H0LLANDIA DE PROGRAMMA'S I Barnum Bailey overrompelende circus-show „Adam" van Rodin voor Overijsselse beeldenroute Stijgende boekenprijs inzet van gesprek tussen uitgevers en minister Concert in De Hoeksteen Arena en Nieuwe Komedie voortaan gescheiden Dr. Visscher nam Graadt van Roggenprijs in ontvangst Concert door „Da Pacem" te Santpoort M. DONDERDAG 30 JANUAR I 1964 11 R.T.N. in oprichting vraagt t.v.-vergunning PANTOFFELS VAN Pocketboek over „Zo is het" verschenen Alan Ladd overleden P. Zwaanswijk nabeschouwingen De Winterspelen t SCHOONHEIDSSALON Henri ten Holt onderscheiden BOEKENHOEKJE DE GESCHONDEN NEUS VAN DE SFINX door Theo Visser. Uitg. Gebr. Zomer en Keuning. De radio geeft vrijdag T el evisie pro gramma Zoals wij indertijd meldden is de Stichting Kunstcontact erin geslaagd de Oude Zijds kapel aan de Zeedijk te Amsterdam te verwerven als kunstcentrum. De Stichting leent kunstwerken aan particulieren en exposities aan bedrijven. De kapel wordt gebruikt als verkoopscentrum en expositieruimte, er worden con certen en voorstellingen gegeven en ontvangsten gehouden. Op de boven- galerij kan men een kopje koffie drinken. De foto toont een deel van de kapel. Aanstaande zaterdag 1 fe bruari zullen wij uitvoerig aandacht besteden aan dit kunstcentrum. IN DE AHOYHAL in Rotterdam heeft het befaamde Amerikaanse circus Ringlings Barnum and Bailey de pre mière gegeven van de serie voorstel lingen die het daar tot en met 5 februari zal geven in het kader van zijn grote Europese tournee. Het was een voor stelling die recht deed aan de trotse leuze „the greatest show on earth" van dit sinds jaren grootste circus ter wereld: een overdonderende vertoning. EEN SHOW IN DRIE pistes omzoomd door een renbaan, waarin de individuele circusnumers zijn opgenomen in een gi gantische montering, die vóór alles wil overrompelen. En die dat ook doét. Door zijn veelheid, zijn fabelachtige tempo, zijn geraffineerde belichting zijn met struis veren getooide showgirls, maar toch ze ker óók door de kwaliteit van zijn prach tige circusnummers. De voorstelling begint al direct met een gelijktijdige vertoning in drie pistes van een gemengd roofdierennummer, een zee leeuwennummer en een berennummer. En die veelheid en dat razende tempo, waarbij men nauwelijks weet waarmen kijken moet, blijven de vertoning tot het einde toe kenmerken. Een voorbeeldje: twee vliegende trapezenummers, voor de engagering van elk waarvan iedere Euro pese circusdirecteur zijn handen zou dicht knijpen, werden er hier tegelijkertijd .in snelle vaart „doorgedraaid". Het is een staaltje van de Amerikaan se „economie der verspilling", waartegen men bijna voortdurend een stil verzet voelt rijzen. Maar het resultaat ervan is wij geven het graag toe dat men na afloop van de voorstelling de indruk ken van een waarlijk grootse belevenis mee naar huis neemt. EEN GEDETAILLEERDE opsomming van het vertoonde is ondoenlijk. Ziehier een greep uit de veelheid: een prachtig nummer van dertien olifanten (gegar neerd met fraai uitgedoste meisjes), een voortreffelijk hondennummer, chimpan sees, een veelheid van jongleurs, tempo acrobaten, evenwichtskunst op de rollen de kogel, draadacrobatiek en trapezewerk (vrijwel steeds in drievoudige presentatie van verwante nummers), een veelheid van clowns en grote groepen entre-acte- clowns, die in het razendsnelle tempo van deze voorstelling vaak niet meer dan een halve minuut toegemeten krijgen. Weinig paarden, maar dan toch ineens weer een technisch zeer knappe hogeschool EN ZOALS GEZEGD: de show waarin dit alles is verpakt, laat niet na te im poneren, ook al doet zij soms wat kinder lijk aan en omlijst zij soms nummers die op zichzelf niet zo erg sterk zijn. Maar al met al: een meeslepende voorstelling die naar ons gevoel toch helemaal ligt binnen de echte circus-sfeer. De variété verpakking en het feit dat het piste-zaag- sel bij Barnum and Bailey heeft plaats gemaakt voor rubbermatten, deden daar wat ons betreft geen afbreuk aan. Eén bezwaar tegen de gelijktijdige ver toning van verscheidene nummers blijven wij voelen, namelijk dat de muziek hier door voor de onmogelijkheid wordt ge steld een echt begeleidende functie te vervullen. CARRY TESSEN BIJ „ADAM EN EVA" Met ingang van 1 februari zal de caba retière Carry Tessen medewerking ver lenen aan het programma ,,'t Is Zonde" in het café-ehantant „Adam en Eva" aan de Raamvest in Haarlem Carry Tessen neemt de plaats van Anne- lles Bouma in; ze speelde als stand-in van Nelly Frijda („Nancy") in „Oliver". Het stoutmoedige plan van de Culturele Raad voor Overijssel om in het gewest mo numentale beeldhouwwerken van interna tionale fam te plaatsen, begint vaste vorm te krijgen. Drs. J. A. F. Roeien, burge meester van Zwolle, heeft meegedeeld dat het eerste beeld voor de „beeldenroute" is besteld, een werk van Rodin. Voor de initiatiefnemers een succes dat een ge lukwens verdient. De keuze is gevallen op de „Adam" van de Franse kunstenaar. Overeenkomstig de wens van de beeld houwer mogen van elk van zijn werken slechts zes afgietsels worden gemaakt. Van „Adam" zijn er op het ogenblik drie: één in het Rodin Museum in Frankrijk en twee in de Verenigde Staten. Neder land heeft nu beslag kunnen leggen op de vierde. Het beeld is besteld maar er zal nog wel een jaar verstrijken voor het in Overijssel zal arriveren. Het is twee me ter hoog en zal geplaatst worden op een voetstuk van eveneens twee meter. Vast staat dat het in Zwolle zal worden opge steld. De stichting „Radio en Televisie Neder land" (R.T.N.), in oprichting, heeft zich, aldus blijkt uit een publikatie in het week blad Televizier, met een verzoekschrift gewend tot de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen met het ver zoek haar zo spoedig mogelijk vergunning te willen verlenen tot het doen van televisie-uitzendingen van experimentele aard gedurende „een tijdelijke periode". De R.T.N. hoopt door dit initiatief „een bijdrage te leveren in de strijd ten gunste van een onafhankelijk en universeel Ne derlands totaalprogramma op het tweede televisienet". Het voorzitterschap van de R.T.N. in oprichting wordt voorlopig waar genomen door de heer P. A. G. de Ruwe, hoofdredacteur van „Televizier". HET MINISTERIE van Economische Zaken heeft de Nederlandse Uitgeversbond meegedeeld bezwaren te hebben tegen een prijsverhoging van boeken. Tussen het de partement en de uitgevers is het overleg over dit onderwerp aan de gang waarbij minister Andriessen heeft laten weten dat hij eventueel een prijsstop voor boeken zal afkondigen. Het aantal boeken dat in prijs omhoog is gegaan omvat nog een betrek kelijk kleine groep. Uit de rubriek het Nieuwsblad voor de Boekhandel blijkt dat voornamelijk litteraire werken, bellettrie en ontspanningslectuur verhoogd is in prijs. De uitgevers zelf schatten dat onge veer 4.000 titels in prijs zijn verhoogd. Dat is 10 percent van de in omloop zijnde nieuwe boeken. „Jij bent een rare vogel!" „Wie loopt er nou niet weg met Hollandia-pantoffels?" Dinsdagavond is in de Hoeksteen, de in tieme kerk met het mooie orgel, het laatste concert gegeven zonder toegangs prijs. De organist der kerk, Steef Ooster beek, speelde een programma dat als hoekdelen het grote praeludium en fuga in a van Buxtehude en het concert „Es sungen drie Engel" van Micheelsen had. Het eerste werk zette Oosterbeek rus tig op; na het voorspel werd de eerste fu ga geëtaleerd met de fluiten van het bo venwerk, het tweede thema met de ietwat ruige prestant van het hoofdwerk. De pun tige coda liet de concertgever alle gele genheid de heldere doorzichtigheid van zijn orgel te demonstreren. Als kleine werkjes werden drie orgelko ralen van Bach voorgedragen, waarin niet alleen de prachtige harmonisaties te ge nieten vielen maar ook de mooie tong werken waarmee de cantus firmus werd gespeeld. Verder kregen vier inventionen van Bach en een capriccio van Albert de Klerk een goede vertolking, terwijl van enkele variaties over psalm-melodieën vooral psalm 92 van Johan van Dommele opviel. Steef Oosterbeek sloot zijn deel van het programma af met het orgelconcert van Hans F. Micheelsen „Es sungen drei Engel", waarvan in de toccata de betrek kelijk rustige melodie wordt omrankt met arabesken, die aan het slot uitlopen in een zeer sterk harmonisch geheel. De bariton Cor Beek verleende aan dit sfeervolle concert zijn medewerking met een tweetal aria's van Handel: Leave me, en: The God of war, waarvan de teksten jammer genoeg niet in het programma waren afgedrukt. De zanger beheerst zijn stem over het gehele register, en beide aria's kregen een goede voordracht. De grote verrassing kwam echter geduren de het tweede optreden, toen Cor Beek een oude Joodse gebedszang Sh'ma Kolënu zong in een bewerking van Helfman. In het algemeen zou men deze rituele zangen niet in de eerste plaats met orgel begeleiding denken, maar de beide uitvoerenden gaven een interpretatie, die de toehoorders gespannen aanhoorden. DE SCHOOLBOEKEN zijn tot nu toe ge heel buiten de prijsverhoging gebleven. Het optrekken van de prijs hangt samen met de hogere tarieven van zetters, druk kers en binders, de gestegen kosten in het uitgeversbedrijf zelf en de wens van de auteurs een hogere royalty (percentage van de prijs) te ontvangen. Wanneer aan vaardbaar is dat de auteurs per 1 januari een 10 percent hogere royalty krijgen, moet ook aanvaard worden dat het boek nogal wat duurder wordt, zeggen de uit gevers. Bij een prijsstop zijn de auteurs allereerst de dupe. De uitgevers hebben voorts problemen over de prijs van de reeksen pocketboeken waarvan heel veel titels in de handel zijn. Moeten de nieuwe uitgaven in die reeksen duurder worden of mag men de hele reeks inclusief reeds uitgegeven deeltjes in prijs verhogen? Het overleg met het ministerie van Econo mische Zaken daarover zal dezer dagen worden voortgezet, na beraad van de uit gevers in eigen kring. De prijsverhoging van boeken, zo blijkt uit het Nieuwsblad voor de Boekhandel, schommelt tussen de 15 en 20 percent van de oude verkoops prijs. De Nieuwe Komedie en de Toneelgroep Arena thans in feite een en hetzelfde gezelschap, onder de eerste naam optre dend voor volwassenen en middelbare schooljeugd en onder de tweede voor de lagere scholen krijgen met ingang van het nieuwe seizoen elk een eigen status. Erik vos blijft verantwoordelijk voor het artistieke beleid van De Nieuwe Komedie en Berend Boudewijn, thans verbonden aan de VARA-televisie, neemt de artistieke leiding van Arena op zich. Boudewijn heeft als regisseur al nauwe banden met De Nieuwe Komedie en Arena. De zakelijke leiding van beide gezelschappen wordt ge voerd door Frans Vasen, die onlangs in deze functie werd benoemd. Johan de Meester, die twee seizoenen lang met Erik Vos de artistieke leiding van De Nieuwe Komedie en Arena heeft ge voerd, zal voortaan optreden als adviseur van de Stichting Nieuw Jeugdtoneel, waar onder beide gezelschappen resorteren. Zowel de Nieuwe Komedie als Arena heeft Den Haag als officiële plaats van vesti ging. Toneel door oud-studenten. De Toneel groep Oud-Studenten geeft op 27 februari in de Leidse schouwburg de Nederlandse première van het Ierse stuk „The Scythe and the Sun" van Denice Johnston onder .de titel „Dublin 1916''. De vertaling uit het Iers is van mevrouw drs. A. Y. Stok- huyzen. In de loop van maart gaat de groep met dit stuk, dat door Max Wage- ner wordt geregisseerd op tournee. De baten zijn voor Pro Juventute en het Reumafonds. (Van een onzer redacteuren) IN HET GEMEENTEMUSEUM in Den Haag is gistermiddag de Graadt van Rog genprijs voor filmjournalistiek uitgereikt aan dr. H. S. Visscher uit Heemstede, me dewerker van het dagblad Trouw en van een aantal periodieken. De prijs is inge steld door de afdeling Nederland van de C.l.C.A.E. (Confederation internationale des Cinémas d'Art et d'Essai). Dr. Vis scher is de eerste aan wie zij is ten deel gevallen. IN DE TOEKOMST zal de Graadt van Roggenprijs genoemd naar de filmcri ticus van de Nieuwe Rotterdamse Cou rant uit de avant-garde-jaren, die de film- critiek op hoger peil bracht vermoe delijk eenmaal in de twee jaar worden toegekend. Zij bekroont publicisten die zich bijzonder onderscheiden in het aan kweken van begrip en verhoging van de belangstelling voor de filmkunst. De jury die de prijs voor 1963 heeft toe gekend, bestond uit mr. D. B. Bijdendijk, oud-voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, de heer A. C. P. Seyffert, oud-filmcriticus van de N.R.C. en de heer A. Rijnhoudt, bestuurslid van de Amsterdamse Filmliga. De heer Bijdendijk overhandigde de prijs aan dr. Visscher en sprak zijn be wondering uit voor diens arbeid. In zijn dankwoord getuigde de bekroonde van de grote vreugde die deze onderscheiding hem heeft bereid. De filmcriticus werkt in stilte en zijn werk wordt in stilte ontvangen door een anoniem publiek waarvan hij de reacties niet kan vaststellen, zo zei hij. In een persoonlijke getuigenis nam dr. Visscher vervolgens de problematiek van de filmcriticus in beschouwing. Hem staat geen normatief esthetisch systeem ten dien ste waaraan hij films kan toetsen, zo zei hij onder meer. De criteria moeten elke keer opnieuw worden afgeleid uit het af zonderlijke kunstwerk. Daarbij is het in deze jaren van opzienbarende vernieuwin gen in de filmkunst, vaak op verrassende wijze de vorm die de film zijn inhoud geeft. Tot besluit van de bijeenkomst werden, volgens een keuze van de prijswinnaar, twee fragmenten vertoond uit Godards „Vivre sa vie", alsmede de korte film „La Seine a rencontré Paris" van Joris Ivens. De storm die is ontstaan na de tv-uit- zending „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" van 4 januari heeft ge leid tot het verschijnen van een pocket boek dat de Amsterdamse uitgeverij De Bezige Bij in een recordtijd van veertien dagen heeft laten voorbereiden en druk ken. „Zo is het.heet het 80 pagina's tel lende boekje, waarvoor tekenaar Opland het omslag heeft ontworpen: een tot ha kenkruis vertekende televisie-antenne met als opschrift „Pays Bah". Op de rechter pagina's van het boekje zijn afkeurende reacties opgenomen, waarbij vele scheld brieven en hevige vuilspuiterij, terwijl op de linker pagina's stelling wordt genomen tegen de hetze die op het tv-programma is gevolgd. Op die linker pagina's zijn onder ande ren aan het woord de sociologen W. Brink man en W. Koomen, de artsen dr. O. M. de Vaal en E. Reil en diverse bekende schrijvers. De redactie die het boekje heeft samengesteld bestond uit de jour nalisten Han Lammers en Joris van den Berg en de schrijver Harry Mulisch. De verschijning van „Zo is het" is voor De Bezige Bij een experiment. Reeds lang had directeur G. Lubberhuizen het plan om naar aanleiding van actuele onder werpen snel met een reactie in pocket boekvorm op straat te komen. Het boek je is in een oplage van tienduizend exem plaren verschenen in de Kwadraat-pocket serie en kost 3,50. Om de redactie van de kwadraat-pocketreeks niet met een extra verantwoordelijkheid te belasten, wordt het boekje „Kwadraat-pamflet" ge noemd. De filmster Alan Ladd is woensdag dood aangetroffen in zijn huis te Palm Springs, aldus heeft de politie bekendgemaakt. De 50-jarige Ladd is waarschijnlijk aan een hartaanval overleden. Hij werd ge vonden door zijn butler, Wendell Tyler. Ladd woonde al jaren in Palm Springs, waar hij zich sinds tien jaar de eigenaar van een winkel in ijzerwaren mocht noe men. De acteur heeft in zijn filmloopbaan meegewerkt aan 150 rolprenten. Hij begon onder aan de Hollywoodladder als studio arbeider. In de vele jaren dat hij als ster voor Paramount werkte, behoefde op zijn films nimmer geld te worden toegelegd. Hij werd in 1941 beroemd toen hij de moor denaar speelde in „This Gun for Hire". Zijn laatste film werd in 1963 in dezelfde studio opgenomen. Hij speelde toen Neva da Smith in „The Carpetbaggers". DE R.K. GEMENGDE zangvereniging „Da Pacem" te Santpoort heeft woensdag avond weer een concert kunnen geven. Het heeft door tegenwerkende omstandigheden die in onze tijd overal het verenigingsle ven bedreigen, vrij lang moeten duren eer het koor na zijn laatste concert daartoe weer in staat was. „Da Pacem" heeft zich niet uit het veld laten slaan. Het koor heeft onder leiding van zijn dirigent Lou Tervoort met bewonderenswaardige volharding een programma voorbereid, dat waarlijk niveau had en dat op het concert van woensdagavond in „Zaal Zo- merlust" te Santpoort tot voldoening van vrij talrijke toehoorders tot uitvoering ge bracht werd. HET WAS een gedurfde onderneming om met de tegenwoordige numerieke be zetting van het koor een vertolking te ge ven van het „Exsultate Deo" van Ales- sandro Scarlatti, Mozarts „Ascania in Al- ba," Laudate Dominum en Missa brevis (K.V. 194), te meer omdat de akoestische omstandigheden elk streven naar stem klankversmelting tot een homogene een heid totaal verhinderden en overigens lof waardige articulaties meer dan eens de oorzaak deden worden van gescandeerde zang. Niettemin heeft men kunnen vaststel len, dat de dappere schare van overwe gend jonge zangeressen en zangers be hoorlijk opgewassen was tegen de moei lijkheden van de uitgevoerde werken en dat hun frisse zang bij de hoogtepunten recht had op grote waardering. MET BIJZONDER genoegen heeft men voorts kunnen luisteren naar de van na ture uitdrukkingsrijke, heldere sopraan- stem van de jeugdige zangeres Rineke Cornelissens, wier zangkunst en techni sche beheersing een steeds hoger peil gaan krijgen. Zij vertolkte opera-aria's van Handel en Gounod en had verder met fraaie solozang een belangrijk aandeel in de uitvoering van „Laudate Dominum" en de „Missa brevis" van Mozart en vooral ook in het „Laudate pueri" van Pergole- si. De tenor Gerard van Dolder kon zijn lyrische stem, waarvan de dynamische mogelijkheden groter moeten worden, met succes inschakelen bij het zingen van aria's van Mozart en Donizetti en voor de mis van Mozart. Vermelding verdient het goede pianospel van Joop Heeremans die de kooruitvoeringen begeleidde, en van Rob de Groot, die Rineke Cornelis sens en Gerard van Dolder bij hun solo vertolkingen ter zijde stond. De beeldkwaliteit moge wat grauw ge weest zijn, toch gaf de rechtstreekse re portage van de opening van de Olympi sche Winterspelen ons het gevoel, te be horen tot. de bevoorrechten, die bij deze plechtige sportgebeurtenis aanwezig moch ten zijn. Om vijf voor zeven 's avonds kwam de eerste uitzending van het Ne derlandse t.v.-team uit de studio in Inns bruck; met de daaropvolgende samenvat ting op film van de wedstrijden vestigde deze de indruk, dat dit team veel steun ontvangt van de Oostenrijkse televisie bij zijn degelijk voorbereide pogingen, ons de Spelen zo goed mogelijk te laten volgen Het grote nieuws over Prinses Irene en de daarmede gepaard gaande reacties, ook die in Madrid, werden door de journaal- dienst van de N.T.S. goed verwerkt. „Nog één aflevering en dan is het gelukkig af gelopen." Die gedachte schonk ons de kracht te blijven kijken naar „Stadhuis op Stelten," dat goed beschouwd toch niet meer is geworden dan een wat tam en langdradig journaal van miezerige verwik kelingen in de hoogste kringen van een ingedommeld Nederlands stadje Het feit, dat het tweede deel van deze reeks door verwijdering van enige onmogelijke typen wat reëler werd, heeft daar niets aan kun nen veranderen. Het optreden van Dario Moreno („Si tu vas a Rio") bevestigde ons vermoeden, dat de Franse hoofdstad van tijd tot tijd graag haar gunsten schenkt aan iemand, die pretentieloze vrolijkheid kan leveren. Deze van vitaliteit overlopende zuiderling, die Parijs mocht veroveren, vulde met zijn zang en zijn zwaargewicht-heupdansen niet alleen het scherm, maar ook de huis kamer. Maar het zou onwaar zijn, te zeg gen dat zijn nu en dan wat stekelige le vensblijheid of zij gespeeld was of niet geen vat op ons gekregen heeft. Da rio mag nog eens terugkomen. Daar het vaker voorkomt, dat onze televisie-uitzendingen wat uitlopen (en zulks vaak genoeg voor minder belangrij ke uitzendingen) hebben wij niet kunnen begrijpen, waarom de reportage van het kunstrijden der paren in Innsbruck voor tijdig eindigde. Het was, mede gezien de spannende strijd tussen een Russisch en een Westduits paar, toch wel juist en misschien ook pikant geweest dat men de uitreiking van de eerste Olympi sche medailles in deze uitzending had la ten zien. J. Damshuizer J Een goed verzorgd uiterlijk Is voor u, moderne vrouw, niet minder, dan noodzakelijk... en niemand kan u daarbij beter helpen dan Elizabeth Arden, met haar beroemde prepa- raten en haar verfijnde schoon- heidsbehandelingen. Miss Arden's assistente is elke dinsdag en woensdag voor u be- schikbaar in onze speciale Eliza- beth Arden Salon. Maakt u even een telefonische afspraak? HAARLEM TEL. 11955 Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau is benoemd H. F. ten Holt, kunstschilder, wonende in Bergen (N.H.). De versierse len, behorende bij deze onderscheiding zijn aan hem uitgereikt op 29 januari door de burgemeester van Bergen ter gelegenheud van de tachtigste verjaardag van de schil der. Een verhaal over de onbetekenen de belevenissen van een groepje Ne derlandse baggeraars in Egypte, toen Israel, Engeland en Frankrijk het land van Nasser aanvielen. De schrijver die zoals de flap onthult „zelf Egypte heeft bezocht", faalt volledig om maar iets te schetsen van het dramatische wereldgebeuren, waarvan Egypte toen het middelpunt was. Zijn helden ondergaan allerlei erva ringen oubollig. Ze kunnen zich zelfs niet behoorlijk uitdrukken. Een als ro mance bedoelt contact tussen een MTS- er en een dochter van een generaal ver zandt in de fantasieloosheid van de auteur. „HELDEN EN DWAZEN" door Wim Hornman. (A. W. Sijthoff, Leiden). Een roman over een mijn in een Zuid- amerikaanse republiek, waar een pries ter in zijn werk wordt gedwarsboomd door de communistische vakbond, die niet in zijn oprechte bedoelingen ge looft. „DORP AAN DE JORDAAN" door Jo seph Baratz (Bert Bakker). Het levensverhaal van Joseph Ba ratz, die een van de eersten was, die in Israel een collectieve gemeenschap op bouwde. Zijn boek geeft een goed beeld van de ontwikkeling van het zionisme. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO (20.00-24.00 NATIONAAL PRO GRAMMA). KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture... radio voor vroege men sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Klas sieke pianomuziek (gr.). 10.20 In de pla- tensoos: verzoekprogramma voor oudere luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke grammof oonmuziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Paris et ses vedettes. (Tussen 11.30- 12.30 evtl. reportage van de Olympische Winterspelen). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmu ziek (gr.). 12.45 Reportage Olympische winterspelen: IJshockey. 13.00 Nieuw» 13.15 Wissewassen..., licht programma (herh. v. zondag jl.). 13.35 Lichte orkest muziek en zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Operakoren en -aria's (gr.). 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.35 Pianoduo: moderne muziek. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.20 Kin derkoor met pianobegeleiding. 17.40 Lichte grammofoonmuziek. 18.25 Metropole-or- kest en zangsolist. 19.00 Nieuws. 19.10 Ak- tualiteiten. 19.25 Boekbespreking voor de jeugd. 19.30 Vliegende schijven: verzoek programma voor de militairen. NATIO NAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Omroeporkest en solis ten: Klassieke en moderne muziek. 20.55 Tussen Drakenstein en Oud-Poelgeest: ge sprekken met jongeren. 21.30 Fluit, Klave cimbel en fagot: Werken van oude Neder landse componisten. 22.00 De Poppenkast, zangspel. 22.15 Zang met harpbegeleiding. 22.30 Nieuws. 22.40 Instrumentaal ensem ble: werken van Nederlandse componis ten:. 23.00 Kap en Bellen: Narren en Ko ningen in de literatuur van West-Europa: literair klankbeeld. 23.30 Residentie-or kest: moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 20.00-24.00 NATIONAAL PROGRAMMA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Pianorecital (gr.): klassieke muziek. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Licht# grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Licht orgel spel. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzen ding voor de landbouw. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoon stellingsagenda. 12.38 Licht ensemble. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest en zangsolist. 14.00 Kinderkoor. 14.25 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd program ma. VPRO: 16.00 Klassieke muziek met commentaar. 16.30 Inzicht en Uitzicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luiste ren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor op groeiende mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Amusementsmuziek. 18.30 Boekbespre king. 18.35 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Kiosk: artikelen uit zojuist versche nen weekbladen. 19.10 Jazz-rondo. 19.30 Uit de kunst: veertiendaags magazine. NA TIONAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Het Vriest dat het kraakt, gevarieerd programma. 20.55 Tus sen Drakenstein en Oud-Poelgeest, ge sprekken met jongeren. 21.30 Oranjebal. 22.00 Kap en bellen: narren en koningen in de literatuur van West-Europa. 22.30 Nieuws. 22.40 Olympische Winterspelen. 22.50 Strijkorkest met zangsolisten: lichte muziek. 23.15 Metropole orkest: operette muziek. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Amusementsprogram ma. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (Om 15.00 Nieuws) 15.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Ka mermuziek. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Orkestconcert. 19.00 Nws., weerbericht en radiokroniek. 19.40 Gram mofoonmuziek. 19.45 Echo's uit de natuur. VOOR DONDERDAG NTS: 11.55-13.00 Olympische Winterspe len Innsbruck 1964: Skiën, afdaling he ren te Patscherkofel. VPRO: 15.00 Pro gramma voor de vrouw. 15.45 Pauze. 16.00 Programma voor de kleuters. NTS: 19.30-19.45 Olympische Winterspelen Inns bruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag, uit gezonden vanuit de .studio te Innsbruck. 19.45-20.10 Journaal. 20.10 Filmoverzicht van de vandaag gehouden wedstrijden te Innsbruck. VPRO: 20.25 Griekse muziek met beelden van Griekenland. 20.55 Ma joor Barbara, TV-spel. 22.40 NTS: Olym pische Winterspelen 1964 te Innsbruck. Overzicht van de vandaag gehouden wed strijden. 23.10 Journaal. 23.15-24.00 Ijs hockey CanadaZweden in het Ijsstadion te Innsbruck. VOOR VRIJDAG NTS: 11.00-11.25- Schooltelevisie. 11.25- 11.50 Schooltelevisie, (herhaling). 12.55- Olympische Winterspelen te Innsbruck 1964: Speciaal Skispringen heren. 19.30- 19.45 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45-20.00 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Filmoverzicht van de vandaag gehouden wedstrijden. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Stiefbeen en zoon, tragi-komische beleve nissen van een vader en een zoon, han delaren in lompen en oude metalen. 20.55 Attentie. 21.35 Pas geperst: actuele zaken op muzikaal gebied en nieuwe grammo foonplaten. 22.00 Ridder van Maison Rou ge, TV-feuilleton. Deel 8. 22.30 Dagsluiting NTS: 22.35 Journaal. 22.40-23.10 Olympische Winterspelen 1964: overzicht van de van daag gehouden wedstrijden. 23.15-24.00 IJ»- hockey ZwedenU.S.A. in het Ijsstadion te Innsbruck.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11