Politie betuigt spijt over schot op een getuige AGENDA 3 erez ruimt op f Duizenden Nederlanders dit weekeinde op de schaats Tal van branden in ons land gedurende het weekeinde POLLE, PELLI EN PINGO TRESLONG Stor en Fips in het land van Zjoezoe Man werd voor inbreker aangezien „Bevan" heeft critiek op het C.B.R.-beleid Woesteling gepakt na schot in de lucht Vier doden in het verkeer Gouwzee is nog gevaarlijk gezellige avond bijna bedorven door maagzuur „Geen pyromaan", meent officier van justitie Pantserauto stond bij boer in de stal en Nog dit jaar wordt wolmerk ingevoerd Morgen lichte dooi MAANDAG 20 JANUARI 1964 Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk HAARLEM PRIJZEN AANZIENLIJK VERLAAGD /H61/6MAAL ClT6e0RoO6t>! DE TUINSIAN6 MOET 6R \8UKOIU6M.,, ...MAAR MATUURUJK MAAI/ ONDER mr HET REGENT - DAN 6001 IK AU/ES ER WEER SCHUUR 1389'A. Op de bodem Kruiend ijs Verdwaald Nederland bij de eerste gebruikers sr De korpsleiding van de Amsterdamse po litie heeft zich gehaast te erkennen dat het schot, dat een politieman in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft gelost op de 26-jarige monteur J. Bakker, beter ach terwege had kunnen blijven. De heer Bak ker had de politie opgebeld om een in braak te melden, doch werd later door een misverstand voor een van de inbrekers aangezien. Toen hij de benen wilde nemen schoot een rechercheur hem van vier me ter afstand in het linker been. De hqofdcommissaris heeft zondagmor gen een verklaring uitgegeven waarin hij zegt het gebeurde zeer te betreuren. Of er maatregelen tegen de rechercheurs zul len worden genomen zal afhangen van de rapporten die over deze zaak worden op gemaakt. De inbraak had vrijdagnacht plaats in een kledingmagazijn in de Albert Cuyp- straat. De heer Bakker ontdekte dit toen hij om half drie thuis kwam. Hij belde de politie en gaf toen de recherche was ge arriveerd het signalement van de auto waarmee de inbrekers zich uit de voeten hadden gemaakt. Het misverstand ontstond toen een da me op haar beurt de politie telefoneerde en vertelde dat een van de inbrekers met de rechercheurs stond te praten. Omdat dit moest worden onderzocht werd de heer Bakker gesommeerd in de politie auto te stappen en mee te gaan naar het bureau. Hij gaf hieraan geen gevolg en uitgebreide SPUSKAART on b. KI PETEN ƒ6.50 dagelijks OINER.en SOIREÉ. DANSANTE HILLEGOM res:02520.5317 probeerde tenslotte te ontkomen. Bij de ze vluchtpoging werd het schot gelost. In de loop van zaterdag konden vijf man nen, die de inbraak hadden gepleegd, wor den gearresteerd. Omdat de mannen in hun werk waren gestoord werd uit het kleding magazijn niets vermist. In een brief aan de minister van Ver keer en Waterstaat heeft de „Bevan" (Belangen Vereniging Autorijschoolhouders Nederland) ernstige critiek geuit op het beleid van het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen. „Sinds een aantal jaren", aldus de brief, heeft de directie van het C.B.R. de Com missie Overleg Rijscholen aangewezen als gesprekspartner in alle zaken die het rij examen aangaan. Deze commissie wordt gevormd door afgevaardigden van vier rij schoolbonden: de F.N.O.P., ABAN, BBN en BOVAG. Volgens de „Bevan" hebben deze vier organisaties belangrijk minder dan de helft van het aantal rijscholen als leden ingeschreven. In antwoord op een verzoek van de „Bevan" om over examenaange legenheden regelmatig contact te mogen onderhouden, verwees het C.B.R. naar de Commissie Overleg Rijscholen. „Deze com missie", aldus de brief, „stelt zich echter op het standpunt dat alleen rijschoolorga' nisaties, die het standpunt van de vier genoemde bonden onderschrijven, hiervoor in aanmerking komen. Nu het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardig heidsbewijzen alléén deze dictatoriale commissie als gesprekspartner aanvaardt, zullen andere organisaties van elk over leg met het C.B.R. geheel worden buiten gesloten". De „BEVAN" verzoekt de mi nister dringend maatregelen te willen tref fen, „opdat het overleg tussen rijschool houders en C.B.R. op democratische wijze kan geschieden". c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Smetana Kwartet (Haarlems Co mité voor de Kamermuziek). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag al leen 20 u.: „De wereld van Suzie Wong", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Barabbas", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „MiS' daad achter het voetlicht", 14 j. Dinsdag 14. 19 en 21.15 u.: „Ik beken", 18 j. Minerva, vandaag 20 u.: „Een stem in de mist", 18 j. Dinsdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Liefde op «taatsbevel" 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Heeft zij «en kans?", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Binnen «onder kloppen", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10 18 uur en van 20-21 uur Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Gabriëlli en Mouffat. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Wandelgangen StadsschouwburgIn januari werken van de schilder-tekenaar Henk Kleijn. Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103)Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14 17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimilés, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 u. en cfe eerste zondag van de maand van 1315 u. Vishal (Grote Markt), Fototentoonstel ling „Haarlem-Osnabrück" Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot en met 26 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Tot en met 26 januari: Tentoonstelling van kerstvoor stellingen uit eigen bezit. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljoris- straat 32): Tentoonstelling van werken van de Indiase schilder Sushil Mazumdar. Tot en met 22 januari geopend op maan dag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen er Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-28.15 uur. Minerva Theater, dinsdag 20 u.: Lezing over „Jacht onder water" door Bernard Kruysen (Wereldreizigersserie: Heemsteed- se Kunstkring). (Zie verder: „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 17 januari). MAANDAG 20 JANUARI City, 20 u.: „Met de moed der wan hoop". Stadsschouwburg, 20 u.: „Muiterij op de Bounty". Wijkcentrum, Velsen-Noord: 20 u.: Bij eenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. Pieter Vermeulenmuseum. Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 21 JANUARI City, 20 u.: „Met de moed der wan hoop". Stadsschouwburg, 20 u.: „Muiterij op de Bounty". Petrak erk, Spaarnestraat, 20 u.: Ver gadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Cultureel Centrum, 20 u.: Causerie „De gouden draad" door A. van der Nieuwen- huizen voor aquariumvereniging „Vel- sen". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De dode ogen van Londen". DINSDAG 21 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van het zwarte museum". Luxor Theater, 19.30 u.: „Muiterij op de Bounty". (Eén voorstelling). Pas na een schot in de lucht hebben twee Tilburgse rechercheurs zaterdag nacht een dertigjarige schilder uit Tilburg tot bezinning kunnen brengen, nadat de man zich aan de greep van de politieman nen had ontworsteld en aan de haal was gegaan. De schilder was op heterdaad betrapt bij een inbraak in een vogelhandel in de Fabrieksstraat. De man verzette zich bij zijn arrestatie dusdanig dat het kostuum van een der rechercheurs volledig werd vernield. Een poging van een politieman bij om wonenden voor assistentie te bellen leed schipbreuk doordat de bewoners alle me dewerking weigerden. De buit van de in breker bestond overigens slechts uit enig kleingeld, weggenomen uit een geforceer de bureaula. Nieuwe Groenmarkt hoek Zijlstraat Tel. 02500 19405 AUTHENTIEKE TAPIJTEN IN ALLE MATEN De tweejarige M. S. uit Beekbergen is zaterdagavond omgekomen bij 'n auto-on geluk tussen Maarn en Maarsbergen op rijksweg 12. Drie personen werden in een ziekenhuis in Utrecht opgenomen. Een personenauto uit de richting Maarn schoot, waarschijnlijk tengevolge van het springen van een band, door de midden berm, die daar nog niet van een vangrail is voorzien. Op het andere weggedeelte kwam deze wagen in botsing met een personenauto, waarin de heer H. A. C. S. uit Beekber gen met zijn echtgenote en twee kinde ren zat. Daarop reed weer een andere auto in. Het oudste kind uit het gezin S. kwam om het leven. De 22-jarige kweker-exporteur J. K. Hey uit Warmond is zaterdagavond omstreeks zeven uur bij een auto-ongeluk op de rijks weg no. 58 in Krabbendijke om het leven gekomen. Op tot nu toe nog onverklaar bare wijze is de auto, die hij bestuurde, in een flauwe bocht van deze weg in bot sing gekomen met een andere personen auto. Tengevolge van te grote snelheid is een uit Wageningen afkomstige personenauto tegen het spoorwegviaduct ter hoogte van de Kema-fabriek op de Utrechtseweg te Arnhem gereden. Van de vijf inzittenden was de twintigjarige Wageninger W. G. Westland op slag dood. Drie anderen wer den ernstig gewond. Zondagavond is in het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort de zeventienja rige mejuffrouw T. van Manen uit Barne- veld overleden aan de gevolgen van een ongeluk, dat zaterdagavond op de Kallen- broekerweg te Bameveld is gebeurd, toen de achttienjarige motorrijder H. Roest uit Barneveld, bij wie zij op de duo zat, tegen een overstekende ree botste. Alle schaatsliefhebbers in Nederland hebben dit weekeinde hun hart kunnen ophalen en behalve de baantjesrijders hebben gisteren en vandaag ook de rijders van de kleine en grote toertochten eens kunnen laten zien wat zij wel pres teren op de schaats. Duizenden en dui zenden hebben deelgenomen aan de vele toertochten, molentochten, afval tochten, dorpentochten of hoe deze toch ten nog meer mogen heten, die der tra ditie getrouw in ons land worden ge houden, wanneer ijs en weer zich daar voor lenen. Alleen al voor de drie toertochten in de kop van Noord-Holland bonden gisteren geveer zesduizend enthousiasten de schaat sen onder. Ruim drieduizend schaatslief hebbers deden mee aan de Zesdorpentocht die met routes van vijfentwintig en veer tig kilometer langs Beets, Oudendijk, Scharwoude, De Goorn, Ursem en Aven- horn leidde. Voor de toertocht van veertig kilometer door de vier noorderkochen verschenen ruim zestienhonderd deelnemers aan de start en voor de grootslagtocht van veer tig en tachtig kilometer waren duizend deelnemers ingeschreven. Er waren de no dige valpartijen een jongen en een meis je braken een arm maar er waren ook de gebruikelijke curieuze prestaties: zo maakte iemand de gehele zesdorpentocht van veertig kilometer per prikslee. Even eens een niet geringe prestatie: ook een blinde schaatsenrijder slaagde erin deze tocht uit te rijden. v Dat men nog niet alles op het ijs kan In het Noordlimburgse plaatsje Grub- benvorst is zaterdagavond omstreeks ne gen uur een eenzaam gelegen houten wo ning tot de grond toe afgebrand. De be woners, de bejaarde weduwe Beurskens met haar zoon, waren afwezig. De hond, die was achtergebleven, kwam in de vlam men om. Bij een felle uitslaande brand in de per- serij van de n.v. Intra, fabriek van iso latiematerialen te Breda is zondagmiddag naar eerste schatting voor meer dan hon derdduizend gulden schade aan gebouwen, machinerieën, en opgeslagen materiaal aangericht. De brand werd omstreeks kwart voor twee gemeld, onmiddellijk na dat rookkolommen en hoog oplaaiende vlammen op het fabrieksterrein zichtbaar werden. Toen de brandweer de toegangspoort wilde binnenrijden raakte de bevelvoeren de onderbrandmeester D. Kruijthoff be kneld tussen de bumper van een brand weerauto en een muur. Hij werd overge bracht naar het St. Ignatiusziekenhuis. De brandweer zette in totaal negen wa ter- en nevelstralen in. De fabrieksafde- ling van het voor vijftig percent voor de export werkende isolatiebedrijf, dat tegen brand verzekerd is, zal volgens medede lingen van de heer Zwart geruime tijd niet kunnen functioneren. Een schoollokaal op de bovenverdieping van de latere Montessorischool aan het Sint-Olofsplein te Delft is zondagmiddag uitgebrand. Men heeft nog geen overzicht van de schade. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door een kachel die is blijven bran den. Vier zeugen en 45 biggen zijn in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen bij een brand in een stenen varkens- schuur van de landbouwer J. G. Groot Bramel in de buurtschap Holterhoek in de gemeente Eibergen. Een opslagplaats met 225 nieuwe haar den van de Davo-haardenfabriek te Coe- vorden is zaterdagmorgen totaal uitge brand. De schade bedraagt honderddui zend gulden. Na het souper j plotseling last van maagzuur. Maar de gastvrouw heeft ge- lukkig Norac. Eén ta- bietje is voldoende. Norac! Staat voor U 5 klaar bij Uw apotheker of drogist. Z I en produkt van de N.V Algemeenc NORIT Maatschappij 6465. Toen het donker was geworden, waagden Stor en Fips het, door een ach terdeur weg te sluipen. Wees voorzichtig, hoor! waarschuwde Blib. Ja, zei Stor. Houden jullie maar goed alles gesloten, wij komen vast wel met hulp! Voorzichtig slopen Stor en Fips over de rotsen, onder de bomen. Gelukkig de krauwauws schenen hen niet opgemerkt te hebben. Zo kwamen ze gelukkig zonder gezien te worden op de plaats, waar het bootje lag. En toen stapten ze er gauw in en voeren weg WITTE doen wat in de vorige winter, nadat het lang en zeer hard had gevroren, mogelijk was blijkt onder andere uit de tragische verdrinkingsgevallen, die zich de laatste dagen hebben voorgedaan. Er zijn nogal wat wakken en op de grote ijsvlakten (Gouwzee, IJsselmeer) blijken plotseling scheuren in het ijs te ontstaan. Dit is bij voorbeeld de ijsvereniging Monniken dam duur komen te staan op het verlies van een nog maar enkele dagen geleden aangeschafte ijsveegmachine, die niet min der dan 12.000 heeft gekost. Dit Duitse apparaat was gekocht om bij voorkomende gelegenheden een baan over de Gouwzee te kunnen uitzetten. Daarmee was men zaterdagochtend begonnen, maar de machine kwam terecht in een door kruien ontstane scheur en ligt nu op de bodem van de Gouwzee. Inmiddels is al een aannemersbedrijf bereid gevonden een poging te wagen om het kostbare ap paraat te bergen. De ijsvereniging Mon nikendam hoopt de veegmachine al weer voor het komende weekeinde te kunnen ge bruiken. Door het kruien van het ijs zijn zondag de Gouwzee-toertochten niet doorgegaan. Zaterdag hadden nog ongeveer vierduizend schaatsenrijders de tocht van Monniken dam naar Marken, gemaakt, maar zondag moest ijlings een baan worden uitgezet over de meren van Waterland om tien duizend liefhebbers niet teleur te stellen. Dat het nog een groot waagstuk is het IJsselmeer over te steken, hebben twee Noordhollanders zondag ondervonden. De 33-jarige Comelis Swagerman en de zes tienjarige Pim Molen beiden uit Andijk, die 's morgens van Medemblik naar Warns in Friesland waren gereden, kwamen op de terugreis voor een vier meter brede scheur te staan, die enkele kilometers lang was. Na tevergeefs geprobeerd te hebben het eind van de scheur te vinden kwam het tweetal ten slotte al schotsje springend aan de overkant. Maar toen begonnen de moeilijkheden pas goed. De Andijkers, die over een slecht kompasje beschikten, raakten in de opkomende mist de weg kwijt en begon nen te dwalen. Na urenlang zoeken, waar bij de kou steeds indringender werd, kwa men zij ten slotte in het donker toch in Medemblik aan, geleid door de muziek van een ijsbaan. In Medemblik hebben zij een rijksdaalder geleend van de burge meester om de laatste kilometers naar An dijk per bus te kunnen afleggen. Bij het zoeken naar de oorzaken van de brand in enkele keten op het bouwterrein van het nieuwe ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam wijst niets in de richting van een pyromaan. Dit heeft de Amsterdamse substituut-officier van justitie mr. W. K. baron van Dedem, die het onderzoek naar de oorzaak van deze brand in de hoofdstad persoonlijk leidt, zaterdagmiddag meegedeeld. Mr. van Dedem heeft na kennisneming van de zaterdagmiddag bekend geworden resultaten van het uitgebreide onderzoek van drs. D. Eskes van het politielabora- torium en inspecteur J. Peetsma van het brandpiket de stellige indruk dat de brand in de houten keten is ontstaan door een defect aan de carburateur van twee olie kachels, die in de totaal uitgebrande keten stonden. Mr. van Dedem wil daaromtrent nu de uiterste zekerheid hebben, omdat hij meent dat onder de Amsterdamse bevol king geen angstpsychose voor een pyro maan mag ontstaan. Daarom zal drs. S H. Witte van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag naar Amsterdam komen om een nader onderzoek in te stellen. Dezer dagen zijn Nederlandse douaniers van de post Nieuw-Namen er in geslaagd beslag te leggen op een gepantserde vrachtwagen, die kennelijk voor smokkel doeleinden werd gebruikt. Reeds geruime tijd koesterde men ver denking tegen de landbouwer V. en toen men vrijwel zijn erf, dat vlak bij de Bel gische grens bij Nieuw-Namen ligt, aan een nader onderzoek onderwierp, ontdek te men de auto in een schuur. Het geheel met pantserplaten bedekte voertuig was voorzien van een installatie voor het werpen van rookbommen. Boven dien waren er voor op de wagen scherpe messen bevestigd om eventueel over de weg gespannen kabels door te snijden. De landbouwer is door de douane in ver zekerde bewaring gesteld. Hij zal worden voor-geleid voor de officier van justitie te Middelburg, daar alleen reeds het in be zit hebben van een dergelijke wagen bij de wet verboden is. Douane-ambtenaren van de post te Sluis sloegen eveneens een goede slag. Zij ont dekten in een grote Amerikaanse auto, die de post wilde passeren, geheime berg plaatsen achter de achterbank en onder de wagen, waarin zich vijfhonderd kilogram Nederlandse boter bevond. Twee Belgen, die in de auto zaten, werden in hechtenis genomen. Twee jaar. De officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam heeft een ge vangenisstraf van twee jaar geëist tegen een 21-jarige Amsterdamse schoorsteen veger, die op 19 augustus een Amerikaanse toerist van zijn geld had beroofd. Hij bood de Amerikaan aan hem in zijn auto naar zijn hotel te brengen, maar reed naar een stil weggetje bij Duivendrecht, waar hij de Amerikaan beroofde. Politieruiters. Met een nationaal con- cours-hippique voor politieruiters zal 29 mei van dit jaar het vijftigjarig bestaan van de Haagse bereden brigade gevierd worden. Hoewel op 19 augustus 1914 werd besloten een afzonderlijk bereden onderdeel met eigen paarden in het leven te roepen, zal het jubileum op 29 mei worden gevierd. Aan het concours zullen politieruiters deel nemen van korpsen uit Amsterdam, Rot terdam, Groningen, Den Haag en van de rijkspolitie. Franse onderscheiding. De directeur van de Provinciale Limburgse Electrici- teitsmaatschappij, prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, is door president De Gaulle be noemd tot commandeur in de Ordre du Mérite commercial wegens zijn verdiensten als vice-president van het Institut inter national des Brevets. Nog voor het einde van dit jaar zal in zeven landen van het noordelijk halfrond een wolmerk worden geïntroduceerd. Het besluit hiertoe is vrijdag in Wellington, Nieuw-Zeeland, genomen tijdens de jaar lijkse vergadering van de board van het Internationaal Wol Secretariaat. Het hier voor benodigde budget werd tezelfdertijd goedgekeurd. De zeven landen, waar het wolmerk het eerst zal worden ingevoerd zijn Enge land, de Verenigde Staten, Frankrijk, Ne derland, België, West-Duitsland en Japan. Het merk, dat zuiver wollen kwaliteitspro- dukten van allerlei aard over de hele we reld als zodanig herkenbaar zal maken, zal worden gecontroleerd door het IWS en zal wettelijk zijn beschermd. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven het vasteland van Europa hand haaft zich een hogedrukgebied, dat de oceaandepressies op 'n flinke afstand van ons land houdt. Zuidelijke winden brach ten echter wel wolkenvelden uit Frankrijk, die de afgelopen nacht de vorst temper den. Daar waar het helder bleef daalde de temperatuur de afgelopen nacht 5 tot 7 graden onder nul, maar op plaatsen met bewolking vroor het niet meer dan 2 graden. De koude luchtlaag is boven dien slechts enkele honderden meters dik, waardoor bij zonnig weer de temperatuur in de middag oploopt tot enkele graden boven nul. De komende 24 uur zal er over het algemeen meer bewolking voor komen waaruit later ook hier en daar wat lichte regen of motregen kan vallen. In de komende nacht is hier en daar nog matige vorst mogelijk. Voor morgenmid dag wordt een temperatuur om het vries punt tot lichte dooi verwacht. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland •O'S -S O j a BS Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. z 0 half bew. w.stil 1 onbewolkt zo 2 mist zo 3 geheel bew. v.and. 0 onbewolkt w.stil 4 onbewolkt w.stil 2 onbewolkt zzo 4 geheel bew. half bew. onbewolkt geheel bew. licht bew. mist geheel bew. onbewolkt mist mist mist onbewolkt onbewolkt mist geheel bew. mist geheel bew geheel bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt geheel bew. zzo 1 zzo 3 w.stil 7 wnw 1 1 3 9 2 11 z zo z zo zzo w.stil ozo wstil nnw wnw 7 zo 4 wzw 7 ono —4 w.stil 2 o 2 w.stil 0 w 2 w.stil 9 w.stil 11 no 14 w.stil 16 w.stil 15 no 14 a SB BS 1 1 0 7 3 6 3 3 4 9 9 2 2 4 1 3 6 4 3 6 2 —11 6 —15 6 3 8 —16 —13 —18 3 4 1 4 8 Dinsdag 21 januari Zon op 8.37 uur, onder 17.06 uur. Maan op 11.49 uur, onder uur. Maanstanden 22 januari 06.29 uur eerste kwartier 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 20 januari Hoog water 7.21 uur en 19.39 uur. Laag water 2.52 uur en 15.17 uur. Dinsdag 21 januari Hoog water 8.06 uur en 20.28 uur. Laag water 3.34 uur en 16.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2