IN DE KOMENDE WEEK GEVARIEERD DISCONIEUWS ZATERDAG 25 JANUARI 1964 Erbij - Dorus De bezetting Mode In de E.E.G. Olympisch programma Griekenland Stiefmama Slalom Son. A 2% uhL B S» b>. A 675™ Kus A372x CPA 135A f Hpw,eUer a jgKvenwerk. A I Heem v. a. a i Jeemaf N.V.A jHeineken'a a \lieXD4tonservA 4LKa»tenb a ilUll.Heton a jU.Melksuik. a, Hoogerib. 8. I Hooimeyer A# Iridola N.V.# JngBu'-Bot'jj fnterlas J 1 nterncl*^ Het televisieprogramma van de laatste week van januari staat in het teken van de Olympische Spelen, die woensdag 29 januari beginnen. Dage lijks zijn de televisiecamera's present in de arena's van Innsbruck. Er zijn rechtstreekse reportages, filmover zichten, die de Oostenrijkse televisie uitzendt en speciaal voor Nederland bestemde samenvattingen, waarvoor een NTS-cameraploeg naar de wed strijden gaat. De week brengt voorts onder meer de terugkeer van Dorus en de met veel belangstelling te- gemoetgeziene vierde aflevering van „Zo is het toevallig ook nog eens een keer". ZONDAG, 's Ochtends om elf uur een hoogmis uit de kerk van St. Johan nes de Doper te Vlaardingen. 's Middags van half vier tot vijf de eerste uitzending voor de deze dagen zo rijk bedeelde sportliefhebbers. Ben de Graaf trekt naar Kopenhagen om commentaar te geven bij de Europese kampioenschappen biljarten. Een der fraaiste spelsoorten staat op het pro gramma: driebanden. Na de gebruikelijke rubrieken: Week- journaal, Journaal en Sport in Beeld van half negen af een vrolijk televisie beeldverhaal met als hoofdpersoon de weledelgeboren landloper Dorus, die alle moeilijkheden oplost. En problemen zijn er te over in dit malle verhaal, dat zich geheel afspeelt in Volendam en dat handelt over „Visser de Wolf en zijn zeven dochters". André Carrell is een rijkspolitieman, Frans Du Mee, de zoon van een rijke schoenenfabrikant, Max van Laarhoven, visser De Wolf en Mary Scotty, diens oudste dochter. Frans Du Mee is een artiest van de oude stempel, die sinds zijn grote successen met de Bonte Dinsdagavondtrein weinig in de radiowereld deed, maar die nog altijd zeer actief is en vooral veel voor mili tairen werkt. Max van Laarhoven oogst te vroeger veel successen als bariton. Het wordt ongetwijfeld een feest van lachen, want dat Manders nog heel wat mans is, bewees hij onlangs met enkele succesvolle Duitse shows. Om kwart over negen bespreekt dr. L. de Jong „De wereld vandaag", waar na om vijf voor half tien het signaal van de Corry Brokken-show klinkt: „Aanvang dames en heren". Behalve ster Corry zélf de Garden Singers en Dancers, het orkest Frans de Kok en als speciale gasten Willeke Alberti en Rob de Nijs met de Lords. Om kwart over tien presenteert Henk de By zijn „Signalement". Onderwerp: „Kunst eri de Mensen", MAANDAG. Het NTS-filmprogram- ma begint om half acht als gebruikelijk met een comedy caper, getiteld „De ge kleurde hand". Kwart voor acht „Openbaar Kunst bezit". Drs. E. R. Meijer, hoofd van de educatieve dienst van het Rijksmuseum in Amsterdam spreekt over „Wat is stijl". Na de journaaldienst tien minuten ter beschikking van de Partij van de Ar beid. De hoofdfilm begint direct om half negen en is getiteld „Alarm in zaal tien". Het is een nogal ingewikkeld ver haal, dat zich afspeelt in een zieken huis, waar een jonge dokter een nieuw apparaat heeft ontwikkeld, dat diensten kan bewijzen bij hartoperaties. Andere artsen uit conservatisme of uit een soort jalousie du métier werken hem echter tegen. Een patiënt, die des ondanks met het apparaat wordt be handeld, komt te overlijden, maar de uitvinding blijkt daaraan niet schuldig. Uiteraard zijn er nog meer mensen in het ziekenhuis: patiënten, zoals de vrouw, die een vierling krijgt, dokters en verpleegsters. Zelfs Cupido ontbreekt niet in deze wereld van de witte jassen. Van vijf minuten voor tien tot kwart voor elf volgt een herhaling van de jongste aflevering van „De Bezetting", waarin dr. L. de Jong de trieste ge schiedenis van de gevangenissen en concentratiekampen behandelde. Een opzienbarende uitzending was dat. Tot slot van deze maandag natuurlijk het gebruikelijke journaal. DINSDAG. De schooltelevisie behan delt dinsdagmorgen „De komgronden", dat is het stuk Nederland tussen de grote rivieren, dat door allerlei maat regelen als ruilverkaveling, afwatering en structuurverbetering tot een wel varend gebied wordt gemaakt. Om half acht opent de AVRO het avondprogramma met een uitzending voor de jongelui. Gerrit de Braber stel de „Combo" samen, waarin optreedt de Middletown Jazzband en verder Charly and his Torrero's. Oude jazz en mo derne rock dus. Na de nieuwslezer komt „Uit de school geklapt". Deze keer wordt een les in de kosmografie gegeven in het montes- sorilyceum in Rotterdam. Speciale gast in de schoolbanken is niemand minder dan kunstcriticus Pierre Jansen, een man, die een zo rijke algemene ontwik keling heeft, dat hij nog best het een en ander zal weten over de kosmos en alles wat daarmee samenhangt. Na Televizier volgt van tien over negen een aflevering van de spannende politieserie „Naked City", die alom bij zonder in de smaak schijnt te vallen. De New Yorkse speurders proberen dit keer het raadsel te ontsluieren, waar voor ze komen te staan als bij graaf werkzaamheden een stoffelijk overschot wordt gevonden en er aanwijzingen zijn, die duiden op een misdrijf. Om tien uur volgt onder de NTS-vlag wederom een E.E.G.-documentaire. Deze keer de Italiaanse bijdrage, die de mode in de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap behandelt. Vooral voor de vrouwelijke kijkers: „Hoe gaat men gekleed in Europa?" WOENSDAG. De eerste dag met de vijf ringen. Woensdagmorgen om vijf minuten voor elf zijn de camera's voor de eerste keer in actie in Innsbruck als de openingsceremonie zich voltrekt. Dan zijn de Winterspelen geopend en kun nen de schaatsenrijders, skiërs en ijs hockeyers aan de slag. Deze eerste dag kunnen we van elf tot één naar hun in trede kijken en daarna van vijf voor zeven tot vijf na zeven naar het eerste speciaal voor de Nederlandse kijkers samengestelde beeldverslag van de pres taties van de Nederlandse deelnemers. Van tien over zeven tot vijf voor half acht de eerste samenvatting van de wedstrijden van de openingsdag, die de Oostenrijkse televisie samenstelde. Tenslotte van half tien tot half elf een reportage (direct) van de wedstrij den in het kunstrijden voor paren. Het normale avondprogramma van de KRO komt door deze Olympische ge beurtenissen danig in de knel. Fred en Barney laten zich echter niet ringeloren. Om half acht zijn ze present in een nieuwe avonturenfilm van de Flint- stones. Na het NTS-joumaal om twintig over acht Brandpunt. Kwart voor negen volgt „Stadhuis op stelten". „Het beste paard struikelt wel eens" is de titel van de belevenissen van Boer van Voorthuizen en de zijnen in Blijkerk. Om kwart over negen nog een kort programmaatje van Fred Rombouts en de Franse liedjeszanger Dario Moreno, die onlangs in de Johnny Kraaykamp- show zou optreden, die toen door ge brek aan teksten moest worden af gelast. In deze arena van de grote skischans te eBrg Isel zal men woensdag getuige kunnen zijn van de openingsceremonie van de Olympische Winter Spelen. DONDERDAG. IJs en weder (beter gezegd sneeuw) dienende, om vijf voor twaalf (tot één uur) skiwedstrijden. Half acht het kwartiertje met Neder landse Olympische prestaties, kwart voor acht tot tien over acht het jour naal; tien over acht het Oostenrijks dagoverzicht tot vijf voor half negen. Het tweede Oostenrijkse Olympische overzicht 's avonds om twintig voor elf en het tweede journaal om tien over elf. Kwart over elf start de ijshockey- wedstrijd Canada—Zweden, die tot middernacht duurt. Tussen al deze sportevenementen door heeft de VPRO de zendtijd te vullen. Dat is dus van vijf voor half negen tot twintig voor elf. Twee programma onderdelen. Eerst een uitzending in Griekse sfeer. Cjerogioz Zambettas be speelt de bouzouki, het Griekse snaren instrument, dat vooral door de bege leiding van Nana Mouskouri in de film „Nooit op zondag" in de belangstelling kwam te staan. Op haar jongste lang speelplaat met Griekse liederen laat Nana Mouskouri zich ook door de bou zouki begeleiden. Deze avond zingen bij Mambettas, Minika Kazantzi (met oude volksliederen) en Manolis Kanaridis, die populaire Griekse liedjes zingt. Er is ook nog een dansensemble: het gezelschap Meandros. Ondertussen krijgen de kij kers een beeld van de toeristische mo gelijkheden in het Griekenland van nu, de laatste jaren door de ruimere finan ciële mogelijkheden van de toeristen en door de luchtvaart al echt een vakantie land voor vele Nederlanders. Het toneelstuk van de week wordt ge regisseerd door Jack Dixon. Het is „Ma joor Barbara" van George Bernard Shaw in een vertaling van Jan Teu- lings. Medespelenden in dit bekende stuk van Shaw zijn onder meer Hans Tiemeyer, Ton Lensink, Loudi Nijhoff, Bemhard Droog, Wim Kouwenhoven, Petra Verbeek en Annie Langenaken. „Majoor Barbara" is een van de oudere stukken van Shaw, waarin hij een idea listische Leger des Heils-dame stelt tegenover haar vader, de kanonnen- fabrikant. Ze weet hem voor het Leger te interessen ,maar als hij dan geld wil geven, keert ze zich weer van hem af. Ze acht geld verdiend aan wapenen geen geld voor 't Leger. Haar collega's willen het wel accepteren: ziedaar het conflict, dat helemaal in de geest van Shaw, dat der geweldloosheid is. In het vrouwenprogramma van de VPRO heeft Netty Rosenfeld 's middags een gesprek met mevrouw McGillavry- Verlinden en Ageeth Scherphuis, die een boek over schoonheidsverzorging heb ben geschreven. VRIJDAG. Ook vrijdag weer ruim schoots beelden van de Olympische Spelen in Oostenrijk. Van vijf voor een tot drie uur skispringen voor heren; half acht het Nederlands kwartiertje; kwart voor acht het Oostenrijkse film overzicht. In de late avond om twintig Zaterdagavond het gevreesde pro gramma „Zo is het toevallig ook nog 's een keer". In het middagprogramma van de VARA om half vier Rawhide, om kwart over vier „het circus als ambachtschool (opnamen uit het winterverblijf van het vermaarde circus Bamum and Baily in Sarasota, Florida), om half vijf de Sport van Rien Bal en om vijf uur de avon turen van Pipo de clown. Het avondprogramma brengt na Jour naal en Achter het Nieuws eerst een aflevering van Vrije Nieuwsgaring, ge titeld „Cadeautje voor oma". Het muzikale programma van deze zaterdag heeft Cor Steyn als middel punt. Hij bespeelt zelf zijn magic organ en krijgt voorts assistentie van Bennie Behr en zijn zingende violen en Gerard Engelsma en zijn golden homs. Ook de Shepherds, de laatste tijd steeds vaker De organist Cor Steyn het middelpunt voor elf het tweede filmoverzicht van de Oostenrijkse t.v. (de wedstrijden van de avond) en om tien over elf de ijs- hockeywedstrijd tussen de Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije. Het gewone programma van de NCRV bestaat uit vaste rubrieken: 8.20 uur Stiefbeen en zoon. De badscène van de vorige keer heeft verschillende reacties uitgelokt: sommige kijkers vonden het een onsmakelijke vertoning; vele an deren lachten zich tranen. Deze keer heet het avontuur van vader en zoon „Stiefmama". Verder om vijf over negen Attentie, om twintig voor tien Pas Geperst met nieuwe sterren van de plaat in gesprek met Pi Scheffer en om vijf over tien Maison Rouge. Om half elf tenslotte de dagsluiting. ZATERDAG. Wat de Olympische pro gramma's betreft om 11.15 uur tot half vier de slalom voor dames; om half acht het NTS Olympisch overzicht; om kwart voor acht de algemene film Na beschouwing en om twintig voor elf nogmaals een half uur filmbeelden van de gebeurtenissen van de dag door de Oostenrijkse t.v. gefilmd. Tenslotte van tien over elf de ijshockey-ontmoeting ZwedenVerenigde Staten. „CHUCK BERRY ON STAGE". Een langspeelplaat vol „rhythm and blues" (r. en b.)-songs van de 33-jarige zan- ger-guitarist en componist Chuck Berry, die momenteel in ons land is. In Amerika kent men hem veel langer. In 1952 vorm de Berry zijn eigen combo, in*1955 teken de hij zijn eerste contract en kort daarop werd zijn eerste plaat met het door hem gecomponeerde „Maybelline" een succes. Toen hij in 1960 werd veroor deeld tot een vijfjarige gevangenisstraf, kwam er een hiaat in zijn carrière. Na een verkorte straf te hebben uit gezeten stapte hij meteen weer in de showbusiness. „Memphis" bijvoorbeeld werd al gauw „topper". In mei komt Berry waarschijnlijk naar het continent. We hoeven niet bang te zijn dat zijn optreden zal mislukken als we, als voorproefje, naar de plaat luisteren waarop onder andere: Go, go, go; May belline; The man and the donkey; Sweet little sixteen; Surfin' U.S.A.; Memphis. (Funckler MGCH 9218). gast op het scherm, zijn met hun (uit stekend gezongen) liedjes van de partij. Speciale gaste is de beeldschone Ko reaanse in Europa studerende zan geres Li-li-fa, die eigenlijk een klas sieke opleiding kreeg, maar die haar stemmetje als een klok later leende voor het lichte genre. We hebben haar al eens voor de radio kunnen horen. Cor Steyn zelf: hij speelt al van voor de oorlog regelmatig voor de VARA-micro- foon. Zijn orgelconcerten uit het City Theater, zijn community-singing, later zijn vaste optreden met „Dorus" hebben hem een grote populariteit bezorgd. Te recht, want hij is een virtuoos op zijn instrument, zowel op het concert- als op het bioscoop- en hammondorgel. De VARA trotseert om goed negen uur tenslotte alle boze blikken van 4 januari door een nieuwe aflevering uit te zenden van „Zo is het toevallig ook nog 's een keer". Men zal dubbel op zijn tellen passen, dat wil zeggen het team zal proberen niemand te kwetsen, zonder overigens lange tenen te spa ren Boze mensen zullen er nu ook wel weer zijn. Dat hindert niet, als er maar niet over de schreef wordt ge gaan. SUCCES VOOR SHIRLEY Een Nederlandse artieste, die in eigen land maar betrekkelijk weinig van zich laat horen, maar die in het buitenland met veel succes optreedt is Shirley Zwerus, een Haarlems sterretje, dat nu al vele jaren op de planken staat. Ze maakte haar debuut indertijd voor de KRO televisie met een charmant ge zongen en door zichzelf aan de piano begeleid Little Things mean a lot. van een programma op zateraagavond. Ze kreeg nog enkele uitzendingen, maakte een grammofoonplaat en raak te toen in het vergeetboek. Even nog kwam ze in het nieuws, toen er een rel ontstond over het feit, dat ze van haar platenmaatschappij een contract had gekregen, dat haar verhinderde gedu rende vele jaren elders platen te ma ken. Men sprak van „uitbuiting'', maar Shirley zweeg. Zweeg zelfs enkele jaren. Totdat ze onlangs weer enkele plaatjes maakte. Duitse plaatjes, waar mee ze een gooi doet naar de populari teit bij onze oosterburen, die al zovele Nederlandse namen in hun program maboekje hebben staan. Het gaat goed nu met het Haarlemse meisje. Ze heeft in december enkele malen meegewerkt aan Duitse TV-shows, ze maakt deze maand een uitgebreide tournee door Duitsland en ze stond in Zürich in één show met Maurice Chevalier en Rex Gildo. En nu maar wachten op een nieuwe kans in Hilversum. HIJ HEEFT HET VERDIEND om nog eens in het publiciteitszonnetje te worden gezet: Trini Lopez, de „P.J.'s"- zanger uit Hollywood, die op 7 februari op het Vara-televisiescherm komt in een rechtstreekse uitzending en op 9 februari respectievelijk in Den Haag en Amsterdam een show houdt. De 26- jarige artiest krijgt tijdens zijn verblijf in Nederland de platina plaat voor „If I had a hammer". Een zeldzame onder scheiding die hem helemaal gegund is. Ruim 200.000 „hammers" werden er vorig jaar in een paar maanden ver kocht. Zijn discografie: vijf singles, twee e.p.'s, twee langspeelplaten en dat binnen zeer korte tijd voor een buiten landse artiest! Wie ook in het succes mogen meedelen zijn drummer Mickey Jones en elektro-bassist Dave Shriver. De laatste single: Lonesome traveler; Kansas City (van de l.p. „More Lopez at P.J.'s") (Reprise RR 27.048). DALE AND GRACE met I'm leaving it up to you; That's what I like about you, brengt ons in barbecue-sferen: een vuurtje waarboven wild wordt geroos terd, wat vlammengewakker en op de achtergrond een Country- and Western- strijkje met een zingend paar. Een appetijtelijk plaatje. Binnenkort komt hun eerste l.p. uit. (London FLX 3107). EEN MATIGE UITVOERING van „I want to hold your hand" en „Bel de juiste man" door Peter (Koelewijn) en zijn Rockets, de jongens van „Kom van het dak af". Het gaat er allemaal vrij onverschillig toe. (Decca AT 10.036). ENGELS, SPAANS, DUITS en ook Frans en zijn er eigenlijk nog meer talen waarin Cliff Richard zingt? Mis schien gaat hij uitgenodigd voor het Trini Lopez Blokkerfestival het ook in het Ne derlands proberen. We zijn benieuwd. Zijn laatste Franse e.p.: J'attendrai; C'est si bon; La mer; Boum. (Pathé ESRF 1410). EEN „AANPRIJZERTJE" van Ray Charles: The Original Ray Charles met Ain't that fine; Honey, honey; Ray Charles blues; Don't put all your dreams in one basket. (London RE-B 1407). CONNY VAN DEN BOS met twee Nederlandse liedjes met twee ondeu gende titels (de tekst valt echt wel mee): Raak me niet aan; Kom ga mee. Alhoewel geen van beide liedjes ooit op een hit-paradelijst zal komen, zijn ze wel plezierig om naar te luisteren. (Philips JF 327.606). WE HEBBEN NIET veel disc-jockey's, maar blijkbaar wel genoeg om het handje-vol een „disc-jockey-polka" op te dragen. Dat deed Ad v. d. Gein van het Cocktail Trio en liet deze melodie door trompetist Willy Schobben uitvoe ren. Het plaatje, met aan de keerzijde de „Trumpet-Tango", mag er zijn. (Ar- tone DR 25-210). DE „NIEUWE SELVERA" heet Jenny Donker en past wel bij de „oude" Sel- vera. Jenny is een Amsterdams meisje van 22, studeerde zang bij een leraar van 't Haags conservatorium, en piano, trad voor radio en t.v. op, zong in shows, en liet haar klassieke aspiraties voor moderne zwichten. Hun nieuwe plaatje: Ik zie de maan; Nou tot weer ziens dan. (Artone DR 25.212). Henny G. C. Schoute

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 16