CALMAT met naar Europees vlag en wimpel kampioenschap mm lil Schaker Larsen beleefde slecht weekeinde Biljartbond ontsnapte aan een bestuursimpa e Herenploeg van Concordianen naar districts tweede klasse Ook Nederlands record bij de cadeaus voor Eddie van Es Schaakster Palm herstelde zich prachtig in tweede damesploeg Toledo zakte naa; veertiende plaats bij de kunstrijder Weer voorstel voor „open" Wimbledon Haar de kandidaat voor gewest kreeg geen schijn van een kans Zege van 21-15 op ploeg van ZVM Zwembaddirecteur ook onderscheiden Steijn bereikte in IA betere positie Sombere dagen voor groep Nederlanders Twee keer remise van Langeweg in Hongarije Ongelukken in de Rallye Monte Carlo 10 NEY OVERSCHREED RUIMSCHOOTS MEESTERRESULTAAT Mr. Van der Heyde is voorgesteld als voorzitter van KNLTB Costiusbekcr voor DJK De 23-jarige Fransman Alain Calmat i zaterdagavond in het ijsstadion van Gre noble met vlag en wimpel voor de derde achtereenvolgende maal Europees kam pioen kunstrijden geworden. Hij was al nr dr verplichte figuren, waarin hij een aan vankelijke achterstand op de Duitse kam pioen Manfred Schnelldorfer in de laat ste, moeilijkste onderdelen knap had weg gewerkt, als lavoriet gedoodverfd. Uit Oberstdorf was echter onlangs het bericht gekomen, dat Schnelldorfer de Duitse titel met o.a. bijzonder goed vrij rijden had gewonnen en zo was er ook ergens in de ze laatste avond van de Europese kam pioenschappen nog de spanning gekomen, dat de lange, donkere Miinchenaar de fi nals wellicht erg interessant zou kunnen maken. Het rijden van Schnelldorfer, die vóór Calmat aan de beurt kwam was echter minder briljant dan verwacht en voorspeld werd. Zijn sprongen waren weer hoog en technisch voortreffelijk, maar het geheel was een wat zwakke demonstratie met de toch al weinig inspirerende muziek als achtergrond. En toen de 20-jarige Man fred hier en daar ook blijk gaf niet geheel vast op het ijs te staan, was het duidelijk dat de allerhoogste cijfers voor hem zou den uitblijven. De Engelse mevrouw Da- Vis had er zelfs niet meer dan tweemaal een 5.5 voor over. Met zijn totaal van 1018 punten voor de kür bleef Schnelldorfer on der zijn prestatie van het vorig jaar. De voornaamste concurrent had sterk te leurgesteld, dus kon voor de fel gecon centreerde Calmat de rode loper al wor den klaargelegd Zelf zou Alain echter la ten zien, dat ook een Schnelldorfer in top vorm hem niet had kunnen bedreigen. Al in het eerste, razendsnelle deel van zijn kür op de muziek van een felle, jagende Roemeense hora, wervelde hij over het ijs alsof er helemaal geen contact met de baan bestond. Alles ging in snelle opeen volging als vanzelfsprekend, foutloos en zonder moeite. Pas toen Calmat bij het neerkomen uit zijn beroemde drievoudige rittberger even wegslipte, werd men zich er van bewust, dat ook hij een fout kon maken, dat ook hij zich met maar heel smalle ijzers over het ijs bewoog. De ca dens werd er echter niet door verbroken, het tempo had er niet onder geleden en de Fransman, die bij alles wat hij deed met zijn formidabele techniek en zijn gro te muzikaliteit door de 3000 landgenoten op de tribunes met applaus werd begeleid, sprong en tolde onbedreigd naar zijn derde titel. De jury bleek eveneens onder de in druk van Calmats rijden te zijn. Met twee maal 5.7, vijfmaal 5.8, tienmaal 5.9 en van de Hongaar Hajos eenmaal het absolute maximum zes voor de technische waarde, kwam de nerveuze Parij se student tot 1954 punten, een hoger totaal dan hij ooit had gekregen. De jury bleef nog even in een gulle bui. De Oostenrijker Emmerich Danzer sloot de rij met een zeer muzikale demonstra tie van mooie passen, maar met te weinig overtuiging in zijn sprongen, dat hij zes- Er bestaat alle kans, dat in 1965 reeds zowel profs als amateurs tennissers in het Wimbledon-toernooi zuilen uitkomen. Het bestuur van de Britse tennisbond besloot vrijdag in Londen om bij het jaarlijkse congres van de Internationale Tennisfede- ratie, dat in juli in Wenen wordt gehou den, een voorstel te doen inzake een open Wimbledontoernooi. Men wil namelijk, als proef, in 1956 en 1966 zowel profs- als amateurs op Wimbledon toelaten. De president van de Britse Tennisbond, Eaton Griffith, zei dat dit voorstel grote kans van slagen heeft, omdat toptennis door het verlies van grote spelers naar het professionalisme min of meer haar aantrekkingskracht heeft verloren. Hij denkt dat Frankrijk dit voorstel zal onder steunen, maar dat Australië, dat de groot ste verliezen heeft geleden, wel met be zwaren zal komen. Het is nu voor de vierde maal, sinds 1960, dat het voorstel voor open toernooien aan het congres zal worden voorgelegd. De Koninklijke Nederlandse Biljartbond heeft zondag tijdens de jaarvergadering op de rand van een ernstige bestuursim- passe gebalanceerd. Oorzaak tot de moei lijkheden was de voorgestelde bekrachti ging van de benoeming van de heer A. Nout tot voorzitter van het gewest het Oosten. Een dergelijke bekrachtiging van een door de leden van het gewest gekozen voorzitter is normaal een hamerstuk in het biljartparlement, maar ditmaal kwam er ernstige tegenstand van het bestuur van de bond. Want automatisch wordt de voorzitter van het gewest lid van 't bonds- bestüur en daartegen verzetten zich de zittende leden van dit college. Dankzij een overwinning van 21-15 op ZVM is de herenploeg van Concordia ge promoveerd naar de district 2e klasse van de competitie zaalhandbal. De tweede plaats is namelijk onbereikbaar gewor den voor ZVM, Rapiditas en de Blinkert 2. Het liep goed in de Concordia-aanval in de eerste helft. De Zandvoorters hadden geen antwoord op de snelle en goed afge werkte aanvallen, terwijl de verdediging van de rood-witten potdicht bleef. Alleen Kerkman kon doelman Oppelaar passeren, Europees kampioen Alain Calmel maal 5.9 verdiende. Danzer kwam door deze prestatie tot een beter totaal voor de kür dan Schnelldorfer en tot een hoger al gemeen totaal en een beter plaatscijfer dan de teleurstellende Tsjech Carol Divin. Di- vin behield echter zijn derde plaats dank zij de regel van de majoriteit. De Nederlandse deelnemer Wouter Tole do kon zich met de top van dit gezel schap uiteraard niet meten. Voor de tech nische waarde van het programma kreeg hij drie cijfers onder de vijf. bij de beoor deling van de artistieke indruk was dat vijfmaal het geval. Het hoogste cijfer was 5.4. Het totaal van Toledo was 17 punten hoger dan een jaar geleden in Boedapest, maar relatief schoot hij hier niet veel mee op, omdat zijn concurrenten intus sen meer vooruit bleken te zijn gegaan. De 893 punten, die hij voor zijn kür kreeg, waren niet voldoende om de Zwitserse kampioen Markus Germann, de Fransman Philippe Pelissier en de Hongaar Geno Kebert onder zich te houden. De officiële uitslag: 1. Alain Calmat (Frankrijk), plaatscijfer 10 2227,6 pun ten; 2. Manfred Schnelldorfer (W-Dld) 20 - 2177,1; 3. Carol Divin (Tsj) 33 - 2118,7; 4. Emmerich Danzer (Oost) 31 - 3133,3; 5. Peter Jonas (Oost) 42 - 2097,1; 6. Sepp Schönmetzler (W-Dld) 56 - 2036,6; 7. Wolfgang Schwarz (Oost) 61 - 2002,8; 8. Giordani Albondati (It) 79 - 1948; 9. Robert Durevill (Fr) 81 - 1939,9; 10. Hugo Dum- ler (Oost) 89 - 1915,6; 14. Wouter Toledo (Ned.) 114 - 1870,3. Er waren zeventien deelnemers. Een recordvestiging als huldeblijk, de tribunes en looppaden gevuld met fees telijke receptie-gangers en op de afschei ding tussen „pierebad" en „diepe" de ju bilaris zelf: B. P. Eddie van Es, veertig jaar directeur van de Amsterdamse sport- fondsenbaden. De jubileumviering van de zestigjarige propagandist van de zwem- ■port in Nederland vond plaats in diens „eigen" Sportfondsenbad Oost, waar sinds de opening in 1929 ruim 1100 wedstrijden zijn gehouden en 3C.009 diploma's werden uitgereikt. Huldeblijken en onderscheidingen waren vele: Jan de Vries, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond, benoem- de hem tot „Vriend van de KNZB", wet houder dr. J. P. Koets stelde de bronzen eremedaille van de stad Amsterdam in het vooruitzicht en aan het slot van de avond bood mr. J. A. C. Bierenbroodspot de jubilaris een prachtig geschenk aan: een reis naar de Olympische Spelen in Tokio. De zwemvereniging het IJ, waarvan Ed die van Es vele jaren voorzitter is ge weest, had voor haar erelid een bijzonde re verrassing in petto: een aanval op het Nederlands record (25 meterbaden) op de 4 x 200 meter vrije slag met de zwem mers Bert Sitters, Harry Ranzijn, Arthur van Oest en Jan Jiskoot. Geen van allen specialisten op de 200 meter, maar met elkaar een team vormend, dat ruim in staat moet worden geacht het uit 1957 da terende record van de LZO Leeuwarden (8.58.2) te verbeteren. De jubilaris fun geerde zelf als starter. Luid toegejuicht legde Sitters de eerste 200 meter af in de nieuwe Amsterdamse kringrecordtijd van 2.08.9. Harry Ranzijn volgde met 2.10.1., wisselslagzwemmer ar- thur van Oest voltooide zijn 200 meter in 2.14.0 en Jan Jiskoot sloot de race af met 2.09.6. Totaaltijd: 8.42.6., ruim vijftien en een halve seconde sneller dan het oude record. De zwemvereniging Het IJ heeft hier mede alle belangrijke Nederlandse esta fetterecords op haar naam gebracht. De derde en vierde ronde van de tien kampen in het Hoogovenschaaktoernooi hebben het afgelopen weekeinde zo hier en daar de nodige veranderingen teweeg gebracht. Het meest verheugende voor de spelers uit Haarlem en de IJmond en om geving was wellicht het prachtige herstel van mej. G. Palm in de tweede interna tionale damesgroep. De Haarlemse was het toernooi met twee, ietwat ongelukki ge nederlagen begonnen maar haar spel was van dien aard dat succes niet zou kunnen uitblijven. Zaterdag werd aangetreden tegen de leidster van het klassement, mevrouw van der Klift maar het was voor mej. Palm geen bezwaar met succes de eerste winst binnen te halen hetgeen tevens eenn mo rele steun werd voor de partij tegen Zbi- kowski. In de winning-mood bracht mej. Palm ook deze partij op haar naam en met een 50 percent score deelt zij nu met enkele anderen de derde plaats achter de Westduitse Hamaoher en de Joegoslavische Jovanovic. Bij de heren kwam in IA Steijn in bete re positie, nadat hij op fraaie wijze de Belg Schumacher klopte en zondag naar een afgebroken positie speelde die hem ten minste remise waarborgt. Bijzonder onfor tuinlijk is in 2A Zwemstra. Hij kon het weekeinde zelfs geen halve punt verga ren en dan te weten dat hij zondag gefor ceerd mat kon geven in 2 zetten maar door tijdsoverschrijding verloor De Santpoorter Bosscher werd IV2 punt rijker in 2B en draait nu mee in het voor ste gelid. Mol, inmiddels in Hoofddorp wonend, is in 3A ongenaakbaar. Hij leidt met 4 uit 4 en neemt dan ook een vrij wel onaantastbare positie in. Zondag had hij enigszins de wind in de zeilen toen zijn rivaal in goede stelling zwak voort zette maar de wijze waarop Mol ervan pro fiteerde was van hoge klasse. De Jong blunderde zaterdag in deze groep in gunstige stelling maar maakte zijn fout zondag weer goed met een sterke zege op zijn plaatsgenoot Duisenberg (IJmuiden). Hij deelt nu de derde plaats. Duisenberg kwam zaterdag wel tot winst maar blijft toch iets beneden de ver wachtingen. Herfst kwam zaterdag een zwakke openingsbehandeling niet meer te boven maar behaalde zondag tegen één der sterkste spelers een overtuigende re mise. Het optreden van S. Herfst in 3B is uit muntend. Hij kwam tot twee uitsteken de overwinningen en voert het klassement met IV2 uit 4 aan. De tweede plaats is hier voor de Heemstede-man Altena. Hij kwam het weekeinde uit met P/2 punt in porte feuille en vormt met een halve punt min der nu de voornaamste bedreiging voor S. Herfst. Wijker (Bloemendaal) miste de aansluiting doordat hij zondag in een ener verend duel werd verslagen vanuit een po sitie waarin winst voor de Bloemendaal- speler waarschijnlijk was. Zijn rivaal vond echter een schitterende probleemzet waar mee Wijkers dromen voorlopig de bodem werd ingeslagen. In groep 4A zijn nogal wat afgebroken en uitgestelde partijen waardoor een on overzichtelijke situatie is ontstaan. Gor dijn (Santpoort); Voorst Vader (Haarlem) en P. Lanser (IJmuiden) hebben echter nog alle kansen. De meest fortuinlijke speler in 4 B was ongetwijfeld Maas uit IJmuiden. Zaterdag boekte hij een snelle remise met de zwar te stukken tegen zijn naaste rivaal Rot om zondag in een somber uitziende partij alsnog over een plotseling falende Duitser Specht te triomferen. Bovendien hielp zijn plaatsgenoot Hölscher hem belangrijk door zijn rivaal naar een afgebroken partij te spelen die gunstig is voor Hölscher. Deze speler en de zich geheel herstellende Haar lemmer Mostert hebben nu 2 uit 4 en kunnen nog een geducht woordje meespre ken. Steeman (Beverwijk) en Van Nieuwen- huizen (Driehuis) kunnen in groep 5 niet goed loskomen, dit in tegenstelling tot De Graaff (Haarlem) die in groep 6 uitste kend op dreef is. Groos ontpopt zich in deze afdeling tot remisekoning. In groep 7 kwam Parson (Santpoort) in de kopgroep terwijl Schouten (Driehuis) met 3V» uit 4 in de achtste groep een fraaie leiderspo sitie inneemt. Hoogland werd in groep 10 twee punten rijker doch toen hadden Verdam, Elskamp, v. d. Lande, Selier en Van Rheenen al voor vijf doelpunten gezorgd. Zonder al te grote moeite konden de Haarlemmers zich naar een 13-4 ruststand spelen. Voor de doel punten zorgden v. d. Lande, Selier, Dom peling, ten Have Verdam en van Rhee nen. De Zandvoortse treffers kwamen op rekening van Kerkman, Drayer en Her man Koper. In de tweede helft raakte Concordia door snel gevallen doelpunten van Drayer (strafworp) en Koper wat van de kook. Het lukte niet meer zo best, maar Zand- voortmeeuwen profiteerde niet voldoende. De achterstand werd weliswaar tot 14-10 teruggebracht, maar Concordia herstelde zich langzaam. Toen 14 minuten voor het einde Kerkman uit het veld gezonden werd speelde Concordia een gewonnen wed strijd. De eindstand was een juiste weer spiegeling van d° krachtsverhouding (21-15). De Blinkert 2 gaf Rapiditas bijzonder goed partij en pas in het laatste deel van de wedstrijd werd het duel beslist, toen Rapiditas kon uitlopen tot 17-12. De eind stand van deze aardige strijd werd 17-13. De dames van Concordia boekten op TYBB een ruime zege. Vooral het mee- snelen van Karin Dankmeijer bracht veel meer vuur in de ploeg. An Kroon kon aan vankelijk de vele op haar afgevuurde scho ten wel keren doch bij treffers van Toos Lenaarts, Hermi Klokkemeijer (3x), Ka rin Dankmeijer (2x), en Adri Hamel bleef zij machteloos. De overwinning van 7-2 was volkomen verdiend. Mejuffrouw Palm Op eenstemmig voorstel van het bestuur heeft de bondsraad van de Koninklijke Ne derlandse Lawntennisbond in zijn verga dering van 18 januari unaniem besloten de heer P. D. A. van der Heijde in de bonds- ledenvergadering van 14 maart kandidaat te stellen als opvolger van de aftredende voorzitter, mr. C. H. Muntz. De 62-jarige heer Van der Heijde maakt sedert 1939 deel uit van de bondsraad van de KNLTB. In 1940 werd hij benoemd tot bestuurslid en werd hij voorzitter van de commissie competitie en toernooien wel ke functie hij thans nog altijd bekleedt. Door zijn langdurig bestuurslidmaatschap en als voorzitter van de commissie com petitie en toernooien is de heer Van der Heyde volledig op de hoogte van alle pro blemen, die zich in de tennisbond voor doen. Larsen, de fantasieschaker uit Kopen hagen, heeft een slecht weekeinde beleefd in de grootmeestergroep van het Hoog ovenschaaktoernooi. Zondagavond won de begaafde Deen weliswaar van Zuidema, maar de dag tevoren had hij kans gezien zijn gewonnen staande hangpartij tegen Keres in remise te laten verzanden en ver volgens van Ney te verliezen. Vooral te gen Keres tastte Larsen mis. Tot twee maal toe versmaadde de Deen, die de stelling grondig had geanalyseerd, de vrij eenvoudige winst, waarna de Rus met spitse tussenzetten puntendeling kon af dwingen. Ney, die dit weekeinde ruimschoots de 6V2 punt goed voor een meesterresul- taat overschreed, moest in zijn afgebro ken partij tegen Larsen ongeveer 20 zet ten in vijf minuten doen, juist op het mo ment dat zijn tegenstander een groots- combinatoir offensief was begonnen. De Deen nam echter teveel risico's en toen de kritieke minuten voorbij waren bleek dat er een groot materieel deficit op de Deense balans rustte. Larsen raakte daardoor ten achter op de Hongaarse kampioen Portisch, die nu al een week lang de leiding in handen heeft. Zaterdag bleek de Hongaar licht ver kouden, en hij besloot toen snel tot remise tegen zijn landgenoot Lengyel. Maar zon dag was hij weer ondernemend genoeg om Van den Berg hard aan te pakken. De Nederlandse meester verweerde zich ech ter hardnekkig en heeft in de afgebro ken partij kans op remise. De Joegoslaaf Ivkov zou op gelijke hoogte kunnen komen met Portisch. Maar dat lijkt alleen een theoretische mogelijk heid. Hij trad zondagmiddag aan tegen Keres. De Russische grootmeester vierde zijn wonderbaarlijke ontsnapping van de vorige dag tegen Larsen met een grootse positie-partij en bereikte in een Spaanse partij duidelijk overwicht. Daar de Rus ook nog een gunstig staan de hangpartij tegen Filip heeft, is de mo gelijkheid groot dat hij in het klassement Portisch tot op een half punt zal benade ren. Het waren opnieuw kwade dagen voor de Nederlandse deelnemers. Een lichtpuntje was dat Donner zaterdag een gunstig eind spel bereikte tegen Parma en de afgebro ken stelling misschien tot winst kan voe ren. Zondag echter verloor de Nederland se grootmeester in 21 zetten van Darga. Een dubbel torenoffer van de Duitser besliste de strijd. Zuidema verloor van Larsen, de Rooi hield het niet tegen Len gyel en Van Scheltinga kon het niet bol- werken tegen Bobotsov. Het enige nog be- Rooi 1 pnt. reikbare lijkt een meesterresuitaat van Zuidema. De Nederlander heeft nu 4V2 punt. en zal in de resterende vijf partijen nog twee punten moeten scoren om aanspra ken te kunnen maken op de meestertitel. De partijen van de tiende ronde voor de grootmeestergroep geven de volgende resultaten: Larsen (Den.)—Zuidema (Ned.) 1-0, Bobotsov (Buig.)—Van Scheltinga (Ned.) 1-0, Lengyel (Hong.)—De Rooi (Ned.) 1-0, Van den Berg (Ned.)—Portisch (Hong.) afgebr., Parma (Joegosl.)—Dunkelblum (Belg.) afgebr., Darga (W.-Did)—Donner (Ned.) 1-0, Keres (Rusl.)Filip (Tsjechosl.) afgebr., Ney (Rusl.)—Ivkov (Buig.) remise. Negende ronde: Ney (Rusl.)—Larsen (Den.) 1-0, Ivkov (Buig.)—Keres-(Rusland) afgebr., Filip (Tsjechosl.)—Darga (Did) remise, Donner (Ned.)Parma (Joegosl.) afgebr., Dunkelblum (Belg.)—Van den Berg (Ned.) remise, Portisch (Hong.)Lengyel (Hong.) remise, De Rooi (Ned.)—Bobotsov (Buig.) 0-1, Van Scheltinga (Ned.)Zui dema (Ned.) remise. Na de tiende ronde luidt de stand: 1. Portisch 8 pnt. plus 1 afgebroken partij; 2. Ivkov 7Vi pnt. plus 1 afgebr., 3. en 4. Ney en Larsen beiden Vk pnt.; 5. Keres 6 plus 2 afgebr.; 6. Filip 5y2 pnt. plus 1 afgebr.; 7. Lengyel 5pnt.; 8. Parma 5 plus 2 afgebr.; 9. Zuidema 4V2 pnt.; 10. Don ner 4 plus 1 afgebr.; 11. Darga 4 pnt.; 12. Van Scheltinga 31/2 pnt.; 13. Bobotsov 3 pnt.; 14. Dunkelblum P/2 plus 1 afgebr.; 15. Van den Berg 1 plus 1 afgebr.; 16. De De uitslagen in de meestergroep (zesde ronde) luiden: Lehmann (Did)—Bergsma (Ned.) 1-0, Müller (Oostenr.)—Flesch (Hon garije) afgebr., Sandor (Hong.)—Van Geet (Ned.) uitgesteld, Henneberke (Ned.)—Kie- ninger (Did) remise, Smederavac (Joego slavië)Gibbs (Gr.-Br.) remise, Litma- novicz (Polen)—Kramer (Ned.) afgebr. Vijfde ronde: Litmanovicz (Polen)—Leh mann (Did) afgebr., Kramer (Ned.)—Sme- derevac (Joegosl.) 0-1, Gibbs (Gr.-Br.)— Henneberke (Ned.) remise, Kieninger (Did) —Sandor (Hong.) remise, Van Geet (Ned.) —Müller (Oostenr.) remise, Flesch (Hong.) Bergsma (Ned.) 1-0. De stand luidt: 1. Lehmann 5 pnt.; 2. Smederevac 4»/2 pnt.; 3. Flesch 3!/2 pnt plus 1 afgebroken partij; 4. Kieninger pnt.; 5. Sandor 3 uit 5. De uitslagen van de vierde ronde in de damesgroep luiden: Timmer (Ned.)— Ivanova (Buig.) afgebr., Heemskerk (Ned.) Konarkovska 1-0, Chaude de Silans (Fr.) —Jovanovic (Joegosl.) 0-1, Karakas (Hong.) —Litmanovicz (Polen) 1-0, Zatulovskaja (Rusl.)—Nicolau (Roem.) 1-0. Dedrde ronde: Zatulovskaja (Rusl.)— Timmer (Ned.) 1-0, Nicolau (Roem.)—Ka rakas (Hong.) afgebr., Litmanovic (Polen) Chaude de Silans (Fr.) remise, Jovano vic (Joegosl.)—Heemskerk (Ned.) 1-0, Ko narkovska (Polen)—Ivanova (Buig.) rem. Na vier ronden luidt de stand: 1. Zatu lovskaja 3/2 pnt.; 2. Jovanovic 3 pnt.; 3. Karakas 2y2 pnt. plus 1 afgebr. partij; 4. Konarkovska 2 pnt.; 5. Ivanova W4 pnt. nemend voorzitter, de heer Chr. J. Bol le, die de vergadering leidde, dat het be stuur de heer Nout niet representatief ge noeg acht om de KNBB in het land t« vertegenwoordigen en dat het bestuur en bloc zijn mandaat ter beschikking zou stellen als de vergadering de heer Nout toch zou benoemen. Dit is aanleiding geworden tot een fel le en zeer geëmotioneerde discussie, waar aan een stemming tenslotte een einde heeft moeten maken. Toen bleek, dat de heer Nout slechts 277 van de 1101 uitgebrach te stemmen op zich had verenigd zodat zijn benoeming tot gewestelijk voorzitter ongedaan was gemaakt en het bondsbe- stuur kon blijven zitten. Bij de daarna volgende bestuursverkiezing werd ir. C. Scheepers uit Rotterdam, die al secreta ris van de bond was, tot opvolger van de tussentijds afgetreden voorzitter drs. J. J. van Vliet gekozen. Ir. Scheepers zal zijn functie als secre taris van de Europese Biljart Bond (CEB) neerleggen, maar in dit college waarschijn lijk terugkeren als vice-president. Een voorstel in die richting zal op de komen de vergadering van de CEB worden be handeld. Het bestuur werd gecompleteerd door de verkiezing van de heer L. A E. Hon- telé uit Bolnes en de aanwijzing van de heer J. Hendriks (Ubbergen) tot voorlo pig lid van het bondsbestuur namens het Oosten. Tal van voorstellen tot wijziging van de reglementen en de statuten, onder meer een voorstel om het bondsbestuur in te krimpen van 13 tot 7 leden, werden af gewimpeld. Zonder enig commentaar werd echter wel een bestuursvoorstel aanvaard, dat de mogelijkheid schept om deelne mers van 65 jaar en ouder aan persoon lijke kampioenschappen medisch te la ten keuren. Diezelfde mogelijkheid geldt trouwens ook voor jongere biljarters, van wie de vereniging, het district of de bond zulks noodzakelijk acht. De mr. D. E. Lioni-beker was toege kend voor de grote activiteit op het ge bied van jeugdbiljarten aan de inspectie voor de lichamelijke opvoeding van de gemeente Amsterdam en werd in ont vangst genomen door de inspecteur, de heer E. Kupers jr. De afgetreden voor zitter drs. J. J. van Vliet werd tot ere lid benoemd. In de zesde en zevende ronde van het zone-toernooi in Keckskemet (Hong.) heeft de Nederlander Kick Langeweg remise gespeeld tegen resp. de Oostduitser Pietsch en de Tsjechische grootmeester Pachman. De uitslagen waren: afgebroken partijen zesde ronde: Langeweg (Ned.)—Pietsch (O.-Dld) remise, Damianovic (Joegosl.) Prameshuber (Oostenr.) remise, Gheorghiu (Roem.)Hecht (W.-Dld) remise, Szabo (Hong.)Matanovic (Joegosl.) 1-0. Zevende ronde: Bhend (Zwits.)—Szabo (Hong.) 1-0, Matanovic (Joegosl.)Trin- gov (Buig.) remise, Pachman (Tsjechosl.) —Langeweg (Ned.) remise, Hecht (West- Dld)—Bilek (Hong.) remise, Prameshuber (Oostenr.)—Hort (Tsjechosl.) afg., Bed- narsky (Polen)—Clarke (Gr.-Br.) afgebr., Pietsch (O.-Dld)Damianovic (Joegosl.) afgebr., Attard (Malta)—Gheorghiu (Roe menië) afgebr Stand: 1. Bilek 5 pnt.; 2. en 3. Hort en Pachman beiden 4J/2 pnt en 1 afgebr. partij; 4. en 5. Hecht en Tringov beiden 4 pnt., 6. tot en met 8. Bednarsky, Da mianovic en Pietsch allen 3>/2 pnt. en 1 afgebr. partij; 9. Matanovic 3V2 pnt.; 10. Clarke 3 pnt. en 1 afgebr. partij; 11. en 12. Langeweg en Szabo beiden 3 pnt.; 13. Gheorghiu 2V2 pnt en 1 afgebr. partij; 14. Bhend 2'/2 pnt.; 15. Prameshuber V/t pnt. en 1 afgebr. partij; 16. Attard V2 pnt. en 1 afgebr. partij. Ondanks het gemak waarmee de rallye rijders voor Monte Carlo hun parcour» konden afleggen, heeft zich toch een aan tal ongevallen voorgedaan. Het eerste ge beurde zaterdag in de omgeving van Maas tricht, toen een landbouwer plotseling van uit een zijweg de hoofdweg opreed en d» Austin Cooper van de Britse dames Pau line Mayman en Valerie Domleo in de flank greep. De wagen sloeg over de kop, raakte in vlammen en brandde geheel uit. De Britse dames sprongen op tijd uit hun wagen. De schade was aanzienlijk. Na een onderzoek in het ziekenhuis bleek Pauline Mayman een been en een rib gebroken te hebben. De verwondingen van mis» Domleo vielen mee: zij liep 's middags in Maastricht al weer te winkelen. Een tweede ongeval overkwam de win naar van de rallye in 1962, de Brit Syd ney Allard. De Brit, die bij de controle aan de Russisch-Tsjechische grens aan zienlijk was opgehouden, trachtte de ver loren tijd in te halen. In de buurt van Köninggratz werd dit hem echter noodlot tig. Hij ramde de slagboom van een be waakte overweg, raakte een juist passe rende trein en werd enige meters wegge sleurd. De wagen ging volkomen verlo ren, maar Allard en zijn co-équipier Mosk stapten ongedeerd uit hun Ford Cortina. Een tragisch ongeval heeft het uitvallen veroorzaakt van een Duitse équipe: de in Oslo gestarte Duitsers Kurt Selzer en Horst von Gundlach, rijdend in een Porsche. Bij hun aankomst in Arnhem, het eerste Nederlandse controlepunt, verna men zij dat de vrouw van één van de rij ders, die haar man in Arnhem wilde be groeten, bij een ongeval in de buurt van het Duitse Emmerich om het leven was gekomen. De Duitsers reden onmiddellijk terug naar Duitsland en staakten uiter aard hun ralley-rit. De Amsterdamse vereniging DJK heeft zondag in het Naardense zwemstadion de in memoriam Bredius Costiusbeker voor heren met 1133,4 pnt. voor de Robben met 1151,5 pnt. en het IJ met 1166,8 pnt. ver overd. Er werden tijdens deze wedstrij den geen bijzondere prestaties geleverd.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10