r VAN DAG TOT DAG Cyprus - het Zwitserland van het Middelandse-Zeegebied Turken hebben plan voor een kantonnale indeling Ghana heeft nog één partij Algemene verkiezingen in Engeland waarschijnlijk voor begin van de zomer WERELDNIEUWS RUYS CO. Stekken Grotonderzoekers blijven zitten Hersentrust voor het Witte Huis School gesloten in Alabama Cubanen vissen in Amerikaans water Koningin-moeder van Engeland naar ziekenhuis Op de ^^raatótcel v 2 DINSDAG 4 FEBRUARI 1964 3 1 reisagenten ,ri - 1'" Pijl en boog De lucht gonst van geruchten over een aanstaande verloving van prinses Irene. Vandaag brengt minister-president Ma- rijnen een bezoek aan de koningin, die inmiddels vervroegd uit Innsbruck is te ruggekeerd. Van prinses Irene ontbreekt elk officieel spoor. Dit alles is niet be vorderlijk voor een sfeer van spontane blijdschap, waarmee een volk de verlo ving van een prinses zou willen begroe ten. De spanning, die rondom de jonge prin ses is ontstaan, is niet een ingehouden enthousiasme, doch een onnodig gespan nen twijfel over de vraag, wat nu eigen lijk in Spanje is gebeurd, en waarom de toetreding van de prinses tot de r.k.-kerk niet eerder en direct openhartig in ver band is gebracht met haar keuze van le vensgezel. Dat dit verband niet bestaat, is langzamerhand niet meer vol te hou den. Op dit ogenblik echter is het nog steeds een volkomen onzekere specula tie als gevolg van het starre zwijgen der officiële zegslieden. De regeringsvoor lichtingsdienst ontkent de mogelijkheid ener op handen zijnde verloving niet, doch reageert op alle verzoeken om inlichtingen met: „Geen commentaar." Door deze gang van zaken ontstaat een stemming, die een eventuele bekendmaking van een verloving met gemengde gevoelens zal doen ontvangen. Het is duidelijk dat men in de hoogste kringen te weinig rekening heeft gehouden met de verinniging der contacten, die de snelle ontwikkeling der communicatiemiddelen heeft veroorzaakt. Men staat wellicht nog te zeer op het verouderde standpunt, dat men een feite lijkheid eenvoudig kan verhullen door er over te zwijgen. Dat kon dertig jaar ge leden nog, maar we leven in een tijd die het uiterst moeilijk maakt, iets verbor gen te houden. Wat wil men? Nu we in staat zijn via Telstar ooggetuigen te zijn van gebeurtenissen die aan de andere kant van de wereldbol plaatsgrijpen, kan men toch niet meer uitgaan van de redene ring dat men belangrijke gebeurtenissen ln de kring van onze eigen samenleving eenvoudig wekenlang onder de roos kan houden door er niets over te zeggen. Het wordt iets ongerijmds, dat irriteert, wanneer in ons kleine land met zijn nau we bindingen tussen volk en overheid en mensen onderling wel het nieuws uit al le uithoeken der wereld la minute be kend wordt, en niet het nieuws dat vlak onder onze neuzen gebeurt. Bovendien heeft ons volk recht op dat nieuws, om dat het te maken heeft met iemand die ons lief is. Maar intussen verstrijken de uren in Nederlande stilte, temidden van wereld- rumoer over onze eigen aangelegenheden. Ons blad moet op tijd op de pers. We kunnen helaas slechts besluiten met: „Van het Spaanse front geen nieuws". Het is te hopen dat de (eventuele) maan bewoners ons met meer zachtheid behan delen dan wij hen, wanneer zij metter tijd pogingen doen om met ons in con tact te komen. Ze zouden kunnen redeneren: „Op die aarde kan geen mens leven, want er zit een dichte gordel van gas omheen. Dus het kan geen kwaad wanneer onze ruim tevaartuigen tegen de aardkorst te pletter «laan." Die redenering andersom hebben onze geleerden namelijk met betrekking tot de maan gevolgd, zodat nu al voor de tweede maal een ruimte-apparaat op de maanbodem in stukken uiteen is geslagen. Eerst een vah Russische makelij, nu weer een Amerikaans toestel. Russisch of Ame rikaans, de klap komt even hard aan voor degenen die er toevallig onder lopen. We «uilen hopen dat de theorie, volgens wel ke „leven" op de maan uitgesloten is, niet straks behoeft te worden gecorri geerd, zoals zovele wetenschappelijke theorieën in de loop der eeuwen. In ieder geval kan men het pas heel zeker we ten, wanneer men het ter plaatse heeft kunnen constateren. „Ik geloof niets voor dat ik het zie" is altijd nog een weten schappelijke onderzoekmethode die het meest succes heeft opgeleverd. We hadden het trouwens b ij n a gezien. Het adembenemend idee, een blik te kun nen werpen op het oppervlak van een he mellichaam op zo korte afstand, is helaas bij een idee gebleven. Volgende keer ech ter komt het er ongetwijfeld van. La ten we dan vurig vertrouwen dat we op die maan niets stuk gemaakt blijken te hebben dat niet meer te lijmen is. Ofschoon het nog geen schoonmaaktijd is, krijgt men nu en dan het idee dat men in West-Duitsland aan een „grote beurt" is begonnen. Er gaat geen week voorbij of men arresteert er iemand die in zijn «lechte tijd zorgeloos met mensenlevens heeft omgesprongen en meestal blijkt die iemand op een of andere manier een soort pijler van het Westduitse politieke of po litiële bouwsel te zijn. De schoonmaak woede is overigens, hoe verheugend ook, •en nieuwe aanwijzing voor de zorgeloos heid waarmee het Duitse huis gereinigd is toen het aan de nazi's ontnomen en door de democraten opnieuw betrokken werd. Wat men toen heeft laten zitten, blijkt langzamerhand mèèr en belangrijker te zijn dan wat men heeft weggebezemd. Af gezien van de grootste boeven, die in Neurenberg hun einde of voorlopig einde vonden, heeft men bij de bouw van de nieuwe Duitse samenleving in diverse sec toren veel oud wrakhout gebruikt. Wrak hout dat met een nieuw verfje erover een aardig bruikbaar aanzien kreeg, maar dat nu achteraf bij stukjes en beetjes voor de bijl moet. Het is alleen maar zo jam mer dat er zo'n tijd overheen gegaan is een tijd die voor een totale vernieuwing had kunnen worden gebruikt en de bond genoten van Bonn inplaats van een groei end wantrouwen, een groeiend vértrouwen had kunnen inboezemen. 20 |ult - 1 augustus s.s. STATENDAM Rotterdam—tonden—Stockholm- Leningrad—Helsinki-Kopenhagen Prijzen van 825,— tot ƒ2395,— 3-15 augustus ma. ORANJE Amsterdam—Stockholm- Leningrad— Kopenhagen-Oslo Prijzen van 595,— tot 2125,- 3 8 augustus s.s. NIEUW AMSTERDAM Rotter da m-'cruising door Noors* fjorden'—Geiranger—Andalsnes Prijzen van 395,— tot 960,— i x. EEN CRUISE NAAR HISTORISCH LENINGRAD of DOOR DE NOORSE FJORDEN 11-20 juni m.s. WILLEM RUYS Rotterdam—Southampton— Casablanca—Lissabon Prijzen van 490,— tot 1410, 27 juni-11 juli m.s. WILLEM RUYS Rotterdam-Southampton— Lissabon—Casablanca—Tenerife— Madeira-Azoren Prijzen van ƒ760,— tot ƒ2180,— EEN CRUISE NAAR DE ZONNIGE CANARISCHE EILANDEN 20-27 juni m.s. WILLEM RUYS Rotterda m—Southa m pton—Vigo— Lissabon Prijzen van 390,— tot 1100,- 11-26 juli m.s. WILLEM RUYS Rotterdam-Southampton-Ceuta— Casablanca-Tenerife-Madeira- Gibraltar-Lissabon Prijzen van 830,— tot ƒ2190,- 18 juli-3 augustus m.s. ORANJE Amsterdam—Southampton- Tenerife—Tanger-Palma—Lissabon Prijzen van 840,— tot 2445,— 15 - 31 augustus m.s. ORANJE Amsterdam—Southampton— Tanger—Piraeus (Athene)— Lissabon Prijzen van 840,— tot 2445,— f EEN CRUISE NAAR DE MIDDELLANDSE ZEE of HET KLASSIEKE ATHENE BOEKINGEN EN INLICHTINGEN BIJi AMSTERDAM, Van Batrlartr. 56 Tel. 737755 DEN HAAG. K. Vijvtrb«rfl 5 Tel. 184070 EINDHOVEN. Dommelstraat 34 Tel. 28913 HAARLEM. KruinTraal 43 Tel. 15304 HELMOND. Veedraat 59 Tel. 5131 ROTTERDAM, ROTTERDAM. TILBURG, UTRECHT, VLAARDINGEN, ZWOLLE. Veerhaven 4 Tel. 1148 00 Zuidplein 114 Tel. 173761 Willem-II *tr. 54 Tel. 267 05 L. Janjstr. 16 Tel. 19009 Liesveld 143 Tel. 95 22 Emmawijk (4 Tel. 157 99 (Van onze correspondent) ATHENE. Een van de droevigste gevolgen van de nieuwe troebelen op Cyprus zal zeker zijn dat het belangrijke toerisme dit jaar tot een minimum zal dalen nu het eiland zijn roerige reputatie opnieuw heeft bevestigd. De Cyprioten zijn nogal commercieel ingesteld en vooral in Nicosia zullen vele middenstanders de gedachte niet hebben kunnen onderdrukken dat een troepen macht van 10.000 man, die toch ook moet eten een zeker vervangingsmiddel zou bieden, maar wanneer het NAVO-troe- pen zouden zijn, zou dat voor het over grote deel van de bevolking van dit eiland (dat niet tot de NAVO behoort) toch ideologisch onverteerbaar zijn. De gemiddelde Griekse Cyprioot heeft gaandeweg een neutralistische mentali teit gekweekt. De voedingsbodem daarvoor is dat geen land ter wereld Cyprus werkelijke zelfbe schikking wil toestaan Men zal wellicht geneigd zijn president Makarios een eeu wige negativist te noemen nu hij met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid ook het nieuwste, zo zorgvuldig uitgedok terde plan in essentie gaat afwijzen. Maar wie de politieke onlustgevoelens onder de OERACH (West-Duitsland) (Reuter) De vier studenten, die als gevolg van het stijgen van het water in de grotten van Falkenstein, 48 uur waren opgesloten, wil len niet gered worden. Zij hebben de red- dinsploeg, die hen in de nacht van zondag op maandag bereikte, meegedeeld te wil len wachten tot ze zelf uit de grot kunnen komen. De reddingsploeg was naar hen gaan zoeken toen het water in de grotten na zware regenval was gestegen. De studen ten wachten nu op een hooggelegen ge deelte in de grotten tot het water gaat zakken. WASHINGTON (AP) President John son heeft de deuren van het Witte Huis wagenwijd opengezet voor iedereen en de grote denkers, schrijvers, leraren en spe cialisten van het land verzocht hun ken nis te gebruiken in het belang van het land. De coördinatie van deze hersentrust is opgedragen aan dr. Eric F. Goldman, hoogleraar in de geschiedenis aan de uni versiteit van Princeton. Volgens het Wit te Huis is dit een unieke aanpak om de beste ideeën van de natie naar het Witte Huis te leiden. Grieks-Cyurioten kent, begrijpt dat hy een plan als dit niet zou kunnen aan vaarden zonder zijn positie, die over een jaar aan verkiezingen blootstaat, te onder mijnen. Het is merkwaardig dat Athene het plan in hoofdzaken wel aanvaardde, hetgeen waarschijnlijk moet worden toegeschreven aan het feit dat er een zakenkabinet re geert en de politieke partijen Cyprus hoofdzakelijk gebruiken om elkaar zwart te maken. De linkse E.D.A. heeft nu het monopolie van „neo-nationalisme voor Cy prus" voor zich opgeëist, maar ook de ge middelde reactie in Athene op het NAVO- plan is verre van enthousiast. Studenten en de voormalige verzetsleider Grivas roe ren zich weer en juist deze week komt helaas de film „Lawrence of Arabia" de anti-Turkse gemoederen nog versterken. Een troepenmacht bestaande uit landen van het Britse Gemenebest of nog beter van de Raad van Europa zoals nu het gerucht gaat, zou veel aanvaardbaarder zijn. Gehoopt moet worden dat ook Tur kije zich met het laatste zou kunnen ver enigen, ondanks het feit dat het juist in Straatsburg in de Cyprus-kwestie een di plomatiek nederlaagje heeft geleden. Ook Russische inmenging wordt dan vermeden terwijl toch het voordeel zou blijven dat op deze manier ook Zweden en Ieren, die in Kongo al een onschatbare er varing hebben opgedaan, zouden kunnen komen. De vergelijking met Kongo zou de Cyprioten ongetwijfeld beledigend in de oren klinken, maar geconstateerd moet worden dat de situatie vooral op het plat teland er heel wat mee gemeen heeft. Elk dorp vormt in ligging, samenstelling en mate van terrorisering, een probleem op In Alabama werd maandag een school, waar vorig jaar september de rassen scheiding was opgeheven, gesloten. De school was „onrenderend" geworden na dat gouverneur Wallace de ouders van blanke leerlingen had overgehaald hun kinderen van de school te halen. Slechts twaalf negerleerlingen kregen er nog les. De negerleerlingen kregen maandag te ho ren dat de school gesloten was. Leden van de staatspolitie waren aanwezig om te voorkomen dat de kinderen de school binnen gingen. Meer dan de helft van het miljoen leerlingen van de openbare scholen van New York is maandag niet naar school gegaan tijdens een boycot demonstratie voor totale integratie. Een woordvoerder voor de raad voor het openbaar onderwijs zei, dat het absenteïsme 464,362 leerlingen en 3537 leerkrachten bedroeg. De boy cot van één dag ontwrichtte het be gin van het nieuwe semester. Neger kinderen en Portoricaanse kinderen kwamen vreedzaam bijeen om mas saal te demonstreren voor afschaf fing van de rassenscheiding op school. rit h g.'" ijffc.*11 Kr." ai B, bj^-jag^Cj zichzelf en kan met een stam worden ver geleken. Het schijnt dat van de gemengde dorpen, die vroeger de meerderheid uit maakten, nu nog maar 23 niet door de Turken zijn verlaten. Er begint een nij pend vluchtelingenprobleem te ontstaan en het gezagsvacuüm duurt voort. Om na deze ellende toch te eindigen met een noot over het toerisme moet zeker aan dacht worden besteed aan een Turks plan dat vandaag in Ankara vaste vorm begon aan te nemen. Dat plan wil van Cyprus een soort Zwitserland van het Middelland se Zeegebied maken met kantons volgens een systeem waarbij slechts 40.000 perso nen zouden hoeven te verhuizen. Als de conferentie in Londen voortgaat, zou er ze ker aandacht moeten worden besteed aan dit plan. ACCRA (AFP) Met zeer grote meer derheid heeft de kiesgerechtigde bevolking van Ghana het voorstel van president Nkroemah aanvaard om een één-partij stelsel in te voeren, waardoor de „partij van de volksconventie" de enige toegesta ne politieke organisatie wordt. Ook werd de president gemachtigd om leden van het Hooggerechtshof en het Hof van Be roep te ontslaan, als hij dat nodig oor deelt. Het regeringsvoorstel werd ln een volks stemming met 2.773 920 van de 2.900.000 uitgebrachte stemmen goedgekeurd. In een radiorede kondigde president Nkroemah krachtige maatregelen aan tegen een ieder „die afbreuk doet aan de sociale en economische stabiliteit van het land". Hij deelde mee dat voortaan alle standengroe- pen een eigen vertegenwoordiging in het parlement zullen krijgen. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Op het ogenblik wordt in Conservatieve kringen de ver wachting uitgesproken dat de meest logi sche datum voor de Britse algemene ver kiezingen 11 juni is. Er wordt al maan den lang gewikt en gewogen over drie mogelijkheden, maart, juni, of oktober. Maart is een ongunstig jaargetijde voor verkiezingen-opkomst plicht bestaat niet en ook onwaarschijnlijk omdat de Conservatieven er dan zo goed als zeker in de openbare mening nog veel te slecht zullen voorstaan en nauwelijks een kans maken de verkiezingen te winnen. Vol gens velen hebben zij die kans' verspeeld. Niet alleen de economische en morele te genslagen spionage-affaires, Keeler- schandaal van de beide afgelopen jaren zijn daar oorzaak van, maar ook het feit dat de Tories na twaalf jaar aan het be wind geweest te zijn nu pas met dave rende plannen komen om Groot-Brittan- nië te moderniseren. Onder vriend en vijand heerst het ge voel dat de Conservatieve regering dode lijk vermoeid is en snakt naar aflossing. De slinger van de politieke pendule zwaait steeds meer in Labours richting. De Conservatieven moeten nog een aan tal zware hindernissen nemen. In de eerste plaats de begroting, meestal in de eerste week van april. De economische toestand geeft Maudling, de kanselier van de schat kist, weinig armslag. Maar omdat de in druk is gewekt dat er dit jaar weinig of niets op het gebied van belastingverlaging is te verwachten, blijven kleine verrassin gen toch altijd mogelijk, die de Conserva tieven ten goede kunnen komen. Op 9 april worden de eerste verkiezin- WASHINGTON :Reuter) Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft meegedeeld, dat de Amerikaan se kustwacht vier Cubaanse vissersvaar tuigen voor de kust van Florida heeft aangehouden en doorzocht en ze heeft op gebracht naar Key West. De bemanningsleden van de schepen wor den ondervraagd in verband met een mo gelijke aantasting van de visserijrechten. De Cubanen zouden gevist hebben in de Amerikaanse territoriale wateren. Boogschutters in Kongo hebben maan dag met giftige pijlen een helikopter van de Verenigde Naties neergehaald. Het toestel werd tot een landing ge dwongen, omdat een pijl een olieleiding doorboorde. De helikopter was bezig een landing uit te voeren op het terrein van de Ki- sandjimissie, in het hart van het gebied, waar de opstandelingenleider der Kwi- loe's, de 34-jarige oud-minister van Onderwijs Pierre Mulele, heer en meester is. De helikopter was weldra in dikke rookwolken gehuld en dwarrelde neer De bemanning liep geen letsel op. Zij en een aantal nonnen werden later door een andere helikopter opgehaald. gen gehouden voor het vergrote graaf schap Londen, de Raad voor Groot Lon den genaamd, en op 7 mei volgen de ge meenteraadsverkiezingen in het gehele land, waarin de grote Conservatieve win sten van drie jaar geleden zo goed als ze ker zullen worden weggevaagd. De resultaten van de gemeenteraads verkiezingen tonen altijd de neiging af wisselend op en neer te gaan. Wanneer de regering van alle schokken, met inbegrip van tussentijdse verkiezingen voor open gevallen Lagerhuiszetels, enigszins zal zijn bekomen en er misschien in slaagt ook de tegenstand tegen de opheffing van de verticale prijsbinding voor verbruiks- artikelen te bedwingen, dan is er kans dat zij het parlement op 22 mei zal ontbinden als voorbereiding voor verkiezingen op 11 juni. Mochten de gemeenteraadsverkiezin gen slecht voor de Conservatieven uitval len, dan zal er, tenzij de regering met vlag en wimpel wenst onder te gaan, niets anders opzitten in oktober met de rug te gen de muur te gaan staan. Want dan is er geen enkele uitwijkmogelijkheid meer omdat de vijfjarige regeringsperiode dan teneinde loopt. Bonnen Er is niets, waar ik zo'n hekel aan heb als bonnetjes, zegeltjes, plakkertjes, merk jes, puntjes en al die plakkerige papieren vodjes, die je in je handen worden ge drukt als je iets gekocht hebt. Ze zijn af schuwelijk! En het gekke is, dat je ze overal krijgt. Bij de drogist, bij de groen teman, bij de kruidenier... Nergens word je gespaard voor de spaarzegels. Ik heb een hele bak vol van die dingen. Kleverige plakzegeltjes, waardebonnen, spaarpun ten... „Wie het kleine niet eert is het grote niet weerd", zeiden onze ouders vroeger. De bonnenjongens van nu zeggen het ook. Ze geven vellen uit, blauwe, paarse of wit te vellen, en die mogen wij volplakken. Als je het de melkboer en de kruidenier op de man af vraagt, dan blijkt, dat ze er al lang tabak van hebben. Net zoals wij. Ikzelf word er dol van. Maar er zijn nog altijd mensen dol op. Dat zijn mensen met tijd. Mensen met plaklust. Mensen met zin voor orde en netheid. Net jes plakken. Keurig op een rijtje en niet scheef. Kleur bij kleur. Niet per ongeluk een paars bonnetje op een blauwe kaart! Nee, alles netjes en ordelijk. Het verdient voor al aanbeveling om voldoende spuug te ge bruiken. Met water kan het ook, maar dat geeft de echte plaklustige minder voldoe ning. Het resultaat is ook minder bevre digend. Ze kunnen wel eens schots en scheef in het gelid komen te staan en dat is de bonnenjongens natuurlijk een doorn in het oog. Hun werk is toch al niet eenvoudig! Wij zelf zitten een half uur lang ingespannen te plakken als we één vel vol willen heb ben. Zal je er een paar duizend per dag na moeten kijken! Een walgelijker manier om het dagelijks brood te verdienen lijkt mij nauwelijks denkbaar. Toch zullen ze deze keer ook mijn bijdrage onder ogen moeten zien. Het kon niet anders. Met le de ogen zag ik mijn beurs lichter en lich ter worden. De laatste centen waren al uitgegeven en nóg was de maand niet om. We hebben een dure maand gehaden een lange maand.Ik moest wel. Met afkeer heb ik de bonnendoos gegrepen en die omgekeerd over de tafelEen wa re zelfoverwinning! Met het geld van de bonnen heb ik het een heel eind geschopt. Toch heb ik er de maand niet mee kunnen uitzingen. Nu zit ik weer zonder. Vóór ik evenwel voor een tweede maal tot de wanhoopsdaad van het bonnetjesplakken overga, zal ik eerst de lege flessen maar eens wegbrengen. Marjan van Beek Ontploffing. Aan boord van het Engelse vaartuig Foxfield heeft zich tijdens de vaart door het Kanaal tussen Folkesto ne en kaap Gris Nez maandagmiddag een ontploffing voorgedaan. Het schip heeft om sleepboothulp en een arts ge vraagd. meerkaas LONDEN (Reuter) Koningin-moeder Elizabeth van Engeland is in een Londens ziekenhuis opgenomen en heeft 'n spoed operatie aan de blindendarm ondergaan. Haar gezondheidstoestand zou gedurende het weekeinde slechter zijn geworden, waardoor operatief ingrijpen noodzakelijk werd. Haar toestand is nu weer goed. De voorgenomen bezoeken van de ko ningin-moeder aan Canada, Australië en Nieuw-Zeeland zijn afgelast. De 63-jarige weduwe van koning George de zesde zou vrijdag naar Canada vertrekken. Naambordje. Het stationsbord met de langste naam ter wereld erop is weer eens verdwenen. Het is het bord, dat bij het kleine station in Wales van Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrob- wllllantysiliogogogoch, in het graaf schap Anglesey, staat. De stationschef van het plaatsje heeft een anoniem tele foontje ontvangen waarin een losprijs werd gevraagd. Men houdt rekening met een studentengrap. Ramp. Bij Gainesville in Florida is een passagiersvliegtuig neergestort en uit gebrand. Volgens de eerste berichten zijrl alle tien inzittenden om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde bij het opstijgen van de luchthaven van de stad. Het toestel vertrok naar Jacksonville. heque. De Amerikaanse politie zoekt een man, die in Los Angeles twee politie mannen doodschoot en een derde poli tieman en een winkelbediende verwond de. De man opende het vuur toen de po litie hem wilde ondervragen over een cheque die hij in een druk bezocht wa renhuis wilde verzilveren. Een vrouw dia zich in zijn gezelschap bevond, kon wor den aangehouden. Arbeidsplicht. Afgestudeerden van univer siteiten en hogescholen in Polen zullen misschien voortaan verplicht worden na het afsluiten van hun studie drie jaar lang in een door de overheid aan te wij zen onderneming te werken. Een wets ontwerp daartoe is bij het parlement in gediend. Studenten die weigeren zullen alle studiekosten aan de staat moeten terugbetalen. Landing. Een Comet met 62 passagiers en zeven bemanningsleden van de En gelse maatschappij BOAC is midden in een wildreservaat, vijftien kilometer voor het vliegveld van Nairobi, geland. Het vliegtuig steeg daarna onmidellijk weer op en landde daarna veilig op het vliegveld. Geen van de inzittenden liep letsel op. Straaljagers. Eind februari of begin maart zal in India de eerste groep Russische deskundigen aankomen om te beginnen aan de bouw van een fabriek van MIG- straal jagers.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3