c WERELD NIEUWS xsPaa Tsjoe-En-Lai naar Parijs? Nieuwe tunnel in Londen 'VOORDEEL Van dag tot dag J MRP houdt zich afzijdig van Defferre V erbindingssatelliet overbrugt oceanen Engelse mist eist vele slachtoffers Deppner maakt goede kans op vrijspraak Jack Ruby wordt onderzocht Duizenden Watoetsi uit wraak vermoord Spaak vreest verzwakking van NAVO Pius XII redde duizenden Joden Onduidelijke rol <~Pra£it*ytoel het nog onrustig In Tanganyika is Hoogachtend Prins Alexander van België in ziekenhuis opgenomen WOENSDAG 22 JANUARI 1964 1ERDENSE SPAARKAS AU \r\OX\\^ OPGERICHT 1901 Woerden, 17 januari 1964. UITKERING SPAARKAS De Weledele Heer A. Kooyman, Moordrecht Weledele Heer, Betreft: Uw inschrijving onder nr. 4900725 Hiermede berichten wij U, dat de spaarkas van het jaar 1949 dit jaar tot uitkering komt. Om tot verdeling te kunnen overgaan verzoeken wij U ons Uw spaarbrief, een attestatie de vita, alsmede de laatste premie kwitantie te doen toekomen. In afwachting van de slotuitkeringwelke in de loop van dit jaar zal plaatsvinden, zullen wij U een voorschot ver strekken ad. f 1.500,-- op het U toekomende bedrag. Een onzer vertegenwoordigers zal zich daartoe binnenkort met U in verbinding stellen, teneinde genoemd bedrag aan U uit te betalen. Op cle Maps Valk WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f 43.50 Tyfus. In de Zuid-Italiaanse stad San Giovanni is tyfus uitgebroken. Zeventig mensen zijn in ziekenhuizen opgenomen. Er is een dode. De ziekte is veroor zaakt door besmet water in een open bare fontein. Moord. Een rechtbank in de Franse stad Nimes heeft een echtpaar tot zware ge vangenisstraffen veroordeeld wegens moord op drie baby's en verscheidene onwettige vruchtafdrijvingen. De 43-ja- rige man werd veroordeeld tot twintig jaar, de even oude vrouw tot vijftien jaar gevangenisstraf. De misdrijven zijn een jaar geleden aan het licht gekomen. De vrouw heeft verklaard, dat zij na negen bevallingen „geen kinderen meer wilde." Kardinalen. Een Italiaans lid van de Ro meinse curie, kardinaal Carlo Chiarlo, is dinsdagavond op 82-jarige leeftijd overleden. Door zijn dood is het aantal leden van het college van kardinalen tot 78 verminderd. 26 daarvan zijn Italia nen. Amnestie. Een rechtbank in Milaan heeft amnestie verleend aan Jacques Soustelle de Franse anti-Gaullistische leider die vorig jaar bij verstek tot een gevange nisstraf van drie maanden werd veroor deeld wegens vervalsing van identiteits papieren bij een bezoek aan Italië. Cholera. Naar schatting zijn tot dinsdag in Saigon 110 mensen aan cholera over leden. Deskundigen voorspellen een gro te epidemie in verscheidene provincies van Zuid-Vietnam. Het Amerikaanse mi litaire hulpcommando heeft zijn perso neel gewaarschuwd voor het uitbreken van een epidemie. Spiritus. Vier in het Belgisch-Limburgse stadje Genk wonende Turkse mijnwer kers hebben, toen zij sterke drank dach ten te kopen, spiritus ontvangen, die zij later opdronken. De gevolgen waren zeer ernstig. Kort na het gebruik zijn twee van de vier arbeiders overleden. De twee andere verkeren in levensgevaar. De winkelier zou de Turken niet goed verstaan hebben. Hij dacht dat zij spi ritus wilden hebben. (Van onze correspondent) PARIJS De rooms-katholieke volks republikeinen van de M.R.P. hebben hun houding bepaald ten opzichte van de pre sidentskandidatuur van de socialist Gas ton Defferre. Ofschoon ze in mei nog een nationaal partijcongres zullen bijeen roe pen, hebben de M.R.P.-leiders doen weten dat ze zich nog niet op een kandidaat president willen vastleggen. Bovendien hebben ze tegen Defferre het bezwaar dat hij zich te intiem met de communisten zou verbinden, ofschoon de socialistische kandidaat duidelijk geweigerd heeft met de partij van Maurice Thorez in enigerlei onderhandeling te treden. Achter het verwijt jegens Defferre ver schuilt zich bij de M.R.P. in feite echter hun eigen angst: partij vóór of tegen De Gaulle te kiezen. De M.R.P., de bewe ging van de volksrepublikeinen waarvan onder de vierde republiek Robert Schu- man, Georges Bidault en Pierre Pflimlin de oprichters en voornaamste leiders wa ren, is onder de huidige politieke verhou dingen vrijwel ten dode opgeschreven. Ter wijl de leiding nog altijd de gedachte van een geintegreerd of federaal Europa als eerste geloofsartikel belijdt, is de aanhang onder het volk voor een overruim deel naar de gaullisten overgelopen. De M.R.P.- leiders voelen zich in hun hart zeker sterk aangetrokken tot een hechte samenwerking met de socialisten en zelfs met Defferre, die zich eveneens voor een verenigd Euro pa heeft uitgesproken. Ze weten echter ook dat ze bij zo'n associatie hun laatste steun bij het electoraat kunnen verspelen. Daar om is hun enige redding, om tenminste een zekere schijn te kunnen ophouden, de beslissing over een definitieve uitspraak op een zo lang mogelijke baan te schuiven. Niettemin zal ook voor de M.R.P. het uur van de waarheid toch eens moeten slaan. KAAP KENNEDY (Reuter, AFP) Dinsdagavond is van Kaap Kennedy een tweede Relay-verbindingssatelliet gelan ceerd die het contact zal onderhouden tus sen Noord-Amerika, Zuid-Amerika, Euro pa en Azië. De proeven beginnen vandaag. De kunstmaan, die door een Thor-Del- taraket omhoog werd gestuwd, kwam vrij wel in de vooraf vastgestelde baan om de aarde terecht. De grootste afstand tot de aarde bedraagt 7400 kilometer en een kleinste afstand 2075 kilometer. De kunstmaan beschrijft in drie uur en een kwartier een baan om de aarde. Ze kan daarvan voor de transatlantische ver binding zeventig minuten en voor de ver binding over de Stille Oceaan veertig mi nuten gebruikt worden. De 83 kilogram wegende satelliet is een verbeterde versie van Relay-1, die in de cember 1962 werd gelanceerd en nog steeds functioneert. De Relay-2 krijgt zijn energie van 8215 zonnecellen, die veel be ter bestand zijn tegen stralingen in de ruimte dan de zonnecellen van vorige kunstmanen. Voordat de Relay-2 zijn eerste baan om de aarde had voltooid, had hij al televisie beelden van Californië naar New Jersey overgebracht. Een woordvoerder van het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruim tevaart noemde de kwaliteit van deze overgebrachte beelden „uitstekend". Zeven landen zullen deelnemen aan de proeven met Relay-2. Stations in Japan, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, West-Duitsland en Italië zullen televisieverbindingen over de oceanen tot stand kunnen brengen, terwijl Brazilië aan telefonische en telegrafische verbindingen zal kunnen deelnemen. LONDEN (Reuter, AFP) In Zuid- Engeland en het district Londen hing dins dag een dichte mist die lucht-, trein- en wegverkeer ernstig belemmerde. Twee uur lang reden dinsdagochtend de zieken wagens af en aan toen op de autoweg van Londen naar Birmingham, ter hoogte van Luton, een kettingbotsing plaatsvond waar bij ongeveer tweehonderd voertuigen be trokken waren. Tweeëntwintig automobilisten werden ernstig gewond naar ziekenhuizen ge bracht. Langs de weg bleef een groot aantal vernielde personenauto's, tank- <en vrachtwagens achter. Het ongeluk ont stond toen een vrachtwagen bij een kruis punt stopte. Tientallen andere wagens, die in convooi achter deze wagen reden, vlo gen op elkaar. Op een andere hoofdweg werd een man gedood en drie personen ge wond bij een kettingbotsing tussen der tig voertuigen. Het treinverkeer reed met grote vertraging. Het luchtverkeer lag zo goed als stil, met name op het Londense vliegveld Heathrow en op Gatwick. MUNCHEN (DPA) Op de tweede dag van het proces in München tegen de 53- jarige voormalige S.S.'er Erich Deppner, die wordt beschuldigd van medeplichtig heid aan moord op Russische krijgsgevan genen in kamp Amersfoort tijdens de oor log, is komen vast te staan dat Deppner van het Reichssicherheitshauptamt in Ber lijn opdracht had gekregen de Russen als represaillemaatregel neer te schieten en dat hij deze massamoord niet om „on belangrijke" redenen heeft gepleegd. De openbare aanklager liet doorscheme ren dat hij woensdag op vrijspraak voor Deppner wil aandringen. Hij deelde mee dat Nederlandse rechters in 1949 en 1951 hadden aangenomen dat de terechtstel ling van de krijgsgevangenen een militaire represaille was geweest. Als getuige a décharge trad dinsdag de 59-jarige ambtenaar Josef Schreieder op, die tijdens de oorlog over de naziradio vanuit Den Haag valse gegevens naar de Britse linies had doorgeseind. Schreieder verklaarde dat het destijds onmogelijk zou zijn geweest een bevel van de toenmalige bevelhebber van de veiligheidspolitie en de S.D. in Nederland, Rauter, naast zich neer te leggen. Deppner beroept zich ook op een soortgelijk bevel. De verdediger van Deppner legde de rechter een witboek van het Duitse ministe rie van Buitenlandse Zaken uit oorlogstijd voor, waarin wreedheden tegen Duitse krijgsgevangenen door Sovjet-Russische soldaten in de winter 1941/42 werden be schreven. Daarin wordt onder meer be weerd dat de Russen met medeweten van hun meerderen kannibalisme op Duitse soldaten zouden hebben gepleegd. Tijdens de zitting van maandag is geble ken dat in Amersfoort niet 77 maar 65 Russen waren neergeschoten. BRUSSEL Volgens Het Laatste Nieuws wordt prins Alexander van België, de jongste broer van koning Boudewijn, op 18 juli 1942 geboren als eerste kind uit het huwelijk van koning Leopold III met Marie-Lilian Baels, sedert een dag of tien in een ziekenhuis te Leuven verpleegd. Volgens het Franstalige satirieke, altijd voortreffelijk over het koninklijk huis ingelichte weekblad Pan, zou de prins een week geleden, nadat hij was teruggekomen van de wintersport met kiespijn, een nogal sterke dosis van een pijnstillend middel hebben genomen. Daarvoor bleek hij aller gisch te zijn. De geneesheer liet hem daar op naar een kliniek overbrengen. Alle ge vaar zou zijn geweken. DALLAS (Reuter-AFP) Jack Ruby, de 52-jarige nachtclubeigenaar die terecht moet staan wegens moord op Lee Harvey Oswald, zal door een onpartijdige psychia ter worden onderzocht. Een rechtbank in Dallas besloot dr. Martin Towler, hoogle raar in de neuro-psychiatrie aan de medi sche faculteit van de universiteit van Texas, met dit onderzoek te belasten. De verdediging van Ruby trok haar ver zoek om Ruby op borgtocht vrij te krij gen hierop in. Voordat Ruby de recht zaal binnenging, kregen verslaggevers toe stemming om hem enkele vragen te stel len. Ruby zei dat hij niet woedend was toen hij Oswald op 24 november doodschoot. „Ze hebben over mij gezegd dat ik boos was, maar dat woord komt niet in mijn woordenboek voor. Ik heb dit woord nooit gebruikt. Ik was eerder berouwvol dan woedend", aldus Ruby die hierop in tra nen uitbarstte. Hij verklaarde dat hij Os wald vóór 24 november nooit had gezien. Gevraagd over een bezoek dat hij in 1959 aan Cuba bracht, zei hij dat hij met een vriend in Havana was geweest. Hij zei naar Cuba te zijn gegaan om „wat plezier te maken". OSOEMBOERA (Boeroendi) (Reuter) Soldaten uit Roewandi, het vroegere Belgische gebied Roeanda, zouden minstens achtduizend mannen, vrouwen en kinderen van de Watoetsistam om het leven hebben gebracht. Het zou een wraakoefening be treffen. De Watoetsi zouden in december overvallen hebben gepleegd op het gebied Roewandi. De rivier Roezizi is bezaaid met lijken. Hulpverleningsorganisaties in Genève bevestigen dit bericht. Ze delen mee dat de moorden nog doorgaan. De regering van Roewandi heeft vrijwel geen troepen om aan het moorden een eind te maken. Guerrillabenden in de Kongolese provincie Kwiloe intensiveren hun aanvallen op een heden van het leger van de centrale re gering. Zij zouden worden gesteund door Chinese communisten. In dit gebied is de noodtoestand afgekondigd. De voormalige Kongolese minister van Onderwijs onder Loemoemba, Moelele, zou de opstandelingen leiden. Hij rukt met zijn zeshonderd man op naar de diamant mijn Tsjikapa. BAMAKO (Mali) (Reuter) Tsjoe-En- Lai, eerste minister van communistisch China zal waarschijnlijk Parijs bezoeken alvorens naar Peking terug te keren van zijn Afrikaanse toernee, zo wordt van ge woonlijk betrouwbare zijde te Bamako in Mali vernomen. In Parijs deden berichten de ronde dat Tsjoe mogelijk volgende maand een bezoek aan Frankrijk zal bren gen. TOKIO (AFP) Naar de mening van de Belgische minister van Buitenlandse Za ken, Spaak, zal een Franse erkenning van de regering te Peking een verzwakking van de NAVO en een versterking van de kwaadaardigste tak van het internationale communisme betekenen. De Belgische mi nister zei dit op een persconferentie in To kio, waar hij een onderhoud heeft gehad met zijn Japanse ambtgenoot Ohira. Het Franse initiatief stelt de Atlantische gemeenschap voor een voldongen feit, al dus Spaak. Een beslissing als waarover we het nu hebben zal de Europese een heid niet bevorderen. De grote meerder heid van de E.E.G.-landen volgt de Ame rikaanse politiek. „Wat mijzelf betreft, ik sta voor honderd percent achter de ont- spanningspolitiek van de Amerikanen en ik geloof dat iedere stap die de positie van de Verenigde Staten verzwakt moet wor den tegengegaan. Daarom kan ik niet erg gelukkig zijn met het Franse initiatief." PARIJS (Reuter) De Westduitse mi nister voor Speciale Zaken, dr. Heinrich Krone, heeft dinsdag een onderhoud gehad met generaal De Gaulle, naar men meent over het Franse plan communistisch Chi na te erkennen. Eerder op de dag had Krone gesproken met de secretaris-gene raal van de NAVO, mr. D. U. Stikker. Di plomatieke waarnemers meenden dat dr. Krone uiting gegeven heeft aan het ge voelen van de regering in Bonn, dat Frank rijk niet had moeten besluiten China te erkennen zonder volledig overleg met zijn bondgenoten gepleegd te hebben. (Van onze correspondent) LONDEN Londen heeft een nieuwe verkearstunnel bij de brede moderne Wa- terloobrug onder Strand, Oldwych en Kingsway. De tunnel waardoorheen vroe ger een smalle hoge twee-verdiepingstram rammelde is de eerste waarin automati sering is toegepast. Aan de beide uitein den van deze eenrichtingstunnel zijn on der het wegdek verwarmingskabels aan gebracht om bevriezing te voorkomen. Bij de ingang waarschuwt een foto-elek trisch signaal bestuurders van te grote voertuigen de maximale hoogte is vier meter dat ze niet door de tunnel kun nen. Indien de uitlaatgassen zich, ondanks het ventilatiesysteem gevaarlijk mochten opeenhopen verschijnt er een waarschu wing dat de bestuurders hun motoren moeten afzetten. De tunnel kan 1500 per sonenauto's en lichte vrachtwagens per uur verwerken. Als gevolg van de invoe ring van parkeermeters en van eenrich tingverkeer in de talrijke smalle hoofd straten kan men zich per auto in de Lon dense binnenstad redelijk snel verplaat sen. In het centrum is de voetganger, dankzij talrijke oversteekpunten en vlucht heuvels, betrekkelijk veilig. Er gebeurt in dit deel van de kolossale stad zelden of nooit een ongeluk. LONDEN (Reuter) De voorzitter van de Engels-Joodse Vereniging, Maurice Edelman, Labour-parlementslid, heeft in een rede voor de Londense afdeling van zijn vereniging gezegd dat door tussen komst van paus Pius XII tienduizenden joden uit handen van de nazi's zijn ge red Edelman sprak over de critiek op deze paus, die de Westduitse schrijver Rolf Hochhuth in zijn toneelstuk „De Plaats bekleder" heeft geleverd. Hochhuth be weert dat paus Pius XII zich niet tegen het nazisme heeft uitgesproken. Edelman zei dat hij tegen het eind van de oorlog door paus Pius in particuliere audiëntie was ontvangen. De paus sprak met hem over de betrekkingen van de rooms-katholieke kerk met de nazi's en de joden. „Na het anti-semitisme een zonde genoemd te hebben zei hij dat hij tijdens de oorlog de rooms-katholieke geestelijk heid de geheime opdracht had gegeven de joden te verbergen en te bescher men en dat hierdoor tienduizenden joden zijn gered. De paus zei ook dat, hoewel de kerk en het communisme uit godsdienstig oogpunt onverenigbaar zijn, er toch wel een mo dus vivendi tussen Oost en West gevonden zou kunnen worden", aldus Edelman. De rol die de Amerikaanse regering bij monde van haar minister van Justitie, Robert Kennedy, speelt in de kwestie Ma leisië, is verre van duidelijk. Zij stuurt aan op een topgesprek van de direct-betrokke- nen, Indonesië, Maleisië en de Philippijnen. Dat schijnt het aambeeld te zijn, waarop Kennedy in zijn overleg hamert. Maar, het is vanzelfsprekend dat de Amerikanen niet zo naïef zijn te veronder stellen dat zulk een gesprek tussen par tijen, wier meningen en belangen zo hemelsbreed verschillen, zal slagen zonder dat het terrein terdege is voorbei eid. En juist die voorbereiding heeft aspecten die voor het stormgebied Zuidoost-Azië van doorslaggevende betekenis kunnen zijn. Officieel heeft de Engelse regering zich over het optreden van Kennedy, dus van de Amerikaanse regering, niet uitgelaten. Maar uit alles blijkt dat Londen zich in toenemende mate zorgen maakt. Hierop wijst ook de correspondent van de Times In Tokio. Hij rapporteert dat de Engelse ambassade in Japan „rondweg zeer be zorgd" is door de ontwikkeling die het op treden van Kennedy in de hand heeft ge werkt. Het enige dat de Amerikaan tot dusver schijnt te hebben bereikt, is verzwakking van het standpunt van Groot-Brittannië en toenemende steun voor de inzichten van Soekamo. Geen wonder dat de Times-corresponr dent zijn verslag begint met de alarmeren de zin: „Het gevaar bestaat dat Groot- Brittannië op ontstellende wijze alleen komt te staan in de steun die het geeft aan de Federatie Maleisië". Het begint er op te lijken dat de be sprekingen, die de in de internationale politiek vrijwel onervaren Amerikaan in opdracht van president Johnson voert, de situatie in Zuidoost-Azië snel naar een climax zullen brengen. De ontmoeting van Kennedy en Soe- karno schijnt voor laatstgenoemde bijzon der succesvol te zijn geweest. „De heer Kennedy lijkt een nieuw slachtoffer te zijn van de bekende charmes van de heer Soe kamo", schrijft de Times-correspondent. Kennedy heeft kennelijk Soekamo's op vattingen zeer aanvaardbaar gevonden. Daar komt nog bij dat Amerikaanse zegslieden steeds nadrukkelijker betogen, dat de kwestie Maleisië een Engelse aan gelegenheid is en dat de strijd die gevoerd wordt, met name op Borneo, een oorlog ls waarmee zij niets te maken hebben. Kennedy wil de topconferentie voorbe reiden op de voorwaarden die Soekamo heeft gesteld. Het Indonesische staatshoofd wenst de terugtrekking van alle troepen van Maleisië en Groot-Brittannië van de grenzen op Borneo en hij eist een nieuwe uitspraak van het volk in de omstreden gebieden. Maar het is duidelijk dat aan de eerste voorwaarde alleen maar voldaan kan wor den, indien bij de Engelsen de bereidheid aanwezig zou zijn de Federatie Maleisië aan haar lot over te laten. De heer Kennedy brengt nog bezoeken aan Koeala Loempoer en Djakarta. Daarna zal hij vermoedelijk naar Londen gaan. De vraag is op zijn plaats, of hij niet beter eerst zijn licht had kunnen gaan op steken in Westminster. Tenzij bewust de andere volgorde is gekozen, omdat de Engelse en de Amerikaanse belangen in deze aangelegenheid zover uiteenlopen, dat van een gezamenlijk optreden bij voorbaat geen sprake kan zijn. Foto „Lieve vriend, Mijn zoons duwden mijn kleine dochter tje de krant toe, nadat jij me had opge beld om te zeggen: „Ze hebben een foto van je naast het artikel geplaatst waar over we spraken." De jongens zeiden: „Hier, mamma's portret staat erin." Het meisje keek de pagina's na, de een na de ander, de hele krant door. Ze vond de foto niet. „Daar" wees een van de broers en vouw de de krant op de bewuste bladzijde open. Ze nam met haar ogen de kolommen door, de verschillende afbeeldingen, maar keek over de mijne heen. Ze legde de krant ter zijde. „Zie je mamma dan niet?" riepen de jongens ongeduldig uit. Ze schudde haar hoofd je weet, dat de bewuste foto niet te klein in de krant was afgedrukt, niet van al te lang geleden dateerde, dat ik er in elk geval duidelijk op herkenbaar was. Trouwens, evenals jij, belden andere vrien den ons erover op. Én toch herkende mijn dochtertje haar moeder niet. Het bracht me die keer in herinnering, in de zomer, toen je voor het eerst ons buiten zou op zoeken. Ik had je vooraf willen schrijven: het is hier heerlijk. Achter het huis, op de helling, in de wei staan hoge, oude popu lieren. Hun kruinen steken ver boven het hoogste dak in de omgeving uit en wer pen grote schaduwen van koelte op het gras. Altijd is er het geruis van hun blade ren, als een opkomende wind in de verte. Soms verwar je het geluid met dat van de beek, onderaan het land. Daar groeien op de modderige oever overal vele kleine hel blauwe bloemen tezamen, als azuren vlek ken. En tussen het riet zie je gele en paar se lissen. De paarse zijn zo donker, dat ze, buiten de zon, bijna zwart lijken. En aan de overkant van de beek graast de hele dag een veulen. Het kan ons roerloos aan zien, alsof het ons met zijn enorme paar de-ogen opslorpt. Het is hier heerlijk. En daarom schreef ik je dit alles juist niet. Ik bedacht me. Want ik vond het daar heerlijk. Ik hoorde de populieren, zag de paarse lissen, ik rook bij de beek de bitterzoete geur van het gras en keek naar de grote ogen van het veulen. Maar wat zou een ander er van vinden? Hoe zou jij het zien? Misschien zou voor jou de helling een slordig weiland zijn, de populieren te oud en hun geluid hinderlijk. De beek kon wel een onnozel watertje blijken met wat plantengroei op een glib berige oever en het veulen een lelijk, ras loos dier. Hoe ziet een ander wat wij beminnen? Mijn dochtertje schudde haar hoofd toen de broers vroegen: „Zie je mamma dan niet?" Ze herkende haar moeder niet op de bewuste foto, ze sloeg hem zonder meer over. En wat ik mij nu afvraag, is: „Hoe ziet mijn dochtertje mij? Hoe zeer heeft mijn jonge kind mij lief dat ze mij op een dui delijke afbeelding niet terug zag?" LONDEN (AP) De muiterij in het leger van Tanganyika heeft zich dinsdag uitgebreid tot de centrale provincie. In de hoofdstad Dar Es Salaam heerst een onbehaaglijke rust. In een telegram uit Nairobi werd mee gedeeld, dat het tweede bataljon, de fu seliers van Tanganyika, verschillende vliegvelden in het noorden en centrum van het land bezet heeft. Bij het vallen van de avond heeft pre sident Nyerere de stilte, die hij bewaard had sedert de onlusten uitbraken, verbro ken. In een radiotoespraak in Swahili ver oordeelde hij de incidenten als een „schan de" voor alle Tanganyikanen en deed hij een aanval op die mensen die geruch ten verspreidden en de crisis overdreven. „Het is een droevige geschiedenis dat verschillende mensen, onder wie soldaten, het leven verloren hebben. Uit naam van het gehele land breng ik mijn leedwezen ter kennis van de getroffen families en bid ik dat hun zielen in vrede mogen rus ten".

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3