N.T.S. heeft geen vat op personeel De samenwerking tussen architecten en beeldende kunstenaars Haliplus jfalip Haliplus JOS CLEBER TERUG De Neöeo Muzen DE PROGRAMMA'S Kennemer Kunstkring met thriller van George Batson ZWO verstrekt 20.300.000 De milioenste bij „Alleman" Drie N.Ph.O.-concerten in het Minerva Theater te Heemstede Uw vitaminenschild WOENSDAG 5 FEBRUARI 1964 7 Aquarel van Van Gogh bracht 31000 op Heemsteedse Kunstkring Gestage uittocht „Zo is het" bevatte geen godslasteringen Vijf samenkomsten in februari en maart Concert door Albert de Klerk en Haakon Stotijn 5 wmmmm tegen griep, vermoeidheid, slapte, nervositeit, verkoudheid. nabeschouwingen Statisch avondje ETHER-TIPS Schuld van Marlowe wordt nu betaald De radio geeft donderdag T elevisieprogramma OP DE DINSDAGEN 11 februari, 17 maart en 28 april zal het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Minerva Theater te Heemstede onder leiding van Henri Arends een serie van drie concerten verzorgen, waaraan door zes solisten zal worden medegewerkt. Op ieder concert zullen twee solisten tezamen, en elk apart met het orkest optreden. Het eerste concert op 11 februari heeft cert van Handel. Dit concert wordt geopend als solisten Janny van Wering (clavecim- met de Symfonie met de Paukenroffel van bel) en Maurits van den Berg (viool). Te zamen voeren zij het Concert voor cla- vecimbel en viool van Haydn uit. Janny van Wering speelt tevens het Clavecim- belconcert in d van Bach en Maurits van den Berg het Vioolconcert in A KV 219 van Mozart. Op het programma verder het Concerto grosso op 3 no 1 van Pieter Hellendaal en Lr .rot u u- fiques van Jolivet aveciniste Jart nu van Wering Janny van Wering behaalde aan het Amsterdamse Conservatorium de einddi ploma's voor piano en clavecimbel. Twee jaar na haar laatste eindexamen behaal de zij de Röntgenprijs. In vele plaat sen in binnen- en buitenland heeft zij ge concerteerd, zowel solistisch als in ka- muziekensembles, zoals het trio Felt- kamp-Lentz-van Wering en het duo, dat zij met Theo Olof heeft gevormd. Maurits van den Berg volgde een Meister cursus in Luzern onder leiding van Wolf gang Schneiderhan. In dit seizoen zal hij optreden in Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk, o.a. in Keulen. Lugano, Stutt gart, Bazel enz. HET TWEEDE CONCERT heeft als so listen de solo-fluitist van het N.Ph.O., Pieter Odé en de le harpist van het Utrechts Stedelijk Orkest, Edward Wit- senburg. Zij voeren het concert van Mo zart voor fluit en harp uit. Pieter Odé speelt na de pauze de Pastorale en Bur lesque voor fluit en strijkorkest van Sei- ber en Edward Witsenburg het Harpcon- GEORGE BATSON, wiens vrolijke thril lers „Boeven en madeliefjes" en „Fluffy neemt de leiding" bij onze toneelamateurs bijzonder gretig aftrek vonden, heeft zijn bedrijf thans met „Het huis op de rots" ongeveer op dezelfde wijze voortgezet. Dit maal hield hij zich bezig met de verwik kelingen rond Jane Palmer, een niet ge heel onbemiddelde schilderes, die met het fraaie, oude huis op de rots ook het hier aan verbonden mysterie kocht. Enige ja ren geleden werd er de vorige eigenares vermoord, waarbij de plaatselijke politie zich voor een nog altijd onopgelost raadsel zag gesteld. Er komt voor sergeant Hale echter nog meer werk aan de winkel, want nauwelijks heeft Jane haar pas verworven bezit betrokken of er rolt een tweede lijk uit de traditionele kast. En hiermee is dan tevens opnieuw het sein gegeven voor het dikwijls en graag beoefende spelletje „Wie is de dader?" WELNU, ook in „Het huis op de rots wordt dit geheel volgens de regels van de ze kunst gespeeld. Elk personage komt beurtelings onder verdenking en de ver rassende ontknoping blijkt voor de aller laatste taferelen gereserveerd. Een ont knoping, welke zelfs door de geregelde theaterbezoeker onmogelijk kon worden voorzien. Dit stuk werd dinsdagavond in de Stadsschouwburg opgevoerd door de Haarlemse toneelvereniging. „De Kenne mer Kunstkring", waarbij het bestuur bij wijze van attractie tien taarten had be schikbaar gesteld voor de toeschouwers, die tijdens de pauze de naam van de da der op een daarvoor bestemd biljet zou den onthullen. De identiteit van de moor denaar was door de schrijver echter zo listig verborgen, dat het mij sterk zou verwonderen wanneer deze taarten alle ook werkelijk moeten worden uitgereikt. Uw recensent wil tenminste eerlijk bekennen er eveneens mooi te zijn ingevlogen. Deze ontknoping wordt dan vooraf gegaan door een reeks meestal boeiende scènes, waar van de pittige dialogen zich geregeld met Interesse lieten beluisteren. ONDER REGIE van* Fons Jansen is „De Kennemer Kunstkring" erin geslaagd van deze thriller een zeer behoorlijke voorstel ling te geven, waarbij in het derde bedrijf een goede climax werd bereikt: Fred Prang en Rob Berkhout als Peter Collier en Steve Taylor groeiden in hun rollen en rehabiliteerden zich in dit bedrijf geheel voor hun zwakke inzet, vooral laatstge noemde, die zijn stem voor de pauze veel te weinig volume had gegeven en daardoor dikwijls volkomen onverstaanbaar was. De besten waren echter Rie Bilars als de char mante schilderes, waar eigenlijk alles om draait en Joke Prang, die een pittige en bijzonder aardige Joyce aan de bezetting heeft toegevoegd. Maar ook de verstande lijke Simon Antrobus werd behoorlijk door Aart de Zeeuw gespeeld en Kitty Collier, de vrouw die „fataler voor zichzelf was dan voor anderen" verkreeg van Son ja Eelman de juiste dosis raffinement, zodat eigenlijk alleen de politieman beslist on voldoende was. Deze voorstelling, welke door het pu bliek met de grootste aandacht is bekeken, werd ook bijgewoond door de burgemees ter van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cre- mers, die tijdens de pauze regisseur en spelers aan zich liet voorstellen. Jan van Dam Haydn PIETER ODé behaalde in 1950 aan het AMSTERDAMS Conservatorium zijn eind diploma. Daarna studeerde hij gedurende twee jaar te Parijs als leerling van Re- née le Roy. Hij trad reeds verschillende malen als solist met orkest op, zowel in Nederland als ook in Duitsland, Frank rijk, Italië en Engeland. In 1962 verwierf hij de Diemer-Kool-prijs, uitgereikt door het Nederlands Impresariaat. Sedert 1956 is Pieter Odé solo-fluitist van het Noord- hollands Philharmonisch Orkest. Edward Witsenburg begon op 17-jarige leeftijd harp te studeren bij de vermaarde Nederlandse harpiste Phia Berghout. Aan het Amster dams Conservatorium studeerde hij even eens onder haar leiding en sloot daar zijn studie af in 1956. Hij behaalde het orkest en solistendiploma met diverse onder scheidingen. In 1959 verwierf hij op het eerste internationale harpconcours in Is rael een van de hoofdprijzen. Hij gaf ve le concerten en recitals zowel in Neder land als in het buitenland. HET DERDE CONCERT heeft een ope ra-programma en brengt als solisten twee jonge zeer begaafde vocalisten, die beiden verbonden zijn aan de Neerlandse Opera, te weten Jenny Veeninga, sopraan en Frans van Dalen, tenor. Zij zingen duet- De harpist Edward Witsenburg ten uit La Traviata van Verdi en uit Ca- valeria Rusticana van Leoncavallo. Jen ny Veeninga zingt uit „Otello" van Verdi de aria „Ave Maria" en uit „La forza del destino" de aria „Madre, Madre, pie- tosa Vergine". Frans van Dalen zingt twee aria's uit Opera's van Cilea en Ver di. Het programma vermeldt tevens de Ouverture „La gazza ladra" van Rossini, het voorspel tot La Traviata van Verdi en een selectie uit de negeropera Porgy and Bess. Een aquarel van Vincent van Gogh, .Boerenvrouw bij een Haard" heeft in de kunstveiling Mak van Waay te Amsterdam de volgens deskundigen redelijke prijs van 31.000 gulden opgebracht. De kunstenaar maakte het werk in 1885 in Nuenen. Hoe wel er ook door de vele naar de veiling gekomen buitenlanders, vooral Engelsen en Duitsers, flink op het stuk werd geboden, deed een Nederlander het hoogste bod. Een getekend doek van Isaac Israëls „In een Parijs Café" kwam voor 19.000 gulden in het bezit van Nederlandse particulieren. Een paneeltje ter grootte van een prent briefkaart, getekend door David Bles, met als titel „De Liefdesbrief" bracht de naar de mening van insiders zeer hoge prijs van 2750 gulden op. „Huizen bij een Sluisje te Spaarndam" van de hand van W. Koek koek, eveneens een klein schilderijtje, ging voor 2600 gulden van de hand. De alge mene tendens was vast op deze nog en kele dagen durende openbare verkoping. De Haarlemse pianist Henk van Eeuwijk geeft op vrijdag 14 februari, 's avonds in het Minerva Theater, een pianorecital on der auspiciën van de Heemsteedse Kunst kring. Zijn programma vermeldt werken van Albeniz. Debussy. Roussel. Poulenc en Pijper. Óp maandag aanstaande, 10 februari, treedt de Toneelgroep Studio op met „Pas op dat je geen Woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank (20.15 uur, Minerva). Dit is de voorstelling die oorspronkelijk op 7 januari zou plaats hebben. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) N.T.S.-voorzitter Schüttenhelm zei on langs op een personeelsreceptie trots: Het t.v.-personeel groeit gestaag. Vorig jaar zijn er maar liefst 250 mensen in dienst getreden!". Wie de betekenis van deze mededeling tot zich laat doordringen, zal waarlijk niet naar het hoofd grijpen van verbazing. Het t.v.-medium is nog groeiende en de bezetting van het tweede net staat voor de deur. De N.T.S. en de zuilen mogen dus warempel wel zorgen, dat ze vaklieden aantrekken. Veel vaklieden! De fiere mededeling van de heer Schüt tenhelm was echter niet volledig. Hij ver gat er namelijk bij te onthullen: „En in dat licht gezien is de groei van 250 man maar zeer povertjes. De uittocht van per soneelsleden bij de N.T.S., zowel als bij de omroepen, is een constant euvel dat alle geledingen treft. Niet alleen regisseurs en producers komen door de voordeur binnen en vertrekken door de achterdeur; ook be lichters, cameramannen, floormanagers en geluidstechnici nemen aan de lopende band ontslag. Was er voor deze specialisten eni ge tijd geleden niet zo gemakkelijk emplooi te verwerven vandaag de dag staan de werkgevers alom met open armen en be ter gevulde beurzen te dringen. Niet alleen de heren Zwolsman en Brandei (van de R.E.M.), maar ook de Duitse televisie maatschappijen. Dezer dagen diende een der beste belichters van de N.T.S. zijn ont slag in, omdat hij in een der nieuw te bou wen schouwburgen meer kan verdienen. En dat is de voornaamste oorzaak van de onafgebroken uittocht: de lage honorering vergeleken bij het bedrijfsleven en het on derwaarderende klassesysteem, dat vele functionarissen als een rem op hun pro motiekansen zien. In alle takken van het t.v.-bedrijf is een schreeuwend tekort aan mensen. De minder optimistische dienst hoofden dan de heer Schüttenhelm zien met angst en beven het tweede net op zich afkomen. Antwoord van minister Scholten In de televisie-uitzending „Zo is het toe vallig ook nog eens een keer" van 4 janu ari is geen sprake geweest van smalende godslasteringen en daarom kunnen geen strafmaatregelen worden getroffen. Dit deelt de minister van Justitie, mr. Y Scholten, mede in antwoord op schriftelij ke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Van Dis (S.G.P.). OP INITIATIEF van de stichting „Nieuw Beelden" worden in de komende maanden in Amsterdam, Arnhem en Rotterdam en kele ontmoetingen gehouden tussen archi tecten en beeldende kunstenaars. De rijks- en gemeentelijke percentageregelingen be treffende de zogenaamde decoratieve ver sieringen van gebouwen wordt al een groot aantal jaren toegepast en ook particuliere architecten zoeken meer en meer contact met beeldende kunstenaars, om op de een of andere wijze tot een samengaan van architectuur en beeldende kunst te ge raken. Vaak komt het echter voor dat architecten en beeldende kunstenaars el- kaars werk onvoldoende kennen, waardoor een keuze bemoeilijkt wordt en een nauw samenspel niet meer mogelijk blijkt. DIT FEIT HEEFT het bestuur van de stichting Nieuw Beelden doen besluiten om deze winter een serie ontmoetingen te organiseren waarbij men zich kan beraden over de bereikte resultaten; ook wil men tot een beter begrip van eikaars proble men zien te geraken. Voor deze ontmoetin gen zijn uitgenodigd de leden van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA), het Genootschap Architectura et Amicitia, de Kring van Beeldhouwers, de Vereniging van Beoefenaars der Monumentale Kun sten, de vakgroep Binnenhuisarchitecten (GKF) en andere belangstellenden. De eerste ontmoeting wordt op 7 febr. gehouden in museum Boymans-Van Beu- ningen. Als inleider treedt op prof. J. B Bakema, die de vraag aan de orde zal stellen „Heeft de beeldende kunstenaar een taak bij de realisering van een mens waardiger samenleving in onze stedelijke agglomeratie?" Op vrijdag 14 februari zal Albert de Klerk, stadsorganist van Haarlem, met medewerking van de le solohoboïst van het Concertgebouworkest, Haakon Stotijn, in de Adventskerk te Aerdenhout een concert geven. Zijn programma vermeldt werken van Vivaldi, Bach (sonate in g moll voor hobo en orgel), Carl Philip Emanuel Bach, Johann Ludwig Krebs (fantasie voor oboe d'amore en orgel), Hugo Godron (Suite Bucolique voor hobo en orgel), Jean Langlais en Albert de Klerk. II... ..ÜAminnnenhilij Neem nu elke dag zo n kleine capsule Haliplus die bovendien zo makkelijk is in te nemen U komt dan gezond de winter door' FLACON 100 CAPSULES f 3.80 60 CAPSULES f 2.26 MULTIVITAMINEN VOOR HET HELE GEZIN IN HET STEDELIJK MUSEUM in Am sterdam spreekt op 21 februari de Belg Emile M. Langui over „De Verhouding van vrije Kunst tot de monumentale Kunst in onze tijd" en op 6 maart de Zwitser prof. Alfred Roth over „De laatste ontwikke^ lingen op het Gebied van de Samenwerking tussen Architectuur en beeldende Kunst". In Rotterdam wordt op 20 maart een inlei ding gehouden door prof. dr. A. M. W. J. Hammacher (kritische beschouwingen van de in Nederland tot stand gekomen wer ken in samenwerking van architectuur en beeldende kunst), waarna de Akademie van Beeldende Kunsten en Kunstnijver heid in Arnhem op 3 april een samenvat tende forumbespreking wordt gehouden. Daaraan nemen onder leiding van forum leider prof. ir. J. H. van den Broek deel prof. V. S. Semeyn Esser, Lex Hom, Jan Kassies, Ger Lataster, J. J. Vriend, P. B. Weehuizen en K. Wiekart. De wijze, waarop Arie Kleywegt en Frans Hendriks gisteren respectievelijk bij de directe reportages van de Olympi sche schaatsstrijd op de 500 meter en bij de rechtstreekse uitzending van de Olympi sche ijshockey-ontmoeting Zweden-Duits- land commentaar leverden, verdient na onze critiek op andere toelichtingen uit Innsbruck, een woord van lof. Beide heren namelijk zorgden voor een zakelijk en ge fundeerd commentaar, dat aangevuld met een behoorlijke dosis geestdrift, bijdroeg tot het genieten van deze spectaculaire evenementen. Het uitvallen van de uitzending over de Tellem-expeditie (het filmmateriaal was nog niet binnen) versterkte het nogal stat! sche karakter van het N.C.R.V.-program ma van gisteravond. Dit tekort aan vaart echter werd goeddeels gecompenseerd door twee interessante uitzendingen: de voor dracht van Elisabeth Andersen en de eerste aflevering van de serie „De grote wereld godsdiensten". Genoemde actrice personifieerde op in drukwekkende wijze de 16e eeuwse Itali aanse dichteres Gaspara Stampa, die haar Venetiaanse sonnetten deed herleven. Won derlijk was daarbij, dat deze klankdichten, geboren uit een versmade liefde, ons nog zoveel deden. De gepassioneerdheid over leefde als het ware de vorm, de symbo liek van de Renaissance. In deze uitzen ding stoorden ons wel de soms overdreven grote close-ups van de kunstenares, die eerder afleidden dan verinnigden. Aanvankelijk wat professoraal-droog, maar later uitermate boeiend was het pro gramma over de Islam, waarin zowel het ontstaan als de geloofspraktijk van deze wereldgodsdienst duidelijk werden ge maakt. Een goed voorbereid interview met een tweetal Nederlandse mohammedanen rondde deze belangrijke uitzending af. De N.C.R.V. doet met deze serie, als zij zo in formatief en sterk blijft, zeer waardevol werk. De romantiek van het kwartiertje van Caroline Kaart werd wel wat verstoord door een charmante, maar duidelijke re clame voor de eerste grammofoonplaat, die naar aanleiding van het succes van deze zoetgevooisde zangeres op de markt is ge bracht. Dat neemt niet weg, dat wij graag naar Caroline zullen blijven kijken en luis teren, vooral als zij de liedjes van haar geboorteland zingt. Wat ons betreft, mag zij echter de overbekende, Weense liedjes wel vergeten; ons dunkt, dat dit genre haar toch niet zo ligt. Elkeen zal er, dunkt ons, wel begrip voor gehad hebben, dat de belangrijkste uitzending van deze avond, de korte toe spraak van H. M. Koningin Juliana, het zonder beeld moest stellen. Dat het ons hof èn onze regering ont breekt aan de mogelijkheid, snel en ef- Ingehaald door een grote kring vrienden en bekenden is de oud-dirigent van het AVRO-amusementsorkest „De Zaaiers". Jos Cleber, gisteravond na een afwezigheid van twee jaar op Schiphol teruggekeerd in zijn vaderland. Het Zuidafrikaanse emigratie-avontuur is ten einde en met ingang van 16 februari zal hij weer de leiding van „De Zaaiers" op zich nemen. „Ik ben destijds op uitnodiging van de Zuidafrikaanse radio-omroep uit Neder land weggegaan om in Johannesburg een amusementsorkest te vormen," aldus ver telde de heer Cleber. „Dat is wel een te leurstelling geworden. Zuid-Afrika is een jong land dat vrijwel geen eigen musici heeft. Er is een symfonie-orkest waarin onder meer acht Nederlanders zitten. Maar dat moet ook voor opera- en balletbegelei ding zorgen. Wij hebben geprobeerd uit de (Van onze radio- en t.v .-medewerker) Donderdag: televisie: van 20.30-21.55 „Kind vermist", een oorspronkelijk Ne derlands tv-spel van „stadhuis op stelten"- auteur Hans Keuls. In de hoofdrollen Jo- han Schmitz en Henny Orri. Donderdag: radio: De NCRV vraagt om 20.10 uur aandacht voor een aflevering van de hoorspelserie „De Jeugd op eigen Wieken" door Jan de Vries. Ondanks de concurrentie van televisie blijkt de NCRV nog immer dat er veel naar deze oer-Ne- derlandse serie geluisterd wordt. In de AVRO-programma vertelt Bob Verstraete om 16.00 uur het verhaal „De Spookstad" van Alberto Bonifaz Nuno. A.I.A.P.-bestuur. Het Nationaal Comité Nederland van Beeldende Kunstenaars, aangesloten bij de Association Internatio nale des Arts Plastiques (A.I.A.P.), heeft in zijn dezer dagen gehouden vergadering een nieuwe voorzitter gekozen als opvolger van Titus Leeser en voorts voorzien in enkele bestuurs-vacatures. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Wim Strijbos, voorzitter (Amsterdam); Christian de Moor, vice-voorzitter ('s-Gravenhage); C. E. Heynsius, secretaris (Amsterdam); Pieter Wiegersma, penningmeester (Deurne); J. L. ter Veer en Yo Bwan-Tjong, beiden Am sterdam. Muziek misbruikt. Een Deense gram mofoonplatenmaatschappij en haar direc teur zijn maandag wegens belediging van de componist Johan Svendsen tot 300 kro nen (150 gulden) boete veroordeeld, omdat zij een moderne versie van diens „Veneti aanse Serenade" op de markt hadden ge bracht. De plaat achtte de rechtbank een belediging voor de reputatie en de per soonlijkheid van de componist en in strijd met de belangen van de cultuur. Alle exemplaren van de plaat moeten worden vernietigd. De uitspraak volgt op de tot standkoming van een wet tot bescherming van culturele waarden en auteursrechten. musici van dit orkest iéts samen te stel len maar zij hadden het te druk." Jos Cleber zei geen spijt te hebben gehad van het tweejarige verblijf in Zuid-Afrika. „Iedere artiest moest eigenlijk eens elders kunnen gaan werken." Desgevraagd zei hij dat hij geen kleurlingen mocht opnemen in het te vormen amusementsorkest. Jos Cleber komt weer in vaste dienst bij de AVRO. Het Londense Marlowe-genootschap is van plan een oude schuld te ver effenen, die de familie van de zes- tiende-eeuwse dichter en toneelschrij ver Christopher Marlowe indertijd niet heeft kunnen betalen. Toen Christopher op 3 april 1564 werd ge borenkon zijn vader een rekening van zijn kleermaker van tien shilling (ongeveer vijf gulden) niet betalen. Precies 400 jaar later zal het Marlowe- genootschap aan een banket in Lon den de verschuldigde som in munten uit de zestiende eeuw betalen aan de nog steeds bestaande kleermakerij. Het genootschap zal naar schatting 200 gulden moeten betalen om het benodigde oude geld van verzame laars te kopen. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver- Wetenschappelijk Onderzoek heeft voor 1964 een bedrag van 20.300.000 voor wetenschappelijke onderzoekingen ver strekt. Hiervan is 4.300.000 bestemd voor gebouwen en inrichting van gebouwen en voor het aanschaffen van zeer kostbare wetenschappelijke apparaten. Van de resterende 16.000.000 voor ge wone subsidies ontvangt de stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie (F.O.M.) bijna 10.000.000. Van de dan overblijvende 6.000.000 is ongeveer ander half miljoen bestemd voor de geestes- en de sociale wetenschappen en viereneenhalf miljoen voor alle exacte wetenschappen, zoals biologie en medicijnen. Los hiervan heeft Z.W.O nog een bedrag van een half miljoen beschikbaar gesteld voor het eerste werkjaar der op te richten Stichting Wetenschappelijk Onderzoek van de Tropen. In een tijd van slechts zeven weken hebben bijna 1.000.000 Nederlanders Bert Haanstra's film „Alleman" gezien. Don derdag 6 februari wordt de miljoenste be zoeker verwacht. Omdat de film in 25 theaters loopt, is 't niet mogelijk de juiste miljoenste bezoeker aan te wijzen. Daarom zal in alle vijfentwintig theaters op don derdagavond 6 februari de honderdste be zoeker symbolisch worden gehuldigd. „Alleman" heeft hiermede het grote suc ces „Fanfare" geëvenaard, dat van „De Overval" met een week geslagen. ficiënt voorlichting te geven, werd echter na het koninklijk woord nog eens bewe zen. Hoogstwaarschijnlijk heeft een zeer groot deel van ons volk tot middernacht zitten wachten op het door de omroepster en door het NTS-journaal aangekondigde bericht uit Den Haag. In plaats van dit bericht kwam later de mededeling, dat de regering zich in dat uur met het se niorenconvent van de Tweede Kamer zat te beraden over de voorlichting in zaken, het Koninklijk Huis betreffende. Waarme de wij maar willen zeggen, dat kennelijk niemand in Den Haag zich bewust wa« van de negatieve werking, die het uitblij ven van de regeringsverklaring op de on telbare bij radio en t.v. wachtende land genoten had. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 11.43 VPRO. 14.15-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Cello en piano: klassie ke muziek. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Lichte grammofoonmuziek. 12.15 Le ven op het land, gesprek. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Deze week: berichten van buitenlandse corres pondenten en lezingen. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke grammofoonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Vocaal ensemble (gr.). 14.30 Prisma-Reprise: fragmenten uit de Prismaprogramma's. 15.00 Klassie ke en moderne grammofoonmuziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Moderne kamer muziek. 16.50 Grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Grammofoonmuziek. 17.30 Schoolzang. 17.45 Metropole-orkest: amusementsmuziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instrumentaal kwintet. 18.50 So ciaal perspektief, lezing. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Meisjeskoor met orgelbegeleiding. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammo foonmuziek. 20.10 De jeugd op eigen wie ken, hoorspel (28). 20.40 Samen uit Sa men thuis: gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Rondom het kind: pedagogische etherleergang. 23.30 Sopraan en piano: He dendaagse Spaanse liederen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 .AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Programma-overzicht en lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor da kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, praat je. 11.15 Radiophilharmonisch orkest: klas sieke muziek. 11.45 Levenskunst, praatje. 12.00 Dansorkest met zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. (De pro gramma's vanaf 10.00 uur kunnen onder broken worden door 10 min. Intermezzo Olympische Winterspelen). 12.45 Olympi sche Winterspelen 1964: verslagen en be schouwingen over de heden gehouden wed strijden. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest. 14.00 Hobo en piano: moderne muziek. 14.30 AVRO's Radio Revue, gevarieerd programma (herhaling van 4 februari jl.). 15.25 Pianorecital: Moderne muziek. 16.00 Voordracht. 16.20 Lichte grammofoonmu ziek. 16.40 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 De Olympische Win terspelen 1964: verslagen en beschouwin gen over de heden gehouden wedstrijden. 17.55 De gesproken brief. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Thans volgt een programma van de Partij van de Arbeid in de zendtijd ter beschikking ge steld van de politieke partijen. 18.30 Licht orkest: Latijns-Amerikaanse muziek. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Sportparade. 19.30 Orkesten Parade. 20.00 Nieuws. 20.05 Ka merorkest en soliste: Klassieke muziek. 21.05 Asterplein, hoorspel. 22.20 Olympi sche Winterspelen 1964. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.05 Discotaria: nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NTS: 10.15-11.15 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: schaatsen 5000 m. heren in het Ijsstadion te Innsbruck. 11.15 Skiën, 50 km skiën heren te Seefeld. 12.00-12.45 Schaatsen 5000 m. heren in het Ijsstadion te Innsbruck. NTS: 17.00 De Verrekijker, jeugdjournaal. AVRO: 17.10-17.45 De dui velsgrot, strip voor oudere kinderen. Deel 4. 19.30 NTS: Olympische winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Filmoverzicht van de Olympische win terspelen te Innsbruck. 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 In AVRO's Te- levizier, actualiteiten. 20.35 S.O. Sigaret, documentaire film over de gewoonte. 21.05 Scala, maandelijkse muziek magazine. 22.00 Literaire ontmoetingen. 22.35 NTS: Jour naal. 22.40 Olympische winterspelen Inns bruck 1964: filmoverzicht. 23.10-23.55 IJs hockey Tsjechoslowakije-USA in 't IJssta- VOOR DONDERDAG NTS: 9.55-12.45 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: schaatsen 1500 m. heren in het Ijsstadion te Innsbruck. 12.55-14.00 Skiën: afdaling dames. NCRV: 15.00 In ogenschouw, journaal in samenwerking met KRO. 15.15 Astma, een volksziekte, uitzending over de bestrijding van astma. 15.45 Pauze. 16.00 Voor de kleuters. 16.15 Einde. NTS: 19.30 Olympische winterspe len Innsbruck 1964: Nederlands commen taar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Filmoverzicht van de Olympi sche winterspelen te Innsbruck. 20.00 Jour naal. NCRV: Memo, actualiteiten. 20.30 Kind vermist, Nederlands Televisiespel. NTS: 21.55 Olympische winterspelen Inns bruck 1964: Kunstrijden, vrije ifguren he ren. 22.30 Journaal. 22.40-23.10 Filmover zicht van de Olympische winterspelen t« Innsbruck.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7