tv IN DE KOMENDE WEEK Tlieime UITGAVEN ZATERDAG 18 JANUARI 1964 Erbij PAGINA VIER Goochelen Beer op sokken Toekomst documentaire Beatles in de film Expeditie Anna Karenina De illusionist Muzikale comedie Vrijdagavond kunnen we genieten van de spanning die Leo de Hartog weet te leggen in zijn stuk „De illusionist" V.l.n.r. Cor van Rijn, Jan Lemaire Sr en Coba Keiling. gelijkingsstof, want beide series (van Willy Walden en Johan Kaart) komen uit Engeland. De regie is in handen van niemand minder dan Willy van Hemert. Medewerkenden zijn Mimi Boesnach ook al voor de tweede keer deze week Bert v. d. Linden, Robert Sobels, Ab Hofstee en Fred Wiegman. De aovnd wordt besloten met een reportage van de interland volleybal wedstrijd tussen Nederland en Italië, die in Brussel wordt gespeeld en die van uitermate veel belang voor beide partijen is, omdat de winnaar gerechtigd is deel te nemen aan de Olympische Spelen in Tokio. Frans van Dusschotèn zal dus ongetwijfeld een spannende strijd commentariëren. de uitzending voor politieke partijen, waarin deze keer de V.V.D. aan het woord komt. Daarna een kort filmpje, dat als (vreemde) titel draagt „Wie kan het langst". En dat is dan „op één been staan". „Gevaarlijk bezoek" is de titel van het volgende voorfilmpje, een kort detectivefilmpje, waarin de politie nu eens niet een bende misdadigers in bedwang houdt, maar omgekeerd, een dame de politie onder druk zet en wel, omdat ze haar man wil wreken. Ze schijnt dingen te weten, die niemand graag openbaar wil zien. De hoofdfilm van de avond is een oude bekende „Anna Karenina". Julien Duvivier verfilmde het bekende ver haal van de grote Russische schrijver Leo Tolstoi. Het verhaal van de beeld schone jonge vrouw, die echtbreuk pleegt en daarvan de gevolgen moet dragen. Een prachtig geschreven, ont roerend verhaal, dat bijzonder preg nante karaktertekeningen heeft en dat een indringend beeld geeft van het gewetensconflict van een jonge vrouw. Julien Duvivier van wie de kenners vele meesterwerken uit het hoofd kun nen opnoemen nam voor de hoofd rollen de beeldschone Engelse actrice Vivian Leigh en Ralph Richardson. DINSDAG. In de schooluitzending een TV-les over het verkeer, waarin de kinderen wordt geleerd ook rekening te houden met anderen. Een schoolklas buigt zich aan de hand van werkelijke voorbeelden over verkeerssituaties. Het is •duidelijk, dat zo'n les eigenlijk voor iedereen bestemd zou moeten zijn. Om half acht beantwoorden mgr. P. Nierman en mgr. W. Beckers vragen over het concilie. Na het journaal Brandpunt en dan de Rens van Dordt-show. Voor de tweede keer in dit seizoen deze ge routineerde vakman met zijn gemoede lijke manier van „even aankomen" op het scherm. Rens van Dordt heeft in het verleden ondervonden, dat juist voor de TV overdaad schaadt. Hij is nu zuiniger op zijn talent, met als gevolg, dat zijn programmaatje geen uitschieter is, maar toch ook beslist niet in het negatieve uit de toon valt. En dat is heel wat waard tegenwoordig. Behalve Rens zelf werkt uiteraard goochelaar Fred Kaps mee. Verder zijn te zien Maya Bouman, Nannie Boda, Rob Milton en Cas Oosthoek. Een interessante uitzending kan de documentaire opleveren, die Henk Neu- man bewerkte over het leven van de Italiaanse oliekoning Enrico Mattei. Hij was de bouwer van geweldige olie projecten en tijdens zijn leven-reeds- .een legendarische figuur. Niet lang geleden kwam hij onder nogal ver dachte omstandigheden bij een vlieg ramp om het leven. Een spannende zeg maar gerust super-spannende Hitchcock voor het slapen gaan. James Mason speelt de hoofdrol in de een uur durende af levering uit de producties van de master of suspense: „Moord per band recorder". WOENSDAG. Top of flop deze keer weer met tieners komt uit Zwolle, waar de jongelui ook van de tienermuziek van Herman Stok houden. Na het journaal, Achter het nieuws en om kwart voor negen het eerste TV-spel van de week, nl. „Beer op sokken", een één-acter van Feydeau, geregisseerd door de jonge V.A.R.A.- regisseur Lou Steenbergen. Niet léng geleden zagen we het eerste produkt Donderdagavond Thera Verheugen en Joop van der Donk in het televisiespel „De buurman". „OP EN OM ORANJE'S TROON" door J. J. Bouman, Uitgave Europese Bibliotheek, 's Gravenzande. Ruim 300 bladzijden over twee eeu wen Vorstenhuis doet enigszins over vloedig aan in een tijd, die zich ken merkt door afrekening met verouderde en onwerkelijke sentimentaliteiten met betrekking tot de vaderlandse geschiede nis zowel als de wereldhistorie. Toch kan het boek zijn lezerskring wellicht nog vinden, omdat het zich begeeft in nagenoeg onbekende details en de le vens van nagenoeg onbekende leden van de Oranjestam. Bovendien is het geluk kig in sobere, eenvoudige bewoordin gen gehouden, zodat de ontroerende ex clamaties en liefdesuitingen uit vroe gere oranje-biografieën schitterend af wezig zijn. Inplaats daarvan zijn feiten, maar dan ook weinig meer dan feiten opgesomd, die een stuk vaderlandse ge schiedenis weergeven in de oranjespie- gel. Die spiegel is niet altijd sociaal zuiver, zodat de grootste beroeringen van deze twee eeuwen er slechts zwak in uitkomen, maar de rol van Oranje in de bouw van het Nederlandse konink rijk wordt er in ieder geval duidelijk door omlijnd, zij het uit een ander mid delpunt dan het zuiver geschiedkundig noodzakelijk zou zijn om een werke lijk modern en nuttig stuk Nederlands nationaal leven te beschrijven. LUISTERRIJK. Dat is de kwalifica tie die de langspeelplaat „Sinatra's Si natra" krijgt. Het is een collectie van Frank Sinatra's meest favoriete songs, gearrangeerd en begeleid door Nelson Riddle (en zijn orkest). Deze nieuwe plaat is de tiende l.p. die hij voor Re prise maakte. Enkele songs: Young at heart, Nancy, All the way, Pocketful of miracles, Call me irresponsible, I've got you under my skin, Of the morning. (Reprise MGRR 1010). BIJ DE AAN HET EIND van het vo rig jaar gehouden populariteitsverkie- zingen kwam Cliff Richard in Neder land als eerste (vocale) buitenlandse artiest uit de bus. Zijn vaste begelei ders The Shadows als eerste buiten landse instrumentale groep. In" Enge land werden zij na The Beatles respec tievelijk twee en drie. Gerekend over 34 landen werd Cliff kampioen! The Shadows kwamen op de derde (wereld) plaats, De laatste uitgaven van Cliff Richard en The Shadows: Don't talk to him, Say you're mine. (Columbia 45 CH 3040). Van Cliff, begeleid door de Norrie Paramor Orchestra kwam de e.p. „Love songs" uit met: I'm in the mood for love, Secret love, Love let ters, I only have eyes for you. (Co lumbia SEG 8272). EEN MEESLEPEND melodietje om het liefdesverdriet beter te laten uitko men, een droevige tekst en „There I' ve said it again". Ik heb gezegd, wat valt er nu nog niet meer zeggen, niet waar Bobby Vinton? Keerzijde van dit toch wel aardige plaatje: A girl with the bow in her hair. (Columbia 45 CH 3047). DE AMERIKANEN zien blijkbaar wat in Little Stevie Wonder. Hij werd voor zijn „veelzijdig talent" onderschei den. Zijn muzikale prestaties: wat ge schreeuw, ge-la-la-la, een praatje en dat alles met een rommelige instrumen tale achtergrond. Zijn laatste plaatje: Workout Stevie. workout: Monkey Talk. (Motown GO 42.564). EEN LEUK PLAATJE van Bobby Rydell: The woodpecker song, met op de keerzijde: Little queenie. Bobby wel bekend door „Forget him" en zijn op treden in de film „Bye bye birdie". (Cameo-Parkway CP 28.398). THE FIVE STRANGERS noemen ze zich omdat ze door voortdurend verblijf in het buitenland in eigen land (Neder land. min of meer vreemdelingen zijn. Het combo maakte een platende- buut met „Surfin' strangers", keerzij de: Home on the range. Wat wel Op valt is dat dit soort combo's allemaal „zo hetzelfde zijn". (Artone Dïl 25.196). BIT COEN VAN ORSOUW hoort een accordeon. En hierbij weer de Tip toppers, zodat we samen de Tip-top parade (deel 3) krijgen. Liedjes als: Oh donna Clara, Eenzaam zonder jou, Die laatste dag met jou. Zevenduizend koeien. (Artone DR 25.300). DE KLASSICUS ZEGT „nee"; de mo dernist zegt „ja". Wij blijven liever in het midden om geïnteresseerden hun keus onbeïnvloed te laten bepalen. Het gaat om de single waarop twee num mers van de Franse langspeelplaat „Jazz Sebastian Bach" door de Swingle Singers: de fuga in d. kl. t. uit „Die Kunst der Fuge", en de prélude in f. gr. t. uit „Das Wohltemperierte Kla vier". Technisch knap. (Philips JF 328.007). CORRY BROKKEN is een ras-arties te. Ook van Nederlandse liedjes, die door de buitenlandse markt vaak in/de verdrukking worden gebracht, weet ze iets te maken. „Nu meer dan ooit" met op de keerzijde „Tra-la-la-la-la" is een van haar laatste nummers. (Philips JF 327.596)'. EEN LANG-NIET-GEK plaatje van The Sunbeams met „Washington Square" en „Saturday night" (Philips JF 327.595). Rob de Nijs met The Lords nog eens met „Ik" (Je) en „Zeg niet nee". Aardig showwerk! (Decca AT 10.040). VUURWERK HOUDEN WE het liefst voor het slot: Johnny (Halliday) New York met: I got a woman, Be bop a lula. Maybelenne, Blueberry Hill, res pectievelijk een twist-rock, slow-rock, twist, en slow-rock. (Philips Medium 432.761 BE). Henny Schoute van Feydeau „Even in bad". Het bleek een voor velen onverteerbaar verhaal tje, alleen maar geschreven om wat gewaagde scènetjes en woordspelinkjes mogelijk te maken. Als dat „boulevard toneel" is, mogen ze liever doodgewoon zijstraattoneel brengen, schreef een krant. Vanavond een meester, een knecht, een minnares van de een en een aanstaande schoonmoeder van de ander. Op de boulevard paraderen Bob Verstraete, Allard v. d. Scheer, Ina van Faassen en Mimi Boesnach. „Vreemdeling" is de titel van de documentaire over buitenlandse ar beidskrachten in ons land, die Pier Tania maakte en die om vijf voor half tien te zien is. Die buitenlandse arbeids krachten sukkelen soms met grote aan passingsproblemen. Hoe die op te los sen? Hoe deze mensen te helpen? Zie daar enkele vragen, die Tania stelt. Hij is na zijn 85,schoon" opmer kelijk rustig gebleven. Het wordt tijd, dat er weer eens een goede documen taire uit zijn vingers komt, want in het verleden heeft hij bewezen zijn vak te kennen. Een aflevering van het Filmvenster van Jan Blokker sluit de avond af. DONDERDAG. Fred en Barney zoe ken het om half acht hoger op in de 23ste aflevering van The Flintstones. Na het journaal, Brandpunt en om kwart voor negen een optreden van De Beatles weten te profiteren van de geweldige populariteit, die hun zo maar plotseling te beurt Is gevallen. De Nederlandse televisie kan daarvan meepraten. Bussum heeft een poging gedaan om de jongelui met de pony haren voor een uitzending naar ons land te krijgen, of was het alleen maar om de kijkers eens te laten zien, waarvoor al die Engelsen te hoop lopen. Het ho norarium van de jongelui was evenwel hoger dan de Nederlandse t.v. voor een nummer kan betalen.Maar de eer biedwaardige Times heeft dan ook een zeer waarderend artikel geschreven over de muzikaliteit van dit gitaarspe lend zanggroepje. Overigens hebben ze ook een contract getekend voor een film. Hun manager, Brian Epstein heeft be kendgemaakt, dat ze in februari zullen beginnen met de opnamen, die zullen worden geregisseerd door Richard Les ter van United Artists. In mei geven de Beatles een nachtconcert in ons land. Misschien is er dan kans op een t.v.- uitzending. Zondagavond 26 januari om 9.20 uur zien wij Dorus op het scherm terug, nu als weledelgeboren landloper die alle moeilijkheden oplost. Het vrolijke tele visiebeeldverhaal speelt in Volendam. Behalve Dorus treden erin op André Carrell en Frans du Mee. „MIJN MOOISTE GRIEKSE liede ren" heeft Nana Mouskouri de nieuwe langspeelplaat genoemd die het certifi caat „Grand prix du disque Paris" kreeg. Twaalf poëtische liederen waar onder als de meest bekende „Les en- fants du Pirée". Verder noemen we nog: Le jeune insensé, Pauvre petite Mamie chérie, Le petit cyprés, Toi mon astre disparu, Tu étais doux et cares- sant. (Fontana Standard 680.233 ML). Drie avonden achtereen een tele visiespel; Johan Kaart een van onze populairste toneelfiguren in een ge heel nieuwe t.v.-strip; en als slot van de week een daverende sportrepor- tage. Dat is wat het beeldscherm de volgende week zo'n beetje te bieden heeft. En dan is het wachten op wat Hilversum t.v. II zal brengen. De NTS en de omroepverenigingen be raden zich nog. Ze hebben het een en ander gekocht, ze nemen wat Eurovisieprogramma's over en ze gaan zelf wat maken. Experimenteel, zeggen ze. Het betekent in gewoon Nederlands, dat ze er vooralsnog niet aan denken, het eerste programma ook maar in de verste verte concur rentie aan te doen. ZONDAG. In de middaguren eerst nog een kijkje bij de Hahnenkamm- rennen, skieërs in aktie bij Kitzbühel. Dat duurt van vijf voor half twee tot drie uur. In de ochtend heeft men dan al kunnen kijken naar een kerkdienst, die in Eurovisieverband wordt uitgezonden uit Genève, waar in de kerk van St. Gervais ds. W. H. Visser 't Hooft van de Wereldraad van Kerken voorgaat in een dienst, die wordt gehouden in het kader van de Wereldgebedsweek. In deze week zijn christenen in de gehele wereld in gebed verenigd. Het avondprogramma van de zondag is in handen van de N.C.R.V., die Weekjournaal en Sport in Beeld laat volgen door „Memorandum van een dokter", de derde aflevering waarin Bram v. d. Vlugt en Rob Geraerds wederom de hoofdrollen vervullen. De titel is deze keer „Een snelle diagnose" en het heeft weinig zin meer van het verhaal te verklappen. Men kent de sfeer en de tendens van deze serie, die een van de beste van het seizoen is. Dankzij de opzet knap voor Neder land bewerkt en dankzij de uit voering stuk voor stuk met zorg gekozen medewerkers, die er iets goeds van proberen te maken. Hulde dus voor deze dorpsdokter Finlay. De meisjes van Sweet Sixteen zingen vervolgens tien minuutjes vol, waarna we de eerste beelden krijgen van de expeditie, die een N.C.R.V.-team mee maakt met een archeologisch team naar de Zuid-Sahara om daar de overblijf selen te zoeken van een oude cultuur van het bergvolk der Tellem. Kees van Langeraad en Didier van Koeken- berg zullen de kijkers regelmatig op de hoogte houden. We zijn benieuwd, maar dat er interessante béelden los komen, staat wel vast. Om twintig voor tien „Onder vier ogen". Het jongste slachtoffer tot nu toe in deze reeks, is de 34-jarige Nederlandse dirigent Bernard Haitink, wiens bliksemcarrière de hele wereld ontzag heeft ingeboezemd. Haitink is nu een man met een gevestigde repu tatie; een man met eigen denkbeelden, die niet hoog verheven boven zijn medemens alleen maar aan muziek doet, maar een aardige meneer, met wie best te praten is. Dat doet Kees van Langeraad. De zondag wordt besloten met een programmaatje van de Engelse TV. De Australische zangeres Joan Suther land zingt een aria uit de Hugenoten van Meyerbeer en samen met de mezzo sopraan Margret Elkins een duet uit Norma van Bellini. Begeleiding; het London Symphony Orchestra. VRIJDAG. Na Rooster, waarin o.a. de 27-jarige Larense kunstenaar Cor- stiaan de Vries drie liedjes zingt en tekeningen van zichzelf laat zien, Jour naal, Televizier, het derde televisie spel van deze week. Het is het tweede werkstuk van de Nederlandse jour nalist Leo Derksen. Of eigenlijk het eerste, want dit stuk was al uitgekozen en opgenomen, toen het vorige „Gelooft U in spoken, mevrouw?" op de beeldbuis kwam. Walter v. d. Kamp heeft ook nu weer de regie. Leo Derksen, die in Bergen woont, is een man die uitste kende dialogen kan schrijven en die zijn intriges altijd een wonderlijk ge heimzinnige sfeer mee kan geven. „De Illusionist" is wederom een psycho logische thriller. Medespelenden zijn Ingeborg Elzevier, Coba Kelling, Har- men de Beukelaer, Rudy Valkenhagen, Jan Lemaire, Henk Molenberg en Cor van Rijn in de tweede grote rol in een week als de illusionist om wie alles draait. Leo Derksen is inmiddels aan zijn derde opdracht van de A.V.R.O. bezig en zijn „Gelooft U in spoken" is verkocht naar België, terwijl er ook in Denemarken en Duitsland belang stelling voor bestaat. De vrijdag wordt verder in beslag genomen door Willem Duys, de weg bereider voor 'n „nieuwe televisie". Wim Zondagavond in Onder vier ogen", de dirigent Bernard Haitink. zijn makkers van „Zo is hetdui kelden. Waarom zulke bizarre mensen bezochtgewone mensen zijn vaak veel interessanter. ZATERDAG. Alles draait om moeder en om Swiebertje in het N.C.R.V.- programma van deze zaterdagmiddag. Zaterdagavond eerst Lassie „Een dub belganger" dan het journaal en de Memo's en om half negen voor de tweede keer een muzikale comedie, zoals de N.C.R.V. deze winter er nog enkele wil uitzenden. Werd „Een ster valt" een succes, nu heeft men een bestaande musical bewerkt en wel „Brigadoon" van het beroemde duo Alan Jay Lerner en Frederick Loewe die ook „My Fair Lady" op hun naam hebben staan. „Brigadoon" is een fris vrolijk verhaal, dat zich afspeelt in het gelijknamige stadje, ergens in de Schotse hooglanden. Paul Cammer- mans en Ab van Eyck bewerkten de tekst voor Nederland, Harry de Groot maakte de muziekjes pasklaar. Jenny Arean en Jacco van Renesse vormen weer het centrale paar uit het spel, waaraan verder meewerken Luc Lutz, Rien van Nuenen (vader Stiefbeen) en leden van het Scapinoballet. Het wordt ongetwijfeld een interessante produktie. Om tien voor tien „Hoe bestaat het" van Herrie om Harry, waarin Johan Kaart zijn debuut maakt als „Harry Links", een Nederlander, die in Londen woont en daar allerlei onschuldige on gelukjes meemaakt, omdat hij nu een maal zo'n sukkelachtig, onhandig man netje is. Doorsnee-mannetjes scmijnen altijd sukkelachtig te zijn. Een soort Erik Sikkes de tweede dus. Mooie ver- MAANDAG. Logboek en Kenmerk openen het wekelijkse filmprogramma, dat uiteraard het Journaal omvat en Om tien over negen het TV-spel van de week. Het is een vreemd stuk van de Engelse schrijfster Jeanne Maxime- David. Een overwerkte studente be leeft in een ogenblik van duizeligheid allerlei vreemde dingen, die het karak ter hebben van nachtmerries. Mede spelenden in dit stuk dat werd vertaald door Nel Bakker zijn Thera Verheugen, Joop v. d. Donk, Cor van Rijn en John Soer. Om tien uur begint dan de reeks documentaires, waarvan de K.R.O. veel werk heeft gemaakt. Het is een bij zonder goede gedachte van de K.R.Ö. om eens een eigentijds onderwerp uit puttend aan de orde te stellen. „De grenzen van het leven" heeft vorig jaar zeer velen boeiende ogenblikken bezorgd. Leen Timp en drs. Daniel de Lange geruggesteund door een aan tal deskundigen op cultureel, filosofisch, moralistisch, psycho-hygiënisch, peda gogisch, demografisch en planologisch terrein zullen in een serie van zes uit zendingen de aspecten en de consequen ties van de bevolkingstoename van Nederland onder de loep nemen. Hoe zal ons land er omstreeks het jaar 2000 uitzien? Hoe is „het land van onze kinderen?" Er komen vele vragen aan de orde. Een boeiend scala van pro blemen. Vanavond eerst „de feiten". Kan heeft gezegd, dat programma's zoals „Zo is het toevallig ook nog 's een keer" en „Voor de vuist weg" over vijf jaar heel gewoon gevonden zullen worden in ons land. Men moet er alleen aan wennen en de samenstellers moe ten het juiste maatgevoel krijgen. Wel aan, dan respect voor de pioniers, die bereid zijn zich voor de leeuwen te gooien om die juiste vorm te vinden. Willem Duys doet erg zijn best, maar met de meesten van zijn gasten is hij gevaarlijk dicht bij de afgrond, waarin de vermaarde Engelse pianist Russ Con way, de jongeman, die geen noot kon lezen, maar die de piano zo leuk vond dat hij erop ging spelen. Zo maar voor de vuist weg en hij van beroep zeeman werd een van de meest ge liefde artiesten van Engeland. Russ Conway dus aan de piano, met vrolijke muziek.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 14