Sjoukje Dijkstra kon kür meer als goede training opvatten door Dr. H. Riemens (oud-gezant der Nederlanden) §v* Blunder zou Rus Keres wel eens nog verder kunnen terugwerpen Regine Heitzer was toch geïmponeerd Liebrechts lootte niet al te best vertrouwd middel voor moderne magen Portisch wellicht ongekend hoog Gelukstelegram voor Cassius Eerst paar nachten flinke vorst, dan pas vergaderen AMSTELVEENSE PROLONGEERDE HAAR EUROPESE TITEL Helft van krachtmeting in Beverwijk zit erop ZATERDAG 18 JANUARI 1964 Onbereikbaar Gekeerd Staatssecretaris stuurde Sjoukje Dijkstra telegram Schaatsevenementen voor zondag Met Moe openingsduo op 5000 meter in Oslo üiiaii liüi Meestergroep Elfstedenvereniging: Sjoukje Dijkstra wordt zo langza merhand een vertrouwd figuur op het erepodium. Links van haar staat Regine Heitzer, rechts lacht de Fran- gaise Nicole Hassler. Nooit heeft Sjoukje Dijkstra een titel gemakkelijker behaald dan gisteravond in Grenoble. Voor de vijfde achtereenvolgen de keer stapte zij op de hoogste trede van het erepodium dat jaarlijks wordt opge bouwd om de drie beste kunstrijdsters van Europa te huldigen. Sjoukje Dijkstra wist voordat zjj het jjs opgleed voor haar kür al dat het bouquet bloemen voor de kam pioene voor haar zou zijn. Haar voor sprong na de zes verplichte figuren was immers zo groot, dat niemand deze afstand meer zou kunnen overbruggen. Sjoukje won, maar haar kür reed zjj gevoelloos en zonder hart. In een halfmislukte dubbele salchow moest zij zelfs om zich no enigszins staande te houden met beide handen steun zoeken op het ijs. De overige sprongen die zij in haar programma had, waarbij o.a. dubbele axels, dubbele salchows, dub bele rittberger, cherryflips en pirouettes gelukten alle maar werden toch niet uit gevoerd met de zekerheid die een groot kampioene waardig is. Sjoukje was al te zeker van haar titel. En daardoor vatte zij deze kür meer op als een training voor de komende Olympische Spelen in Innsbruck dan als een programma dat iemand tot een wer kelijk Europees kampioene kroont. De cijfers die Sjoukje Dijkstra van de jury kreeg waren tweemaal 5,7 en tweemaal 5,8 voor de inhoud en eenmaal 5,6, drie maal 5,7 en tweemaal 5,8 voor de uit voering. Een vrij eenstemmige jury dus. Regine Heitzer, die als 20ste van de 21 deelneemsters reed, was door de hoge cijfers waarmee Sjoukje Dijkstra was be loond kennelijk geïmponeerd. Zij reed een volkomen verloren wedstrijd, miste twee dubbele axels en een dubbele sal chow. De afstand tussen haar en Sjoukje Dijkstra werd hierdoor nog groter dan voorheen. De beste vrije rijdster van de avond was de Oostenrijkse Helli Sengstschmidt, hoe wel zij niet met de hoogste cijfers werd beloond. Zij verwerkte in haar kür van 4 minuten alle sprongen tweemaal. Het is onmogelijk in een dergelijke korte tijd meer te tonen. Dat zij mindere cijfers kreeg dan Sjoukje Dijkstra was een dui delijke tekortkoming van de jury, in het bijzonder van het Noorse lid, dat in tegen stelling tot de anderen, die tot 5,8 en zelfs 5.9 kwamen, niet verder reikte dan tweemaal 5,4. De charmante Franse kampioene Nicole Hassler, gekleed in een lichtblauw cos- tuum, afgezet met witte stroken kant, maakte duidelijk aanspraak op de tweede plaats. Prachtige pirouettes razend snel gedraaid wisselde zij af met dubbele ritt- bergers en salchows. Zij kwam ondanks voortreffelijke cijfers niet verder dan de derde plaats. De tweede was door haar slecht gereden verplichte figuren onbe reikbaar. De uitslag luidt: 1. Sjoukje Dijkstra (Ned:) plaatscijfer 9, 2330,7 pnt; 2, Regina Heit zer (Oost.) 21, 2224: 3. Nicole Hassler (Fr.) 28, 2214; 4. Sally Ann Stapleford (GB.) 43, 2098,2; 5. Helli Sengstschmid (Oostenr.) 54, 2104,6; 6. Diana Clifton-Peach (GB) 65, 2046.7 (majoriteit); 7. Inge Paul (Did.) 64, 251.5; 8. Carol Ann-Warner (GB) 79. 2013,7; 9. Ingrind Ostler (Oostenr.) 78. 2026,7; 10. Jana Mrazkova (Tsjech.) 82, 2003,-. Het verloop van het tweede drietal figu ren heeft de kansen in de strijd om de Europese herentitel vrijdag volledig doen keren. De Duitse kampioen, Manfred Srhnelldorfer, die na drie figuren de lei ding had, raakte zijn voorsprong geheel kwijt. De Fransman Alain Calmat heeft de ieding met 12 tegen 19 als plaatscijfer en 1173,6 tegen 1159,1 als puntentotaal. Calmat bezet bij de meerderheid van de juryleden de eerste plaats. Alain Calmat zal zijn titel dus prolongeren. Daar valt nauwelijks nog aan te twijfelen. Wouter Toledo, Nederlands vertegen woordiger in dit Europese elitegezelschap, heeft zich ook in de laatste serie verplichte figuren kunnen handhaven op de elfde positie, die hij donderdag al innam. Hij heeft een geringe achterstand op de Ita liaan Abbondati. Het staat echter vast dat Toledo, die in de figuren van vrijdag geen grote fouten maakte, met uitzondering van die ene keer dat hij even zijn tweede voet op het ijs moest bijplaatsen, in het vrije rijden van vandaag geen kans zal krijgen De staatssecretaris van Onderwijs, Kun- stn en Wetenschappen, drs. L. J. M. van de Laar, heeft Sjoukje Dijkstra in haar hotel in Grenoble het volgende telegram gezonden: „Van harte gelukgewenst met het voor de vijfde maal behaalde Europe se kampioenschap kunstrijden. Nu op naar Innsbruck. zijn positie in het klassement te verbeteren. De volledige stand na de verplichte figuren ziet er bij de heren als volgt uit: 1. Calmat (Fr.) 1173,6 pnt. plaatscijfer 12; 2. Schnelldorfer (W.-Duitsl.) 1159,1, 19; 3. Divm (Tsjechosl.) 1143,7, 28; 4. Jonas (Oost.) 1104,1, 39; 5. Danzer (Oost.) 1093,3, 41; 6. Schönmetzler (W.-Duitsl.) 1046,6, 54; 7. Schwartz (Oost.) 1028,8, 66V2; 8. Dure- ville (Fr.) 1009,9, 741/2; 9. Hugo Dumler (Duitsl.) 989.6, 92'/! (majoriteit); 10. Ab bondati (Italië) 993, 90y2; 11. Toledo (Ned.) 977,3, 107; 12. Markus Germann (Zwits.) 967,5, 108>/2; 13. Evans (Gr.-Br.) 872,3, 109; 14. Peilissier (Fr.) 958,1, 1141/;.; 15. Mehkov (Rusl.) 929,4, 135 (majoriteit). Voor zondag vermeldt de schaatskalen- der van de KNSB nog de volgende evene menten: Grootslagtocht toertocht 40 km, start plaatsen Lutjebroek, Grootebroek en An- dijk. Toertocht Ouderkerk, Botshol, Vin- keveen, 30 km, startplaatsen Ouderkerk, Waver, Meertje in Vinkeveen. Gouwzee tocht via Marken en Volendam, 25 en 50 km, startplaatsen Monnikendam café De Zwaan en Volendam café Van de Hogen. Limmertocht, 20 km, start bij café Admi raal in Limmen. Zesdorpentocht, 25 en 40 km, startplaatsen Beets, Oudendijk, Scharwoude, de Goorn, Ursem, Avehorn Schermervaartertocht, 25 km, startwed- strijdtocht in Stompetoren. Kleine Water- landstocht, toertocht van 35 km, start plaatsen Broek in Waterland bij café Con cordia, Schellingwoude bij de voetbal cabine, Zunderdorp bij café Slochter, Zui derwoude en Monnikendam. Kudelstaart, Aalsmeer, koppelwedstrijd, aanmelden op de baan. Ilper en Oostzanerveldtocht, 35 km, startplaatsen Ilpendam café Berkhof, Hout, Oostzaan de ijsbaan, de lip Drie Zwanen. Zuidhollandse Meren-district, molentocht 30 km, startplaatsen: Leiden café Zomerzorg en Bellevue, Rijpwete- ring, café Bakker. Terwijl u dit leest heeft Rudi Liebrechts wellicht al zijn 5000 meterrit tegen de jeugdige Noor Per Ivar Moe gereden op de gladde ijsspiegel van het Bisletstadion in Oslo. De Nederlandse troef moest na melijk op deze afstand de spits afbijten; een weliswaar niet bijster gelukkige loting, maar Liebrechts vond in Moe gelukkig een vrijwel gelijkwaardige tegenstander. Voor de goede gang van zaken volgt hieronder nog de loting voor zowel de 500 als de 5000 meter. Zondag volgen de 1500 en 10.000 meter. 500 meter- 1ste paar: Antsson (Rusl.) Halbach (O.-Dld.); 2de: Moe (Noorw.)— Günther Traub (W.-Dld.); 3de: Maier (Noorw.)Launonen (Finl.)4de: Koupri- anoff (Fr.)—Sandler (Zweden); 5de: Lie brechts (Ned.)Dawson (G.B.); 6de: Ivan- kai (Hong.)Jumasjev (Rusl.); 7de: Jonny Nilsson (Zweden)Stille (Den.); 8ste: Mal- kin (G.B.)Matusevich (Rusl.); 9de: Ivar Nilsson (Zweden)Stiansen (Noorw.); 10de Jaervinen (Finl.)Helnze (O.-Dld.); 11de: Thepenier (Fr.)—Zimmerman (W.-Dld.); 12de: Johannesen (Noorw.)Martos (Hon.); 13de: Slott (Zweden)Verkerk (Ned.); 14de Thomassen (Noorw.)Jürgen Traub (W.- Dld.); 15de: Salonen (Finl.)Ostashov (Rusl.); 16de: Nottet (Ned.) rijdt alleen. 5000 meter: 1ste paar: MoeLiebrechts, 2de: Günther TraubHalbach, 3de: Stille Malkin, 4de: KouprianoffJonny Nils son, 5de: LaunonenSandler, 6de: Ivankai Antsson, 7de: MaierJumasjev, 8ste: ZimmermannStiansen, 9de: Thepenier Dawson, 10de: VerkerkJaervinen, 11de: HeinzeMatusevich, 12de: Johannesen Martos, 13de: Ivar NilssonOstashov, 14de SalonenThomassen, 15de: NottetSlott, 16de: Jürgen Traub rijdt alleen. 'm; MS Norac: de grootste hoeveelheid werkza me stoffen in het kleinste tabletje. Norac tegen overtollig maag zuur. Handig dopsye, staat al op de toonbank van Uw apotheker of drogist. j len produkt van de N.V. Algpmeene NORIT Maatschappij Dit is een portret van recente datum van prinses Margriet die morgen haar eenentwintigste ver jaardog hoopt te vieren. (Foto: Max Koot). Komt Keres na de tot nog toe gespeelde acht ronden, 2 punten achter te liggen op leider Portisch? Dat is de allesover heersende vraag van het Hoogovenschaak toernooi, nu de helft van de krachtmeting er op zit. De afgebroken partij Keres- I.arsen is voortgezet, waarbij aanvanke lijk het vermoeden rees, dat de Rus niet de beste zet zou hebben afgegeven. Het viel echter alles erg mee en vrij spoedig kwam een remise-stelling op het bord, die echter nauwkeurig spel verlangde. Of Keres slaperig was of dat het ochtenduur hem „schaakdenktechnisch" niet. gelegen kwam weten we niet, doch <??rstdeed de Rus een zwakke zet, om vervolgens zelfs een simpele combinatie te overzien. Het gevolg kan zijn, dat de opnieuw afgebroken partij voor hem ver loren gaat: voorlopige analyses wijzen in deze richting. Daar het duel Keres-Ney uit de zeven de ronde remise werd, ondanks pogingen van de Est om tot aanval te komen is de kans groot, dat Keres op 51/» punt komt. Daartegenover staat, dat de onverstoor bare Portisch in een eindspel tegen Bo botsov (wit) heeft afgebroken, dat hem winstkansen biedt. In dat geval zou de Hongaar 7'/s uit 8 bijeen hebben gespeeld, welker score ongekend hoog moet wor den genoemd. Dat dit verschil tussen Ke res en Portisch met nog 7 ronden zou kunnen worden ingelopen is uiterst on aannemelijk. In een aanvalspartij, waar aanvankelijk slechts weinigen in geloofden, won groot meester Larsen uit Kopenhagen in grote stijl tegen Van Scheltinga. Als de zaken lopen zoals de prognoses willen zal Lar sen 7 uit 8 halen. Tenslotte is er nog Ivkov, die onge slagen alle kahten uit kan. Het is eoh ter de vraag of hij de afgebroken partij tegen Darga tot winst zal kunnen voeren Het eindspel biedt technisch grote moei lijkheden en is vermoedelijk van het standpunt der theorie uit gezien voor bestemd tot puntenverdeling. Een aardi ge aanvalspartij leverde Lengyel tegen Dunkelblum. We beleefden in deze partij zelfs mat op f8. DE E.E.G. EN DE PRIJZEN In de laatste maanden van het afgelopen jaar is Neder land verrast door een prijsbe weging, zoals die sedert de tweede wereldoorlog niet meer was voorgekomen een on voorzienbare, ongelijkmatige en schoksgewijs verlopende reeks van stijgingen. Het bracht geen baat dat er van officiële zijde aandacht aan deze ontwikkeling werd ge schonken, want behalve enige weinig zeggende verklaringen die echter alle de neiging hadden het verschijnsel te mi nimaliseren kwam er uit Den Haag niet veel leiding Die prijzen, welke wel gecon troleerd waren (en wie weet eigenlijk, welke dat precies zijn?) mochten hier en daar vrij fors en nogal frequent om hoog gaan brood, melk, boter en suiker onder meer. Of wel de regering had weinig be langstelling voor een vraag stuk, dat de meeste gezinnen van het land terdege bezig houdt (om van de zwaar be laste alleenstaanden niet te spreken), of anders gaf zij de voorkeur aan sussende uit spraken boven een analyse van het probleem en zijn oorzaken Tegelijkertijd werd een loon- actie gevoerd, krachtiger dan we die in de naoorlogse jaren gewend waren geworden. Wanneer Nederland, volgens de woorden van de secretaris generaal van Economische Za ken, professor Brouwers, heeft afgedaan als goedkoopte- eiland van Europa, dan heeft het tevens opgehouden het land te zijn met de minst ver stoorde arbeidsvrede, met de zeldzaamste stakingen. Acties buiten de zogenaamde erkende vakbeweging om, georgani seerd van binnen bepaalde be drijven uit, deden velen in en buiten die erkende vakbe weging de angst om het hart slaan, en zij droegen er waar schijnlijk heel wat toe bij dat alle fasen van het georgani seerd overleg zich snel akkoord verklaarden met voor Neder landse begrippen bijzonder forse loonsverhogingen in de collectieve arbeids-overeen- komsten welke aan het begin van dit jaar of aan het einde van het eerste kwartaal ver nieuwd moesten worden. De prijsbeweging van de af gelopen maanden liep dus vooruit op een vermeerdering der produktiekosten, welke nu eenmaal onafscheidelijk ver bonden is aan loonstijgingen. Tot die stijgingen in de pro duktiekosten zullen, op wat langere termijn, waarschijnlijk belastingverhogingen gerekend moeten worden, want de over heid, die een groot deel van haar uitgaven besteedt aan ambtenarensalarissen, bleef deze keer niet achter maar kende haar dienaren per 1 ja nuari jongstleden de volle tien percent verhoging toe. Of echter de prijsstijgingen reeds volledig de kostenstij gingen welke het gëvolg zijn van de hogere lonen en sala rissen hebben verwerkt, is een vraag waarop het prijsverloop in de maanden die komen gaan wel antwoord zal geven waarschijnlijk is dit niet het geval geweest, en staan ons nieuwe prijsstijgingen te wach ten. Dat dit de loonsverhogin gen, welke juist zijn overeen gekomen, voor een groot deel zo niet geheel illusoir maakt, kan niet worden ontkend. Zo dat wij aan het eind van het verhaal even ver zijn als aan het begin, met dit verschil al leen dat alles een stuk omhoog is gegaan. Met het onver mijdelijke bezwaar, dat der gelijke verhogingen ongelijk drukken op de verschillende groepen: lang niet iedereen is in staat om de duurte op een ander af te wentelen. Het ligt niet in onze bedoe ling om aan deze simpele, duidelijk waarneembare feiten, zwaarwichtige prognoses en conclusies te verbinden. Wel willen wij echter trachten over onze grenzen heen te zien, om aan de ontwikkeling bij ons haar plaats te geven in het grotere verband, waartoe Nederland sedert de stichting van de E.E.G. nu eenmaal be hoort. De prijsstijgingen van de af gelopen maanden hadden voor een deel een externe, buiten Nederland gelegen oorzaak. Het prijs- en loonpeil is in de overige landen van de Euro pese Economische Gemeen schap vrij wat hoger geweest dan dat in ons land het geval was. Achteraf kunnen wij ons afvragen, waarom de Neder landse regeringen sedert 1957, het jaar van de totstandkoming van het E.E.G.-verdrag, zo krampachtig ernaar hebben gestreefd om ons lage loon- en kostenpeil in stand te houden, waar toch in al die jaren de vraag naar onze produkten en diensten reeds zodanig was, dat wij nauwelijks of slechts met vertraging aan de vraag van binnen- en buitenland konden voldoen. Maar tot voor kort gold het bijna als een ge loofsartikel bij de meeste poli tieke partijen en bij onze eco nomen, dat aan dit peil niet ge tornd mocht worden. Terwijl Nederland overal uit moest zien naar vreemde arbeids krachten, om aldus de produk- tie aan de gang te houden, bleek het niettemin ondoenlijk voldoende woningèn te produ ceren om aan de meest nood zakelijke behoeften te vol doen. De grote toeneming van de goudvoorraad bij de Neder- landsche Bank bewees aan de andere kant, dat de uitvoer van goederen en van diensten door de lage prijzen zodanig werd aangewakkerd, dat tel ken jare een flink overschot werd verdiend aan het buiten land. Het laatste zou bevredi gend geweest zijn zonder het eerste zonder de al te grote krapte op de arbeidsmarkt en zonder de woningnood. Moeten wij onze economen en politici hard vallen over hun uitspraken van gisteren, waarin men vergeefs zou speu ren naar een critiek op de Nederlandse loon- en prijzen politiek? Veeleer dan dit te doen, willen wij die wijze woorden van Ortega y Gasset in herinnering brengen, welke wij enige weken geleden lazen aan de kop van deze krant: ,.De wereld van vandaag is an ders dan die van gisteren, maar het is pas morgen dat wij zullen beseffen hoe zij ver anderd is". Zo ook hier. Alleen, laat ons niet volharden in een kijk op de wereld van nu die nog slechts past bij die van gisteren of liever, bij die van vóór de sluiting van het E.E.G.-verdrag. Laat ons lie ver zien, wat wij van het bui tenland om ons heen kunnen leren, en nagaan of er niet een gemeenschappelijke aanpak van het monetaire probleem mogelijk Is, zodat het inflatie gevaar gekeerd wordt. Het woord inflatie doet mis schien wenkbrauwen fronsen vooral bij hen die de prijs stijgingen van de afgelopen maanden als een bagatel aan dienden. Maar te dien aanzien heeft men in andere E.E.G.- landen, met name in Frankrijk en Italië, al heel wat droevige ervaring. Precies wat zich bij ons de laatste tijd heeft voor gedaan, kent men daar door en door. Die ontwikkeling van prijzen en lonen is, eenmaal goed op gang gekomen, vrijwel niet te stuiten. Professor Ver rijn Stuart wees op de ge varen, welke hieruit kunnen ontstaan voor de betalings balans. Maar zal er ergens in Nederland één werknemer te vinden zijn, of één fabrikant of winkelier, die af zal zien van een haalbaar voordeel om dat dit een ietsje schadelijk voor de betalingsbalans van het land kan zijn? De ervarin gen elders leren, dat niemand daar een zier om geeft! En dit nog geheel afgezien van het niet te ontkennen feit, dat wij zo juist naar voren brachten: er is een ferm overschot op die betalingsbalans geweest in de afgelopen jaren, dus een stoot je kan zij wel hebben! Een ander argument doet het misschien beter. Uiteindelijk profiteert nagenoeg niemand van een sterke opwaartse be weging van lonen en prijzen. Zoals de zaken nu bij ons staan, zou er een nieuwe scherpe loonactie moeten ko men om de gevolgen van de recente prijsstijgingen (die de laatste niet zullen zijn!) te hel pen opvangen. Maar niemand heeft erg veel plezier in sta kingen, het publiek niet en de stakers niet de fabrikanten al evenmin. Wil men aan een loonsverhoging werkelijk wat hebben, dan is het zaak dat de gulden in waarde niet al te veel vermindert. Misschien is het mogelijk, de verlangens naar meer wat te matigen door de nadruk te leggen op de noodzaak om de koopkracht van ons geld te behouden. Naar ons gevoelen moet een dergelijke actie niet als een op zichzelf staande Neder landse zaak worden bezien, doch dient zij ingepast te wor den in het E.E.G.-verband, dat immers meer en meer be palend is voor het peil van onze prijzen en lonen. De monetaire politiek in tegenstelling tot de handels politiek is een zaak geble ven voor ieder land afzonder lijk, en dit is een fundamen tele zwakte van de verdragen van Rome. Er is, in aller be lang, veel te zeggen voor een gemeenschappelijke aanpak van het inflatievraagstuk door en binnen de E.E.G. En dat kan tevens een goede manier zijn om het gesprek over de ver dere Europese integratie weer op gang te brengen. Een an dere keer hopen wij deze ge dachten uit te werken. rir-rrr-- ~r i - r "ir ~r_—-innin r Zuidema heeft zich opnieuw tot 50 per cent opgewerkt. Hij won een aantrekke lijke partij van De Rooi, die tegen het slot in een onhoudbaar pionnencindspel belandde. Van den Berg zorgde voor een sensatie. Tegen Donner speelde hij een paard naar h5, in de veronderstelling, dat het beestje tweemaal dekking genoot, zo als de situatie vereiste. Wie beschrijft zijn schrik toen zijn dame op d2 bleek te staan ipv. op e2: een zeldzaam optisch zelfbedrog. In de meestergroep trok de strijd tus sen Lehmann en Flesch de aandacht. Het was een ontzaglijk wilde partij, die plot seling verzandde. Smederevac remiseerde met Litmanowicz en bleef aldus de kop met Lehmann delen. Bergsma kende de theorie iets minder goed, dan de anders altijd on-orthodoxe Van Geet. Het kostte de witspeler zijn koning. Sandor-Gibbs is ver daagd in vrijwel gewonnen stand voor wit. De uitslagen van de achtste ronde lui den: Larsen (Den.)Van Scheltinga (Ned.) 1-0, Zuidema (Ned.)De Rooi (Ned.) 1-0, Bobotsov (Buig.)Portiscii (Hong.) afg., Lengyel (Hong.)Dunkelblum (Belg.) 1-0, Van den Berg (Ned.)Donner (Ned.) 0-1, Parma (Joegosl.)—Filip (Tsjechosl.) rem., Darga (W.-Duitsl.)Ivkov (Joegosl.) afg., Keres (Rusl.)Ney (Rusl.) remise. Na acht ronden luidt de stand: 1. Por tisch 6V2 pnt. plus 1 afgebroken partij, 2. en 3. Ivkov en Larsen 6 plus 1 afg., 4, Ney 6, 5. Keres 5y2 plus 1 afg., 6. en 7. Parma en Filip 5, 8., 9. en 10 Donner, Lengyel en Zuidema allen 4 pnt., 11. Van Scheltinga 3, 12. Darga 2'/2 plus 1 afg., 13. Bobotsov 1 plus 1 afg., 14. en 15. Dun kelblum en De Rooi 1, 16. Van den Berg Vs. Meestergroep: 1. en 2. Smederevac en Leh man 3 pnt., 3. en 4. Kieninger en Flesch 21/2, 5. en 6. Kramer en Muller 2. Stand dames: 1., 2. en 3. Karakas, Ko- narkovska en Zatulovskaja lVz pnt., 4. Niclau 1 plus 1 afg., 5. en 6. Ivanova en Jovanovic 1, 7. Litmanovic Vz plus 1 afg., 8. en 9. Chaude de Silans en Heemskerk 0 plus 1 afg., 10. Timmer 0. Cassius Clay is 22 geworden en de huidige wereldkampioen zwaargewicht boksen Sonny Liston, die 25 februari zijn titel tegen Clay op het spel zal zet ten, is dat niet ontgaan. Clay, genoeg zaam bekend om zijn pugilistieke, maar vooral om zijn oratorische kwaliteiten, heeft zich in Miami Beach, de stad waar het gevecht zal worden gehouden, gevestigd en viert het heuglijke feit met een enorm feest. Liston bevindt zich in Las Vegas, „om dat schreeuwen van Clay tijdens zijn voorbereiding tenminste niet te horen", maar liet van zijn belangstelling voor Cassius blijken door hem een telegram te sturen met de volgende inhoud: „Beste Cassius, ik hoop dat je een prettige verjaardag hebt. Ik heb een verrassing voor je, maar dat bewaar ik tot de 25ste februari, dan zal ik je die persoonlijk geven. Wind je dus niet te veel op tijdens de festiviteiten, anders kun je misschien op die datum niet aanwezig zijn". Het bestuur van de Elfstedenvereniging heeft na onderling telefonisch contact be sloten zeker tot en met zondag nog niet in vergadering bijeen te komen om over een eventuele elfstedentocht te praten. ,Het zal nog een paar nachten dertien a veertien graden moeten vriezen willen wij over een Elfstedentocht gaan piekeren," aldus de secretaris, de heer H G. van Slooten. „Er wordt hier en daar in de provincie wel druk gereden maar de toestand van het ijs is nog lang niet zo, dat wij er tien duizend mensen op los kunnen laten."

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4