„Het drama van de Foekoeryoe Maroe i DE PROGRAMMA'S Guggenheim-museum gaat 50 Kandinsky's verkopen Mies Bouwman verlaat het t.v.-programma „Zo is het" NEGEN MUZEN Mil MAANDAG 3 FEBRUARI 1964 6 PREMIERE IN DE K.N.S. TE ANTWERPEN Ook voor Rob du Bois een Visser Neerlandiaprijs Geen incidenten bij de „Toch is het"-uitzending Matthias Kemp ontving de Julia-Boudewijnprijs JURY HEEFT VIER LIEDJES UITGEKOZEN Anneke Grönloh niet bang voor het Eurovisie-Songfestival Traditiegetrouw is februari de maand van de Songfestival-geruchten en de gissingen en veronderstellingen zijn dan ook niet van de lucht. Componisten en tekstdichters hebben enige weken geleden hun produkten ingestuurd naar de organisatoren en wachten op het verlossende woord van de zevenhoofdige jury onder leiding van Dolf van der Linden. De 21-jarige zangeres Anneke Grönloh, die maandag 24 februari de drie uitverkoren liedjes aan den volke zal voor zingen, wordt voortdurend door musici en orkestleiders benaderd met de sugges tie: „Kom eens even aanwippen, dan kunnen we je vast vertrouwd maken met het liedje, dat we hebben ingestuurd". Reactie Leo Riemens nabeschouwingen „Zo is het" deels goed deels bedenkelijk De radio geeft dinsdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. T elevisie programma DE FRANSE SCHRIJVER Gabriel Cousin heeft met het opgevoerd krijgen van zijn „Drama van de Foekoeryoe Ma- roe" veel zorgen gehad Het stuk be handelt een van de facetten van het pro bleem van de waterstofbom. De gedach te ervoor kreeg hij toen in 1954, na de ontploffing van de eerste H-bom op Eniwetok, Japanse vissers door radio actieve neerslag werden getroffen. Het duurde een paar jaar voor zijn stuk ge reed was. In 1959-'60 werd de opvoering ervan in verscheidene landen van Oost-Europa overwogen en in september 1959 kon digde het Parijse Théatre National Popu laire aan dat de première, met Gérard Philippe in een van de hoofdrollen 6 januari 1960 zou plaats vinden. IN NOVEMBER van dat jaar overleed Gérard Philipe, in november van 1960 liet Frankrijk zijn eerste atoombom ontplof fen en het T.N.P. dat de opvoering had verdaagd moest er toen van afzien, waar schijnlijk op bevel van hogerhand.In november 1961 hernam de Sovjet-Unie haar atoomproefnemingen en het gevolg was dat ook de landen aan gene zijde van het ijzeren gordijn van de opvoering van het „Drama van de Foekoeryoe Ma- roé afzagen. In januari 1962 deelde het Franstalige Thédtre National de Belgique mee dat men het stuk in augustus ter ge legenheid van het festival van Spa op het repertoire zou nemen. Drie maanden later begonnen de Verenigde Staten met nieuwe kernbommen te experimenteren en ook het Belgische Théatre National berichtte toen dat het maar van het stuk van Cousin afzag. TENSLOTTE IS HET dan nu de Ko ninklijke Nederlandse Schouwburg in Ant werpen die de première van het drama van de thans 45-jarige auteur brengt. Men heeft er niet bij gezegd of ze als een bij drage moet worden beschouwd voor de vloedgolf „kunst en kuituur van Japan", die ter gelegenheid van het bezoek van het Belgische vorstenpaar aan het „land van de rijzende zon" via pers, radio en televisie over het Belgische volk wordt uitgegoten; het zou me overigens niet ver wonderen, want men is in Antwerpen in dat opzicht nu eenmaal niet al te ortho dox. Het „Drama van de Foekoeryoe Maroe' is, na een „oratorio-pantomime" dat „lof- ficina" heet en dat uit 1951 dateert, het tweede grote werk van Cousin. Hij is een merkwaardige „geëngageerde" figuur. Op 13-jarige leeftijd werkte hij al in een van de Parijse fabrieken; tien jaar is hij bank werker geweest. Hij was onder de wape nen en werd in 1940 krijgsgevangen ge maakt maar als specialist weer gevor derd door de fabriek waar hij werkte. Ten slotte is hij leraar in de lichamelijk opvoe ding te Grenoble geworden. Zijn eerste ver zen dateren van 1948; Pierre Seghers heeft ze twee jaar later in „La Vie Ouvrière' gepubliceerd. In 1958 gaf Gallimard „L'Or- dinaire Amour" uit dat door de critiek werd begroet als een evenement op het gebied van de poëzie. POËTISCH IS EIGENLIJK ook zijn „Dra ma van de Foekoeryoe Maroe" in hoge mate. Een leerstuk naar Brechtiaans voor beeld, geheel compleet met de zanger, die de taferelen aan elkaar verbindt, met veel gebruik van spreekkoren. Cousin heeft ech ter gevoel voor de opbouw van een drama; dat heeft hij trouwens eveneens bij Brecht kunnen leren. De betoging overheerst niet al te zeer, al zijn er gedeelten, waarin de verwordenheid van sommige figuren zoals van de straatzanger, ex-zelfmoordpiloot Onono er wat al te dik wordt opgelegd; bijvoorbeeld in de eigenlijk overbodige ca baretscène, al geeft die een paar jonge actrices van de K.N.S. gelegenheid tot aar dige typeringen. De intrige van het stuk is op de werkelijkheid gebaseerd. DE JONGE VISSER Oerasjima heeft lief de opgevat voor het meisje Matsoeyama. Zij heeft sedert de ontploffing van de bom boven Nagasaki een ernstig verminkt ge laat (de regie heeft het ons dankzij een kunstige maar afschuwelijke grimering niet bespaard) en zij is steriel geworden Om die reden weigert zij haar liefde aan Oerasjima te bekennen. Hij gaat op vis vangst en tijdens die vangst wordt de trei Ier, getroffen door de radio-actieve neer slag van een ontploffing van een H-bom. De bemanning, verwond en besmet, zal haar verdere leven in een hospitaal moe ten doorbrengen. Dan wil Matsoeyama de liefde van Oerasjima aanvaarden omdat hij haar nu nodig zal hebben. En zij gaat naar de V.S. waar esthetische chirurgie haar gelaat zal genezen. Tijdens haar af wezigheid sterft Oerasjima. Op de dag, waarop de urn met zijn as wordt bijge zet, komt zij terug. Zij wil zich het le ven benemen maar de dorpelingen belet ten haar dat. Er volgt een soort apotheose, waarin arbeiders, vissers, vrouwen, dorpe lingen en de familie van Oerasjima getui gen dat zij de schoonheid nodig hebben om te kunnen leven. Daarmee is dan het ma nifest-drama van Cousin ten einde. In het begin van 1963 heeft het Alge meen Nederlands Verbond als uitvoerder van het testament van mr. H. L. A. Visser, een bedrag beschikbaar gesteld voor „door een Noord- of Zuidnederlander" gecom poneerde werken. Er waren vijf afdelingen: 1. Kinderliederen; 2. pianosolo of piano met orkest; 3. liederencyclus op Neder landse teksten met begeleiding; 4 een werk voor een strijk- of blaasinstrument en 5. een werk voor schoolorkest. Het verbond heeft nu de volgende prijswinnaars bekendgemaakt: mr. Rob du Bois (Haarlem), altoblokfluit; R. Bos- Zoetmulder (Den Haag); kinderliederen; C. T. Brons (Hilversum) fluitsolo; W. Eisma (Hilversum), fluitsolo; J. F. M. Geraedts (Den Haag), piano; G. Hengeveld (Amster dam), piano; H. Henkemans (Bergen), piano; B. Hijmans (Bilthoven), school orkest; T. de Marez Oyens (Hilversum), liederencyclus; A. Meulemans (Brussel), piano; B. Renooy (Den Haag), jeugdorkest; K. Trouw (Amsterdam), liederencyclus en P. Chr. van Westering (Bloemendaal) kin derliederen. De vissers aan boord van de Foe koeryoe Maroe, een der taferelen uit het naar de treiler genoemde drama van de Franse schrijver Gabriel Cousin. DANKZIJ SUGGESTIEVE decors van John Bogaerts en een regie van Walter Tillemans, die wel alles uit stuk en spe lers heeft gehaald, wat er te halen viel, is de totale indruk niet ongunstig. Vaak wordt de toeschouwer geboeid en tenslot te zijn de figuren van het drama, zoals de wrange, cynische en ook wel schurk achtige Onono, de wat al te nobele Oerasji ma en zijn aardig getekende ouders even als de in het verleden levende oom Michi- zane van Matsoeyama toch wel mensen van vlees en bloed geworden, die hem in teresseren. Het leerdicht neemt men dan maar op de koop toe en het kan boven dien geen kwaad wanneer men met de pro blemen, welke het opwerpt, weer eens wordt geconfronteerd. In ieder geval is het een goede greep geweest van de K.N.S. het Antwerpse publiek in de gele genheid te stellen met het stuk van Cousin kennis te maken. ER IS BIJZONDER veel zorg besteed aan het drama waarvan H. C. Pemath een goed mondende vertaling heeft ge maakt. Hector Camerlynck heeft van Ono no een mooie creatie gemaakt evenals een van de andere goede karakterspelers van het gezelschap, Maurits Goossens dat deed van Michizane. Julienne de Bruyn speelde Matsoeyama en haar stereotiepe manier van acteren vervlakte die figuur nogal ter wijl haar partner Wies Andersen die ook niet al te sterk getekende Oerasjima juist nogal reliëf wist te geven. Er zijn ver der nog bijzonder veel jonge acteurs en ac trices, die de nogal moeilijke koren ver staanbaar weten te brengen; het is een hele verdienst. André Glavimam Kwalijke dreigementen ten spijt zijn de voorbereidingen en uitzending van het ruchtmakende programma „Zo is het toe vallig ook nog eens een keer" zaterdag middag en -avond in bijna gezapig rustige sfeer verlopen. Zowel bij de VARA als bij enkelen der presentatoren van het pro gramma, kwamen donderdag, vrijdag en zaterdag nog alarmerende dreigementen binnen van „geschokte" kijkers, die toe zegden „de boel kort en klein te komen slaan", „camerakabels in tweeën te zul len hakken" en de leden van het presen tatieteam „een kopje kleiner te willen ma ken". Niets van dit alles is geschied. In de hulpstudio van gebouw Frascati aan de Amsterdamse Nes en in het aan grenzende redactielokaal heerste zaterdag middag en -avond orde en rust, en alleen aan enkele nauwelijks opvallende maat regelen was iets van bezorgdheid voor eventuele onaangenaamheden te bespeu ren. Zo waren de deuren van Frascati's koffiekamer afgegrendeld en werden medewerkers alleen binnengelaten na het geven van een bepaald klopsignaal. Bui ten en in het gebouw hield een handjevol mannen van de Amsterdamse politie een wakend oogje in het zeil, maar ze hebben niet eenmaal tot actie behoeven over te gaan. De enige „rustverstoorders" waren bloemenbezorgers, die de hele dag na mens bewonderaars en vrienden van Mies Bouwman en haar teamgenoten kleurige boeketten aandroegen. Bij de VARA waren tot gisteravond slechts 25 telefonische re acties binnengekomen. De burgemeester van Heer, mr. A. L. H. M. Kessen, heeft zaterdagmiddag in het raadhuis de Juliana-Boudewijnprijs 1962/1963 uitgereikt aan de Maastrichtse schrijver Matthias Kemp. De prijs, die bestaat uit een geldbedrag en een oorkonde, werd vier jaar geleden ingesteld bij het bezoek van koningin Ju liana en koning Boudewijn aan Maastricht en Heer. Zij wordt toegekend aan perso nen die zich hebben onderscheiden door het op publicistisch, litterair of weten schappelijk gebied verstevigen van de Belgisch-Nederlandse banden. De uit Bel gisch-Limburg afkomstige juryvoorzitter, de heer Trudo Hoewaar, las het juryrap port voor en burgemeester Kessen hield een toespraak, waarin hij de vele activi teiten van de heer Kemp voor de Ne derlandse litteratuur memoreerde. Het Solomon R. Guggenheim-museum In New York gaat 50 van zijn 170 schilde rijen van Kandinsky verkopen. De doeken zullen in juni a.s. op de kunstveiling van Sotheby's in Londen worden aangeboden. Kandinsky werd in 1866 in Moskou gebo ren. Hij stierf in 1944 te Parijs. Zijn wer ken zijn buiten de musea schaars. Het merendeel van zijn schilderijen is verdeeld tussen de Russische musea het Stedelijk Museum van München, het New Yorkse Guggenheim-museum en zijn weduwe, Nina Kandinsky. SONGFESTIVAL VAN SAN REMO. Een sentimenteel liefdesliedje op een zachte melodie,, gezongen door een jonge Franse schoonheid en een Italiaanse tiener heeft het songfestival van San Remo ge wonnen. „Ik ben niet oud genoeg om van je te houden", gezongen door de 21-jarige Patrizia Carli uit Parijs, en de 16-jarige Gigliola Cinquetto ging met de hoogste eer strijken. Het liedje, gemaakt door de Ita liaanse componist Panzeri Nisa, won het van drieëntwintig andere in het drie dagen durende festival. Peter Lohr en Mies Bouwman, die voor het laatst optrad in „Zo is het toevallig ook nog eens 'n keer", tijdens de uitzending van zaterdag in Frascati in Amsterdam. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) ANNEKE GröNLOH gaat daar niet op in. Allicht niet. Uit de 206 inzendingen heeft de jury maandag 27 januari na ein deloos wikken en wegen in het diepste ge heim vier gloednieuwe liedjes geselecteerd (waarvan één reserve) en aan de zange res is het laatste woord welke drie ze hiervan zal zingen. Het publiek bij mon de van een aantal over het land versprei de jury's maakt 24 februari tenslotte uit met welke compositie Anneke Grönloh 21 maart Nederland zal vertegenwoordigen op de internationale finale in Kopenhagen. Het is waarachtig geen simpele zaak in Nederland solisten-van-naam te strikken voor deelname aan het Eurovisie-Songfes tival. De „groten" als Corrie Brokken, Mieke Telkamp, Rita Reys worden door de organisatoren al enkele jaren op kouse voeten ontlopen, omdat hun medewerking aan het televisie-liedjesfestijn eenvoudig weg te absurd zou zijn om ook maar over te piekeren. Maar ook de vocalisten van het tweede- en derde-plan zijn doodsbe nauwd voor de gevolgen van een echec in de internationale finale. Ze vrezen dat het van de ene dag op de andere gedaan zal zijn met hun kostbaarste bezit de car rière wanneer de Nederlandse inzending op het internationale podium faalt. Het is een redenering, die geen stand houdt. De Nederlandse solisten hebben de afgelopen jaren weinig of geen geluk gehad op het Eurovisie-songfestival, maar ze hoefden er geen kruimel minder om te eten. Greet je Kauffeld, die in Cannes mislukte, kreeg vette aanbiedingen uit Duitsland en pro fiteert daar nog steeds van. De Spelbre kers faalden jammerlijk in Luxemburg, maar hun platenversie van „Katinka" werd 40.000 maal verkocht en sedert de dag van hun terugkeer uit Luxemburg zijn de ga ges verdubbeld. Rudi Carrell is ook niet vergeten sinds Londen en Annie Palmen doos" heeft nog steeds geen enkele on bezette avond per week. ANNEKE GRÖNLOH enkele maanden geleden door songfestival-promotor Piet te Nuyl hoogst persoonelijk benaderd heeft geen angst voor carrière. „Zelfs als het een mislukking wordt, kom je daar heus wel bovenop wanneer je artiest genoeg bent", zegt ze er optimistisch van. Zij is al eens eerder gevraagd mede te werken aan het Eurovisie-Songfestival: in 1962, het jaar van De Spelbrekers, maar toen was ze een van de tientallen teenager zangeressen, die door N.T.S. werden uit genodigd op te draven voor een groot scheepse auditie. Anneke kwam op de auditie en werd unaniem te licht bevon den voor de nationale finale. Sindsdien is de songfestival-organisatie overspoeld met goed bedoelde suggesties van kijkers, die schreven: „Jullie sturen steeds de ver keerden; laat Anneke Grönloh maar eens gaan, dan zul je wat beleven". Nu gaat Anneke Grönloh dan. „Ik vind het dood eng, weet je, je gaat Nederland vertegen woordigen en het is zo'n griezelig idee, dat alle ogen op je gericht zijn". Zij heeft dan ook een week bedenktijd door gepiekerd voor ze „ja" zei. INTUSSEN MOET Anneke Grönloh in haar vierjarige carrière toch wel geleerd hebben wat het wil zeggen „alle ogen op zich gericht" te weten. Sedert ze in 1959 op een K.R.O.-festival in het Amsterdam se Carlton werd ontdekt heeft het publiek haar vijf gouden platen aangedragen „Brandend Zand", Nina Bobo", „Cimero- ni", „Paradiso" en „Soerabaja". In deze spannende songfestival-periode wordt ze al drie of vier maal per week geïnterviewd (in totaal is het haar inmiddels ruim 300 maal overkomen) en ze is al een beetje moe van het vertellen, dat ze dagelijks 200 adhesie-betuigingen uit den lande krijgt, een Chrysler Valiant Coupé berijdt vorig jaar afgevaardigde met „Speel- en 108 jauonnen bezit. „Te grote invloed op privé-leven'' Mies Bouwman heeft de VARA meege deeld, dat zij in de toekomst geen deel meer kan uitmaken van de redactie van het televisieprogramma „Zo is het toeval lig ook nog eens een keer" en dat zij voor' lopig eveneens van medewerking aan ande re radio- en televisieprogramma's zal af' zien. Dit besluit nam zij, volgens de heer J. de Troye, adjunct-bestuurder van de VARA, reeds vóór de repetities en uit zending van zaterdag 1 februari. Aan dit programma wilde zij nog mee werken, „juist om aan te tonen, dat zij nog altijd volledig achter deze satirische rubriek staat". Hoezeer zij de samenwer king met de redactie van dit programma en ook met de VARA-televisiedienst op prijs stelt, hebben strikt persoonlijke re denen haar toch de overtuiging geschon ken, dat een voortgezette activiteit onder de huidige omstandigheden niet verant woord mag worden geacht, aldus de heer De Troye. De aard en de omvang van de reacties op haar televisiewerk gedurende de laat ste vier maanden en de daaruit voort vloeiende geestelijke druk waaraan zij voortdurend werd bloot gesteld, hebben haar privéleven dusdanig beïnvloed dat zij in het belang van haar gezin wel tot het besluit moest komen dit winterseizoen geen werk meer voor de radio en de televisie te verrichten. De VARA betreurt wat de consequen ties voor haar programma's betreft de ze beslissing uiteraard in hoge mate, maar heeft volledig begrip voor de overwegin gen die Mies Bouwman tot dit standpunt hebben gebracht. Mies Bouwman en de VARA vragen begrip voor hun opvatting dat de inhoud van deze mededeling voor zich zelf spreekt en een andere toelichting derhalve overbodig is. Geenszins verheugd over „Zo is het. was Leo Riemens. Zijn reactie op het aan hem bestede gedeelte van het t.v.-pro- gramma was een stroom van boze woor den. „Ik vond het een zeer schunnige wij ze om een t.v.-criticus aan te vallen," zei de heer Riemens. „Dat artikeltje in het Nationaal Dagblad (destijds het dagblad van de N.S.B.; red.) heb ik godbetert in 1936 geschreven, dat is achtentwintig jaar geleden. En in het bewuste artikel heb ik juist geschreven, dat ik geen anti semiet was. Albert van Raalte had een heel slechte uitvoering van Don Giovanni gegeven, hele stukken weggelaten, dan kon ik toch niet schrijven dat het goed was?" Maar de vermelding, dat Van Raal te tot het Joodse ras behoorde was toch niet nodig? „In die krant wel. Ik wilde er onomwonden op wijzen, dat die recensie niets met het Jood-zijn van Van Raalte te maken had." En grimmig: „Alles wat ik toen geschreven heb, daar sta ik voor de volle honderd percent nog achter. De redactie van de VARA-rubriek „Ach ter het Nieuws" mag met tevredenheid terugzien op haar aflevering van zaterdag avond, die een uitstekend onderwerp over de ontwikkeling van de Amerikaanse ruimtevaart bevatte, alsmede een zeer goed verslag in moeilijke omstandigheden ge maakt van de „overleef-oefening", die 25 Nederlandse militaire vliegers in polaire omstandigheden ergens in Noorwegen hiel den. Fel en raak veroordeelde dezelfde re dactie tenslotte het bestuur van de christe lijke school in Sint Maartensdijk, dat zowel de naam als de foto van prinses Irene liet verwijderen. Die gerechtvaardigde critiek werd her haald door de redactie van het programma „Zo is het enz enz."; de wijze echter waar op in dit programma nog eens en zeer uit gebreid werd ingegaan op de zeer ver traagde en bepaald ongelukkige bericht geving over het nieuws van prinses Irene's overgang naar het r.-k. geloof en over de omgeving, waarin zij de laatste weken vertoefd heeft, gaf ons toch wel te denken. De mopjes, die hierover getapt werden, waren weliswaar geestig, maar zij getuigden bepaald niet van respect voor het vorstenhuis. In tegenstelling met de ere-code, die de dagbladpers en de radio tot dusverre in zaken, het koninklijk gezin betreffende, volgden, schijnt men in de kring van „Zo is het" nu ook al het vor stenhuis als een „heilig huisje" te be schouwen. Afgezien van de van wraaklust getuigen de wijze, waarop met t.v.-recensent en mu ziekkenner Leo Riemens werd afgerekend, was dit programma aanmerkelijk spitser, vlotter en geestiger dan de vorige afleve ringen, al moet gezegd worden, dat de presentatie vooral in de stukjes die even gespeeld moeten worden zeer amateu ristisch blijft. G. K. van het Reve en Mies Bouwman, die een niet geheel logische aanval deden op het Olympisch comité en haar zienswijze op het sport-amateurisme, kunnen bijvoorbeeld beter naar hun eigen werk terugkeren. Opmerkelijk was voorts, dat in deze uitzending noch de VARA, noch N.V.V.-voorzitter Roemers gespaard werd. De eerstgenoemde, die al enige shows van Johan Heesters uitzond en in haar rubriek „Uit" reeds aandacht aan de musical „Sound of Music" besteedde, kwam wel in een zeer vreemd licht te staan door Jan Blokkers felle critiek op het feit, dat Heesters zijn loopbaan van operettezanger en filmacteur ook in de oorlogsjaren in Duitsland voortzette. Er was wel enige krompraterij voor nodig, om bij deze on verhoedse aanval op de première van ge noemde musical, de VARA niet al te zwaar te treffen. Het muzikale programma rond Cor Steyn, dat aan deze uitzending voorafging, was door regisseur Ben de Jong, zeer goed verzorgd. Het „magische" orgel van Steyn, reeds gedemonstreerd op de Firato, liet nu zijn lichtjesspel op het scherm zien, een zeer leuk optisch effect. Een wel erg ma- kaber grapje, knekels die gebruikt werden om een vibrafoon te bespelen, verstoorde even het optreden van Benny Behr en zijn zingende violen, die overigens prachtige muziek produceerden. En een verrassing was het optreden van de oosterse rust uit stralende Koreaanse zangeres Li-li-fa, die heel grappig zong van het knaapje, dat een roosje zag staan. Zondagavond De zendtijd, die de NTS uittrok voor de finale van het Olympische nummer kunst rijden dames, is zeker niet verspild ge weest. Door de voor de wedstrijdspanning zo gunstige loting (Reglna Heitzer en Sjoukje Dijkstra kwamen pas heel laat aan de beurt) werd het een uitzending, die tot het einde bleef boeien. Hartveroverend was de spontane hulde, die onze koninklijke familie ter plaatse aan de grote kam pioene, Sjoukje, bracht. Doordat beeld en geluid heel pikant wat te vroeg kwa men, werd het extra-interview, dat Siebe van der Zee in allerijl had georganiseerd, zowel pijnlijk voor de winnares als voor hem. De toelichting, die genoemde com mentator bij de wedstrijden gaf, moge dan getuigd hebben van een grote ervaring, in de laatste jaren bij kunstrijden opgedaan, ze was naar onze smaak wel wat over laden. Even overladen, maar aanmerkelijk min der deskundig en daardoor irritant, was het commentaar, dat twee leden van het Nederlandse t.v.-team, om beurten bij de Olympische slalomwedstrijd voor dames lieten horen, die zaterdagmiddag uitge zonden werd. Voorzover zij verder kwamen dan het doorgeven van de personalia van de deelneemsters, hun door de organisa toren verstrekt, putten zij zich uit in nogal flauwe smoesjes over de kledij, de leeftijd en de prestaties van de deelneemsters. Wij vroegen ons af, waarom men aan dit team van verslaggevers niet een echte ski kenner heeft toegevoegd. Voortreffelijk bijgestaan door Mieke Ver- straete die er duidelijk plezier in heeft dat zij onze grote revue-komiek tegenspel mag bieden maakte Willy Walden van de tweede aflevering van de verre van sterk geschreven Erik Sikkes-serie een heerlijk stukje t.v. in de stijl van de aloude lach-film. De vraag, of enig acteur van het grote toneel hem dit zou kunnen nadoen, houdt een groot compliment in, dat deze knappe artiest ten volle verdient. J. Damshuizer Anne Frank huis in Israël. Voor een kunstveiling te Rome ten behoeve van een Anne Frank-huis in Israël heeft paus Paulus een zilveren bas-reliëf van de Milanese beeldhouwer Scorzelli beschik baar gesteld voorstellende Jacob wor stelend met de engel. De geschonken kunst werken veel van Italiaanse artiesten zullen van 1 tot 6 februari te bezich tigen zijn in de Aca-galerij. Een andere kunsthandel de Galeria 88, zorgt voor de catalogus. De opbrengst zal gebruikt worden voor de voltooiing en het onder houd van het Anne Frank-huis dat aan veertig behoeftige kinderen plaats zal bieden. Met de bouw is reeds begonnen te Neoth Mordecai in Boven-Galilea. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture radio voor vroege men sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassieke kamermuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 An gelus. 12.04 Draaiorgelklanken (gr.). 12.20 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Wij van het land. 12.45 Olympische Winterspe len in Innsbruck. 13.00 Nieuws. 13.15 Draai en maar!: lichte grammofoonmuziek met commentaar. 14.00 Voor de plattelands vrouwen. 14.10 Rieleksen: amusementspro gramma (herhaling van zaterdag jl.) 15.10 Voordracht. 15.25 Operamuziek (gr.). 15.30 Als de dag van gisteren, klahkbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, Godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor de padvinders. 17.40 Olympische Winterspelen 1964 te Inns bruck. 17.50 Regeringsuitzending: Hotels in de Nederlandse Antillen, door Ph. J. Evertsz. 18.00 Tienersclub: lichte gram mofoonmuziek voor de teenagers. 18.20 Thans volgt een programma van de Paci fistisch Socialistische Partij in de zend tijd ter beschikking gesteld van de poli tieke partijen: P.S.P.-Aktualiteiten. 18.30 Strijkorkest: lichte muziek. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Licht instrumentaal ensemble. 19.50 Gram mofoonmuziek. 20.00 Moderne orkestwer ken (opn.). 20.40 Reisoogst: zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden. 21.10 Pianorecital: klassieke muziek. 22.00 De zingende kerk: bespreking over kerk muziek uit verschillende stijlperiodes. 22.20 Olympische Winterspelen 1964 te Innsbruck. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Lichte orkest muziek en zangsolisten. 23.55-24.00 Nieuws. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht en lich te grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgym nastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassie ke grammofoonmuziek. 9.40 Morgenwij ding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht ensem ble. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansorkest met zangsolislien. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Zang en piano. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte grammofoonmu ziek. 15.30 Alt en piano. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Lichte grammofoon muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New- York calling. 17.35 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Con- coursmuziek 1964 (II). 18.45 Liedjes. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vcus parle: de gesproken brief uit Parijs. 19.10 Opera concert (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 AVRO's Radio Revue, gevarieerd programma. 21.00 De oorsprong der dingen, een pro gramma over de ontwikkeling van de atoomwetenschap. 21.35 Promenade-orkest. 22.00 Kamerkoor: klassieke en moderne liederen. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.30 Actualiteiten. 23.00 Modern toneel. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.10 Voor de tuinbouw. 12.15 Lichte mu ziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Gevarieerde muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Kamermuziek. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muziek. 17.45 West-Europese volksmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Praatje. 20.00 Casino concert. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Amerikaanse volksmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Licht programma. 23.00 Nieuws. 23.05 Werken van Belgische componisten. 23.55 Nieuws. 24.00-0.10 Voor de scheepvaart. VOOR MAANDAG NTS: 12.25—13.30 Olympische Winter spelen Innsbruck 1964: skiën, reuzeslalom dames te Lizum. CVK: 19.00 Logboek, jeugdprogramma over de bijbel. 19.15 Kenmerk, veertiendaags magazine van de kerken. NTS: 19.30 Olympische Winter spelen Innsbruck 1964: Nederlands com mentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Film van gehouden wed strijden te Innsbruck, 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: P.S.P. 20.30 De Deltawerken, film. 21.05 The woman in the window, film. 22.40 Olympische Winterspelen Inns bruck 1964: film over gehouden wed strijden. 23.10 Journaal. 23.1524.00 Olym pische Winterspelen Innsbruck: IJshockey CanadaUSA te Innsbruck. VOOR DINSDAG NTS: 11.00-12.30 Olympische winterspe len Innsbruck 1964: schaatsen 500 m. he ren. 14.00-14.25 Schooltelevisie. 19.30 Olym pische winterspelen Innsbruck 1964: Neder lands commentaar op feiten en gebeurte nissen van de dag. 19.45 Filmverslag Olympische winterspelen. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo, actualiteiten. 20.30 Venetiaanse sonnetten voorgedragen door Elisabeth Andersen. 20.55 Tellem. filmre portage over de vorderingen, die een groep archeologische onderzoekers maakt bij hun expeditie naar de Zuidelijke Saha ra. 21.05 De Islam, de grote wereldgods diensten, programma over het geestelijk leven en denken van andere volken: De Moslim en zijn geloof. 21.35 Ridder van Maison Rouge, TV-feuilleton. Deel 9. 22.00 'n Liedje met Caroline: Caroline Kaart, zang begeleid door Cor Lemaire. 22.20 Dagsluiting. NTS: 22.30 Journaal. 22.35 Pauze. 22.40-23.55 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: filmverslag van gehouden wedstrijden en: ijshockey Zweden-West- Duitsland in het Ijsstadion te Innsbruck.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6