De verkeerde Hongaar zat veertien dagen in de cel en bondigy POLLE, PELLI EN PINGO AGENDA Ckefarine ,.4 Stor en Fips in het land van Zjoezoe Sigarenwinkelier reageert op anti-rook-actie Voor of tegen het Landbouwschap Ontwerp voor huis onder de 14.000 Vier doden in het verkeer Explosie in elektrische centrale geheim gehouden DE HOOFDSCHOTEL IS VLEES! véél vlees... héél goed! Kleding in brand gestoken 4 beroemde middelen doen wonderen! Minder koud Zes mensen door brand dakloos 7 Wezel viel slapend knaapje aan jammer.dat potte ea niet nou dat ts een ecHo - we DINSDAG 28 JANUARI 1964 2 ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST Haarlem V elsen-Umuiden Beverwijk Kamerlid vraagt minister een enquête te houden aailliM Laaïste voorbereiding voor lekker eten Fijn, 't is weer etenstijd. En de hoofdschotel is vleesVéél vlees voor veel smaak, voor veel kracht. Vlees voor de jus, vlees voor al dat goede, waar door het méér waard is dan U ervoor betaalt! Vier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteunen el kaars wer king en doen wonderen. Chefarine „4" werkt daardoor niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. Voorzitter van de „Vrije Burgers" stond terecht k2£A- Pyromaan was weer actief in Amsterdam Brand verwoest papierhandel is Het is komen vast te staan dat de 25-ja rige Hongaar J. S. rond de jaarwisse ling 1961 veertien dagen gevangenisstraf wegens een verkeersdelict heeft uitgezeten terwijl hij dat misdrijf zelf niet had be gaan. Een landgenoot, de 26-jarige G. T. die op het ogenblik wegens het doodreden van een jong meisje, een gevangenisstraf van twee jaar ondergaat in Norg, heeft hem voor honderd gulden weten te bewe gen zijn plaatsvervanger te zijn bij het uitzitten van een eerder over hem uitge sproken straf wegens een vroeger bedreven verkeersdelict. G. T. is de man, die op 8 september 1962 met zijn auto een verkeersongeluk veroor zaakte op de Kloosterweg in Heerlen, waardoor een achttienjarig meisje om het leven kwam. Het meisje kwam op de motorkap van zijn auto terecht. Daarna reed hij zigzag gend over de weg om haar af te schudden. Het meisje werd op het wegdek gesme ten en overleed twee dagen later. De man kon pas geruime tijd later na een intensieve speurtocht worden aange houden. De persoonsverwisseling is bij de afwik keling van het ongeluk op de Kloosterweg aan het licht gekomen. Uit het register van het huis van bewaring in Maastricht bleek dat degene die de straf had uitgeze ten op verschillende punten geen overeen stemming vertoonde met de werkelijke ver oordeelde: de kleur van de ogen verschil de, de taal was anders, de handtekeningen verschilden en de vingerafdrukken van de rechterwijsvinger waren niet identiek. Men had aanwijzingen, dat de nu 25-ja- rige Hongaarse electricien J. S. ten on rechte in de Maastrichtse cel had geze ten. Hij zou in Duitsland verblijven. Met medewerking van de rijkspolitie en de douane werd controle uitgeoefend, voor al op de maandagochtenden en vrijdag avonden, tijdstippen waarop de arbeiders over de grens komen. Deze controle had echter geen resultaat. Vorige week donderdag meldde de ge zochte zich bij de vreemdelingenpolitie in Heerlen, omdat zijn Nederlands vluohtelin- genpaspoort bijna was verlopen. Hier werd de man aangehouden. Aanvankelijk ontkende' hij hardnekkig de „vriendendienst" doch later gaf hij toe tegen betaling van honderd gulden veer tien dagen voor zijn vriend G. T. te heb ben uitgezeten. Daarop werd G. T. uit de ge /engenis te Norg naar Heerlen gebracht. Hij ontkende eerst hardnekkig, maar gaf toe na de con frontatie met zijn helper. Tegen G. T. werd proces-verbaal opge maakt voor uitlokking van oplichting van de staat der Nederlanden en valsheid in geschrifte. Hij zal in afwachting van zijn berechting weer naar Norg worden ver voerd. J. S. is ter zake van oplichting van de staat der Nederlanden en valsheid in ge schrifte voorgeleid aan de officier van justitie te Maastricht. Op diens vordering heeft de rechter-commissaris een bevel tot bewaring afgegeven. Een Amsterdamse sigarenwinkelier heeft voor het raam van zijn etalage twee bil jetten hangen, die van de zijde van het publiek veel belangstelling trekken. „Durft u uw meisje nog te kussen als zij lipstick op haar lippen heeft?", en „Durft u nog rauwe groenten te eten en vaat te wassen met een synthetisch wasmiddel?" zijn enige van de serie vragen die de winkelier het publiek stelt „Als u dat allemaal durft", zo concludeert hij aan het eind van zijn vragenserie, „dan durft u ook nog wel een sigaretje te roken!" Op het andere biljet adviseert de siga renwinkelier, naar aanleiding van een recente TV-uitzending over de gevaren van het roken, eens een glasplaatje op 't stuur van fiets of brommer te bevestigen. „U hebt dan bij de stoplichten de uitlaatgas sen van benzine- en dieselmotoren geïn haleerd bij iedere ademhaling, dus niet af en toe een trekje zoals bij het roken wordt gedaan. Legt u dan dat glasplaatje ook eens onder een microscoop. Misschien durft u dan niet meer zonder gasmasker op straat te komen!" De sigarenwinkelier had na de jongste publikatles zijn omzet in de automaat met 40 percent zien verminderen. Maar in zijn winkel was de verkoop vooral van sigaren groter geweest dan hij normaal was ge wend. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Spooksonate" van August Strindberg. Regie: Ton Lensink. Gevolgd door „Schuldeisers" van August Strindberg. Regie: Jurg Molenaar. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Solist: Hans Henkemans, piano. BIOSCOPEN „Alle- Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: man", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „De zedelozen", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Barabbas", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Rififi in Tokio". 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Woensdag 14.30 u.: „Jungle Cat", a.L 20.15 u.: „Berliner ballade", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De raaf", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „F.B.I. in actie op Cape Canaveral", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Mijn vrouw slaapt niet alleen", 18 J. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 1 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103)Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huls Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstlft; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 u. en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kvinstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen e' Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verdei „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 januari). „Aïda' DINSDAG 28 JANUARI City, 20 u.: „De prins-piraat". Stadsschouwburg, 20 u.: Verdi's „De Hoeksteen", Santpoort-Zuid, 20 u. Orgelconcert door Steef Oosterbeek, m.m.v. Cor Beek, Bariton. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 U. WOENSDAG 29 JANUARI City, 20 u.: „De prins-piraat". Stadsschouwburg, 20 u.: Verdi's „Aïda" „Zomerlust", Santpoort, 20 u.: Concert r.k. gemengd koor „Da Pacem". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96: 14-30 tot 17.30 u. Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. DINSDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 20 u.: „De grootste show van de wereld" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De deugd en de ondeugd". WOENSDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 20 u.: „De grootste show van de wereld" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De deugd en de ondeugd". Het Tweede Kamerlid de heer P. Voogd (Boerenpartij) heeft aan de minister van Landbouw en Visserij gevraagd of de be windsman bereid is „bij de landbouwin ventarisatie in mei een enquete onder alle bij deze inventarisatie betrokken agrariërs te houden door op het inventarisatiefor mulier een vraag te doen plaatsen, waar op betrokkene met ja of neen kan ant woorden of hij, afgezien van de wettig heid van het Landbouwschap, vóór of te gen het Landbouwschap is. De Bredase architect A. P. J. van de Ven heeft een huis ontworpen, dat vol gens de berekeningen van twee aanne mers gebouwd kan worden voor minder dan 14.000. Een inwoner van de Brabant se gemeente Made zal een vergunning voor de bouw van dit huizentype aanvragen. Het huis van de Bredase architect is be doeld voor een gezin van 6 7 personen en kan vrijstaand gebouwd worden of in blokjes van twee. Elk huis bevat een hal met trap, een woonkamer van 5 bij 3,5 m en een keuken. Op de verdieping be vinden zich een douchecel met vaste was tafel en drie slaapkamers. De kamers op de begane grond krijgen betonvloeren, die op de verdieping houten vloeren. De pla fonds worden gemaakt van board, behal ve die van de keuken en de douchecel. De „lambrizering" in toilet, douchecel, gang, trappenhuis en overloop wordt van betonemaille vervaardigd. De huizen wor den opgetrokken in baksteen. De binnenmu- en worden gemaakt van kalkzand- of ee- mentsteen. Het spitse dak wordt bedekt met dakpannen. Het huis wijkt in geen enkel opzicht af van normale Nederland se woningen. Ook de fundering is normaal. De woningen hebben een inhoud van 227 kubieke meter. Zij kosten per kubieke me ter ruim 60 gulden, de prijs van de grond niet inbegrepen. De 65-jarige heer Chr. J. Goudriaan uit Scheveningen is daar gistermorgen op het kruispunt Duinstraat-Zeesluisweg door een tram van lijn 11 aangereden en zo ernstig aan het hoofd gewond dat hij kort na aan komst in het ziekenhuis-Zuidwal is over leden. Op rijksweg 43 bij IJsbrechtum in de buurt van Sneek zijn gisteravond twee inwoners van Leeuwarden verongelukt. De personenauto, waarin zij zaten, botste in volle vaart tegen een stilstaande vracht auto. De 35-jarige verkoper L. Bergman en de 22-jarige kantoorbediende C. Meijer waren opslag dood. De lichamen konden pas na enkele uren uit de totaal vernielde auto worden geborgen. Op rijksweg 63 (Tilburg-Eindhoven) onder Moergestel is gistermiddag de 72- jarige C. Braam uit Tilburg omgekomen, toen de door hem bestuurde personenauto bij een inhaalmanoevre tussen twee tank auto's klem raakte, waarvan de bestuurder na het ongeval tegen een der tankauto's botste, werd licht gewond. Bij de botsing kantelde een der tankauto's en vloeide een hoeveelheid olie op de weg. De-brandweer van Moergestel is uitgerukt om de weg weer berijdbaar te maken. Het verkeer moest geruime tijd worden omgeleid. Schade in Amsterdam zeven ton Bij het aanmaken van een ketel in de elektrische centrale-noord in Amsterdam heeft zich een zware ontploffing voorge daan. De materiële schade was aanzien lijk en is begroot op circa f 700.000,-. De reparatie zal vier a vijf maanden duren. De ontploffing had plaats in de nacht van 11 op 12 januari doch het energie bedrijf heeft het gebeuren tot gisteren binnenskamers gehouden. Zelfs op het Amsterdamse stadhuis bleek men nog niet op de hoogte te zijn. De directie van het G.E.B. heeft met de melding van de ontploffing willen wachten tot het onderzoek zou zijn beëin digd. Hoewel dit onderzoek nog voortduurt wordt als vermoedelijke oorzaak van de ontploffing genoemd het gebruik van te veel olie bij het aanmaken van de ketel waardoor zich een grote hoeveelheid gas heeft gevormd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De stroomlevering van de hoofdstad en omgeving heeft geen stagnatie onder vonden en ook gedurende de reparatie periode zal de buitenwerking gestelde ke tel geen schadelijke invloed op de stroom- productie hebben. v De poging van een 34-jarige Rotterdam se huisvrouw om op niet geheel eerlijke wijze verzekeringsgelden te kunnen incas seren is op een mislukking uitgelopen. De politie had de opzet door en arresteerde haar samen met een twee jaar oudere vrienden, die ook in het complot zat. In haar woning aan de Meidoornsingel in de Maasstad had de vrouw met behulp van een oliekachel enkele kledingstukken in brand gestoken. De brandende kleren gooide ze ergens achter het huis neer, waarna ze de stad in ging. De politie, die een onderzoek instelde, vond in een kolenkit een voor de verze kering bestemde opgave van door brand aan kledingstukken geleden schade. Kort daarop bleek dat een tweede formulier al per post op weg was naar de verzekerings maatschappij. Deze ontdekking leidde tot de arrestatie van de vriendinnen. Beiden hebben be kend. Eén der middelen zorgt dai ook de maag niet van streek raakt I 78-79. Stor en Fips keken in spanning toe, wat er zou gebeuren.De lont van de vuurpijl siste en brandde steeds ver- der. We mogen onze oren wel dichthouden, Stor! zei Fips. Dat zal dadelijk een klap geven! Eigenlijk een buitenkansje, vond Stor Er is geen /eest, en toch vuurwerk Toen klonk opeens een plof en 'n hevig gesis... De vuurpijl was ontbrand, en met een geweldige vaart schoot die door de lucht. Niet recht de hoogte in, maar in een boog op het eiland af! Verduistering. De Rotterdamse recher che heeft een 43-jarige verkoper uit de Maasstad gearresteerd, die ervan wordt verdacht dat hij in de afgelopen maanden enige duizenden guldens heeft verduisterd ten nadele van zijn werkgever, een Rotter dams meubelmagazijn. Bandensnijders aangehouden. De politie in Gorinchem heeft twee ongeveer twintig jarige jongemannen aangehouden en inge sloten, die ervan worden verdacht dat zij in de nacht van zaterdag op zondag tien tallen banden van auto's, fietsen en brom fietsen met een stiletto hebben stukge sneden. Burgemeester. Tot burgemeester van Hazerswoude is benoemd C. G. van Dobben de Bruyn, tot 1 februari 1964 burgemeester van Zwammerdam, welke gemeente op die datum wordt opgeheven. Naar Washington. De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, mr. L. de Block, is naar de Ver. Staten vertrokken. Woensdag zal hij de nieuwe kanselarij van de Neder landse ambassade in Washington openen. Voorts zal hij in Washington en in New York besprekingen voeren over de ontwik kelingen van de E.E.G., de Kennedyronde en de kwestie van een Europese politieke I unie. Directeur. Majoor H. C. Lancee van I het Centrum Maatschappelijk Werk van het Leger des Heils in Utrecht wordt di recteur van hotel Metropool in Rotterdam, een van de grootste inrichtingen van het Leger des Heils in Nederland. Majoor Lancee is in Utrecht ook dirigent van het muziekkorps. Bouw en onderhoud. De Nederlandse j Bond van Burger- en Bouwvakpatroons (N.B.B.B.) en de Groninger Patroonsorga- nisaties hebben de minister van Volkshuis- ting en Bouwnijverheid verzocht om wo- I ningbouw en onderhoudswerken waartus sen nu 'n groot verschil van prestatiewaar dering bestaat, gelijk te stellen, daar beid» van belang zijn voor de volkshuisvesting. Voorts wordt gevraagd het verlenen van verlof aan bij de woningbouw betrokken dienstplichtigen ook te doen gelden voor dienstplichtigen, werkzaam bij het onder- I houdswerk aan huizen en gebouwen. Afscheid van Urk. De burgemeester van Urk en vijftien mannen en vróuwen, De moeilijkheden in de partij van de allen gestoken in de klederdracht van het Vrije Burgers in de laatste maanden van vroegere eiland, hebben in het provincie- 1962 hebben een nasleep gekregen voor de huis te zwolle afscheid genomen van de Haagse politierechter. Een 75-jarige Haag- commissaris der koningin in Overijssel, ir. se journalist, voorzitter van de „Vrije ridder De van der Schueren, die op 1 febru- Burgers", moest zich verantwoorden ari met pensioen gaat. De burgemeester wegens belediging van twee oud-bestuurs- bood de commissaris een vijftig centi- leden van de partij. meter lang model van een Urker botter De voorzitter verklaarde, dat hem in het aan, vervaardigd door de Urker oud-visser najaar van 1962 ter ore kwam, dat er bij Jacob Korf, die er duizend uren aan heeft verschillende mensen een weerstand tegen gewerkt. Van het Comité Visserijdagen zijn partij bestond omdat enkele bestuurs- I kreeg de commissaris twee zilveren Urker leden in de oorlog „fout" waren geweest, broeksknopen, waarin een afbeelding van Bij een onderzoek bleek dat juist te zijn. Salomo's rechtspraak was gegraveerd. De aldus de verdachte. Toen hij met vakantie schenkers wilden daarmee uitdrukking in het buitenland was, kwamen die be- I geven aan hun bewondering en dankbaar- stuursleden in actie. Zij belegden een ver- I heid voor de wijsheid en rechtvaardigheid, gadering en in die bijeenkomst werd de I waarmee de commissaris kwesties met be- journalist als voorzitter van de „Vrije trekking tot Urk heeft behandeld. Burgers" geschorst. Later belegde de journalist op zijn beurt een vergadering. Een verslag van het besprokene werd aan de leden van de partij gestuurd. Ten opzichte van de twee bestuursleden werd daarin gesproken over Het K.N.M.I. deelt mee: „nazi-methoden" en „een gevaarlijke fas- Vandaag stroomde met zuidelijke winden cistische mentaliteit". De bestuursleden koude lucht uit Frankrijk naar Neder- dienden daarop een klacht bij de justi- land. De temperatuur was daarom maar tie in enkele graden boven het vriespunt. De De voorzitter zei niet de bedoeling te zuidelijke winden kwamen voor aan de hebben gehad te beledigen. Hij moest zich voorzijde van een langgerekt lagedrukge- echter verdedigen tegen de bewering dat bied, waarvan het voornaamste centrum de partij fascistisch was. Ook meende hij, ten noordoosten van IJsland lag. Het front dat er geen sprake was van een beledi- van de depressie trok vandaag over Eng - ging in het openbaar. Alleen leden die land naar het oosten Het zal Nederland contributie hadden betaald, kregen een morgen voorbij zijn. Na de^passage nummerde circulaire ruimt de wind naar zuidwestelijke tot wes Se oTficier van Justitie achtte de in de telijke richtingen en wordt mmder koude zinsneden beledi-1 lucht aangevoerd. In deze lucht komen circulaire opgenomen gend en vorderde 120 boete. De politierechter zal 3 februari vonnis wijzen. enkele opklaringen en hier en daar ook enkele buien voor. Op het westelijke deel van de oceaan komt een nieuwe depressie tot ontwikkeling. Er zijn verschillende aan wijzingen, dat er een westcirculatie tot stand komt. Op wat langere termijn zijn daarom de vorstkansen klein geworden. WEERRAPPORTEN HAK/OOO - 6CHOOO HIER MOET 6EM M00I6 ECHO ZMN Ijx 81J IS ANTWOORD VOORDAT ROEPT n ^MPEjmAGH» Tijdens afwezigheid van de bewoners een gezin van zes personen, is gisteravond een arbeiderswoning aan de Westerdok- straat 11 te Almelo totaal afgebrand. De brand ontstond door het afknappen van een lijn met wasgoed, die boven een bran dende kachel was gehangen, waardoor de kledingstukken vlam vatten. Van de inboedel werd niets gered. Wo- ning en inventaris waren tegen brandscha- Eindhoven de verzekerd. De vijf-jarige Ericje Jansen is gister nacht, toen hij in zijn bedje lag te slapen in de ouderlijke woning te Utrecht, door een verdwaalde wezel aangevallen. Het knaapje werd licht aan het gez gewond. Huilend rende het jochie naar zijn ouders, die dachten dat hun kind door een rat was gebeten. Zij waarschuwden de politie, die in het kinderbedje geen maar een wezel aantrof. Met de gummi knuppel werd het agressieve dier onscha delijk gemaakt. Op het volkstuincomplex „Ons Buiten" in Amsterdam-West is in de nacht van zaterdag op zondag een tuinhuisje afge brand. Volgens de politie moet worden aangenomen dat hierbij weer sprake is van brandstichting. Het tuinhuisje was lange tijd niet gebruikt Een omwonende en enkele voorbijgangers hebben iemand zien weglopen toen de brand uitbrak. Een grote brand heeft de papiergroot handel annex kartonageinrichting en druk kerij van de firma A. van Waardenburg aan de Vissersdijk in Gorinchem verwoest. Zowel de bedrijfsruimten als de grote pa pierzolders, waar tientallen tonnen papier waren waren opgeslagen, gingen verloren. De schade wordt geraamd op enkele hon derdduizenden guldens. 00 Maximum-temperaturen S, linnen- en buitenland. 12 ±3 O SS "C S2 ES Den Helder geheel bew. z 4 0 Ypenburg regen z 5 1 Vlissingen motregen z 4 1 Eelde geheel bew. z 4 0 De Bilt motsneeuw z 4 0 Twente geheel bew. z 4 1 Eindhoven geheel bew. z 6 0 Z.-Limburg geheel bew. zzw 3 0 Helsinki licht bew. w.st. - -12 —23 Stockholm zwaar bew. zw 5 —16 Oslo sneeuw zzw —3 9 Kopenhagen geheel bew. zzo 2 3 Aberdeen half bew. w.stil 7 2 Londen regen z 7 4 Amsterdam geheel bew. z 5 1 Brussel geheel bew. zzw 3 1 Luxemburg geheel bew. z 0 3 Parijs geheel bew. zzw 3 1 Bordeaux onbewolkt zzo 0 6 Grenoble geheel bew. w.stil 1 3 Nice geheel bew. nnw 12 6 Berlijn geheel bew. zo 3 4 Frankfort geheel bew. zzw 2 0 München geheel bew. o 0 3 Zürich geheel bew. zzw —2 4 Genève geheel bew. zw —2 4 Loeamo zwaar bew. o 4 4 Wenen zwaar bew. ozo 3 2 Innsbruck zwaar bew. w.stil 1 —13 Athene onbewolkt w.stil 4 Rome onbewolkt w.stil 13 1 Ajaccio onbewolkt o 15 0 Madrid onbewolkt w.stil 8 6 Mallorca half bew. w.stil 2 Lissabon onbewolkt n 4 Woensdag 29 januari Zon op 8.26 uur, onder 17.20 uur. Maan op 17.57 uur, onder 9.03 uur. Maanstanden 29 januari 00.23 uur volle maan Hoog en laag water in ÏJmuiden Dinsdag 28 januari Hoog water 3.02 uur en 15.22 uur. Laag water 11.06 uur en 23.27 uur. Woensdag 29 januari Hoog water 3.55 uur en 16.10 uur. Laag water 11.56 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te ÏJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2