Elinkwijk kwam er genadig af tegen opmerkelijk fel Telstar WilmS Flcei IN DE VISHAL EN OP ZEE Twee loodsen met pensioen i Dochter van Herman Heijermans protesteert tegen bewering van A. J. Ligthart HUDORA YVilmS UST Linksbuiten Dikstaal scoorde 1-0 Van voorhoede ging meer gevaar uit Havenberichten Honderden bezochten Reisduif-expositie Eilandspoldertocht Ds. Nijenhuis bedankt Ruilverkaveling in IJmond-Noord Dronken chauffeur reed door na aanrijding Twee valpartijen op het ijs Mgr. J. van der Oord bij o.k. gemeente IJmuiden Kort IJmondnieuws Autoradio ontvreemd Zuidpoolexpeditie is aangekomen MAANDAG 20 JANUARI 1964 8 Snel en goed spel vergoedde uitblijven van doelpunten Dieptepasses KOOPJES in warme sportieve kleding SPORTHUIS Telstar (jeugd) kwam er niet aan te pas (1-4) Waterloërs speelden toch Full Speed op de valreep toch naast Sagitta:6-6 Reden tot juichen STOFZUIGERS dameskunstschaatsen, compleet 43.00 - 53.50 Schaatsen slij'pen hol slijpen 2.50 Noren handslijp 3.50 SPOETMUIS HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN VOOR GOEDE HAARVERZORGING OOK ZONDER AFSPRAAK (Van een onzer verslaggevers) Goals wekken vaak een verkeerde in druk. Zeker bij de wedstrijd Telstar-Elink- wijk, waaruit de ditmaal oranje-kleurige thuisclub maar heel bescheiden (1-0) te voorschijn kwam. Want de Utrechters mo gen dan nog zo hoog op de ranglijst tro nen, nuchter bezien bleef hun de nasmaak van meer tegentreffers bespaard. De gast heren, opmerkelijk agressief, drongen met uitzondering van 't laatste kwartier hun te genstanders voortdurend ver terug. Slechts één flitsend doelpunt had die langdurige hegemonie tot gevolg. De 4000 kou en haard vergetende kijkers vermochten ech ter een groot pluspunt te ontdekken: zel den sjouwde Telstar met zoveel elan, strijd lust en zelden was het zo blakend van Ijver. In de voorste linie stonden Immers (midvoor) en Farenhorst (rechtsbuiten) na een flinke onderbreking opgesteld. Bei den stelden beslist niet teleur, al trof Im mers het niet altijd tegen de hardnekkig en stug verdedigende spil Van Tamelen, voorheen een 21-jarige „rots" in het blauwwitte tweede. Telstar kent ook na deze wedstrijd nog steeds het nijpende probleem, hoe maakt het meer goals. Maar ditmaal geen ge weeklaag over dit euvel. De levendigheid en de fikse dosis enthousiasme nivelleer den zondagmiddag elk even storend foutje. Elinkwijk bloeit de laatste weken niet meer, het bezigt een lusteloos, tam spel letje. Combattant Telstar daarentegen hield het hoge starttempo bijkans de ge hele wedstrijd vast. Evenals dus die druk op het doel van de talentvolle De Bree. Immers omspeelde hem weliswaar al vrij kort na het eerste fluitsignaal, maar slecht afgeven van de lange en vooruit ge schoven aanvalsleider deed de (grijze) lucht voor het handjevol Utrechters toch opklaren. Even dreigde er nieuw gevaar voor de donkere goalie. Immers duelleerde succes vol met zijn „eeuwige" tegenstander Van Tamelen, doch stootte het leder net iets te hard met het hoofd voorwaarts. De Bree bukte laconiek. Nog meer diepte- Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 Op het harde hoofdveld van sportpark Schoonenberg greep DHC volkomen ver diend de zege tegen een matig spelend Telstar-jeugdteam (1-4). Het openingsof fensief van de Delftenaren resulteerde in de 25ste minuut in een treffer, toen DHC een defensiefout van Telstar goed afstraf te. In het laatste kwartier van de eerste helft gaven de Telstar-juniores goed partij. Cleeren passeerde in een lange ren een paar DHC-ers en presenteerde toen de midvoor Van Son een goede kans, die hij koppend benutte (1-1). Na de hervatting kwam Telstar er nau- lijks meer aan de pas. DHC was supe rieur. Telstar zag in de 5de, 21ste en 29ste minuut een doelpunt tegen zich sco ren. Het thuis spelende team speelde met weinig overleg en zonder geestdrift, waar bij nog kwam, dat de defensie te veel ste ken liet vallen. Waterloo kwam zondag uit tegen het Hil- legomse Concordia, dat in de hoogste klas se van de Haarlemse Voetbalbond speelt. Het verschil tussen de vierde klasse KNVB en de eerste klasse HVB op het bikkel harde Hillegomse veld was wel merkbaar, maar toch niet groot. Dit blijkt wel uit het feit, dat de stand bij de rust nog dubbelblank was. Linksbuiten Thijms schoot in de tweede helft tweemaal raak voor de Waterloërs. De Concordianen slaagden er niet in om doelman Kok te passeren, zodat de eindstand van dit spor tieve oefenduel 2-0 in 't voordeel van Wa terloo werd. Indien de vorstperiode aanhoudt, speelt Concordia zondagmiddag een return-ont moeting tegen Waterloo op het veld aan de Driehuizer Waterloolaan. Evenals in de eerste ontmoeting tegen Sagitta kon Full Speed een schijnbaar ge wonnen positie niet handhaven (6-6). In de eerste helft nam Full Speed een 3-0 voor sprong op de thuisploeg. De openingstref fer kwam van de hand van Truus Relik, terwijl alle andere doelpunten door top- scoorster Nel Toon werden geproduceerd. In de tweede helft zakte Full Speed zien derogen af. Het werd nog wel (via 3-1, 4-1 en 4-2) 5-2, maar daarna kwam de Sa- gitta-aanval het heiligdom van Rina Voogt steeds meer bedreigen. In de laatste mi nuut kwam Sagitta zelfs op 6-5. In de allerlaatste seconde echter kon Nel Toon met een strafworp na een niet alledaagse overtreding (terugspelen op de keepster) de partijen wel op gelijke voet brengen (6-6). passes daalden in de buurt van Immers op de gladde, beijzelde grasmat. En lm mers ploegde dapper voort door de sneeuw, maar oogstte geen resultaten. Telstar bleef feller dan het matig ope rerende Elinkwijk: een team dat vrij kort geleden op de titel leek af te stevenen, Diezelfde voetballers poogden gisteren tal rijke oranje figuurtjes met veel pijn en moeite van zich af te schudden. Overi gens vergeefs. Linksbinnen Van Wooning (het enige vermanende woord in dit re laas: de Velsenaar drukte gistermiddag te vaak het tempo door langdurig met het leer te drijven) dreunde de bal van zeker 35 meter naar de linkerhoek. De Bree sprong er echter getimed naar toe. En Elinkwijk? Soms boorde 't schuchter een gaatje in de wel erg solide Telstar defensie. Brom en vooral Kort maar ook de anderen maakten Stuy geen deelge noot van hun activiteiten. Welk een ver schil met collega De Bree, die alweer in de sneeuw moest rollen omdat anders linksbuiten Dikstaal breed mocht lachen. De andere vleugelman, Farenhorst, haal de de doelman met zijn kopbal wel uit balans, doch ook hij beleefde een teleur stelling: het leer ketste tegen de deklat. Na de verkwikkend hete thee kreeg het thuisfront dan eindelijk reden tot juichen, Het gebeurde in de zesde minuut. Van Wooning bracht het leder op, zelfs tot diep in het blauwwitte bastion en plaatste de bal daar door naar Dikstaal. De links buiten vertoefde in een moeilijke positie, toch haalde hij in een flits zijn linker been uit. Trillend wentelde het leer zich in de draden achter doelman De Bree (1-0). Het leek de inleiding voor nog meer. Let wel: leek, want Farenhorst mocht dan alleen voor De Bree opdoemen, de stand wijzigde zich niet. Ook niet toen Immers een slap schot langs de gevelde Elinkwijk- Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro Ruton. AEG, Philips enz, VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Atlas van Antwerpen; Luminence, Rochester; Lady Mac- Growan, Irvine, explosieven voor Buitenhuizen; Ellen Helleskov, Plymouth; Hebe, Kemi, cellu lose voor Velsen; Texelstroom, Huil; Noorder licht, Barry; Lutetia, Faversham; Whitehaven, Swansea; Hinde, Londen; Ritornel, Londen; Nar wal, Rotterdam; Sandenburgh, Par; Hoc Vinces, Londen; Buka, Londen; Margaretha Bolten, New- pirt, kolen voor IJmuiden; Jonan, Hull; Main, Stockholm; Baumwall, Dakar; Angantyr, Lagos; Lean S., Rotterdam; Neth. Coast, Newcastle; Al- te Weser, Stugsund. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Dragona naar Taranto, walsmateriaal van IJmuiden; Bliss- worth, Londen, van IJmuiden; Kondor, Nantes, van IJmuiden; Viscount, Antwerpen, van IJmui den; Balmung, Hamburg; Portos, Rotterdam, van Zaandam; Athel Crest, Moss; Spes, Swinemünde, van IJmuiden; Jans, Londen; Oosterburgh, Stock holm; Jean E., Londen; Master Stellos, Key West; Seinnelloyd, Le Havre; Coracero, Bremen; Fern- wind, Norfolk; Fritz Thyssen, Narvik; Gré, Lon den; Wexford, Boston, stijfsel van Wormerveer; Bornrif, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Ares, Curacao; Lady MacGowan, Irvine, van Buitenhuizen; Tor, Stockholm; David, Birken head, walsmateriaal van IJmuiden; Reggeborg, Colchester, kunstmest van IJmuiden; Dora Olden- dorff, Curagao; Rijnstroom, Huil; Rigoletto, Da genham; E. Ch. Schulte, Hamburg; Akinity, Em- den, van Haarlem; Hasselo, Rotterdam, van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Willemstad van Antwerpen; Arkeldijk, Rotterdam; Axel, Norrköping; Hendrik Holwerda, Halden; Fluvius, Felixtowe; Hontestroom, Grangemouth; Staven hagen, Wismar; Eos, Antwerpen; Triton, Teigne- mouth; Evaggelistra, Gdynia; Berkelstroom, Lon den; Hunter, Londen; Neree, Fixborough; Cycla- diki Doza, Klaipeda; Pergo, Berwick, voor IJmui den; Ameli Thyssen, Narvik; Herm Schoening, Vastervik, hout voor Zaandam; Essen, Antwer pen; Wonosari, Antwerpen; Rudry, Swansea; Al- tenwall, St. Servan; Favoriet, Dagenham; Pola ris, Dieppe; Blink, Lerwick; Ubbergen, Klaipeda; Accres, Aarhus; Philetas, Kopenhagen; Johannes, Par; Ank T., Norreseundet, hout voor Zaandam; Zaanstroom, Portsmouth; Hillerdine Wessels, Mantyluoto, hout voor Zaandam; Harrogate, Goole; Partner, Karlstad; Zwaantine, Par; Ulys ses, Porto Ordaz; Germania, Wismar; Jan Peter, Waterford; Morbihan, Le Havre. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Merak naar Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Dea Broe- vig, Constantia; Aeneas, Hamburg; Piceno, Sho- reham; Grebbestroom, Londen; Vliestroom, Sho- reham; Breda, Bremen; Heluan, Gothenburg; Agamemnon, Antwerpen; Filefjell, Monrovia; Atlas, Oporto. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Caltex Delfzijl van Rotterdam; Seefalke, Neath; Granoe, Kotka; Bomma, Sarpsborg; Robox, Helsinki. Een typerend beeld uit de slotlase. Stuy grijpt hoog en klemvast de bal. Om hem heen staat bijkans de ge hele Telstardefensie gereed om te assisteren. Stuy knapt het zaakje echter zélf op. wachter zond, want rechtshalf Gademans liep de bal uit het doel. Dikstaal maaide nog tegen De Bree op, Immers sprintte attent achter een foutief gespeelde terugspeelbal aan, trof echter uit een moeilijke hoek de paal. En toen was het de beurt aan Elinkwijk, dat ake lig bewust de nederlaag op zich voelde afstormen. Telstar nestelde zich met een zevental spelers voor de te lang met rust gelaten Stuy. Die 18-jarige doelverdediger kreeg het zowaar nog druk. Plotseling moest hij ve le malen achtereen languit. Midvoor De Kleijn stormde toe. Stuy tikte de bal over zijn schoen. Rechtsbuiten Nieuwenhuys 18 jaar en anders altijd linkshalf richt te uitgerekend in de handen van Stuy. Lut tele minuten voor het eindsignaal van de sterk arbitrerende Van der Veer kwam De Kleijn enkele millimeters tekort. De bal huppelde voorlangs. Telstar eigende zich dan toch en terecht de klein gehouden overwinning toe. De tweedaagse duivententoonstelling van de postduivenvereniging „De Reis duif", zaterdag en zondag in café Sport te Beverwijk gehouden, werd door vele honderden uit de IJmond bezocht. Van de ruim tweehonderd vogels was de mooiste eigendon. van de heer P. van den Outenaar (lid van „De Reisduif"). Keurmeester was de heer A. Langenberg, uit Rotterdam. In de groep van de prestatieklasse, waarvoor 26 duiven waren ingezonden, die meer dan 2000 prijs kilometers hadden ge vlogen, was de uitslag als volgt: Doffers: 1. C. Smit, Reisduif: 2. L. Veld, Atoom; 3. C. Smit, Reisduif. Duiven: 1. P. Dekker; 2. Th. de Winter (beiden Reisduif). De mooiste vogel van de tentoonstelling was, als gezegd, van P. van den Outenaar; hij kreeg ook de prijs voor de mooiste oude doffer. De ereprijs voor de mooiste oude duif ging naar de heer D. Stiemer. Bij de jonge vogels kwamen de volgen de prijswinnaars uit de bus. Jonge doffer: G. Grapendaal; jonge duif: C. Westrate. De totaal uitslagen waren voor vier in gezonden duiven: 1. P. van den Outenaar. 368,5 p.; 2. D. Philippi, 368 p.; 3. G. Visser, 368 p.; 4. G. Wheel, 368 p.; 5. D. Stiemer, 368 p.; 6. S. van der Kolk, 367,5 p. (allen van „De Reisduif"); 7. A. de Bot (Atoom), 367,5 p.; 8. C. Westrate, 367,5 p. (R.); 9. C. Smit, 367,5 p. (R.)10. C. Castricum, 366.5 p. (R.); 11. R. Westrate( 366 p. (R.); 12. N. Dekker, 366 p. (R.); 13. J. Mosk, 366 p. (R.); 14. J. Steinman, 366 p. (Atoom); 15. G. Wagter 365 p. (R.); 16. H. Beentjes, 365,5 p. (R.); 17. L. Kneppers 365,5 p. (R.); 18. L. Veld (Atoom), 365,5 p.; 19. A. Ham mer, 365.5 p. (R.); 20. D. Philippi, 365,5 p. (R.). De inzendingen waren van de leden van „De Reisduif", „Ons Genoegen" en „Het Atoom". Zondagmiddag werd voorverkoop ge houden van jonge duifjes, die in het voor jaar nog geboren moeten worden. Hier voor bestond veel belangstelling; voor duifjes, waarvan de ouders reeds veel succes hebben behaald, werden hoge prij zen betaald. Vele Velsenaren waren zondagmorgen aanwezig in Schermerhorn om deel te ne men aan de Eilandspoldertocht, die voer de door het polderlandschap van de Scher mer. Degenen, die niet met eigen vervoer naar Schermerhom konden komen en de nogal moeilijke verbinding met deze plaats als een last zagen, maakten gebruik van een touringcar, die door de schaatsver eniging „Velsen" gecharterd was. Alle deelnemers behaalden de medaille voor het uitrijden van de 40 km. lange tocht. Wanneer de vorst aanhoudt zal de schaatsvereniging „Velsen" het komende weekeinde weer een gezamenlijke toer tocht organiseren. Aanvoer van maandag In IJmuiden hebben maandagmorgen 105 vaartuigen aangevoerd: 9880 kisten vis, 1950 stuks gladde kabeljauwen en 36.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 600 kisten schelvis, 50 radio, 500 wijting, 200 gul en kabeljauw, 90 koolvis, 1350 west kustharing, 1600 makreel, 4350 schol, 130 tarbot, 200 varia en 60 haai. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 5-4,20 heilbot 4,70-4,30, gr. tong 5-4,50, grm. tong 4,30-4, kl. tong 5,50-4,80, tong I 6,60-6,30. tong II 6,40-6,10. In tegenstelling tot een eerder bericht kan worden gemeld, dat ds. G. Nijenhuis, voorganger van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden in IJmuiden, heeft bedankt voor een beroep naar Eindhoven, Bret- 158 3854 De ruilverkaveling in de IJmond-Noord gaat door: vóór 22 februari moeten de eigenaren van gronden in het verkave- lingsgebied hun eventuele bezwaren schrif telijk bij de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland indienen. In de gemeenten te Beverwijk en Heemskerk zullen de ruil verkavelingsplannen ter visie worden ge legd. Door de cultuur-technische commissie zal op maandag 10 februari 's middags om half twee een informatieve vergadering in het Kennemer Theater worden gehouden waar de belanghebbenden alle inlichtingen kunnen krijgen over de verkavelings objecten. Hierna zullen, op een nader te bepalen tijdstip, de stemmingen plaats hebben over het al dan niet doorgaan van de ruil. De heren W. M. Herkemey en B. Schol, beiden sinds kort gepensioneerd als res pectievelijk loods gezagvoerder eerste klasse en binnenloods eerste klasse, vorm den zaterdag het middelpunt van een druk bezochte ontvangst in de loodsensociëteit Recht door Zee", aan de IJmuidense ka naaldijk. Als voorzitter opende loods eerste klas se N. W. E. de Boer een lange rij van sprekers, die allen herinneringen opdiep ten uit de respectabele staat van dienst van de twee „jong gepensioneerden". De heer De Boer zei, deze bijeenkomst niet als een afscheid te willen zien, want hij vertrouwde er op. dat beide collega's de sociëteit zouden blijven bezoeken. Namens de directeur-generaal van het loodswezen, sprak inspecteur-generaal P. P. A. Ruêck grote waardering uit voor de wijze waarop de heren Herkemey en Schol hun dikwijls uitermate moeilijke taak steeds hadden volbracht. Hij wees er op, dat beiden de top hadden bereikt „langs de harde weg". De commissaris van het loodswezen te IJmuiden, de heer E. J. Visser, zei, dat hij achttien jaar lang prettig had samen gewerkt met beide heren. Dit was moge lijk, omdat de drie elkaar altijd „goed verstaan" hebben, hetgeen niet zo moeilijk was voor vakmensen die uit dezelfde „ou de school" zijn voortgekomen. De oud-loods G. P. Baas sprak de wens uit, dat de twee „jonge collega's" zijn voetsporen zouden volgen: de heer Baas is namelijk al 23 jaar gepensioneerd en verheugt zich in een uitstekende gezond heid. Nadat ook de heer J. Leegwater, even eens gepensioneerd loods, het woord had gevoerd, sprak de heer W. Verhoef, loods eerste klasse, namens het korps loodsen. „Uw achtergrond, uw stevige leiding, dwongen ons groot respect en vertrouwen af. Wij zullen altijd met genoegen aan u, die altijd „recht door zee" ging, terug denken", aldus de heer Verhoeff tot de heer Herkemey. De heer Schol, binnen- Loods gezagvoerder eerste klasse W. M. Herkemey (in uniform) in gesprek met binnenloods eerste klasse B. Schol. Per 125 kilogram: witte koolvis 124-104, gr. kabeljauw 114-86, middel kabeljauw 114-94, gr. zwarte koolvis 108-100, middel zwarte koolvis 108-80, gr. leng 94. Per tien stuks: gr. kabeljauw 90-75, mid del kabeljauw 49-44. Per stuk: haai 336-262. Per 50 kilogram: gr. schelvis 76-54, mid del schelvis 56-52, kim. schelvis 57-48, schelvis I 57-42, schelvis II 40-34, radio 19-18, witte koolvis T 48-44, witte koolvi» II 44-39, zwarte koolvis 38-36, gr. gul 49- 47, middel gul 50-45, kl. gul 37-31, gr. schol 24-20, middel schol 25-21, zetschol 25-22, schol I 24-21. schol II 30-21, schol III 31- 23, schar 52-28, haai 39-35. gestripte wij ting 46-30, lichte wijting 39-33, tarbot 194- 104, haring 28-18 makreel 28-21, bonken 50-40, tongschar 63. Zaterdagavond om negen uur heeft een automobilist op het hoofdbureau van po litie in Velsen aangifte gedaan, dat hij op de oostelijke rijbaan van de Velser tun nelweg was aangereden door een auto, waarvan de bestuurder zich na de aanrij ding snel had verwijderd. Wel was het de gedupeerde automobilist nog gelukt het nummer van de vluchtende auto op te ne men. Na een door de politie onmiddellijk in gesteld onderzoek bleek dat het nummer toebehoorde aan een 36-jarige inwoner van Zaandijk, aan wie uiteraard onmiddellijk een bezoek werd gebracht. De politie uit Zaandijk trof hem in kennelijke staat van dronkenschap thuis. Hij ontkende een aan rijding te hebben veroorzaakt .waarna hij naar het hoofdbureau in Velsen werd over gebracht en ingesloten. Hier kwam hij tot andere gedachten. Zondagmorgen volgde zijn bekentenis. Op de ijsbaan „Brederode" in Santpoort is zaterdagmiddag een 55-jarige schaatsen rijder bij een val nogal ongelukkig op het ijs terecht gekomen, zodat hij een lichte hersenschudding heeft opgelopen. De be heerder van de ijsbaan heeft hem eerste hulp verleend, waarna hij per auto naar zijn woning in Santpoort werd overge bracht. Hetzelfde overkwam zondagmiddag een vijftienjarige jongeman uit Beverwijk op de ijsbaan in de Velserpolder. Deze moest met een hersenschudding door de ongeval- lendienst naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk worden vervoerd. Voor de oud-katholieke gemeente van de H. Engelmundus in IJmuiden was het gisteren een bijzondere dag wegens het bezoek van de bisschop van Haarlem, mgr. J. van der Oord, aan deze gemeente waar van een zeventigtal geloofsleerlingen het sacrament van het heilig vormsel kreeg toebediend. Deze bijzondere gebeurtenis, die slechts eens in de vier of vijf jaar plaats vindt, had een groot aantal oud-katholieken ter kerke gevoerd. De hoogbejaarde 82-iarige bisschop droeg persoonlijk de mis op, daarbij geassisteerd door de plaatselijke pastoors J. C. M. Keman (als diaken) en A. J. Glazemaker (als subdiaken). De bis schop zette ook zelf de lofzang van het Pinksterfeest „Kom, Geest des levens en der kracht" in. Pastoor Glazemaker hield een korte toe spraak, uitgaande van het zesde couplet van het volkslied „Mijn schild ende be trouwen, zijt Gij, o God mijn Heer" Hij schetste de strijdbaarheid in dit vers ge legen ten opzichte van de strijdbaarheid, die een dienstknecht des Heren moet aan gorden om op deze wijze getuigenis van zijn geloof te geven. Hij vergeleek de vor melingen met matrozen op een schip en hun medeverantwoordelijkheid voor dit schip, zijn passagiers en verstekelingen. 's Middags werd, ter afsluiting van deze voor velen grote dag, de vespers van dankzegging gehouden. Mgr. Van der Oord, begroette na afloop hiervan ieder van de vormelingen persoonlijk. DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 Telefoon 8166 - na 6 uur 8768 Jubileum bfj VGZ. Dinsdag 21 januari zal de heer N. P. J. Scholten, eerste meet- maler in de papierfabriek van Van Gelder Zonen n.v. Koninklijke Papierfabrieken in Velsen-Noord zijn veertigjarig arbeids- jubileum vieren. N.V.V.-Vrouwenbond. De afdeling Beverwijk van de N.V.V.-Vrouwenbond heeft een vergadering uitgeschreven voor woensdag 22 januari in gebouw „Grapy" De familie De Vries zal dan het een en ander vertellen over de Zaanstreek. Kienen. De Kennemer Pluimvee Ver eniging houdt zaterdag 1 februari een kien- avond in Café Sport, aan de Alkmaarseweg in Beverwijk. Men kan zich opgeven bij de secretaris, de heer J. H. Kruize, Gla- diolenlaan 64, of H. van Riessen, Romer- kerkweg 113, beiden te Beverwijk. loods, die in Amsterdam woont, is even eens altijd een gerespecteerd en uitstekend collega geweest. Spreker hoopte, dat bei de heren zich nog dikwijls in de sociëteit zouden laten zien. De heren Herkemey en Schol en hun echtgenotes kregen vele geschenken en bloemen, niet slechts van hun collega's, maar eveneens van hun vele vrienden buiten het loodsenkorps. Uit vrijwel alle kringen, die direct en indirect met de scheepvaart in IJmuiden en op het Noord zeekanaal te maken hebben, waren ver tegenwoordigers gekomen, de meesten niet met lege handen. Loodscommissaris Visser, die zaterdag 61 jaar was geworden, gaf een extra rond je. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekende daders zich toegang verschaft tot de lokaliteit aan de Schulp weg in Velsen-noord, dat door de „Kenne mer Staten" voor handenarbeid wordt ge bruikt. Men heeft daarbij zonder resultaat getracht een kast te forceren, waar kenne lijk een bedrag aan geld werd verwacht. Verder is niets vermist. Voorts is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een autoradio uit een niet afgesloten auto, die in de Velseroordstraat stond geparkeerd. De oudste dochter van wijlen de auteur Herman Heijermans, mevrouw Hermine Heijermans, heeft in een brief aan de ko ningin geprotesteerd tegen de beweringen van de heer A. J. Ligthart, die de auteur beschuldigt van onoprechte weergave van de werkelijkheid in het toneelspel „Op Hoop van Zegen." Mevrouw Heijermans schrijft onder meer, dat de brief van de heer Ligthart „een volstrekt ongegronde aanval op Her man Heijermans behelst." „Het omvang rijke oeuvre van wijlen mijn vader ver toont, bij ernstige studie, nergens onjuist heden of ongezonde sensatiezucht. Er zijn zelfs in de wereldlitteratuur wel zeer wei nig schrijvers, die hun arbeid zo op de werkelijkheid hebben gebaseerd als de auteur Herman Heijermans. Zijn talent, gepaard aan een verantwoordelijke op rechtheid, heeft hem beroemd gemaakt tot ver over onze grenzen en heeft er toe bij gedragen, dat de Nederlandse kunst ook in het buitenland appreciatie heeft ver worven. Ik beschouw Ligtharts aanklacht als een onjuiste. Juridisch houdt die zelfs een mogelijkheid tot een aanklacht in," aldus mevrouw Heijermans. „Ik meen voorlopig te kunnen volstaan met bij Uwe Majesteit te protesteren om hiermede de eer, die mijn vader door onze landgenoten ook door niet-geestverwanten wordt bewezen, te rechtvaardigen en de onjuist heid van Ligtharts „aanklacht" aan te to nen," zo besluit zij haar brief. In Brussel wordt vernomen dat de Bel gisch-Nederlandse zuidpoolexpeditie aan boord van het Deense vaartuig „Magga Dan" het afgelopen weekeinde in de Leo pold 3-baai is aangekomen. Het lossen van het materieelzal ongeveer twee weken in beslag nemen. De expeditie zal beginnen met het instellen van een onderzoek naar de koning Boudewijn-ba- sis, die altijd is gebruikt door de Belgische zuidpool-expedities, maar de laatste jaren verlaten is geweest.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8