Twee mannen pleegden de moord in Nijmegen AGE 3 AEG Wim Wagenaar ongedeerd na val met zijn vlieger AEG POLLE, PELLI EN PINGO jn Kort en bondig Stor en Fips in het land van Zjoezoe Een van hen heeft is nog steeds bekendde ander voortvluchtig Jongen redt twee meisjes uit wak in Heemstede Zes doden in het verkeer Tweede stuntvliegpoging bijna fataal: Wilde slalom en toen een harde, droge klap Catshuis wordt ambtswoning voor premier Weinig verandering ZATERDAG 18 JANUARI 1964 Van Os in België? Kerkelijk nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwiik PERFECT L Jongen in w ak verdronken ii Delft in Haarlem kostte bijna twee kinderlevens Examens 1 ik maóop Die saxofoon Nier SPEIEN EN ER Nier UIT ROKEN 1 -W&ö MET DAT DIN6.' r- ZEEROB, WE HEBBEN DE PöT NODIé ;T IS KOFFIETIJD ook mee roken O De Nijmeegse politie heeft een 25-jari- ge ongehuwde bouwvakarbeider aangehou den, die heeft bekend medeplichtig te zijn aan de moord op de 68-jarige mej, T. Hendriks in de nacht van 10 op 11 januari. De man was op het politiebureau ont boden om over zijn relaties met de 19-jsrige H. van Os te worden onder vraagd. Hij heeft aan deze oproep gehoor gegeven en tijdens het zeer intensieve verhoor, waarbij de argwaan tegen hem steeds groter werd, bekende hij ten slotte met Van Os het huis van mej. Hendriks te zijn binnengedrongen en zich ook schul dig te hebben gemaakt aan geweldplegin gen tegenover haar. Hij werd ln het politiebureau opgesloten en gisteravond Overgebracht naar de Groesbeekse Dwarsweg voor een recon structie van de moord. Maandag zal hij voor de officier van Justitie worden geleid. Intussen komen bij de politie nog dage lijks tientallen aanwijzingen binnen over de verblijfplaats van de tweede verdach te, de 19-jarige Hans van Os. Al deze tips worden gecontroleerd maar tot nu toe zon der resultaat. De 19-jange H. van Os is vermoedelijk naar België gevlucht teneinde te proberen in de haven van Antwerpen aan de mon steren op een schip. De „Gazet van Ant werpen" bericht dat hij gisteren is ge zien in Mariaburg-Ekeren, een plaatsje noordelijk van Antwerpen, vlak bij de haven. Hij heeft volgens het blad in een café een kop koffie gedronken en die ver tering betaald met een rijksdaalder. Nadat hij was vertrokken heeft de caféhouder de politie gewaarschuwd. Geref. Kerken Beroepen te Waddinxveen (2de pred.pl.) B. Koekkoek te Heusden. c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Iphigineia" In Tauris" van Goethe. Regie: Robert Frei- tag. Concertgebouw, maandag 20 u.: Concert door het Smetana Kwartet (Haarlems Co mité voor kamermuziek). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Verborgen goud", 14 j. Van Maandag af 19 en 21.15 u.: „De wereld van Suzie Wong", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Barabbas", 14 j. Zon dag 11 u.: „Jane Eyre", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u., en maandag 14, 19 en 21.15 u.: „Misdaad achter het voet licht", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Blue Hawaï", a.l., vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Een stem in de mist". 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Liefde op staatsbevel", 18 j. Zondag 11 u,: „Nepal, troon der goden", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ik ben de wet", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Heeft zij een kans?", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Binnen zonder klop pen", 18 j. Zondag li u.: „Lords of the forest", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Gejaagd door de wind". 14 j. Zondag 14.30 u.: „Lassie's grote vriend", a.l. Van maandag tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. PrentenkabinetTentoonstelling van tekeningen en reisschetsen van Jacobus van Looy. Tot en met 19 Januari. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 1 februari. '3 Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: César Franck. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Wandelgangen StadsschouwburgIn januari werken van de schilder-tekenaar Henk Kleijn. Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103) Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; faesimilés. Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 u. en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Vishal (Grote Markt), Fototentoonstel ling „Haarlem-Osnabrück". Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot en met 26 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Tot en met 26 januari: Tentoonstelling van kerstvoor stellingen uit eigen bezit. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158, Overveen)Tentoonstelling van bekroonde inzendingen van „Talens-Prijs" 1963-1964. Geopend van 10-17 u. en zon dag van 14-17 u. Tot en met 18 januari. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljoris- straat 32): Tentoonstelling van werken van de Indiase schilder Sushil Mazumdar. Tot en met 22 januari geopend op maan dag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. DIVERSEN Café-ehantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh. maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-23.15 uur. Waag Taveerne: Iedere 'vrijdag, zater dag en zondag van 201 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ron nie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 17 januari), ZATERDAG 18 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „De burcht der ver doemden". Stadsschouwburg, 20 u.: „Muiterij Op de Bounty". Gebouw Snelliusstraat 41: Dansavond ..Criterion", met muziek van „The Mix Brothers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 19 JANUARI City, 14.30 u.: „Vlammen over Kansas"; 19 en 21.15 u^ „De burcht der verdoem den". Stadsschouwburg. 15 u.: ,,'t Kan niet gekker"; 20 u.: „Muiterij op de Bounty". MAANDAG 20 JANUARI City, 20 u.: „Met de moed der wanhoop". Stadsschouwburg, 20 u.: „Muiterij op de Bounty". Wijkcentrum Velsen-Noord, 20 u.: Bij eenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 fot 21.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur: parochiezaal. Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur: Jnzefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en ]9 tot 21 uur: filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 18 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes"; 23.30 u.: „Het nachtleven van een wereldstad". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Fabriek van offi cieren". ZONDAG 19 JANUARI Kennemer Theater, 14.30. 16.30, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes". Luxor Theater, 14.30 u.: „De spooktrein- moord" en „De Saint en de Tijger"; 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty". W.B. Theater, 14.30 u.: „De pelsjagers van de Slangenrivier"; 16.30 en 20 u.: „De dode ogen van Londen". MAANDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De dode ogen van Londen". f30.- De 12-jarige Arnold Mol uit Wervers- hoof is gistermiddag bij het schaatsenrij den in zijn woonplaats in een wak gere den en verdronken. Een vriendje, dat het ongeval zag gebeuren, haalde direct hulp, doch men slaagde er ook met kunstmati ge ademhaling niet in de levensgeesten weer op te wekken. Terwijl omstanders tevergeefs in de weer waren met het toewerpen van een dreg, sprong gistermiddag de 16-jarige Ruud Bosman zonder veel aarzelen in het ijskoude water van de Wagnerkade in Heemstede, waar onder de brug bij de ijsbaan twee kleine meisjes door het ijs waren gezakt. De jongeman bracht beide kinderen op het droge. Toen hij passeerde waren de twee meis jes. de 4-jarige Petra White en haar 7- jarige vriendinnetje Patrice Mutsaerts, die zich aan de rand van het ijs vasthielden, reeds te veel verkleumd om de dreg te kunnen grijpen die hen van de kant werd toegegooid. Ruud Bosman begaf zich in het wak waar hij eerst het kleinste meis je op het ijs tilde en daarna haar vrien dinnetje. Petra White was toen half be wusteloos. Beide kinderen zijn echter weer spoedig op hun verhaal gekomen. In Haarlem zijn vrijdagmiddag om streeks kwart voor vijf een jongen en een meisje door het ijs gezakt. Het waren de vijfjarige Marianne Hoogwerf en de even eens vijfjarige Ferry Everdinge, die naast eikaar in de Delftstraat in Haarlem wo nen. De kinderen speelden op het ijs van de Delft nabij de Delftstraat. Beide kinderen werden door familiele den uit de Delftstraat gered. Het jonge tje werd op het droge gebracht door dc 27-jarige H. Hoogwerf en het meisje werd gered door de 33-jarige A. Everdinge. Het jongetje was buiten bewustzijn. Onmiddel lijk werd kunstmatige ademhaling toege past. Beide kinderen zijn naar het Marine hospitaal in Overveen gebracht, waar ze ter verpleging zijn opgenomen. Er is geen levensgevaar. Rotterdam. Geslaagd voor het kan didaatsexamen economische wetenschap pen J. P. van Dok, Haarlem. Wim Wagenaar (links) kijkt vol te leurstelling naar de wrakstukken van zijn vlieger. Het verkeer in Amsterdam heeft giste ren drie doden geëist. Een 69-jarige in Am sterdam werkzame Chinese kok sprong op het Damrak bij de beurs uit een nog rij dende tram. Hij viel en kwam onder de voorwielen van de bijwagen. Beide benen werden afgereden. Hij is later in een zie kenhuis Overleden. Omstreeks kwart voor vier kwam de 32- jarige ongehuwde automobilist C. Wouda 'uit Santpoort op de Haarlemmerweg om het leven. Hij botste met grote, snelheid tegen een lichtmast op. Ruim een half uur later werd de 62-jarige grondwerker C. van Maasdam op de „Cornelis Le.lylaan door een vrachtauto aangereden. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis over gebracht. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. Bij een autobotsing in Westbroek is de vijfjarige Jannie van den Berg om het le ven gekomen. Zij en haar moeder reden mee in een bestelauto die tegen een stil staande vrachtwagen botste. Mevrouw Van den Berg werd gewond en moest in een ziekenhuis in Utrecht worden opgenomen. Op het terrein van de Shell in Rotter dam is een vrachtauto tegen een personen wagen gebotst. De bestuurder van de per sonenauto, de 60-jarige vertegenwoordiger G. J. Hoogeweij uit Rotterdam, werd ern stig gewond. Tijdens zijn Overbrenging naar een ziekenhuis is hij overleden. Op de rijksweg Hengeio-Enschede is gis teravond de 3l-jarige bromfietser C. J. A. M. van Kuik uit Hengelo tweemaal aan gereden. Toen hij de weg wilde oversteken werd hij geraakt door een uit Enschedé komende personenauto. Hij werd op de an dere weghelft geslingerd ên daar overre den door een bestelwagen. Hij was op slag dood. Stuntman Wim Wagenaar heeft vrij dagmiddag ten aanschouwe van tientallen pers- en televisiemensen en vele belang stellenden voor de tweede maal een vlucht gemaakt achter een sportwagen. Bij de laatste vlucht van de 27-jarige Amsterdam se stuntman wist hij zijn vlieger niet meer in bedwang te houden en stortte hij neer van ongeveer vier meter hoogte, terwijl zijn snelheid nog zeker veertig a vijftig kilometer bedroeg. Wagenaar zelf liep geen letsel op. De vlieger werd echter to taal vernield. Aanvankelijk zou Wim Wagenaar vrij dagmorgen op het Circuit van Zandvoort zijn officiële poging wagen. Donderdag wa ren zijn proefvluchten succesvol geweest. Burgemeester mr. H. M. van Fenema van Zandvoort oordeelde dat Wagenaars vlie- AUTOMATIC TOASTER f69.50 6263. Ja, ze zouden iets anders moeten verzinnen maar wat? Daar moesten ze eens goed over nadenken. Stor kon nu wel op de dieren schieten, maar alleen met pijlen zonder punt; want hij wou ze wel aan 't schrikken maken, maar niet verwonden. Weet je wat, zei Stor. Laten we onze kaboutermannen om hulp gaan vragen. Die zullen er wel iets op weten! Dat zouden ze dan maar doen. Maar eerst moesten ze wachten, tot het donker was, want de kwauwauers, die altijd nog buiten op wacht zaten, mochten hen niet zien ^388kC. ER 6AAT TOCH MAAR NIETS BOVEN MIJW i 60ED6, OUDE PUP/ DE KOFFIEPOT SNURKT NIET - DAAR KAN IK re CCPEVHtGtNi gerij een te gevaarlijke bezigheid was en hij verbood de stunt. Iedereen was echter al uitgenodigd, zo dat Wagenaar en zijn helpers besloten op een voor het verkeer afgesloten weg langs het Noordzeekanaal een poging te wagen. In een colonne van zeker twintig auto's trokken de supporters, journalisten en fo tografen op naar het afgesproken punt. Een passerende politiewagen deed ieder een het hart vasthouden. Wat er verraad in het spel? De agenten reden echter niets vermoedend door. Wim Wagënaar stelde zich op achter de witte Mercedes-sport en even later kwam hij toen de snelheid groter werd van de grond. De camera's snorden en de fotografen schoten achter elkaar de pla ten, die wij gistermiddag reeds van de po gingen van donderdag publiceerden. Bij de vierde poging kreeg de wind op ongunstige wijze vat op de vlieger. Wim Wagenaar werd heen en weer geslingerd en tenslotte belandde hij met een forse klap in de berm en daarna op de rijweg. Een fractie van een seconde later stond hij al weer. De vlieger, waarmee hij bo ven de Middellandse Zee achter een race boot tot een hoogte van ruim honderd me ter was gestegen, was totaal vernield. „Hoe kom ik aan een nieuwe vlieger?" was Wim's eerste reactie. Hij wreef met een pijnlijk gezicht zijn heup en keek mis prijzend naar de deuk in zijn valhelm. „Waar doe je dit nu eigenlijk voor?" werd hem gevraagd. „Tja, voor de re clame, hè?" luidde het antwoord. „Ik ga straks réclamevliegen." Wim Wagenaar die een bekende figuur is op het Amsterdamse Leidseplein, heeft deze zomer aan de Franse Rivièra het wereldrecord „vliegen-achter-speedboats" gevestigd. Het spreekt vanzelf dat zijn poging om boven land te vliegen levensgevaarlijk is Dat bevestigde ook impressario Lou van Rees (zelf vlieger van formaat), die bo ven water ook tot grote hoogte wist te komen. Omspoeld door persmensen heeft Wim Wagenaar in het Amsterdamse café Schel- tema nog van zijn ervaringen verteld. Een nieuwe vlieger is voorlopig zijn grootste wens. Maar die kost liefst tweeduizend gulden. WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f 43.50 ::X:X-.-Ay;<wx:.v.s-X*X-X*>X:X Minister-president mr. Marijnen gaat in het Catshuis in Den Haag wonen. Er wordt naar gestreefd, dat de premier be gin maart deze ambtswoning zal kunnen betrekken. De Nederlandse regering heeft destijds het voormalige huis van Jacob Cats aan de Adriaan Goekooplaan gekocht, niet alleen als woning voor de minister president, maar ook voor representatieve doeleinden. Het gebouw is geheel gerestau reerd. Jacob Cats liet op de grond, die hij in 1643 in zijn bezit had gekregen een woning bouwen, waarin hij van 1652' tot 1660 heeft gewoond. Naar de overkant. Een verhuizing naar de overkant van de straat heeft het raadslid A. van der Hoek in Zwartewaal zijn zetel gekost. De grens tussen de ge meenten Zwartewaal en Heenvliet loopt namelijk dwars door deze straat. Mr. Luns naar Londen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, en mr. De Block, staatsecretaris van Buitenlandse Zaken, zullen volgende week donderdag en vrijdag deelnemen aan de ministersconfe rentie van de Westeuropese Unie in Lon den. Dronken achter 't stuur. De rechtbank in Amsterdam heeft in het vierde kwar taal van 1963 136 vonnissen gewezen we gens het besturen van motorrijtuigen on der alcoholinvloed. Bij 135 veroordelingen werd de bestuurder de rijbevoegdheid ont zegd, in twee gevallen voor de maximum- tijd van vijf jaar. Voor de rest varieerden de ontzeggingen van zes maanden tot drie jaar. In 121 zaken werden gevangenisstraf fen opgelegd, variërend van één week tot acht maanden. In 54 gevallen werden boe ten opgelegd, waarvan het bedrag vari eerde van 60 gulden tot 6000 gulden. In drie gevallen werd het betrokken motor rijtuig verbeurd verklaard. Nederlands Ieren. In de bij Venlo ge legen Duitse plaats Kaldenkirchen gaat een schoolhoofd uit Venlo een cursus in de Nederlandse taal geven op verzoek van tal van gegadigden, die voor hun beroëp kennis der Nederlandse taal nodig hebben, zoals personeel van expeditiebedrijven en van de Duitse spoorwegen. Betrapt. Een bewoner van de Amster damse Jordaan zag 's nachts vanuit zijn woning inbrekers bezig in een. garage in de Egelantiersstraat. Hij belde de politie op, die zes radiowagens naar de omgeving van de garage zond, %odat de inbrekers geen kans hadden met hun auto te ont komen in het netwerk van straatjes en steegjes in de Jordaan. Toen de inbrekers in hun auto stapten werden zij gearres teerd. Zij hadden autoolaids. een paar au toradio's. een bandrecorder en een tran sistorradio uit de garage gesto'^n. Beiden zijn goede bekenden van de nolitie. Rechterlijke macht. Tot raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam ls be noemd mr. F. B. Dozy, thans vice-presi dent. van de rechtbank te Amsterdam. Tot. raadsheer in het gerechtshof te Arnhem is benoemd mr. H. E. Ras, rechter in de rechtbank te Arnhem. Het K.N.M.I. deelt mee: Een omvangrijk hogedrukgebied met het centrum boven de Balkan beheerst nog steeds het weer in het grootste deel van Europa. Door de geringe bewolking en de zwakke wind daalt de temperatuur in de nacht aanzienlijk. In de Balkan, Oos tenrijk en Zuid-Duitsland vroor het de af gelopen nacht 15 tot 20 graden, in West en Oost-Duitsland 10 tot 15 graden en in ons land, België, Noord-Frankrijk en Zuld- oost-Engeland 5 tot 10 graden. Ook in het Middellandse Zeegebied is het ongewoon koud. Zélfs in Zuid-Italië, Griekenland en het Midden-Oosten komt in de nacht lich te vorst voor. Op de oceaan ten westen van Ierland is een diepe en actieve depressie tot ont wikkeling gekomen, die in de richting van IJsland koerst. Onder invloed van deze storing neemt de wind in onze streken iets toe uit zuidoostelijke richting met la ter mogelijk ook plaatselijk wat bewol king. Voor het overige wordt voor de ko mende 24 uur in ons land nog weinig ver andering verwacht. De komende nacht zal het weer licht tot matig vriezen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en Buitenland, M e j2 - O ïu SS g a: a S Den Helder onbewolkt zo 1 6 Ypenburg onbewolkt w.stil 1 8 Vlissingen onbewolkt z 1 3 Eelde onbewolkt w.stil 2 9 De Bilt onbewolkt 0 2 9 Twente onbewolkt w.stil 1 9 Eindhoven onbewolkt 0 2 6 Z.-Limburg onbewolkt w.stil 1 7 Helsinki geheel bew. w —4 5 Stockholm onbewolkt w 1 7 Oslo onbewolkt w.stil —4 —12 Kopenhagen zwaar bew. wnw —2 1 Aberdeen half bew. w.stil 4 0 Londen onbewolkt ono 5 3 Amsterdam onbewolkt ozo 2 6 Brussel zwaar bew. w.stil 4 7 Luxemburg onbewolkt ono —2 —10 Parijs onbewolkt ono 1 6 Bordeaux mist 0 10 3 Grenoble onbewolkt w.stil 5 5 Nice onbewolkt nnw 11 2 Berlijn geheel bew. w 1 4 Frankfort onbewolkt 0 —2 —14 Miinchen mist zzw —6 —15 Zurich geheel bew. wzw —4 5 Genève geheel bew. nnw 1 3 Locarno onbewolkt w.stil 3 4 Wenen onbewolkt w.stil —3 —16 Innsbruck onbewolkt w.stil 0 —12 Belgrado onbewolkt z —8 —16 Athene zwaar bew. n 1 1 Rome licht bew. no 11 5 Ajaccio zwaar bew. O 15 4 Madrid geheel bew. w.stil 10 3 Mallorca regen w.stil 15 10 Lissabon onbewolkt no 18 8 Zondag 19 januari Zon op 8.39 uur, onder 17.03 uur. Mèan op 11.03 uur, onder 22.25 uur. Maandag 20 januari Zon op 8.38 uur, onder 17.04 uur. Maan Op 11.29 uur, onder 23.42 uur. Maanstanden 22 januari 06.29 uur eerste kwartier 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 18 januari Hoog water 6.01 uur en 18.14 uur. Laag water 1.43 uur en 13.59 uur. Zondag 19 januari Hoog water 6.39 uur en 18.55 uur. Laag water 2.16 uur en 14.35 uur. Maandag 20 januari Hoog water 7.21 uur en 19.39 uur. Laag water 2.52 uur en 15.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort t 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2