Staking in Scheveningen vindt onverminderd voortgang HOLLANDIA Britten gaan prijsafspraken te lijf - DE BEURS - Schippers onrustig over de binnenvaarttarieven Winst AKU tot f 500.- steeg in 1963 per aandeel KOSTEN NU AL EEN MILJOEN Financiële consequentiesgaan voor de vissers zwaar wegen Winst Zeeuwsche Confectie maar weinig veranderd Ger. Gemeente Gouda leent a 5 pet KLM-er Steensma naar Ruys Haarlem Voortgaande expansie Frans-Chinees gesprek over Sahara-olie SCHEEPVAARTBERICHTEN Trekking premielening Uitrecht 1952 Invoer Argentijns vlees goedkoper Ook A'damse aannemers bevriezen prijzen PANTOFFELS VAN DONDERDAG 16 JANUARI 1964 13 Gevoelskwestie Jaap Koning Begrip Ongelooflijk AMSTERDAM VIERDE KWARTAAL WAS WEER BEST 25.000 op serie 2604 nr 3 (Van een onzer verslaggevers) Scheveningen staakt en Scheveningen ondervindt daar de nadelen van. De vis sers varen niet, de schepen liggen aan de kant en brengen geen geld binnen De reders betalen geen loon uit, het O.V.B. mag geen stakingsuitkeringen verstrekken en de waarde van inkomsten uit andere bronnen mag op zijn minst twijfelachtig worden genoemd. Ver scheidene vissers hebben daarom al een baan aan de wal genomen, waardoor het gevaar niet denkbeeldig wordt dat de vloot bij langer voortduren van de staking ontvolkt raakt. De financiële consequenties van de sta king wegen vcor de vissers op het ogen blik natuurlijk het zwaarst. Vaak hebben deze mensen vrijwel geen reserves en dra gen zij de wekelijks terugkerende lasten die elegant met het woord „termijnbeta ling" worden omschreven. Een sta kende visser verdient niet: de reder be taalt niet uit en stuurt zijn werknemers naar hun bonden. Maar de erkende vak verenigingen houden de kas gesloten, want ze stellen zich niet achter de staking. Het OVB tenslotte mag op grond van een ge rechtelijk vonnis geen uitbetalingen doen. Ook de reders hebben hun zorgen. Het is vrij gemakkelijk te berekenen, dat het stilliggen van 35 k 40 schepen resulteert in een gemis aan inkomsten van ruim een miljoen gulden. Zonder nu onmiddellijk over gederfde winst te spreken, kan toch wel worden gesteld dat het verlies bij de huidige goede vangstmogelijkheden zeer aanzienlijk is. Intussen staken de Scheveningse vissers door voor een prijzenswaardig ideaal: een uniform loonsysteem op de hele Neder landse vissersvloot met als basis een vas te gage. Dat is helemaal niet zo'n onbe reikbare wens; IJmuiden vaart al enkele jaren op die conditie. Maar geen van de partijen heeft tot nu toe een effectieve po ging tot oplossing van het geschil gedaan. Voor de vissers wordt de situatie nijpend; een groot deel van de stakers zou eigen lijk niet liever willen dan weer varen en wat verdienen. De reders voelen het trou wens ook geducht dat hun bedrijven zijn lamgelegd. „Ik zie de Scheveningse bevolking niet als extremisten. Daarom had ik ook niet verwacht, dat ze de uitspraak in het kort geding naast zich neer zouden leggen"; Dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, se cretaris van de redersvereniging voor de Nederlandse zeevisserij, constateert dit met enige verbazing. Hij en de reders die hij vertegenwoordigt hadden kennelijk niet gedacht dat de stakers zich zó tot het uiterste voor hun zaak zouden inzetten. Even later geeft dr. Kranenburg zelf de verklaring: „Dit wordt natuurlijk meer «Snel naar de winkel voor leuke Hollandia- pantoffelsl" „Anders zijn ze gevlogenl" De verhoogde produktie en dë mede daardoor toegenomen rentabiliteit, met name in de tweede helft van het verslag jaar, hebben ditmaal nog de kostenstijging (lonen) grotendeels kunnen opvangen, al dus de directie van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken in haar verslag over 1963. Zij acht het aan ernstige twijfel on derhevig, of de aanzienlijke loonstijging in 1964 zelfs maar voor een deel op soortge lijke wijze kan worden opgevangen. Het saldo exploitatierekening daalde, blijkens de verlies- en winstrekening, tot 302.598 (v.j. 315.514). Andere baten brachten op 12.289 (ƒ8.987). Afgeschreven werd voor 32.728 39.582). Na aftrek van reserve voor belastingen ad f 110.000 115.000), en reserve voor bijzondere doel einden ad f 50.000 (onv.), resteert een winst van 122.159 119.919). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd di vidend van 17'/i percent. Zeeuwsche Confectie is hiermee nummer 2 in de rij der publikaties van jaarversla gen van vennootschappen over 1963. Num mer 1 was ditmaal de Wereldhaven te Rot terdam, die reeds op 2 januari 1964 met haar stukken over het afgelopen jaar te voorschijn kwam. een gevoelskwestie dan een rekenkundig- financiële zaak. Het merkwaardige is na melijk, dat wij ervan overtuigd zijn, dat de stakers vechten voor iets, dat voor hen ongunstiger is dan wat de erkende bon den hebben bereikt." De bonden hebben inderdaad voor de volle percent gekregen wat zij vroegen. „Wij hebben nog steeds vertrouwen in de bonafide visserlui", zegt de secretaris van de reders vereniging. „Wij zijn ervan overtuigd, dat deze mensen het gunstige resultaat erkennen en dat hun houding nu wordt bepaald door een onredelijke dwang van anderen." De kleine, vergrijsde vakbondsleider spreidt met een verontschuldigend gebaar zijn armen: „de staking is niet van het OVB, het is een actie van de vissers zelf." Tientallen malen heeft Jaap Koning dat al gezegd, honderden malen hebben ande re bestuurders van dezelfde bond die woor den bij verschillende arbeidsconflicten ge bruikt. Ze zijn de toverformule van het Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorga nisaties, een vakvereniging die kort na de oorlog uit protest tegen communistische inmenging in de Eenheids Vak-Centrale werd opgericht. „Het OVB wekt niet op tot staking; ons principe is, dat we de besluiten van de leden overnemen en uitvoeren." Ook deze zin uit een recente toespraak van Jaap Koning is niet nieuw. Het OVB heeft in derdaad nog nooit een staking geprocla meerd, dat is trouwens de grote kracht van deze in landelijk verband niet zo be langrijke bond. De tactiek is altijd dezelf de geweest: gebruik maken van onrust on der de arbeiders, voorstellen tegen de oor zaak van die onrust naar voren brengen en ze door de leden zelf te laten uitspre ken. die dag gebeurde er iets ongelooflijks in de OVB-historie, de traditie wankelde- De president van de Haagse rechtbank oor deelde in een kort geding het OVB ver antwoordelijk voor de vissersstaking. In zijn eigen woorden: „de actie wordt ge voerd onder verantwoordelijkheid van het OVB." Even was er verwarring na die uit spraak, een kort ogenblik maar, want toen bleek dat er slechts een onderdeel in het stakingsapparaat moest worden vervangen. Het O.V.B. eri Jaap Koning trokken zich terug. De actie was nu helemaal van de vissers zelf. Koning had zijn „stakingsop- roep" overigens nooit gegeven, zegt hij fijntjes glimlachend ingetrokken en de stakers gingen gewoon door. Maar mr. Elias had niet in uitspraak bepaald dat Koning geen vragen meer mocht beant woorden. en dus wordt het advies van de met stakingen opgegroeide Koning bij de stakers nog steeds bijzonder gewaar deerd. Tot nu toe is dat altijd goed gegaan, ten minste, tot maandag 13 januari. Want op De inschrijving is opengesteld op f 350000, 5 percent obligaties Gerefor meerde Gemeente te Gouda, tegen 99'/j percent. De stukken zijn groot 1000 en '500. Zodra de lening is voltekend, wordt de inschrijving gesloten. Betaling dient te geschieden op maandag 17 februari. De aflossing zal a pari door loting plaatsvin den in 30 termijnen van 1965 tot en met 1994. Vervroegde gedeeltelijke of al gehele afloss'ing van 1965 tot en met 1969 a 101 percent, daarna a pari. De op brengst van de lening zal dienen ter ge deeltelijke financiering van de bouw- en inrichtingskosten van een kerkgebouw met vergaderlokalen en een kosterswoning in Gouda. De directie van A. E. Ruys Haarlem N.V. deelt mede, dat binnenkort de heer C. C. Steensma, die per 1 januari j.l. de K.L.M. verliet, in dienst der vennootschap zal treden. Na een orienteringsperiode van enkele maanden in het buitenland zal hij een vooraanstaande plaats in het bedrijf gaan innemen, aldus de directie. Van tijd tot tijd gebruikt Jaap Koning zijn macht. Bij de staking van de vislos- sers bijvoorbeeld. En bij de staking van vandaag. Zijn niet bij de loononderhande lingen erkende organisatie die politiek enigszins aanleunt tegen de P.S.P. heeft ook buiten de ledenkring een groter aan hang. Ook bij de leden van de andere bon den, die tijdens arbeidsgeschillen naar hem overlopen. Jaap Koning is een begrip in Scheveningen. Een visser is niet lid van het O V.B. of de onderafdeling B.V.Z. nee, hij is „lid van Jaap Koning". Dat is een groot compliment voor die kleine, ge voelige, maar ook vaak keiharde man. Er wordt wel gemompeld dat hij en zijn orga nisatie communistische denkbeelden zou den voorstaan. Koning zelf kan daar alleen maar om glimlachen: „we zijn uiterst links". LONDEN (AP) De Britse regering heeft woensdag maatregelen aangekondigd tegen het stelsel van de vertikale prijs binding (prijsafspraken). Er zal daartegen een wetsontwerp worden ingediend bij het Lagerhuis. Dit is een eerste aanval op het systeem waardoor fabrikanten kleinhandelaren, die tot prijsverlagingen overgaan, kunnen ver volgen. Edward Heath, minister voor Handel en Industrie, heeft in het Lagerhuis ver klaard te geloven, dat een verbod van ver tikale prijsbinding de economie zal ver sterken en Groot-Brittannië's concurrentie positie in de internationale handel zal ver beteren. Er zal een witboek over de details van de te nemen maatregelen worden gepubli ceerd. In Groot-Brittannië is de vertikale prijsbinding algemeen ingevoerd voor pro- dukten variërend van automobielen tot kantkoek. De huidige spaarzegeloorlog maakt het de regering moeilijk met ver dere maatregelen te talmen. Het besluit om wettelijke maatregelen te nemen werd genomen na urenlange fel le debatten in het kabinet. Sommige mi nisters vrezen de reactie van kleine win keliers die bang zijn dat een prijzenoorlog de grote supermarkten, die de voordelen hebben van een massale inkoop, in de kaart zal spelen. HOOFDFONDSEN „WILLIG" De stemming voor de hoofdfondsen is gisteren bepaald „willig" geweest met koersverbeteringen ten opzichte van het slotniveau van maandag van twee tot vier gulden. De vaste tendentie werd met kracht verder voortgezet. Dit hoofdzakelijk door de lokale aankopen, terwijl West- Duitsland en Zwitserland als kopers op traden. Van Amerikaans aanbod viel wederom niets te bespeuren. Het aanbod als gevolg van winstnemingen werd gretig uit de markt genomen. Middenkoersvraag in de meeste hoofdfondsen had een hoge opening tot gevolg. Hierop volgde later op de middag een lichte reactie. Philips open de ruim vier gulden hoger op f 163.20 om daarna in te zakken tot f 162.60. De slot- koer„ van maandag was 159. Unilever verbeterde bijna drie gulden tot f 150.60. Kon. Olie lag bij de opening f 1.80 hoger waarna later 40 cent afging. AKU liet zich niet onbetuigd met een koerswinst van vijf punten tot 545. Hoogovens waren „willig" met een koersverbetering van vijftien pun ten tot 615. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend In Amsterdam, luiden: Engels pond 10.04 —10,14, Amerikaanse dollar 3,57'/i—3/61l/«, Canadese dollar 3,293,34, Franse frank (100) 73,2573,75, Belgische frank (100) 7,15'/t—7,20'/!, Duitse mark (100) 90,2590,75, Zweedse kroon (100) 68,8069,80, Deense kroon (100) 51,65—52,65, Noorse kroon (100) 49,7050,70, Zwitserse frank (100) 83,2583,75. Itali aanse lire (10.000) 56,90—58,90, Oostenrijkse schil ling (100) 13,94—14,04, Portugese escudo (100) 12.45— 12,60. Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5,92'/!6,07'/i. De voorzitter van de Nederlandse pro testants christelijke schippersbond, de heer Z. Bruins Slot, heeft gisteren in de jaarvergadering van zijn organisatie in Rotterdam verklaard dat er op het ogen blik onder de schippers een grote onrust is over de tarieven in de binnenvaart. „Het zal niet lang meer duren of er gaan bij het vervoer te water beslist enkele din gen scheef," zei hij in een hartstochtelijk pleidooi voor meer begrip bij de overheid. In de bedrijfscyclus van de AKU is het vierde kwartaal doorgaans het gunstigst en dit is ook in 1963 het geval geweest. Dit neemt niet weg dat, terwijl in de eerste drie kwartalen de omzet ongeveer op peil bleef, een vooruitgang van f 105,2 miljoen in het derde tot f 126,5 mil joen in het vierde kwartaal wel als een bevestiging mag worden gezien van de mededelingen, die onlangs door mr. Mey- nen over de voortgaande expansie van het bedrijf werden gedaan. Ook blijkt uit de cijfers over het vierde kwartaal de juistheid van wat de laatste tijd vaak is opgemerkt, namelijk dat de winststijging bij de Nederlandse bedrijven voornamelijk van een omzetvergroting moet komen, omdat de kosten in sterke mate stijgen. Terwijl ze tegen het derde kwartaal van 88,5 tot 85,8 pet konden wor den teruggebracht, zijn ze in het vierde kwartaal weer tot 87,9 pet van de omzet gestegen zodat de winstmarge kleiner is geworden. Toch kon, inclusief de baten uit deelne mingen etc. in het vierde kwartaal een netto-winst worden behaald van 11,9 mil joen tegen 10 miljoen in dat tijdvak van het vorige jaar, waardoor de jaarwinst dit keer op 48,1 miljoen uitkomt hetgeen de in 1962 werd behaald 36,4 miljoen). Wel moet er rekening mee worden gehouden dat de officiële cijfers van het jaarverslag doorgaans van de gezamenlijke kwartaal cijfers afwijken. Het vorig jaar gaf dat een nadelig ver schil van bijna 1 miljoen, hetgeen ditmaal dus ook mqgelijk is. In elk gevaV is, de winst ditmaal f 10 miljoen grotè? dari in 1962 bij eenzelfde kapitaal (148,2 miljoen), zodat op grond van de kwartaalcijfers de winst per aandeel van 1000 van rond 244 tot 325 is gestegen. Hierbij is dan niet de onverdeelde winst van de dochter maatschappijen begrepen. In 1962 bedroeg die 131 per aandeel van 1000. Stelt men ze voor 1963 op het zelfde bedrag, dan komt de totale jaar winst per aandeel voor het afgelopen jaar op ca. 460,- uit en daar ook de Ame rican Enka een goed jaar had, zal de to tale winst per aandeel ditmaal wel niet ver beneden de f 500 blijven. Dit wil dan zeggen dat er bij een koers van ca. 540 pet. een koerswinstverhouding van 11 ont staat, een cijfer dat voor een groeiend bedrijf als dat van de AKU wel als zeer gunstig mag worden beschouwd. In elk geval zit de kans op een dividendverhoging erin. Over 1962 werd, zoals bekend, 17 per cent betaald. Het bestuur van de Rheinische Stahwerke heeft aandeelhouders meegedeeld dat op een verlaging van het dividend moet worden gerekend. De re- sultaten over 1963 zullen waarschijnlijk beneden meeste ramingen nog te boven gaat en dle van 1962 ]jggen over de afgelopen drie jaren f 11,7 miljoen meer is dan de winst diewerd steeds 14 percent dividend uitbetaald. „Zoals nu onze verlangens worden behan deld, kan het niet doorgaan." Volgens de heer Bruins Slot is er ten aanzien van de tarieven al jarenlang een achterstand. Dat drukt temeer, nu alle kosten zijn verhoogd. „Wij varen nog steeds op het oude margetarief, dat nu, na de recente prijsontwikkelingen, dubbel te laag is." Hij deed een dringend beroep op zijn leden geen doorbraken te force ren door middel van ongeorganiseerde sta kingen. Verdere onrust kan, volgens hem, alleen worden voorkomen als de regering op korte termijn hogere tarieven goed keurt De voorzitter van de (overkoepelende) stichting Nederlandse particuliere binnen vaart, mr. C. W. Kroes, had daarvoor al bekend gemaakt welke de verlangens zijn van de gezamenlijke schippersbonden: een verhoging van de overliggelden (dagver goedingen aan de wal) met 23 percent en verhoging van de zogenoemde margetarie ven met 25 percent. GENèVE (DPA). In Bern zijn geheime onderhandelingen begonnen tussen ver tegenwoordigers van Frankrijk en China over de leverantie van Sahara-olie aan China. De Algerijnse regering schijnt vol komen op de hoogte te zijn en zijn goed keuring te hebben verleend. De Chinezen hebben veel belangstelling voor de Sa hara-olie omdat de Russische olieleveran ties voor een groot deel gestaakt en die van Roemenië onder Russische druk sterk verminderd zouden zijn. piano's KRUISWEG 47-49 HAARLEM Aalsum 15 100 m. w .Manilla n. Tokuyama. Abbekerk 14 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Abida 23 te Melbourne verwachj. Achilles 15 te Buena Ventura n. Cristobal. Acmaea 15 te Gothenburg. Acteon 15 900 m. w.n.w. Mossamedes n. Durban. Adrastus 15 366 m. o.z.o. Socotra n. Belawan. Aegis 15 600 m. n.o. Bermuda n. Gent. Agamemnon 15 310 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Alamak 15 te Livorno. Alblasserdijk 15 v. Londen n. Bremen. Alchiba 15 te Khorramshahr v. Kholalmufatta. Alcor 15 64 m. o.z.o. Kp. St. Vine, n Antwerpen. Algol 15 200 m. z.w. Mogadiscio n. Aden Algorab 15 v. Montevideo n. Santos. Aihexia.15 35 m. z.w.. Catharinapt. n. Antwerpen. Alnati 15 300 m. n.o. Fern. Noronha n. Recife. Alphacca pass. 15 Straat Bonifacio n..Port Said. Alphard 15 480 m.. w. Ouessant n. Hamburg. Ameland 15 v Amuaybay n. Acajutla. Amerskerk 15 te Lissabon. Amraon 15 v. Willemstad n. Jacmel. Amstelhof 15 te Cork. Amstelstad 15 90 m. z. Finisterre n. Hamburg, Amstelveen 15 410 m*. rno. Cooktown n, Geélong. Area 15 210 m. n. Port Darwin n. Wellington. Arendskerk 16 te Genua. Ares 16 te Amsterdam. Argos 15 te Finisterre n. Lissabon. Arkeldijk 15 te Rotterdam. Asterope 15 v. Amsterdam n. Galveston. Attis 14 200 m. n.w. Azoren/n. Nassau. Atys 15 20 m. w. Kp. Finisterre n. Curasao. Avedrecht 15 180 m. o.n.o. Ras Fartak n. Suez. Banggai 15 160 m. z. Azoren n. Tripoli. Bawean 15 v. Port Said n. Huil. Bennekom 14 150 m. z.z.w. Savona n. Aruba. Borneo 16 te Hamburg verwacht. Breda 15 75 m. w. Cherbourg n. Amsterdam. Burl S. Watson 15 te Point a Pitre. Caltex Amsterdam 15 30 m n.w. Bone n. Pt. Said. Caltex Delft 15 v. Dubai n. Palembang. Caltex Delfzijl 15 te Fredericia v. Rotterdam. Caltex Eindhoven 15 500 m. o.n.o. Saba n. Aruba. Caltex Gorinchem 16 te Fredericia v. Holtenau. Caltex Leiden 15 v. Wellington n. Napier. Caltex Madrid 15 300 m. z.w. Brest n. Europoort. Caltex Naples 15 110 rn. w. L. Quoin n. Mosselbay. Calt. Nederland 15 48 m. w.p.w. Oporto n. Sidon. Calt. Pernis 15 85 m. w. Little Quoin n. Abadan. Caltex Rotterdam 15 v. Genua n. Sidon. Caltex Utrecht 15 v. Port Said n. Avonmouth. Camerounkust 15 40 m. z.z.o. Monrovia n. Abidjan Camitia 25 in de Mersey verwacht. Camphuys 15 v. Muscat n. Dubai. Cartago 16 te Golfito verwacht. Castor 14 op Schelde n. Antwerpen. Cinulia 16 in Panamakanaal n. Curapao. Congokust pass. 15 Dakar n. Le Havre. Cradle of Liberty 16 te Bandar Mashur verwacht. Crania 15 v. Curagao, 17 te Port Fortin verwacht. Daphnis 14 v. Nickerie n. Port of Spain. Delft 14 te Port of Spain. Delphina 15 180 m. w. Freetown n. IJmuiden. Diogenes 15 135 m .n.w. Flores n. Le Havre. Doelwijk pass. 15 Kp. Bon n. Rotterdam. Dorestad 18 te Rotterdam verwacht. Doris-15 te Curasao. Drente 15 125 m. n.o. Mozambique n. Durban. Esso Amsterdam 15 250 m. w. Ouessant n. R'dam. Esso Rotterdam 15 45 m. n.o. Masua eil. n. Bari. Fina Nederland 16 te Port Said v. Grangemóuth. Fórest Hill 15 220 m. n.w. Aden n. Mena. Forest Lake 15 165 m. n.w. Minicoy n. Mena. Forest Town 16 te Venetië verwacht. Fravizo verm. 16 v. Beyrouth n. Alexandrië. Gaasterdijk 16 v. Antwerpen n. Charleston. Gabonkust 16 te Amsterdam. Garoet 15 v. Port Sudan n. Aden. Geertje Buisman 15-16 te Rijeka verwacht. Giessenkerk 16 te Rotterdam. Gooiland 15 te Buenos Aires. Gorredijk 17 te Rotterdam verwacht. Graveland 15 dwars Beachyhead n. Tenerife. Grote Dijk 15 670 m. w. Landsend n. Savannah. Guineekust pass. 15 Monrovia n. Abidjan. Gulf Hansa 15 120 m. n.o. Massawa n. Suez. Gulf Hollander 15 te Mena. Gulf Italian 15 55 m. n. Medan n. Ulsan. Gulf Swede 16 te Suez. Hathor 15 340 m. w.n.w. Alexandrië (bestemm.). Hercules 16 v. Rotterdam n. Antwerpen. Hermes 15 te Nordenham. Hollands Diep 15 120 m. n. Bermuda n. Norfolk. Inca 15 70 m. w. Guayaquil n. Noord-Amerika. Isis 14 v. Port of Spain n. Matanzas. Ivoorkust 15 30 m. z.o. Kp. Palmas n. Rivercess. Jacob Verolme 16 te Cartagena verwacht. Kalydon 15 v. Thameshaven n. Stanlow. Kamperdijk 15 te New York. Karakorum 15 te Bombay. Karimun 15 v. Amsterdam n. Italië/Philippijnen. Katendrecht 15 te Marseille. Kenia 15 te Stanlow v. Thameshaven. Kermia 15 te Pladju n. Singapore. Khasiella 17 te New York verwacht. Kopionella 15 100 m. n.w. Malta n. Abaadn. Korenia 15 30 .m n. Sumbawa n. Singapore. Kosicia 15 te Royatta. Krebsia 15 450 m. n.w. Brisbane n. Auckland. Kreeft 16 te Rotterdam verwacht. Kryptos 25 te Curasao verwacht. Kylix 15 v. Buenos Aires n. Curacao. Laarderkerk 15 te Barcelona v. Rotterdam. Lelykerk 15 te Rotterdam. Liberiakust 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Limburg 16 te Trincomalee verwacht. Lycaon 15 v. Kobe n, Hongkong. Maasdam 15 v. Southampton n. Le Havre. Maashaven pass. 15 Kp. Finisterre n. Bremen. Maaslloyd pass. 15 Bizerta n. Lissabon. Mariekerk 15 v. Rotterdam, 16 te Bremen. Markab 15 80 m. z. Dakar n. Tenerife. Meerkerk 14 v. Bombay n. Veraval. Mentor 15 40 m. n.w. Kp. St. Vincent n. Algiers. Merseylloyd 15 v. Antwerpen n. Hamburg. Minos 15 v. Rauma te Mantyluoto. Mohamed Reza Shah 15 te Gothenburg. Montferland 12 v. Bahia n. Hamburg. Moordrecht 15 v. Puerto Miranda n. Curasao. Munttoren 15 370 m. w.z.w. Gibralt. n. L. Palmas. Musilloyd 14 v. Penang, 15 te Singapore. Mylady pass. 15*Kp. Blanc n. Livorno. Neder-Ebro 15 te Lorenzo Marques. Neder-Eems 15 150 m. n.o. Port Sudan n. Suez. Neder-Rhone 16 te Beyrouth. Neder-Rijn 15 390 m. o.z.o. Socotra n. Singapore. Nieuw Amsterdam 15 te N. York v. St. Thomas. Nista 16 te Batumi verwacht. Noordwijk 15 180 m. n. Kp. Vert n. Pepel. Nushaba 15 te Bremen. Nijkerk 15 te Port Said. Oberon 15 te La Union. Oldekerk 15 160 m. z.w. Perth n. Aden. Ondina pass. 15 Kp. Bon n. Rotterdam. Onoba 15 te Mena al Ahmadi n. Lavera. Oranje 15 te Acapulco Ouwerkerk 15 te Port Said v. Genua. Pacaya 16 te Guayaquil verwacht. Parthenon 16 te Curaqao verwacht. Pendrecht 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Pericles 16 te Oranjestad v. Bahia. Philidora 15 te Singapore. Philine 15 te Mena al Ahmadi n. Gibraltar. Philippia 15 v. Coryton n. Port Said. Poolster 15 in Straat Malakka n. Kismayo. Prins Casimir 15 800 m. n.n.o. Azoren n. Halifax, Prins Frederik Hendrik 15 voor anker Valencia. Prins Frederik Willem 16 te Londen. Pr. der Nederl. 15 v. Barbados n. Southampton. Prins Willem George Fred. 16 te St. John verw. Prinses Irene 15 te Liverpool. Purmerend 15 170 m. n.n.o. Bonaire n. La Spezia. Pygmalion 15 te Beyrouth. Raki 15 50 m. o. Aden n. Bombay. Randfontein 15 180 m. z.w. Reunion n. L. Marques. Reza Shah the Great pass. 15 Daedalusrif (Rode Zee) naar Mena al Ahmadi. Rondo 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Rossum 15 12 40m. n. Barbados n. Aruba. Rotte 15 v. Cartagena n. Kingston. Rotti 16 te Tandjong Mani verwacht. Ruys 15 te Manilla v. Hongkong. Rijndam 16 te Halifax verwacht. Saioum 15 v. Duinkerken n. Rouaan. Schiekerk 15 200 m. z.z.o. Pulau n. Aden. Schouwen 15 v. Panamakanaal n. Curasao. Seinelloyd 16 te Amsterdam. Servaaskerk pass. 15 Kp. Ferrat n. Port Said. Sinoutskerk 16 v. Rotterdam n. Amsterdam. Slamat 15 100 m. o.z.o. Kp. St. Vincent n. R'dam. Socrates 16 te Aruba verwacht. Soestdijk 15 v. New York n. Philadelphia. Solon 15 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Sommelsdijk 15 v. Rotterdam n. Bremen. Spaarneborg 15 70 m. n. Keelung n. Yokohama. Stad Alkmaar 15 90 m. w.n.w. Oran n. Palermo. Stad Gouda 15 te Rotterdam. Stad Maastricht 15 te Farge. Stad Utrecht 15 3 0m z.o. Wight n. Macapa. Statendam 15 v. Southampton n. New York. Stentor 15 490 m. z.z.o. Bermuda n. Azoren. Steven 15 v. Piraeus n. Beyrouth. Straat Banka 15 v. Port Louis n. Lor. Marques. Straat Clarence 15 60 m. z. Colombo n. Bombay. Straat Colombo 14 v. Hongkong n. Kobe. Straat Cook 16 te Brisbane verwacht. Straat Frazer 15 v. Walvisbaai n Kaapstad. Straat Johore 15 v. Colombo n. Trincomalee. Streefkerk 15 63 m. z. Barcelona n. Antwerpen. Tamara 15 120 m. w. Lissabon n. Wilhelmshaven. Tara 15 te Lagos. Telamon 14 460 m. z.w. Bermuda n. S. Domingo. Themis 15 te New Orleans. Thuredrecht 15 v. Yali n. Augusta. Tjipanas 15 te Lome. Tjitjalengka 15 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Togokust 15 te Amsterdam. Triton 15 v. Amsterdam n. West-Indië. Tweelingen pass. 15 Ouessant n. Rouaan. Ulysses pass. 15 San Miguel n. Amsterdam. Van Heemskerck 15 te Lagos. Vasum 19 te Cardon verwacht. Videna 15 685 m. w.z.w. Landsend n. Hamburg. Vitrea 15 70 m. n. Ras al Hadd n. Kikuma. Vivipara 15 270 m. z. Socotra n. Durban. Vlieland 15 45 m, z.o. Ceylon n. Singapore. Waikelo pass. 16 Dondrahead n. Singapore. W« Alton Jones 15 v. Rastanura n. Trinidad. Waterland 15 te Las Palmas. Witmarsum 15 v. Antwerpen n. Houston. Wonogiri 15 180 m. n.w. Cochin n. Karachi. Zaria 15 60 m. n.o. Kuria Muria eil. n. Rotterdam, Wonosari 15 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Zafra 15 v. Mena al Ahmadi n. Lavera. Zonnekerk 15 140 m. o. Albany n. Adelaide. Zeeland 15 te Aden. Zuiderkerk 15 te Livorno. KLEINE VAART Admiraal Courbet 15 te Rotterdam. Admiraal De Ruyter 17 te Milford verwacht. Aeneas 15 dwars Sandettie n. Rotterdam. Anna Broere 15 te Billingham. Atlas 15 3 5m. o.n.o. Casquets n. Antwerpen. Bab T. 14 v. Zaandam n. Delfzijl. Bloemgracht pass. 15 Elbe-3 n. Amsterdam. Borculo verm. 17 v. Runcorn n. Rouaan. Bosco 15 te Sandettie n. Santander. Brouwersgracht pass. 14 JE-6 v. R'dam n. Gdansk. Cadans 14 te Beachyhead n. Newcastle. Delfdijk 15 5 m. n.o. Sunk Londen. Diligentia 15 v. Sunderland n. Immingharri. Draco 14 v. Pasajes n. Bilbao. Eemsmond 15 120 m. z.w. Hanstholm n. Immingh. Engelina Broere 15 te Billingham. Erasmus 15 40 m. z.o. Belfast n. Swansea. Erasmussingel 15 40 m. z.z.o. Landsend n. Nantes. Inspecteur Mellema 15 te K. Barfleur n. Rouaan. Gramsbergen 15 te Rouaan. Geestdam 15 70 m. n.w. Waterweg n. Maassluis. Hardenberg 15 720 m. o.n.o. B'muda n. Liverpool. Heerengracht pass. 15 Ameland n. Helsinki. Hoogland 15 v. Stettin n. Delfzijl. Huybergen 15 20 m. z. Finisterre n. Algiers. Joost 14 te Delfzijl. Jupiter verm. 16 v. Casablanca n. Obk. Labrador 15 te Hamburg. Leendert Broere 15 te Brunsbüttel. Leonidas 14 te Ventspils. Leuvehaven 16 te Trelleborg verwacht. Maarsbergen verm. 15 v. Aberdeen n. Óbk. Marie Christine 13 v. Swansea n. Obk. Markab 15 fi m. w. Vlissingen n. Little Hampton. Markborg 15 te Shipwash n. Londen. Marianne 14 30 m. n.o. Noordhinder n. Trelleborg. Mathilde 13 v. Dublin n. Obk. Meidoorn 19 te Antwerpen verwacht. Mvnias 15 35 m. o.n.o. Casquets n. Rotterdam. Netta 15 8 m. o. Witby v. Aberdeen. Nushakan 15 te Casquets n. Bremen. Oosterdiep 15 te Hamburg. Oranjeborg 15 te Rotterdam. Phidias 14 10 m. z. Kp. Finisterre n. Cadiz. Scheldeborg 12 te Hull. Statenlaan 15 te Kp. St. Vincent n. Cartagena. Stella Antares 15 20 m. n. Burlings n. Lavrion, Stella Prima verm. 15 v. Antw. n. Villa Garcia. Taras 13 te Naples. Tilly 15 op Thames n. Malaga Urkersingel 15 v. Par n. La Palice. Wedlooper pass. 15 Texel n. Helsinki. Willi Böhmer pass. 15 Panamakan. n. Pedregal. Zevenbergen 15 25 m. n. Cherbourg n. Dover. SLEEPVAART Clyde 14 200 m. n. K. Guardafui met Esso Win chester naar Aden. Gelderland 15 v. Portsmouth met Coalhulk naar Rotterdam. Groningen 15 op station west. toeg. Eng. Kanaal. Utrecht 18 te Lissab. verw. m. 2 bakken v. Malta. Willem Barendsz 15 vastgemaakt aan ..Bat" op 1400 m. .oz o, Bermuda, naar Baltimore Zeeland 15 te Napels met Amazon v. Tunis. VERHANDELDE FONDSEN 15 januari 14 januari Totaal 483 450 Hoger 329 (68,1%) 292 (64,9°/.) Lager 85(17,6%) 76(16,9%) Gelijk 69(14,3%) 82(18,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U542—548 Hoogovens 610619 gl Kon. Olie188gb-190,50 Philips 159 gb-163,80 gl Unilever 148,30 gb-151,90 Stemming: Nerveus. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U544—545 548 Hoogovens 610 gb616 611 Kon. Olie188,20—189,50 188,80 Philips 160,20—161,20 160,80 Unilever 149,50—150,20 150,— Vorige slotkoers A'dam Rubber.... 126% H V.A 173V» A.K.U 548 136.80 Hoogovens 0I6V2 Philips Gem. Bez. 162,80 Unilever 151,55 Dordtsche Petr. 896V2 K. Ned Petr. Mij 190,30 Holl. Am. Lijn 117T/s K.L.M 54,90 K N.S.M 162% Ned. Stoomv. Mij. 150 Ommeren, Phs. v 301 Scheepv. Un. Ned 144% 207,— Nefo 119,50 Robeco 236.— Unitas 536,— Ver. Bezit v. 1894 137, Amsterd Bank 383 Ned. Handel Mij 361 Vi Rotterd. Bank. 360% Twentsche Bank. 324V2 Albert Heijn «25 Amstel Brouwerij 425 b Berkel'" Patent 242 Bols 1100 Bührm.-Tetterode 733% Fokker 379 Ford 930 Gelder Kon. Pap 232 Gist Spir.f. Kon 344 Van der Heem 297 Heinekens Bier 481 Hoogenbosch Sch 364% Indola 465 Kon. Zout-Ketjer 818 Müller Nat. Bezi 336% Ned. Kabelfabr. 462 Philips Pref 58,50 Stokvis 195 Thomassen Dr. 785 Ver Machinefabr 226 Wessanen 427 Wilton Fijenoord 282% Zwanenberg-Org. 946 Billiton Mij. II 480 Aluminium Ltd... 29 V. American Motors 18% Anaconda 47% Bethlehem Steel.. 34 jf Cities Service.... 63 General Motors.. 78% Kenn _ott Copper 77% Republic Steel 43% Shell Oil 46% U S. Steel 58% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Bij de trekking van de 2'/i pet. premie lening Utrecht 1952 is de hoofdprijs van 25.000 gevallen op no. 3 van serie 2604. De andere hoge premies werden als volgt verdeeld: 5000 op no. 5 van serie 943; f 2500 op no. 6 van serie 3605; 1000 op no. 5 van serie 67; no. 2 van serie 561; no". 1 van serie 2520; no. 2 van serie 2601, en no. 5 van serie 3605; ƒ250 op no. 4 van serie 268; no. 7 van serie 620; no. 8 van serie 1139; nó. 9 van serie 2444; no. 6 van serie 2601; no. 10 van serie 2605; no. 10 van serie 3142; no. 1 van serie 3555; no. 7 van serie 4314, en no. 9 van serie 4680. De overige nummers van bovengenoem de series, alsmede alle obligaties van de series 37, 279, 851, 884, 1514, 1570, 1812, 2430, 2737, 2771, 2950, 3391, 3395, 3410, 34S4, 3776, 3912, 4077, 4254, 4283, 4387, 4446, 4647 en 4912 lootten elk uit met 125. Van 1 maart af zullen de uitgelote stuk ken betaalbaar zijn. Met het oog op de huidige vleespositie in Nederland en op de voorziening van de vleesverwerkende industrieën, heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees besloten, de heffing op de import van Argentijns vlees te veriagen van 40 tot 20 cent per kilogram. Hierbij werd be paald. dat een eventueel ópnieuw verhogen van deze heffing niet voor 1 mei zal ge schieden behoudens een eerdere inwer kingtreding van de EEG-rundvleesregeling, die alle nationale maatregelen ongedaan zou maken. Een nieuwe verhoging zal ook minstens een maand van tevoren bekend worden gemaakt. In navolging van hun Rotterdamse col lega's hebben ook de Amsterdamse aan nemers gisteren besloten de rekeningen van leveranciers en toeleveringsbedrijven te bevriezen op het peil van 1 december 1963. Verdere betalingen worden opge schort tot een risicoregeling voor nieuwe en lopende werken en tot de prijsverho gingen zijn gecontroleerd. Tot de organisaties is 't verzoek gericht op de kortst mogelijke termijn tot bin dende besluiten te komen, waarbij het in schrijven op of prijsopgave doen voor bouwwerken wordt verboden. Op de vergadering in het RAI-gebouw waren 350 aannemers aanwezig die geza menlijk op dit ogenblik voor 1.3 miljard gulden werk onderhanden hebben. Beslo ten werd verder evenals in Rotterdam el- kaars lonen te controleren en per 15 februari koppelbazen te controleren.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13