president Kennedy herstelde in elk geval de reputatie van dit onstuimige televisie cabaret. Het Kennedyprogramma werd tweemaal in de Verenigde Staten uitgezon den en de tekst ervan officieel opgenomen in de annalen van het Amerikaanse Con gres. Onderscheidingen. Tijdens een bijeen komst in de Oostenrijkse ambassade in Den Haag zijn Oostenrijkse onderscheidin gen uitgereikt aan twee leden van de di rectie van Philips. Aan de heer F. Philips is toegekend het „Goldenes Ehrenzeichen für Verdienst um die Republik Österreich", A utomobilistne Twee leiders van het nieuwe regime op het Afrikaanse eiland Zanzibar. Links de president, sjeik Abeid Ka- roeme en rechts de minister van Buitenlandse Zaken, Baboe. Karoe- me is leider van de Afro-Siirazi- partij en Baboe staat aan het hoofd van de Umma-partij, die door de ver jaagde regering was verboden. De Zweedse schaatsploeg voor de wed strijden om het Europese kampioenschap, die zaterdag en zondag in Oslo worden ge houden, bestaat uit Ivar Nilsson, Jonny Niisson, Oer jan Sandler en Goeran Slott. Reserve-rijder is Karlsson. De ploeg voor de Olympische Winterspe len in Innsbruck bestaat uit: 500 meter Hedlund, O.anc.er, Lavaas en Lekman. Re serve: Jonny Nilsson. 1500 meter: Lavaas, Ivar Nilsson, Jonny Nilsson en Sandler, Reserve: Olander. 5000 meter: Ivar Nilsson, Jonny Nilsson en Sandler. Reserves: Haeckmann en Pet- tersson. 10.000 meter: Jonny Nilsson en Sandler. Reserves Haeckmann en Petterson. Dames: 500, 1UO0 en 1500 meter: Inger Eriksson, Gunilla Jacobsson, Christina Scnerling. Reserve: Chnstina Karsson. 3000 meter: Inger Eriksson, Christina Karlsson en Christina Scherling. Reserve: Gunilla Jacobsson. Henk Snepvangers (1 div. Kon. Mar.) is in Steenwijkerwold cross country-kampi- oen geworden van de Koninklijke Land macht. Hij legde het 8 kilometer lange parkoers af in 23 min. 5 sec. en had 17 sec. voorsprong op Roelofsma (garn. Comman do Amersfoort) die tweede werd. De derde plaats was voor Anton Blok (LUA-school Ede) met een tijd van 23 min. 37 sec. De schaatskalender van de KNSB ziet er als volgt uit: Donderdag 16 januari: Westeremden: gewestelijk kampioenschap lange baan jr. 15, 16 en 17 jaar; Oudendijk (N.-H.): af val wedstrijd. Jutrijphommerts: geweste lijk kampioenschap lange baan junioren. Zaterdag 18 januari: Makkinga: prov. kampioenschap lange baan heren. Zaterdag 18 en zondag 19 januari: Mid- denbeemster: invitatiewedstrijd lange baan heren. Zondag 19 januari: Gorredijk: nationale lange baanwedstrijd heren. De Nieuwzeelander Bruce Maclaren heeft zaterdag met een Cooper renwagen de Grote Prijs van Nieuwzeeland, op het circuit van Auckland verreden gewonnen. Maclaren legde de 174 kilometer af in 1 uur 14 min. 20,7 sec. Zijn landgenoot De- nis Huiure werd met een Repco-Brabham tweede in 1.14.25.1. De race telde niet voor het wereldkampioenschap. De 30.000 toeschouwers zagen hoe oud wereldkampioen Jack Brabham in de 28t ronde een hachelijk moment beleefde De Repco-Brabham van de Australiër raakte toen de achterkant van de Lotus waarin de Nieuwzeelander Tony Shelley reed. De wagen van Brabham dreigde om te slaan doch bleef nog juist op zijn vier wielen j staan en raakte van de baan. Brabham, die op het moment van de botsing een snelheid van tegen de 250 kilometer per uur had, kon ongedeerd uit de bolide stappen. Egon Zimmermann, de atletische 23. jarige wereldkampioen reuzeslalom, en Karl Schranz, houder van de titel der alpine-combinatie, hebben vrijdag in Wengen voor een dubbele Oostenrijkse zege gezorgd in de reuzeslalom, het eerste onderdeel van de Lauberhorn-skiwed- strijden. Zimmermann legde het 980 meter lange parkoers, dat een hoogteverschil van 320 meter had en waarin 53 poortjes waren op genomen, af in 1 min. 19,83 sec Schranz werd met 1.20.80 tweede en de Fransman Michel Arbin met 1.21.29 derde. Vlotte modellen met en zonder capuchon. Meisjesjacks In dubbele poplin, mantels en coats in prachtige zuiver wollen stoffen. Heerlijk warml Fantastisch mooie kwaliteiten voor super-lage opruimingsprijzen. Normale prijs 29.75 Normale prijs 39.75 Normale prijs 45.- AMSTERDAM HAARLEM DEN HA, HAAG ROTTERDAM begint onze zeer grote BALANSOPRIIIMÜIG ZIET ONZE ETALAGES en de SPECIALE AANBIEDINGEN in de diverse afdelingen

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6