Aandeelhouders HSM besluiten tot liquidatie van het bedrijf Commissaris Sijthoff geeft uiteenzetting van situatie Gehalveerde eierprijzen - DE BEURS - pP SPAANSE SINAASAPPELEN Vandaag vergadert Plancommissie Ned. Bank bestaat 1 april 150 jaar Emissie Crediet- en Depositokas a 150 Negentig miljard m3 aardgas in het Eems- Dollargebied American Enka neemt prijsverhoging terug Minister Biesheuvel antwoordt op vraag over eierexport Acht Friendships bij Fokker besteld De emissie Inventum uw handen lopen nu gevaar SCHEEPVAARTBERICHTEN Nillmij overschreed de 2% miljard Cred. en Effectenbank neemt deel in Fin. Maatschappij Benefima 15 staat nu het teken Lof DONDERDAG 30 JANUARI 1964 Steekspel op de meeste Vlielander Hein helpt en't is lekker US Steel Corp Verkrijgbaar in grote doos en royale tube na elke afwas Clipp.... uw handen altijd fluweel-zacht 17 tï Vleesconsumptie is dalende (Van een onzer verslaggevers) De aandeelhouders van de Haarlem- sche Scheepsbouw Maatschappij, die in een woensdag gehouden vergadering be sloten tot liquidatie van het bedrijf heb ben kunnen horen, in een eerste ver gadering op 16 januari van prof. D. G. Renooy directeur van de Nederlandse Handel Maatschappij hoe de bank het alles onder haar goede zorgen had weten te schikken. Woensdag hebben de aan deelhouders vernomen van de nu wèl verschenen commissaris, de heer H. A. H. Sijthoff, dat de voogdij van de bank zo nu en dan wat hardvochtig is geweest. Uit een verklaring, die de heer Sijthoff onmiddellijk na de aanvang van de ver gadering heeft afgelegd is namelijk ge bleken, dat in december 1962 de bank van de ene dag op de andere het krediet opzegde, zodat de toenmalige directie het weekloon (13.000 gulden) uit eigen zak heeft moeten betalen bij die gelegen heid. Verder is uit de verklaring van de heer Sijthoff en uit de toelichting, die hij daar later op gaf in antwoord op vragen van de heer W. C. Posthumus Meyes naar vo ren gekomen, dat de bank wel de directie op de hoogte gesteld heeft van haar visie op de gang van zaken toen het mis ging, maar de commissarissen althans de heer Sijthoff hierover nimmer heeft be naderd. Ook de directie heeft hem niet op de hoogte gehouden. Verder bleek dat de heer Sijthoff wel degelijk van plan is ge weest 16 januari naar Nederland terug te keren („ik had het ticket al in mijn zak") maar dat hem uit Nederland telefonisch werd geadviseerd maar te blijven waar hij was. De heer Sijthoff zei er nog bij, dat een functionaris van de Ned. Handel Mij hem dit advies gegeven had. De voorzitter van de vorige vergadering, prof. Renooy, die niet alleen bij die gele genheid had gezegd, dat de commissaris sen ook een tweede maal „wel geen vol doende interesse zouden kunnen opbren gen", en verder als het uitdrukkelijke standpunt van de bank had weergegeven dat de commissarissen wel degelijk aan wezig dienden te zijn en verder bij de analyse van de feiten het bestuur van de HSM de roede niet gespaard had, wilde onmiddellijk weten, wie dat dan wel ge zegd zou hebben. De heer Hoornman, directeur van de HSM, zei dat het de heer Rijser was ge weest. Deze procuratiehouder, weinig ge lukkig met de aankondiging van zijn chef, dat er tegen die functionaris maatregelen genomen zouden worden, haastte zich te verklaren, dat er in een commissieverga dering over gesproken was, maar dat hij het advies nooit zó geformuleerd had. Een der andere commissieleden, de heer Ri chard, zette toen uiteen, dat de commis- •ie in haar geheel dit standpunt wel onge veer had gehuldigd, daarop de eerste ver gadering het quorum toch wel niet aanwe zig zou zijn. De collega van de heer Sijthoff, de heer C. W. Brand was ook ditmaal niet ter vergadering verschenen en had een brief De Centrale Plancommissie zal vandaag in Den Haag bijeenkomen ter bespreking van het concept-plan van het planbureau. In deze plancommissie zitten behalve een 8 10 tal vertegenwoordigers van alle departementen, die bij het plan betrok ken zijn ook een aantal economische au toriteiten als Prof.. Tinbergen en dr. Hol- trop, benevens een aantal vertegenwoor digers van het georganiseerde bedrijfsle ven (ongeveer zes uit werkgevers- en zes uit werknemerskring). Op 1 april 1964 zal het 150 jaar geleden zijn, dat de Nederlandsche Bank ingevolge besluit van de soevereine vorst van 25 maart 1814 werd opgericht. In verband met de omstandigheid, dat de bank over enige jaren te Amsterdam op feestelijke wijze een nieuw gebouw hoopt te betrek ken, hebebn directie en commissarissen besloten het 150-jarig bestaan uitsluitend te herdenken met een maaltijd voor ge nodigden op 1 april en met een feestavond voor het personeel op 4 april. Tot de ge nodigden voor de maaltijd op 1 april be horen de koningin en de prins. De directie is niet voornemens ter gelegenheid van het jubileum te ontvangen. gezonden, waarin hij het voornemen te kennen zijn taak af te schudden. Na een juridisch steekspel om de vraag of de heer Brand op grond van de statuten ontslag moest krijgen of 't kon nemen, verzuchtte de heer Sijthoff tenslotte: „ïs-tie weg?" Verschillende aandeelhouders voelden er echter niet veel voor om 't ontslag eervol te verlenen en wilden in de notulen laten vastleggen, dat zij niet bijster in hun schik waren met het beleid van de heer Brand. De vergadering nam verder het besluit om de heren C. J. A. van Daalen te Aer- denhout (oud-directeur Wilton Fijenoord) en H. P. V. Glerum (oud plv. directeur van de Nederlandsche Handelmaatschap pij) tot commissarissen te benoemen en stelde een commissie van liquidateuren in bestaande uit de heren H. C. Hoornman, J. Anema, J. Boom en J. H. M. Rijser. Na het bekend worden van de stemmings uitslag, richtte de heer Sijthoff zich tot de heren met de woorden „Dan wens ik u veel succes..." In zijn uiteenzetting van de negatieve ontwikkeling in de laatste jaren die de vergadering van begin tot eind beheer ste bracht de heer Sijthoff veelvuldig het beleid van de vroegere directeur, de heer Vlielander Hein, ter sprake. Verliezen zijn groter geworden, zo zei hij, omdat calcu laties niet klopten, prognoses kwamen niet uit. Voorts was de bouw van een draagvleugelboot mede oorzaak van de verzwakte financiële positie. Bij de Haarlemsche Scheepsbouw Maat schappij zou overigens, aldus de heer Sijthoff, de malaise pas later tot uiting zijn gekomen dan bij andere kleine wer ven. Er is toen gedacht aan verplaatsing, maar dat zou de financiële draagkracht te boven zijn gegaan. Uit een onderzoek van Over het bericht in onze editie van dins dag 28 januari dat de eierprijzen zijn ge halveerd blijkt enig misverstand te zijn ontstaan. Wij stelden dat de huisvrouw op het ogenblik onder meer als gevolg van een dreigende Westduitse invoerstop acht of meer eieren voor een gulden kan kopen, terwijl zij verleden jaar om deze tijd voor één ei zo'n 22 cent moest neertellen. Een lezer maakt nu bezwaren tegen het werk woord halveren, omdat naar hij consta teert de eierprijs ten opzichte van een drie weken terug in het geheel geen halve ring betekent. De prijzen lagen toen zo rond de dertien cent. Wij staan echter op het standpunt dat vergelijkingen van prijzen van artikelen, die zo sterk gebonden zijn aan seizoens fluctuaties (en dat is toch het ei) het enige juiste is. Op 7 februari wordt de inschrijving opengesteld op 500.000 gewone aan delen in de Crediet- en Depo sitokas in Utrecht tegen 150 per cent. De stukken zijn groot 50, 100, 500 en 1000. Zij delen in de winst over het boekjaar 1964 en volgen de jaren. De claimhandel begint op 3 fe bruari. Storting op de toegewezen aan delen moet geschieden op 21 februari. Uitsluitend houders van de thans uit staande aandelen kunnen daarop in schrijven in de verhouding van twee oude aandelen op een nieuw. een adviesbureau ffedio 1962 bleek boven dien dat de sfeer en organisatie zeer slecht waren. De heer Sijthoff verklaarde, dat zijn mede-commissaris Brand zich sinds de cember 1962 meer en meer van het bedrijf gedistantieerd heeft, wat voor hem aan leiding is geweest van buiten het bedrijf adviseurs aan te trekken. Aanvankelijk zag het er nog naar uit dat voortzetting van het bedrijf mogelijk zou zijn, maar in september j.l. kwam men tot de con clusie dat zo niet verder kon worden ge werkt. Met negen gegadigden zijn toen be sprekingen gevoerd over de verkoop van de aandelen of de activa. Tegen de over name van aandelen waren echter statutai re bezwaren, waarbij voor de mogelijke kopers nog als extra probleem kwam het risico bij de afbouw van de onderhanden zijnde orders. De heer Sijthoff prees de medewerking van de N.H.M.: „de bank is tot het uiterste gegaan en heeft tenslotte nadat hij privé 600.000 aan garanties had weten te stellen enorm meege werkt om een fatsoenlijk bod te krijgen." Maar er was „bij de huidige arbeidsmarkt geen enkele mogelijkheid meer om de werf in stand te houden." Helft MAM, helft Brigitta In het Eems-Dollardgebied bevindt zich naar schatting 90 miljard kubieke meter aardgas. De helft hiervan komt toe aan de Nederlandse concessionaris de N.A.M., de andere helft aan de Duitse oliemaat schappij Brigitta, zo heeft de minister van economische zaken prof. dr. J. E. An- driessen geantwoord op schriftelijke vra gen van de Tweede-Kamerleden dr. A. Vondeling en dr. ir. A. P. Oele (beiden P.v.d.A.). Over de omvang en de ligging van de aardgasvoorkomens in dit tussen Neder land en Duitsland betwiste gebied zijn nog geen volledige gegevens beschikbaar. Deze kunnen eerst worden verkregen, nadat een verder geologisch onderzoek heeft plaatsgehad. „Een redelijke benadering van de omvang van het aardgasvoorko men, zoals deze tot nu toe bekend is, leidt tot een hoeveelheid van 90 miljard m3, waarvan op basis van een gelijk deel voor de wederzijdse gerechtigden 45 miljard m3 aMJ „Brigitta" toekomt", zo verklaart de minister. De verdeling van het aardgas in dit ge bied berust op een aanvullende overeen komst van 14 mei 1962, behorende bij het Eems-Dollard-verdrag. De verlening van de concessie „Groningen' 'aan de N.A.M. vond plaats nadat deze overeenkomst was gesloten en door de Staten-Generaal was goedgekeurd. Toen de concessie werd verleend werd het op grond van de reeds door de N.A.M. uitgevoerde verkenningen waarschijnlijk geacht, dat zich in de ondergrond van het betwiste gebied aardgascumulaties bevon den. Deze veronderstelling werd door de recente boring bij Bierum bevestigd, aldus minister Andriessen. De N.A.M. en de Bri gitta zijn beide ondernemingen, opgericht door Shell en Esso. American Enka Corporation heeft de re cente prijsverhoging van een dollarcent per pound voor rayonvezel ongedaan ge maakt. Tot de prijsverhoging was beslo ten omdat er een zeer grote vraag naar dit produkt bestaat. De concurrenten zijn echter niet met de prijsverhoging meege gaan en daarom is American Enka er van teruggekomen. De Algemene Kunstzijde Unie heeft een groot belang in de American Enka Corpo ration. »T, -■ RED BAND- ROOSENDAAL Minister Biesheuvel van landbouw en visserij heeft gisteren in antwoord op vra gen van het tweede kamerlid T. Jager (C.P.N.) bevestigd dat van een officiële Duitse kennisgeving aan de E.E.G.-Ianden inzake een voorgenomen beperking van de eierimport nog geen sprake is. Wanneer onverhoopt tot sluiting van de grens door de bondsrepubliek zal worden overgegaan, aldus de minister, dan zal dit voor de Ne derlandse eierproducenten ernstige gevol gen hebben. Het is duidelijk dat het zeer moeilijk zal zijn om voor de omvangrijke export naar West-Duitsland andere afzetmogelijk heden te vinden. Men moet in een dergelijk geval dan ook tijdelijk met een verdere prijsdaling rekening houden, zo zei de mi nister. Men wees erop dat er behalve slui ting van de grens ook nog minder rigou reuze maatregelen bestaan, zoals tijdelijk invoeren van een extra heffing of het con tingenteren van de import. Omdat zich nu nog het normale markt- gebeuren afspeelt, aldus de minister, zij het op een zeer laag prijsniveau, is er op dit ogenblik ook nog geen aanleiding om bijzondere maatregelen voor de Ne derlandse producenten te nemen. In het kader van de E.E.G.-regelingen zijn de lid-staten overigens niet vrij in het treffen van steunmaatregelen. De mi nister gaf een uitvoerige beschouwing over de oorzaken van de sterke prijsdaling rond de Duitse eiermarkt. De situatie in Duits land is voor de Europese commissie aan leiding geweest om met ingang van 20 januari de invoer uit derde landen te be lasten met een extra heffing van 27 cent per kilogram eieren. Deze maatregel heeft nog niet tot verbetering van het prijspeil geleid; aldus de minister. AMSTERDAM Internationals in herstel Op de lagere koersen voor de internatio nale waarden gedurende de twee voorgaan de beursdagen heeft het Damrak gisteren een goed koersherstel te zien gegeven. Dit gold speciaal voor aandelen Kon. Olie, Philip® en die van Unilever. A.K.U. opende lager evenals Hoogovens. De handel in de hoofdfondsen kwam hoofdzakelijk door kooporders van het publiek. Philips lag begin beurs 70 cent hoger op 156. Aan houdende vraag deed de prijs voor de elektro-aandelen later op de middag uit lopen tot 156,50. Unilever verbeterde een gulden op 144,80 waarna nog f 145,30 voor de stukken werd betaald. Later werd weer op 145 gehandeld. Voor Kon. Olie bestond ruime vraag met als gevolg dat de koers opliep van 187,70 tot 188,40. Hoogovens lag aanvankelijk twee punten lager in de markt op 610 om daarna op te lopen tot 613. Dinsdag was de koers na beurs ingezakt tot 600. Vergeleken bij deze koers gaf dit fonds dus een zeer krachtig herstel te zien. Fokker heeft weer acht bestellingen voor de F 27 ontvangen, waarmee het totaal aantal bestellingen gestegen is tot 265 toe stellen. De nieuwe opdrachten zijn afkomstig van de Japanse luchtvaartmaatschappij All Nippon Airways, Philippine Air Lines en de Zwitserse Balair te Bazel. De All Nippon Airways hebben als grootste klant van Fokker thans een contract voor 5 nieuwe Friendships afgesloten, waarmee zij het totaal aantal door haar bestelde F 27 toestellen hebben gebracht op 25. Daarvan zijn er intussen 15 afgeleverd. De 265 bestellingen op het Nederlandse vliegtuig zijn afkomstig van 81 maatschap pijen. Inventum heeft over de eerste tien maanden van 1963 een bruto exploitatie winst geboekt van ƒ852.600. Na afschrij vingen ad 525.000 resteert een bedrag van f 327.600. Over geheel 1962 werd een winst geboekt van f 333.600. Over dat jaar werd een dividend betaald van 20 percent, waar van 5 percent in bonusaandelen ten laste van de agioreserve. Dit staat in het emis sieprospectus. Zoals gisteren al gemeld kondigt het bedrijf een uitgifte aan van f 1.554.000 aan 5 percent converteerbare obligaties. Hierop staat op 6 februari a 100 percent de in schrijving open. Het bezit van f 1500 aan delen geeft recht op inschrijving op 2000 bligaties. NEW YORK (AP). De U.S. Steel Cor poration heeft bekendgemaakt, dat haar winst in 1963 202.9 miljoen dollar bedroeg, vergeleken met 163.7 miljoen dollar in 1962. De aandelen zijn in 1963 gestegen met 3.28 per aandeel. In 1962 stegen zij met 2.56 dol lar. In het afgelopen jaar zijn de verkopen gestegen tot 3.637.200.000 dollar, tegen 3.501.000.000 in 1962. Directe bescherming is nodig tegen afwashanden, ruwe en schrale han den. Ze vragen de tederheid van Clipp crème met de verzachtende citroen-olie. Clipp crème met de beschermende siliconen en het huid- vernieuwende allantoïne. ia Saloum 3/2 te Dakar verwacht. Abida 29 37 m. z.o. Brisbane n. Singapore. Acteon 30 te Beira verwacht. Adara 29 v. Buenos Aires n. Montevldep. Adonis 29 te Amsterdam. Aegls 30 te Hamburg. Alblasserdljk 30 te Swansea. Alca 29 350 m. z.w. Azoren n. Houston. Alchiba 29 100 m. n.n.o. Socotra n. Djibouti. Aldabi 29 150 m. n.n.w. Casablanca n. Rio de Jan. Algorab 29 v. Rlo de Janeiro n. Vitoria. Alkes pass. 29 Strata Ormoesz n. Kuwait. Alkmaar 28 v. Puerto Miranda n. Stanlow. Alnitak 30 te Antwerpen verwacht. Alphacca 29 250 m. o.z.o. Sokotra n. Colombo. Alwaki 29 te Colombo. Ameland 31 te Curasao verwacht. Amstelkroon 29 500 m. z. Kamchatka naar Prince Rupert. Amstelsluis 29 130 m. z.w. Chagos arch. n. Aden. Amstelstad 29 290 m. n.w. Fayal n. New Orleans. Amstelveen 29 110 m. z. Nw. Bretain n. Hsinkang. Archimedes 30 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Arendskerk 5/2 te Amsterdam verwacht. Argos 29 v. Famagusta n. Tel Aviv. Artemis 30 te New Orleans. Asterope 29 530 m. o.n.o. B'muda n. G. v. Mexico. Avedrecht pass. 29 Sardinië n. Port Said. Averdijk 29 te Antwerpen. Bali 29 v. Beyrouth n. Napels. Bantam 29 te Port Sudan. Barendrecht pass. 29 Malta n. Port Said. Borneo 29 v. Rotterdam n. Yokohama. Breda 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Burl S. Watson 2 9150 m. z.z.w. Fayal n. Slagen. Bussum 29 700 m. o. Bermuda n. Hamburg. Caltex Amsterdam 30 v. Bahrein n. Suez. Caltex Arnhem 29 v. Suez n. Bahrein. Caltex Delft 29 v. Falembang n. Dumai. Calt. Eindhoven 29 315 m. w.z.w. Brest n. R'dam. Caltex Madrid 29 ten anker Marsa el Brega. Caltex Nederland 30 te Rotterdam verwacht. Caltex Pemis 29 45 m. n o. Muscat n. Matsuyama. Caltex Rotterdam 29 85 m. z.o. Kharg n. Kharg. Caltex Utrecht 29 70 m. w. Ouessant n. Pt. Said. Camerounkust 30 te Douala verwacht. Carrlllo 29 te Almirante. Casamanca 8/2 te Bordeaux verwacht. Castor 29 v. Rotterdam n. Malta. Celebes 29 te Antwerpen. Chlron 30 te Paramaribo verwacht. Cinulia 5/2 te Rotterdam verwacht. Cradle of Liberty 30 te Port de Bouc verwacht. Crania 31 te Rotterdam verwacht. Daphnls 29 45 m. z.o. Plymouth n. Londen. Doelwijk 29 60 m. n,. Oran n. Port Said. Dorestad 29 v Thameshaven n. Saltend. Drente verm. 30 v. Luanda n. New Orleans. Eemshaven 29 180 m. z. Azoren n. Beyrouth. Elisab. Broere 29 35 m. z.w. Lissabon n. Swansea. Eos 29 te Amsterdam. Esso Den Haag 30 te Lavera verwacht. Forest Hill 29 70 m. o. Aden n. Venetië. Fravlzo 30 te Gandia. Friesland KRL 30 te Portland. Gaasterdijk 30 te Port Everglades. Gabonkust 29 140 m. w.z.w. Abidjan n. Lagos. Ganymedes 30 v. Buena Ventura n. Cristobal. Glessenkerk 29 te Amsterdam. Gloria Maris verm. 30 v. Newhaven n. Napels. Goeree verm. 3/2 v. Nagoya n. British Columbia. Gorredijk 29 v. Bremen n. Rotterdam. Groote Kerk 30 v. Port Said n. Antwerpen. Gulf Hansa 29 ten anker Kalundborg. Gulf Hollander29 50 m. n.o. Algiers n. R'dam. Gulf Swede pass. 29 Dover n. Port Said. Hathor 30 v. Izmir n. Napels. Heemskerk 29 te Rotterdam. Hercules 29 900 m. o.n.o. Porto Rico n. Aruba. Holendrecht 29 720 m. n.o. Seychellen n. Djibouti. Hollands Diep 2/2 te Aden verwacht. Hollands Dreef 29 450 m. o.n.o. Mahe n. Alen. Inca 29 200 m. z. Panama n. Guayaquil. Ivoorkust 29 te Rotterdam. Kaap Hoorn 29 120 m. z.w. Puerto Rlco n. Salem. Kabylla 29 te Punta Cardon. Kara 29 55 m. o.n.o. Muscat n. Nligata. Karachi 29 v. Hsinkang n. Bangkok. Karimata 29 750 m. w.z.w. Azoren n. Cristobal. Karimun 29 120 m. z.o. K. Spartlvento n. Pt. Said. Katelysla 30 te Stanlow. Katendrecht 30 v. Akaba n. Port Sudan. Katsedijk 29 550 m. n.w. Flores n. Le Havre. Kenia 29 v. Curacao n. Trinidad. Kermia 2/2 te Brisbane verwacht n. Sydney. Khasiella 30 te Boston verwacht. Kieldrecht 29 te Genua. Klndoerdijk 29 te Miami. Korendijk 29 430 m. w. Sclllys n. Boston. Korenia 27 te Singapore. Korovina 30 Ceylon gepass. n. Perzische Golf. Kosicia 29 v. Piraeus n. Milazzo, Kossmatella 6/2 te Curacao verwacht. Krebsia 29 188 m. w. Auckland n. Mlrl. Kreeft 29 160 m. n. Texel n. Narvik. Kreon 29 te Amsterdam. Kryptos 29 370 m. n.n.w. Porto Rlco n. Searsport. Kylix 28 te Curagao'n. Cardon. Laarderkerk 29 165 m. n.o. Massawa n. Dubal. Lelderkerk pass. 29 Muscat n. Djeddah. Lekhaven 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Loppersum 29 70 m. w. Casquets n. Bremen. Maasdam 29 870 m. o. Kp. Race n. New York. Maaskerk 1/2 te Rotterdam verwacht. Maaslloyd 2/2 te Cristobal verwacht. Mainlloyd 29 v. Whangarei n. Napier. Marathon 30 te Rotterdam. Mataram 30 te Houston. Medon 28 145 m. n. Mona eiland n. Curacao. Meerdrecht 29 350 m. z.w. B'muda n. P. Augusta. Meerkerk 29 265 m. w. Bombay n. Aden. Merselloyd 29 v. Rotterdam n. Aden. Mississlppilloyd 29 50 m. n.w. Oran n. Tripoll. Mohamed Reza Shah 29 te Malmö. Montferland 30 v. Hamburg n. Amsterdam. Moordrecht 29 v. Curacao n. Maracaibo. Munttoren 29 85 m. z.o. Abidjan n. Shellhaven. Musllloyd 29 500 m. z. Guam n. Balboa. Mijdrecht 29 320 m. w. Puluweh n. Perz. Golf. Naess Comm. 29 128 m. o. Gibraltar n. Landsend Neder-Ebro 29 v. Dar es Salaam n. Tanga. Neder-Rhone 29 115 m. z.z.w. Ouessant n. Antw. Neder-Rijn 31 te Hongkong verwacht. Neder-Weser 29 v. Papeete n. Noumea. Nieuw Amsterdam 29 te Nassau. Nista 29 te Ceuta. Noordwijk 29 130 m. z.z.w. Finlsterre n. IJmuiden. Nijkerk 29 450 m. z,w. Cocos eil. n. Adelaide. Oldekerk 29 135 m. n.n.o. Massawa n. Suez. Ondina 31 in Suezkanaal verw. n. Jabal Dhanna. Onoba 30 te Lavera verwacht. Oostkerk 28 v. Bremen n. Hamburg. Oranjefontein 29 v. Tenerife n. Kaapstad. Oranje Nassau 30 te Kingston. Osiris 30 v. Rotterdam n. Hamburg Papendr. 29 130 m. n.n.w. Lissab. n. Zwarte Zee. Pendrecht 29 280 m. o. Vitoria n. Rio del Plata. Peperkust 29 te Amsterdam. Pericles 29 900 m. z.w. Ouessant n. Le Havre. Philidora 29 te Kharg eiland verw. n. Yokohama. Philine 31 t. hoogte Gibraltar verw. n. Tranmere. Philippia 29 250 m. o. Aden n. Mena. Pieter S. 29 te Rotterdam. Prins Alexander 29 116 m. o.z.o. Kp. St. Vincent naar Antwerpen. Prins Casimir 30 te Sint John. Prins Frederik Hendrik 29 te Rotterdam. Prins Maurits pass. 29 Kp. De Gata n. Hamburg. Reza Shah the Great 29 110 m. n.o. Fartak n. Suez. Roebiah 29 420 m. wt Azoren n. Malta. Sanana 29 v. Malacca n. Slngaporte. Schetldelloyd 30 te Rotterdam. Schiedijk 29 v. Bangkok n. Aden. Schiekerk 29 150 m. z.w. Kreta n. Tripoll. Seinelloyd 4/2 te Cristobal verwacht. Senegal 31 te Dakar verwacht. Serooskerk 30 in Straat Formosa n. Manilla. Servaaskerk 29 70 m. o. Ceylon n. Singapore. Simonskerk 29 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Sinon 29 40 m. w.n.w. P. of Spain n. P. of Spain. Sinoutskerk 29 te Bremerhaven. Sloterdijk 29 460 m. n.n.w. Flores n. Le Havre. Sloterkerk 29 v. Beira n. Dar es Salaam. Soestdijk 20 670 m. w. Landsend n. Antwerpen. Solon 29 900 m. n.o. Sombrero n. Londen. Stad Gouda 29 200 m. z.w. Savona n. Savona. Stad Kampen 29 700 m. z.w. Flores n. Savona. Stad Maastricht 29 600 m. o. N. York n. Ph.delph. Stad Utrecht 29 v. Macapa n. Birkenhead. Statendam 30 te Cartagena. Satue of Liberty 30 te Balboa verwach. Stentor 29 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sraat Ball 30 te Buenos Aires. Straat Clement 28 v. Adtelaide n. Fremantle. Str. Franklin 29 800 m. z.w. Cocos eil. n. Durban. Straat Frazer 30 e Durban. Straat Lombok 28 v. Beira n. Mauritius. Straat Magelhaen 30 te Singapore verwacht. Straat Malakka 1/2 te Moji cerwcht. Talita 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Tamara pass. 29 Algiers n. Abadan. Tara 29 v. Lagos n. Tema. Telamon 29 te Paramaribo. Theron 30 te Georgetown verwacht. Tjltjalengka 30 te Port Louis. Togokust 30 te Freetown verwacht. Triton 28 v. Bridgetown n. Grenada. Ulysses 29 te Amsterdam. Utrecht verm. 5/2 v. Marmagoa n. Japan. Van Rlebeeck pass. 29 Kp. Corrientes naar Dar es Salaam. Vasum 29 135 m. w.z w. Azoren n. Hamburg. Videna 29 167 m. o.n.o. Malta n. Skaramanga. Vitrea 30 te Kikuma verwacht. Vivipara 29 300 m. w. Walvisbaai n. Madeira. Waardrecht 29 70 m. n.o. Sydney n. Japan. W. A. Jones 29 300 m. n.w. Kaapstad n. Trinidad. Waterland 30 te Monteevideo. Westertoren 29 900 m. n.w. Colombo n. Singapore. Willem Ruys 30 te Melbourne verwacht. Witmarsum 31 te Houston verwacht. Wonogiri 29 v. Karachi n. Shanghai. Wonosari 31 te Marseille verwacht. Zaanland pass. 30 Dungeness n. Casablanca. Zaria 30 te Rotterdam verwacht. Zeeland 29 te Rotterdam. Zuiderkerk 30 te Rotterdam. KLEINE VAART Aardenburgh 29 30 m. n. L'end n. Telgnemouth. Adine 29 120 m. w.z.w. Ouessant n. Las Palmas. Admiraal Courbet 30 te Algiers verwacht. Adm. Nelson verm. 29 v. Guernsey n.Whltstable. Atlas 29 45 m. n.o. Valencia n. Barcelona. Audacia verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Bab T. 28 te Goole. Berkhout 29 dwars Borkum n. Stockholm. Binnenhaven pass. 29 Kp. St. Vincent n. Brest. Coccinelel 29 60 m. z. K. St. Vine. n. Casablanca. David 29 12 m .w.z.w. Lister n. Oslo Diligentia 29 te Nort Foreland n. Antwerpen. Draco pass. 29 JE-11 v. Amsterdam n. Aarhus. Drie Gebroeders 28 te Ipswich. Elsa 29 25 m. z. Wight n. Alicante. Eyo S. 29 dwars Whitby n. Mlddlesborough. Geestdiep 29 te Smithknoll n. Maassluis. Gouwestroom 29 dwars Portlandbill n. Dublin. Heerengracht pass. 29 ET-11 v. Kotka n. Nantes. Kaap Falga 27 v. Stocka n. Zaandam. Keizersgracht 29 20 m. n. Cherbourg n. Nantes. Labrador 29 te Bordaeux. Lauriergracht 28 v. Mantyluoto. Leuvehaven 29 v. Kopenhagen n. Aarhus. Libertas 29 te Kopenhagen. Lingedljk 29 op Thames n. Londen. Lingestroom 29 25 m. z.w. Startpoint n. Rouaan. Mare Liberum 27 v. Londen n. Amsterdam. Markab verm. 30 v. Rotterdam n. Gloucester. Midas 29 rede Melilla v. Cartagena. Nassauhaven verm. 31 v. R'dam n. Antwerpen. Nusakan verm. 29 v. Galway n. Port Talbot. Oosterdlep 29 te Dungeness n. Rotterdam. Oranjeborg 29 55 m. n.n.o. Er n. Delfzijl. Parklaan 29 45 m. z.w. Beachyhead n. Rotterdam. Patricia 28 te Vlissing enn Rochester Phidias 29 v. Cadiz n. Gandia. Reggeborg verm. 29 v. Rotterdam n. IJmuiden. Stanislas 29 120 m. z. Finlsterre n. Honfleur. Stella Antares 29 rede Venetië v. Lavrion. Strabo 29 30 m. w.z.w. Cadiz n. Rotterdam. Tjamme 29 te Owers n. Hamburg. Trompenburgh 29 te Dudgeon n. Rotterdam. Walenburgh 29 te Bordeaux Waverstroom pass. 29 Noordhinder n. Runcorn. Wedlooper 28 te Amsterdam. Westerdok 26 te Liverpool. Willi Böhmer 29 te New Orleans. IJsel 29 dwars Shlpwash n. Ipswich. Zevenbergen 30 te New Ross verwacht. De N.V. Levensverzekeringmaatschappij „Nillmij" heeft het totaal verzekerd be drag van 2Va miljard gulden overschreden. De structuurwijziging van het Nederlands Eco nomisch Verbond van de Confectie-Industrie heeft haar beslag gekregen. Als gevolg hiervan luidt de naam van deze organisatie thans: Ne derlandse Economische Vereniging voor de Con fectie-Industrie (Nevec). VERHANDELDE FONDSEN 29 januari 28 januari Totaal 472 454 Hoger 154 (32,6%) 147 (32,4%) Lager 221 (46,8%) 220 (48,5%) Gelijk 97 (20,6%) 87 (19,1%) A VOND VERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U541 gb Hoogovens Kon. Olie187,50—188,10 Philips 155,10 gb156 Unilever 143,60 gb-144,10 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U541—542 541 Hoogovens 607611 gl 607 Kon. Olie18,10 gb-188,60 188,50 Philips 155,10—156,30 155,60 Unilever 143,80—144,50 144,10 Vorige 8lotkoer» A'dam Rubber. 123 H.V.A 167% A.K.U 541% Deli Mij 129,20 613% Philips Gem. Bez. 156,20 Unilever 144,70 Dordtsche Petr. 885'/z K. Ned. Petr. Mij. 188,05 Holl. Am. Lijn 116% K.L.M 57,50 K.N.S.M 15674 Ned. Stoomb. Mij 148 Ommeren, Phs. v. 297% Scheepv. Un. Ned. 140% 207,— Nefc 113,60 235,— Unitas 537,— Ver. Bezit v. 1894 137,— Amsterd. Bank 378 Ned. Handel Mij. 35572 Rotterd. Bank 353% Twentsche Bank. 311 Albert Heijn 612% Amstel Brouwerij 407 Berkel's Patent 254 1100 Bührm.-Tetterode 735 Fokker 397 930 Gelder Kon. Pap. 216 Gist Spir.f. Kon. 338 Van der Heem 285 Heinekens Bier 465 Hoogenbosch Sch. 368 Indola 450 Kon. Zout-Ketjen 843 Müller Nat. Bezit 332 Ned. Kabelfabr... 433 Philips Pref 56,20 Stokvis 183 Thomassen Dr. 765 Ver. Machinefabr. 227 Wessanen 448 Wilton Fijenoord 263 Zwanenberg-Org. 940 Billiton Mij. II 477Vz Aluminium Ltd. 29% American Motors Anaconda 46 Bethlehem Steel.. 34% Cities Service 62% General Motors.. 78% Kennecott Copper 7674 Republic Steel 437c Shell Oil 4774 U.S. Steel 57 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Bij een kalme handel heeft Wall Street gisteren een stapje terug moeten doen. Reeds bij opening waren de koersen wat lager, hetgeen later werd verergerd door winstnemingen. Van de 1334 verhandelde fondsen waren er 727 lager, 339 hoger en 268 sloten onveranderd. De totale om zet beliep 4.450.000 shares tegen 4.720.000 shares dinsdag. De Down Jones indices: industrie 782.60 5.18), sporen 182.11 1.39) en open bare nutsbedrijven 139.78 0.79). Met het doel het verstrekken en her financieren van kredieten, voorschotten en leningen, en het financieren en herfinan cieren van overeenkomsten van verkoop en koop op afbetaling, huurkoop, verhuur en huur enz., is opgericht de n.v. Finan cieringsmaatschappij Benefima in Breda. Het kapitaal bedraagt 2,5 miljoen, ver deeld in 40 prioriteits- en 2460 gewone aan delen van 1000. Hiervan zijn geplaatst en in contanten a pari volgestort alle priori teits- en 460 gewone aandelen, en wel bij de Crediet- en Effectenbank n.v. in Utrecht en de mede-oprichter C. J. de Groot, in Ulvenhout, elk 20 prioriteits- en 230 ge wone aandelen. De heer M. van 't Hoff, die namens de slagersorganisaties zitting heeft in het Produktschap voor Vee en Vlees, heeft in de openbare vergadering van het pro duktschap in Utrecht gezegd, dat er in de slagerswinkels vijftien tot twintig per cent minder vlees en vleeswaren wordt ver kocht sinds de prijzen omhoog zijn gegaan. Volgens hem kan men dus niet stellen, dat de consumenten die minder varkens vlees kopen omdat het zo duur is, volle dig overschakelen op rundvlees. De lichte prijsdaling waarvan nu op de varkens- markt sprake is wordt naar zijn oordeel dan ook niet veroorzaakt omdat de aan voeren te groot zouden zijn, maar omdat de consumenten er niet voor willen beta len. De vraag naar paardevlees is gestegen, mede ten gevolge van de vrij hoge prijs van het rund- en varkensvlees. De paar- deslagers kunnen echter moeilijk aan grondstoffen komen. Met Rusland is in middels een nieuw contract afgesloten voor de import van 8000 paarden. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,0» —10,16 Amerikaanse dollar 3,58—3,62'/i, Canadese dollar 3,31—3,36'/i, Franse frank (100) 73,40—73,90, Belgische frank (100) 7,14'/r—7,19'/i, Duitse mark (100) 90,45—90,95, Zweedse kroon (100) 68,8569 85, Deense kroon (100) 51,70—52,70, Noorse kroon (100) 49,75—50,75, Zwitserse frank (100) 83,4083,90, Itali aanse lire (10.000) 57,00—59 00, Oostenrijkse schil ling (100) 13,94—14,94, Portugese escudo (100) 12,50 —12,65, Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5,92'/i—6,07Vi.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15