LANGS SLUIZEN EN HAVENS Rokersestafette verliest vaart Detailhandel: matigheid zal van korte duur zijn Kotter IJM 201 De Vrouw Maria Sterk en De Jong van gelijke kracht Na slip met auto tegen een boom Bromfietser gewond Onderzoekruimte in badhuis Spaarnberg Weigering van een bou wver gunning Goed afgelopen Over de kop geslagen In Beverwijk nu ook „Lions International'1 Controle van auto lampen blijkt niet overbodig te zijn Auto in Santpoort over de kop Duopassagiere van scooter gewond Automobilist reed door na een botsing Voor de *r V DINSDAG 28 JANUARI 1964 4 --_SL Dertig percent Babbeltje na de klap Feestgedruis "l: Kemphaantje Haast «Pm - - Kantonrechter adviseert aan anti-roker: „Büjf eten" Diefjes gepakt ""hmi'üJ* intimi'., - In 1945 keken vele reders van visserij- vaartuigen vol ongeduld uit naar de dag waarop zij weer over hun schip (of sche pen) konden beschikken. De bezetter had er heel wat ingepikt, maar moest nu de buit weer afstaan. De visserij bracht veel geld op, er werden mooie reizen gemaakt, elke dag was er een en men wachtte dus ,Tol spanning op de terugkeer van z'n be zit. Maar vele vissersschepen bleven on vindbaar, waaronder loggers van de schip- per-eigenaar van Katwijk en I.Tmuiden, die in de dertiger jaren waren begonnen met de aankoop van een schip. Eén van deze schepen was De Vrouw Maria IJM. 201, een vóormalige Katwijk- se logger, die in 1918 nieuw in de vaart was gekomen na te zijn gebouwd voor de Maatschappij Holland, directeur A. Ouwehand Dzn. te Katwijk aan Zee. Het was de eerste motorlogger van deze re- derii en de naam luidde Holland V KW. 64. De logger, die op de helling had gestaan bii C. M. van Rees, scheepsbouwer in Jutohaas, heeft de eerste zeven jaren ge varen onder schipper Harmen Krijgsman. In 1928 ging het schip over aan de Vis scherij Maatschappij „Na Lijden Verblij den", die onder de directie stond van de heren A. Ouwehand Dz. en J. van Deven ter in Maassluis. De naam werd gewij zigd in Gerarda KW. 64. In het begin van de jaren dertig gingen de meeste loggers van deze rederij in an dere handen over en we zagen in 1934 de Gerarda komen bij de Visscherij Maat schappij Ten Brittenburg, die het niet no dig vond de naam te veranderen. Overi gens, de Gerarda werd spoedig opgelegd en, evenals andere loggers in die tijd, werd het vaartuig aangekocht door schip per Piet van der Plas, die zijn zoon Bert van der Plas er mee liet varen onder de naam De Vrouw Maria KW. 64. Deze rederij met één schip werd in 1938 naar IJmuiden verplaatst en het schip werd als IJM. 201 ingeschreven. De oorspronkelijke motor ging er spoedig uit en er kwam een 150 pk. Bronsmotor voor in de plaats, in die tijd voor een trawllog- ger een sterke motor. De Vrouw Maria had toen een inhoud van 135 reg.ton bru to bij een lengte van 26,89 m. Aan de opbouw werd een kleine verandering aan gebracht en zo kon het schip weer ja ren mee. De oorlog was ook hier spelbre ker. De Vrouw Maria nam van Scheve- ningen uit aan de visserij deel. In 1941 mocht alleen van IJmuiden uit de visserij worden beoefend. Aanvankelijk alleen overdag: later (na 20 februari) werden de Duitsers iets soepeler. De rei zen mochten echter niet langer dan een week duren en de opvarenden moesten zich houden aan een lange reeks van voorschriften en bepalingen. Elk schip kreeg zelfs een Duitser mee om toezicht Het belangrijkste duel in de onderlinge competitie van de schaakclub Santpoort was ditmaal het treffen tussen Sterk sr. en De Jong. Beide spelers kregen een keer de gelegenheid de winst binnen te halen maar zij verzuimden deze kans. Het gevolg was dat de partij weer in evenwicht kwam en in remise resulteerde. Blansjaar en Pels vochten een moeilijke partij uit waarin de beslissing nog niet is gevallen. Blansjaar heeft een gering overwicht. Het valt overi gens te betwijfelen of dit tegen een eind spelkenner als Pels voldoende zal blijken voor de winst. Een verrassing in de tweede groep was de nederlaag van Van Rongen tegen Otte. Krol, die voor het eerst in deze groep speelt, leverde een mooie prestatie met zijn overwinning op Tuning. Schurer leidt in groep 3 met Schuurman als ernstigste concurrent. Haanappel en Roozen geven de toon aan in de vierde afdeling. De uitslagen zijn: Groep 1: Sterk sr.De Jong remise; BlansjaarPels afgebroken. Groep 2: TuningKrol 01; OtteVan Rongen 10; BilderOosterling 01. Groep 3: Van Ingen SchenauDeelder 10; LeysmaSchurer 01; Van Gro ningen—Kesting afgebroken; Schuurman- Jonker 1—0. Groep 4: VersteegeLubken jr. 10; BaljetHaanappel 01; Peters Roozen 01; HoogzaadLubken sr. 10. Bondscompetitie: Bloemendaal 2Sant poort 2 5—5. Een 64-jarige Amsterdammer wilde maandagmiddag op de rijksweg Amster damVelsen een voor hem rijdende per sonenauto inhalen, maar raakte daarbij in een slip. De wagen van de Amsterdammer sloeg twee keer om en botste vervolgens tegen een boom. De auto werd totaal ver nield en het mag een wonder worden ge noemd dat de bestuurder heelhuids uit het wrak kon worden bevrijd. Een achttienjarige bromfietser is zater dagmiddag op de Lange Nieuwstraat in IJmuiden aangereden door een personen auto, die uit een parkeerhaven kwam aan gereden. De jongen kreeg wonden aan het gezicht. De kotter UK 31 te houden, maar in de meeste gevallen had deze van navigatie geen weet. Op 22 april 1941 werd die bepaling opgeheven en was het niet meer nodig een Duitser mee te nemen. De vrouw Maria kwam op 10 april 1941 voor het laatst in IJmui den aan de markt en werd toen gevor derd. De Kriegsmarine nam het schip op 21 april 1941 over en dat is het laatste wat men er van weet. De nieuwe De Vrouw Maria IJM. 201 was een kotter, die in 1947 in dienst kwam; groot 46 ton, 17,50 m. lang, 100 pk. Kromhoutmotor en gebouwd bij de Fa. S. Seymonsbergen in Amsterdam. Het vaartuig kwam in exploitatie bij de N.V. Nederlandsche Visscherij Mij te IJmui den, die in het bezit was van nog zes van deze kotters. De Vrouw Maria is enkele jaren in de vaart gebleven en werd in 1949 verkocht naar Urk, aan de firma K. Kramer Zonen. Als Zeven Gebroe ders UK. 31 zien we het vaartuig op de foto. In 1954 is er een nieuwe motor, 150 pk. Kromhout, in geplaatst. Sedert 1960 treffen we de kotter aan in Goedereede, toebehorende aan J. van Dam, onder de naam Jonge Jacob GO. 18. De Firma Kra mer nam in dat jaar een nieuwe kotter, de ZEVEN GEBROEDERS UK. 31 in ge bruik. Arie van der Veer Nadat het perceel Hoofdstraat 117 te Santpoort (noord) ter beschikking zal zijn gesteld van het verenigingsleven, zal de vergaderzaal van het gebouw Spaarnberg alleen worden gebruikt voor de huisves ting van het samenwerkingsfiliaal van de gemeentelijke en de r.k. openbare leeszaal en bibliotheek dat daar is gevestigd. Volgens de voorwaarden, die het rijk stelt voor de subsidiëring van leeszalen, moet de aan dit filiaal te verbinden jeugdafdeling in een afzonderlijk vertrek worden ondergebracht. Hiervoor is in het gebouw alleen beschikbaar de naast de vergaderzaal gelegen medische afdeling. Deze afdeling wordt, behalve door enke le artsen ook gebruikt door het Witte Kruis. De artsen hebben, nadat zij op de hoog te waren gesteld van het feit, dat bedoeld vertrek aan zijn bestemming zou worden onttrokken, geen verzoek om beschikbaar stelling van een andere ruimte gedaan. Het Witte Kruis stelt echter wel prijs op een voortzetting van zijn werkzaamheden in Spaarnberg. Hiervoor kan gebruik wor den gemaakt van de aan de achterzijde van het gebouw gelegen wachtkamer, kas sa en portaal, alsmede van de aangren zende werkplaats. Om deze vertrekken aan hun nieuwe be stemming te doen beantwoorden, zal een aantal voorzieningen dienen te worden ge troffen. De hieraan verbonden kosten wor den geraamd op f 1.990. B. en W. van Velsen stellen de raad voor haar een krediet tot dit bedrag te verlenen. In midden-Europa wintert het flink. Deze opname werd gemaakt bij Paks, ten zuiden van Boedapest, waar de Donau geheel dichtgevroren is. De schaatsliefhebbers moeten echter op de kant blijven want de grillige ijs- structuur noodt niet tot het trekken van een baantje. Op 2 januari jongstleden is bij de ge meenteraad van Velsen ingediend een be roepschrift van de heer C. E. Post, Hee renduinweg 56 te IJmuiden, tegen het be sluit van B. en W. tot weigering van een bouwvergunning. Het beroepschrift is ont vangen binnen de daarvoor in de bouw verordening gestelde termijn, zodat adres sant in zijn beroep ontvankelijk is. Bij raadsbesluit van 15 januari is de termijn van beslissing op dit beroepschrift tot 2 maart aanstaande verlengd. De door adressant gevraagde vergunning voor het bouwen van een poort met boven woning aan de Heerenduinweg te IJmui den werd geweigerd, aangezien het bouw plan in strijd is met het uitbreidingsplan in onderdelen Nieuw-IJmuiden. Dit plan geeft aan de onderhavige grond de bestem ming van weg en erf. De ingang van de geprojecteerde woning zou zich op de voor weg bestemde grond bevinden, terwijl de poort gedeeltelijk op de voor erf bestem de grond zou komen te staan. Bovendien is het geheel esthetisch niet aanvaardbaar. Adressant is van mening, dat de onder havige grond niet in het uitbreidingsplan is opgenomen. Deze mening berust op een misverstand, aldus het college. Voorts veronderstelt adressant, dat indien de be stemming tot weg en erf dan al bestaat, deze bij de uitvoering van het door hem ingediende bouwplan in geen enkel opzicht wordt aangetast. Het is, volgens B. en W., echter zonder meer duidelijk, dat bij de bebouwing van het terrein, ook al wordt er een poort vrij gelaten, in strijd zou worden gehandeld met de bestemming van weg en erf, zodat geen bouwvergun ning mag worden verleend. Met betrekking tot de esthetische aan vaardbaarheid van het bouwplan achten B. en W. het plan mede de verhouding tot de belendende percelen in aanmerking genomen architectonisch onaanvaard baar. Zij stellen de raad voor, het be roep tegen zijn beslissing ongegrond te verklaren. Maandagmiddag liep een twaalfjarige jongen op de Kanaalstraat in IJmuiden plotseling de rijweg op juist toen auto pas seerde. Door zeer krachtig remmen kon de bestuurder een ernstig ongeluk voorkomen. De jongen kwam er nu met niet noemens waard letsel af. Een twintigjarige inwoner van Beverwijk* is zaterdagavond na gebruik van sterke drank met zijn auto op de Wenckebach- straat in Velsen-Noord ter hoogte van de ingang van Hoogovens over de kop gesla gen. De man kreeg geen letsel, de auto werd zwaar beschadigd. De politie heeft het rijbewijs van de Be- verwijker ingenomen. Het gaat met recepties en „parties" zichtbaar de goede kant op. Althans vol gens de niet-rokers. Komt men binnen dan worden gezicht en ademhaling niet aanstonds belemmerd door dikke rook wolken van zoetgeurende sigaretten en de dames, die op dienbladen sigaretten aanbieden, ontmoeten meer tegenstrib belende mensen dan vroeger. De sigaren- rokers weren zich geducht en naar het schijnt zijn hun gelederen versterkt, want in geen tijd zijn de vazen met sigaren leeg. De pakjes sigaretten zijn vaker aangebroken dan aangesproken. De borrelpraat heeft zich dankbaar verrijkt met een nieuw onderwerp: het roken. Het succes, dat men boekt met de ont houding, het „miniseren" en al die ande re methoden van eigen vinding, die de ro kers moeten verhinderen dat zij hun on geluk tegemoet gaan, worden breed uitge meten. Op kantoren hebben velen de ge woonte bij het 's morgens opentrekken van de bureaulade een sigaret op te ste ken radicaal afgezworen. De borrelpraat en de huis-tuin-en-keuken therapie mogen de zaak wel wat al te zwart-wit afschilderen, het is een feit dat de sigarettenhandelaren wel degelijk heb ben gemerkt, dat het publiek de sigaret na recente publikaties en televisieuitzendingen met een scheef oog bekijkt en slecht ver trouwt. De bakens worden verzet. Of het getij zal volgen is de vraag. Want naar de indruk van de sigaretten handelaren hebben de mensen gehandeld in een vlaag. „Velen, die nu radicaal stop ten, zien we over een paar weken weer terug. Zo is het vaker gebeurd" zeggen de sigarenhandelaren en ze vertellen over an dere rages, die spoedig uitgewoed waren zodra de algemene vergetelheid de schok van het eerste moment had weggeveegd. Vaker gebeurd of niet, de verkoopcijfers van sigaretten hebben bij grote loopzaken in 't centrum van Haarlem nog nooit zo'n sprong terug gemaakt. „Het scheelt ons wel dertig percent. De mensen die vroe ger de moeite namen een pakje uit de automaat te halen als de zaak gesloten is, de strafste rokers, hebben zich nau welijks laten zien" vertelde ons de een. Een ander ging op stap naar de pijpenim- porteur. Zijn etalage stond al vol met pij- „Kom, ik ga er weer es vandoor", had een 53-jarige smid uit Haarlem losjesweg gezegd tegen de chauffeur van een NZH- bus, waartegen hij een minuut te voren zijn auto tot een wrak had gereden. Het gebeurde 's nachts om half een op de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord, en de conversatie van de brokkenmaker liet weinig te raden over de oorzaak van de aanrijding: drankmisbruik. Maandag stond de man terecht voor de Haarlemse politierechter. Met gedoofde koplampen, van links naar rechts over de weg slingerend, was hij die nacht tijdens zware mist frontaal tegen de bus gereden. Wonder boven wonder was hij er zelf zon der kleerscheuren afgekomen. In het verdachtenbankje probeerde hij gisteren zijn drankgebruik nog te minima liseren tot „drie glaasjes jenever", het geen de politierechter, die de uitkomst van de bloedproef voor zich had liggen, deed repliceren met: „Limonadeglazen dan ze ker". De officier van Justitie eiste een maand gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. De politierechter halveerde de gevangenisstraf tot twee weken. De eerste woorden „ik was jarig" van het verweer van een 41-jarige ,_jv.v<v<. .ggjgjgï Haarlemmer, die terecht stond wegens mishandeling van een meisje, werden door de politiere-hter onmiddellijk gecorrigeerd tot „ik was dronken". De verdachte kon het niet ontkennen. In de huiskamer van de mensen bij wie hij als kamerhuurder in huis woonde, had hij 'n verjaarsfeestje ge vierd, waarbij hij goed voor zichzelf had gezorgd. Zijn ongemotiveerde agressie had hij daarbij gericht tegen een meisje dat toevallig aanwezig was als gast van de hoofdbewoners. Tijdens een vechtpartij tussen de feest vierders in de huiskamer, was het meisje al uitgeweken naar de keuken. Staande te gen de buitendeur werd zij daar even la ter mishandeld door de verdachte. Hij trap te haar verscheidene keren tegen de be nen, pakte haar vervolgens bij de schou ders en sloeg haar met haar hoofd door de ruit van de deur. De politierechter sloot zich aan bij de eis van de officier: 75 boete en twee weken voorwaardelijk. Een Haarlemse bankwerker werd ver oordeeld tot twee weken gevangenisstraf wegens mishandeling van een van zijn tien kinderen. De man had zijn dochter bij de keel gegrepen en in het gezicht geslagen toen het meisje niet gediend was van zijn toenaderingspogingen, pogingen die naar's mans zeggen vaderlijk overleg ten doel hadden. Overmatig alcoholgebruik was de mo tor geweest voor een 20-jarige loswerk- man, die 's avonds laat wegens zijn ruzie- zoekerigheid uit het café „De drie kemp haantjes" was gezet en daarna op straat onder veel tumult had aangekondigd „dat hij de hele tent zou uitroeien". Door een leeg bierflesje door de ruitjes van het ca fé te gooien, had hij aan dat voornemen een begin van uitvoering gegeven. De vol gende morgen was de schade tot aller vre- denheid geregeld. Veertig gulden boete, vond de officier. De politierechter sloot zich daarbij aan. In Beverwijk is opgericht een plaatse lijke afdeling van „Lions International", de in 1917 in Amerika opgerichte organisatie van service-clubs. Onder het motto „We serve" willen de leden daadwerkelijk vriendschap, samenwerking en wederzijds begrip zowel tussen de leden onderling als tussen alle mensen bevorderen. Zij willen eerlijk en oprecht hun beroep uit oefenen en in nood verkerenden helpen. De ruim 17.400 clubs, met in totaal ruim 685.000 leden, zijn verspreid over vrijwel alle landen van de wereld. Nederland heeft, met Beverwijk mee, 53 clubs met ruim 1100 leden. De oprichting vond plaats in het bijzijn van autoriteiten van het district Nederland en van het gewest Noord-Holland. Het bestuur van de Lions Club Bever wijk bestaat uit de heren A. van Driel, internist, voorzitter; ir. J. P. Korbee, direc- teur-hoofduitvoerder van Zeekust n.v., vice-voorzitter; drs. A C. M. de Kok, direc teur van de Beverwij kse Sociaal Culturele Raad, secretaris; G. J. van Uden, directeur van de Nederlandse Middenstandsbank te Beverwijk, penningmeester. Bij de oprich ting waren er 15 leden. Het lidmaatschap is op uitnodiging. pen, maar de voorraden in de winkel wa ren snel geslonken. Damespijpen, wie had er vier weken geleden ooit van gehoord, laat staan gedacht? „Lang zal die actie van pijprokende dames het wel niet hou den. Zij zullen teveel met de vraag rond lopen of zo'n pijp wel staat en pijproken vergt wel een iets ander gerichte concen tratie" spotte iemand die een dame zag experimenteren met een pijp. „Ook zullen er mannen zijn die met veel animo aan het pijproken beginnen om te ontdekken, dat nervositeit de grootste vijand is van pijproken. Zij zullen te hard trekken, hun tong rauw roken en tot de conclusie komen, dat zelfs na een tijd van intensief proberen met de pijp op dreef te raken, sigaretten toch be ter smaken. De sigarenhandelaar hield zich, naar het scheen, mentaal met deze redenering overeind en misschien sloeg hij de plank niet zo ver mis, al zijn de tij den wat somber en onzeker voor hem en zijn collega's. Zolang er pijpen in de etalages zullen staan, doktoren en anti-rokers de roker be stoken met griezelige argumenten, of de sigarenfabrikanten de gezelligheid van het sigarenroken etaleren, zullen er velen zijn die afvallen in de estafette van siga rettenrokers. Tot de niet-rokers merken, dat zij goede klanten worden van inter nisten en tandartsen, omdat hun ontwa kende snoeplust bij wijze van afwisse ling nu eens beneden het middenrif de zaak in de war stuurt en het gebit, bij de meeste Nederlanders toch al niet te best, de strijd tegen de zoetigheid opgeeft. De dokters zullen het druk hebben en zij zullen het druk houden als de wel- vaartsgenieters met kleine beetjes geen genoegen nemen. •j De A.N.W B.-ploeg die in Dordrecht ge durende vijf dagen de verlichting van auto's beeft gecontroleerd is zeer tevreden. Totaal hebben in de Merwestad 912 auto mobilisten hun wagen ter keuring aan geboden, een aantal dat de verwachtingen sterk heeft overtroffen. Van de 912 wa gens bleken er 687 (75 percent) een ver lichting met fouten te hebben. Bij 449 auto's moesten beide koplampen opnieuw gesteld worden, bij 238 stond één koplamp niet goed gericht en bij 106 wagens vertoonde clignoteurs, achter- of stoplichten of nummerplaatverlichting ge breken. Uiteraard waren er ook wagens die meer dan één verlichtingsgebrek ver toonden Het daggemiddelde van de auto mobilisten die naar de Dordtse keuring kwamen en dat de A.N.W.B. op 120 tot 140 per dag had geschat, werd reeds de eerste dag overtroffen. Er kwamen toen 159 autorijders. De volgende dagen waren die getallen 181, 191, 204 en 177. Ook de overheid maakte gebruik van de keuring met wagens van de gemeente politie, van het gemeentelijk ziekenver- voer en van de rijkspolitie. Bij de keuringen werden enkele tien tallen ernstige fouten ontdekt zoals bij voorbeeld verkeerd gemonteerde dim lichten die het licht juist omhoog deden schijnen inplaats van naar beneden. Van 4 tot en met 7 februari zal de keuringstent in Haarlem op het Emma- plein opgeslagen zijn. Vermoedelijk doordat de bestuurdter met te hoge snelheid remde is maandagmorgen in de bocht van de rijksweg naar de Hoofd straat in Santpoort een personenauto ge kanteld en daarna tegen een lichtmast ge slagen. De bestuurder, een monteur van een garagebedrijf in Beverwijk, kreetg geen letsel. De auto, eigendom van een inwoner van Driehuis, was zwaar beschadigd. Op de hoek van de Van den Vondellaan en de P. C. Hooftlaan in Driehuis is zon dagmiddag een aanrijding ontstaan tussen een personenauto en een scooter. De be stuurder van de auto wilde de P. C. Hooftlaan inrijden en gaf daarbij geen voorrang aan de op de Van den Vondel laan rijdende scooter. De 22-jarige uit Haarlem afkomstige duopassagiere van de scooterberijder kreeg een lichte hersen schudding en hoofdwonden. Evang. Luth. Kerk Het bericht, dat ds. J. A. Roskam te Beverwijk voor Amsterdam zou hebben bedankt, is naar men ons bericht, voor barig. Ds. Roskam heeft nog geen beslis sing genomen. Zondagavond is een personenauto op de Willemsbeekweg in IJmuiden tegen een daar geparkeerde caravan gereden. De be stuurder reed na deze botsing door zonder zich bekend te maken. De auto, die aan de voorzijde was beschadigd, werd later door de politie in IJmuiden teruggevonden. De bestuurder werd in zijn woning aan gehouden. „U bent van beroep anti-rookpropagan- dist, maar daar verdient u geen cent mee. Als u zo doorgaat zult u niet doodgaan van het roken, maar denkt u er aan dat niet eten ook levensgevaarlijk is", aldus waarschuwde de Amsterdamse kanton rechter mr. H. Ruis de 31-jarige Amster damse rook-magiër Jasper G. In zijn strijd tegen het roken van siga retten was hij ditmaal betrapt toen hij een biljet met anti-rookleuzen plakte op een leegstaande tabakszaak in de Huiden straat. Op het door de gemeente opgekoch te pand bevonden zich nog tabaksreclame's „We zullen de andere 62 biljetten, de lijm en de kwast maar verbeurd verkla ren, anders gaat u weer plakken zonder toestemming", zei de kantonrechter. „Ik plak niet meer. Zes maanden gele den deed ik het alleen om de publiciteit tegen het roken op gang te ^rijgen", lichtte de verdachte toe. „Nou, dat loopt nu lekker", vond mr. Ruis. „Ja het is geweldig. Een ware revolu tie", zei de enti-rookmagiër, terwijl de ma gistraat instemmend knikte. De officier eiste een boete van 25 we gens het illegale plakken van de verdach te. Toen deze vertelde over zijn negatie ve beroepsinkomsten, streek de kanton rechter „met zijn hand over zijn maag" en veroordeelde de man tot een boete van vijf gulden. De politie in Velsen heeft zondagmorgen een veertienjarige jongen uit Beverwijk en een dertienjarige jongen uit Haarlem aan gehouden. De knapen bekenden twee bromfietsen te hebben weggenomen. Ook hadden zij ingebroken in een bouwkeet te Limmen. De jongen uit Beverwijk bekende verder twee bromfietsen in Haarlem te hebben gestolen. Een van de bromfietsen hadden de jongens in een greppel langs de rijks weg ten noorden van de Velsertunnel ge gooid. Het veelbelovende tweetal is aan de Beverwijkse politie overgegeven. VERBOUWING HOOFDSTRAAT 117. Voor de verbouwing en inrichting van het perceel Hoofdstraat 117 te Santpoort noord werd een krediet van 74.000 be schikbaar gesteld door Velsens raad. Thans is een herziene begroting opge steld, welke een totaal aan kosten aangeeft van f 78.029,49. B. en W. vraigen de raad een aanvullend krediet van 4.050.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4