Francoise Sagan ontdekt - in haar laatste stuk - de happy ending i i „Kom, doe eens wat fï Grootste oude-stijl trombonist -Jack Teagarden- overleden Toneel in Parijs t 0E PROGRAMMA'S In „Bonlieur impair et passétoont zij een verheugende evolutie Lecuona overleden Gastrol voor Johnny Kraaykamp bij Ensemble Hoogleraar gaat reacties op „Zo is het" onderzoeken Groot verlies voor de jazz-wereld DONDERDAG 16 JANUARI 1964 Radio-uitzending vanuit Haarlemse bibliotheek M. W nabeschouwingen Geboorte-film Mooie rol van Johan Kaart 't helpt en., 't is lekker Trini Lopez voor V ARA-t.v. Filmacteur Van Johnson geopereerd Guus Hermus docent aan De Toneelschool Berry Zand Scholten De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma (Van onze correspondent) PARIJS. Frangoise Sagan die op haar achttiende jaar haar spectaculaire entree maakte in de Franse letterkunde, heeft sedertdien geen roman of toneelstuk meer kunnen publiceren zonder dat zo'n noviteit de pennen van honderden critici en andere scribenten in alle hoeken van de wereld in beweging bracht. Eerder verlegen van natuur, heeft ze zelf de publiciteit nochtans nooit gezocht, en al die blijken van belangstelling, afkeuringen of aanmoedigingen, nogal onverschillig over zich heen laten gaan. Zesentwintig jaar oud, staat ze nu aan het hoofd van een oeuvre dat uit vier korte romans (of novelles) en evenzoveel toneelstukken bestaat, haar eigen critieken, film- en televisiescenario's niet meegerekend. Na als wonderkind gedebu teerd te hebben blijkt zich haar verdere geestelijke ontwikkeling eveneens in ijl tempo te hebben voltrokken, en zo ligt er nu dan een mijlenlange afstand tussen haar voorlaatste en haar jongste stuk dat ze de ietwat hermetische tiel „Bonheur, Impair et Passé" (geluk, oneven en doorlopen) heeft geschonken. Afstand in positieve zin zowel ten aanzien van de techniek en de vorm als van de inhoud en met name de ernst waarmee Sagan zich hier ten opzichte van de wereld, de mensen en bovenal de liefde heeft uitgesproken. DIE LIEFDE in haar biologische en psychische of algemeen-menselijke aspec ten staat ook nu weer in het centrum van de handeling waaraan vijf personen deel nemen, afkomstig uit het sociale milieu waarbuiten Frangoise Sagan nog nimmer is getreden. Een moeder en weduwe, die het leven deelt van haar beide zonen en haar schoonzuster en, weldra, van een derde jongeman die dat huwelijk na tuurlijk komt bedreigen. Plaats van handeling het pre-revolutionaire Rusland en, nauwkeuriger: de salon van die fami lie die met allerlei vertakkingen met het garnizoen van Sint-Petersbrug verbonden is. De ene zoon, Igor, is een officier die aan het duel verslaafd is. De andere zoon, een buitenbeen, laat ik zeggen, die het ironische scepticisme van de traditionele Sagan-figuren vertolkt, is, gedegradeerd, uit het leger ontslagen, omdat hij er geen enkel geheim van maakte dat hij bijzon der veel affectie voelde voor een subalter ne huzaar. Dan is er dus nog de uitzon derlijk mooie echtgenote van eerstge noemde officier die door Juliette Gréco nogal onvolwaardig wordt gespeeld en voor welke jeugdvriendin Frangoise die voor het eerst nu ook als haar eigen bedreven regisseur optreedt dit laatste stuk ook speciaal geschreven bad. En ten slotte, als vijfde persoon, een jonge Rus sische prins die zich direct in het begin al aanmeldt om officier Igor tot een duel uit te dagen, wijl hij diens vrouw bemin nen zou. In werkelijkheid valt de wat linkse, openhartige en bijzonder innemen de prins al gauw door de mand, wanneer blijkt dat hij, mooi-Tsaristisch-Russisch, levensmoede is om nu, na vele mislukte zelfmoordpogingen, langs deze heroïeke weg z'n einddoel te bereiken. Als man van eer weigert Igor natuurlijk, en dan is de koers voor de hele verdere handeling of intrigue enigszins voortijdig eigen lijk wel uitgezet. De prins zal nu immers pogen het aanvankelijke voorwendsel waar te maken en uiteraard raakt hij dan in zijn eigen of in Amors netten ver strikt. Gereserveerd en waardig, maar ook met een gezonde dosis hartstocht toege rust, weet Angora, de jonge vrouw, de prinselijke avances een redelijk-lange tijd te weerstaan. Om tenslotte, op grond van ernstige en ogenschijnlijk-gemotiveerde, twijfel over de gevoelens die haar door Igor nog worden toegedragen, in een kortstondig nachtelijk samenzijn toe te stemmen. DE PRINS meent dat hij het pleit nu definitief ^wonnen heeft en als hij, enkele dageh" lager, bij een dobbelspel met zijn rivaal de officier hem ook nog al diens bezittingen heeft ontroofd, besluit hij, in aanwezigheid van de voltallige familie, zijn hoogste troef uit te spelen. Hij is be reid een streep door die laatste rekening te halen, indien de echtgenoot toestemt in een nacht die hij. de prins, met An gora door zou willen brengen. Aller ogen richten zich nu op de jonge vrouw die zich geenszins ongevoelig voor de gedach te of het voorstel lijkt te tonen. Maar tot beider verwondering ontsteekt Igor in een verontwaardiging die alle kenmerken vër- toont hem niet door protocollaire overwe gingen, doch door een diepe oprechtheid te worden ingegeven. Angora, zo verklaart hij, weegt zwaarder dan de pot van een verloren dobbelspel. „Maar bovenal: zij is mijn vrouw, ik ken haar, gij niet, en ik houd van haar, al zou zijzelf ook mogen twijfelen". Op welke onverwachte verkla ring of bevestiging van zijn liefde,'Angora nu Igor, haar wettige gemaal, boven de minnaar kiest om zo het huwelijk boven het „avontuur" te plaatsen. Er worden, voor 't scherm valt, nog en kele woorden gewisseld tussen Angora en haar minnaar, woorden die vibreren van ernst en ontroering tussen twee mensen die elkaar wederzijds hebben liefgehad, elkan der nog beminnen, maar die niettemin de noodzaak erkennen loyaliteit ook tegenover de „Dritte im Bunde" te betrachten. En om zo tevens vertrouwen uit te spreken in de vitaliteit van de liefde die zich ook binnen een huwelijk vernieuwen kan. Dit eerste voorbeeld van. een „happy- ending" in de gebruikelijke en maat schappelijke zin des woords waarmee Sagan hier een huwelijksconflict beslist, behoeft op zichzelf nog geen reden te zijn ook uit de gezichtshoek en met de maat staven van de theaterkunst met instem ming en zelfs geestdrift te worden begroet. Niettemin is die voldoening en dat en thousiasme toch wel om die overwegingen eveneens gerechtvaardigd, aangezien die conclusie de duidelijke bevestiging vormt van een verdieping van het grote talent van Sagan dat zich in dit stuk niet langer te grabbel gooit aan enkel frivoliteiten en soortgelijke mondaine variaties op de eeuwige driehoek waarmee ze zaken als liefde, trouw, huwelijk, oprechtheid tot dus ver leek af te willen en kunnen doen. Mogelijk, zo niet zeker, hebben haar eigen ervaringen met haar huwelijk dat even snel gesloten als ontbonden werd om daar na, met een zoontje als inzet, onmiddellijk weer te worden hersteld, ook bijgedragen tot die heroriëntering of revalorisatie die haar klassieke talent, haar bijna aforis tische stijl,, haar omfloerste humor en haar cerebrale fantasie nu een veel die per reliëf en een veel vollere toon verleent. Een verheugende evolutie derhalve in de diepte en in de breedte, die ik misschien nog het zuiverste kan samenvatten in een kenmerkend citaat dat de schrijfster een harer figuren zelf in de mond legt: „On se croit cynique, on se retrouve émer- veillé.(Ik meende cynisch te zijn, ik merk dat ik verwonderd ben.Sagan heeft in haar intelligentie en litteraire overbegaving nu eindelijk ook nog de ver wondering ontdekt, zonder welke nog nim mer grote kunst geschapen werd. Frank Onnen In Tenerife op de Canarische eilanden is onlangs overleden Ernesto Lecuona. Hij werd 68 jaar. Lecuona was vooral bekend als de stichter en leider van het Zuid- Amerikaanse orkest: De Lecuona Cuban Boys. Hij was zelf een Cubaan en heeft vrijwel zijn gehele leven in Cuba ge woond, totdat de rebellenleider Fidel Cas tro er aan de macht kwam. Toen verhuis de Lecuona naar de Canarische eilanden. Lecuona studeerde piano aan het con servatorium in Havana en behaalde als vijftienjarige jongen de hoogste onderschei ding voor pianotechniek. Hij introduceer de later, toen hij als componist naam be gon te maken, de rumba- en congaritmen in zijn land, maar schreef klassieke mu ziek, zoals zijn Andalucia-suite. Zijn be kendste populaire composities zijn het overal ter wereld, sinds de première in 1927, in New York gespeelde „Malaguena"- gebaseerd op hetzelfde ritme als de bolero van zijn grote leermeester Maurice Ra- vel „Siboney" en „Say Si Si". Vrijdagmiddag 17 januari om vijf uur zal de KRO-radio het programma „De boe kenbus" uitzenden, dat in de jeugdleeszaal van de R.-K. Openbare Leeszaal- en Bi bliotheek in Haarlem is opgenomen. Onder leiding van de jeugdbibliotheca- resse, mejuffrouw C. Vorster, discussiëren jongens en meisjes van 11 tot 14 jaar over boeken. Johnny Kraaykamp heeft een uitnodi ging van de toneelgroep Ensemble ontvan gen en aangenomen in Herman Heijermans' „Robert en Bertram" de rol van Bertram te spelen. Ernst van Altena, die monnikenwerk verrichtte met de vertaling van het com plete werk van Frangois Villon, leidde op sympathieke wijze het V.P.R.O.-program ma in, dat aan de middeleeuwse, Franse student-vagebond dichter gewijd was. Met welk een respect en een groot begrip voor de inhoud het werk van Villon door Van Altena in het Nederlands werd overge bracht, bleek voortdurend uit de selectie van balladen, die zij het niet altijd over tuigend en rolvast in dit halfuurtje voorgedragen werden. Daarbij waren Kit ty Courbois en Rahses Shaffy bepaald be ter op dreef dan Henk van Ulsen, die voor al in het begin moeite had ons ervan te overtuigen, dat Villon's geest over hem vaardig was geworden. De werkelijkheid van de rosse buurt van Amsterdam werd, zij het wat gekuist en vervlakt, geheel volgens de filmische mo de door Ed. van der Elsken betrapt om als veel te lang: inleiding te dienen tot het filmpje, dat hij van de geboorte van een van zijn kinderen had weten te maken Enige nogal amateuristisch geënsceneer de fragmenten van het leven, dat het ge zin Van der Elsken in deze „jofele buurt met jofele mensen" in de aan die beval ling voorafgaande tijd leidde, konden die inleiding niet interessanter maken. Als al tijd hadden de opnamen, die tijdens de be valling gemaakt werden, een natuurlijk ontroerende Werking: maar daardoor werd dit beeldverhaal voor ons nog geen film Over de aan dit alles toegevoegde com mentaar en dialogen, die vaak even ge- DE PRODUCENTEN van „My Fair Lady", terecht van mening wel iets aan Johan Kaart verschuldigd te zijn, hebben hem na afloop van de musical, de hoofd rol gegeven in een blijspelletje dat in Amerika een enorm succes had geoogst: Neil Simon's „Come, blow your horn" (inmiddels ook al verfilmd). Het is het ietwat gedurfde, ietwat Vanavond brengt de VARA-televisie een eenacter „De speelmakker" op het scherm, waaruit hier een scène met Enny Meunier en Ton van Duin hoven. RED BAND- ROOSENDAAL Het Amerikaanse tieneridool Trini Lopez wiens naam sinds het „Grand Gala du Disque" op 12 oktober vorig jaar onafge broken op de vaderlandse hitparade prijkt („If I had a hammer" stond zelfs twee maanden aan de top) zal vrijdagavond 7 februari op de Nederlandse televisie te zien en te horen zijn in een rechtstreekse uitzending van een half uur door de VARA. De uitzending vindt „life" plaats vanuit de Amsterdamse zaal „Bellevue", in aan wezigheid van 500 genodigden, die de VARA kiest uit de lijst van gegadigden voor het bijwonen van een „top of flop"- programma. In Den Haag zal Trini Lopez optreden op zondagavond 9 februari in het gebouw van K. en W. Later die avond brengt hij ook een programma in het Amster damse concertgebouw. Aan deze tiener shows zal ook een aantal nog te contrac teren Nederlandse artiesten medewerking verlenen. AMSTERDAM (GPD) Prof. dr. H. Daudt, hoogleraar in de politieke weten schappen aan de Universiteit van Amster dam, zal een onderzoek instellen naar de reacties en hun diepere oorzaken die het geruchtmakende televisieprogramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" heeft veroorzaakt. Prof. Daudt is direc teur van het instituut voor de wetenschap der politiek van de Amsterdamse univer siteit. Zijn belangstelling voor het onder zoek staat echter los van deze functie. Prof. Daudt heeft zich nu tot het bestuur van de VARA gewend met het verzoek, alle schriftelijke reacties te bewaren. Over de wijze waarop het onderzoek zal plaats hebben is nog geen beslissing geno men. De heer J. Brouwer, specialist op het terrein van de massapsychologie en verbonden aan het universitaire Instituut voor perswetenschappen, is reeds geruime tijd bezig met een onderzoek naar de reac ties, die de t.v.-uitzending „Open het dorp" destijds heeft gebracht. Het is niet uitge sloten dat het onderzoek van prof. Daudt in samenwerking met de heer Brouwer zal geschieden. De Amerikaanse filmacteur Van John son is woensdag opgenomen in het Memo rial Hospital in New York City voor een „voorlopige operatie" in verband met een kankeroperatie die zeven maanden gele den op hem is uitgevoerd, zo heeft zijn persagent gemeld. De 47-jarige filmacteur zal twee weken in het ziekenhuis moeten blijven, aldus de agent. Hij zei dat de operatie van vorig jaar aan de rechterdij van Johnson suc ces heeft gehad maar dat de artsen van mening waren dat er een controle moest plaatshebben. De jazzwereld heeft woensdag een grote figuur verloren: Jack Teagarden, trombo nist van stijl en formaat, die met groten als Bechet, Johnson, Morton en ouderen als Bolden en Dodds tot de groten van de oude stijl jazz, een generatie die lang zaam uitsterft, behoorde. Jack Teagarden. „Big T" werd hij genoemd. Zijn stijl was zo bekend, dat elke leek de sound van zijn trombone herkende. Hij was een van de weinige blanke jazzmusici die perma nent in de orkesten van Louis Armstrong mocht spelen. In de leeftijd van acht en vijftig jaar is „Big T" woensdag in een hotel in New Orleans, de bakermat van de jazz, op ge hoorafstand van de dixielandclubs, overle den. Jack Teagarden werd beschouwd als een van de grote blanke exponenten van de jazz. Zijn ware naam was John Weldom. Hij werd in Vernon (Texas) geboren en begon reeds op vijftienjarige leeftijd trom bone te spelen. Jack Teagardens huid was niet helemaal blank, er stroomde ook In diaans bloed door zijn aderen. Van het begin af is de schuiftrombone zijn lieve lingsinstrument geweest. Op zeer jeugdi ge leeftijd speelde Jack al in cafés met diverse kleine formaties. In de jaren twin tig kreeg de naam Teagarden grote be kendheid. Hij trad toen vaak in New York op. Ook New Orleans, de stad die elke jazzmusicus steeds weer lokt hoorde zijn trombone vaak. Teagarden had een volkomen persoonlij ke stijl. In tegenstelling tot oudestijl trom bonisten als Ory en later Trummy Young had hij een schitterende, ronde toon die gecombineerd met zijn grote techniek be werkstelligde dat de trombone eèn geheel nieuwe plaats in de oude jazz kreeg toe bedeeld. Was vroeger de trombone een half-begeleidingsinstrument dat slechts tot doel had de fraseringen van de trompet te verbinden in de melodiesectie van het orkest, Teagarden bezorgde de schuiftrom bone in de jazzmuziek de naam van uit stekend solo-instrument. Grote triomfen oogste de forse Texas- ser in het orkest van Louis Armstrong, waarin hij na de oorlog enkele jaren speelde. Na de breuk met de beroemde trompettist Armstong heeft daar later veel spijt van gehad formeerde Jack weer eigen orkesten. Hij speelde ónder meer met zijn broer Charlie en zuster Norma Teagarden in een orkest. Hoe zeer Teagarden ook bij de moder nen werd gewaardeerd bewijst een uit spraak van trombonist Jai Jai Johnson, winnaar van de Down Beatpoll van 1963, die over hem zegt: „Jack is de grootste". Teagarden heeft nooit concessies willen doen. Hij is zichzelf gebleven en bleef zijn stijl trouw. Juist door zijn toonbeheersing zijn techniek en stijlopvatting vond hij ook bij de moderne jazztrombonisten bewonde- ing. Ook als zanger is Teagarden bekend geworden. Zijn „Basin Street Blues" werd een enorm succes. Het is ondoenlijk de beste opnamen van Teagarden te noemen. Het zijn er te veel. Eigenlijk was elke grammofoonopname van Teagarden een hoogtepunt, of hij met Paul Whiteman speelde, met Ben Pollack of met Armstrong. Het meest genoten heb ik van zijn op namen met trompettist Bobby Hackett, waarbij hij speelt met collega trombonist Abe Lincoln (Coast Concert 1956) en die met Hackett, Peanuts Huckoo en Ernie Ceceares (Jazz Ultimate). Sophie Tucker, die op haar beroemdste opname ..My yiddische mama" door Tea- garden werd begeleid heeft gezegd: „De jazz heeft een groot man verloren; iemand die niet te vervangen is!". En dat laatste is geloof ik zijn beste kenmerk: onvervangbaar. schreeuwerige soort blijspel dat wij van Broadway kennen, sinds daar de knel lende banden van de morele code wat ruimer zijn geworden. ER ZIJN twee broertjes waarvan de ene een uitbundig fuifnummer is en de ander braaf bij z'n pa op de fabriek werkt Als deze laatste voor het rosse leven wordt gewonnen door zijn oudere broertje, lijkt het stuk een tijdlang op onverwachte pro paganda voor een lichtzinnige levenswijze Het publiek in de Kleine Komedie in Amsterdam waar het groepje spelers nu voor een serie voorstellingen is neergestre ken, toonde zich gisteravond in de pauze dan ook nogal onthutst. Maar dan komt alles natuurlijk toch nog suikerzoet op zijn pootjes terecht. De hupsa-broer trouwt en met het nu geëmancipeerde broertje met het Gouden Hart zal het ook wel loslopen. Het is lang niet alles even leuk wat er onder deze drie bedrijven wordt ge zegd. Er wordt onder andere een nogal onaaftgensme spot bedreven met de slo vende moeder, maar dat is dan juist mis schien wel een hypergezonde reactie van de heer Simon op de overdreven „Mom" verering in de V.S. Het stuk maakt boven dien herhaaldelijk de indruk, geschreven te zijn met behulp van een schriftelijke cur sus „Comedy-writing". Het is allemaal wel wat erg glad. doorzichtig en schema tisch in elkaar gedraaid. MAAR DAARNAAST biedt het een aan tal rechtgeaarde komedianten natuurlijk wel gelegenheid een paar nummertjes weg te geven. En het producersteam Hofman Meerburg heeft er dan ook zorg voor ge dragen dat de Amerikaanse regisseur Frank Dunlop geroutineerd spelersmate riaal tot zijn beschikking kreeg, zodat, nu de voorstelling elders is ingespeeld, de hoofdstad kan gadeslaan hoe het optimale effect wordt bereikt met de door schrijver en regisseur kundig aangedragen kluchtig heden. JOHAN KAART draagt een prachtige vader Baker aan, met het minimum aan actie en het maximum aan succes. Het is een soort vergulde PotasCh geworden met fijn gemarkeerde mimiek. Hans Boskamp speelt vrij geolied de er op los vrijende oudste zoon, en Jacco van Renesse brengt een vlot getraind jonger broertje op de been. Fientje Berghegge valt tussen een aantal typetjes in als moeder Baker waarschijnlijk heeft de regisseur het. voor haar uiterlijke verschijning, onmogelijke van haar geëist. Manon Alving is niet het type klucht speelster dat hier vereist wordt, maar zij gooit er zowaar een soort karakter tegen aan. Betsy Smeets is mooi en vulgair zoals het wezen moet. Gaat dat zien, wie er van houdt. Er is wel heel veel gelachen. Ham van den Bergh De akademie voor dramatische kunst „De Toneelschool" te Amsterdam heeft de acteur Guus Hermus aangesteld als do cent in toneelspel. Trombonist Jack Teagarden trad ook diverse malen in Nederland op. Op deze foto solieert hij in het Amster damse concertgebouw. wild simpel en onverschillig waren als de fotografische kwaliteit van de filmopna men, kunnen wij beter zwijgen. Rondom de cocktail van het dagelijks gebeuren, het journaal, werd in de V.P.R.O.-uitzending weer veel gepraat van half acht tot, negen uur voordat het programma een televisie-programma werd. In die tijd had drs. Ferry Hoogendijk 'n recapitulatie-in-vragende-vorm gegeven van de bezwaren, die tot dusverre tegen het beleid van minister De Jong gerezen zijn; vragen, waarop de bewindsman in de half uur durende rubriek „Onder Vuur" reeds bekende dan wel weinig verrassen de of ontwijkende antwoorden gaf. Twee tussenshots een vliegtuigmodelletje en de hand van de minister moesten dit interview boeiender maken. En dr. Van Swol raakte in zijn rubriek bij de behandeling van het onderwerp sui kerziekte in tijdnood, doordat het medisch journaal dat aanmerkelijk interessanter was dan de vorige keer kennelijk wat te lang uitgevallen was. In haar inleiding tot de film „Valparai so" noemde omroepster Vertie Dixon de cineast Joris Ivens door enige werken terecht wereldberoemd geworden de grootste Nederlandse documentaire fil mer. Wie werk van o.m. Haanstra en v. d. Horst gezien heeft, moet bij het zien van de film „Valparaiso" die loftuiting wel wat overdreven gevonden hebben, want deze rolprent bleek nauwelijks meer te zijn dan een wat chaotische registratie van het boeiende en, sociaal gezien, schrij nende leven van de Chileense havenstad. En al moge het zo zijn, dat ook voor Ivens de inhoud van de film belangrijker is geworden dan de vorm, toch blijft voor ons de vraag onbeantwoord, waarom „Val paraiso" op het festival van Bergamo met de eerste prijs werd bekroond. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m 746 kc.s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege men sen. 7.55 Overweging 8=00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammo- foonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.05 Walsmuziek (gr.) 10.20 In de platensoos: verzoekprogramma voor oude re luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Viool en piano: moderne muziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Sterren van vroeger. 12.50 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pia nospel en zang. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Wissewassen.licht pro gramma (herh. v. zondag jl.) 13.55 Paris et ses vedettes. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Brabants kamerorkest en solisten: klassie ke muziék. 14.40 Lichte grammofoonmu- ziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie ken. 16.35 Bariton en piano: Moderne en geestelijke liederen. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.20 Meisjeskoor en in strumentaal ensemble. 17.40 Lichte muziek. 18.00 Lichte grammofoonmuziek. 18.20 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 18.50 Regeringsuitzending :Studeren en student zijn. Voorbereiding, noodzakelijk, door dr. J. Kiers. Studenfendekaan aan de Tech nische Hogeschool te Delft. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Boekbespreking. 19.30 Grammofoonmuziek voor de militai ren. 20.15Beschouwing over het 26e Hoog ovenschaaktoernooi te Beverwijk. 20.20 Wie 't weet mag het zeggen, wedstrijd in muziekliteratuurkennis. 20.50 Lichte or kestmuziek. 21.15 Van kolen en zout, naar olie en aardgas, klankbeeld. 21.45 Metropo leorkest en zangsoliste: lichte muziek. 22.15 Europese kampioenschappen kunstrij den op de schaats te Grenoblé. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 De Pro- Deo-Advokaat, hoorspel. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.Ó0 VARA. 9.40 VPfiO. 10/00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VA RA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Modern pianokwartet (gr.). VPRO: 40 Morgenwijding. VARA: 10.00 school radio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleu ters. 11.55 Orgelspel: lichte muziek. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending vóór de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. lénd en tuinbouw. 12.33 tentoonstellingsagenda. 12 38 Licht ensemble. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of gramm.muzek. 1325 Beursberichten. 13.30 Licht orkest en zangsolist. 14.00 Saxofoon kwartet: klassieke muziek. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd program ma. VPRO: 16.00 Muzikale lezing. 16.30 In zicht en Uitzicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor opgroeiende mensen. 18.00 Nws. 18.15 Amusementsmuziek. 18.30 Muzikale aanwinsten uit de klassieke discotheek. 19.00 Kiosk: artikelen uit zojuist versche nen weekbladen. 19.10 Jazz-rondo. 19.30 Uit de kunst: een veertiendaags magazine. 20.00 Nieuws. 20.05 Bedrijfsorganisatie in- deze tijd, gesprek. 20.20 Klassieke gram mofoonmuziek 20.50 Boekbespreking. VARA: 21.00 Prom.-orkest en koor met zangsolisten; amusementsmuziek; 22 00 Mijne hoorders, onze dagen zijn moeilijk, documentaire. 22.20 Grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba, het wekelijks vrijdagavond-magazine. 23.10 Dansmuziek (gr.). 23.45 Socialistisch nieuws in Espe ranto. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG VARA: 15 00 Voqr de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16 15 Voor de kleuters. 19.30 Billy Fury en de Tornados. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Uit. 21.15 De Speelmakkers, TV-spel. 22.05 Twaalf vlaggen in het Zuidpoolgebied, do cumentaire. NTS: 22.55-23.00 Journaal. VOOR VRIJDAG KRO' 19.30 Van onze sportredacteur. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Actualiteiten. 20.40 Bonanza: romantiek en avontuur in het Wilde Wes ten. (Dl, 2). 21.25 Kruis of munt, een fan tasie met muziek. NTS: Eurovisie: Europ- pese kampioenschappen kunstrijden te Gre noble. 23.00-23'.05 Journaal.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9