van Spaanse leidde tot Ontdekking fotograaf verrassend nieuws AGE Perscommentaren over de stap van prinses Irene POULE, PELLI EN PINGO en Scheepsbotsing op de Schelde MET ULTRA-WASWERKING AEGAUT0MAT,C Stor en Fips in het land van Zjoezoe Prinses Irene rooms-katholiek Begrafenissen te kostbaar, zeggen predikanten Twee meisjes uit Velsen en Wijk aan Zee zijn terecht Twee jaar geëist tegen chauffeur Vrachtvliegtuig beschadigd Vier doden in het verkeer Wisselend weer DONDERDAG 30 JANUARI 1964 Haarlem Kort nieuws V el sen-lJ muiden Beverwijk wee r wee, we horen niniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiniiminnitiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii ,.s SS Se ss se es (Vervolg van pagina 1) Aan de vasthoudendheid van een Spaan- ge fotojournalist heeft het Nederlandse volk het te danken dat het overgaan naar de rooms-katholieke kerk van prinses Irene bekend is geworden. Gisteren omstreeks het middaguur maakte Jaime Penafiel in een Madrileense kerk de eerste foto van de knielende prinses. Uit de tegenstrijdige verklaringen door officiële instanties die daarop volgden was slechts op te maken dat het beslist niet de bedoeling is geweest het nieuws nu al openbaar te maken. De vertegenwoordiger van een Ameri kaans persbureau in Madrid, die onmiddel lijk ging informeren, kreeg van de Neder landse ambassade slechts te horen: .,Zij bezoekt bezienswaardigheden rond Ma drid". De hardnekkige geruchten uit Madrid gaven de chef van het Haagse bureau van United Press aanleiding bij de Rijksvoor lichtingsdienst te informeren of deze ge ruchten juist waren. Het antwoord was kortaf: „Meneer, wat is dat een vreselijke onzin". Op zijn verzoek dan op Soestdijk inlichtingen in te winnen was het commen taar: „Ons vorstenhuis is toch reformato risch, zoiets kan ik toch niet vragen!" En kele uren later waren geruchten officieel wereldnieuws. De Nederlandse ambassa deur in Madrid, jhr. mr. W. E. Panhuys, be- PERFECT L vestigde het nieuws pas gisteravond na een telefoongesprek met Den Haag. Prinses Irene, die in de ambtswoning van de am bassadeur logeert, was niet bereid commen taar te leveren. Een zegsman van de ambassade in Ma drid, die niet genoemd wilde worden, zei dat de prinses meermalen was gezien in katholieke kerken, waar zij verscheidene malen ter communie ging. Volgens hem heeft de vooraanstaande familie Ybarra uit Bilbao invloed op de prinses uitge oefend om tot het katholieke geloof over te gaan. De dochter van de familie Ybarra, Isabel, is een goede vriendin van de prinses. De Londense „Daily Mail" drukte van ochtend over de breedte van een halve pagina het portret van een wandelende prinses Irene af met daar tegenover haar afbeelding uit het door wijlen Max Nauta ontworpen gebrandschilderde raam van de Nederlandse kerk in de city van Lon den, algemeen beschouwd als de moeder kerk van het Nederlandse protestantisme. De kerk werd in de oorlog totaal ver woest, maar herbouwd. Een Nederlands opschrift in de buitenmuur van de kerk vermeldt dat prinses Irene in 1950 de eer ste steen voor de nieuwe kerk legde. De afbeelding in het monumentale raam, dat de bewogen geschiedenis van de Neder landse kerk in Londen symboliseert, toont de jonge prinses met een troffel in de hand als herinnering aan de steenlegging. De Nederlandse predikant in Londen, ds. Johan Tuininga, verklaarde: „Wij zijn een zeer verdraagzaam volk. Er zijn Neder landse rooms-katholieken die hier op zon dag na de vroegmis de dienst bijwonen" Prinses Irene's overgang tot het rooms- katholisisme heeft ook de belangrijke Ne derlandse protestantse gemeenschap in Londen zeer verrast. Tussen de prinses die in 1940 in Buckingham Palace in te genwoordigheid van koning George VI door wijlen ds. Van Dorp werd gedoopt en de Nederlands Hervormde Kerk in Lon den bestond jarenlang een intieme band. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Gijsbrecht van Aemstel" van J. van den Vondel. Regie: Han Bentz van den Berg. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De ridder van het vervloekte kasteel", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De man die doorvocht", 18 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „Alarm voor «quadron 904", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De vogels", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vijf mijl voor middernacht", 18 j. Roxy, 14 30, 19 en 21.15 u.: „Maciste vecht tegen de sjeik", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De verge ten medeminnaar", 14 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De zwarte ridder van Cornwall", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit cfe Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van kleine schilderijen van George Rueter. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 1 februari. Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur Dagelijks grammofoonplaten concert van 21-22 uur: Beethoven. Vishal (Grote Markt). Van vrijdag af tentoonstelling „Hedendaagse Engelse ty pografie en boeken". Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u, Woonhuis Van Looy (Ingang KL Hout weg 103)Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 u. en de eerste zondag van de maand van 1315 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest' dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam' vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Annelies Bouma, Cees van Ooyen e' Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-23.15 uur. Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 januari). DONDERDAG 30 JANUARI City, 20 u.: „De vruchten zijn rijp". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Toneelclub „Tavido" speelt „De meid". Raadhuis Heemskerk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 31 JANUARI City, 20 u.: „Jerry, de schrik van het bataljon". Stadsschouwburg, 20 u.: „De worger van Blackmoor". Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Afscheid mejuffrouw J. Winter. Expositiezaal, Heidestraat, 20 u.: Ed Win- gen opent schilderijententoonstelling van Felison". Gymnasium „Paulinum", Driehuis, 20 u.: Jaarvergadering en filmavond Oranjever eniging „Driehuis". Jozefhuls, Velsen-Noord, 20 u.: Feeste lijke jaarvergadering Oranjevereniging .Velsen-Noord". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Toneelclub „Tavido" speelt „De meid". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. Geschorst. Bij koninklijk besluit zijn op voorstel van de minister van Binnen landse Zaken de besluiten van de ge meenteraden van Opsterland en Utinger- adeel, om over te gaan tot bezoldiging van het gemeentepersoneel conform die van een gemeente der eerste klasse, ge schorst tot 1 januari 1965 om te onder zoeken of deze besluiten al dan niet in strijd zijn met de wet of met het alge meen belang. De predikanten in de ring Oosterwolde van de Nederlandse hervormde kerk heb ben tot hun gemeenteleden een „oproep tot bezinning" gericht. Zij zeggen daarin er verontrust over te zijn dat velen bij de dood van een familielid onverantwoord hoge financiële verplichtingen op zich ne men door te dure doodkisten en te kost bare grafstenen te bestellen. Men laat zich, zo constateren de predi kanten, daartoe vaak verleiden omdat men niet voor anderen wil onderdoen en omdat men meent dat het zo hoort. La ter blijkt nog al eens dat men zodoende schulden maakt, die nooit kunnen worden afbetaald. Niet alleen de leveranciers klagen daar over maar ook de kerkvoogden, omdat het onderhoud van dergelijke te luxueuze graf tekens, soms zelfs grafkelders, niet kan worden betaald. De oproep wordt beslo ten met de volgende vijf raadgevingen: Bestel een goede, eenvoudige kist. Laat geen grafkelder aanbrengen, tenzij er een dwingende reden voor is. Houdt de grafsteen sober. Laat u in uw droefheid geen onnodige bijkomstigheden opdringen, die met uw droefheid en verlies tenslotte niets te ma ken hebben. Houdt alle gevoelens van ijdelheid en opbieden tegen anderen ver van de nage dachtenis van uw doden. Boerderij door brand verwoest. De hoeve „Scherlingsheerd" in Garrelsweer in de gemeente Loppersum is gisteravond door brand verwoest. De gehele veestapel, waaronder 21 stuks rundvee, is in de vlammen omgekomen Ook alle landbouw werktuigen en het opgeslagen graan en hooi werden een prooi der vlammen. Het woonhuis bleef behouden. DONDERDAG 30 JANUARI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar". VRIJDAG 31 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vijf gevonnisten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: .Wedren met de ooievaar". W.B. Theater, 20 u.: „De butler des doods". TOASTER f69.50 De grote Nederlandse bladen menen al le, dat men de keus van prinses Irene moet respecteren. Maar er is toch ook wel sprake van teleurstelling over het ge brek aan voorlichting. HET PAROOL acht het beschamend dat het Nederlandse volk op deze wijze op de hoogte moest komen. „Naar ons ge voel is de keuze van de prinses behalve een volstrekt persoonlijke zaak óók iets, dat het Nederlandse volk aangaat en waarvan het derhalve had mogen weten en de motieven had mogen kennen. Het ge tuigt van gebrek aan respectvolle verbon denheid dat het Nederlandse volk niet waardig werd gekeurd op de hoogte te worden gesteld. Nu maakt de prinses bij na een „betrapte" indruk. Er komt iets „aan het licht" dat klaarblijkelijk verzwe gen moest worden. Het respect voor haar keuze wordt er niet minder om. Respect voor de wijze waarop de zaak werd ge hanteerd ontbreekt totaal". HET VRIJE VOLK: „De vraag die bij ons rijst is waarom nu pas aan deze stap ruchtbaarheid is gegeven. Toen prin ses Irene belijdenis des geloofs deed in Lausanne is generlei geheimzinnigheid be tracht. Waarom is haar opname in de rooms-katholieke kerk geheim gebleven tot op dit moment? Toen de prinses een maal tot een besluit was gekomen was toch de tijd van innerlijk beraad en overwe ging voorbij? Nu is er een sfeer van geheimzinnigheid ontstaan om een zaak die toch het volle daglicht best kan velen". •ja y| WATERDICHTE T* V BADKAMERKACHEL f43.50 HET ALGEMEEN DAGBLAD meent, dat het een volstrekt persoonlijke aange legenheid is als prinses Irene van re ligie wenst te veranderen. Maar men be treurt de geheimzinnigheid. „Wij kun nen het ons noch van het koninklijk huis, noch van zijn raadgevers, noch van kardinaal Alfrink die de prinses in de r.k. kerk heeft opgenomen begrijpen dat er klemmende redenen aanwezig werden ge acht om de stap van de prinses geheim te houden. Het is nu „uitgelekt". Het woord is weinig fraai, maar geen ander woord geeft de feitelijke toedracht juis ter weer." DE TELEGRAAF merkt op dat het of ficiële communiqué vermeldt dat prinses Irene na lang en rijp beraad en uit over tuiging haar besluit heeft genomen. „Aan geen enkel woord van dit communiqué be hoeft te worden getwijfeld. Niettemin zal het interessant zijn te weten hoe deze overtuiging is gegroeid. Het is denkbaar dat dit groeiproces mede is ontstaan in gedachtenwisselingen met iemand van het rooms-katholieke geloof, die haar zeer na is komen te staan." Het blad vindt het niet verstandig dat men de keuze van de prinses zo lang geheim heeft gehou den. DE VOLKSKRANT schrijft: „Enige wre vel is merkbaar over de late publicatie. Bedenkt men echter hoe delicaat een der gelijk proces is, vooral in de eigen fami liekring, dan kan men de geheimhouding respecteren tijdens het leven en kort na het overlijden van prinses Wilhelmina. Dat pas na het opduiken van geruchten in de buitenlandse pers tot bevestiging werd overgegaan blijft betreurenswaardig." Het blad hoopt, dat er geen vergelijkin gen meer zullen worden getrokken met de strijd van Willem de Zwijger tegen de katholieke Philips de Tweede van Spanje. „Dat mag niet meer gebeuren in onze tijd. Protestanten en katholieken zijn meer dan ooit geneigd tot respect voor elkaar en tot erkenning van eikaars oprechtheid De keuze van de prinses is bovendien een nieuw blijk van gelovig denken in haar koninklijk milieu en ook dat constateert iedere christen met vreugde." 82-83. Stor en Fips keken lachend naar de drukte op het eiland. Kijk eens.die schrikken zich een hoedje! zei Stor. Zij vinden ons vuurwerk helemaal niet leuk! lachte Fips. De krauwauws renden gillend in 't rond, want die harde knallen uit de lucht had den hen danig verschrikt. Nu probeerden ze zich te verstoppen ach ter de bomen. ■JA, 6N H68 JU WAT 66ANT WOORD"? IK DACHT DAT HST DÉ eCHOWAS! K WAS DOS -JOUW eCHO H68JI4 DAAR 80V6M STAAN RO6P6N ECHO-86R6 TOCH MAAR AU66N Okize 6166N 6RAP -I6S-6N Die K6N- Niew we Ai/! ZUU.6N we OM H006 KLIMMEN^ In de afgelopen nacht zijn op de Schel de, bij boei 92 ter hoogte van Liefkens- hoek, het 6.815 ton metende Indonesische schip Hadji Agus Salim en het Westduitse schip Moselstein (6.968 ton) met elkaar in aanvaring gekomen. Het scheepvaartver keer werd tijdelijk stil gelegd. Beide sche pen liepen schade boven de waterlijn op De Moselstein, eigendom van de Roland Rederei in Bremen zette de reis naar Rot terdam voort, doch de Hadji Agus Salim, van de Djakarta Lloyd in Djakarta ging voor anker. De zeventienjarige Annette Muis uit Wijk aan Zee en haar zestienjarige vrien din Ina Harmeier uit Velsen-noord zijn woensdagavond in de ouderlijke woning teruggekeerd nadat zij sinds 3 januari daaruit spoorloos waren verdwenen. De politie in Velsen en Beverwijk hadden vo rige week namens de ouders hun opsporing gevraagd. De twee meisjes zijn woensdagmorgen bij een tante van Ina Harmeier in Rotter dam aangekomen. Zij hadden verteld van Parijs af te hebben gelift. Beide meisjes maakten een zeer vermoede indruk. De ouders van de jongedames werden terstond op de hoogte gesteld en gister avond zijn de verloren dochters per auto thuis gebracht. Ina Harmeier vertelde dat zij zich in Parijs bij het Nederlands consulaat had vervoegd omdat zij geen geld had om een medische behandeling te betalen die zij in een ziekenhuis had ondergaan wegens een hardnekkige neusbloeding. Het consu laat bleek onkundig te zijn van het ver zoek tot opsporing dat door de politie in binnen- en buitenland was verspreid. De procureur-generaal bij het gerechts hof in Den Haag, mr. J. Zaayer, heeft te gen een 25-jarige chauffeur uit Schiplui den twee jaar gevangenisstraf geëist met bevel tot gevangenneming bij de uitspraak en intrekking van het rijbewijs voor vijf jaar. Op 2 juni wilde de bemanning van een politiejeep in Rijswijk verdachte aanhou den. Deze bracht toen door krachtig te remmen de politiemannen in gevaar. Toen drie dagen later de bemanning van een politiejeep, eveneens in Rijswijk, ver dachte in een vrachtauto zag rijden, zet ten de agenten opnieuw een achtervolging in. Het werd een wilde rit door Voor burg en Rijswijk, waarna de tocht ver der ging over de rijksweg naar Utrecht. Telkens wanneer de politiemannen de vrachtauto wilden passeren week de be stuurder plotseling uit om dit te verhin deren. Omdat zich een lange file auto's vormde, gaf de politie de achtervolging tenslotte op. Later echter werd de man gearresteerd. Een DC 7 F-vrachtvliegtuig van de KLM de PH-DSE, is gisterochtend op het vlieg veld Gande.: van New Foundland vlak na de landing bij het uittaxiën door een hevi ge windstoot van de landingsbaan afge raakt, waarbij van een der vleugels de uitgestoten vleugelklappen werden bescha digd. Van de uit vijftien ton broedeieren be staande lading liep er volgens de KLM- persdienst geen enkele ook maar een barst op. Zij waren bestemd voor Duitsland en zullen morgen met een ander vliegtuig verder worden gevlogen. De DC 7, die op weg was van New York naar Amsterdam, landde in stormachtig weer. Het toestel zal ter plaatse worden gerepareerd. Hoogleraar. Aan de universiteit van Amsterdam is dr. J. Koning te Den Haag benoemd tot gewoon hoogleraar in de pedagogiek en didactiek van het voort gezet onderwijs. Het betreft hier een nieuwe leerstoel in de subfaculteit der opvoedkunde. Prof. Koning studeerde te Utrecht. In 1932 werd hij leraar aan het chr. lyceum te Dordrecht en in 1950 rector van het Haagse Montessori-lyceum. In 1962 werd hij wetenschappelijk hoofd ambtenaar A aan het pedagogisch-didac- tisch instituut der universiteit van Am sterdam. Dodelijk ongeluk. De 28-jarige eerste stuurman J. H. H. R. Schouten is aan boord van zijn schip, de kustvaarder „Nassau- haven", dat in Rotterdam ligt, bij het los sen van de lading getroffen door een baal hennep van 100 kilogram, die uit de hijs- strop viel. Tijdens zijn overbrenging naar een ziekenhuis is hij overleden. In huwelijksnacht. De rechtbank in Almelo heeft een 22-jarige stukadoor en een 28-jarige rijschoolhouder, beiden uit Oldenzaal, veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. In de nacht van 25 op 26 september drongen zij in Weerselo de slaapkamer van een die dag gehuwd echt paar binnen. Onder bedreiging met een pistool en een broodmes maakten zij zich meester van het geld van het jonge paar: 834,50. Winkeliers in beroep. Twee winke liers van de inmiddels volledig gesloopte Vijzelflat in Amsterdam hebben beroep aangetekend tegen het rechtbankvonnis waarbij de gemeente Amsterdam niet aan sprakelijk wordt gesteld voor de schade die de winkeliers hebben geleden. Inmid dels hebben de twee winkeliers van de eigenares van het gesloopte pand, de n.v. Amstelstein elk een schadevergoeding van 50.000 aanvaard. —Brandweer. Tijdens een periodieke bijeenkomst van de Noordlimburgse brand weercommandanten heeft men besloten stappen te ondernemen om te komen tot een uniform telefoonnummer voor de brandweer. Eerste kasrad(js. Tuinder W. Valk uit Dubbeldam heeft op de Zwijndrechtse vei ling de eerste rode radijs uit de kassen aangeboden een partij van 150 bossen. Nog niet eerder werd radijs zo vroeg in het jaar aangevoerd. Te Hulshorst (gem. Ermelo) bij Nun- speet is een auto-ongeluk gebeurd, dat aan drie personen het leven heeft gekost en waarbij drie personen zwaar werden ge wond. De 31-jarige heer G. J. Fijn uit Wezep, zijn 63-jarige schoonmoeder en zijn schoonzuster verloren het leven. De auto van de heer Fijn botste op de Oude Zuiderzeestraatweg tussen Nunspeet en Hulshorst tegen een trailer. De chauf feur van de trailer was bezig deze van een inrit op de straatweg te manoeuvre ren. In de Wikkelaan te Bergen op Zoom is het tweejarige zoontje van de familie Ker- busch door een motorcarrier van een melk bezorger overreden. De kleine was ver moedelijk onder de carrier gekropen, toen deze in de straat stil stond. Het K.N.M.I. deelt mee: Een westelijke luchtstroming, die vooral in de hogere luchtlagen goed is ontwik keld, komt voor boven de oceaan en West- Europa. In deze stroming bewegen storin gen en zwakke ruggen van hoge luchtdruk van west naar oost. Het weer in West- Europa krijgt daardoor een wisselend ka rakter, waarbij de temperatuur over het algemeen wat boven normaal is. Vandaag werd het weer tijdelijk beinvloed door het frontensysteem van een depressie, waar van het centrum voor de Noorse kust ligt. Na de frontpassage wordt drogere lucht aangevoerd, waarin opklaringen voorkomen en ook enkele buien. Het is mogelijk dat een volgende storing het weer in Nederland vóór morgenavond gaat beïnvloeden. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg motregen motregen motregen regen motregen motregen motregen motregen Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen regen Aberdeen regenbui Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs CUD ■3 O S'C zw zw zzw zw zzw zzw zzw zzw zzw regen geheel bew. zw geheel bew. w.stil zw w zw zw zzw Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon regen motregen motregen geheel bew. zw geheel bew. zw geheel bew. zw geheel bew. nw onbewolkt nnw geheel bew. zw geheel bew. zw onbewolkt zzw mist zo geheel bew. no onbewolkt w.stil geheel bew. w.stil onbewolkt w.stil geheel bew. wzw motregen ono zwaar bew. ono zwaar bew. w.stil licht bew. w.stil onbewolkt n 7 7 5 4 7 3 7 5 0 2 6 2 11 9 8 5 2 7 10 6 12 3 2 2 3 3 5 —3 1 2 11 13 10 14 15 0. 4 4 4 3 2 2 2 1 0 2 3 1 2 7 4 2 —1 4 5 2 4 —1 1 -9 —5 —4 —4 —8 -12 —4 2 0 0 8 Vrijdag 31 januari Zon op 8.23 uur onder 17.24 uur. Maan op 20.32 uur, onder 9.59 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 31 januari Hoog water 5.25 uur en 17.39 uur. Laag water 1.06 uur en 13.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2