X POLLE, PELLI EN PINGO Mr. C. A. W. Schürmann wordt ambassadeur in Washington AGENDA en bondig Jeugd houdt in de grenssteden vaak buitensporige feesten Stor en Fips in het land van Zjoezoe Roofoverval in Rotterdam Dr. J. G. de Beus naar de V.N. Nieuw dienstvak bij landmacht Gemeenteclassificatie Winkeldiefstallen- en betrappings premies Vragen aan minister over verklaring van chirurg Padvindersleiding tegen roken Waarom wijst P.T.T. TV-systeem van F. Krebbers af? Prof. ir. B. W. Berenschot overleden W einig verandering PER BUS IS HET GOEDKOPER Ghauffeursuniformen POTTER StÉfffii „UNIA^ta^ ZATERDAG 25 JANUARI 196 4 2 Haarlem Velsen-U muiden Prins Bertil bracht bezoek aan Soestdijk Beverwijk oe ie raar heeft oe viiodbw: Kamerlid vraagt: Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN w Binnenkort is de benoeming te verwach ten van mr. C. W. A. Schürmann, per manent vertegenwoordiger van Nederland bij de Verenigde Naties in New York, tot ambassadeur te Washington, als opvolger van dr. J.H. van Roijen, die ambassa deur in Londen wordt. Voorts is de benoeming te verwachten van dr. J. G. de Beus, ambassadeur te Canberra (Australië), tot vertegenwoordi ger van Nederland bij de Verenigde Na ties. De heer Schürmann is op 6 januari 1903 te Rotterdam geboren. Hij studeerde rechtswetenschappen aan de universiteit in Leiden en Engels recht in Londen. Van 1924 tot 1940 was hij advocaat in Rotterdam. Hij ging in 1940 naar Londen waar hij hoofd is geweest van de juridi sche afdeling van de Nederlandse scheep vaart- en handelscommissie en officier van justitie bij de Nederlandse rechtbank. In 1944 en 1945 was hij militair commissaris van de provincie Limburg en in 1945 be- Bij de Koninklijke Landmacht is een nieuw dienstvak ingesteld. Het is het dienstvak van officieren voor bijzondere diensten, waarin voornamelijk specialis ten een plaats kunnen krijgen. Voor benoeming bij dit dienstvak komen in aanmerking officieren van de generale staf, van de dienstvakken van de techni sche staf, de intendance staf, de militair- juridische dienst, de intendance, aan- en afvoertroepen, de technische dienst, de militaire administratie, de geneeskundige troepen en de geneeskundige dienst en van het wapen der infanterie, cavelerie, artil lerie, genie, verbindingsdienst en van de koninklijke marchaussee. Om bij het nieuwe dienstvak geplaatst te worden zullen officieren een request moeten indienen. kleedde hij dezelfde functie in Noord-Hol land. In datzelfde jaar werd hij hoofd van de juridische afdeling van de Neder landse militaire missie in Duitsland. Het jaar daarop trad hij toe tot de bui tenlandse dienst. Zijn eerste standplaatsen waren Warschau, Bangkok en van 1950 tot 1952 Djakarta, waar hij plaatsvervangend hoge commissaris was. Van 1952 tot 1955 was hij op het depar tement in Den Haag directeur-generaal Indonesië. In 1955 werd hij hoofd van de permanente missie bij de Verenigde Na ties te New York. Hij is tweemaal vice-president van de algemene vergadering van de Verenigde Naties geweest, namelijk in 1958 en 1961. In 1960 was hij voorzitter van de econo mische en sociale raad van de Verenigde Naties. In 1962 heeft mr. Schürmann deel uitgemaakt van de Nederlandse delegatie voor onderhandelingen met Indonesië over Nieuw-Guinea. Dr. De Beus De heer De Beus is op 18 oktober 1909 in Batavia geboren. Hij studeerde rechts wetenschappen aan de universiteit te Lei den en kwam in 1935 in de buitenlandse dienst. Hij werkte van 1935 tot 1936 op het ministerie. Zijn eerste standplaatsen wa ren Brussel, Kopenhagen, en, van januari 1939 tot mei 1940, Berlijn. In de oorlog werkte hij in Londen op het ministerie van Financiën en daarna op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Van 1943 tot 1945 was hij in Londen secretaris van minister-pre sident prof. mr. P. S. Gerbrandy. Na de oorlog heeft dr. De Beus als amb tenaar van de buitenlandse dienst eerst in Washington gewerkt. Daarna is hij verbon den geweest aan de permanente vertegen woordiging bij de Verenigde Naties en aan het hoge commissariaat in Djakarta. Van 1950 tot 1954 was hij weer verbonden aan de ambassade in Washington. Daarna was hij ambassadeur in Pakistan (1954-1957), de Sovjet-Unie (1957-1960), en daarna in Australië. Hij schreef onder het pseudoniem Boi- sot „De wedergeboorte van het konink rijk", dat in 1943 in Londen werd uitgege ven en na de oorlog „Toekomst van het Westen" waarvan vertalingen in verschei dene Europese en Aziatische talen zijn ver schenen. Onlangs verscheen van zijn hand „In Rusland, momentopnamen en pers pectieven". c Stadsschouwburg, vandaag en zondag u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „De krijgshaftige held" van G. B. Shaw. Regie: Luc Lutz. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Alleman", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De zedelozen", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Barabbas", 14 j. Van daag 23.30 u.: „Het begon in Napels", 18 j. Zondag 11 u.: „Jane Eyre", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Rififi in Tokio", 14 j. Minerva, vandaag 19 en 21.15 u. en zon dag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Jungle cat", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. „De raaf", 18 j. Zondag 11 u.: „Nepal, troon der goden", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kruitdamp boven Arizona", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „F.B.Ï. in actie op Cape Canaveral", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mijn vrouw slaapt niet alleen", 18 j. Zondag 11 u.: „Lords of the forest", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De ge bochelde van Rome", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Rin Tin Tin, de dappere wolfshond", a.l. Van maandag tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit cte Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10 18 uur en van 20-21 uur- Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Gabriëlli en Mouffat. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103) Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 u. Teyiers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 u. en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Vishal (Grote Markt), Fototentoonstel ling „Haarlem-Osnabrück". Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot en met 26 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid Tot en met 26 januari: Tentoonstelling van kerstvoor stellingen uit eigen bezit. Dégelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Flet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen e* Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh. maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-23.15 uur. Waag-Taveerne. Iedere vrijdag en zater dag en zondag van 201 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 januari). ZATERDAG 25 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „West-End jungle". Stadsschouwburg, 20 u.: „Samson tegen Hercules". Engeimunduskerk, 19 u.: Sluiting ge bedsweek. Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek vaii „Thé Thunderrollers". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 28 JANUARI City, 14.30 u.: „Prins der piraten"; 19 en 21.15 u.: „West-End jungle". Stadsschouwburg, 15 u.: „De dolle ver huizers"; 20 u.: „Samson tegen Hercules". MAANDAG 27 JANUARI City, 20 u.: „West-End jungle". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Cultureel Centrum, 20 u.: Causerie door J. Willemsen voor commissie Natuurbe scherming Velsen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiehuis Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.: filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Minister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid) heeft de Eerste Kamer meegedeeld zich vooralsnog te willen ont houden van het uitspreken van een oor deel over de afschaffing van de gemeen teclassificatie. De bewindsman, die dit de Eerste Ka mer heeft meegedeeld in de memorie van antwoord op de begroting 1964 van zijn departement, wijst er op dat deze aange legenheid in eerste instantie de Stichting van de Arbeid en het college van rijks bemiddelaars betreft. Vanuit de Kamer was minister Veld kamp gevraagd of de regering moeilijk heden in de weg zal leggen wanneer het bedrijfsleven in de richting zou gaan van de afschaffing van de gemeenteclassifica- tië. Prins Bertil van Zweden, die in Den Haag het nieuwe kantoor van de Zweeds- Nederlandse Kamer van Koophandel heeft geopend, heeft gisteren in paleis Soestdijk een bezoek gebracht aan de koningin en prins Bemhard. Het bezoek duurde twee uur. Daarna reed prins Bertil per auto naar Den Haag vanwaar hij later naar Schiphol vertrok voor zijn terugkeer naar Zweden. Met ingang van 1 februari kost een MAANDKAART op het gehele BUSNET HAARLEM SLECHTS ƒ11.00 (tot nu toe 14.50). Met twee ritten per dag heeft men het geld eruit Honderd kilometer lijn- lengte met dagelijks 1200 ritten staan tot uw be schikking. NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ n.V. Omdat een negentienjarige vertegen woordiger uit Nijmegen, thans in militaire dienst, op 16 februari van het vorig jaar met een koekepan een student, de 22- jarige J. van R., bijna de hersens had in geslagen, heeft hij zich voor de politie rechter moeten verantwoorden. Het bleek dat de student, die inmiddels de studie in Delft heeft kunnen hervatten, hersenletsel en een barst in zijn schedel dak had opgelopen. De vertegenwoordiger nam deel aan een feestje en toen er herrie ontstond meende hij aan het algemené ge druis het zijne te moeten bijdragen door met de koekepan hij was juist een ei aan het bakken een roffel te slaan op het hoofd van een student. Tijdens de behandeling kwam aan het licht dat de jeugd in steden bij de grens, De Bredase advocaat mr. W. Meijer heeft tijdens de verdediging van twee win keldieven voor de Bredase politierechter kritiek geuit op het premiestelsel dat in sommige zelfbedieningszaken is ingevoerd op het betrappen van dieven. Mr. Meijer noemde dit systeem ongezond. „Enerzijds," zo betoogde hij, „is de pre sentatie van ten verkoop uitgestalde goe deren op zich al verleidelijk voor de zwak ken, anderzijds stelt men het winkelper soneel geld in het vooruitzicht als iemand door toch al betaalde waakzaamheid voor de rechtbank wordt gebracht. Laat men het aan premies uit te keren geld liever besteden aan iemand, die op vallend gekleed in de zaak controleert. Zo'n verschijning is voor de meesten al een afdoende waarschuwing", aldus mr. Meijer. mr Uniformspecialisten Zijlstr. 71 (t.o. Twentse Bank) Haarlem ZATERDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De grootste show ter wereld"; 23.30 u.: „De wereld van Suze Wong". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De wur ger van Blackmoor". W.B. Theater. 20 u.: „Scotland Yard grijpt keihard in". ZONDAG 26 JANUARI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De grootste show ter wereld". Luxor Theater, 14.30 u.: „Eenzaam zijn de ontembaren"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De deugd en de ondeugd". W.B. Theater, 14.30 u.: „Het lokaas van fort Bellow"; 16.30 en 20 u.: „Amerika bij nacht". MAANDAG 27 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De grootste show tér wereld". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De deugd en de ondeugd". W.B. Theater, 20 u.: „Amerika bij nacht". zoals Nijmegen, vreemde feesten organi seert. De raadsman van verdachte, mr. N M. Muller, gaf uiting aan zijn bezorgdheid over dergelijke feesten, die Duitse en Ne derlandse jongelui met elkaar organiseren De Duitsers, beter bij kas, verschaffen de drank en de Nederlanders de accommoda tie. Altijd zijn er wel ouders een nacht af wezig. De aanslag met de koekepan ge beurde op zulk een festijn ten huize van een afwezige vader, dié meende dat zijn zoon op het huis paste. De visite bestond uit zeker veertig per sonen, waarvan de meesten elkaar niet eens kenden. De vertegenwoordiger, die toegaf in het burgerleven tot de nozem- achtigen te behoren, was er door een vrien dinnetje binnengeloodst. De officier, mr. A. J. J. Pfeil, eiste twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en 75 boete. De raadsman was het met de stok achter de deur eens en was verder van mening dat voor misdragingen van jongens als deze de huidige generatie de grootste schuld heeft wegens opvoedings tekorten. De politierechter veroordeelde de vertegenwoordiger conform de eis. In schriftelijke vragen aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid hebben de Tweede-Kamerleden Maenen en De Vreeze van de K.V.P. een onderzoek gevraagd naar aanleiding van de door de Utrechtse chirurg P. Koppert afgelegde verklaring dat hij duizenden keren een verkeerde diagnose heeft opgegeven, ten einde zijn patiënten ziekenfondsverze kerden die geneesmiddelen te kunnen voorschrijven, waarop zij op grond van de juiste diagnose geen recht zouden hebben Daaraan werd toegevoegd, dat vele art sen eveneens valse diagnoses opgeven om van de ziekenfondsen geneesmiddelen te krijgen, die zij voor de patiënten nodig achten. Welke waarborgen biedt 't ziekenfonds- bestel voor een geneesmiddelenvoorziening ten behoeve van ziekenfondsverzekerden, welke beantwoordt aan de eisen van een goede gezondheidszorg? zo willen de heren Maenen en De Vreeze nog weten. Voorts vragen zij of de minister reden ziet om zijnertijds te bevorderen dat maatregelen worden getroffen zo ja, welke maatregelen ten opzichte van een arts, die zou blijken zich aan de gestelde feiten te hebben schuldig gemaakt, respec tievelijk op de handelwijze van de zieken fondsen en van vele artsen op ongerecht vaardigde wijze een blaam te hebben ge worpen? 74-75 Toen de boot met kabouters dicht bij het eiland gekomen was, wees één Dan hen naar de kust. Kijk, daar zijn zé! Ja, daar zat een hele troep krauwauwers bij elkaar. Ze hielden de mannetjes in hun huis gevangen. Wacht maar! Zei één van de kabou ters. We zullen je dadelijk wel anders la ten piepen! Ik hoop maar, dat het lukt! zei Fips, Ik vind hét hkelige beesten. 6NJ VOORTAAM B6M Og HEF EN AARD16 ROE VERtOREM ZAUHIJ VOORUIT, IA/6 6AAM 'M 666RAVEM iVT- De 62-jarige opkoper J. van Berkel uit Rotterdam is gistermiddag in het kan toortje van zijn pakhuis aan de Brielse- laan in de Maasstad door twee onbekende mannen met een stuk hout neergeslagen. Toen hij tot bewustzijn kwam miste hij uit zijn kantoortje een portefeuille met f 700,- Het slachtoffer heeft de politie een vrij nauwkeurig signalement van de aanval lers kunnen geven. De opkoper moest met verwondingen aan hét hoofd en enige gekneusde ribben voor behandeling worden overgebracht naar het Zuiderziekenhuis De padvinders- en verkennersbeweging in Nederland, die 80.000 leden telt, heeft de strijd aangebonden met het roken. De beide hoofdcommissarissen van de Vereni ging De Nederlandse Padvinders en de Katholieke Verkenners hebben zich tot al le verkennersleiders gericht in brieven, waarin zij zeggen te constateren, dat er door padvinders veel wordt gerookt en dat de leiders veélal verzuimen het goede voorbeeld te geven. De leiders hebben nu het dringend advies gekregen de jongens voor te lichten over de gevaren van het roken en te verbieden dat er in bijeenkom sten wordt gerookt. Het Tweede-Kamerlid de heer Ver- mooten (P.v.d-A.) heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd of deze kan mededelen, waarom de P.T.T. het door de televisietechnicus F. Krebbers té Deventer ontwikkelde systeem radicaal afwijst, hoewel andere experts van oordeel zijn dat dit systeem goed voldoet en de kosten ervan veel lager zijn dan die van draadtelevisie. Het systeem van de heer Krebbers komt erop neer, dat met behulp van eert hoge antenne en een frequentie wisselaar het in West-Nederland mogelijk wordt Duitse en andere buitenlandse tele visiestations met oudere toestellen te ont vangen. De heer Vermooten wil voorts weten of het juist is dat de vrees dat dit systeem voor derden storend zou kunnen zijn, gezien de ervaringen hiermee in het buitenland, ongegrond is, dat bij toepassing van dit systeem het antennewoud op de daken kan verdwijnen en dat de heer Krebbers nooit antwoord heeft ont vangen op zijn in maart 1962 aangevraag de televisiezendvergunning voor experi mentele doeleinden, teneinde te kunnen aantonen dat zijn systeem goede moge lijkheden biedt. In Enschede is overleden prof. ir. B. W. Berenschot, directeur van het Raad gevend Bureau Berenschot te Hengelo. Hij y^gs _68 Jaar. In 1950 werd ir. Berenschot büitengè- woon hoogleraar in de bedrijfsleer aan de technische hogeschool te Delft en in 1956 gewoon hoogleraar. Prof. Berenschot was een internationaal befaamd deskundige op het gebied van de bedrijfsorganisatie. Hij vervulde tien tallen belangrijke functies op het gebied van de opleiding in de bedrijfswetenschap pen en de toepassing ervan. Hij was o.m. oprichter en voorzitter van de internatio nale organisatie voor hoogleren op het gebied van bedrijfsorganisatie, oprichter en lid van het bestuur van de stichting Research-instituut voor Bedrijfswetenschap pen te Delft, voorzitter van de Féderation européenne des Associations des Conseils en Organisation te Parijs, algemeen ad viseur voor de confectieindustrie, lid van het bestuur van de Stichting Kwaliteits dienst voor de Industrie en lid van het bestuur van de economische afdeling van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs. Prof. Berenschot was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Hém was ook de Wallace Clark Award verleend, een onderscheiding die hem werd toegekend voor uitzonderlijke bijdragen tot de weten schappelijke bedrijfsorganisatie op inter nationaal gebied. Geref. Kerken Beroepen te Sint Pancras P. Kooy, kand. te Heemstede. Recordvlucht. Een D.C.-8 van Pan American Airways is in zeyen uur en twee minuten van New York naar Schiphol ge vlogen en daarmee het oude record met zeven minuten gebroken. Het record in om gekeerde richting staat op zes uur en vijf minuten, doordat de vliegtuigen dan altijd wind mee hebben. Gepakt. De Amsterdamse recherche heeft een 30-jarige tegelzetter aangehou den, die reeds wekenlang gezocht werd om dat hij een tiental juweliers in de hoofd stad met ongedekte cheques had betaald. De man, die dit bekende, had 38 ongedekte cheques gebruikt voor „aankopen" tot een totaal bedrag van 7.200. De man beweerde de goederen aan onbekende mannen en in cafés te hebben verkocht. Curator. Prof. dr. J. E. de Quay is benoemd tot lid van het college van cura toren van de technische hogeschool in Eindhoven. Herziening. De minister van Justitie heeft een commissie geïnstalleerd die een herziening van de Beroepswet en de Amb tenarenwet van 1929 moet voorbereiden. Herziening van de Ambtenarenwet is nood zakelijk omdat de regelingen van formeel procesrecht in deze wet niet meer in over eenstemming zijn met die in de Beroeps- wet na de laatste wijziging van deze wet in 1955. In de Beroepswet wil men thans op enkele punten ook wijzigingen aan brengen. Viertal op rooftocht. De Utrechtse po litie heeft 's nachts op de rijksweg Am sterdam-Utrecht vier jongens, twee van 17, een van 15 en een van 14 jaar, aangehou den die uit een inrichting uit 's-Hertogen- bosch waren weggelopen en een stroop tocht door Nederland hadden gemaakt. Bij Arnhem hadden zij totaal f 70 gestolen uit enige scholen. Dit bedrag gingen ze in Amsterdam opmaken in bioscopen en cafés. Daarna stalen zij een bromfiets en reden daarop met zijn vieren naar Utrecht. Toen zij daar probeerden in te breken bij een benzinestation werden zij gepakt. MfNTHOlMUITS Teder» hoest en Keelpn Uitwerking frapp*"*A Het K.N.M.I. deelt mede: Boven de Britse eilanden en Frankrijk handhaafde zich de afgelopen 24 uur een hogedrukgebied. Tegelijkertijd trok een van Groenland afkomstige depressie over Midden-Scandinavië naar de Oostzee. De noordwestelijke wind die daarvan het ge volg was voerde minder koude lucht van de Noordzee ons land binnen. Hierin ko men opklaringen voor. In het zuiden van het land bleef echter nog koudere lucht met veel bewolking en mist achter. Ook de komende 24 uur zullen deze restanten nog moeilijk te verdrijven zijn. Wel komt bij IJsland een nieuwe storing tot ontwik keling die weer in de richting van Scan dinavië zal trekken, maar het is nog on zeker of deze storing de wind voldoende zal doen toenemen. Alles bijeen wordt daarom niet veel verandering in de weer- toestand verwacht. Vannacht kunnen in het binnenland temperaturen om het vries punt voorkomen. Wolkenvelden zullen wor den afgewisseld door enkele opklaringen en neerslag van enige betekenis wordt niet verwacht. In het zuiden van het land blijft de kans op mist bestaan. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. ■o's a o a re c a ■SE **3 SS S£ Den Helder geheel bew. w 6 2 Ypenburg half bew. w 6 3 Vlissingen mist zw 5 -0 Eelde geheel bew. w 5 2 De Bilt geheel bew. w 4 2 Twente geheel bew. wzw 2 0 Eindhoven geheel bew. zw 2 -1 Z.-Limburg mist zw 2 0 Helsinki zwaar bew. windst. 2 -4 Stockholm onbewolkt nw 2 -1 Oslo onbewolkt nw 4 -3 Kopenhagen onbewolkt nw 3 2 Aberdeen half bew. z 6 3 Londen mist windst. 6 -5 Amsterdam geheel bew. w 6 1 Brussel mist zzw 1 0 Luxemburg zwaar bew. wnw -2 -2 Parijs geheel bew. windst. 1 -1 Bordeaux mist nno -1 -8 Grenoble mist zzw -3 -5 Nice zwaar bew. nw 13 6 Berlijn regen 2 1 Frankfort sneeuw zw -5 -2 München geheel bew. zw -1 -5 Zürich onbewolkt ono -5 -5 Genève geheel bew. nno -2 -4 Locarno onbewoTk) windst. 4 -6 Wenen half bew. wnw -3 -4 Innsbruck geheel bew. w 3 -10 Belgrado onbewolkt zzw -5 -15 Rome onbewolkt windst 14 -2 Ajaccio zwaar bew. no 14 4 Madrid onbewolkt windst. 11 -5 Mallorca licht bew. windst. 15 -0 Lissabon onbewolkt no 15 4 Zondag 26 .januari Zon op 8.30 uur, onder 17.15 uur. Maan op 14.28 uur, onder 6.21 uur. Maandag 27 januari Zon op 8.29 uur, onder 17.17 uur. Maan op 15.28 uur, onder 7.28 uur. Maanstanden 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 januari Hoog water 12.26 uur en uur. Laag water 7.49 uur en 20.25 uur. Zondag 26 januari Hoog water 1.06 uur en 13.31 uur. Laag water 9.03 uur en 21.34 uur. Maandag 27 januari Hoog water 2.07 uur en 14.28 uur. Laag water 10.11 uur en 22.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2