Parma dwong Ivkov remise af, Portisch scoorde een winstpunt Duitse arbiter velde vonnis over simplistisch Marokko NOC handhaaft standpunt Achter Sjoukje Dijkstra woedt verbeten strijd om ereplaatsen I Morgen start van de „rallye roulette Nederlandse contingent het kleinste sinds vele jaren Grote vraag in Beverwijk: wie valt, wanneer af? Het blijft slecht gaan met Donner Ver na hervatting greep militair elftal overwinning „Barones Spencer" - beroemde merrie - is gestorven Eerste titel voor Tsjechisch paar m Koersen Hilversum 14 DONDERDAG 16 JANUARI 1964 15 Saris bracht meer vaart in aanval Onschuldig Ski-titels voor Barbara Burgerhout en Peter Lukowski in Val d'Isère Al twee dagen lang is het in Gre noble met de Europese kunstrij-titelstrijd bij de dames het oude liedje. Het liedje van Garmisch, BerlijnGenève en Boe dapest. Vooraan, ver vooraan Sjoukje Dijkstra, daar achter op eerbiedige af stand van de Hederland.se ijskoningin haar „hofdames" Regine Heitzer, Nicole Hassler, soms even op de sleep getrapt door de guitige Diana Clifton-Peach uit de Britse school. 99 RALLYE VAN MONTE CARLO 1964 Hoogste cijfer Prins beschermheer van Nederlandse Sportfederatie Nederlandse equipes De grootmeestergroep van 't Hoogoven- schaaktoernooi is in het stadium gekomen van de „gifixeerde kanshebbers, die thans moeten struikelen". Wie de stand na 7 ronden beziet twijfelt er niet aan, dat de winnaar tot de eerste 7 zal behoren. Waar het de sportief geïnteresseerde deze ron de om ging en waarom het zal blijven draaien is: „wie valt wanneer af". De geroutineerde grootmeesters weten dit uiteraard zelf. Daarom trekken zij tegen de kleinen alle registers open en vermij den jegens elkaar verliesgevaar, om pas in tweede instantie winstmogelijkheden te overwegen. In deze sfeer speelde zich Keres-Larsen af, de enige partij, die niet tot een einde kwam. Het was een Siciliaan, die de Rus niet geheel volgens het boekje behandel de. Hij heeft er overigens onlangs zelf een geschrift aan gewijd, zodat mag worden aangenomen, dat de problematiek hem alleszins bekend voorkwam. Beiden hiel den de positie strak en duidelijk: er werd verdaagd bij vol bord, zodat nog veel mo gelijk lijkt. Portisch-Zuidema was wat men, zo langzamerhand „typisch Portisch" zou wil len noemen. Ruimtevoordeel, uitstekend opgestelde stukken, schijnbaar rust, dan plotseling een finesse en de zaak is tac tisch bekeken. De Hongaar veroverde er ditmaal alleen de leiding mede, daar Iv- kov-Parma remise overeenkwamen. Het betrof een bekend theoretisch spel van de Caro-Kann, dat rustig tot puntendeling leidde. Ney-Darga eindigde met luid applaus, een in ons land bij schaken zelden gehoorde uiting van enthousiasme. De Rus had liefst twee stukken geofferd, toen hij tot een indrukwekkend slotspel kwam. Het betrof een Siciliaan, waarvan overigens veel „in de theorie" staat, doch welke wetenschap de Westduitse grootmeester minder goed beheerste dan de stadgenoot van Keres: Ney komt namelijk ook uit Tallin. Filip heeft zijn (theoretische) kans in eigen hand gehouden door een overtuigen de zege op Van den Berg. De zwartspeler besloot al direct na de opening tot een pionoffer, hopende tot aanval te komen. De Praagse grootmeester kon alle geva ren echter uitstekend bezweren en daar na een tegenactie inleiden die zelfs tot mat voerde. De Rooi-Van Scheltinga was positief voor de zwartspeler, die vrij licht positioneel voordeel kon krijgen en toen met een aardige combinatoife wending, waarbij de dame werd geofferd, de winst verwierf. Donner-Lengyel werd een teleurstelling voor de Nederlandse aanhang, die overi gens de witte kansen tegen de stugge Hongaar misschien wel ietwat overschatte. Ney Donner had echter kansen, maar het liep tenslotte op een geforceerde puntendeling uit. Dunkelblum heeft Bobotsov aan diens eerste winstpunt geholpen. De Belg, die niet bijster goed op dreef is, liet een een voudige combinatie toe, die een pion kostte en daarna tot een onhoudbaar eindspel leidde. Donderdag hebben de grootmees ters en meesters vrij. Voor de grootmeestergroep zijn woens dag de partijen van de zevende ronde ge speeld. De uitslagen luidden: Keres (Rusl.) Larsen (Den.) afgebr., Ney (Rusl.)Darga (W.-Dld.) 10, Ivkov (J.sl.)Parma (J.sl.) remise, Filip (Tsj.sl.)—Van den Berg (Ned.) 10, Donner (Ned.)Lengyel (Hong.) re mise, Dunkelblum (Belg.)—Bobotsov (Buig.) 0—1, Portisch (Hong.)—Zuidema (Ned.) 10, De Rooi (Ned.)Van Scheltinga (Ned.) 01. Zesde ronde: BobotsovDonner 01, LarsenDe Rooi 10. De stand:'1. Portisch 6V2 pnt., 2. Ivkov 6, 3. Ney 5'/j, 4/5. Keres en Larsen 5 en 1 af gebr., 6/7. Filip en Parma 4V2, 8/11. Donner, Lengyel, Zuidema en Van Scheltinga 3, 12. Darga 2Vs, 13/15. Bobotsov, Dunkelblum en De Rooi 1, 16. Van den Berg De uitslagen van de partijen, die voor de derde ronde van de meestergroep werden gespeeld, luidden: Smederevac (J.sl.)—Leh- Ondanks de hoge score (5-0) heeft het er lange tijd naar uitgezien dat het Neder lands militair voetbalelftal tegen Marokko met een doelpuntloos gelijkspel genoegen zou moeten nemen. Het militaire oranje team heeft op het Sparta-terrein, voor een kleine 2000 toeschouwers, een bijzonder slechte wedstrijd gespeeld. Vooral links back Terhorst maakte fout op fout en het was alleen maar aan de geringe schotvaar digheid van de Marokkanen te danken dat doelpunten uitbleven. Technisch toonden de donkere gasten, die hoewel de lage temperatuur hen voor grote problemen stelde maar zich toch ge makkelijk over het plaatselijk met sneeuw bedekte veld verplaatsten, over grote klasse te beschikken. Zij speelden echter te simplistisch om zelfs tegen de lang niet hechte Nederlandse defensie succes te hebben. Dat de overwinning uiteindelijk naar de oranjeploeg ging, was voor een voornaam deel te danken aan het feit dat de tegenstand van Marokko, na in de 22ste minuut van de tweede helft een wat onge lukkige strafschop tegen te hebben ge kregen, volkomen in elkaar stortte. In amper twintig minuten kon Nederland daardoor vijfmaal scoren. Opmerkelijk was het dat, nadat aanvoer der Piet Keizer zich drie minuten voor de rust door de NAC-er Saris liet vervangen, er meer vaart in de aanval kwam. Verder dan gemiste kansen van Lefering en Saris en een bal tegen de paal van Geurtsen kwam Nederland in de eerste helft niet. In de 22ste minuut na de hervatting velde de Duitse arbiter Fritz het vonnis over Marokko. Toen rechtsback Salah de bal in het strafschopgebied vrij onschuldig met ie hand aanraakte, kende de scheidsrech ter, alle protesten van de Marokkanen ten spijt, resoluut een penalty toe, die de Feiienoorder Jacobs bekwaam benutte. Zoals gezegd, het was gedaan met de Marokkaanse tegenstand en zonder veel moeite brachten Saris (31ste en 43ste min.), Vrauwdeunt (34ste min.) en Geurtsen (41ste min de eindstand op 5-0. De opstellingen waren: Nederland: Does burg (Sparta); Somer (Go Ahead) en Ter Horst (Sparta); Jacobs, Warnas (beiden Feijenoord) en Vermeulen (NAC); Lefering (Go Ahead), Geurtsen (DWS), Nuninga (GVAV), Keizer (Ajax), (later Saris van NAC) en Vrauwdeunt (Feijenoord). Marokko: Allal; Salah en Mekki; Tar- ghali, Amar en Schicha; Ziniya, Lamari, Moustapha, Youssef, Bamous. De stand in groep B van het kampioen schap luidt: Nederland 2 1 1 0 3 6—1 Marokko 5 1 1 3 3 6—13 België 1 1 0 0 2 4—0 Noorwegen 2 1 0 1 2 35 mann (Did.) remise, Libmanovicz (Polen) Henneberke (Ned.) afgebr., Kramer (Ned.) Sandor (Hong.) remise, Gibbs (G.B.)Mul ler (Did.) remise, Kieninger (Did.)Berg- sma (Ned.) 10, Van Geet (Ned.)Flesch (Hong.) 01. Tweede ronde: LehmannVan Geet 10, FleschKieninger 01. Stand na drie ronden: 1/2. Smederevac en Lehmann Zl/2 pnt., 3/4. Kieninger en Flesch 2. Naar aanleiding van het gerezen me ningsverschil met de technische leiding van de KNSB. heeft het Nederlandsch Olympisch Comité zich woensdag over de kwestie nader beraden. Haar standpunt is als volgt. Allereerst dient gesteld dat overeenkom stig het Olympisch protocol het NOC de instantie is die het Olympische team, in clusief zijn begeleiding aanwijst. Deze aanwijzing geschiedt uiteraard in overleg met de betrokken sportbonden. In het on derhavige geval nu heeft overleg meer malen plaats gehad, waarbij de KNSB stelde de aanwijzing van de delegatie-arts niet noodzakelijk te vinden. Daarom was dan ook vanwege de KNSB geen arts aan wezig in Noorwegen. Het NOC besloot dr. Pannekoek als begeleidend arts aan te wijzen voornamelijk in zijn functie als lid van de medische commissie, die voor To kio de medische begeleiding voorbereidt. Indien de KNSB nu stelt, als er een arts meegaat, dan dient het er een van onze medische commissie te zijn, treedt de KNSB in de competentie van het NOC. Zulks is voor het NOC volstrekt onaan vaardbaar, mede met het oog op de con sequenties ten aanzien van de komende selecties voor Tokio. Dit is de kern van de zaak. De recente uitlatingen van de KNSB dienen te worden bezien als ontstaan in een emotionele sfeer, welke nu eenmaal steeds rond een Olympische uitzending aanwezig is. Wij doelen hiermede o.a. op de uitlatingen van de voorzitter van de KNSB weten ze wel, waarover zij pra ten? Onze chef de mission, de heer Ker- del, is een bekend deskundige met grote ervaring. Om deze ervaring nog eens te confronteren met de meest recente ge beurtenissen, speciaal ook om rekening te kunnen houden met de behoeften van de Olympische ploeg, zijn de heren Ker- del en Paulen naar Hamar gegaan, waar gedutende de gehele periode van voorbe reiding npqji (je TCNSB-officials, noch een spéciale ibaSseur, noch een begeleidend arts aanwezig was. Het NOC weet dus, mede uit eigen aanschouwen, wel dege lijk, waarover gepraat wordt, het is op de hoogte van de behoefte van de leiders der Olympische schaatsploeg. In verband met het vorenstaande en overwegende, dat deze kwestie niet behoort te leiden tot ongewenste situaties ten aan zien van de uitzending naar Tokio, heeft het NOC besloten, zijn standpunt met betrekking tot de aanwijzing naar Inns bruck te handhaven. Tenslotte betreurt 't NOC, dat de wijze waarop dit menings verschil in de publiciteit werd gebracht, de zo noodzakelijke rust rondom de schaatsploeg in gevaar zou kunnen bren gen. Peter Lukowski en Barbara Burgerhout hebben woensdagmiddag in Val d'Isère de Nederlandse skikampioenschappen op hun naam geschreven. Peter Lukowski won zowel de reuzeslalom over 1800 meter, als de afdaling Barbara Burgerhout eindig de in de reuzeslalom op de vierde plaats, maar won met ruim verschil de afdaling. Barones Spencer, één der beroemdste draver-merriën uit de Nederlandse draf- sport, is op 30-jarige leeftijd gestorven. Zij debuteerde op 9 mei 1937 op de baan in Groningen, waar zij ongeplaatst ein digde. Met het vorderen van haar leef tijd groeiden haar prestaties. In 1940 won zij het kampioenschap Nederlandse Paarden. Haar grootste triomfen boekte zij in 1943, het jaar dat zij voor het laatst in de baan verscheen. Achtereenvolgens wan zij het Kampioenschap van Neder land, Grote Prijs van Nederland en het Kampioenschap Nederlandse Paarden. Van de 58 overwinningen in haar carrière behaalde zij er in dat jaar niet minder dan 23. Ook in het buitenland is zij meer malen succesvol geweest, getuige vier achtereenvolgende overwinningen in Hamburg, In totaal won de merrie, die op alle af standen een uitblinker was, ruim 80.000 aan prijzen, waarvan in één seizoen een bedrag van f 57.450, een record dat >ndanks de grote vlucht die de drafsport heeft genomen nog steeds niet door een Nederlandse draver is gebroken. Ook voor de Nederlandse fokkerij heeft Barones Spencer enorm veel betekend. Zij bracht twaalf veulens op de wereld en wel New Spencer, ree. 1 min. 22 sec.; Omar Spencer, 1.23.1; Pearl Spencer, 1.22.1; Quartus Spencer, 1.22.9; Regina Spencer, 1.24.1; Sir Spencer, 1.23.8; True Spencer, 1.25.2; Unique Spencer, 1.24.1; Winston Spencer, 1.21.8, Xanthos Spen cer, 1.29.4 en Zeioma Spencer, 1.28.3. Zowel New Spencer en Pearl Spencer wonnen de Derby voor 3-jarigen. In totaal wonnen haar produkten ongeveer f 225 000. Vermelding verdient dat, op een korte onderbreking na, zij steeds in trai ning is geweest bij Willem H. Geersen. Sjoukje Dijkstra kon zich veroorloven de tweede van de zes verplichte figuren aan de charmante Oostenrijkse kampioene Regine Heitzer te schenken. Regine, die vorig jaar in Boedapest door een ver rassende kür van Nicole Hassler van haar eeuwige tweede plaats werd verdrongen, baadde zich dinsdag na twee figuren nog in de weelde van een achterstand van slechts iets meer dan 5l/2 punt. Maar woensdagmorgen was Sjoukje Dijkstra haar milde bui kwijt. Tot het uiterste geconcentreerd reed zij de kering en de paragraaf dubbel drie. Voor de kering kreeg zij met een totaal van 216.5 hogere cijfers dan zij ooit voor dit figuur had gemaakt. En bij de lastige paragraaf dubbel drie bleef zij gelijk aan haar maximum. Het was voldoende Regine en Nicole verder alle illusies te ontnemen. De voorsprong van 5,6 punten werd ver groot tot 36,1. Donderdagmiddag volgen nog de paragraaf lus en de paragraaf Manfred SchnelldorferJene Ebert en Sjoukje Dijkstra, drie cracks bij de Europese titelstrijd in Grenoble. Rob Gorris weet het na twee zware verkenningstochten al heel zeker: een „klokjesrit" zal de 33ste Rallye Monte Carlo, waarvoor vrijdag en zaterdag in negen Europese steden het startsein wordt gegeven, stellig niet worden „We hebben echt geen chronometers nodig om te voorkomen dat we op 't tijdschema voor komen. Voor bqna alle rijders geldt alleen maar zo hard mogelijk en hopen dat je niet al te veel strafpunten oploopt Alleen de fabrieksrijders met het snelste mate rieel hebben een kans dat ze het redden", luidt het commentaar van de Rotter dammer. De „coureurs" zijn het er wel over eens, de Rallye Monte Carlo 1964 zal qua route zeker zwaarder worden dan de voorgaande édities van Jacques Taffe's sterrenrit. In de Zuidfranse Alpes Maritimes koos de grijze secretaris-generaal weggetjes die nauwelijks die naam verdienen en in het jargon van de Rallye-rijders dan ook uit sluitend als „geitepaadjes" worden aan geduid. Zelfs als er geen sneeuw ligt zal het, zowel voor kaartlezer als bestuurder, uiterst zwaar worden. De opzet van de sterrit is nauwelijks veranderd. Slechts Minsk, de eerste Rus sische startplaats, werd aan de reeks be ginpunten voor de 4500 kilometer lange, barre tocht toegevoegd, zodat de deel nemers uit negen startplaatsen War schau, Minsk, Oslo, Parijs, Frankfort, Glasgow, Lissabon, Athene en Monte Carlo zelf hebben kunnen kiezen. De negen aanlooproutes, alle met een lengte van ongeveer 3000 kilometer, voeren de ruim 300 équipes naar Reims, waar de 1418 kilometer lange gemeenschappelijke route naar het pittoreske prinsdom aan de Middellandse Zee begint. Het gemeen schappelijke traject is dus, mede op veel- vuldig Nederlands verzoek, dubbel zo lang als in voorgaande jaren, zodat de kansen van de rijders dit jaar tenminste iets ge lijker zullen zijn. Toch zou het, gezien de sterk afwijkende klimatologische omstandigheden, ook nu niemand verbazen als na afloop van de rallye zou blijken dat de keuze van de startplaats van belang is geweest voor de plaats in het eindklassement Het is niet de eerste keer dat sneeuw, ijs en ver sperde wegen op één of meer van de aanlooproutes gehele startgroepes weg vaagden. Vorig jaar nog was de befaamde Belgische sportwagencoureur Olivier Gen- debien, die de tocht in Athene begon, in het zuidelijke deel van Joegoslavië bij voorbeeld twee dagen volkomen onvind baar. Een geblokkeerde weg maakte hem toen kort na de start op slag kansloos. Het Nederlandse contingent, na het terugtrekken van Borgerhoff Mulder- Maasland, Jetten-Haenen, Tummers-Bron- zwaer en Dooyes-Swaab nog maar zeven équipes sterk, is één van de kleinste Nederlandse afvaardigingen sedert de tweede wereldoorlog. Maus Gatsonides, die sedert 1936 geen rit miste en met achttien rallye's internationaal record houder is, zal ook ditrqaal de tocht naar het zonnige zuiden maken. Hij heeft ech ter maar weinig gelegenheid gehad om zich voor te bereiden en een kans voor een hoge klassering is dan ook zelfs voor Gatsonides een illusie. De sterkste vaderlandse combinaties vormen ongetwijfeld de Simca fabrieks- teams Rob Gorris-Ben van Marken en Rob Slotemaker-Frits Honhof, die in Minsk aan het rallye-avontuur zullen beginnen. Tweemaal zijn ze reeds rond de jaar wisseling naar Zuid-Frankrijk geweest om op het zwaarste deel van de „route com mune" te trainen. Met een compleet draai boek, vele tientallen pagina's dik, zijn de Simca-rijders dezer dagen naar Rusland vertrokken in de wetenschap dat zij voor' treffelijk zijn voorbereid. Het is echter nauwelijks aan te nemen dat ze met suc ces de strijd kunnen aanbinden met de fabrieksteams van Ford vorig jaar al gesteund door een klein leger hel pers, inclusief een tien man sterke cameraploeg Saab, Mercedes en Volvo. o»to iSOS Omrit FIAMIFW iSOS km rit urn Uil km rit AINIfH- l IXFMIIII i 153 km rit l OlX-AkNHfM X Hl Parijs ronkfort EHGÏIS US! km rit AlHIlü- II WA BI II •TONDE MONTE CARLO Issabon j klik km rit ttriNia- ANSIXS 1715 km rit riNHfiu i77l km rit A Hl fis V-PtLT|»»j| Een klasse-over winning zal, als de factoren niet al te zeer tegen de Nederlanders zijn, wel het hoogstbereikbare zijn. Al is ook dat een vraag die on beantwoord blijft tot donderdag 23 januari, als Ja cques Taffe na de slotklassements- proef op het stra ten-circuit van Monaco eindelijk kan zeggen, wie de succesvolste is geweest in zijn veel-bekritiseerde, maar ook sterk bewonderde „ral- lye-roulette". tegen drie, beide met de hoogste moeilijk heidsfactor zes. Achter Sjoukje Dijkstra ontwikkelt zich intussen een interessante en verbeten strijd om de overige ereplaatsen. Regine Heit zer heeft wel een duidelijke voorsprong op Nicole Hassler maar dat was het vorig jaar in Boedapest ook het geval. Het staat er overigens met Nicole Hassler niet zo goed voor. Zij heeft in de vier figuren 712,2 punten vergaard met het plaatscijfer 30. Diana Clifton-Peach heeft 703,1 punten en plaatscijfer 33. Maar vijf van de negen juryleden hebben de kleine Diana op de derde plaats staan en dat betekent, dat zij momenteel de derde positie boven de Frangaise inneemt. Intussen is Diana onmiskenbaar van plan revanche te nemen op haar land genote Shelley Ann Stapleford, die on langs de Britse titel won, maar nu met ruim verschil achter Clifton-Peach en zelfs bepaald niet onbedreigd door de derde Engelse, de ranke Carol Warner, vijfde staat. De eerste Europese titel 1964 heeft bij de kampioenschappen kunstrijden in Gre noble zijn bestemming gekregen. De 17- jarige blonde Tsjechische Eva Romanova en haar drie jaar oudere broer Pavel Roman wisten tot nu toe alleen wat een wereldtitel was. Op de schitterende baan van Grenoble wonnen zij met een prach tige vrije dans het Europese kampioen schap met het best mogelijke plaatscijfer 7, en een puntenvoorsprong van 5.7 voor de Britse kampioenen Janet Sawbridge en David Hickenbottom met plaatscijfer 14 en 237.9 pnt. Derde werd het tweede Engelse paar Yvonne Suddicks en Roger Kennerson met plaatscijfer 26 en 225.9 pnt. Jopie en Nico Wolff uit Den Haag die voor het eerst aan een internationaal titel- toernooi deelna'men werden tiende met plaatscijfer 72 en 198.6 pnt. Met een goed gereden vrije dans passeerden zij de Fran sen Houdas en Brun, zodat zij drie paren onder zich hielden. In een uiterst spannende strijd hebben Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler, de Westduitse kampioenen paarrijden, na de verplichte uitvoering een kleine voor sprong genomen op het schitterende Rus sische paar Ludmilla Belousova/Oleg Pro- topopov. Het was in wezen slechts een verschil van 0,2 pnt., maar doordat de cijfers voor de technische inhoud bij het Duitse paar in twee gevallen eentiende punt beter waren dan die voor de Russen werd het plaatscijfer van Kilius-Baumler iets gunstiger. Het vrije rijden van donderdagavond zal echter uitmaken wie zich Europees kam pioen zal mogen noemen en die toekomst ligt nog volledig in het onzekere. De uitslag bij het ijsdansen ziet er als volgt uit: 1. Eva Romanova en Pavel Ro man (Tsjechoslowakije) plaatscijfer 7 243.6 pnt.; 2. Janet Sawbridge/David Hickenbottom (Gr.-Br.) 14 237.9 pnt.; 3. Yvonne Suddicks/Roger Kennerson (Gr.- Br.) 26 225.9 pnt.; 4. Gyorgie Korda/Paul Vasarvhelyi (Hong.) 31 221.7 pnt.; L Ma- jorie McCoy/Ian Phillips (Gr.-Br.) 34 222.2 pnt.; Jitka Babicka/Jaromir Holan (Tsjechoslowakije) 41 216.4 pnt.; 10. Jopie en Nico Wolff (Ned.) 72 198.6 pnt. Vanmorgen zijn in Grenoble de Europese kampioenschappen kunstrijden voortgezet. De heren reden de eerste verplichte fi guur tegenkering binnenwaarts die door de Westduitser Manfred Schnelldor fer het best werd volbracht. Hij verzamel de 166 punten en bleef daarmee voor op zijn grootste concurrenten, de Tsjech Ka- rol Divin (161,1 pnt.) en de Fransman Alain Calmat (159,6). Prins Bernhard heeft woensdagmiddag, tijdens een geanimeerde nieuwjaarsrecep tie in Den Haag, het beschermheerschap aanvaard van de Nederlandse Sportfede ratie. De prins hoopte door het aanvaar den van het beschermheerschap de ban den met de Nederlandse sport nog nau wer aan te halen, dan voordien al het ge val was. De voorzitter van de Nederlandse Sportfederatie, jhr. mr. A. Feith, zei dankbaar te zijn, dat ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de organisatie, nu letterlijk en figuurlijk de kroon op het werk was gezet. De uitslagen van de woensdagavond in Hilversum gehouden koersen luiden: Elite Mac-prijs (2040 m.): 1. Beachcom ber B 1.30.4, 2. Blauwe Druif B, 3. Zeal Erebus. W 9.40, PI. 2.10, 2.10, 2.10, Cov. 6.70, K. 6.—. El Mac-prijs (le serie) (2000 m.): 1. Arc tic van 's Gravenhof 1.27.8, 2. Yvonne Ma- gowan, 3. Astrid van Peterhof. W. 1.70, 2.—, 2.10, Cov. 4.30, K. 6.90, Tr. 36.50; tweede serie: 1. Auerhen S 1.25.3, 2. Zwal- per S, 3. Zignor V H. W. 5.90, PI. 1.90, 1.60, 2.20, Cov. 4.20, K. 16.50. Eliza Mac-prijs (2000 m.): 1. L Ydolius 1.28.5, 2. Malnut Hall, 3. Zus Scotch. W. 3.30, PI. 1.10, 1.20, Cov. 3.—, K. 3.50. EmpereUr Mac-prijs (2000 m.): 1. Brigetta Norton 1.28.4, 2. Avondvalk S, 3. Zatopeck. W. 5.10, PI. 2.60, 6.40, 2.10, Cov. 13.80, K. 8.90, Trio 187.20. Endurance-prijs (2020 m.): 1. Winston Hanover 1.25.2, 2. Yankee Maid, 3. Victor Hollandia. W. 13.70, PI. 4.30, 1.60, Cov. 2.70, K. 16.20. Finale El Mac-prijs (2000 m.): 1. Zwal- per S 1.26.3, 2. Arctic, 3. Zignor van H. W. 6.—, PI. 1.90, 1.60, 2.50, Cov. 4.50, K. 16.50. Totale omzet 98.321,50. De zeven Nederlandse équipes die deelnemen zijn: startplaats Parijs: Boeree-Constandse (Haarlem/Heemste de) met Triumph Spitfire; Gatsonides- Ilcken (Aerdenhout/Amsterdam) met Hillman Imp.; Huisman-Van Linschoten (Apeldoorn/Utrecht) met Volvo 122 S. Startplaats Minsk: Gorris-Van Marken (Rotterdam/Den Haag) met Simca 1.000; Slotemaker-Honhof (Zandvoort/Eindho- ven) met Simca 1.000. Startplaats Mon te Carlo: Landeweer-Van Lennep (Aerdenhout/Eindhoven) met Citroen DS 19. Startplaats Oslo: Rosenblatt- Biesheuvel (Amsterdam/Spaamdam) met Triumph Vitesse.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15