C SKODA POULE, PELLI EN PINGO Eerste Kamer heeft weinig critiek op het telefoonbeleid TRESLONG Rijnmonddebat in de Tweede Kamer plotseling afgebroken AGE en D<linP0bevrij<iï Stor en Fips in het land van Zjoezoe Men wil SER-advies afwachten Volkomen verrassing Ambassade in Kenya Bevrijdingsklokken in Doesburg P.v.d.A. protesteert tegen Spaans proces Plaatselijk vorst Zeven doden in het verkeer RAI f 5395.- r WOENSDAG 5 FEBRUARI 1964 6.'° >J Optrekking AOW Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Dramatische dag Onbeantwoord Pijnlijke situatie Stand nr. 31 UW DRANG NAAR HET ROKEN KAN DEFINITIEF VERDWIJNEN IN 6 TOT 22 DAGEN.... ZELFS INDIEN U MEER DAN 30 JAREN ROOKT J weer verkeerd ijs ss Tot ernstige eritiek op het huidige loon- beleid is het gisteren in de Eerste Ka mer bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid niet gekomen, ook niet van de kant van de P.v.d.A.-fractie. De P.v.d.A.-afgevaar- digde Kloos vice-voorzitter van het N.V.V. vond het verstandig van de regering, dat zij de bevoegdheid tot het goedkeuren van collectieve arbeidsover eenkomsten aan de Stichting van de Ar beid Iaat. Ook de heer Middelhuis voor zitter van het Nederlands Katholiek Vak verbond was te spreken over de re gering, voor het overleg dat zij met het bedrijfsleven over de lastige loonsituatie heeft gepleegd. Beide senatoren waren van mening, dat nu eerst het S.E.R.-advies over het toe komstig sociaal-economische beleid moet worden afgewacht. Geen oppositioneel wa pengekletter dus over het loonbeleid van de regering. Van de heer Kloos viel dat natuurlijk ook moeilijk te verwachten, om dat hij als exponent van de werknemers zeer nauw betrokken is geweest bij het recente loonoverleg, dat in een redelij ke sfeer verliep. Zijn fractie vindt het juist, dat er een serie maatregelen is afgekondigd ter af koeling van de verhitte economie. „De minister is goed van zich gaan afslaan" zei de heer Kloos. „Als echter de con- juctuurremmende maatregelen ons niet redden, zullen ze in ons nadeel werken", waarschuwde hij. Hij beval het Zweedse systeem ter beïnvloeding van de ar beidsmarkt aan. Uitgebreide J SPIJSKAART 1 onb.KI PETEN Lr? dagelijks Ki DINER.en I X SOIREÉ. 1 :X>. DANSANTE HILLEGOM res-.O2K0.5367 Professor De Gaay Fortman (A.R.P.) wilde in het huidige systeem van loon vorming gaarne een eerherstel zien van de C.A.O., in die zin, dat ze door de par tijen die haar gesloten hebben ook wordt nageleefd. Hoewel in het tegenwoordige loonsysteem volgens de hoogleraar de prikkel zit om onpopulaire beslissingen maar aan de regering over te laten, zou het bedrijfsleven er goed aan doen, meen de hij, om aan die prikkel geen gevolg te geven. „We moeten ons best doen het huidige loonsysteem te handhaven en te proberen het te doen slagen." Hij vond het een „heilloze weg" om prioriteit te verlenen aan de bouwvakionen. De produktiviteit in het bouwbedrijf is volgens hem niet van dien aard dat er een extrabeloning verantwoord is. Mr. Delprat (V.V.D.) zag er het gevaar in van repercussies in andere bedrijfstak ken. De loonexplosie, zoals zich die nu voordoet soupeert de hele economische ruimte op, dacht jhr. mr. De Geer van Oudegein (C.H.U.), en hij vroeg zich af hoe het nu met de economisch zwakken moet. Men was het er over eens dat voor het optrekken van de A.O.W./A.W.W. tot een sociaal minimum het best eerst het advies van de S.E.R. kan worden afgewacht. Niettemin bepleitte de heer Van Wingerden (P.v.d.A.) optrekking voor de door minister Veldkamp ge noemde datum van l januari 1965. Over de wenselijkheid van financiering uit de algemene middelen liepen de me ningen uiteen. Ook hierover wacht men het S.E.R.-advies af Wat de bestrijding van longkanker betreft moet er volgens prof. Querido een wetenschappelijke me thode gevonden kunnen worden om de schadelijke werking van sigaretten te be strijden met een verhoging van de omzet belasting. Minister Veldkamp en de bei de staatssecretarissen volgende week dins dag antwoorden. met kolen gezelligheid voor het opscheppen (Vervolg van pagina 1) Toen heel Nederland in spanning wacht te op de aangekondigde radiorde van ko ningin Juliana begon in het gebouw van de Tweede Kamer de bijeenkomst, die beschouwd werd als de derde onverwachte gebeurtenis: het langdurige beraad van de minister-president met de voorzitter van de Tweede Kamer en de voorzitters van de vijf grote fracties. Dit beraad be gon omstreeks tien uur en eindigde tegen half één 's nachts. Ook uit dit lange gesprek mag men niet concluderen dat er moeilijkheden van staatsrechtelijke of politieke aard waren, zo bleek uit de mededelingen van mr. Marijnen. De minister-president zei dat tijdens dit gesprek het vraagstuk van de voorlichting over het koninklijk huis aan de orde is geweest. Uit de mededelingen, die mr. Marijnen verder nog deed, bleek dat het kabinet zich indertijd wel verdiept heeft in de vraag of een eventueel huwelijk door de Staten-Generaal zou moeten worden goed gekeurd (dat is de constitutionele voor waarde voor het behoud van de rechten op de troon van de troongerechtigden). Een beslissing over deze vraag heeft het kabinet echter niet genomen, omdat deze als prematuur werd beschouwd. GEZELLIGE MENSEN STOKEN Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagsche Comedie met „De maxibulen" van Marcel Aymé. Regie: Bob de Lange. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Su- ■anne", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Samson tegen Hercules", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De man die doorvocht", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Legioen des doods", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Alarm voor squadron 904", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De opgejaagden", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Donderdag 20.15 u.: „Gekken trekken de kaart", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Vijf mijl voor middernacht", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Melodie en soussol", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Op de drempel van de misdaad", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Misdaad uit zelfverdediging", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De vergeten medeminnaar", 14 j. Van donder dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De schooier", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Donderdag 20 u.: „De laatste dagen van Pompei", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Mozart. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken" Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 uur •n 's zondags van 13-17 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan): tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot «n met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 uur en de •ertse zondag van de maand van 1315 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 «n van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling over het werk van de Oorlogsgravenstich ting. Tot en met 6 februari. Geopend van 10-22 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. afCabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem in de krant van vrijdag 31 januari). WOENSDAG 5 FEBRUARI City, 20 u.: „Inspecteur Gorilla slaat er op los". Stadsschouwburg, 20 u.: Concert Noord hollands Philharmonisch Orkest voor Vel- ser Kunstkring. Raadhuis, 19.30 u.: Vergadering gemeen- têrssd. Jozefhuis, Velsen-Noord, 20 u.: Toneel avond Katholieke Gezinsbeweging. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De nog maar nauwelijks begonnen de batten in re- en dupliek over het wetsont werp openbaar lichaam voor het gebied van de Rijnmond zijn gisteren voor nog niet bepaalde tijd onderbroken, omdat mi nister Toxopeus voor dringende bezigheden werd weggeroepen. De minister had bij zijn verdediging ge zegd afwijzend te staan tegenover de op vatting, dat de gemeenten ondergeschikt aan Rijnmond zouden worden. Zij moeten zelfstandig blijven en niet vervormd wor den tot een grote gemeente. Rijnmond zelf dient een coördinerende, leiding gevende bestuursorganisatie van de gemeenten te zijn. Het openbaar lichaam moet geen eigen diensten krijgen. Dit zou destructief op de gemeenten werken. Het openbaar lichaam is juist bedoeld om de gemeen ten te activeren. Onafhankelijk van Rijnmond zullen ge meentegrenzen gewijzigd kunnen worden. Gedeputeerden van Zuid-Holland hebben onder andere over een samengaan van Rhoon en Poortugaal, waarbij Hoogvliet DONDERDAG 6 FEBRUARI City, 20 u.: „Gods Geuzen". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Toneelverenigingen „Palvu" en ,KZOS" spelen „Op Hoop van Zegen". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: Rederijkerskamer „Kennemerland" speelt .Saldo mortale". Gem. Openbare leeszaal- en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12 30 u.: filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.K.-Ieeszaal, donderdag gesloten. WOENSDAG 5 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het recht om te mogen leven". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Alle man". DONDERDAG 6 FEBRUARI Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alle man". In Kenya is een ambassade van het ko ninkrijk der Nederlanden met zetel te Nai- I robi opgericht. V. P. L. G. de Boer, amb- tenaar van de buitenlandse dienst der der de klasse is benoemd tot ambassadeur Een bevrijdings-monument, bestaande I uit vier zware basklokken met de namen „Koningin Wilhelmina", „Johannes XXIII" „John F. Kennedy" en „Europa-klok", res pectievelijk wegende 1850. 1285. 904 en 760 kilo, komt op 5 mei 1965 bij de vie ring van het vierde lustrum der nationa le bevrijding te hangen in de herbouwde laat-gotische Martinitoren (91 meter) te Doesburg, ter completering van het dan uit vier octaven bestaande Hemony-caril Ion (1655). De kosten van deze zware klokken be dragen ruim 30.000. Om dit bedrag in de kleine ruim achtduizend zielen tellen de stad bijeen te brengen is een actie comité opgericht onder de naam „CADO" (eerste letters van de woorden carillon en Doesburg). naar Rotterdam zou gaan, hun oordeel reeds gegeven, alsook over het overgaan van Rozenburg naar Rotterdam. De minis ter heeft zich over deze en andere kwes ties nog geen oordeel gevormd. Vermoe delijk kan in mei een wetsontwerp terzake worden verwacht. Voor rechtstreekse verkiezingen van het bestuur van Rijnmond voelde de minister niet. De ingezetenen der samenwerkende gemeenten worden bepaaldelijk geen bur gers van.Rijnmond. Daarom dienen de ge meentebesturen hun afgevaardigden te kiezen. De heer Bogaerts, minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, besprak vraagstukken van ruimtelijke ordening in Rijnmond. De raad van Rijnmond kan een streekplan indienen, dat goedkeuring van Gedeputeerde Staten behoeft. Een wens uit de Kamer om bovendien goedkeuring en onderzoek vanwege Provinciale Staten voor te schrijven vond hij niet te ver vullen omdat zulks tot nodeloos lange en overbodige procedures zou leiden. Ook een gevraagde mogelijkheid van be roep op Provinciale Staten tegen een streekplan wees hij van de hand. Hij wil de niet meer bevoegdheden dan strikt no dig is voor de samenwerking in Rijn mond aan de gemeenten ontnemen. Een nota van wijziging, waarbij de raad van de Rijnmond bevoegd wordt tot het verdelen van woningbouw- en. subsidie contingenten, voor zover die aan het open baar lichaam zelf worden toegewezen, kwam aan wensen uit de kamer tegemoet De persconferentie, die mr. Marijnen vannacht tussen één uur en kwart voor twee gaf, vormde het einde van een lange dramatische dag, waarin voortdurend de wildste geruchten rondgingen, vooral toen bekend werd dat prinses Irene tegen de verwachting in niet op Soesterberg was aangekomen. Toen bekend werd dat koningin Juliana een radiorede zou houden zakte de span ning, maar zij laaide onmiddellijk weer op, toen de koningin haar boodschap had mee gedeeld. Brandkastkraker. De advocaat-gene raal bij de Hoge Raad heeft geconclu deerd tot verwerping van het cassatiebe roep van een 52-jarige metaalbewerker uit Den Haag, die zowel door de Haagse recht bank als door het Haagse gerechtshof tot zes jaar gevangenisstraf is veroordeeld voor de spectaculaire brandkastkraak in het academisch ziekenhuis in Leiden. Bij deze inbraak, gepleegd in januari 1962, verdween bijna een kwart miljoen gulden. De verdachte heeft steeds ontkend iets met deze inbraak uitstaande te hebben. De Hoge raad zal op 3 maart arrest wij- Drank. Sinds de vorige maand wordt in een souterain aan de Grotestraat in Almelo een „sociëteit voor studerenden" geëxploiteerd. Toen de politie er eens ging kijken trof zij jongens en meisjes van 17 en 18 jaar aan die onder invloed van ster ke drank verkeerden. Er werd voor ruim 200 aan sterke drank in beslag genomen. Onderscheiding. De heer L. C. B. van Schevensteen, oudste directeur van de n.v. Hofnar sigarenfabrieken te Valkenswaard, is benoemd tot officier in de orde van Leopold II. Inbraken opgehelderd. Dankzij ijverig speurwerk van de recherche te Hoogeveen is het gelukt zes inbraken, die de laatste drie jaar zijn gepleegd, op te helderen. Ze ven daders waaronder drie minderjarige jongens, hebben een bekentenis afgelegd en zijn voor de officier van justitie geleid. Vele vragen immers bleven onbeant woord en het waren vragen waarop voor het behoud van de goede verhouding tussen kroon en volk een antwoord gege ven moest worden. In regeringskringen bleek men zich dat onvoldoende te hebben gerealiseerd, want toen om half één 's nachts de directeur van de rijksvoor lichtingsdienst, dr. G. J. Lammers. aan een persconferentie begon die aanvan kelijk om kwart over elf zou beginnen bleek hij op vrijwel geen enkele vraag te kunnen of te mogen antwoorden. Er groeide een pijnlijke situatie, die ge lukkig gered werd door het verstandige op treden van een van de meest ervaren Haagse journalisten dr. E. van Raalte. Deze gaf onder luide adhesiebetuigingen van zijn collega's aan dr. Lammers de raad om in het belang van de rust. die de koningin voor haar dochter had gevraagd, de minister-president te verzoeken op de persconferentie te verschijnen, Dr Lammers volgde deze raad op en na een kwartier verscheen inderdaad mr. Marijnen, die met een luid applaus werd ontvangen. een veilige keuze 5 modellen Combi - Bestel - Pick up - vanaf geheel compleet H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN - TEL. (01717-2010) V .v- V n U Het bestuur van de Partij van de Ar beid spreekt in een telegram, dat het aan de Spaanse ambassadeur in Den Haag heeft gestuurd, „zijn diepe verontwaardiging uit over het proces tegen tientallen Spaan se burgers in Madrid, die het slachtoffer van een strafvervolging werden, omdat zij propaganda hebben gemaakt voor hun democratische en socialistische idealen." Het doet een beroep op de Spaanse re gering om hen onmiddellijk in vrijheid te stellen. neus, keel en borst van vastzittend slijm IIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIHIHIIIIIIIIIIIIIIII'IIIIIIIIIIIIIIII1 Het K.N.M.I. deelt mee: Er bevindt zich thans een luchtdrukma ximum even ten westen van Ierland. Aan zijn oostelijke flank staat boven de Noord zee een krachtige stroming die koude pool- lucht naar het zuiden voert. Daarin is de temperatuur bij het eiland Jan Mayen on geveer min 15 graden, voor de Noorse kust min 6 en tussen Schotland en Zuid-Noorwe- gen om het vriespunt. Boven de Noordzee wordt de lucht verder aangewarmd tot ze I met temperaturen van ongeveer vier gra den de Nederlandse kust bereikt In de poollucht komen enkele verspreide sneeuw en hagelbuien voor. Buitengaats staat nog een stormachtige wind, maar landinwaarts is de wind tot matig afgenomen. Door drukstijgingen zal de wind het ko mende etmaal boven zee ook langzaam af nemen. De aanvoer van de koude pool lucht houdt echter aan, zodat de komen de nacht in het binnenland bij zwakke wind enkele graden vorst verwacht moet worden. Verder zullen weer zonnige pe rioden voorkomen en slechts enkele loka le buien. WEERRAPPORTEN A i fc R tel.52301 Bloemendaai Garage VERBEEK. Bloemendaalseweg 5-7 Advertentie NEW YORK Het „Anti-Tobacco Center" deelt mede: 28.683 verstokte rokers (waaron der tarijke artsen) hebben het roken defini tief opgegeven dank zij een nieuwe methode die geleidelijk de behoefte aan nicotine en bijgevolg de drang naar het roken doet ver dwijnen. Voor 92,8 Vo van de gevallen werden deze resultaten bereikt in 6 tot 22 dagen. De rokers die belang stellen in deze nieuwe methode kunnen zich rechtstreeks wenden tot het Anti-Tabak Propaganda Centrum (Afd. 211N). Brugstraat 44, Postbus 1, Roo sendaal. Voor gratis documentatie behoeft men aan dit adres slechts een enveloppe met naam en adres 2 losse zegels van 12 cent te zenden. 92-93. Daar stonden Blib en z'n vrienden, om de kabouters te verwelkomen. We zijn jullie erg dankbaar, dat je ons te hulp bent gekomen! zei Blib. De krauwauws maakten het ons weer erg las tig! Ja, maar dat is nu wel ajgelopen! zeiden de kabouters. Ze hebben de schrik gekregen en zullen zich heus niet meer laten zien! Dat geloofden de mannetjes ook wel. We nodigen jullie allemaal uit, van avond bij ons te blijven, zei Blib. We wil len een feestje geven, omdat je ons zo goed geholpen hebt! WIJ MOETEN HE/iA halen, HU VERSTAAT UI ET WAT Wie IS ER NU 666AAM *2 IK VERSTA JUUJE NICT- IK M06T NAAR >IU WE TOE •ZEEROB, kDKA HIER NAAR TOE,-45 BENT Op DE VERKEERDE TOP\j~" WU 2E66EN ©PIB ^^gPENHAGlN 1405 -B. In het Sint Antonius ziekenhuis in Sneek is gisternacht overleden Wiebren te Rijs uit Workum (Friesland), die zondagavond half tien buiten de kom van zijn woon plaats door een achteropkomende perso nenauto werd aangereden en zwaarge wond. De 72-jarige wielrijder S. Punter uit Oos- terwolde is gisteravond om ongeveer zes uur op de provinciale weg Smilde-Drach- ten door een auto aangereden. Hij was op slag dood. De negentienjarige G. E. Gerards uit Ermelo is gisteravond op de rijksweg Er- melo-Harderwijk met zijn motorfiets in botsing gekomen met een auto. Hij is kort na het ongeval overleden. In Bom (Limburg) is gisteren het vier jarig dochtertje van de familie H.V. Ver sluis verongelukt. Het kind stak plotseling over en werd aangereden door een vracht auto. De 74-jarige mevrouw H. van der Veen is in het r.k. ziekenhuis te Dordrecht be zweken aan de verwondingen die zij maan dag 27 januari bij een verkeersongeluk had opgelopen. Mevrouw Van der Veen werd op de Mauritsweg te Dordrecht aangere den door een scooter toen zij de weg wilde oversteken, aarzelde en terugliep. In de Ursulakliniek te Wassenaar is gis teren overleden de 76-jarige weduwe me vrouw Th M. Snelleman-Beun uit Den Haag. Zij was daar maandag op de hoek Arabislaan-Hoefbladlaan ernstig aan het hoofd gewond bij een aanrijding door een vrachtauto. Een Nederlandse vrachtauto is dinsdag bij Bolzano in de Italiaanse Alpen uit een bocht gevlogen en langs een steile helling 130 meter diep neergestort. De chauffeur de twintigjarige Willem Kooy uit Aals meer kwam om het leven, de bijrijder werd zwaar gewond. Maximum-tem peraturen Itenland 5 binnen- en bul ■o-s So Pi SS 5 'C S 2 Den Helder onbewolkt nnw 6 2 Ypenburg licht bew. nw 7 3 Vlissingen half bew. nw 6 3 Eel de hagelbui nw 7 1 De Bilt licht bew. nw 8 2 Twente licht bew. wnw 8 1 Eindhoven onbewolkt wnw 8 2 Z-Limburg hagelbui nw 7 2 Helsinki sneeuw windst. 1 -2 Stockholm sneeuw nw 0 -2 Oslo onbewolkt nw 4 -3 Kopenhagen regenbui nw 5 -2 Aberdeen onbewolkt nw 5 -1 Londen onbewolkt n 9 3 Amsterdam licht bew. nnw 7 2 Brussel half bew. n 7 4 Luxemburg geheel bew. w 5 1 Parijs onbewolkt windst. 9 1 Bordeaux onbewolkt n 12 -1 Grenoble zwaar bew. windst. 10 -2 Nice geheel bew. nw 13 4 Berlijn sneeuwbui wnw 6 0 Frankfort onweer wzw 8 3 München geheel bew. w 5 0 Zürich zwaar bew. zo 6 -2 Genève onbewolkt zw 8 -5 Locarno licht bew ono 11 -3 Wenen zwaar bew. wnw 8 1 Innsbruck licht bew. windst. 7 -6 Athene onbewolkt n 10 3 Rome zwaar bew. windst. 15 0 Ajaccio geheel bew. no 14 9 Madrid licht bew. windst. 17 -1 Mallorca zwaar bew. windst. 18 3 Lissabon onbewolkt no 19 6 Donderdag 6 februari Zon op 8.14 uur, onder 17.35 uur. Maan op 2.20 uur, onder 11.53 uur. Maanstanden 5 februari 13.42 uur laatste kwartier 13 februari 14.01 uur nieuwe maan 20 februari 14.24 uur eerste kwartier 27 februari 13.39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 5 februari Hoog water 8.48 uur en 21.14 uur. Laag water 4.14 uur en 16.40 uur. Donderdag 6 februari Hoog water 9.41 uur en 22.11 uur. Laag water 4.56 uur en 17.26 uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden-

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2