Nieuwe chef van Generale Staf! wachten belangrijke problemen de Bezuiniging krijgt nu hoogste prioriteit TVhcïX POLLS, PELLI EN PINGO Huwelijk Artis-gorilla is niet I Minister opent eerste mogelijk: bruidsschat te klein I Bogaerswoning AGE E; en HOEST? Stor en Fips in het land van Zjoezoe Toegangsprijs twintig percent hoger Tewaterlating van motortanker Eén dode in het verkeer Wat'n héérlijke lunch! Nieuwe woningen voor getroffen gezinnen Hagenaar aangehouden in België Vorst houdt aan van dr. Minnaert nu gevonden wintersoepen 7 DONDERDAG 16 JANUARI 1964 Haarlem VeisendJmuiden 68 ct Bruine Bonensoep met hele bonea 78 ct Beverwijk verkoudheid? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS (D* Bezuinigingen jij^ èz «sa -x VRESEUJK. DANK 46, BESTE ZEEROB! SE £S Babar, de dertienjarige twee meter grote gorilla van Artis zal zijn vrouw niet krijgen. Gedeputeerde Staten van Voord-Holland hebben vorig jaar ter ge legenheid van het 125-jarig bestaan van Artis weliswaar 25.000 geschonken om voor Babar een wijfjesgorilla te ko pen, maar het is Artis-directeur dr. E. F. Jacobi niet gelukt een huwelijks partnerin voor zijn treurende gorilla te krijgen. Zeker, er zijn wel dierentuinen, die een wijfjesgorilla van de door Babar gewen ste afmetingen bezitten, maar die houden hun hokken zelfs voor die f 25.000 geslo ten. Het ziet er naar uit dat Artis voor het geld nu een jong, klein en goed koper gorilla-paartje zal aankopen en dat Babar zijn verdere leven in celibaat zal moeten slijten in zijn met autobanden gemeubileerde verblijf. Artis heeft in het jubileumjaar een re- eordbezoek gehad van ruim 833.000 men sen, zo vertelde dr. Jacobi ons gisteren. Maar het was ook een recordjaar wat be treft de onkosten. Om de vrede met het subsidie-verlenende en 't tekorten-bij-pas sende gemeentebestuur te bewaren is in principe besloten de entree-prijs binnen kort met twintig percent te verhogen. De Amsterdamse dierentuin telt thans 1543 diersoorten (met totaal zevenduizend exemplaren) en heeft zich daardoor kunnen Minister drs. P. Bogaers van Volkshuis- handhaven in de groep van tien best vesting en Bouwnijverheid heeft gisteren voorziene dierentuinen ter wereld. Wat de in het Deurnese kerkdorp Neerkant de eer ste „Bogaers"-woning geopend (grote zit- collectie tropische zeevissen aangaat is Artis zelfs nummer één op de wereld. In navolging van enkele Amerikaanse dierentuinen zal Artis dit voorjaar de „sprekende etiketten" invoeren. In plaats van een geschreven toelichting bij de hok ken zal een geluidsband nu na inworp van een dubbeltje een gesproken uitleg geven kamer, eetkeuken, hal en berging op de begane grond, drie slaapkamers en een douchecel op de verdieping). Deze woning kost 14.000 en is in twee maanden tijd gebouwd, ondanks de vorst periode in december. De minister toonde zich verheugd over de korte bouwtijd. Hij compleet met het brullen of krijsen van het achtte de /14.000-woningen belangrijk voor betreffende dier. de bestrijding van de onbenutte bouwca- Aan die toelichtingen bestaat bij dieren- paciteit, de vergroting van het aantal wo- tuinbezoekers kennelijk grote behoefte. In ningen en de mogelijkheid voor woning- het afgelopen jaar heeft Artis-medewerker zoekenden om binnen redelijke financiële Han Rensenbrink zevenduizend mensen arenzen zelf het woningprobleem op te los- groepsgewijze rondgeleid, waarmee het I sen maximum was bereikt. De zogenaamde Artisboemel, een treintje waarin men on der geleide de dierentuin kan bezoeken, trok 17.500 passagiers en daarin vindt men een aanleiding een tweede „treinstel" aan te schaffen. In het jubileumjaar kreeg Artis tal van geschenken, waaronder 22 De vraag naar f 14.000-woningen heeft de minister verrast. Hij had aanvankelijk gedacht aan enkele tientallen woningen in enkele provincies. Thans blijkt, volgens minister Bogaers, in sommige gewesten in teresse te bestaan voor honderden wonin gen. Tot op heden zijn 180 rijksgoedkeu- zoogdieren, twaalf vogels, en zeventien I ringen voor /14.000-woningen verleend. Bij reptielen, die alle op het verlanglijstje de provinciale directies wachten nog 410 voorkwamen. Vrijdag 24 januari zal bij de N.D.S.M. in Amsterdam te water worden gelaten de 25.000 ton metende motortanker „De- lian Leto", die gebouwd wordt voor reke ning van de Shipping Developments cor poration te Panama. Het schip is het laat ste van een serie van vijf voor deze re derij gebouwde tankers. aanvragen op goedkeuring. Er bestaan nog tal van concrete initiatieven, aldus de minister. c In het Brabantse Deurne heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bo gaers, gisteren de eerste voltooide zo genoemde Bogaerswoning, kosten veertienduizend gulden, officieel ge opend en overgedragen aan de bewo ners, de familie P. J. Engels. Boven verleent de minister goedkeuring aan burgemeester F. L. M. Hoebens voor de bouw van nog elf Bogaerswonin- gen in de gemeenteonder overhan digt de minister de bewoners een fraaie klok als blijvende herinnering. Gasvergiftiging. Na ruim een week buiten kennis te zijn geweest is gister- morgen in het Van Itersonziekenhuis te Gouda overleden de 50-jarige mevrouw Albers-Veerman uit Gouda, die vorige week bewusteloos in haar woning werd aangetroffen. Haar twaalfjarige dochter tje lag toen dood op bed. In het huis hing een sterke gaslucht. Vermiste Hagenaar verdronken. De sinds 4 januari vermiste 66-jarige ge huwde landbouwer H. Hoogendoorn uit de Celsiusdwarsstraat in Den Haag, van wie alleen bekend was dat hij die dag naar Utrecht was vertrokken, is gisteren levenloos aangetroffen in een ondiepe sloot in het plaatsje Odijk, gelegen tussen Bunnik en Zeist. De politie neemt aan, dat deze verdrinking het gevolg is van een ongeval. Het onverhoeds met zijn fiets overste- I ken van de rijweg heeft gisteravond om ongeveer zeven uur het leven gekost aan I de 75-jarige J. Reitzema te Usquert. De man draaide van de Streeksterweg, die van Usquert in de richting van Uit huizen loopt, de Lutjebos in waar hij woonde. Op de rijweg werd hij aangere- I den door een auto. De bejaarde man was vrijwel op slag dood. Stadsschouwburg, vandaag 20.15 u.: To neelgroep Centrum met „Judith" van Charles de Peyret Chappuis. Regie Vladek Sheybal. Concertgebouw, vrijdag 16.15 en 19.30 u.: Schoolconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. M.m.v. de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" en de alt Martha van Kerkhoff. BIOSCOPEN „Alle- Cinema Palaoe, 14, 19 en 21.15 u.: man", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Verborgen goud", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Barabbas", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Minerva, vandaag 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Van vrijdag af 20.15 u.: „Een stem in de mist", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefde op staatsbevel", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ik ben de wet", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Binnen zonder kloppen", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u. „De mesties", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 19 januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert 21-22 uur: César Franck. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500 Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Wandelgangen StadsschouwburgIn januari werken van de schilder-tekenaar Henk Kleijn. Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103) Geopend donderdags van 10' 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 januari. Geopend dagelijks, zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 u. en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Vishal (Grote Markt), Fototentoonstel ling „Haarlem-Osnabrück". Dagelijks van 1017 u. en 's zondags van 1317 u. Van 17 tot en met 26 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Tot en met 26 januari: Tentoonstelling van kerstvoor stellingen uit eigen bezit. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158, Overveen) Tentoonstelling van bekroonde inzendingen van „Talens-Prijs" 1963-1964. Geopend van 10-17 u. en zon dag van 14-17 u. Tot en met 18 januari. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljoris- straat 32): Tentoonstelling van werken van de Indiase schilder Sushil Mazumdar. Tot en met 22 januari geopend op maan dag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks, geopend (beh. maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-23.15 uur. Waag Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 201 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ron- nie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 januari). DONDERDAG 16 JANUARI City, 20 u.: „Een stem in de mist". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Beverwijk, stadhuis „Scheybeeck", 19.30 uur: Vergadering stichting „Slachthuis IJmond". VRIJDAG 17 JANUARI City, 20 u.: „De burcht der verdoemden' Stadsschouwburg, 20 u.: „Muiterij op de Bounty". Raadhuis, 20 u.: Vergadering Politiek Jongeren Contact Velsen. Cultureel Centrum, 20 u.: Voorlichtings avond over toerisme door Henny Bol voor N.I. voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en - 19 tot 21.30 u.; „De Brulboei": 16 tot 18 en bevelhebber der landstrijdkrachten op mij te nemen. Integendeel. Ik ken deze 19 tot 20.30 u filiaal Velsen-noord: 14 tot organisatievorm uit de periode 1950-1952 toen ik op het ministerie werkte en wij 21 uur U" Santpoort: 19 tot óok de verticale organisatie hadden. Trouwens, ik ben van mening, dat er altijd R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, een vo™ van verticale organisatie, een verdeling van verantwoordelijkheden Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 over ge'ijk geplaatste figuren, is gebleven". Met deze woorden motiveerde luite- (Van onze Haagse redacteur) „De verticale organisatie van het defensiebestel, die de minister voor ogen staat, is voor mij geen bezwaar geweest de functie van chef Generale Staf "en I generatie" op te bouwen voor de paar ja ren die er slechts kunnen zitten tussen de I feitelijke aflevering van nu bestelde tanks en de werkelijk revolutionnaire die we in 1970 kunnen verwachten?", vraagt gene- raai Van der Veen. Het zijn maar enkele problemen, waar- I I mee de nieuwe chef Generale Staf te ma ken krijgt. Beslist geen probleem is de sa menwerking met de staatssecretaris voor de Koninklijke Landmacht, nu de naastho- gere chef van generaal Van der Veen, tot I voor enkele maanden diens naaste onder geschikte. Over die verhouding zegt gene- raai Van der Veen: „Ik voel me bevoor recht boven de kwartiermeester-generaal I en de opper-officier personeel, want ik zit vlak naast de staatssecretaris. Wij ken-1 Anders dan anders. Een dampend bord Hollandse Erwtensoep of Bruine Bonensoep van Knorr. In 20 minuten op tafel. Hollandse Erwtensoep met echte erwten tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot I riant-generaal' F. van der Veen waarom hij wel meent te kunnen nlaatsnemen I (fer goed' I?e samenwerking I 17 «19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: !9 tot op de stoel, die luitenant-generaal A. V. vaL den Wall Bake zopeelingleeft 31 <Bat geW°°nd 1 Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur DONDERDAG 16 JANUARI Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (één voorstelling). VRIJDAG 17 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (één voorstelling). W.B.-Theater, 20 u.: „Fabriek van of ficieren". Hslpen probaat en smakan baarlijk! ontruimd. Om zijn zienswijze te verduidelijken merkt de generaal op: „Er komen drie functionarissen, de chef generale staf, de kwartiermeester-generaal en de opper-of ficier personeel. Die zijn er ook altijd ge weest, met dit verschil dat de opper-offi cier personeel nu een militair is en voor heen een burgerambtenaar. Onder dit drietal en buiten de beleidsgroep staat de eerst-verantwoordelijke uitvoerder, de be velhebber der landstrijdkrachten. Wat het beeld een beetje vertroebelt is, dat deze dezelfde is als de chef Generale Staf. Bei de functies zijn in één persoon verenigd maar dat is een kwestie van zuinigheid. Duidelijk is dat de chef Generale Staf een beslissende stem heeft in de beleidsgroep, terwijl de bevelhebber der landstrijd krachten uitsluitend uitvoerder is. Maar als de kwartiermeester-generaal en de op- per-officier personeel belangrijke beslis singen voor de minister voorbereiden, moeten zij daarbij overleg plegen met de chef Generale Staf. Dat heb ik ook als eis gesteld. Wat voor generaal Van den Wall Bake onoverkomelijk was, namelijk dat een deel van de bevoegdheden van de be- 5859. Even later wou Stor toch wel eens zienhoe het daarbuiten stond met de Krauwauws. Ik zal voorzichtig eens om 't hoekje van de deur kijken! zei hij. Maar Blib keek bedenkelijk. Zou je dat wel doen? zei hij. Als de deur open gaat, konden de Krauwauws wel eens naar binnen komen! Maar Stor zou 't wel voorzichtig doen. Hij opende de deur op een kiertje en spiedde naar buiten. En toen zag hij een grote troep woedend krijsende krauwauws velhebber der landstrijdkrachten zijn over geheveld naar de opper-officier personeel, is dat voor mij niet. Ik heb er begrip voor, dat de minister bepaalde facetten van het personeelsbeleid, bijvoorbeeld de j overplaatsingen, waarvoor hij in de Ka mer ter verantwoording kan worden ge roepen, binnen de beleidsgroep heeft wil len trekken.'" De generaal wacht een drukke tijd. Bo venaan op de lijst van prioriteiten staat het omvangrijke probleem van de door de minister bevolen bezuinigingen, het „af knippen van de franje," waarvan de slui ting van het revalidatiecentrum Austerlitz een voorbeeld is. Generaal Van der Veen streeft ernaar deze bezuinigingen te vin den in de leger-onderdelen achter de frontlijn." Aan de sterkte van onze NAVO-bijdrage in het oosten van het land en in Duitsland mag niet getornd worden. Integendeel, de chef staf, die vorige maand nog commandant van het parate eerste legerkorps was, zal zijn best doen die sterkte op te voeren. Bezuinigingen moeten worden gevonden in de territoria le commando's en bij de depots in Ne derland. „Wij bekijken of het mogelijk is beroepsmilitairen vrij te maken uit ande re commando's om dezen dan elders op de plaats van dienstplichtigen te stellen. Nu kun je natuurlijk geen beroeps-overste op de plaats van een dienstplichtig korpo raal zetten. Als ik dus mensen ga over houden zal dat onder de hogere, zeg maar oudere militairen zijn." In het kader van deze verschuivingen past ook de reeds ge opperde en nu onderwerp van studie uit makende mogelijkheid om de functie van Nederlands territoriaal bevelhebber te combineren met die van bevelhebber der landstrijdkrachten. Twee andere punten uit het bezuini gingsbeleid van de nieuwe chef staf zijn waar mogelijk minder overplaatsingen van het personeel en als het niet drin gend noodzakelijk blijkt nog geen vervan ging van de Centuriontanks Op dit ogen blik zijn er nog geen werkelijk revolution- nair-nieuwe tanks. Amerika en Duitsland werken samen aan het ontwerp ervan. Aangenomen wordt dat deze tank tegen 1970 beschikbaar Twee gezinnen in Boxtel, die in novem ber 1962 bij een brand zwaar werden ge troffen, zullen zaterdagmorgen nieuwe wo ningen betrekken. Het gezin Beekmans verloor bij de brand de vader en vijf kinderen. De moeder bleef met drie kinderen achter. Een buurman, de heer J. van Esch, liep bij zijn moedi ge reddingspogingen zulke ernstige ver wondingen op, dat hij later in het zieken huis is overleden. Hij liet 'n vrouw en kind na. Bouwvakarbeiders uit Boxtel hebben in hun vrije tijd de huizen gebouwd. De ma terialen werden door plaatselijke bedrij ven belangeloos beschikbaar gesteld. De resterende kosten werden betaald uit een bouwfonds gevormd uit de bijdragen van meelevende Nederlanders. De Belgische politie heeft in Tongeren een 23-jarige handelaar in oude munten uit Den Haag aangehouden. De man wordt ervan verdacht een valse aangifte te heb ben gedaan. Hij is van Tongeren, waar hij werd on dervraagd, overgebracht naar Brussel, in welke plaats hij aangifte had gedaan dat zijn auto was gestolen. De auto werd de zer dagen teruggevonden in de buurt van Tongeren. De wagen was uitgebrand. In het wrak werden oude munten aangetrof fen ter waarde van drieduizend gulden. Na een langdurig verhoor heeft de man volgens de Belgische politie bekend, dat hij zijn tamelijk oude auto in brand had gestoken om het verzekeringsgeld te bemachtigen. De auto was verzekerd voor 3500, de oude munten voor 15.000. De munten die het minst waard waren, had hij in de auto achtergelaten. Het K.N.M.I. deelt mee: Het grote hogedrukgebied dat de weers- situatie in geheel Europa beheerst, heeft zich de afgelopen 24 uur nog wat in zuid oostelijke richting uitgebreid. Het reikt nu van het zeegebied ten noorden van Schot land via Zuid-Scandinavië tot de Balkan. De vorst heeft nog verder terrein gewon nen, zodat de vorstgrens in Frankrijk de Seine bereikte. In Zuid-Duitsland, Oosten rijk en op de Balkan vroor het plaatse lijk omstreeks 20 graden. In ons land bleef de vorst matig. Dit zal ook in de ko- I mende nacht het geval zijn. Boven Noord- West-Duitsland komen wolkenvelden voor, die gedeeltelijk naar ons land zullen trek ken en de vorst plaatselijk wat zullen temperen. De kans op sneeuw blijft ge- ring. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. i c -ö o OPHOUDEN i ZEEROB, DIE SAXOFOON KI/INKT ZÓ f IK VIND HET HEleMAAU NI6TEB6 ERMEE OP 16 HOUDEN - IK VIND HET" ZEI/F OOK NIET MOOI DAT Dl N6 BEVAI/T ME VEEi- BETER DAN EEN PMP ©PI BI 1S86-A. komt. „Is het dan wel I juist om nu nog een geheel nieuwe „tank- JJgJjjOVCTSChof" In de bossen, die zich over vijftienhon- I derd hectaren tussen Valkenswaard/Leen- de en de Belgische grens uitstrekken, heeft een arbeider van het staatsbosbe heer gisteren het stoffelijk overschot van een man gevonden. Uit het door de rijks politie en de gemeentepolitie van Eindho ven ingestelde onderzoek kwam vast te staan, dat men hier het stoffelijk over schot had gevonden van de sinds 18 sep tember vermiste Eindhovense scheikundi- ge dr. Minnaert. Dr. Minnaert was werkzaam op het na- I tuurkundig laboratorium van de n.v. Philips. Na zijn verdwijning op 18 sep tember werd op de Leenderhei zijn volks wagen aangetroffen. Diverse opsporingen bleven daarna zonder resultaat. Aan mis- 1 drijf wordt niet gedacht Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt ozo o o z o O ono o "s flj c E2 —0 —1 1 —1 —0 —0 1 1 onbewolkt onbewolkt zwaar bew. wstil onbewolkt n geheel bew. z geheel bew. ono onbewolkt o onbewolkt o onbewolkt no geheel bew. ono geheel bew. ono geheel bew. nno licht bew. nnw half bew. nnw onbewolkt no geheel bew. ono geheel bew. nno geheel bew. nno geheel bew. w.stil half bew. wnw geheel bew. ozo mist w.stil half bew. oon zwaar bew. w.stil licht bew. no zwaar bew. zo nnw 10 w.stil 5 —3 1 4 5 —0 2 1 7 14 9 13 —2 0 —0 2 1 6 —3 2 14 16 13 19 15 a 4 6 3 9 6 7 5 5 —13 —11 6 4 3 2 6 5 8 0 5 1 6 —10 9 —14 4 1 1 —12 3 5 2 4 4 11 Vrq'dag 17 januari Zon op 8.41 uur, onder 17.00 uur. Maan op 10.24 uur, onder 19.54 uur. Maanstanden 22 januari 06.29 uur eerste kwartier 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 16 januari Hoog water 4.50 uur en 16.58 uur. Laag water 0.31 uur en 12.50 uur. Vrjjdag 17 januari Hoog water 5.24 uur en 17.35 uur. Laag water 1.09 uur en 13.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2