Draadbreuk bij Sloterdijk legt treinverkeer urenlang stil AGE A 3 Ontsnapt in wasmand Hoe krijgt U een witte was als U niet Zeven doden in het verkeer BAMI NA>1? rv/m-/mr/jÊ&/mA POLLE. PELLI EN PINGO Scheveningen blijft staken Kort en bondig V AEGPERFECT L Stor en Fips in het land van Zjoezoe Estec schiet spoedig eerste raket af Kamerlid stelt vragen over salarissen der onderwijzers Franse tanker keert terug naar zee Vrouw bewusteloos in woning gevonden Opklaringen II DINSDAG 4 FEBRUARI 1964 Geen verbinding Haarlem-Amsterdam Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Reumatiek T O G A L Griep TOGAL Migraine TOGAL Menstruatiepijn TOGAL Verkouden TOGAL Hoofdpijn TOGAL Spit TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT Kinderdroom werd even werkelijkheid "eet U graag Of zeekoe is DB /r Dienstregeling van de Echo II Kerkelijk nieuws Kans op een vroeg en warm voorjaar J\ T* i« badkamerkachel Si ss z Een defect aan de beugel van een elek trische loc, die een breuk van de boven leiding tot gevolg had, heeft gisteravond het treinverkeer tussen Haarlem en Am sterdam gedurende vele uren onmogelijk gemaakt. Door allerlei improvisaties bleek het toch nog mogelijk een chaos in het treinverkeer te voorkomen. Het defect deed zich voor in de trein uit Eindhoven, die om 18.35 uur op het Amsterdamse centraal station werd ver wacht. De bovenleiding brak ter hoogte van de spoorwegovergang Sloterdijk. Eni ge minuten later arriveerde hier ook de trein uit Alkmaar-Haarlem. De passagiers uit beide treinen mochten aanvankelijk met het oog op het gevaar van de neerhangende bovenleiding niet via de spoordijk naar het station Sloter dijk lopen. Ongeveer honderd mensen slaagden er echter in via een vlonder over de Haarlemmertrekvaart te komen, waar na zij op de rijksweg Haarlem-Amsterdam een lift trachtten te krijgen Het Europees Instituut voor de Ruimte vaart Estec zal medio 19G4 de eerste waar nemingsraket met eigen apparatuur in de neus afschieten op Sardinië. Twee jaar la ter zal het instiluut in Kiruna raketten af schieten De accommodatie voor het instituut in Delft moet medio 1965 gereed zijn. Er zijn zevenenzeventig personeelsleden aangeno men, van wie dertig technologen. Men ver wacht dat de totale personeelsbezetting over drie jaar uit achthonderd personen zal bestaan. Dit is medegedeeld door de algemeen directeur, dr. E. Lines, die in Delft be sprekingen heeft gevoerd met het gemeen tebestuur. f30. Het treinverkeer op het baanvak Haar lem-Amsterdam het drukste van Neder land was de gehele avond gestremd. In de richting Amsterdam-Haarlem kon een pendeldienst van beperkte frequentie worden ingesteld. Het treinverkeer tussen beide steden werd echter zoveel mogelijk omgeleid via Uitgeest. Treinen uit het zuiden van het land met bestemming Amsterdam vonden aanvan kelijk hun eindpunt in Rotterdam. Later op de avond werden deze treinen via Gou da naar Amsterdam geleid. Deze route werd ook aangewezen voor de uit het zui den komende internationale treinen De draadbreuk had mede tot gevolg dat de drukke spoorwegovergang bij Sloterdijk twee uur lang gestremd is geweest. Hoe wel het spitsuur ten einde liep hebben agenten de handen vol gehad om het auto verkeer om te leiden via de spoorover- gang te Halfweg of via de Amsterdamse Spaarndammerbuurt. Aan de zuidzijde van de spoorlijn was deze omlegging betrekke lijk eenvoudig, aan de noordzijde vormde zich een file van enkele kilometers, die uiterst langzaam over de Spaarndammer- dijk naar Amsterdam voortkroop Het Tweede Kamerlid de heer Kleij- wegt (P.v.d.A.) heeft de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen vra gen gesteld over de onderwijssalarissen. Hij wil weten of de minister kan mede delen of het georganiseerd overleg over de onderwijzerssalarissen is hervat en om streeks welke datum hij een beslissing verwacht „in dit nu reeds tot schade van het onderwijs zo lang slepende vraag stuk". De heer Kleijwegt herinnert de be windsman eraan, dat deze op 3 december in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van O. K. en W. heeft meegedeeld „met zijn ambtgenoten van binnenlandse zaken en financiën na te gaan of er rechtvaardigheidsgronden zijn voor een evaluatie van dit vraagstuk". Voorts herinnert de heer Kleijwegt minister Bot aan de motie, aangenomen op het 8 januari in Utrecht gehouden congres van de Al gemene Nederlandse Onderwijzers Federa tie (A.N.O.F.). Daarin werd gezegd dat het vertrouwen in het georganiseerd overleg ernstig wordt aangetast en dat de ontevre denheid over het feit dat de minister nog steeds geen beslissing heeft genomen ten aanzien van het reeds op 23 juni door de A.N.O.F. ingediende voorstel vooral bij de jongere onderwijzers en kleuterleidsters tot voor het onderwijs ongewenste spanningen leidt. c Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: De Haagse Comedie met „De Maxibulen" van Marcel Aymé. Regie: Bob de Lange. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 2115 u.: „Susanne", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De man die doorvocht", 18 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „Alarm voor squadron 904", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De vogels", 18 j. Woensoag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vijf mijl voor middernacht", 18 j. Roxy, 14.S0, 19 en 21.15 u.: „Op de drem pel van de misdaad" 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De verge ten medeminnaar", 14 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Vishal (Grote Markt). Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart- Dagelijks van 10-17 uur en 's zondags van 13-17 uur. Vleeshal (Grote Markt). Tentoonstelling over het werk van Oorlogsgravenstichting, tot en met 6 februari. Dagelijks geopend van 10-22 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling „5 tot 500" Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (Ingang KI. Hout weg 103)Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan) tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 februari Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 u. en de eerste zondag van de maand van 13—15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Ooyen e- Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (beh maandag) van 20 u. af: cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verdei „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 31 januari). DINSDAG 4 FEBRUARI City, 20 u.: „Inspecteur Gorilla slaat erop los". Stadsschouwburg, 20 u-: Concert Noord hollands Philharmonisch Orkest voor Velser kunstkring Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling „Felison", Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u- WOENSDAG 5 FEBRUARI City, 20 u.: „Inspecteur Gorilla slaat erop los". Stadsschouwburg, 20 u.: Concert als dinsdag. Raadhuis, 19.30 u.: Vergadering gemeen teraad. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u., 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 u. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur. DINSDAG 4 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het recht om te mogen leven", Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wedren met de ooievaar". WOENSDAG 5 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het recht om te mogen leven" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mein Kampf". Advertentie Uit de strafgevangenis 1 aan de Pompstationsweg in Den Haag is gis teren een 24-jarige gevangene ver dwenen. Vermoedelijk heeft hij zich de gevangenis laten uitdragen in een was mand. De uit Rotterdam afkomstige jonge man zat te Scheveningen een straf uit wegens inbraak. In 1965 zou hij vrij komen. Advertentie Ja, daar gaat het om: een prachtige witte was Alle wassende huisvrouwen streven ernaar. En wie dat resultaat bereikt, heeft het in de eerste manier te danken aan eigen ervaring en aan de eigen manier van wassen. Maar behalve daaraan, bovendien aan de keuze van het juiste wasmiddel. Vele huisvrouwen die hun was koken, weten dat OMO hun de beste resultaten geeft. Maar ook huisvrouwen die regelmatig bij lagere temperaturen wassen weten dat juist OMO onder deze omstandigheden zijn weerga niet vindt. Hiervan kunnen alle niet- kooksters profiteren. Wie dat zijn?De huisvrouw die haar was koud opzet en tot een graad of 70 verhit, de huisvrouw die wa ter gebruikt uit geyser of boiler, maar ook de huisvrouw die een sopje maakt voor haar nylon goed. Zo telt OMO onder zijn honderd duizenden gebruiksters vele huisvrouwen die wanneer zij hun was niet koken, geen ander wasmiddel zouden wensen. Op de rijksweg Rotterdam-Gouda onder Capelle aan de IJsel zijn gisteravond twee automobilisten omgekomen bij een gecom pliceerde botsing, die veroorzaakt werd door een kist op de weg. De slachtoffers zijn de 56-jarige heer H. Bremer uit Gou da en de veertigjarige heer S Schelling uit Rotterdam. Het ongeluk gebeurde op een gedeelte waar de rijbanen niet gescheiden zijn. Een uit Rotterdam komend busje, dat op de linkerrijbaan reed, week uit naar links voor een kist, die op de weg lag. De ver warring, die daarvan het gevolg was, leidde tot een botsing tussen de auto's van de heren Bremer en Schelling. Twee an dere wagens reden op de wrakken in en werden zwaar beschadigd, maar hierbij werd niemand gewond. Op de Rodenrijseweg te Berkel en Ro denrijs is de 39-jarige fabrieksarbeider J. R, van den Bulk vanmorgen met zijn fiets zo ongelukkig gevallen, dat hij tijdens het vervoer naar zijn huisarts is overleden Aan de gevolgen van een verkeersonge val is gisteravond in het St. Jans-zieken- huis in Laren de 52-jarige mejuffrouw R. Overrijn overleden. Ze werd vorige week gewond, toen ze vlak voor een naderende auto nog trachtte de Hilversumseweg in Laren over te steken om zich naar de bushalte te begeven Gistermorgen even over halfnegen is op de weg tussen Schijndel en Sint Oedenro- de een truck met oplegger, die beladen was met betonpalen, in de berm geraakt en gekanteld. De zeventienjarige bijrijder P. J. M. van Wanrooij uit Tilburg is bij dit ongeluk om het leven gekomen. De chauffeur van de truck is gewond. Op de rijksweg Brede-Tilburg in Dorst is gisternacht de 75-jarige wielrijder C. De vier jaar oude Franse tanker „Champs Elysées" van de Société des Transports Maritimes Petroliers S.A. in Parijs is gisteren met een lading van 49.000 ton ruwe olie bestemd voor de raffinaderij van de Esso naar zee te ruggekeerd, nadat het schip bij het bin nenlopen was vastgeraakt in de mond van de derde petroleumhaven in het Rot terdamse Botlekgebied. Het schip heeft daar de gehele nacht geboeid gelegen over stuurboord. Het werd 's morgens om zeven uur bij hoog tij door sleepboten vlot getrokken. Roeien uit Molenschot verongelukt. Hij werd geschept door een Duitse vrachtwa gen en dodelijk gewond. Op rijksweg 43 tussen Steenwijk en Wol- vega is gisternacht nabij De Blesse een verkeersongeluk met dodelijke afloop ge beurd. Omstreeks tien minuten voor twee is de 23-jarige H. Smale uit Blesdijke met zijn personenauto tegen een boom aan de linkerzijde van de weg gereden. Hij over leed even later aan de opgelopen verwon dingen. De auto werd totaal vernield. Over de oorzaak van het ongeval is niets bekend. Een paar jongetjes, die zondagmorgen vroeg door de binnenstad van Hengelo liepen, hebben waarschijnlijk gedacht dat zij Luilekkerland gevonden hadden toen zij tot de verrassende ontdekking kwamen dat de deur van een winkel van Jamin niet was gesloten. Dwars over de glazen deur van deze versnape ringswinkel was 'n uitnodiging geplakt. „Neem wat lekkers mee", stond er met grote letters. „Wees gezellig, kom bin nen. Keuze genoeg". De jongetjes gaven gevolg aan deze aansporing. De keuze bleek moeilijk, maar de voorkeur van de knaapjes ging in het bijzonder uit naar de stroopwafels. Een voorbijgan ger verstoorde echter de schone kinder droom door de politie te waarschuwen. De agenten konden nauwelijks consta teren dat er een bres geslagen was in de verleidelijk uitgestalde hoeveelheden lekkers. Zij stuurden met verholen pret de snoepers met een standje weg. Eén politieman bleef daarna de wacht bij het vrij toegankelijke snoepparadijs houden tot een collega een winkelmeisje had opgehaald, dat zaterdagavond ver geten had de deur op slot te doen Een 86-jarige alleenwonende weduwe uit Beuningen bij Nijmegen is bewusteloos en totaal vervuild in haar woning aan de Tempelstraat aangetroffen. Omwonenden moesten een deur forceren om binnen te komen. Op advies van een dokter is de vrouw naar een ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Haar toestand is ernstig. Zonder succes hadden familieleden en bekenden tevoren reeds bij herhaling erop aangedrongen dat zij zich onder medische behandeling zou stellen. Koop het dan VERS kant en klaar Alle ingrediënten zijn reeds toegevoegd. Drie minuten in de braadpan en het is klaar. Slechts f 1,25 per groot pak Verkrijgbaar bij slagerijen, met verkoop uit gekoelde toonbank, VERPAKTE KANT EN KLAAR MAALTIJDEN De pionier van de Chinese keuken- in Nederland. GORTHOLEN 27 - OEN HAAG TEL. 185125 90-91. De kabouters liepen het bos met de vreemde bomen door en beklommen de trap tegen de rotswand. Toen ze boven waren, kwamen de man netjes het huis uit. Dansend en juichend gingen ze de kabouters tegemoet. Kijk eens, hoe blij ze zijn! zei Flips. Ja, zei Stor. 't Is maar goed, dat we onze kaboutermannen konden waar schuwen! Zo dachten de mannetjes van Zjoezoe er ook over. Ze hoefden niet meer bang te zijn, dat de kwaadaardige krauwauws zouden terugkomen! VERKEERDE KAMT OP666AAM ALLES KI/AAR KINDEREN M, TREKKEN MAAR CORENHAGt In een gisteren te Scheveningen gehou den vergadering hebben 351 vissers zich uitgesproken voor voortzetting van de sta kingsactie, 23 tegen en twee blanco. De vergadering was uitgeschreven als een be sloten ledenvergadering van de niet-erken- de vakorganisatie O.V.B. In de loop van de avond werd echter de leiding overge nomen door het actiecomité van stakers. Ook een klein aantal niet-leden van het OVB werd toen toegelaten en mocht mee stemmen. Schippers mochten ook binnen komen, maar het stemrecht werd hun ont houden. De voorstemmers spraken zich uit voor het zogenaamde „tussenvoorstel", de te genstemmers voor het tussen reders en erkende bonden overeengekomene". Het „tussenvoorstel", dat oorspronkelijk van schipperszijde komt en door het actieco. mité overgenomen en recentelijk enigs zins gewijzigd werd. houdt nu in dat men lot 31 december a.s. wil varen voor een garantieloon van f 125.- per week en af rekenen per reis, en inmiddels onderhande len wil over vaste gage en percentengeld na 31 december. De redersvereniging van de Nederland se Zeevisserij heeft geweigerd met andere dan de erkende bonden te onderhandelen. Een commissie van schippers had nu het plan opgevat om in een vergadering van leden van erkende en niet-erkende bonden een stemming te arrangeren uitsluitend over het tussen erkende bonden en reders overeengekomene. De schippers trachtten van het 'sta kingscomité medewerking te krijgen voor zo'n stemming, maar dit wilde in de eer ste plaats een stemming over het tussen voorstel. In de gisteren gehouden verga dering heeft het stakingscomité dus zo'n stemming uitgelokt, en in de uitslag zag het aanleiding om medewerking aan de plannen der schippers te weigeren. De schippers zouden, naar ons van de zijde van het actiecomité werd meegedeeld, zelf ook hun plan hebben opgegeven, om dat zij van mening waren dat de stem ming van maandagavond beslissend was De kunstmaandienst van de sterrenwacht te Utrecht deelt mede dat de Amerikaanse Echo Il-satelliet de komende dagen weer zichtbaar zal zijn en wel vandaag om 19.42 uur laag in het westen, morgen om 19.18 uur hoog in het westen en donderdag om 18.54 uur. eveneens hoog in het westen, steeds van zuid naar noord bewegend. 's Morgens komt de Echo II eveneens over, maar dan van noord naar zuid en wel op 5 februari om 5.06 uur hoog in het oosten en om 6.56 uur laag in het westen, voorts op 6 februari om 4.43 uur hoog in het oosten en om 6.33 uur hoog in het wes ten, De Echo II is als een bewegende hel dere ster te zien. Ned. Herv. Kerk Beroepen en aangenomen naar Nuis-Nie- bert T A Vonk Noordegraaf. laatstelijk predikant te Wanswerd (Fr.). Aangenomen naar Vroomshoven (vac. J. Venema) I. J. Wisse te Almkerk naar Den Haag (als pred. voor buitengew. werkz.) Duinoordkerk gemeente, G. F. W. Hemgreen te Groningen. (Van onze weerkundige medewerker) Een vroeg en warm of een laat en koud voorjaar wordt voornamelijk bepaald door de luchtdrukverdeling. Bij veel hogedruk- gebieden boven Scandinavië en omge ving is een lente met veel noordenwinden dikwijls lang koud en schraal. Bij de aan wezigheid van een Azorenhogedrukgebied, waarbij winden tussen zuidwest en west domineren en zachte oceaanlucht aanvoe ren, is een lente meestal zachter en groei zamer. Wanneer ons de komende weken de luchtdrukverdeling gunstig gezind zou zijn met veel winden tussen zuid en west dan zijn er twee factoren die een vroeg en zacht voorjaar gunstig beïnvloeden. In de eerste plaats de geringe regenval. Zo wel december als januari zijn zelden zo droog gebleven met vrijwel overal 30 a 40 mm neerslag (normaal 100-120 mm). Hier door is de grondwaterstand voor de win ter bijzonder laag en zijn vele gronden droog. Deze droge gronden laten zich veel sneller verwarmen dan natte. Een tweede gunstige factor is het Noord zeewater. dat op dit moment een tempera tuur van ongeveer 4 a 5 graden heeft. Na de vorstperiode van vorig jaar duurde het zes weken (half april) alvorens het zee water tot 5 graden was verwarmd. Deze voorsprong hebben wij nu reeds, zodat lucht via de Noordzee aangevoerd minder sterk wordt afgekoeld. Onder deze gunsti ge omstandigheden kunnen er zelfs in fe bruari bij zon en zuidwesten wind als maxima van 16 tot 18 graden in ons land worden gemeten. Januari is een gemiddeld te koude maand geworden. De Bilt had totaal 18 vorstdagen tegen normaal 15 en de zon scheen 45 uren tegen norm. 56 uren Even als december met een gemiddelde van 15 mm was januari een zeer droge maand met op de meeste plaatsen 12 tot 25 mm neerslag (normaal ruim 50 mm). Enkele neerslagcijfers uit onze omgeving van de ze droge januarimaand zijn- Haarlem 20, Schiphol 16, Vijfhuizen 13, Hoofddorp 37, Amsterdam 16 en IJmuiden 12 mm. Delftse studentenraad. Een lanse pe riode van reorganisatie van de.Delftse stu dentengemeenschap zal worden afgesloten met verkiezingen voor de Delftse studen tenraad, die op 3, 4 en 5 maart zullen wor den gehouden. De nieuwe Delftse stu dentenraad zal dertig leden tellen. Eredoctoraat. De universiteit van Gent heeft besloten een eredoctoraat in de wijsbegeerte toe te kennen aan prof. dr. E. W. Beth, hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Burgemeester. Tot burgemeester van Beilen is benoemd de heer A. A. Becke- ringh van Rhijn, thans burgemeester van Zwartewaal en burgemeester-secretaris van Vierpolders. Schaapherder van 10. De burgemeester van Odoorn heeft aan de tienjarige Gerrit Meringa uit Exloo een spaarbankboekje met 25 overhandigd als blijk van er kentelijkheid van de gemeente voor de werkzaamheden die hij in 1963 heeft ver richt ten behoeve van de gemeentelijke schaapskooi. Gerrit heeft grote belangstel ling voor de schaapskudde en in zijn vrije tijd kan men hem dan ook dikwijls in of bij de schaapskooi vinden, waar hij allerlei karweitjes opknapt. Wanneer hij vrij is van school trekt hij er ook vaak met de scheper en de kudde op uit. Omgekomen in kalkput. In een kalk put van een zandzuigbedrijf in Grolloo (Dr.), is het stoffelijk overschot gevonden van de 72-jarige heer W. Dekker uit Gieten, die sinds 21 januari werd vermist. Sinds zijn verdwijning is op grote schaal naar hem gezocht. Zo hebben honderd militairen uit Assen de Gietense staatsbossen afge speurd, omdat de man daar het laatst wa» gezien. Hotelhouder opgelicht. Verdacht van oplichting voor ongeveer achttienduizend gulden ten nadele van een hotelhouder in de Amsterdamse binnenstad is een 34- jarige bakkersknecht-pompbediende uit de hoofdstad aangehouden. De man heeft de oplichting bekend, doch schat zelf het be drag waarvoor de hotolhouder is benadeeld op twaalf mille. m WATERDICHTE f43.50 Het K.N.M.I. deelt mee: In de nacht van maandag op dinsdag trok een oceaanfront met regen ons land voorbij Daarna stroomde met westelijke wind drogere en iets koudere lucht bin nen, waarin flinke opklaringen voorko men. Bij de Golf van Biscaye bevindt zich het centrum van een krachtig hoge- drukgebied, dat een uitloper heeft in de richting van Groenland. Verder is de lucht druk laag in het zeegebied tussen Spits bergen, Noorwegen en Groenland. Tussen beide druksystemen handhaaft zich een westelijke tot noordwestelijke stroming. Het hogedrukgebied verplaatst zich naar het oosten en komt morgen boven Frank rijk. Ook in Engeland blijft de lucht druk stijgen, zodat ons land morgen dicht bij de rand van het hogedrukgebied blijft. In het binnenland zal er vannacht niet veel wind zijn, zodat daar de temperatu ren tot bij het vriespunt kunnen dalen. Overdag zullen weer opklaringen voorko men. Er bestaat voornamelijk in het noordoosten van het land kans op enkele lokale buien. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland a iS v Den Helder onbewolkt wnw 7 5 Ypenburg onbewolkt wnw 10 5 Vlissingen onbewolkt w 8 5 Eelde zwaar bew. w 8 3 De Bilt onbewolkt w 10 4 Twente zwaar bew. w 8 3 Eindhoven onbewolkt wzw 9 3 Z.-Limburg onbewolkt wzw 8 3 Helsinki sneeuw zzo -2 -3 Stockholm geheel bew. w 2 1 Oslo zwaar bew. nnw 6 -4 Kopenhagen zwaar bew. w 6 3 Aberdeen regenbui w 10 1 Londen onbewolkt w 11 2 Amsterdam onbewolkt wnw 10 4 Brussel onbewolkt w 9 2 Luxemburg licht bew. w 6 2 Parijs onbewolkt windst. 10 3 Bordeaux geheel bew. nno 12 7 Grenoble mist windst 10 0 Nice geheel bew. nnw 14 4 Berlijn regen nnw 8 5 Frankfort zwaar bew. wzw 8 4 München regen w 7 3 Zürich geheel bew. 4 -4 Genève onbewolkt zzw 8 -4 Locarno onbewolkt 0 12 -2 Wenen zwaar bew. w 7 2 Innsbruck half bew. windst. 10 -5 Belgrado geheel bew. z 3 -1 Athene zwaar bew. nno 11 8 Rome onbewolkt windst 16 -2 Ajaccio geheel bew. ono 24 2 Madrid onbewolkt winds' 19 -3 Mallorca onbewolkt windst 16 2 Lissabon '.waar bew. verand 17 9 Woensdag 5 februari Zon op 8.16 uur, onder 17.33 uur. Maan op 1.13 uur, onder 11.31 uur. Maanstanden 5 februari 13 februari 20 februari 27 februari 13.42 uur 14.01 uur 14.24 uur 13.39 uur laatste kwartier nieuwe maan eerste kwartier volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 4 februari Hoog water 8 10 uur en 20.26 uur Laag water 3.38 uur en 16.03 uur. Woensdag 5 februari Hoog water 8.48 uur en 21.14 uur. Laag water 4.14 uur en 16.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden-

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2