De Ruyter zakte naar grauwe middenmoot in Kopenhagen Het Federatiehuis mag niet instorten Weinig „inhoud" na tegenslag met de banden is op 29 april WEEKEINDE I op dat treffen telkens werd voorkomen, Alle voetbal en korfbal afgelast Sportstaking bij Belgen? Concurrenten voor Sjoukje Staalkaart van klachten bij de Winterspelen Schoon schip in 't Hoo go ventoer nooi ZATERDAG 25 JANUARI 1964 9 ZAALHANDBAL mRm i illlili I slis»! De basketbaluitslagen Niets gemerkt Geen snars Spelletje A fwachten Beperkt Jan Dassen ook fortuinlijker en dit leverde hem de zege op. Hanoun ondervond de reactie van zijn meesterlijke tegenstand tegen Ceulemans en had maar liefst 87 beurten nodig om Soegaard, wiens falen voor eigen publiek erg pijnlijk wordt, te kloppen. De Ruyter 55 I Blanc 60 0.604 0.659 Leal 39 Rudolph 60 Scherz 44 Steylaert 60 60 0.590 0.909 0.709 0.967 1.304 1.130 0.940 1.200 0.494 0.689 0.967 0.661 0.609 0.689 10 uit 5 alg. gem. 1.090 10 uit 5 alg. gem. 0.775 8 uit 5 alg. gem. 0.855 6 uit 6 alg. gem. 0.819 6 uit 6 alg. gem. 0.780 4 uit 5 alg. gem. 0.684 4 uit 6 alg. gem. 0.656 0 uit 5 alg. gem. 0.580 0 uit 5 alg. gem. 0.521 Door een gebrek aan vechtlust en zelf vertrouwen leed Henny de Ruyter vrij dagmiddag een volkomen onnodige neder laag tegen Jaques Blanc, waardoor de Nederlandse kampioen met het schamele totaalgemiddelde van 0.644 naar de grau we middenmoot is verdwenen en praktisch gesproken geen enkele kans meer heeft Ceulemans op de titel. Het is bedroevend zo slecht Hanoun 52 ais de Waalwijker in Kopenhagen staat te Rl]VtPr 47 spelen. Het minst van allen heeft hij de s h 60 handicap van de slechte banden kunnen verwerken. Terwijl Ceulemans, Steylaerts, Soegaard43 Hanoun en Rudolph zich al snel aanpas- Hanoun 60 ten aan de minder gunstige omstandighe den, raakte De Ruyter en met hem in Ceulemans 60 mindere mate de Oostenrijker Scherz Blanc 41 al mokkend steeds dieper in het moeras. De Ruyter heeft hier getoond niet over J f e£ voldoende „inhoud" te beschikken, zoals Rudolph bü het in wielerjargon heet. •,i t... j De stand na de zesde ronde: Zijn dieptepunt bereikte hij in de partij tegen Blanc. Dankzij een zeer goede start 1. Ceulemans (15 in 13 beurten) kon de Nederlandse 2. Rudolph kampioen tot en met de 47ste beurt een 3. Scherz redelijk moyenne draaien. Bovendien had 4. Steylaerts hij toen een voorsprong (38-22) die niets 5. Hanoun deed vrezen. Maar door enkele ongelukki- 6. De Ruyter ge stoten raakte De Ruyter helemaal van 7. Blanc slag. Blanc, die martelend lang op de fi-1 8. Soegaard guren stond te staren, greep deze kans 9. Leal met beide handen aan. Hij naderde tot op vijf punten (48-43 in 67 beurten) en begon nog sterker carotte te spelen. Om elke V[r\r\prldtirl-7VVfHPCI punt moest nu gevochten worden, waarbij -1 s CtlCl ldllU W CUCl 1 Blanc over sterkere zenuwen bleek te be schikken. Toen de Zwitser in de 86ste beurt de gelijkmaker scoorde (54-54) was De Ruyter totaal kapot en eigenlijk al ge slagen. Vier beurten later, waarin de I Er is overeenstemming bereikt tussen Nederlander slechts één carambole scoor- ^e K.N.V.B. en de Zweedse Voetbalbond de, maakte terrier Blanc met een serie om op 29 april in Nederland de wedstrijd van drie een eind aan dit drama. NederlandZweden te spelen. De inter- Hoe het ook anders kan, werd in de iancj tussen Nederland en Oostenrijk, die overige partijen van de vijfde ronde be- oorspronkelijk op 8 april was vastgesteld, wezen. Na een schitterend gevecht, waar- I js verschoven naar 12 april, in Hanoun zich als een leeuw weerde, I boekte Ceulemans met een slotserie van 9 zijn vierde achtereenvolgende zege. Ceu lemans won in 46 beurten, maar de Fransman was eervol verliezer met een moyenne van 1.130. Een typisch voorbeeld van aanpassing is ook de Duitser Rudolph, die na twee slechte partijen op de eerste dag steeds beter is gaan spelen, en die nu in 66 „Tegen Amerika, een interland die beurten van Leal won. Merkwaardig was }jeain februari waarschijnlijk in Den 5untdscoorfe,°Set Z^er dan 12 pedels Haag zal worden gehouden, cbe ik wèl achter elkaar liet noteren. Evenals De mee zegt judo-wereldkampioen Anton Ruyter heeft ook de Oostenrijker Scherz, Geesink, nadat hij ons had uitgelegd voor wie een algemeen gemiddelde van waarom hij zoveel mogelijk wedstrijden S zaak was'geworden, zich n?et ^egen Amerika zal namelijk nen aanpassen. Daarom kwam zijn neder- voor het eerst een Nederlandse ploeg laag tegen de rots Steylaerts (44-60 in 62 uitkomen die is geselecteerd uit de beurten) nu dan ook niet al te onverwacht. beste judoka's van alle bonden. Met an- Het lot wilde dat de klagers De Ruyter woorden- er zullen dinsdagavond «n Scherz 's avonds tegen elkaar moesten wooraen. er zuuen amsaagavonu spelen. En al won Scherz toen in vijftig m Overveen voor de samenstelling van beurten en liet de Brabander een gemid- dat team selectiewedstrijden worden delde van 0.940 boekstaven, toch mocht aehouden. Die avond in de dojo van dit nog geen voorbode van een definitief %uweherts de A„é verwacht ik ook herstel genoemd worden. Daarvoor had-1 D, den de heren het elkaar te gemakkelijk I John Blummg. Hij en Willem Ruska gemaakt. Begrijpelijk overigens, want zullen wel door de NAJA worden aan- noch De Ruyter, noch Scherz waren ge- I aewezen. Ik vind het fijn om me op baat met verdedigen en daarom gooiden drfoof 0fficiëje moeilijkheden lij het spel open. I TJ 7 Er ontstond een aantrekkelijk gevecht, I uitgestelde ontmoeting voor te berei- waarin Scherz wel voortdurend de leiding I den. Ik vind het fijn om met Bluming had, maar toch op zijn tellen moest pas- fe werken". sen, vooral toen De Ruyter een achter-1 stand van zeventien punten na zeventien In zijn in Japanse stijl ingerichte flat in beurten (12-29) bijna geheel wegspeelde: Buitenveldert bij Amsterdam schudt de 33-38 in 31 beurten. In de slotfase speelde I rijzige Bluming zijn hoofd. „Geesink is Scherz echter niet alleen sterker, maar I anderhalf jaar te laat. Ik heb vooral het laatste jaar niets aan mijn conditie ge- 1 daan, kunnen doen door het vele werk voor mijn nieuwe school en de stichting CPf\nT Tl irNCKIC van een karatebond. Na mijn terugkeer or V>T\ I I IJLslmi O I uit Japan heb ik liefst zesmaal om een krachtmeting gevraagd. De wijze waar- De competitieleider heeft voor de hoofd- stók klasse zaalhandbal geen wedstrijden vast- yWj, gesteld, terwijl er in de districtsklassen V Slechts enkele inhaalwedstrijden zijn. Al- I ■[IF' 1 M'V Ier belangstelling richt zich daarom dit Jp "W weekeinde op de afdelingswedstrijden in je. /y h 'Jk de sporthal in Heemskerk. Zo kan bij del wl A" dames leidei Rapiditas de voorsprong op Jllfew - ff'd v«>! concurrent IJmond vergroten tot vier punten, door zelf van deze ploeg te win- .tjs nen. Wij twijfelen echter aan deze zege, L" ijmjj omdat het spel van de Haarlemse dames de laatste weken niet meer zo glanzend I •|lff if Mi? Is als voorheen. IJmond daarentegen is de k\ laatste wedstrijden bijzonder produktlef (aanvang 15.05 uur). Concordia doet verwoede pogingen in de Js kopgroep door te dringen; ook een tweede I plaats kan promotie opleveren. ADO zal zich echter zondag niet zonder slag of stoot overgeven (16.55 uur). IEV krijgt de laatste kans de dans te ontspringen tegen TYBB. doch wij zien het niet zover komen (aanvang 13.10 uur). A Bij de heren is het kampioenschap een zaak tussen IJmond en Concordia. De I jKv Haarlemmers promoveerden al en ook IJ- mond kan dit resultaat bereiken door zon- dag tegen Raniditas tenminste één punt ..jPgK te veroveren Het ligt echter voor de hand. dat de volle winst naar Velsen gaat (15.50 Me uur). Om 14.00 uur komen de Blinkert- - ■'JST/ reserves in het veld tegen Zandvoort-1 meeuwen en dit duel kan wel eens een I winstpunt voor de Haarlemmers opleveren. Het waterpoloprogramma van vanavond flHf fl te spelen in het Haarlemse Sportfondsen- SSf flHV bad, geeft de volgende wedstrijden: NV A S (meisjes)—Hillegom (meisjes); NVA (heren) —Watervrienden (heren); DWT (heren)I Zon en Water (heren); Njord (heren)— Wilskracht (heren); HVGB 2—Haarlem. JJ||p Tijdens het diplomazwemmen van NVA, zondagmiddag in Stoops Bad in Overveen, zal het 3000ste diploma worden uitgereikt. THI j Een kunstzwemgroep uit Amsterdam ver- swumm# leent haar medewerking aan het omlijs-1 lende feest. 1 John Blummg Het programma van het betaalde en het amateur voetbal voor dit weekeinde gaan niét door. De K.N.V.B. heeft voor zondag wel de inhaalwedstrijd in Groningen tus sen GVAV en DWS vastgesteld. Alle wedstrijden van de Koninklijke Ne> derlandse Korfbalbond gaan ook niet door in verband met de gesteldheid van de terreinen. Nauwelijks was het voetbalprogramma van de baan of veel voetbalclubs uit deze omgeving probeerden vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Zo nam EDO de uit daging aan van de amateur-tweedeklasser Hillegom (aanvang half drie in Hillegom) en besloot Haarlem op eigen veld de ploeg van Telstar te ontvangen (aanvang twee uur). De uitslagen van de vrijdagavond in het Krelagehuis gespeelde basketbalwedstrij den luidden: Dames: HCK 3SC Haarlem 2223, Antilopen 2White Stars 2 1237. Heren: Antilopen 3HCK 3 2524, HOC 3—HCK 2 22—33, HCK 4—Dynamo 28—23, RapiditasAkrides 2340. Vertegenwoordigers van de Belgische sportbonden hebben de mogelijkheid besproken van een ééndaagse sport staking. Het Belgische Olympische Co mité, waarbij 52 sportbonden zijn aan gesloten, heeft voor 3 februari een bui tengewone algemene vergadering uitge schreven ter bespreking van „de toe stand die ontstaan is als gevolg van de onvoldoende regeringssubsidies voor de sport." De sportbonden betogen dat een te groot deel van de overheidssubsidies toegekend wordt aan godsdienstige of politieke jeugdbewegingen. Een drietal Canadese concurrenten van Sjoukje Dijkstra is in Innsbruck aangekomen. Het zijn (van links naar rechts) de kunstrijdstertjes Shirra Kenworthy, Petra Burka en Wendy Griner die in hun charmante Olym pische kostuum voor de iotoaraaf poseren, terwijl een tweetal functio narissen de sterkte van het ijs meten in het Olympische ijsstadion de manier waarop men mij heeft behan deld, hebben mij diep teleurgesteld, heb ben mij zo moe gemaakt, dat ik ander half jaar geleden definitief een streep onder die zaak heb gezet en mij hele maal ben gaan wijden aan het opleiden van jongeren." „Al die jaren wachten op een eerlijke kans, al die tijd de meest vunze opmer kingen te moeten aanhoren van in- en outsiders, knakken je. Voor ik er hele maal kapot van ging heb ik het van mij afgegooid, ben ik helemaal de richting opgegaan van trainer, coach, leraar. Andere NAJA-jongens moeten het nu maar opknappen, jongens die er echter op kunnen rekenen dat ze van mij alle stetln en misschien meer dan dat zullen krijgen om te bereiken wat voor mij ta boe is verklaard: een plaats in de natio nale judosport, een hoge plaats, alleen bereikt door hoge prestaties". Bijna dezelfde mistroostige hoofdbe weging maakte een dag tevoren de al even rijzige Anton Geesink in zijn Utrechtse flat, toen wij hem vroegen of er al iets te merken was van de samen werking sinds de judobonden tot een fe deratie besloten. „Ik kan niets van die samenwerking merken. Misschien ligt dat aan mij. Maar ik vind dat er veel tijd verspild is. Voor mijn vertrek naar Japan op 18 november van het vorige jaar werd door het technische college, bestaande uit vijf NJJB-mensen, één NAJA-, één Judokwai- en 'n KNJB-ver- tegenwoordiger mijn voorstel aanvaard dat er districtswedstrijden zouden war den gehouden, waarin judoka's van alle bonden hun krachten konden meten. De beste zes judoka's zouden dan worden toegevoegd aan de al bestaande kern ploeg van ongeveer dertig NJJB-mensen. Zo zouden elke twee maanden infiltraties van andere judoka's in de kernploeg mogelijk gemaakt moeten worden om op die manier langzamerhand te komen tot één team dat zou bestaan uit de beste mensen van ons land, onverschillig uit welke bond zij komen." „Bij mijn terugkeer uit Japan, op onge veer 15 december zou die eerste infiltra tie een feit moeten zijn, zodat ik met die jongens aan het werk kon gaan. Op Schiphol zeiden zij mij al dat er niets van terecht was gekomen omdat de NAJA te elfder ure toch tegen dit voor stel bleek. Waarom zij dat deden vind ik niet eens belangrijk. Het voornaamste is dat de judoka's door al dat geharrewar gehandicapt worden. We zijn nu aan het einde van januari, februari is al hele maal volgeboekt met trainings- en selec tiewedstrijden van de NJJB. Op zijn vroegst zal ik dus begin maart iets in de richting van de samenwerking kun nen doen. Als je dan bedenkt dat half april de Europese kampioenschappen al zijn, dan is het voor iedereen duidelijk dat er van de voorbereiding geen snars terecht kan komen. Aan Tokio kan ik niet eens denken. Ik weet echt niet wat ik daar van denken moet. Nog niets is in kannen en kruiken. Geen sportman weet nog iets. Hoe stelt men zich dat voor dat elke sportjongen zomaar vijf weken kan vrijkrijgen van zijn baas? Alleen de hockeyers, juist de mensen die het gemakkelijkst hun verzuim kun nen regelen, zijn ingelicht." De bond dringt er hard op aan mijn „profverklaring" ongedaan te maken en mij alsnog te doen uitzenden. Op het ogenblik is de situatie zo dat na Inns bruck het NOC zich nogmaals zal bera den me af te vaardigen of niet. Het feit dat men mij weigert amateur te verkla ren heeft al genoeg opschudding en zelfs heftige Japanse protesten gewekt om er verder nog veel woorden over vuil te maken. Mijn parool in deze is alleen maar; afwachten!" „Ik heb mij al gedeeltelijk verzoend met de gedachte niet te mogen gaan. In zoverre dat ik het eigenlijk belangrijker acht dat er jongere judoka's, andere jon gens gaan. Het stuit mij tegen de borst dat men mij verwijt dat ik steeds jonge ren aan bod laat komen. Elek Schwartz verwijt men dat hij nooit naar jongere spelers grijpt, mij neemt men het kwa lijk dat ik alleen maar naar jonge men sen kijk. Men gooit mij uitslagen van interlandwedstrijden voor de voeten. Men roept dan schande. Men schrijft over een verpletterende nederlaag tegen Frankrijk. Is die uitslag zo belangrijk? Of is het meer waard dat mijn jonge judoka's internationale ervaring opdoen. Die wedstrijd tegen Frankrijk hadden wij gemakkelijk kunnen winnen als ik de oudjes had ingeschakeld. Als ik zelf had meegedaan. Maar dan staan die oudjes, dan sta ik de ontwikkeling van jong ta lent in de weg. En er is meer talent dan ooit tevoren. Alleen tegen Amerika wil ik meedoen. Nogmaals, om in de selektie- wedstrijden eindelijk met John Bluming op de mat te komen en dan op de manier meedoen. Nogmaals, om in de selectie wedstrijden houden. De volle tijd uitwer ken, niet een wedstrijd laten eindigen na een gescoord punt". „Denkt men bijvoorbeeld ook dat al dat geharrewar over mijn eventuele deel name aan de Olympische Spelen bevor derlijk zal zijn voor mijn vorm, mijn in stelling. Er is nog niets helemaal zeker dat ik wel of niet naar Tokio zal gaan. „Anton Geesink weet dat ik nu geen partij meer voor hem ben", zegt John Bluming. „Hij is in een blakende vorm uit Japan teruggekeerd, terwijl ik niets aan conditie heb kunnen doen. Het zou me verwonderen als hij wanneer hij te horen krijgt dat ik niet meedoe zijn plaats aan een jongere judoka zou af staan in die selectiewedstrijden. Zijn plaats als captain van het team en als wereldkampioen van aparte klasse moet toch al vaststaan! Doet hij toch mee dan lijkt mij de opzet nogal duidelijk. Dan gaat hij alleen de mat op om judoka's van andere bonden uit te schakelen. Ik zie heel duidelijk het spelletje. Onze man Willem Ruska moet zich eerst tegen Geesink moe vechten. Een kind weet dat Willem geen schijn van kans heeft tegen de wereldkampioen. Daarna krijgt hij, moe als hij dan is, het op te nemen tegen bijvoorbeeld Van Ierland. Normaal heeft Ruska een goede kans tegen Van Ierland, maar niet als hij eerst door Geesink is afgemat. Dat is volgens mij de reden waarom Geesink wel tegen Amerika meedoet en niet in andere in terlands, waar geen judoka's van andere bonden nog aan mee mogen doen". „Wel erg wantrouwig gedacht? Kan iemand mij dat kwalijk nemen na al die jaren? Er is trouwens nog een ander punt wie arbitreert de wedstrijden? Weet u dat de keuzecommissie bestaat uit drie NJJB-leden, onder wie Geesink? Het is toch een farce dat een keuzecommissie lid, een coach, een man van aparte klas se, in selectiewedstrijden meedoet. Zou er iemand zijn die het in zijn hoofd haalt Geesink niet te kiezen. Waarom doet hij dan mee? Om de wedstrijden te beïn vloeden. Anders kan ik het niet zien. Naar gezegd? Vooral nu wij de eerste stappen op weg naar algehele judovrede hebben gezet? Geloof mij, er is niemand die hartgrondiger de gespleten situatie van nu en de afgelopen jaren vervloekt dan ik. Ik zou zo zeggen dat ik daar wel reden toe heb Als elke judoka op Anton Geesink die selectiewedstrijden een eerlijke kans krijgt, als er een halve competitie ver werkt wordt, dus werkelijk de beste naar voren komt, als iedereen ongeacht van welke bond hij ook is, werkelijk alleen maar naar prestaties kijkt, zal ik het hardst applaudisseren". „Die selectiewedstrijden in mijn dojo", zo zegt de heer Nauwelaerts de Agé in Overveen, „zijn beperkt toegankelijk voor pers en publiek. Liever zag ik hele maal geen toeschouwers om de keuze commissie in alle rust te laten werken. Wij zullen alles doen om demonstraties of andere nare dingen die de voorzich tige samenwerking tussen de bonden kun nen schaden te voorkomen. Ja, de keuze commissie bestaat inderdaad uit drie NJJB-ers. Men moet niet vergeten dat dit de eerste toenadering is, dat de ande re bonden als gasten van de NJJB aan deze selectie deelnemen, dat dit een eer ste poging is van de NJJB om de ge dachte, uitgesproken in de federatiever gadering, te verwerkelijken. Alle stappen die we op de weg naar elkander toe doen moeten goed overwogen en voorzichtig gezet worden. De verschillen waren té groot om nu maar ineens alles door el kaar te doen. Dat kan alleen maar tot explosies leiden. En elke explosie kan het met zoveel moeite en zorg opgebouw' de federatiehuis ineen doen storten". „We weten dat er van de kant van pers en publiek grote belangstelling is voor deze wedstrijden. Maar wij houden de deur dicht, laten alleen die mensen door van wie wij mogen aannemen dat zij de situatie van nu begrijpen. Dat zi, even vurig verlangen het federatiehuis te verstevigen als wij. En met wij bedoel ik de bestuurders van de diverse judo bonden. Daarom maken wij er geen spektakel van, daarom kunnen sensatie zoekers dinsdagavond bij ons niet te recht. Die wedstrijden beschouwen wij niet in de sfeer van rivaliteit maar in de sfeer van sportieve kameraadschap, waarin wij elkaar moeten vertrouwen' Uit 35 landen komen ze en masse voor de Olympische Winterspelen naar Inns bruck en met zoveel mensen op één. plaats geconcentreerd kan men er zeker van zijn dat er gemopperd wordt Dat gebeurt zonder mankeren elke vier jaar. De verwachtingen zijn dan ook: Voedsel: de Fransen zullen het eten vrese lijk vinden. De Italianen willen het pit tiger, dé Britten klagen over de thee, de Amerikanen over de biefstukken en de Aziaten over de rijst De Russen brengen hun eiigen voedsel mee. Kleding: de Amerikaanse mannen zullen zeggen, dat hun costuums niet passen en dat ze gekocht zijn bij familieleden van de coaches. De meisjes vinden dat hun uniformen op aardappelzakken lijken. De ski-ers zullen zeggen, dat alle ski's voor de linkervoet zijn En de Russen zullen genoegen nemen met wat de rege ring hun geeft Sneeuw: voor de wedstrijden zal de sneeuw te zacht zijn, te hard, te langzaam en te snel. Na de Spelen zullen de verliezer» zeggen dat de sneeuw te zacht was enz. De winnaars zullen zeggen dat het alle maal prima was. Wind: hetzelfde verhaal. Temperatuur: hetzelfde verhaal Officials: de Fransen zullen zeggen dat de juryleden de Duitsers voortrekken. De Russen zullen zeggen dat zij dit met de Amerikanen doen. De Amerikanen zullen zeggen dat de juryleden stommeriken zijn en sommige kunstrijders zullen be weren, dat de jury omgekocht is. Gedrag' er zullen klachten zijn dat som mige deelneemsters het niet zo nauw nemen met de grenzen van haar ver blijven. Hetzelfde zal gezegd worden van sommige mannen. De Australiërs zal worden verweten, dat zij zich niet aan de trainingstijden houden. Ze zullen dat toegeven en je voor een glas bier uit nodigen. Amateurisme: de Canadezen zullen zeggen dat zij gehandicapt zijn omdat zij eerlijk zijn met hun ijshockey-spelers en de profs hebben thuis gelaten. De Europea nen zullen zeggen, dat de deelnemers uit de communistische landen profs zijn. Een Amerikaanse official zal beweren dat alle andere deelnemers eigenlijk profs zijn en dat zijn jongens geen kans heb ben. Een Russische kampioen, die al 13 jaar ingeschreven staat als student en de eigenaar is van de enige Rolls Royce in Minsk zal alleen maar glimlachen. Pers: de dagbladjournalisten zullen klagen, dat de televisiemensen de beste plaatsen hebben gekregen. De enige telefoon aan de finish is toegewezen aan de vrouw van de man die een gestencild week blaadje maakt voor de gasten van een ski-oord in Vermont. Zij gebruikt de telefoon om haar moeder in Californië op te bellen. De journalisten zullen kla gen dat het perscentrum nooit is afge bouwd en dat het er zo tocht, dat men er na de Spelen een windtunnel van zal maken. De officials zullen dit toegeven. Vrijdag was het voor het merendeel van de deelnemers aan het 26ste Hoogoven toernooi een rustdag met gelegenheid tot ontspanning en voorbereiding op de laat ste twee wedstrijddagen. Wel werd na tuurlijk schoon schip gemaakt met de af gebroken partijen. De uitslagen daarvan waren: Grootmees- tergroep: dertiende ronde: De Rooi (Ned.) Darga (W.-Dld) 01, Zuidema (Ned.) Van den Berg (Ned.) remise. In de stand kwam, wat betreft de hoogstgeklasseerden, geen wijziging. Meestergroep: 8ste ronde: Smederevao (Joegosl.)Van Geet (Ned.) 01. Van Geet heeft nu 5% pt. en is nog één punt van een z.g. meesterresultaat verwij derd. De Nederlander bezet de vierde plaats achter Lehmann (7), Sandor (6) en Flesch (5Vi en afg. partij). Damesgroep: 7de ronde: Konarkovska (Polen)Zatulovskaja (Rusl.) 10, mevr. Heemskerk (Ned.)Chaudé de Silans (Fr.) 1—0.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9