Real Madrid won zonder al te veel moeite van Milaan in Europese bekertoernooi Kamermeerderheid blijkt voor nieuwe Drankwet Ook Amerikaanse troepen naar het eiland Cyprus Boeiend en fraai duel tussen HVS en team van Concordia Vrouw verbrand in Rotterdam Russen schoten vliegtuig neer Amerikaanse superraket cirkelt nu om de aarde 8 Ook Haarlem en Velsen krijgen wedstrijd in UEFA jeugdstrijd Alphenaar VERKOUDHEID? Bezwaren tegen de afschaffing van het maximumstelsel Turken blijven aan conferentietafel Nederland heeft een nieuwe kanselarij in Washington Jongetje gestikt Mislukt gesprek over Panamakanaal Wellicht volgende week Kamerdebat Haarlemmers naar de tweede plaats Eind maart begint halve competitie Voorloper voor reis naar de maan DONDERDAG 30 JANUARI 1964 4 OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44 -48 Telefoon 13609 BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN KRUISWEG 47-49 HAARLEM Lonen en prijzen hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS Hij wees erop dat het maximumstelsel tot nu toe goed heeft gewerkt en pleitte voor een stelsel waarbij de vergunning aan het bedrijf gebonden is en overgeschreven kan worden. Zijn fractiegenoot m rVan Gelder bleek van mening, dat een streng vasthouden aan het maximumstelsel blijk geeft van een bijzondere krampach tigheid- Hij meende dat de overheid bij afschaffing van dit stelsel het zwaartepunt moet laten vallen op sociaal-hygiënische eisen. De meeste steun vond het ontwerp bij de fractie van de K.V.P. Haar woordvoer der, dr. Van den Heuvel, sprak zijn waardering uit en toonde zich ver heugd dat de minister met de oude be ginselen wil breken. Hij meende dat het maximumstelsel een behoorlijke bedrijfs uitoefening dreigt te verstoren. Het past niet meer in de huidige economische ver houdingen, zei hij. Dat het ontwerp zal leiden tot een onaanvaardbare uitbreiding van het aantal verkooppunten bestreed hij. Instemming was ook te beluisteren bij de twee liberale woordvoerders, mej. mr. Ten Broecke Hoekstra en mr. Portheine. Mejuffrouw Ten Broecke Hoekstra meende dat het met de uitbreiding van het aantal verkooppunten wel zou meeval len. MrPortheine deed bij de mi nister een goed woord voor het voortbe staan van de vele kleine buurtcafé's in de NSU-PRINj Fa. E. de Graaft stad en op het platteland, die bij strenge eisen inzake vakbekwaamheid en inrich ting gevaar lopen. Het karakter van het karakteristieke kleine gezellige bedrijfje, dat in een buurt een belangrijke functie verricht, moet behouden blijven, zo meen de hij. Hij drong er opaan de vestigings eisen aan te passen aan de verschillende soorten bedrijven in de horeca-sector en pleitte met kracht voor de mogelijkheid tot voortzetting van de reeds bestaande bedrijven. De woordvoerders van de kleine frac ties hadden veel bezwaren. Namens de P.S.P. dronig de heer Burggraaf aan op handhaving van het maximumstelsel. De heer Jongeling (G.P.V.) zei, dat men nu bezig is van het honger-alcoholis- me over te stappen naar het welvaarts- alcoholisme. De heer Ha r m s e n van de Boerenpartij vreesde dat de nieuwe rege ling zou leiden tot een verdringing van de slijterijen door het grootwinkelbedrijf. D s A b m a van de S.G.P. tenslotte zei, dat men de „drankzonde" moet beperken. Minister Veldkamp en de staatssecreta rissen Bartels en De Meyer van Sociale Zaken, alsmede staatssecretaris Bakker van Economische Zaken, zullen volgende week woensdag antwoorden. Op 13 februa ri hoopt de Kamer de behandeling van het ontwerp-Drankwet te voltooien. (Van onze parlementaire redacteur De meerderheid van de Tweede Ka mer staat achter de nieuwe Drankwet, maar wil wel een reeks kleine verande ringen. Dat is gisteren bij het eerste debat over het ontwerp-Drank- en Ho- recawet gebleken. Bij de liberalen en de katholieken bleek de meeste instemming met het voorstel van minister Veldkamp te bestaan. De C.H.U.-fractie is verdeeld en de Anti-Revolutionairen hebben wel bedenkingen, maar zullen waarschijnlijk niet tegenstemmen. Grote tegenstand ontmoet het voorstel bij de socialisten en een deel van de C.H.U.. alsmede bij de P.S.P. en de Boerenpartij. De socialisten lieten gisteren overigens geen duidelijk „neen" tegen het wetsont werp horen. Hun woordvoerder, m r D a a m svroeg aan minister Veldkamp het ontwerp nog eens in nadere overwe ging te nemen. Zou hij daartoe niet be reid zijn, dan zou zijn fractie, zo beloofde hij, proberen de Kamer te bewegen tot een aantal zo ingrijpend mogelijke veranderin gen. De socialistische critiek richtte zich vooral tegen de afschaffing van het maxi mumstelsel. „De regering heeft een streep door het maximumstelsel gehaald zonder voldoende aanleiding en nadere argumen tatie," zei mr. Daams. Het bezwaar dat de regering heeft tegen de manipulaties met gepachte drankvergunningen noemde hij roerend. „Bij beursspeculaties heeft de re gering van deze zorg niet zoveel last." Prof. Versteeg (A.R.) vroeg zich af of ons volk de grotere vrijheid, die het gevolg is van opheffing van het maximum stelsel, kan verdragen. Hij pleitte voor een minder abrupte overgang van het maxi mumstelsel naar dat van vrije vergunnin gen en vroeg de minister zich te beraden op een maximumstelstel met veel uitzon deringen voor bedrijven in toeristengebie den en nieuwe woonwijken. Prof. Versteeg diende twee amendementen in, die beogen de verkoop van sterk-alcoholische dranken aan personen beneden 18 jaar en de ver strekking van alcoholische dranken in va- kantiebestedingsbedrijven, zoals kampeer- centra, te verbieden. Een deel van de C H.U.-fractie acht het ontwerp moeilijk aanvaardbaar, zo bleek uit het betoog van de heer S c h o It e n De staatssecretaris van Buitenlandse Za ken, mr. L. de Block, heeft woensdag in Washington de nieuwe kanselarij van de Nederlandse ambassade officieel geopend. De 350.000 bakstenen waaruit het gebouw is opgetrokken, zijn per schip uit Neder land naar Amerika overgebracht. De tota le kosten van de kanselarij bedragen 8,5 miljoen gulden. De staatssecretaris zei in zijn openings rede dat het grote gebouw een middel is tot bevordering van het contact en onder ling begrip tussen Nederland en de Ver enigde Staten. Sedert de tweede wereld oorlog is de diplomatieke missie in Wash ington één van de belangrijkste van Ne derland. Dat zal ook zo blijven. De Ver enigde Staten waarborgen vrede en vei ligheid en de idealen waaraan Neder land eeuwenlang gehecht is. Sprekend over de vooruitzichten op een Atlantisch deelgenootschap en over de hui dige stand van de ontwikkeling in de be trekkingen tussen West-Europa en Noord- Amerika, zei mr. De Block dat Nederland er tegen is Europa in nieuwe vakjes te verdelen, zoals Nederland ook autoritaire methoden en terzijdestelling van normale democratische gebruiken en het normale democratische toezicht verwerpt. Neder land wil een waarlijk verenigd Europa aan de ene zijde van de Atlantische Oceaan, dat een krachtig deelgenoot is van de vrien den aan de andere zijde bij de verdedi ging van vrede, vrijheid en veiligheid en de strijd tegen gebrek en armoede. Het gebouw is een ontwerp van archi tect ir. P. H. Tauber uit Alkmaar. Twee Amerikaanse architecten, Robert Deigert en David Yerkes, hebben medewerking verleend. De bouw is uitgevoerd door een Nederlands en een Amerikaans aanne mersbedrijf. De kanselarij heeft tachtig kantoorruim ten, een ontvangsthal, een gehoorzaal, een kantine, een vergaderzaal, een bibliotheek en enige speciale vertrekken. CAPE KENNEDY (AP en Reuter). - De Saturnus-I, een superraket van 510 ton is woensdagmiddag op Cape Kennedy de ruimte ingeschoten. Een grote kunstmaan van ruim zeventien ton is door deze raket in een baan om de aarde gebracht. De grootste satelliet die de Sovjet-Unie met succes heeft ge lanceerd, woog ongeveer zeseneenhalve ton. Vijf van de acht filmcamera's die door de raket zijn afgeworpen, zijn uit de At lantische Oceaan opgevist. President Johnson heeft de lancering via de televisie gevolgd. Hij noemde haar „een grote stap vooruit in de korte ge- ■chiedenis van de ruimtevaart". Om vijf voor half zes Nederlandse tijd verhief het enorme gevaarte meer dan 75 meter hoog zich langzaam in de lucht, angstwekkend langzaam, wolken vuur spuwend. Binnen enkele minuten verdween de ra- WASHINGTON Ofschoon op dit ogen blik nog geen beslissing is genomen over eventuele Amerikaanse medewerking aan het zenden van gemeenschappelijke orde troepen naar Cyprus, geven hoogstgeplaat- ste zegslieden op het Amerikaanse depar tement van Buitenlandse Zaken toe, dat de Verenigde Staten zeer bezorgd zijn over de ontwikkeling op Cyprus met het oog op het gevaar van een militaire con frontatie tussen de twee NAVO-bondgeno- ten Turkije en Griekenland. In Washington verkeert men nog in on zekerheid of de beide landen een neutrale ordemacht zullen aannemen. Aangezien de hernieuwde onlusten op het eiland volgens V De in Rotterdam alleen wonende zestig jarige vrouw A. J. Hartog-Putters is woens dagmorgen overdekt met brandwonden door buren in haar woning aangetroffen. Zij is in het Zuiderziekenhuis overleden. Het onderzoek van de politie heeft uit gewezen dat de vrouw zich in de woon kamer voor de brandende haard wilde wassen. Zij is daarbij te dicht bij het vuur gekomen, zodat haar kleren in brand raakten. Zij slaagde er niet in het vuur te doven en kroop als een fakkel bran dend naar de keuken. Hier zakte zij in elkaar. Pas een uur later roken buren brandlucht. Zij drongen de woning van de vrouw binnen en vonden haar overdekt met brandwonden. Haar kleding was to taal verbrand. Woensdagavond is de driejarige Roelof Ilmer in de Utrechtsestraat in Rotterdam in zijn bedje gestikt. Het kind was met een tuigje in zijn bedje vastgemaakt. Ver moedelijk heeft hec zich in zijn slaap om gedraaid, waardoor een der riempjes met noodlottige kracht op de hals drukte. ket in het wolkendek, maar miljoenen te levisiekijkers zagen haar even later weer terug via een reusachtige telescoopcame ra. Zij konden de eerste trap twee minu ten na de lancering zien loslaten, waar na de zes motoren van de tweede trap in actie kwamen. Dit was de meest kritie ke fase. De raket had toen een snelheid van 9600 kilometer per uur en bevond zich op een hoogte van tachtig kilometer. De ontwerper van de Saturnus-1 is dr. Wernher von Braun. Zij had zand in als ballast. Zij draait in 94,8 minuten om de aarde op een afstand die varieert van 270 tot 780 kilometer. De lancering is meer dan een uur uit gesteld door radiostoringen die invloed had den op de volgradar en op de radiofre quentie waarop de veiligheidsofficier een signaal zou moeten zenden om de raket te vernietigen, als zij van zijn koers zou af wijken. De satelliet is weinig meer dan een massa metaal en zand met een radioba ken. Er is geen wetenschappelijke waar de aan de reuzensateliet verbonden. de Amerikaanse woordvoerders een gewa pend ingrijpen van Turkije en Griekenland bijna zeker onvermijdelijk maken, geeft men te kennen dat de Verenigde Staten hoogstwaarschijnlijk een bijdrage zullen geven aan een strijdmacht, die op Cyprus voor wat afkoeling kan zorgen. Diploma tieke waarnemers in de Amerikaanse hoofdstad zien hierin ook nut omdat daar door wordt vermeden dat Groot-Brittannië, als vroegere koloniale overheerser op Cy prus, alleen zou moeten ingrijpen. LONDEN (Reuter-AFP) Turkije zal zijn dreigement om de Londense conferen tie over Cyprus niet langer bij te wonen niet uitvoeren. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Feridun Erkin, heeft in Londen meegedeeld dat de Verenigde Staten ermee hebben ingestemd de kwes- tie-Cyprus te helpen regelen door deelne ming aan een internationale troepenmacht voor het eiland. „Dit is een gunstige ont wikkeling", aldus de Turkse minister. Op vragen over de vooruitzichten voor de conferentie, antwoordde Erkin: „Ik trek me niet terug. Wij gaan aan de slag". Hij deelde verder mee dat zijn re gering instemt met het zenden van een internationale troepenmacht naar Cyprus, maar onder „bepaalde voorwaarden". Hij weidde hierover niet uit. De crisissfeer in Londen is enigszins ge weken. NICOSIA (Cyprus, AP) In tegenstel ling tot de Turkse Cyprioten willen de Griekse Cyprioten dat de internationalisa tie van de crisis op hun eiland plaats heeft onder de supervisie van de Verenig de Naties. De Turkse Cyprioten beweren dat zulk een regeling ertoe zou kunnen leiden om de Turkse minderheid op het eiland van zijn rechten te beroven en zou kunnen leiden tot de ENOSSIS de ver eniging van Cyprus met Griekenland. Duizenden Grieks Cyprische ex-militai ren hebben gisteren op een massabijeen komst in Nicosia hun diensten aangeboden aan de regering van Cyprus om het eiland te verdedigen tegen inmenging van buiten af. Verscheidene malen werden sprekers overstemd door uitroepen zoals „Weg met de NAVO", „geef ons wa pens" en „Cyprus moet vrij". WASHINGTON (AFP en Reuter) —Pa nama en de Verenigde Staten hebben geen overeenstemming bereikt over het geschil over de zone van het Panama-kanaal. De besprekingen zijn afgebroken. Miguel Moreno, ambassadeur van Pana ma bij de organisatie van Amerikaanse Staten, heeft gevraagd om een spoedver gadering van de ministers van Buitenland se Zaken van die organisatie. President Johnson heeft woensdag een bespreking met leiders van het Amerikaan se Congres gehad over de crisis in Pana ma. De regering is bereid de Tweede Ka mer mededelingen te doen over de situatie op het gebied van lonen en prijzen, zo deelde de Kamervoorzitter mr. Van Thiel, gistermiddag in antwoord op een vraag van de P.v.d.A.-fractievoorzitter, dr. Von deling, mee. De regering wil echter eerst het overleg met de Stichting van de Ar beid afsluiten. Omdat dit waarschijnlijk vrijdag zal geschieden, zal dus op z'n vroegst in de loop van de volgende week een Kamerdebat over lonen en prijzen ge houden kunnen worden. In een boeiend, spannend en fraai duel, onder sublieme leiding van de hoofdste delijke arbiter Janowitch, hebben HVS en het Rotterdamse Concordia gisteravond in het Krelagehuis met volledige inzet om de tweede plaats in de volleybal-hoofdklasse gestreden. Hoofdklasse-volleybal, zoals gisteren door beide titelkandidaten gepre senteerd, is het aankijken ten volle waard en na een dieptepunt neemt de publieke belangstelling voor het „top-volleybal" weer aanmerkelijk toe. Na 63 minuten speeltijd en een enerverend slot in de vier de set, waarbij de score na vele service wisselingen via 10-10, 10-12, 11-12, 12-12, 13-12, 13-13 en 14-13. langzaam omhoog kroop, konden de HVS'ers glunderend hun sterke tegenstanders groeten. In vier sets was Concordia geveld en door de HVS'ers verdrongen van de tweede plaats. Het deponeren van de bal achter het blok bleek voor beide ploegen aanvanke lijk een vruchtbare taktiek. Maar op 10-10 in de eerste set, koos HVS voor een harde en geforceerde aanval, waarvoor de iets sterkere Rotterdamse defensie moest bui gen: 15-11. Het onvoldoende verwerken van services en smashes van de Rotterdam mers, ontnam de gastheren in de tweede set alle stootkracht. Met twee time-outs trachtte HVS het initiatief weer te her nemen maar dit lukte niet. Na 4-7, 4-9, 7-9, 7-12 en 7-14 brachten de gasten met 15-9 alle spanning terug. Een geschrok ken HVS pakte de zaken in de derde set energieker aan. Het dekken van het blok kreeg meer aandacht en snel liep men uit tot 10-6, om op 15-9 te eindigen. In de vierde set hadden de HVS'ers bij na de set verspeeld door een te grote lief de voor plaatsballen, die toen gemakkelijk door de gasten op de aanvalslijn werden opgevangen en HVS na 7-7 op een 10-7 achterstand kwamen te staan. HVS stapte echter tijdig over op een gevarieerde aan val, sloot het veld af met degelijke bloks, soms met drie man en won tenslotte na het reeds vermelde enerverende slot met 15-13. Hans Wetterhahn, tegenwoordig onder wijzer' in West-Friesland, vonden we de beste Haarlemmer Zijn harde service en smashes leverden veel punten op. Ook Beers en Van Klaveren traden op de voor grond, Draijer springt nog niet uit, Out had wat zwakke momenten en Noort maakt een aantal fouten. Stand aan de kop nu: Voorburg 13-22, HVS 14-22, Con cordia 15-22 en Orawi 13-20. We vonden het weinig elegant dat in het slechte hoofdklasse-treffen tussen de teams van dié Raeckse en het hoofdstede lijke Reva, tien dames in hun trainings broek speelden. De temperatuur in het Woensdagmiddag omstreeks vijf uur is deze auto tijdens een inhaal manoeuvre op de rijksweg van Den Haag naar Amsterdam ter hoogte van de afrit naar Haarlem onder Lisse verongelukt. De drie inzitten den moesten ernstig gewond naar een ziekenhuis worden gebracht. Van de auto, die na over de kop ge slagen te zijn tegen een boom sloeg, bleef weinig over. Real Madrid heeft woensdagavond in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen met 4-1 van beker houder Milaan gewonnen. Bij de rust stonden de Spanjaarden al met 2-0 voor. De vijfvoudige houder van de Europese beker heeft in 't eigen Barnabeu-stadion in Madrid niet veel moeite gehad met Mi laan. De Spanjaarden raakten voor rust rechtsbinnen Felix Ruiz kwijt door een blessure en moesten de rest van de wed strijd dus met tien man spelen. Real Madrid ging direct fel van start en doelman Barluzzi van Milaan moest al direct enkele fraaie reddingen ver richten bij harde schoten van Puskas, Di Stefano en Gento. De Italianen trachtten wel het spel over te nemen, maar verder dan enkele ongevaarlijke uitvallen van Ri vera en Mora kwamen zij niet. In de 18de minuut kwam Real Madrid aan zijn eerste doelpunt toen rechtsbuiten Amancio een vrije schop van Di Stefano feilloos afrondde (1-0). Milaan kreeg vlak Krelagehuis gaf hiertoe geen aanleiding. De afdelingsscheidsrechters zouden het eenvoudig niet goedkeuren. Dan moet men het toch niet in de hoogste klasse tole reren. De die Raeckse-dames hebben hun wed strijd en een aanwezige kans op een zege verknoeid in de tweede set. Toen liet men in luttele minuten 'n 13-3 voorsprong glip pen. Mej. Harkamp serveerde van 3-13 naar 14-13 en sloeg toen pas haar serve over de achterlijn. Die Raeckse, dat de eerste set na een tei laat door mevr. Dijk man ingezet herstel met 15-9 verloor, ver speelde de tweede set met 15-13. Winst ver kregen de roodwitten in de derde set (15-11), maar in de vierde speelden het opvangen van de services de Haarlemse dames weer parten en verloren zij de set met 15-10. Noch het spel van Reva, noch het spel van die Raeckse had enige in houd en iets te maken met hoofdklasse- volleybal. Voor de overgangsklasse-competitie ver loor HVS 2 van het Beverwijkse Tyfoon. De gasten trainen veel om de plaats in de overgangsklasse te behouden en speel den bijzonder fel. De HVS'ers „ontwaak ten" pas in de derde set na 15-3 en 15-6, toen liep men een grote achterstand in tot 16-16, maar kwam net iets te kort om de enthousiaste gasten van een overwinning af te houden. De heren van die Raeckse distancieer- den zich met een zege op het Helderse HCSC verder van de laatste plaats. Kans loos klopte men de gasten; 15-3, 16-14 en 15-9. Ook de damesreserves van die Raeck se toonden zich sterker dan HCSC en won nen met 15-6, 3-15, 15-4 en 15-9. De uitslagen van de gisteravond gespeel de wedstrijden luidden: Heren: PSVH-PSCB 1-3; HVS 2-Tyfoon 0-3; WIK 2-Alliance '22 0-3; Molenaers 2 tegen 1 0-3; die Raeckse-HCSC 3-0; Set Up 2-Alliance '22 3 t-3, OVRA 5-Triumph 3-0; Gios 2-OVRA 3 0-3; HVS-Concorida 3-1. Dames: Gios-Set up 3-1; Topscore-de Blinkert 1-3; FES 2-Set up 2 2-2; die Raeckse 2-HCSC 3-1; HSVC-Triumph 0-3; Alliance '22 5-JBS 2 2-2; DSS 2-de Blin kert 3 2-2; Gios 2-PSVH 0-3; die Raeckse- Reva 1-3; die Raeckse-Molenaers 3-1. Vrijwel elke Nederlandse stad met een voetbalveld en accommodatie van enige importantie krijgt tussen 26 maart en 5 april jeugdvoetbal van Europees formaat te zien. In die periode wordt namelijk het UEFA-jeugdtoernooi gehouden, waaraan door 24 landen wordt deelgenomen. De eindstrijd wordt 5 april in Amsterdam ge speeld. Er zijn acht poules van elk drie landen, die elkaar in een halve competitie de eerste plaats zullen bestrijden. De acht winnaars van de poules spelen 1 april de kwartfinales en 3 april komen de winnaars van de kwartfinalewedstrijden in Den Bosch en Den Haag in de halve fi nales tegen elkaar uit. De strijd om de daarna nog een teleurstelling te verwer ken toen spil Maldini geblesseerd raakte en de wedstrijd verder als rechtsbuiten moest uitspelen. Real dreef het tempo steeds meer op en onderwijl werd de sfeer op het veld er niet prettiger op. De Franse scheidsrech ter Barberan moest dan ook herhaaldelijk handelend optreden. Bij een van de tal rijke botsingen raakte de Spaanse rechts binnen Felix Ruiz zodanig gewond dat hij het veld moest verlaten. Puskas gaf twee minuten voor rust de 110.000 toe schouwers weer meer vertrouwen toen hij met een strak schot scoorde: 2-0. Na de hervatting bleven de Italianen hun trage spel spelen en ondanks het feit dat zij slechts met tien man speelden, hadden de Spanjaarden niet veel moeite om het spel in handen te houden. Integendeel. Na een kwartier werd het 3-0 toen Dl Stefano uit een vrije schop scoorde. Tien minuten later was het opnieuw raak toen Gento na een magnifieke solo de roos trof: 4-0. Real geloofde het daarna wel en zeven minuten voor tijd kon Milaan door rechts half Noletti de eer redden: 4-1. helpen probaat en smaken heerlijk! MOSKOU (AP en Reuter). Het on gewapende Amerikaanse straallesvlieg- tuig, dat dinsdag boven Duitsland werd vermist, is boven Oost-Duitsland neer geschoten. De drie inzittenden van de „Sabre-liner" zijn om het leven gekomen. Hun lijken zijn gevonden. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, heeft de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Kohier, een pro test van zijn regering overhandigd. Hierin wordt geprotesteerd tegen de schending van het Oostduitse luchtruim. Alle verant woordelijkheid voor het incident wordt door de Russen afgewezen. Er wordt meegedeeld dat een Russische jager het vliegtuig dat nog steeds een oos telijke koers volgde en geen acht sloeg op seinen waarin het werd gesommeerd te landen, heeft neergeschoten. Ook Oost- Duitsland heeft een protestnota ingediend. De Verenigde Staten hebben „in de meest krachtige bewoordingen" bij d» Sovjet-Unie geprotesteerd tegen het neer schieten van het onbewapende vliegtuig. Er wordt gesteld dat het toestel kennelijk uit de koers was geraakt. De plaatsvervangend Russische ambas sadeuren Washington zou hebben gewei gerd hét protest van de Amerikaanse re gering in ontvangst te nemen. Aangeno men wordt dat het neergeschoten toestel een defect aan het communicatiesysteem heeft gekregen. Er werd door de inzitten den niet gereageerd op pogingen van de basis het in de juiste koers terug te brengen. derde of vierde plaats wordt 5 april (even tueel 6 april) in Rotterdam gespeeld. Het schema ziet er als volgt uit: Voorronden: groep 1 (verblijf Amers foort): SpanjeBelgië 26 maart Utrecht; verliezer eerste wedstrijdHongarije 28 maart Haarlem; winnaar eerste wed strijdHongarije 30 maart Hilversum. Groep 2 (verblijf Egmond aan Zee): Tur kijeLuxemburg 26 maart Volendam; ver liezer eerste wedstrijdJoegoslavië 26 maart Velsen; winnaar eerste wed strijdJoegoslavië 30 maart Alkmaar. Groep 3 (verblijf Geleen): ItaliëPortu gal 26 maart Eindhoven; verliezer eerste wedstrijdGriekenland 28 maart Geleen; winnaar eerste wedstrijdGriekenland 30 maart Maastricht. Groep 4 (verblijf Egmond aan Zee): Tsj echoslowakij eBulgarije 26 maart Den Haag; verliezer eerste wedstrijdFrankrijk 28 maart' Katwijk; winnaar eerste wed strijdFrankrijk 30 maart Gouda. Groep 5 (verblijf Beekbergen): West- DuitslandZweden 26 maart Enschede; verliezer eerste wedstrijdNederland 28 maart Nijmegen; winnaar eerste wed strijdNederland 30 maart Arnhem. Groep 6 (verblijf Beekbergen): Zwitser landOost-Duitsland 26 maart Deventer; verliezer eerste wedstrijdSchotland 28 maart Zwolle; winnaar eerste wed strijdSchotland 30 maart Amersfoort. Groep 7 (verblijf Breda): Engeland— Polen 26 maart Breda; verliezer eerste wedstrijdIerse Vrijstaat 28 maart Til burg; winnaar eerste wedstrijdIerse Vrij staat 30 maart Middelburg. Groep 8 (verblijf Ommen): Oostenrijk Roemenië 26 maart Leeuwarden; verliezer eerste wedstrijdNoord-Ierland 28 maart Veendam; winnaar eerste wedstrijd Noord-Ierland Emmen. 1 april: kwartfinales: Dordrecht: wed strijd A: winnaar groep 1winnaar groep 2; Utrecht: wedstrijd B: winnaar groep 3— winnaar groep 4; Amsterdam: wedstrijd C: winnaar groep 5winnaar groep 6; Rotter dam: wedstrijd D: winnaar groep 7win naar groep 8. 3 april: halve finales: Den Bosch: win naar Awinnaar C; Den Haag: winnaar Bwinnaar D. 5 april: finale in Amsterdam. Het is nog niet bekend of de wedstrijd om de derde en vierde plaats 5 of 6 april in Rotterdam zal plaats hebben. De landen die in de voorronden worden uitgeschakeld keren daags na hun laatste wedstrijd naar hun respectievelijke landen terug. De win naars van de eerste vier groepen zullen in Beekbergen worden ondergebracht, d# andere vier winnaars in Noordwijk. -' "té -i'

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4