Q$&> Canada nu eens niet favoriet in Olympisch ijshockeytoernooi Eerste gouden plakken gingen naar Protopopov-Belousova Fel militair voetbalteam schoot Belgen naar een 4-1 nederlaag UEFA-jeugd was te sterk voor de Duitse jongeren Sporttoto no. 24 is vervallen Koersen Hilversum OLYMPISCH ALLERLEI Thuisclubs sterk Veel goals bij de eerste matches Russisch paar reed formidabel Geurtsen (DWS) de uitblinker in voorhoede DONDERDAG 30 JANUARI 1964 17 Vrijdag 31 januari Milan-Real Madrid komt wellicht op beeldbuis T eruggetrokken Symfonie Spierwit Protesten De uitslag Ds. Bauer is met ijshockey vergroeid. Maandenlang heeft hij in Canada gezocht naar jonge spelers, die het ervoor over hadden een jaar te wachten met het teke nen van een contract als professional. In Canada immers speelt iedere ijshockeyer met enige aanleg naar een contract toe. Drie spelers die hij op het oog had zijn gezwicht voor de lokkende contracten. De beste drie, zegt hij, maar in zijn ogen blinkt weer de hoop op de toekomst. Zeventien jonge Canadezen hebben hem met de hand op het hart verzekerd dat zij geen contract zouden tekenen voor Inns bruck voorbij is. Father Bauer is er blij om. „Ze zijn allemaal even goed. Snel en doortastend". Het enige dat zij missen is routine in internationale wedstrijden. Waarschijnlijk zal dit gebrek beslissen of de Canadese ijshockeyers medailles mee naar huis zullen brengen. De Russen, wier hele ploeg in uitermate kostbare jassen van zeehondenvel rond loopt met een bijbehorend zeehonden- vellenpetje zijn in dit Olympische toer nooi de duidelijke favorieten. Maar er zijn ook nog de Zweden en de Tsjechen. De Zweden zijn hier nog niet op het ijs ge weest, doch op hun conduitestaat van dit seizoen staan alleen maar overwinningen. De Tsjechen daarentegen hebben in hun eerste wedstrijd gespeeld tegen Duitsland. Duitsland had in de plaatsingsronde Polen uitgeschakeld, maar het heeft van de wer kelijk verbazingwekkend goed spelende Tsjechen een enorm pak slaag gehad. Drie landen zijn er slechts die een wer kelijk redelijke kans maken op een ijs- hockey-medaille: Rusland, Zweden en Tsjechoslowakije. Misschien is dit de juis te volgorde, misschien kan Canada onder leiding van ds. Bauer zich er nog als out sider tussen wringen. Het is vermoedelijk voor het eerst in de historie van het ijs hockey dat de Canadezen, de meesters van dit boeiende mannenspel, niet tot de favorieten behoren. Zij wonnen slechts met 3-0 van Zwitserland. In de tweede wedstrijd voor groep A van het ijshockeytoernooi, die woensdag werd gespeeld, zegevierde Tsjechoslowa kije met 111 over West-Duitsland. Ruim 9.000 toeschouwers zagen een technisch superieur Tsjechisch team, dat de Duitsers volkomen onder de voet liep. De tussen standen waren: 30, 40, 41. Canada, dat woensdag als laatste ploeg op het ijs van de Messehalle kwam, toonde geen medelijden met Zwitserland. De Cana dezen behoefden zich niet al te zeer in te spannen om een duidelijke 80 zege te behalen. De tussenstanden waren: 10, 50, 20. Rusland versloeg voorts Ameri ka met 51. Het Nederlandse Uefa-jeugdelftal, waar in spelers van 16 tot 18 jaar uitkomen, heeft woensdagmiddag in Duisburg een oefenwedstrijd tegen West-Duitsland met 2-1 gewonnen. Alle doelpunten werden na de rust gemaakt. Duitsland nam kort na de hervatting de leiding door een treffer van Senk. De Duitse vreugde was echter van korte duur want in de 60ste en 62ste minuut trof fen rechtsbuiten Koens (SVV) en linksbin nen Hartjens (De Graafschap) de roos. Het Nederlandse team, waarin doelman Van Straaten (NOAD), spil Kerkhof (Veendam), rechtsbinnen Van Dijk (SW) en middenvoor Brokamp (Chèvremont) de beste indruk maakten, speelde op het zware veld een bijzonder goede partij, die er het meeste aanspraak op kon ma ken. De nationale sporttotalisator heeft be sloten sporttoto no 24, waarin gespeeld werd op het bekerprogramma van 9 fe bruari aangevuld met Engelse wedstrijden, te laten vervallen. Men heeft dit besluit genomen om te voorkomen dat wanneer het bekervoetbal eventueel zou moeten worden afgelast en niet wordt opgeschoven de week daarop een dubbele pot zou ont staan, hetgeen niet wenselijk wordt ge acht. Toto no 24 van 9 februari vervalt dus en wordt vervangen door de „tweede reserve prijsvraag", waarvoor het volgende (En gelse) programma geldt: 1. ArsenalBum- ley, 2. BirminghamSheffield Wednesday, 3. Blackburn RoversNottingham Forest, 4. BlackpoolStoke City, 5. Bolton Wande rersFulham, 6. ChelseaWolverhampton Wanderers, 7. EvertonLiverpool, 8. Lei cesterManchester United, 9. Sheffield UnitedAston Villa, 10. West Bromwich Albion—Ipswich Town, 11. West Ham Uni tedTottenham Hotspur, 12. Southamp tonPortsmouth, 13. Middlesborough Swansea, 14. CardiffSunderland, 15. Hud- dersfield TownPreston North End. De uitslagen van de woensdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Elveraprijs (2040 m.): 1. Bretteur P 1.32.8; 2. Adonis Sikk B: 3. Boyke Hollandia. Winn. f 3.60; pl. 1.50, 1.70, 1.70; cov. 4.70; kopp. 11.90. Elvina Axkitprijs (2000 m.), eerste afdeling: 1. Amber 1.29.4; 2. Atie v. d. Lente; 3. Zevenklapper. Winn, f 6.40; pl. 2.00, 1.90 1.60; cov. 6.70; kopp. 12.20; trio 110.30. Tweede afdeling: 1. Atoom 1.28.6; 2. Zelma Dear; 3. Y van Hollandia. Winn. 2.60; pl. 1.80, 2.50; cov. 4.70; kopp. 9.90. Elyseeprijs (2000 m.) voor leerling-pikeurs: 1. Y Y Meeske 1.29.9; 2. Xylophoon; 3. Alida W. Winn. f 18.70; pl. 2.70, 2.60, 1.90; COV. 6.80; kopp. 6.60. Elzaprijs (2000 m.): 1. Windy Hanover 1.27.9; 2. Woudsnip S; 3. Xeres. Winn. ;5.20; pl. 1.60, 2.10, 3.10; cov. 5.90; kopp. 6.10; trio 761.00. Emma Dunstprijs (2020 m.): 1. Zsa Zsa du Com merce 1.25.7; 2. Yardley W; 3. Zegerus Th. Hol landia. Winn. ƒ2.50; pl. 1.80, 2.30; cov. 4.40: kopp. 6.60. Finale Elvina Axkitprijs (2000 m.): 1. Atie v. d. Lente 1.28.-: 2. Baronesse Hollo VS; 3. Zevenklap per. Winn. 3.00; pl. 1.70, 2.10; cov. 3.50; kopp. 6.00. Totale omzet f 110.836. Vermoedelijk zal woensdagavond 12 fe bruari een van de kwartfinales voor de Europa-cup, Milan-Real Madrid, op tv worden uitgezonden. In het op die avond vastgestelde N.C.R.V.-programma zouden dan Peter van Campens filmkader, de ru briek „Als u 't mij vraagt" en de nieuwe aflevering van „De ridder van Maison Rouge" komen te vervallen. „Stiefbeen en Zoon" zou wel doorgang vinden. Twee jonge mensen, waarvan de een (de jongeman) verliefd is op zijn part ner, en de andere binnenkort schijnt te gaan trouwen met een miljonairszoon, de Duitse paarrijders Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler, hebben een lan ge weg afgelegd om tot succes te ko men. Succes in de betekenis van een zilveren plak bij de Spelen van Squaw Valley. Succes ook bij de wereldkam pioenschappen 1963, toen zij de titel paarrijden op hun naam schreven en tot nu toe niet minder dan zesmaal Europees kampioen werden. Gisteren stonden zij voor hun grootste teleur stelling. Marika (20 jaar) en Hans (22 jaar) begonnen onder leiding van Erich Zei ler aan hun zegetocht. Nu staan zij binnenkort wanneer de spelen van Innsbruck voorbij zijn voor een gro te beslissing: doorgaan met rijden, geld verdienen, of trouwt Marika met haar miljonair en valt het duo uiteen. Marika Kilius is naar de wens van haar moeder danseres geworden, zij het op een andere manier dan werd ver wacht. Niet op de Bühne maar op de gladde ijsvloer vergaarde zij roem. Acht jaar lang was Marika haar voornaam kreeg zij van haar moeder omdat Leni Kilius weg was van Marika Rökk partner van Franz Ningel, maar zij groeide en groeide tot een betoverende jonge vrouw, terwijl Franz Ningel met de top van zijn kruin niet verder dan haar schouders reikte. Se dert 1957 viert zij successen met Hans Jürgen Bdumler, die tien jaar oud Marika was vijf toen zij met schaatsen begon voor het eerst op de smalle ijzers stond. In 1957 werd hij tweede bij de heren in West-Duitsland achter Manfred Schnelldorfer, waarna hij op verzoek van Erich Zeiler met Marika ging rijden. Dit jaar hebben de moei lijkheden zich hoog opgestapeld voor Marika en Hans, die een ideaal schaats- par vormen. En wat gebeurt er na gisteravond? Na het ongeluk van Ross Milne heeft een landgenoot, de 27-jarige Peter Brockoff zich teruggetrokken van de skiwedstrijden. Signor Mathias Stinnes, de 58-jarige captain van het Argentijn se rodelteam heeft al zijn deelnemers geschrapt van de rodelwedstrijden om dat zij volgens hem te weinig er varing hebben op een dergelijk moei lijke en zware baan. Hijzelf zal wel deelnemen aan de Olympische rodel wedstrijden. Bij de training van de ski-springers in Seefeld bereikten de Duitser Dieter Neuendorf, de Fin Veikko Kankkonen en de Rus Pjotr Kwalenko alle drie 78 meter. De Duitser Max Bolkart viel en ontwrichtte zijn schouder. Het „Mirakel van Garmisch" is niet gebeurd. In 1936 bij de winterspelen van Garmisch Partenkirchen toen een ernstig tekort aan sneeuw dit groot se evenement bedreigde was er tij dens de openingsplechtigheid ineens die hevige sneeuwval, waardoor er alles ineens weer rooskleurig opstond. Dit keer, in Innsbrück, was er een wolken loze hemel, zonder wind en een heer lijke temperatuur. Geen sneeuw viel er tijdens de opening en daarvoor wa ren de organisatoren bijzonder dank baar. Misschien was dit negende Olym pische winterfestijn juist door het val len van grote hoeveelheid sneeuw met het niet doorgaan bedreigd.Het kan verkeren. Wanneer een Duitse deelnemer in Innsbruck een gouden medaille wint, zal inplaats van het volkslied een ge deelte van de negende symfonie van Beethoven worden gespeeld. Hiermee is een einde gekomen aan het gekra keel over het spelen van volksliederen of symfonieën. Zowel Oost- als West- Duitsland, die een „gemeenschappelij ke" ploeg vormen, hadden zo hun ei gen mening over de te spelen muziek. De Russen kijken het nog wat aan. Zij behoeven maar „ja" te zeggen en het Internationaal Olympisch Comité zal zowel de Zomer- als de Winterspe len aan dit enorm grote land dat tal van mogelijkheden biedt toewijzen. Maar de Russen kijken het nog wat aan. Yuri Mashin, de voorzitter van de Russische Sportfederatie zei, dat hij eerst eens wilde zien hoe de spelen in Innsbruck en Tokio verlopen. In de in ternationale sportwereld heeft men lan ge tijd in de overtuiging geleefd dat Rusland de Olympische Zomerspelen 1968 zou organiseren. De Russen beslo ten zich echter niet kandidaat te stel len, zodat Mexico City de gelukkige werd. De Russen behoeven maar „ja" te zeggen, misschien zijn zij in 1972 uitgekeken. Op een gedeelte van de skipiste van de Patscherkofel staat een boerderij, met een groot stuk land er omheen, het bezit van een Oostenrijkse boer. Hij heeft gratis de organisatoren het recht gegeven om zijn grondgebied te gebruiken. Toen hij echter om 'n kaar tje kwam zei men dat hij dat maar moest kopen. In het Olympisch dorp moeten de at leten zich aan bepaalde regelen onder werpen. In 16 punten worden de bewo ners duidelijk gemaakt dat er geen was van de baleons mag hangen, dat de toiletten niet verstopt mogen raken en dat men geen veranderingen mag aan brengen. Punt vijf van het reglement verbiedt het houden van huisdieren. Tot dusver heeft niemand deze regel overtreden. In het toernooi om de Engelse beker werden verscheidene wedstrijden ge speeld: Replays vierde ronde: Arsenal West Bromwich Albion 20; Stoke City Ipswich Town 10; West Ham United— Leyton Orient 30. 12.55-±15.00 u.: skispringen heren. 19.30-19.45 u.: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de afgelopen dag. 19.45-20.00 u.: een door de Oostenrijkse televisie vervaardigde samenvatting van de vandaag gehouden wedstrij den. ±22.40-23.10 u.: een door de Oostenrijk se televisie vervaardigde samenvat ting over de vandaag gehouden wed strijden. 23.10-±23.55 u.: ijshockey USSR—Tsje choslowakije. Tussen 11.00 en 12.30 u. (Hilversum I) wordt het programma onderbroken voor reportages van de Olympische Winterspelen in Innsbruck. (De num mers kunstrijden dames en 1500 me ter hardrijden dames). 12.45-13.00 u. (Hilversum I): ijshockey. 17.50-18.00 u. (Hilversum I): verslag over bobslee. 22.40-22.50 u. (Hilversum II): reportage over de tweede solorit Tobogganing. Ds. Bauer is niet gerust. Hij heeft de ijshockeyers van Rusland met 5-1 zien winnen van de Verenigde Staten. Father Bauer schudde het hoofd: „Ik geloof niet dat mijn ploeg" en hij legde de nadruk op m ij n „hier kan winnen". Ds. Bauer, broer van één der beroemdste ijshockey spelers ter wereld, is op één maand na een jaar bezig het team van Canada sa men te stellen, dat hier in Innsbruck de gouden medaille zou moeten veroveren. Maar ds. Bauer, rustig pratend en met een simpel gebaar een uitdrukking onder strepend, heeft het gezien: Rusland is sterker. Voor de spelers van de Canadese ijs- hockeyploeg is één enkel woord van fa ther Bauer voldoende om hen terug te houden van ongeoorloofde attaques. Zij spelen ijshockey, zo zegt hij, zoals dat moet, mannelijk en hard, maar nooit on sportief. Tuur Ceuleers was witheet. De man, die als trainer van het nationale Belgische voetbal de laatste jaren medeverantwoor delijk is voor de opvallende successen van de Belgen kon zich niet meer beheer sen. Hij tierde en gebaarde, liep woest heen en weer en kon het kennelijk nog niet geheel verwerken, die 1-4 nederlaag die de Belgische militairen woensdag op het Haagse Houtrust tegen Nederland hadden geleden. De teleurstelling in het Belgische kamp was overigens wel te begrijpen. Ofschoon zij op papier niet voor deze Nederlanders behoefden onder te doen en in het veld ook technisch niet onaardig combineer den, zijn zij in feite tegen een fel spe lend Nederland kansloos geweest. Hun grote crack, de internationale midvoor Vermeyen, gaf herhaaldelijk blijk van een grote balvaardigheid, maar hij speelde zo als zijn ploeggenoten: lauw en ongeïnte resseerd. Eenmaal bij de zestienmeterlijn gekomen, was het afgelopen met het Bel gische precisiewerk. Daar stond een op vallende stopper Wamas, de betrouwbare Somer en twee hardwerkende kanthalfs: Vermeulen en Rob Jacobs, die deze aan vallen gemakkelijk tot staan brachten. Het Nederlands militair elftal kon zich zelfs veroorloven een zwak spelende, on beheerste linksback (Ter Horst) te heb ben, want deze Belgen kwamen zelden tot gevaarlij kse acties. De Nederlandse voorhoede was veel ge vaarlijker, speelde ook directer en snel ler. Dat werd binnen het half uur door de uitblinkende midvoor Geurtsen twee maal treffend aangetoond: eerst schoot hij van dichtbij hard in toen hij de bal na een actie van Lefering en Saris voor de voeten kreeg en vervolgens profiteer de hij knap van een dekkingsfout uit een hoge pass van Lefering. Dat was 2-0 en het was verdiend. De Belgen combineer den fraia, pasten het 4-2-4 technisch en tactisch beter toe dan Nederland, maar het ontbrak in de Belgische aanvallen aan tempo en verrassing. Wel kon Depireux de stand drie minu ten voor de rust op 1-2 brengen, maar de Nederlandse overwinning kon niet uitblij ven. Het schot tegen de paal van inval ler Andries versterkte die wil om te win nen slechts. Geurtsen was het die de grondslag legde voor de beslissende tref fer. Uit een handige pass prikte de tegen vallende Saris de bal achter Ververeken en twee minuten later legde de DWS-er een hoge voorzet van Jacobs vlak voor het doel „dood" en schoot vervolgens hard tegen de Belgische doelman op. Sa ris bepaalde toen de eindstand op 4-1 door de terugspringende bal in het doel te werken. De strijd was gestreden, de Bel gen gingen onverstoorbaar door hun fraaie figuren over het veld te trekken, weigerden consequent te schieten en dre ven intussen trainer Ceuleers tot een wan hoop, die pas na afloop meer dan duide lijk werd. De opstelling van Nederland: Doesburg (Sparta); achter Somer (Go Ahead) en Ter Horst (Sparta); midden: R. Jacobs (Feijenoord), Warnas (Feijenoord) en Ver meulen (NAC); voor: Nuninga (GVAV), Lefering (Go Ahead), Saris (NAC), Geurt sen (DWS) en Vrauwdeunt (Feijenoord). De stand in groep B luidt: Nederland ..3 2 1 0 5 102 Marokko 5 1 1 3 3 613 België 2 1 0 1 2 5—4 Noorwegen 2 1 0 I 2 35 De eerste Olympische titel is voor Rus land, voor Ludmilla Belousova en Oleg Protopopov. Wat kan de sport wreed zijn. Jarenlang waren Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler als superieur beoordeeld boven hun concurrenten, ook boven het Russische paar Ludmilla Belousova en Oleg Protopopov. Nu in die ene vrije de monstratie, die op de eerste avond in Innsbruck over de meest begeerde titel, de Olympische, moest beslissen haperde er even iets in het rijden van de 22-jarige lonkere Hans Jttr- gen Baumler en I cjjn blonde partner de 21-jarige Ma- rika. Dankzij een majoriteit van vijf tegen vier eer- hh ste plaatsen en I puntentotalen van 6ji%, ït Ift 104.4 tegen 103.6 werden de dolge- lukkige Ludmilla (28 jaar en moeder van een driejarig dochtertje) en Oleg (31 Jaar) Olympische kampioenen paarrijden 1964. Men ziet het paar op de telefoto hierboven. Marika en Hans Jürgen wisten zich in het machtige ijsstadion van de Olympische stad gesteund door vele, honderden landge noten onder de 11.000 toeschouwers, maar zij wisten ook hoe zeer de interpretatie van een jury met enkele vreemde namen van invloed zou kunnen zijn. Het paar was nerveus en vooral Marika anders zo hard als een bikkel en zo ijskoud onder alle omstandigheden, maakte een niet ge heel zekere indruk. Er was nog een oor zaak, die reden tot onrust gaf: de loting. Kilius-Baumler reden als tweede paar, Be- lousova-Protopopov als negende. En ge kunt het aan alle kunstrijders en kunst- rijdsters vragen een dergelijke loting het rijden in de allereerste fase van de wedstrijd is voor iedereen een nacht merrie. Het Duitse paar dat daarenboven de handicap had dat het Olympische regle ment nog geen verplichte figuren bij het paarrijden heeft opgenomen, reed zonder fouten, maar ook zonder het sprankelende riskant hoge tempo. De pirouettes en waagenpirouettes wer den op keurige afstand van elkaar uitge voerd, de axels werden op zekerheid ge sprongen, kortom het was mooi en goed, maar niet zo overtuigend, niet zo indruk wekkend als wij van dit paar gewend zijn. De jury stond voor een moeilijke taak en loste het probleem op met een gemiddelde van 5.8 met tweemaal 5.9 voor de techni sche waarden en opvallend lage cijfers 5.6 en 5.4 van de Canadese mevrouw Susy Francis-Morrow, die dan ook de gehele avond voortdurend is uitgejouwd en uitge floten. Het was inderdaad de beste oplos sing die de beoordelaars hebben kunnen vinden. Want nu kon men met de cijfers voor de Russen nog alle kanten uit al wa ren de Duitse scheidsrechter mevrouw Schiechtl en de Fransman Valdez met hun 8.9 voor de technische waarde wel wat te ver gegaan. Marika en Hans Jürgen werden storm achtig toegejuicht, vooral door het Duitse legioen, dat al goud zag blinken. Maar Marika wist dat zij niet zeer sterk had gereden. Met een spierwit vertrokken ge zicht bleef zij met haar partner naar de volgende paren kijken, doch toen de ranke Ludmilla en haar Oleg echter op het ijs verschenen, was het Duitse paar verdwe nen. De spanning was hun te groot gewor den en in de kleedkamer hebben zij afge wacht hoe de cijfers voor de Russen over hun lot zouden beslissen. Er bestaat voor het rijden van het Rus sisch echtpaar maar één woord: formi dabel. Nog kan men twisten over het ver- »chil in sportieve waarde, nog kan men volhouden, dat Kilius-Baumler meer sport- technische moeilijkheden in hun kür had den, dan het Russische paar. Maar het staat buiten kijf, dat Ludmilla en Oleg de ze avond beter reden dan zij ooit deden en voor de uitvoering die zij hadden sa mengesteld verdienen zij eigenlijk het cij fer zes. De dodenspiraal, de lasso, de waagenpirouette en de heffingen waren feilloos. De harmonie tussen beide part ners, die reden op de goed gekozen mu ziek, was nagenoeg volmaakt. Dit was een twee eenheid, die in groot zelfvertrouwen over de helverlichte vlakte gleed. Toen de muziek verstomde brak een ova tie los. „Wij kunnen als Russen toch niet winnen" had Oleg kortgeleden beweerd, welnu hier in de Olympische sfeer zou blijken dat Oleg slechts politiek achter dochtig was geweest. Vijf juryleden, de Canadese mevrouw Francis, de Zwitser Fritz, de Tsjechische mevrouw Rehakowa, de Amerikaanse me vrouw Wright en de Rus Wasilijev gaven Oleg en Ludmilla hogere cijfers met o.a. zes maal 5.9. Bij het Duitse jurylid was het totaal gelijk. Het pleit was beslecht, Marika en Hans Jürgen waren verslagen. Het paar dat nog nooit een Europese of een wereldtitel had gewonnen was Olym pisch kampioen. De overige paren waren bij dit vlagver toon kansloos. Debbie Wilkes en Guy Re veil (Canada), het paar dat bij de wereld kampioenschappen van verleden jaar in Cortina door een val voor de wedstrijd werd uitgeschakeld, bereikte door een mooie en bijzonder originele demonstratie de derde plaats voor de Amerikanen Vi- viane en Ronald Joseph (V.S.), die vierde werden. Het Russische paar Tatjana Zhuk en Alexander Gavrilov,, derde prijswin naars bij de Europese kampioenschappen in Grenoble eindigden nu door dit Cana dees-Amerikaans geweld op de vijfde plaats. Bijzonder goed was ook het rijden van Ronald Lee, lang en mager en zijn kleine zusje Cythia Kaufmann, die op echt Ame rikaanse wijze met tal van originele vond sten het publiek in verrukking brachten, maar toch door de juryleden zodanig wer den gehonoreerd dat zij op de achtste plaats belandden. „Vier aus, vier aus" klonk het in stac cato uit de monden van de duizenden Duitsers in het ijspaleis na de kür van het Oostduitse paar Wokoeck en Walther. Die vier betrof het Canadese jurylid me vrouw dr. Francis-Morrow. Met de cijfers 4.3 en 4.4 had zij in de ogen van de grote Duitse kolonie het paar veel te laag be oordeeld en na hetgeen zij Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler had aangedaan was hiermee de maat vol. De protesten tegen de blonde Canadese, in haar rode mantel een opvallende figuur, schenen geen einde te nemen. Tenslotte slaagde de speaker erin na enige vermaningen de Duit sers tot bedaren te brengen. Het had ech ter heel wat voeten in de aarde en toen zij bij de beoordeling van het volgende paar de Oostenrijkers Gerline Schönbauer en Wilhelm Bietak naar voren trad en wederom zoals vrijwel steeds met de laagste cijfers kwam barstte er weder om een gejoel los. Dit bleef zo, maar me vrouw Francis Morrow bleef even blond. Ook de experts langs de kant gaven aan het rijden van het Russische paar de voor keur. De Engelse mevrouw Pamela Davis, die als een van de beste juryleden ter we reld wordit aangezien, zei „Kilius en Baum ler reden iets te langzaam en zonder die energie en strijdlust die nodig is om een Olympische titel te veroveren. Zij reden teveel op zekerheid. De Russen waren be ter. De bekende Zwitserse trainer Armond Perren, onder wiens leiding Jeanette Alt- wegg wereld- en Olympisch kampioene werd vond dat de Russen juist op deze avond beter waren. Kilius en Baumler tip ten niet aan hun beste prestatie. Zij re den in Grenoble met meer zelfbewustzijn en vooral Marika was minder goed. Hans Jurgen Baumler daarentegen toonde zich vanavond de leider en steunde Marika als nooit tevoren. De officiële uitslag van het paarrijden luidt: 1. Ludmilla Belousova/Oleg Protopopov (Rusl.) plaatscijfer 13 104,4 pnt.; 2. Marika Kilius/Hans Jürgen Baumler (Did.) 15 - 103,6; 3. Debbie Wilkes/Guy Reveil (Cana da) 35,5 - 98,5; 4. Viviane en Ronald Joseph (V.S.) 35,5 - 98,2; 5. Tatjana Zhuk/Alexan- der Gavrilov (Rusland) 45 - 96,6; 6. Gerda Johner/Rudi Johner (Zwitserland) 56 - 95,4; 7. Judiane en Jerry Fotheringhill (VS) 69,5 - 94,7; 8. Cynthia en Ronald Kaufmann (VS) 74 - 92,8; 9. Agnesa Vla- chovska/Peter Bartosiewicz (Tsjechoslo wakije) 84 - 91,8; 10. Milada Kubikova- Jaroslav Votruba (Tsjechoslowakije) 97 - 88.9; 11. Brigitte Wokoeck/Heinz Ulrich Walther (Duitsland) 103,5 - 88,8; 12. Ger- linde Schoenbauer/Wilhelm Bietack (Oost.) 108 - 87,7; 13. Margit Senf/Peter Göbl (Duitsland) 113,5 - 87,9; 14. Faye Strutt/ Jim Waters (Canada) 122,5 - 85,3; 15. Inge borg Strell/Ferdinand Dedovich (Oosten rijk) 129 - 83,6; 16. Linda Ward/Neil Car penter (Canada) 128,5 - 84,2; 17. Monique Mathys/Yves Aellig (Zwitserland) 147,5 - 81,5. Geurtsen (links) in duel met een Belg.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17