[Ranger VI - op de maan stuurt geen foto's naar geland - aarde Gedeeltelijke mislukking voor Westen teleurstelling Kerkvervolging op Cuba Negerpredikant wil voorbeeld volgen van monnik in Saigon Gaston Defferre heeft steun van de socialistische partij WERELDNIEUWS r Bronchiletten Van dag tot dag Artsenstaking in België afgelast Naessens naar Parijs gebracht om zich te verantwoorden Brits schip op Elbe gezonken Oorlogsmisdadiger in de Westduitse veiligheidsdienst Grotonderzoekers teruggevonden Treinongeluk eist dertig levens in Argentinië f <~Praatótoel Soekarno wil toch Maleisië gaan vernietigen MAANDAG 3 FEBRUARI 1964 Wapenstilstand gesloten voor twee maanden Weduwe Gaitskell Peeress (Op de ae R. Azfteran Neger doodgeschoten in de staat Mississippi Scholenboycot Guy Mollet zet zichzelf geheel buiten spel Vertrokken gezicht Professor Landau hersteld v Koningin Juliana heeft zaterdag, kort voor haar vertrek naar Innsbruck waar zij zondag getuige was van de Nederlandse Olympische zege in het kunstrijden, be zoek gehad van de minister-president. Mr. V. G. M. Marijnen heeft vijf kwartier in paleis Soestdijk doorgebracht. Over het besprokene is niets bekend gemaakt. (Van onze correspondent) PASADENA (AF, AFP en Reuter) De Ranger VI, het Amerikaanse ruimtevaar tuig dat donderdag werd gelanceerd, is De speculaties omtrent dit bezoek zijn zondagochtend op de maan terecht geko- niet van de lucht. Men veronderstelt dat men, na een vlucht van 65 uur en 3r> mi- het gesprek over de gang van zaken be- televisiecamera's die gedurende treffende de toetreding van prinses Irene een kwartier meer dan drieduizend foto's tot de r.k. kerk heeft gehandeld, maar het van het maanoppervlak hadden moeten feitelijke standpunt van het kabinet in de- maken, hebben niet gewerkt, ze kwestie is onbekend. Het zou zelfs al te De Ranger VI heeft dus zijn doel be ver gaan, te veronderstellen dat mr. Marij- reikt. Het toestel heeft door het falen van nen critiek heeft geoefend op deze gang de camera's echter niet aan zijn doel be- van zaken. Nu blijkt in een bepaalde be- an^°°rdet algemeen blijkt uit de commen. volkingsgroep de verwachting te leven, dat taren Qver het ten dele gelukte schot op het kabinet zijn onbehagen aan de konin- de maan, dat men grote bewondering gin zal hebben kenbaar gemaakt. Onbeha- heeft voor de precisie waarmee gewerkt gen over de wijze van publikatie U.echte:W Men verheeU ^ifdaTlr "gcenVto- iets anders dan onbehagen over het feit materjaa] beschikbaar is gekomen, toen van de toetreding der prinses tot de r.k. men zo dicht bij het doel was kerk Er is een neiging om deze twee din- I De radiotelescoop van Jodrell Bank re gen door elkaar te halen. Dat zou een on- gistreerde de botsing van de Ranger V1 I met het maanoppervlak precies 33 secon- vergeeflijke vergissing zijn, die de sfeer dgn na 10 24 uur zondagOChtend. De Ranger mèèr zou vertroebelen dan nodig is. De kwam minder dan 32 kilometer van extremistische reacties van bepaalde zij- de berekende plaats in „de zee der stilte de, zoals het veranderen van de naam ener terecht. v Westelijke deskundigen hechten grote school en het weghalen van een portret I waarde aan het technisch-wetenschappe- der prinses, het betrekken van de Spaanse hjke doel dat met het schot op de maan politieke situatie in de aangelegenheid en is bereikt. Er is voor het eerst in vier het spreken van „gevaar" voor de „drei- jaar een ruimtevaartuig op de naar de j aarde gekeerde zijde van maan terechtge- ging" dat ons vorstenhuis katholiek zou komen6 Veertien september 1959 is het de worden —dat zijn symptomen van een RUSSen gelukt de Loenik II op deze zijde mentaliteit, die niet past bij de waardig- van de maan te laten landen. De Ameri- heid waarmee ons volk altijd de per- kaanse Ranger IV kwam 26 april 1962 op de van de aarde afgekeerde zijde van de soonlijke levens van vorstelijke personen maan terecht heeft omringd. De directeur van het Britse observato- Het respect waarmee het optreden van I rium te Jodrell Bank, sir Bernard Lovell prinses Irene in het openbaar altijd is be- meent dat uit de geweldige Amerikaanse groet, zou een kenmerk van onechtheid krijgen indien achteraf dat optreden zou worden gediscrimineerd door de symbolen, die zij haar naam gaf, te verwijderen. Overtrokken als dergelijke wraakzuchtige reacties zijn, kunnen zij slechts onderwerp worden van wrange spotlust. Zo doet reeds de satirische grap de ronde, dat men van bepaalde protestantse zijde van plan is al le eerste stenen te verwijderen, die prin- teur-bioloog die sedert enkele maanden in het brandpunt van de internationale be- ses Irene heeft gelegd. Het bouwkundig iangstelling staat omdat hij een serum te- gevolg daarvan laat zich raden! En ver- gen bloedkanker zou hebben uitgevonden, der hoort men de niet onverdienstelijke is opnieuw van zijn woonplaats Corsica persiflage op een Bijbelwoord: „Wie van naar Parijs gevlogen, maar dit keer in _t„_ gezelschap van negen politie-inspecteurs. u zonder zonden is, legge de eerste steen. I j^adaj. de directeur van het Franse kan- Dergelijke humoristische onderstrepingen kerinstituut, professor Denoix, een kleine van fanatiek aandoende rancunes is wel- week geleden zijn vernietigend rapport inspanningen wellicht de gevolgtrekking kan worden gemaakt, dat de Verenigde Staten een voorsprong op de Russen zul len behalen. De Verenigde Staten bereiden nog drie maanschoten voor met Ranger-raketten. Een woordvoerder zei dat mogelijk binnen een maand de volgende lancering zal ge schieden." Drie voorwaarden die de medici hadden gesteld zullen worden vervuld: 1. Ophouden met het uitoefenen van BONN (AP) Ewald Peters, hoofd van I druk op leden van het medische korps en de veiligheidsdienst voor kanselier Erhard herstel in hun ambt van hen die reeds zit in de stadsgevangenis van Bonn, ver- waren ontslagen. (Het ging hierbij om art- dacht van massamoorden op Joden in Rus- 1 gen die de conventie niet hadden willen uc land tijdens de oorlog. Hij was toen het ondertekenen en die daarom door socialis- schakekT DaT heeft* m"en"'künnen"*opm'akën I hoofd van een politie-afdeling. Peters had tische instellingen waren bedankt)", uit radiosignalen die over een afstand van ook onder Adenauer de leiding van de spe- 2. De strafbepalingen voorzien in de wet- bijna 325 000 kilometer door de ruimte zijn dienst bescherming van de kan- Lef ^"za^een "cSs^wSden L Dp Amerikaanse eeleerden in Pasadena selier' die deel uitmaakt van de speciale \vormd die een niellw voorstel zal doen met ziin b^^e de gegevens d^ zij over de federale politie-afdeling die voor de vei- betrekking tot 't terugbetalen van de kos- vlucht hebben ontvangen te analyseren u§held van de regering zorgt. Peters werd ten van de medische zorg. In wezen komt vlucht hebben ontvangen te analyseren. gearresteerd toen hlJ met de kanselier te- dit nt er op neer dat de doktoren een Zij hopen er achter te komen, waarom op «ugkwam ujt Rome Tot zijn taak be-1 ^Lra sneeinnmte bliift in het opgeven hoorde ook de bescherming van president van bun inkomen aan de belastingen. Lübke en hoge buitenlandse bezoekers Men veronderstelt in politieke kringen te Waarschijnlijk was hij hiermee ook belast grussel dat de onderhandelingen, die over toen president Kennedy in juni Duitsland en}ge dagen zullen beginnen zullen uitlopen bezocht. 0p een ontwerp voor een nieuwe wet die Een jaar geleden werd Theo Saevecke, dan als een aanVulling op de wet-Leburton een van de naaste medewerkers van Pe- aan de volksvertegenwoordiging zal wor- ters geschorst toen bleek dat hij een den voorgelegd. In ieder geval zijn de me- MIAMI (Reuter) Een groep verban- I belangrijke functie had bekleed bij de djCj door hun vasteraden houding als de nen predikanten uit Cuba heeft de Wereld- S.S. Savecke was hoofd van de federale OVerwinnaars uit de strijd tegen de rege- raad van Kerken gevraagd een onderzoek afdeling die zich met verraadzaken bezig rjng tevoorschijn gekomen. Anderzijds in te stellen naar de vervolging van de I houdt. Tegen hem is een onderzoek aan I moet men de regering nageven dat zij de protestanten op Cuba. Veertig percent van he gang. zaak niet op de spits heeft willen drijven en blijk heeft gegeven van een gematig (Van onze correspondent) PARIJS Gaston Naessens, de ama- licht nog de beste manier om ze te ver oordelen. Het is zaak om aandacht te wijden aan over Naessens serum bij de minister van gezondheid had ingediend, is zijn dossier nu aan de justitie overgedragen, die de zaak onderzoekt. In het raam van dat onderzoek werden zaterdag al huiszoekingen verricht bij Naessens en bij verscheidene dokters op Corsica, en elders, die zijn serum zouden hebben gebruikt. Ze zullen door de rechter de vele kleurige boekwerken, die in deze van instructie in Parijs aan de tand wor dagen elkander verdringen op de toon- hen gevoeld. In beginsel riskeren ze al t tt tt tt -ij I leen geldboetes. Wanneer echter blijken banken der V.V.V.: reisgidsen 1964, de ene mocbj. dat Naessens zich, behalve aan on- al dikker en vrolijker dan de ander. Zij wettige uitoefening van de geneeskunst hebben vrijwel alle opgewekte en aanlok- ook aan bewuste oplichterspraktijken zou kelijke dingen te vertellen. De omslagen hebben schuldig gemaakt dan kan hij on middellijk in arrest worden gesteld, hebben meestal twee kleuren, oranje en I Rr scbjjnt enige verdenking op hem te blauw. Oranje is de zon, blauw de hemel, rusten want nog altijd heeft Naessens niet Die twee dingen gaan van nu af aan willen onthullen hoe en waar zijn wonder- steeds meer hun stempel drukken op de middel werd toebereid. Indien Naessens t- van redder der ladende mensheid tot ver- toekomstige dagen van dit jaar. Wie meent dachte van oplichterij binnen enkele we- dat in Nederland de hemel grauw en de ken dus wel een diepe smak moest ma zon dood is, kan zich vergissen. Onze hemel is zo blauw als de blauwste Rivièra- lucht, maar helaas zitten er vaak wolken voor. Onze zon is een oranje-zon, die helaas nu en dan verduisterd wordt. Maar geen nood: Vijftien dagen Majorca voor 365,per vliegtuig. Zeventien dagen Tirool voor ruim 200,per trein. Zeventien dagen Gardameer: 250,Vijftien dagen Spanje per bus voor 430,Lago Maggiore, Saal- felden, Dolomieten, Rome, Joegoslavië, Karinthië. Zwarte Zee, Kitzbühel men kan overal heen met alle denkbare com fort en voor weinig geld. Dat is wat de reisgidsen ons komen vertellen. Het begint al met Pasen en het eindigt ergens in oktober: het lustige Reiseleben! Tussen haakjes- haast u, waar u ook in juli wilt zitten. De autoboot naar Ter schelling is binnenkort al uitverkocht voor het hele seizoen! Op de Elbe bij Krautsant dertig kilo meter van Hamburg is zondagavond in dichte mist het Britse s.s. „Security" van 1490 ton gezonken na in aanvaring te zijn geweest met de 1340 ton metende Duitse vrachtvaarder „Carpathia". De voltallige bemanning van de „Secu rity" werd door het Duitse schip aan boord genomen. Dit schip liep bij de aan varing zware schade op, maar kon de reis naar Hamburg voortzetten. Lord Shackleton (links) en de graaf van Longford (rechts) vertegenwoor digers van de Labour-partij in het „House of Lords", hebben onlangs baronesse Gaitskell van Earemont, Cumberland, geïntroduceerd in dit illustere parlementaire college. Baro nesse Gaitskell is de weduwe van Hugh Gaitskell, in leven leider van de Labour-partij. ken, dan heeft zijn avontuur voor andere partijen een nog veel tragischer wending genomen. Uit Corsica vertrokken gisteren ook een dozijn ouders met zieke kleine kinderen op de arm of aan de hand, die gehoopt hadden, dat Naessens deze kinde ren zou kunnen redden. aarde geen beelden die door de televisie camera's misschien zijn gemaakt, zijn ont- Men had gehoopt met behulp van de I BRUSSEL De Belgische dokterssta- lange slagschaduwen de hoogte van ver- king die gisteravond om middernacht zou I scheidene punten op de maan nog nauw- zijn begonnen gaat voorlopig met door. keuriger te kunnen berekenen Artsen en regering hebben, dankzij de be- 1 'middeling van de vakbonden en de werk geversorganisaties, een wapenstilstand ge sloten, om te beginnen voor de duur van twee maanden. Mocht er in die tijd geen volledige overeenstemming worden bereikt dan zal men verder zien. de achthonderd protestantse kerken op het eiland zou zijn gesloten. Niemand beneden de achttien jaar kan zich bij een kerkgenootschap aansluiten. Bijbels mogen niet verspreid worden en religieuze activiteit buiten de kerken is I verboden. Een woordvoerder van de groep zei dat de nieuwe maatregelen blijkbaar niet van toepassing zijn op de rooms-katholieke kerk, die ook sterk is beknot sinds het aan de macht komen van Fidel Castro. URACH (AFP) Vier amateur-groton derzoekers die zaterdag waren afgedwaald I in de wijdvertakte grotten van Falken- stein in de Zwabische Alpen en die sinds dien werden vermist, zijn in de nacht van zondag op maandag door een reddings ploeg levend gevonden. Men hoopt hen in I de loop van de ochtend boven de grond te brengen. Als gevolg van zware regenval in het gebied waren de ondergrondse rivieren die door de grotten stromen, zo gezwollen dat de grotonderzoekers studenten in de biologie aan de universiteit van Tübingen werden ingesloten. De batterijen in hun lantaarns hadden slechts vijftien brand- uren. Aanvankelijk was sprake geweest van vijf vermiste studenten. BUENOS AIRES (AFP-AP) Zater dag is nabij Chascomus in Argentinië, tachtig kilometer ten zuiden van Buenos Aires een passagierstrein met 1.200 reizi gers in botsing gekomen met een uit Mar Del Plata vertrokken goederentrein. Een der wagons van de goederentrein vloog na de botsing in brand. Er moeten dertig mensen om het leven zijn gekomen. Er zijn tachtig gewonden, van wie er velen ernstig aan toe zijn. Een verkeerde wis selstand zou de oorzaak van het ongeluk zijn. Een commissie van onderzoek heeft de politie verzocht de wisselwachter en zijn helper te arresteren. De machinist van de goederentrein is aan de dood ont snapt. In het Auschwitz-proces in Frank fort heeft de vroegere S.S.-er Josef Klehr bekend, dat hij in het beruchte concentratiekamp 250 tot 300 men sen om het leven gebracht heeft door gifinjecties. en verstandige politiek. De juffrouw De eerste vrouwelijke politiecommissa ris in Nederland is in Amsterdam be noemd. Men heeft alles over haar achter gronden en mérites in de pers kunnen le zen en wij zouden de laatsten zijn die aan de gegrondheid van deze benoeming zou den durven twijfelen. Maar toch is het een vreemd idee. ,Er gebeurt niets in het korps dat zij niet weet," vertelde A.N.P. en dat is eigen lijk het zinnetje, waardoor onze blijdschap over de bekroning van deze carrière enigs zins getemperd is. Het lijkt ons namelijk al griezelig genoeg, wanneer een mannelijk functionaris aan het hoofd van een be drijf „alles" weet wat in zijn functioneel areaal gebeurt. Bij „mannen onder elkaar" zijn er toch nog heel wat dingen mogelijk die maar liever niet dadelijk aan de klok van de grote baas moeten worden gehan gen. Als die grote baas een vrouw is, vermeerdert dat aantal dingen al meteen met enkele decimalen. Maar daar in Am sterdam staat nu een legertje kordate, ste- viggebouwde mannen in uniform wel da nig met gewassen halzen. „De juffrouw" weet alles „Zij heeft grote invloed op de samen stelling van het politiekorps," vertelde het ANP er nog tersluiks bij. Dat is een aan wijzing dat zij niet alleen alles weet, maar ook alles onthoudt. En dat is misschien nog erger. Intussen ziet Amsterdam de toekomst toch optimistisch tegemoet. De kundig heid en de persoonlijke kwaliteiten van de nieuwe commissaris zijn boven alle twijfel verheven. Wij nemen dat onmid dellijk voor honderd percent aan. Maar als wij van beroep veranderen, sollici teren wij toch eerst liever bij de Hilver- sumse politie. Daar bemoeien dames zich alleen maar met kinderen. CHAPEL-HILL (Noord-Carolina) (AFP) Een leider van de beweging voor ophef fing van de rassenscheiding te Chapei-Hill in Noord-Carolina, de 32-jarige Baptisten predikant Elton Cox, heeft aangekondigd dat hij zich op eerste paasdag in het openbaar van het leven zal beroven, als de rassenscheiding dan in zijn woonplaats nog niet zal zijn opgeheven. Hij wekte alle negers op zijn voorbeeld te volgen en evenals vele boeddhisten in Zuid-Viet- nam de vuurdood te zoeken. In New York distantieerde zich de lei- I der van het „congres voor rassengelijk- heid", waarvan de predikant secretaris is, van de uitspraak van Cox. school te sturen en de leerkrachten ge waarschuwd dat zij vervolgd zullen wor den als zij weg blijven of hun plichten niet nakomen. LIBERTY (Mississippi) (AP) A. Loui« Allen, een neger die heeft deelgenomen aan activiteiten voor de burgerrechten, is zaterdag bij zijn huis te Liberty in Mississippi doodgeschoten. Allen, een vijftigjarige houthakker, werd onder een vrachtauto gevonden met een schot hagel in zijn hoofd. Morris Allen, zijn broer, verklaarde dat Louis een keer heeft getuigd tegen een blanke die werd beschuldigd van moord op een neger. Morris zei dat zijn broer sinds hij had getuigd door de autoritei ten van de staat. Mississippi was lastig gevallen. -i' 5 Een groep die ijvert voor rasseninte- I gratie heeft voor vandaag een boycot van een dag uitgeroepen van de scholen in de stad New York. De groep staat onder leiding van Bayard Rustin, die vorig jaar de mars voor de burgerrechten naar Washington organiseerde. De groep eist dat onmiddellijk stappen worden gedaan, die een eind moeten maken aan de fac- to-rassenscheiding op de scholen in New York. De raad van onderwijs heeft de ouders opgeroepen hun kinderen normaal naar (Van onze correspondent) PARIJS Gaston Defferre heeft op een bijzonder congres van de Franse so cialistische partij, waarvan hij een der leiders is, in het afgelopen weekeinde in Clichy bij Parijs een nieuwe hindernis we ten te nemen op de zware weg die hem, naar hij hoopt, volgend jaar bij de presi dentsverkiezingen naar het Elysée zal voe ren. Na een harde en vinnige strijd met de partijsecretaris, oud-premier Guy Mollet. die hem als kandidaat aan nauwe instruc ties en verplichtingen wilde binden, heeft Defferre tenslotte de zege toch behaald. De ongeveer vierhonderd afgevaardig den besloten hem zondagavond voor zijn campagne de redelijke vrijheid van optre den en van beweging te gunnen die hij had verlangd om als kandidaat naar de steun van alle linkse Fransen te kunnen dingen. In enkele slotwoorden bedankte Defferre het congres voor het vertrouwen dat zijn partijgenoten in hem hadden gesteld, een vertrouwen waardoor hij, naar hij zei, zijn campagne nu onder de gunstigste voor waarden kon voeren. Na die korte speech, waarmee het con gres onder een donderend applaus en een schallende internationale besloten werd, legde Guy Mollet met een nogal vertrok ken gezicht zijn hand in die van Defferre, een gebaar dat door de tientallen fotogra fen natuurlijk dankbaar op de plaat werd vastgelegd. Niettemin had Mollet zijn eerste grote nederlaag als partijsecretaris, een functie die hij sinds negentien jaren onafgebroken uitoefende, geleden. Zijn enige voldoening was, dat hij in de slotresolutie die achter de schermen in een commissievergadering de hele middag het object van eindeloos touwtrekken was ge weest, een clausule had weten op te nemen, waardoor de partij zich mettertijd van Def ferre zou kunnen distanciëren, indien hij als president zich niet aan zekere begin selen zou houden. Mollet wenst de parlementaire democra tie in haar oude vorm in ere te herstellen, terwijl Defferre zijn voorkeur heeft uige- sproken voor een regime dat de president veel wijdere bevoegdheden heeft toegekend. Het congres was, naar de stemming in de zaal te oordelen, échter duidelijk op de hand van Defferre. De overwinning van Defferre is daarom gelijktijdig een per soonlijke nederlaag voor Mollet geworden en in politieke kringen vroeg men zich in Parijs vanmorgen al af of de oud-premier zich als partijsecretaris nog lang zou kun nen handhaven. Op wat langere termijn lijkt Mollets dominerende rol in de socialistische partij in elk geval te zijn uitgespeeld. Zelfs wan neer Defferre bij de verkiezingen als kan didaat van het linkse Frankrijk volgend jaar verslagen mocht worden, zal hij toch als de grote man in de socialistische ge lederen worden beschouwd en gevierd. Als secretaris-generaal die het partijapparaat beheerst, zal er voor Guy Mollet dan geen plaats meer zijn, vooral omdat hij zich nu niet heeft gematigd in de hoop het expe riment Gaston Defferre in de kiem te smoren. Hoestdrank in tabletvorm. 95cr DJAKARTA (AP) President Soekar no heeft gezegd, dat Indonesië de op han den zijnde driemogendheden besprekingen over Maleisië alleen beschouwt als een tactische manoeuvre in de campagne op lange termijn om Maleisië te vernietigen. Soekarno heeft in een radiotoespraak verklaard dat hij een vreedzame oplossing van het geschil niet uitsluit. Officieel werd verder aangekondigd dat de guerrillastrijders op Noord-Borneo be vel is gegeven niet te schieten en hun stel lingen bezet te houden. Zij moeten wel vechten, als de Britse veiligheidstroepen het negen dagen oude bestand schenden. Soekarno zei, dat „Indonesië onwrikbaar vasthoudt aan zijn doelstelling Maleisië te vernietigen, hoewel de taktiek 24 maal veranderd kan worden." MOSKOU (Reuter) De Russische na tuurkundige, professor Lev Landau, die twee jaar geleden bij een auto-ongeluk ern stig werd gewond, is uit het ziekenhuis ontslagen en zal spoedig zijn werkzaamhe den hervatten, aldus meldt radio-Moskou. Professor Landau ontving toen hij in het- ziekenhuis lag, de nobelprijs voor Natuur kunde. Armoede. President Johnson heeft een zwager van wijlen president Kennedy, Sargent Shriver, benoemd tot directeur van de actie ter bestrijding van armoe de in de Verenigde Staten. Shriver blijft tevens directeur van het Vredeskorps. Vrijheid. Te Guipuzcoa in Baskenland in Spanje zijn onlangs zeven leden van de Baskische rooms-katholieke organisatie „Baskenland en zijn vrijheid" aange houden. Drie van hen zouden een Spaan se vlag hebben verbrand en een vierde zou kopspijkers hebben gestrooid bij een internationale sportwedstrijd. Dakloos. Meer dan negenhonderd mensen in Hongkong zijn zaterdagavond dakloos geworden door een brand in een volk rijke wijk. Instorting. Twee mijnwerkers, die in een mijn in Recklinghausen in het Ruhrge- bied door een instorting op een diepte van duizend meter waren bedolven, zijn dood naar boven gehaald. Zon. De honderd dorpelingen van Civan in Noord-Italië hebben zaterdag feest ge vierd, omdat de zon in hun dal is te ruggekeerd. Tussen vier november en twee februari kunnen de zonnestralen door de bergen het dal niet bereiken. De zon staat dan te laag. Loonsverhoging. 3.500 arbeiders van ko permijnen in Chili, in dienst van de maatschappij Andes Copper, zijn in sta king gegaan. Zij eisen een loonsverho ging van honderd percent. De werkge ver biedt dertig percent. Vluchtelingen. Drie jonge Oostduitsers zijn zondagmorgen naar Beieren gevlucht. Van vrijdagavond tot zondagmorgen zijn tien Oostduitsers, onder wie een 21-jari- ge grenssoldaat, naar het Westen uitge weken. Mijnramp. Door een gasontploffing in een mijn in Karvinna, in het Tsjechoslo- waakse kolenbekken van Ostrava, zijn zaterdag dertien mijnwerkers gedood. Het ongeluk is te wijten aan het onvol doende in acht nemen van de veilig heidsmaatregelen die gelden bij het del ven van steenkool door middel van ex plosieve middelen. Landmijn. In Birma is een bus op een landmijn gereden, waardoor dertien in zittenden, onder wie tien militairen, om het leven kwamen. Communistische re bellen, die de mijn in het wegdek had den gelegd, beroofden de slachtoffers. Een militair, die deed of hij dood was, kon later ontsnappen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3