Drietal werkgroepen gevormd bij gesprek over de Air Union Recordjaar Shell Oil Koffie KREMER Thee Elf categorale bonden verenigen zich in de federatie Fewo - DE BEURS - at Ontwerp-ov er eenkomst opgesteld door vier nationale mijen Vakbonden geven Britse bedrijven weer terug Geldomloop verder ingekrompen Gebr. Jannink stopt haargarenspinnerij Vragen over tarieven van specialisten „Hoge koers geen rem meer voor kopen van het aandeel Norit" Benelux akkoord met hogere staalrechten Nieuwe vakorganisatie Amsterdamsche Bank weer 14 pet Russisch-Cubaans handelsverdrag Bouwwezen actief tegen hoge prijzen Onmiddellijke verlichting van RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN Vermogen Nefo in '63 meer dan verdubbeld Hogere omzet De Vries' Ijzerhandel Onveranderd dividend Van der Grinten SCHEEPVAARTBERICHTEN Splitsing IBM Kort economisch nieuws WOENSDAG 22 JANUARI 1964 13 Nieuwe sleutel Weekstaat Ned. Bank Kleine coupures Onveranderd dividend Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin- gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. W In Brussel is gisteren een nieuwe serie besprekingen begonnen over de oprichting van „Air Union" met het doel de samenwerking tussen de nationale luchtvaartmaatschappijen van de zes landen van de Europese Gemeenschap pen. Behalve over de verder te volgen werkwijze werden geen beslissingen ge troffen. Een drietal werkgroepen werd ingesteld, die reeds de volgende week de voornaamste vraagstukken, die de oprichting van de „Air Union" in de weg staan, zullen gaan bespreken. Op 20 maart zal opnieuw in Brussel een vergadering van ambtelijke vertegen woordigers van Frankrijk, Duitsland, Italië en de drie Beneluxlanden in Brus sel worden gehouden. Eerst dan zal worden beslist over de vraag, wanneer een ministeriële bijeenkomst van de „Zes" zal worden gehouden. Op de vergadering waren vertegen woordigers van de ministers van Buiten landse Zaken, verkeer, financiën, econo mische zaken aanwezig. Ook vertegen woordigers van Sabena, Alitalia en Luft hansa woonden de conferentie als advi seurs bij. De Nederlandse delegatie werd geleid door de directeur-generaal van de rijksluchtvaartdienst, vice-admiraal W. J. Kruys. De KLM was niet vertegenwoor digd Naar de secretaris-generaal van het Bel gische ministerie van Buitenlandse Zaken, baron J. van den Bosch die als voor zitter van de conferentie optrad dins dagavond meedeelde, hebben Nederland en Luxemburg officieel de wens te kennen ge geven aan de oprichting van „Air Union," deel te nemen. „Beide landen zijn op vol komen voet van gelijkheid ontvangen," zei hij. Hij legde er de nadruk op, dat de on derhandelingen daardoor niet helemaal op nieuw zullen worden gevoerd, maar dat re kening wordt gehouden met hetgeen reeds is bereikt bij de onderhandelingen van de afgelopen jaren tussen Frankrijk, Duits land, Italië en België. Er is reeds een ontwerp-overeenkomst, die is opgesteld door de vier nationale maatschappijen van deze landen, een door Frankrijk opgesteld ontwerp en een tegenvoorstel van de Duit se bondsrepubliek. Eén van de onderdelen, waarvoor een nieuwe regeling moet worden getroffen, ls uiteraard het percentage van het lucht vervoer, dat uiteindelijk in „Air Union", na het bereiken van een zekere fase in de samenwerking, voor elk der maatschap pijen zal worden gereserveerd. Deze „ver deelsleutel" was reeds opgesteld voor het De Snell Oil Company had in 1963 een recordjaar, zo heeft de president van de vennootschap meegedeeld. Uit de voor lopige gegevens blijkt, dat het netto resultaat van de maatschappij, de totale bedrijfsinkomsten, de produktie van ruwe olie en aardgas, de door raffinaderijen verwerkte hoeveelheden, alsmede de ver koop van olie- en chemische produkten een ongeëvenaarde hoogte hebben bereikt. Het netto-resultaat over 1963 wordt ge schat op $179,9 miljoen, hetgeen 14 pet. meer is dan het cijfer voor 1962 157,7 miljoen). Dit komt overeen met 2,97 per aan deel vergeleken met 1,60 per aandeel in 1962. De verkoop van olieprodukten was in 1963 met 718.000 barrels per dag onge veer 8 pet. hoger dan in 1962. De voor 1964 ingediende begroting voor kapitaaluitgaven beloopt 350 miljoen. LONDEN (AFP) De voornaamste Britse bedrijven in Indonesië, die de laat ste dagen door linkse vakbondsleden in be zit waren genomen, zijn gisteren aan hun Britse beheerders teruggegeven, zo is in Londen van gezaghebbende zijde bekend gemaakt. In enige gevallen blijft het „toe zicht" door afgevaardigden van de Indone sische regering van kracht. De vakbonden hadden zich meester ge maakt van de Britse Nederlandse maat schappij „Unilever", de „Anglo-American Tobacco" maatschappij en volgens som mige berichten van het hoofdkantoor van de „Shell" Oliemaatschappij in Djakarta. De Britse regering had maandagavond bij de Indonesische regering haar „ernstige bezorgdheid" over het optreden van de vakbonden geuit. De bankbiljettencirculatie is de afge lopen week verder teruggelopen. Blijkens de weekstaat van de Nederlandse Bank per 20 januari met 59 miljoen tot 5885 miljoen. De vorige daling bedroeg 137 miljoen. De betalingen van het Rijk ver eisten niet minder dan 112 miljoen, waar door het saldo van de schatkist daalde tot 1051 miljoen. Het saldo der bank steeg hierdoor met 159 miljoen tot 288 mil joen. Dit bedrag is nog niet geheel vrij. De banken hebben van hun ruime positie gebruik gemaakt om 7 miljoen dure voor schotten af te lossen. In de ruime geld markt wordt voor de komende dagen geen verandering verwacht. geval, dat „Air Union" alleen zou bestaan uit de Air France, Lufthansa, Alitalia en Sabena. Deze verdeling was als volgt: Air France 34 pet, Lufthansa 30, Alita lia 26 en Sabena 10 pet. Dinsdag is over een nieuwe verdeelsleu tel echter nog in het geheel niet gespro ken. Eén van de werkgroepen, die zal be staan uit vertegenwoordigers van de lucht vaartmaatschappijen en die in Brussel zal vergaderen, zal hierover nieuwe voorstel len indienen. De tweede werkgroep, be staande uit ambtelijke vertegenwoordigers van de zes landen, zal in Parijs vergade ren en de derde, die fiscale en douane vraagstukken zal bestuderen, komt in Bonn bijeen. Baron Van den Bosch legde er de na druk op, dat het thans wel gaat over de samenwerking op luchtvaartgebied tussen de zes landen van de Europese gemeen schap, doch dat „Air Union" geheel bui ten het EEG-verdrag staat. Het doel is het samenbrengen van de produktie en van de opbrengst. Naast het vraagstuk van het aandeel van ieder der maatschappijen in het to tale luchtvervoer van „Air Union" zullen ook oplossingen moeten worden gevonden voor de volgende problemen: 1) het recht om een bepaalde luchtlijn voor een maatschappij te reserveren. Het gaat hierbij vooral om de Franse lucht- verbindingen met de voormalige Franse koloniën en de Belgische luchtlijnen op Kongo. Deze verbindingen zouden dus bui ten de regelingen van „Air Union" moe ten vallen, 2) de invloed van de nationale regerin gen in „Air Union". Er bestaat onenig heid over de vraag welke vraagstukken onder de competentie van de regeringen, en welke onder die van de maatschap pijen zullen vallen, 3) de aankoop van het vliegend mate rieel. Frankrijk wenst daarbij een rege ling ter bescherming van de Franse vliegtuigindustrie. Een oplossing in de komende weken van deze en andere vraagstukken wordt niet verwacht. In antwoord op een vraag of de resultaten van dinsdag een basis voor Nederland vormen om met de be sprekingen verder te gaan zei vice-admi raal Kruys: „Nog wel, er zijn nog geen beslissingen genomen". Hij hoopt echter, dat de vorming van werkgroepen niet zal betekenen, dat het bereiken van oplossin gen een kwestie van lange adem zal wor den. In verband met de onvoldoende rentabili teit van de na de reorganisatie in 1962 res terende haargarenspinnerij heeft de N.V. Gebroeders Jannink te Enschede besloten haar gehele produktie te beëindigen en tot opheffing van het bedrijf over te gaan. In 1962 werd de katoenspinnerij geliqui deerd. De lopende orders van de N.V. zul len worden afgewerkt en er zullen geen nieuwe orders meer worden aangenomen. Het gewestelijk arbeidsbureau, alsmede de vakorganisaties, zijn van dit besluit op de hoogte gebracht en er is overleg ge pleegd me' de fabrikantenvereniging Enschede omtrent de bemiddeling van de 140 man personeel naar een andere werk kring. Gezien de spanning op de arbeids markt zal het voor het personeel in het algemeen geen moeilijkheden opleveren el ders een passende werkkring te vinden. Voor de gebouwen wordt een andere be stemming gezocht. Zijn de verhogingen van de tarieven van de Amsterdamse medische specialis ten (met 20 pet.) en van de tandtechnici (met 40 pet.) in overeenstemming met het loon- en prijsbeleid? aldus de heer J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Kamer (P.v.d-A.) in schriftelijke vragen aan de ministers van economische zaken en van sociale zaken en volksgezondheid. Ge vraagd wordt naar een onderzoek en ge ïnformeerd wordt naar de maatregelen, die getroffen zijn of alsnog genomen zul len worden als zou zijn gebleken of als blijkt dat deze tariefs- en prijsverhogingen niet in overeenstemming zijn met het uit gestippelde loon- en prijsbeleid. „Wij hadden het gevoel dat de koers van het aandeel Norit zo hoog was gewor den, dat het nog slechts toegankelijk was voor kapitaalkrachtigen. De popularisering van het aandeel Norit is vooral van be lang voor hen die zich lieten afschrikken door de hoge koers. Voorts zal de handel na de statutenwijziging ongetwijfeld wor den vergemakkelijkt." Dit is gisteren van bestuurszijde verklaard op de buitengewo ne vergadering van de Alg. Norit Mij. Een besluit over de statutenwijziging kon nog niet worden genomen in verband met het ontbreken van het quorum. Vooruitlopende op deze goedkeuring machtigde de vergadering het bestuur reeds om 17418 nieuwe aandelen van 20 nominaal uit te geven delende in de winst vanaf 1 januari j.l. of zoveel minder als nodig zijn om een uitkering van een inte rim-dividend van f 50 op een oud aandeel, naar keuze in contanten of in twee nieuwe aandelen benevens 10 in contanten, mo gelijk te maken. Het interim-dividend zal vermoedelijk omstreeks 17 februari be taalbaar worden gesteld. Na goedkeuring van de statutenwijziging (op 3 februari wordt een tweede buiten gewone vergadering gehouden) zullen de certificaten van 100 worden ingetrokken. De oude aandelen van 500 zullen afge stempeld worden en daarna gelden als ver- zamelbewijs van 25 nieuwe aandelen van f 20. BRUSSEL (Reuter) Hooggeplaatste functionarissen van België, Nederland en Luxemburg hebben in Brussel besloten de aanbeveling van de Hoge Autoriteit te aan vaarden, om tijdelijk hun invoerrechten op staal te verhogen van gemiddeld zes per cent tot op het niveau van het Italiaanse tarief, dat 9 percent bedraagt. Elf categorale vakorganisaties hebben tijdens een zaterdag in Utrecht gehouden bijeenkomst besloten zich te verenigen in de Federatie van Werknemersorganisaties (FEWO). De nieuwe federatie die politiek onafhankelijk is, is ontstaan naar aanlei ding van het adres van de 53 hoogleraren aan de ministerraad over de invloed van de drie grote vakcentrales. De elf los van drie grote vakcentrales staande bonden tellen ruim 15.000 leden. Bij de FEWO hebben zich aangesloten de Algemene Bond van Werkers in het mijnbedrijf, de Centrale bond van R.K. Mijntechnici in Limburg, de Centrale Bond De Amsterdamsche Bank stelt voor over 1963 een onveranderd dividend1 uit te keren van 14 percent op de gewone aandelen. MOSKOU (AFP) Premier Kroesjtsjev heeft op een receptie, die ter ere van Fidel Castro in Moskou werd gehouden, meegedeeld dat zijn land een langlopend handelsverdrag met Cuba zal sluiten. De Sovjet-Unie en Cuba zijn het eens geworden over maatregelen die de Cu baanse economie moeten beschermen te gen schommelingen van de wereldprijzen voor suiker. Westelijke waarnemers gelo ven dat klaarblijkelijk een verhoging van de Russische steun aan de Cubaanse eco nomie is overeengekomen. van Werkmeesters, opzichters en technici, de Federatie van spoorwegvakverenigin gen, de Nederlandse Bond van Personeel werkzaam in muziekinstrumentenfabrie- ken, de Nederlandse bond van Textielar beiders „De samenwerking," de Neder landse Vereniging van administratief per soneel, de Vereniging buitendienstambte naren verzekeringsbedrijven, de Vereni ging beambten bij Steenkolenmijnen, de Federatie Havenvereniging en de Neder landse Vereniging van handelsreizigers en handelsagenten. Het voorlopig bestuur bestaat uit de hé ren J. W. Hamers (voorzitter) uit Heerlen, A. Cremers (secretaris) uit Nijmegen, J. Gijsbertse (penningmeester) uit Utrecht en W. de Hondt uit Zwolle en J. H. Moust uit Heerlen (beiden leden). „Cencobouw", het centraal college van ondernemersorganisaties op het gebied van het bouwwezen, waarin vertegenwoordigd zijn architecten, aannemers, bouwonderne mers, fabrikanten, importeurs en handela ren, heeft zich bereid verklaard het treffen van zodanige maatregelen door het be drijfsleven te bevorderen, dat op het ge bied van de bouwstoffen en de diensten prijsverhogingen worden voorkomen, die in strijd zijn met het prijsbeleid van de over heid. Het college spreekt de verwachting uit, dat de overheid eveneens op zeer korte termijn die maatregelen treft, ook met betrekking tot de doorberekening van lonen en prijzen, die de onzekerheid van de bouwnijverheid wegnemen, opdat de bouwactiviteit ongestoord doorgang kan vinden, respectievelijk het van regerings wege voorgestane bouwbeleid kan worden voortgezet en gerealiseerd. Advertentie INTERNATIONALS FLAUW MET WEINIG ZAKEN De stemming voor de internationale waarden is gisteren aan de flauwe kant geweest, echter met weinig zaken. Het waren vooral de Philips- en Unilever- waarden die flauw in de markt lagen. Middenkoersaanbod bracht in de Philips- hoek een openingsprijs van 157, tegen maandag als slotprijs 160.60. Unilever zette drie gulden lager in op 146.20. Van Kon. Olie ging een gulden af bij een notering op 184.80. AKU, welk fonds gisteren met een koersdaling van 10 pun ten genoegen moest nemen op 539, opende De Nederlandsche Fondsen Maatschap pij NEFO stelt voor 't dividend over '63 op de gewone aandelen, waarvan reeds vier percent als interimdividend in mei 1963 be taald werd, vast te stellen op in totaal acht percent (onv.) alsmede een belasting vrije uitkering in gewone aandelen van vijf percent (onv.) ten laste van de agio- reserve en het dividend op de prioriteits aandelen op vijf percent vast te stellen (onv.). Het vermogen van de NEFO in 1963 steeg van 17.995.884 tot 40.454.377, terwijl het geplaatste gewone aandelenka pitaal van nominaal 8.875.000tot 19.075.000 toenam. Het saldo van de re sultatenrekening over 1963 bedraagt 1.261.244 vergeleken met 650.693 over 1962. In het vierde kwartaal 1963 is het in dexcijfer van de omzet van H. A. de Vries' Ijzerhandel N.V. gekomen op 539 (basis 1950/'51 is 100). In het derde kwartaal was het cqfer 512, in het vierde kwartaal 1962 464, zo deelt de directie mede. De omzet cijfers van de N.V. André de Beaumont zijn hierin niet opgenomen. Dr. De Quay weer commissaris De omzet van de chemische fabriek L. van der Grinten te Venlo is in 1963 ge stegen met ruim 17 percent. De geconso lideerde netto winst is volgens voorlo pige cijfers met ongeveer 4 percent toegenomen. Commissarissen en directie zullen aan de algemene vergadering van aandeelhouders, te houden begin april 1964, voorstellen een onveranderd dividend van 25 percent uit te keren, alsmede onveran derd 10 percent ten laste van de agio- reserve in aandelen tot uitkering te bren gen. Tevens zal aan deze vergadering wor den voorgesteld dr. J. E. de Quay weder om te benoemen tot commissaris. Abida 22 te Melbourne verwacht. Acila 23 te Mena al Ahmadi verwacht. Acmaea 21 te Kopenhagen. Acteon 23 te Durban verwacht n. Perz. Golf. Adrastus 21 te Belawan. Aegis 21 100 m. o.z.o. Flores n. Gent. Alamak 21 270 m. w.z.w. Lissabon n. New York. Alcor 21 ten anker op Schelde n. Hamburg. Alkaid 21 nog te Port Said. Alphacca 21 t. a. op Grote Bittermeren n. Aden. Ammon 21 v. Port Au Prince n. Kp. Haitien. Amstelmeer 21 200 m. o. Albany n. Aden. Amstelsluis 21 530 m. w. Perth n. Aden. Area 21 160 m. o. Brisbane n. Wellington. Ares 21 160 m. w.z.w. Finisterre n. Curacao. Asterope 21 170 m. n.n. o.Horta n. Horta. Atys 26 te Curacao verwacht. Bali 21 dwars Kp. Guardafui n. Aden. Balong 2 1 600 m. z.w. Azoren n. Genua. Bantam 21 v. Messina n. Port Said. Batjan 21 v. Paita n. Buena Ventura. Bawean 21 dwars Kp. Finisterre n. Huil. Beninkust 21 v. Dakar n. Freetown. Bengkalis 21 v. Eureka n. Ensenada. Bennekom 21 v. Porto Cabello n. Port of Spain. Blitar 21 te Duinkerken. Breda 20 te Bremen. Bussum 22 te Punta Cardon. Calt. Amsterd. 21 180 m. n.w. Djeddah n. Bahrein. Caltex Madrid 21 40 m. n.o. Brest n. Sidon. Caltex Nederland 21 te Sidon. Calter Pernis 22 te Bahrein. Caltex Rotterdam 21 v. Suez n. Perzische Golf. Caltex The Hague 22 v. Cochin n. Band. Mashur. Calt. Utrecht 21 115 m. o.n.o. Gibralt. n. Avonm. Camerounkust 21 v. Tema n. Lagos. Camitia 25 in de Mersey verwacht. Camphuys 21 bij Das eiland v. Dubai. Carrillo 21 v. Charleston n. New York. Celebes 21 v. Napels n. Le Havre. Ceres 21 te Valparaiso. Charis 21 140 m. z.w. Ierland n. Bahama s. Cinulia 21 v. Curagao n. Punta Cardon. Congokust pass. 21 Kp. Finisterre n. Le Havre, Crania 31 te Rotterdam verwacht. Daphnis 21 1400 m. z.w. Azoren n. Londen. Delft 21 v. Porto Cabello n. Curacao. Delphina 21 dwars Kp. Finisterre n. IJmuiden. Diogenes 21 op Schelde n. Antwerpen. Doris 21 v. Port au Prince n. Savannah. Elizabeth Broere 21 62 m .n.n.o. Alexandrië naar Manchester. Esso Den Haag 21 110 m. n.n.w. St.Vine. n. Brega. Esso Rotterdam 21 v. Suezkanaal n. Bari. Fina Nederland pass. 22 Aden n. Abadan. Forest Hill 21 n. Perz. Golf n. Mena al Ahmadi. Gabonkust 21 150 m w. Kp. St. Vine, n, Fr'town. Garoet 23 te Karachi verwacht. Geeststar 22 v. Barbados n. Santa Lucia. Goeree 21 te Kobe. Grebbedijk 22 te Le Havre verwacht. Groote Kerk 21 210 m. z.w. Mogadiscio n. Aden. Gulf Hansa 21 270 m. o.z.o. Malta n. Landsend. Gulf Hollander pass. 21 Aden n. Suez. Gulf Italian 21 270 m. z. Shanghai n. Ulsan. Gulf Swede 21 75 m. o.n.o. Algiers n. Rotterdam. Holendrecht 21 600 m. z. Cocos eil. n. Djibouti. Hollands Diep 25 te Cristobal verwacht. Houtman 21 te Penang. Inca 20 650 m. z.o. Galveston n. Galveston. Irazu 21 v. Porto Monte n. Punta Arenas. Izalco 2 lv. Corpus Chrlsti n. New Orleans. Jacob Verolme pass. 20 Panamakan. n. Mollendo. Japara 22 te Trlncomalee verwacht v. Colombo. Kabylia 21 te Punta Arenas. Kara 26 te Bandar Mashur verwacht. Karakorum 21 300 m. o.n.o. Colombo n. Chittagong Katendrecht 21 v. Genua n .Port Said. Kerkedijk 21 350 m. w. Landsend n. New York. Kermia 21 220 m. n.n.w. Soerabaja n. Balikpapan. Khasiella 24 te Curacao verwacht. Kinderdijk 21 360 m. n.o. Azoren n. Miami. Koningswaard 21 te Boston. Kopionella 21 100 m. z. Djeddah n. Abadan. Korenia 22 te Bangkok verwacht. Korovina 21 te Djakarta n. Singapore. Kosicia 21 te Genua. Kossmatella 21 te Lagos. Kreeft 21 160 m. w.z.w. Narvik n. Narvik. Kreon 20 735 m. z.z.w. Azoren n. Hamburg. Kryptos 25 te Curagao verwacht. Kylix 27 te Curagao verwacht. Laarderkerk 21 v. Genua n. Port Said. Laga 21 v. Hull n. Swansea. Leiderkerk 22 te Kuwait. Lelykerk 21 v. Londen n. Bremen. Limburg 23 te Chittagong verwacht. Loppersum 21 350 m. n.w. Bermuda n. Bremen. Maaslloyd 20 150 m. z.z.w. Azoren n. New York. Markab 21 120 m. w. Casablanca n. Venetië. Meliskerk 21 280 m. o. Bahrein n. Aden. Memnon 22 te Baltimore. Mentor 23 te Piraeus verwacht. Merseylloyd 21 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Mississippilloyd 21 v. Halifax n. Tripoli. Montferland 21 550 m. z.z.w. Madeira n. Hamburg Moordrecht 21 v. Curagao n. Porto Miranda. Munttoren 21 135 m. w.n.w.. Freetown n. Bonny. Musilloyd 22 te Manilla verwacht. Mijdrecht 21 260 m. o. Formosa n. Perz. Golf. Naess Commander 22 te Suez. Naess Tiger pass. 21 Lissabon n. Rotterdam. Neder-Eems 22 te Genua v. Napels. Neder-Rhone 21 v. Beyrouth n. Lattakia. Neder-Weser 23 te Papeete verwacht. Nieuw Amsterdam 21 te Sint Thomas. Nista 21 v. Baumi n. Reykjavik. Nijkerk 21 275 m. o. Aden n. Adelaide. Oberon 21 te Amapala. Oldekerk 21 420 m. o.z.o. Chagos eil. n. Aden. Onoba 21 270 m. o. Aden n. Suez. Oranje pass. 20 Christobal n. Jamaica. Oranje Nassau 22 te Trinidad. Ossendrecht 22 te Bahia Blanca verwacht. Ouwerkerk 21 45 m. z.z.o. Guardafui n. Mombasa. Overijsel 21 v. Lissabon n. Las Palmas. Parkhaven 22 te Santos v. San Sebastian. Parthenon 21 v. Carupano n. Georgetown. Peperkust 23 te Antwerpen verwacht. Pericles 21 v. Barahona n. Le Havre. Philine 25 in Suezkanaal verwacht n. Gibraltar. Philippia 21 dwars Malta n. Mena al Ahmadi. Pieter s. 21 v. Swansea n. Rotterdam. Polydorus 21 180 m. n.o. Newcastle n. Glasgow. Prins Frederik Hendrik 22 et Gandia. Prins Johan Willem Friso 20 1000 m. o. Halifax naar Halifax. Prins Maurits 21 rede Ghandia. Prins Willem v. Or. pass. 21 Lissab. n. Livorno. Prins Willem V 21 v. Malta n. Famagusta. Provenierssingel 20 1100 m. o.n.o. Hawaii n. China. Purmerend 21 450 m. z.w. Azoren n. La Spezia. Radja 21 te Port Swettenham. Reza Shah the Great pass. 21 Muscat n. Rastanura Rossum 21 te Aruba. Rotterdam 21 te New York. Sabang 21 v. Penang n. Rangoon. Saloum 21 100 m. z.z.w. Finisterre n. Dakar. Schiekerk 21 te Aden v. Penang. Schouwen 30 te Huil verwacht. Serooskerk 21 te Tsjlngtao. Servaaskerk pass. 21 Suez n. Singapore. Sinabang 21 160 m. z. Sydney n. Hobart. Sinon pass. 21 Mona Passage n. Curagao. Skadi 21 60 m. n.. Kp. Mondego n. Gibraltar. Socrates 21 vc. Maracaibo n. Belize. Socrates 21 te Maracaibo. Sophocles 22 te Barbados. Stad Amsterdam pass. 21 Berlenga n. Catania. Stad Maastricht 21 40 m. w. Casquets n. Pd.delph. Stentor 22 te Punta Del Gada, Straat Bali 21 v. Kaapstad n. Montevideo. Straat Banka 21 te Durban. Straat Cook pass. 21 Kp. York n. Singapore. Straat Magelhaen 21 60 m. o.n.o. Kp. Amber naar Singapore. Straat Singapore 21 te Port Kembla. Sumatra pass. 21 Kuria Muria n. Das eiland. Tacana 22 te New Orleans. Telamon 22 te Willemstad. TJikampek 21 te Dar es Salaam. Tjiwangi 21 te Sydney v. Hongkong. Togokust 21 v. Bordeaux n. Dakar. Triton 20 15 m. n.w. Fayal n. Barbados. Tweelingen pass. 21 Noordhinder n. Monrovia. Van kinschoten 21 260 m. z.o. Beira n. D. Suarez. Vasum 21 v. Mamonal n. Curagao. Videna 21 v. Hamburg n. Skaramanga (dokken). Vitrea 21 360 m. w. Puluweh n. Kikuma. Vivipara 21 te Durban. Waardrecht 21 v. Wallaroo n. Port Lincoln. Waikelo 21 te Singapore. Waingapoe 21 te Triëst. W. Alt. Jones 21 600 m. n.o. Mombasa n. Trinidad. Westertoren 22 v. Suez n. Singapore. Wleldrecht 21 te Hamburg v. East-London. Willem Ruys 22 te Singapore verwacht. Woltersum 21 270 m. w.n.w. Horta n. Le Havre. Wonorato 21 v. Colombo n. Madras. Wonosobo 23 te Duinkerken verwacht. Zaankerk 21 v. Bremen n. Hamburg. Zaanland 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Zafra 21 195 m. z. Djeddah n. Lavera. Zaria 21 v. Port Said n. Rotterdam. Zeeland 21 v. Port Said n. Rotterdam. Zuiderkerk 22 te Barcelona v. Marseille. KLEINE VAART Adara 19 te köge. Anna Broere 23 te Rotterdam verwacht. Areas 20 50 m. o. Pantellaria n. Genghazi. Audacia 21 te Hamburg. Batavier-5 21 te Bougie n. Las Palmas. Berkhout 21 dwars Ameland n .Calais. Boezemsingel 22 te Ayr verwacht. Bosco 21 te Villano n. Leixous. Brouwersgracht 20 v. Danzig n. Kotka. Calchas 21 3 5m. n.o. Casquets n. Rotterdam. Carnissesingel 21 v. Rotterdam. Coccinelle 21 te Duinkerken. David 18 v. IJmuiden n. Birkenhead. Delfdijk 21 in Washbay n. Kingslynn. Draco 20 v. Oporto n. Amsterdam. Driebergen 23-24 te Londen verwacht. Elsa pass. 21 ET-11 v. Hudlksvall n. Zaandam. Eyo S. 17 te Boston. Flevo 20 10 m. n.n.o. Bilbao n. Malaga. Geestdiep 21 dwars Cromer n. Boston Heemraadsingel 21 te Teignemouth. Hoogland 21 5 m. z.o. Smithknol n. Immingham. Hoyledesingel 23 te Calais verwacht- Inspecteur Mellema 20 dw. Cardiff n. Sharpness. Joost 20 v. Karskaer n. Hamina. Kaap Falga pass. 18 Kiel n. Skutskaer, Kastanjesingel 22 te New Ross verwacht. Kerksingel 21 v. Ipswich. Lauriergracht 21 te Abö. Mathilde 18 te Totnes. Meidoorn verm. 21 v Antwerpen n. Rotterdam. Meidoornsingel verm. 22 v. Antwerpen. Midas 17 v. Brest n. Barcelona. Mies 20 v. Les Sables d'Olonnes n. Rouaan Mithras 21 20 m. n. Kp. St. Vincent n. Cadiz. Molensinge 22 te Pasajes verwacht. Nero 20 v. Gdynia n. Amsterdam. Netta 21 45 m. w. Landsend n. Fenit. Phidias 21 te Genua v. Cadiz. Reggeborg verm. 21 v. Colchest. n. Gr. Yarmouth. Rochab verm .21 v. Casablanca n. Rouaan. Sheratan 21 v. Antwerpen n. Pasajes. Spolanda 21 te Le Havre n. Rouaan. Spoorsingel 2 lv. Bayonne. Steenbergen 21 te Antwerpen v. Le Havre. Stella Antares 23 te Lavrion verwacht. Stella Maris 23 te Preston verwacht. Stella Polaris 25 te Rotterdam verwacht. Taras 21 dwars Almeria n. Faro. Urkersingel 21 150 m. w. Bayonne n. Gijon, Vanda 21 v. Rotterdam n. Barking. Vermeersingel 21 v. Nantes. Westland 23 te Rotterdam verwacht. IJselhaven 21 20 m. w. Kp. Roca n. Rouaan. Zevenbergen verm. 21 v. Aberdeen n. Grangem. SLEEPVAART Elbe en Rode Zee 18 v. New Orleans n. R'dam. Gelderland 18 te IJmuiden. Hercules 17 v. Suez n. Kuwait met bak. Mississippi 19 100 m. o.n.o. Massawa n. MomDasa. Noordzee 18 te Pointe Noire v. Lagos. Schelde 10 v. Rotterdam n. Noordzee. Utrecht 18 v. Lissabon n. Malta. Willem Barendsz 20 450 m. o.z.o. Bermuda naar Baltimore. Zeeland 19 v. Napels n. Malta. Zwarte Zee 17 v. Bermuda's n. Rotterdam. op 531. Hoogovens min vier punten bij een eerste afdoening op 593. Gedurende de verdere beursduur, toen geringe aanbod was verwerkt, werd op het sterk verlaagde niveau steun ge boden. Dit had als gevolg dat Philip» opliep tot 157.60, Kon. Olie tot 185.50 en AKU tot 534V2. De omzetten in de hoofdfondsen waren gering en zeker niet in overeenstemming, aldus de beurs, met de forse koersdalingen. Deze werden dan ook hoofdzakelijk toegeschreven aan ge brek aan kooplust. VERHANDELDE FONDSEN 21 januari 20 januari Totaal 435 464 Hoger 87 (20,0%) 133 (28,7%) Lager 273 (62,8%) 250 (53,9%) Gelijk 75 (17,2%) 81 (17,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U535 Hoogovens Kon. Olie185,30—186 Philips 155 gb156,50 Unilever 145,20—145,50 De stemming was iets lager, ste punt. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U534—536 540 Hoogovens 592'/2595 599 Kon. Olie185,50—185,90 186,30 Philips 156—157,10 157,60 Unilever 145,50—146.60 146,70 Een herstel dat laatbeurs plaats vond heeft de koersen in Wall Street gisteren op een hoger niveau gebracht. Hoger waren chemische waarden, staalfondsen, non-ferro's en sigarettenfondsen. Lager waren opnieuw sporen. Van de 1311 ver handelde fondsen waren er 554 lager, 501 hoger en 256 fondsen sloten onveranderd. De omzet daalde tot 4,8 miljoen shares tegen 5.570.000 shares maandag. De Dow Jones-indices: industrie 776.44 3:41), sporen 180.77 0.62) en openbare opts- fondsen 140.43 0,03). International Business Machines Corp. heeft een aandelensplitsing van 25 percent voorgesteld. Indien aandeelhouders hier mee akkoord gaan dan zal omstreeks 5 mei op ieder uitstaand aandeel een kwart aan deel worden uitgegeven. Over het eerste kwartaal wordt een dividend betaald van 1,25 tegen eveneens 1,25 over het laatste kwartaal 1963 en 1 in de eerste drie kwartalen van vorig jaar. Over het met 25 percent vergrote aandelenkapitaal zal over 't tweede kwar taal een dividend van 1,25 worden uit gekeerd. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,05'/»lo,15'/i, Amerikaanse dollar 3.583,62'/., Canadese dollar 3,30—3,35'/., Franse frank (100) 73,30—73,80, Belgische frank (100) 7,14V.7,19V*, Duitse mark (100) 90,35—90 85, Zweedse kroon (100) 68,85—69,85, Deense kroon (100) 51,70—52,70, Noorse kroon (100) 49,75—50,75, Zwitserse frank (100) 83,40 —83,90, Italiaanse lire (10.000) 57.00—59,00, Oosten rijkse schilling (100) 13,94—14,04, Portugese escudo (100) 12,47'/.12,62'/*, Spaanse peseta (100 grote coupures) 5,92'/.6,07'/.. De produktie over de maand december 1963 van Productora Agricola Tropical Ecuatoriana S.A. (PATE) in Ecuador, onder directie van H. G. Th. Crone n.v., heeft 22.703 trossen bananen be dragen (over november 1963 30.271 trossen), tegen 9791 trossen in december 1962. De productie over het gehele jaar 1963 bedroeg 310.103 trossen, tegen 263.255 trossen in het laar 1962. In de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van Vulcaansoord n.v. is aan de heer J. Th. van Wijngaarden op zijn verzoek, wegens gezondheidsredenen, eervol ontslag ver leend als directeur. In diens plaats is benoemd de heer H. J. A. Schmitz. Gewapende politie in Moefilina (Noord-Rhodesië) treedt hardhandig op tegen aanhangers van de Afri kaanse Nationale Congres Partij. Dit na incidenten tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Nationale Party. Gisteren zijn in Noord-Rhodesië ver kiezingen gehouden voor een nieuw binnenlands bestuur. m

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13