Winst Amsterdamsche Bank licht gestegen - DE BEURS - Beschikkingen afbetaling en persoonlijke leningen Kapitaalmarkt ontwricht door lening Gasunie? Balanstelling voor het eerst boven de drie miljard „Onbehagen over EEG" Strenge controle op voedingsmiddelen in VS HA vraagt Den Haag om inlichtingen Nieuwe dochter van Zwaardemaker Successierechten Vragen Eerste-Kamerleden Vervoersorganisaties zijn zeer ontstemd SCHEEPVAARTBERICHTEN Daggeld verlaagd Rechtszaak tegen Spaanse staat DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 13 KRUISWEG 47-49 HAARLEM Mr. Blaisse in Den Bosch Voorstellen van Johnson OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44 Telefoon 13609 48 Auto's Kort economisch nieuws HET EIEREN-PROBLEEM IN WEST-DUITSLANO CONSUMPTIE 12.6 miljard PRODUKTIE WEST- DUITSLAND 9.7 miljard mm ss iËi WALL STREET De ontwikkeling en de resultaten van het bedrijf der Amsterdamsche Bank n.v. in 1963 stemmen, blijkens het jaarver slag, tot tevredenheid. De directie had rekening gehouden met de mogelijkheid van een dalende tendens in de bedrijfs winst voor de naaste toekomst. Met te meer voldoening constateert zij thans dat de winst, vergeleken bij 1962, nog eniger mate is gestegen, ondanks een verder oplopen van de algemene onkosten. In augustus 1963 heeft de balanstelling voor het eerst in de geschiedenis van de in stelling de 3 miljard overschreden. De verschillende winstbronnen hebben op bevredigende wijze tot de winst bij gedragen. De brutoresultaten namen toe met 6,8 percent van 112,5 miljoen tot 120,2 miljoen. Wederom is het gelukt de wed loop met de steeds stijgende onkosten bij te houden. De post interest en wissels steeg van 62,7 min. tot 67,3 min., een stijging van 7,3 percent. Ook de onder het hoofd provisie verantwoorde baten zijn gestegen en wel van 46 min. tot 49,4 min., een toeneming van 7,4 percent. De geringe emissie-activiteit had haar weer slag op de baten uit effecten en syndicaten, die daalden van 3,8 min. tot 3,5 min. De algemene onkosten vertoonden een aanzienlijke stijging en wel met 9,1 per cent van 55,1 min. tot 60,1 min. Deze stijging bleef niettemin achter bij de toe neming in 1962, die 6,6 min. beliep Ver wacht moet echter worden dat de stijging van het onkostencijfer in 1964 de belang rijke toeneming van 1962 zal evenaren. Het saldo winst beloopt 28 min. tegen 26,6 min. in 1962. Voorgesteld wordt, zo als gemeld, een onveranderd dividend van veertien percent. De voortdurende loonstijgingen zijn van zeer grote betekenis derhalve stonden ra tionalisatie en automatisering weer in het middelpunt van de belangstelling. De vrees dat de voortschrijdende automatisering arbeidskrachten overbodig zou maken, is bij de A.B. bepaald niet gewettigd geble ken. Ook in de toekomst verwacht de di rectie een dergelijk effect niet. Voortge gaan wordt met de toepassing van moderne elektronische apparatuur. Tot dusver wer den deze machines gehuurd, thans wordt de apparatuur gekocht. De personeelsbe zetting kon op een bevredigend peil wor den gehouden (eind 1963 in dienst 5616 personen tegen 5689 een jaar tevoren). De storting in het pensioenfonds werd verhoogd met 0,7 min. tot 5,5 min. Op gebouwen en inventarissen werd afge schreven 5,4 (v.j. 4,9) min. De extra reserve werd gedoteerd met 2,5 (v.j 2,0) min. Voor belastingen werd uitge trokken 19,1 (v.j. 19,5) min. In verband met het nog steeds zeer omvangrijke bouwprogramma werd uit de winst i min. aan de bouwreserve toegevoegd. (V.j 5,6 min.). De bouwreserve beloopt nu 17,2 (v.j. 14,3) min. Deze reserve is opgenomen onder crediteuren. Aan het reservefonds wordt toegevoegd 5 min. (onv.). Het totaal der kantoren en zit dagen per ultimo 1963 was 245. Gebouwen en inventarissen staan op de balans te boek voor 1. De aanschaffingswaarde van de onroerende goederen inclusief safe inrichtingen bedroeg ruim ƒ70 min. De verzekerde waarde is 90 min., hetgeen ver beneden de vervangingswaarde is. On der het reservefonds ad 85 min. is op genomen de agioreserve van 1,7 min. In het tweede halfjaar van 1963 heeft de gunstige ontwikkeling zich in ver sterkte mate voortgezet. De directie wijst op dat de groei van het bedrijf, als mede een wijziging in de verdeling der beschikbare middelen over de actiefposten van de balans, hebben bijgedragen tot het gunstige resultaat onder het hoofd inte rest en wissels. Het hoge niveau van al gemene bedrijvigheid had een gunstige invloed op de post provisie. Toevertrouw de gelden gaven een niet onaanzienlijke stijging te zien. Zo stegen crediteuren van 1566,1 min. tot 1658,8 min. Van de kre dietuitzettingen namen debiteuren toe met 157 min. en k\. amen daarmee op 1578 min. Het totaal der buitenlandse uitzet tingen beliep 779 min. tegen 773 min. De balanspost effecten en syndicaten is toegenomen met 37 min. tot 157 min voornamelijk een gevolg van de uitbrei ding van het effectenbezit tegenover de toenemende spaargelden op de A.B.-ren teboekjes. Mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kamer en vice-voorzitter van het Europese parlement, heeft vandaag verklaard dat er reden is „voor grote ongerustheid en on behagen" over de ontwikkeling van de E.E.G. Het gevaar is aanwezig dat de Europese integratie op een verkeerd spoor komt en wij zullen ons moeten kanten tegen de ontwikkeling zoals die thans zichtbaar wordt, zo verklaarde hij in een inleiding voor het departement Oost-Brabant van de Nederlandse Maatschappij voor nijverheid en Handel te 's-Hertogenbosch. De ervaring met de gemeenschappelij ke landbouwpolitiek noemde mr. Blaisse niet gunstig wegens de protectionistische ondertoon ervan. Hij achtte dit een slecht precedent voor de coördinatie van de ver- voerpolitiek die binnenkort aan de orde moet komen. De voorstellen van de E.E.G. - commissie noemde hij voor Nederland on aanvaardbaar, aangezien het vervoer in dienst wordt gesteld van produktie en af- zet. Mr. Blaisse meende dat Nederland on verzettelijk tegen een nieuwe internatio nale organisatie van de Zes, naast de E.E.G. en op basis van het Europa der vaderlanden, moet zijn. Zo'n organisatie was gevaarlijk voor Nederland en voor Europa. WASHINGTON (AFP) President John son heeft wetsvoorstellen ingediend, die beogen de consumenten een grotere be scherming te geven. Zo .wil de president dat er een strengere controle komt op al le voedingsmiddelen en schoonheidsmidde len, voordat zij op de markt mogen wor den gebracht. Een dergelijke controle be staat al voor farmaceutische produkten. Voorts stelt de president voor, dat voor taan op verbruiksgoederen bijzonderheden worden aangegeven omtrent samenstelling kwaliteit en hoeveelheid. Tenslotte wil hi; dat bij het kopen op afbetaling de ko pers precies weten waar zij aan toe zijn, De voorgestelde maatregelen zijn een versterking van de voorstellen welke pre sident Kennedy in juli 1962 bij het congres indiende ter bescherming van de consu menten. Fa. E. de Graaft KON. OLIES VAST IN TERUG LOPENDE MARKT De rust schijnt op het Damrak te zijn weergekeerd. Dit bleek gisteren uit de openingskoersen die de internationale waarden te zien gaven. Over de gehele linie werd voor genoemde fondsen een koersverbetering geregistreerd ten op zichte van het voorgaande slotniveau. Dit LUXEMBURG De Hoge Autoriteit van de K.S.G. heeft de Nederlandse rege ring aan haar verdragsverplichtingen her innerd in verband met de plannen voor steunmaatregelen ten behoeve van de Ne derlandse mijnen. De Hoge Autoriteit heeft, op grond van artikel 67 van het verdrag verzocht om mededeling van de voorge nomen maatregelen. Dit verdragsartikel bepaalt, dat de lidstaten aan de executieve in Luxemburg alle maatregelen moeten melden die een merkbare weerslag kun nen hebben op de concurrentie-verhoudin- gen in de kolen- en staalsector in de ge meenschap. Opgericht is, blijkens de staatscourant, J. A. van der Sanden's Handelsmaat schappij N.V. te Zaandam. Oprichters zijn N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij in Rotterdam (Meneba) en Zwaardemaker's handel en industrie n.v. in Zaandam. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 250.000, waarvan geplaatst en volgestort in contanten 50.000. In de staatscourant van gisteren is de aangekondigde wijziging van de conjunc- tuurafbetalingsbeschikking 1963 en 'n con junctuur-beschikking persoonlijke leningen 1964 opgenomen. In de conjunctuur-afbe talingsbeschikking 1963 zijn de percenta ges van de minimum kassastortingen met percent verhoogd, met uitzondering van die voor scooters, motorrijwielen, rijwie len en bromfietsen. Analoog aan de beperkingen, die door de Nederlandsche Bank zijn getroffen voor de kredietverlening door de handelsban ken, zijn thans ook voor de persoonlijke leningen, die worden verstrekt door geld schieters als bedoeld in de Geldschieters- wet, beperkende voorschriften afgekondigd op grond van de Wet op het Afbetalings stelsel 1961. Hieronder vallen de particu liere geldschietbanken, de betaalzegelkas- sen, de volkskredietbanken en sommige financieringsmaatschappijen, die behalve met huurkoopfinanciering zich ook bezig houden met de verstrekking van persoon lijke leningen. Het bedrag, dat per 4-maandelijke pe riode te rekenen vanaf 1 januari 1964 en zo vervolgens door de individuele geld schietbanken ten hoogste mag worden uit gezet, is het bedrag dat zij in de dien overeenkomstige perioden van het vooraf gaande jaar hebben uitgezet, vermeerderd met 12 percent. De maatregelen moeten worden gezien tegen de achtergrond van het streven van de regering om te grote spanningen in het economisch leven tegen te gaan. De verplichte kassastortingen bij ver koop op afbetaling zijn voor personenauto's (met uitzondering van bepaalde huur auto's en van autobussen) waarvan de ca talogusprijs minder dan 6.000 bedraagt verhoogd van 40 tot 45 percent, van 6.000 tot 10.000 van 45 tot 50 pet en van 10.000 en hoger van 50 tot 55 pet. De maximum duur van de afbetalingsovereen komst bedraagt twee jaar, evenals voor motorrijwielen, met inbegrip van scooters (met of zonder zijspan), bromfietsen, rij wielen en losse hulpmotoren. De verplich te minimum-kassastorting blijft onveran derd twintig pet. Voor radio- en televisie-ontvangtoestel len en combinaties daarvan (met of zon der antenne), met uitzondering van te levisie-ontvangsttoestellen, waarbij het beeld op een los scherm wordt geprojec teerd, grammofoons, platenspelers, combi naties van platenspelers met radio- of te levisie-ontvangtoestellen, bandrecorders, accordeons, haarden, kachels, elektrische fornuizen, gasfornuizen, warmwaterappa raten wordt de minimum aanbetaling ver hoogd van 25 tot 30 percent. De maxi mumduur van de afbetalingsovereen komst voor deze artikelen bedraagt 18 maanden. Voor koelkasten met of zonder vriesaf- deling, wasmachines (al dan niet met wringer of centrigue), centrifuges voor het drogen van textielgoederen, naaimachines (alle voor huishoudelijk gebruik) stofzui gers, meubelen, woningtextiel, bedden, ma trassen, vloerbedekkingen komt de ver plichte minimum aanbetaling van twintig op 25 percent. De maximumduur van de overeenkomst voor deze artikelen is ook anderhalf jaar. De minimum-kassastorting bij verkoop op afbetaling van huishoud- textiel heren-, dames- en kinderkleding is verhoogd van twintig tot 25 percent. De duur van het contract mag maximaal één jaar bedragen. Een zeer groot aantal leden van de Eer ste Kamer, zo wordt meegedeeld in het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van financiën, dringt er met grote kracht bij de regering op aan om op zeer korte termijn de indie^ ning te bevorderen van een wetsontwerp tot wijziging van de successiewet, dat tot strekking heeft de contante waarde van particuliere weduwen- en wezenpensioenen vrij te stellen van successierechten, al thans tot het bedrag, dat de contante waarde zou zijn van het maximum wedu wen- en wezenpensioen voor ambtenaren De ministers van financiën van de landen der Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) zullen op 10 en 11 februari in Rome hun zeven tiende bijeenkomst houden. Vele leden van de Eerste Kamer zouden i het op prijs stellen het oordeel van de mi nister van Financiën te vernemen over de jongste ontwikkelingen op de kapitaal markt, zo wordt meegedeeld in het voor lopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van financiën. Met name zouden deze leden het op prijs stellen erover te worden ingelicht, of de onderhandse plaatsing van de lening ter financiering van de pijpleiding voor de aardgasvoorziening van Nederland met voorkennis en instemming van de minis ter was geschied. Zij hadden namelijk de indruk, dat, mede door het zeer aanzien lijke bedrag van deze lening, de plaatsing daarvan tot een niet onbelangrijke ont wrichting van de kapitaalmarkt had ge leid. In september 1963 immers was het voor overheidslichamen nog mogelijk 41/! pet onderhandse leningen te plaatsen, die, in aanmerking nemend de bijkomende voorwaarden zoals bereidstellingsprovisie e.d., rentekosten van iets meer dan 4% pet meebrachten. Deze rente is langzaam op gelopen zodat thans een rente van 5 pet reeds genoemd wordt. Naar het oordeel van de Kamerleden heeft de emissie van de Gasunie hiertoe zeker bijgedragen. Ook konden deze leden zich niet onttrekken aan de indruk, dat de minister bewust een beleid voert, dat leiden moet tot stijging van de rentevoet. Mocht deze indruk onjuist zijn, dan zou den zij gaarne hieromtrent een duidelijke uitspraak van de minister tegemoet zien. Zij zouden het ook op prijs stellen 's mi nisters oordeel te vernemen over de emis sie van de Gasunie. Meer in het bijzonder stelden zij daar bij de vraag, of overwogen is voor deze lening een overheidsgarantie te verstrek ken. Zij zouden zulks namelijk wel re delijk hebben geacht. De overheid kan immers goedkoper lenen dan het particu liere bedrijfsleven. Dit heeft tot gevolg, dat de overheidsfinanciering van b.v. gas, elektriciteit en water tot lagere prijzen voor deze voor de gemeenschap onmisba re goederen leidt, dan indien deze finan ciering rechtstreeks en zonder overheids garantie door particulieren geschiedt. Deze lijn is doorgetrokken bij andere algeme ne voorzieningen als ziekenhuizen, scho len, bejaardentehuizen enz. Het zou de ka merleden dus bevreemden, als bij de aard gasvoorziening de financieringsvorm van lening met overheidsgarantie niet in overweging zou zijn genomen. Immers, niemand heeft er belang bij, dat door hogere rentekosten de prijs van aardgas hoger komt te liggen, dan strikt nodig zou zijn. Daar tot dusverre de prijs van gas steeds mede bepaald is gewor den door de omstandigheid, dat de voor zieningen gefinancierd konden worden met goedkoper overheidskrediet. zagen de ka merleden niet in waarom dit in de toekomst met aardgas niet het geval zou kunnen zijn. Het kwam deze leden voor, dat de regering voldoende invloed op de prijsvorming van aardgas heeft om ervoor te kunnen zorgen, dat de voordelen, voort vloeiende uit het goedkopere overheids krediet, inderdaad aan de gebruikers en niet aan aandeelhouders ten goede komen. De organisaties van transportonderne mers zijn zeer teleurgesteld door en zeer ontstemd over de tariefsbeschikking van de minister van verkeer en waterstaat, volgens welke met ingang van 5 februari 1964 de tariefmaxima voor het stukgoede renvervoer en het plaatselijk vervoer met 4 pet. worden verhoogd en voor het overi ge binnenlandse vervoer per vrachtauto met 3,57 pet. Naar deze organisaties meedelen, zijn deze verhogingen volstrekt onvoldoende om de reële kostenstijgingen op te van gen. De organisaties hadden toestemming gevraagd voor een tariefsverhoging met 10 a 15 pet. Mede met het oog op de kos tenstijgingen, die per 1 april zijn te ver wachten, zullen de organisaties nu per die datum een volgende tariefsaanpassing aanvragen. Inmiddels hebben zij hun le den geadviseerd om, met inachtneming van de nieuwe tariefmaxima, in hun prijs beleid gebruik te maken van alle moge lijkheden, die tot instandhouding van hun bedrijven benut dienen te worden. als antwoord op de flauwe tendentie van maandag. Unilever daalde van 144.40 tot 143.30. Op deze prijs bleef Unilever twintig cent beneden de slotkoers van dinsdag. Philips daalde van 150.20 tot 149.60 149.30). AKU brokkelde af van 527 tot 523 (527). Hoogovens hielden zich heel goed op 596 (595). Niettegenstaande dat de prijs van aandelen Kon. Olie terugliep van 155.80 tot 155.10, lag dit fonds toch vast in de markt ten opzichte van de slotprijs van dinsdag op f 153.70. Het afbrokkelen van de koersen na de hogere openingsprijzen was louter en alleen een gevolg van ge brek aan kooporders. VERHANDELDE FONDSEN 5 februari 4 februari Totaal 450 456 Hoger 136 (30,2°/o) 99 (21,7°/o) Lager 218 (48,5°/o) 270 (59,2°/o) Gelijl: 96 (21,3°/o) 87 (19.1°/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie154,50-155 gl Philips 148,80149 Unilever 143,30 De stemming was gemakkelijk. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U520522V2 523 Hoogovens Kon. Olie154,60—154,80 154,90 Philips 148,80—149,40 149,— Unilever 143 gb-143,50 Vorige slotkoers AANTAL EIEREN IN 1963 VOOR Produktie 1960- 8 miljard uit NEDERLAND 1.7miljard uit de E.E.G 1.9 miljard w.v. W V V.PELT I642Q2 Aagtekerk 4 v. Singapore n. Bangkok. Abbekerk 5 te Mtwara. Abida 7 te Miri verwacht. Acila 4 v. Port Said. 13 te Landsend verwacht. Acmaea 5 145 m. w. Esbjerg n. Bodo. Acteon 7 te Mombasa verwacht. Adara 5 v. Montevideo n. Paranagua. Agamemnon 4 360 m. w. Azoren n. S. Domingo.. Alchiba 5 te Suez. Algol 6 te Marseilel verwacht. Aihena 5 105 m. w. Lissabon n. Las Palmas. Alkaid 5 te Barcelona. Alnitak 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Aludra 5 v. Santos n. Rio de Janeiro. Ameland20 te Buenos Aires verwacht. Ammon 6 te Antwerpen verwacht. Amsteldiep 5 650 m. n.n.w. Guam n. Geelong. Amstelmeer 5 500 m. z. Kp. Guardafui n. Aden. Amstelsluis 5 20 m. n. Perim n. Suezkanaal Andijk 5 380 m. z.z.w. Kp. Race n. Le Havre. Angolakust 5 te Monrovia. Annenkerk 6 te Lorenco Marques verwacht. Arneb 5 te Genua. Artemis 5 26 m. w.n.w. Aruba n. Maracaibo. Asterope 6 te New Orleans verwacht. Attis 5 te Savannha. Atys 13 te Rotterdam verwacht. Avedrecht 5 1505 m. n.n.o. Perim n. Mena. Bali 5 v. Genua n. Marseille. Banda 5 v. Huacho n. Paita. Bantam 5 30 m. o. Guardafui n. Penang. Barendrecht 5 120 m. n.n.w. Perim n. Mena. Bengkalis 4 400 m. z.w. Bermuda n. Le Havre. Beninkust 5 v. Port Harcourt n. Douala. Bennekom 5 v. Georgetown 6 te San Felix verw. Billiton 6 te Hongkong verwacht. Burl S. Watson 5 v. Slagen n. Rotterdam. Bussum 5 550 m. w.z.w. Landsend n. Hamburg. Caltex Delft 5 vast op Musibar n. Pladju. Caltex Delfzijl 6 te Immingham verwacht. Caltex Madrid 5 65 m. z.w. Finist. n. Europoort. Caltex Nederland 5 dw. Philippeville n. Pt. Said. Caltex Pernis 5 390 m. w Sabang n. Matsuyama Calt. The Hague 5 130 m. z.z.o. Karachi n. Bombay Caltex Utrecht 6 te Port Said verwacht. Camitia 14 te Curasao verwacht. Carrillo 6 v. Charleston te New York verwacht. Casamance 5 125 m. n.w. Lissabon n. Bordeaux. Celebes 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Ceres 5 te Chimbote v. Pisco. Charis 5 teTurks eiland v. Freeprot Conn. Chiron 5 te Georgetown v. Paramaribo. Cinulia 5 te Pernis. Crania 15 te Curagao verwacht. Dahomeykust 5 v. Dakar n. Freetown. Daphnis 5 v. Antwerpen n. Amsterdam. Diogenes 4 v. Delfzijl n. Bremen. Doelwijk 5 80 m. z.w. Djeddah n. Mena. Dorestad 5 te Thameshaven Eemhaven 6 te Beyrouth verwacht. Elisabeth Broere 5 te Cadishead. Esso Rotterdam 6 te Rastanura vedwacht v. Bari. Forest Lake 5 110 m. w.n.w. Port Swettenham naar Matsuyama. Forest Town 5 v. Antwerpen n. Londen. Gaasterkerk 5 720 m. z.o. Cocos eil. n. Aden. Gabonkust 6 te Port Harcourt verwacht. Ganymedes 5 v. Grenada n. Le Havre Graveland 5 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Groote Kerk 5 dw. Kp. Finisterre n. Antwerpen, Guineekust 5 te Lagos. Gulf Hansa 5 28 m. n.w. Berlenga n. Mena. Gulf Hollander 5 v. H. v. Holl. n. Mena al Ahm. Gulf Italian 5 360 m. w. Bombay n. Mena. Gulf Swede 5 te Port Said. Hathor 5 v Livorno n. Genua. Hector 5 dwars Athene n. Hamburg. Heemskerk pass. 5 Sint Vincent n. Port Said. Helicon 4 350 m. w.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Hercules 5 te Oranjestad. Hollands Dreef 5 105 m. o. Pt. Sudan n. Londen. Hoogkerk 5 70 m. o. Kp. Agulhas n. Kaapstad. Inca 5 50 m. n. Panamakanaal n. Tampa. Isis 5 te New York. Jacob Verolme 5 v. Coquimbo n. Chaneral. Japara 5 ten anker rede Chittagong. Jason 5 te Paramaribo. Kaap Hoorn 4 v. New York n. Punta Cardon. Kamperdijk 5 v. Bremen n. Rotterdam. Kara 16 te Niigata verwacht. Karimata 4 v. Balboa n. Peru. Katelysia pass. 5 Plymouth n. Killingholme. Katsedijk 6 te Rotterdam. Katwijk 5 270 m. n.w. Kaapstad n. Dakar Kelletia 5 te Whitegate n. Dublin Hamble. Kenia 12 te Rotterdam verwacht. Kermia 6 te Sydney verwacht. Khasiella 6 te Punta Cardon verwacht. Kloosterdijk 5 te Tampa v. Vera Cruz. Koplone^a 5 te Mukalla n. Aden, Suez. Korendijk 5 te Boston v. Antwerpen. Korenia 5 te Hongkong. Korovina 5 te Abadan Kossmatella 5 te Trinidad, n. Kingston. Krebsta 11 te Singapore verwacht. Kreeft 6 te Rotterdam verwacht. Kryptos 5 v. Southbrewer n. Curagao. Kylix 13 te Gibraltar verwacht. Laertes 5 v. Antwerpen n. Hamburg. Laga 5 dwars Kp. De Gata n. Marseille. Leiderkerk 6 te Suez verwacht. Lekhaven 5 te Hamburg. Lelykerk 5 dwars Lissabon n. Port Said. Lycaon 5 v. Penang n. Aden. Maasdam 5 v. New York n. Cobh. Maaskerk 5 v. Rotterdam n. Antwerpen Maaslloyd 4 120 m. z. Tehuantepec n. L. Angeles. Marlekerk 5 80 m. n.n.o. Finisterre n. Port Said. Marnelloyd 6 te East-London verwacht. Maron 4 60 m. n.w. Puerto Rico n. Curtgao. Medon 5 te Paramaribo v. Carupano. Meerkerk 6 te Suez verwacht. Meliskerk 5 190 m. z.w. Kreta n. Le Havre. Memnon 5 te Maracaibo v. Port Au Prince. Merseylloyd 5 te Port Said. Mississippilloyd 6te Beyrouth verwacht. Mohamed Reza Shah 5 te Isle of Grain. Munttoren 5 270 m. n.w. Casablanca n. Shellhaven Mijdrecht 6 te Mena al Ahmadi verwacht. Naess Commander 5 dw. Kp. Villano n. Pt. Said. Neder-Rijn 5 v. Keelung n. Kobe. Nestor 5 200 m. o. Kingston n. Kingston. Noordwijk pass. 5 Dover n. Pepel. Ommenkerk 5 750 m. z. Ceylon n. Cochin. Ondina 5 120 m. o.n.o. Aden n. Jabai Dhanna. Onoba verm. 6 v. Ras el Sider n. Rotterdam. Oostkerk 5 v. Hamburg n. Bremen. Oranje Nassau 5 v. Puerto Ltmon n. Cartagena. Ouwerkerk 5 v. Dar es Salaam n. Nacala. Overijsel 5 te Kaapstad v. Las Palmas. Parkhaven 5 v. Rio de Janeiro n. Hamburg. Parthenon 5 te Baltimore. Peperkust 5 v. Antwerpen n. IJmuiden. Pericles 4 v. Le Havre n. Antwerpen. P. G. Thulin 5 te Quintero. Philidora 5 90 m. z.z.o. Colombo n. Yokohama. Philippia 5 100 m. n.n.o. Maslra n. Mombasa. Poseidon 5 v. Corinto n. La Union. Prins Willem George Frederik 5 te Rotterdam. Prins Willem IV pass. 5 Gibraltar n. Piraeus. Prins Willem V ten anker Haifa. Proven.singel 5 450 m. z.o. Osaka n. Hsinkang. Pygmalion pass. 5 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Raki 5 v. Calcutta n. Chittagong. Randfontein 5 720 m. o. Ascension n. Teneriffe. Reza Shah the Great 5 56 m. o. Alexandrië naar Stockholm. Roebiah 5 v. Malta n. Beyrouth. Roepat 5 v Bangkok n. Labuan. Rossum 5 100 m. z Monrovia n. Lagos. Rotterdam 5 te Napels. Rotti 5 te Djibouti. Rijndam 5 te Southampton. Scheldelloyd 5 v. Duinkerken n. Le Havre. Schiekerk 5 v. Genua n. Marseille. Schielloyd 5 95 m. w.z.w. Minicoy n. Aden. Seinelloyd pass. 5 Balboa n. Tahiti: Sepia 5 rede Malta n. Tripoli. Siberoet 5 530 m. z. Bangkok n. Bangkok. Sirrah 5 v. Teneriffe n. Monrovia. Skadi 5 v. Thessaloniki n. Istanbul. Sloterdijk 6 et Rotterdam. Soestdijk 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Sophocles 5 v. Puerto Ordaz n. Port of Spain. Spaarnekerk 5 v- Kobe n. Hongkong. Stad Alkmaar 5 dw. Kp. Finisterre n. IJmuiden. Stad Delft 5 310 m w Gibraltar n. IJmuiden. Stad Gouda 5 70 m. z.w. Majorca n. Luanda. Stad Kampen 7 te Savannah verwacht. Statendam 4 v. San Juan n. Nassau. Stentor 5 v. Bremen n Amsterdam. Straat Banka 5 te Rio de Janeiro v. Kaapstad. Str. Clement 5 400 m n.w. Fremantle n. Mauritius. Straat Lombok 5 963 m. z.o. Maurit. n. Fremantle. Straat Madura 4 v. Kaapstad n. Durban. Straat Torres 6 te Port Harcourt verwacht. Streefkerk 5 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sumata 5 v. Damman n. Bahrein. Tacana 6 te Buena Ventura verwacht. Tamara 5 100 m. n.w. Djeddah n. Abadan. Tara 5 op boeien Takoradi. Telamon 4 v. Oranjestad n. Tampa. Theron 5 20 m. n. Port of Spain n Paramaribo. Het tarief voor daggeld (call money) is vandaag met een kwart percent verlaagd tot lyï, percent. Dit in verband met de rui me geldmarkt, als gevolg van het terug vloeien van bankbiljetten, na ultimo-op- vragingen. Op 3 dezer werd genoemd ta rief met een kwart percent verhoogd tot twee percent. Harwichboot had pech. De nachtboot van Harwich naar Hoek van Holland, de „Avalon" van de British Railways, heeft dinsdagavond terug moeten keren naar de haven van Harwich wegens een motor storing De passagiers zijn toen met de „Arnhem"' van de British Railways naar Hoek van Holland gebracht Tjikampek 5 400 m. w.n.w. Seychellen n. Singap. Tjimanuk 5 te Port Pirie. Tjipanas 6 te Takoradt verwacht. Tjitjalengka 5 690 m. z.z.o. Colombo n. Singapore Togokust 5 te Lagos. Triton 4 V. Antiqua n. Sint Kitts. Tweelingen 13 te Rotterdam verwacht. Utrecht 5 70 m. w. Colombo n. Japan. Van Heemskerck 5 te Kaapstad. Van Linschoten 5 te Singapore. Van Noort 3 te Tawaio. Van Spilbergen 5 515 m. z.o. Maurit. n. Auckland. Van Waerwijck 6 v. Whampoa n. Djakarta. Vasum 5 v. Hamburg n. La Skhirrah. Vivipara pass. 5 Dakar n. Madeira. Vlieland 5 355 m. w Sabang n. Singapore. Westertoren 5 te Singapore. Willem Ruys 5 te Wellington. Wonogiri 5 dwars Port Swettenham n. Shanghai, Wonosari verm. 6 v. Genua n. Port Said. Zaankerk 5 200 m. z.w. Lissabon n. Las Palmas. Zaanland 5 300 m. z.z.w. L. Palm. n. Buen. Aires. Zafra 5 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Zaria pass. 5 Algiers n. Port Said. Zonnekerk 5 v. Sydney n. Newcastle. Zuiderkerk 6 te Bremen. Zwijndrecht 5 30 m. n.o. Algiers n. New Orleans. KLEINE VAART Adara 5 50 m. n.w. Er n. Drobak. Admiraal Courbet 5 te Malaga. Admiraal Nelson 5 te Londen. Aeneas 5 40 m. z. Kp. Palos n. Barcelona. Aerdenhout 5 15 m. n. Ameland n. Londen. Alcetas 4 v. Ryeka n. Ravenna. Ank T. 4 op Ierse Zee n. Gijon. Anna Broere 5 ten anker op Elbe n. Billingham. Areas 4 v. Tripoli n. Catania. Atlas 4 v. Malaga n. Ceuta. Brouwersgracht 4 10 m. z.w. Texel n Amsterdam Coccinelle verm. 5 v. Agadir n. Brest. Cornelis Broere verm. 5 v. Coleraine. Corrie Broere verm. 5 v. R'dam n. Felixtowe. Dido 4 v. Bilbao n. Bordeaux. Draco 5 v. Gdynia n. Aalborg. Engelina Broere 5 te Pernis. Erasmussingel 5 dwars Napels n. Benghazi. Frans Böhmer 5 30 m. w. Aeviro n. Oran. Gramsbergen verm. 5 v. Wicklow n. Belfast. Heemraadsingel 5 te Royal Sovereign n. Antw. Heemskerk 4 te Santander. Kaap Falga pass. 5 ET-7 v. Stokka n. Zaandam. Labrador pass. 5 Texel n. Bremen. Leendert Broere 5 te Lissabon. Leuvehaven verm. 7 v. R'dam n. Kalundborg. Lifana pass. 5 Westhinder n. Sevila. Mare Liberum pass. 3 Southend. Markab verm. 5 v. Gloucester n. Barry. Midas 5 25 m. n.o. Villano n. Rotterdam. Mies 4 v. Preston n. Barry. Nassauhaven verm. 7 v. Kopenhagen n. R'dam Parklaan 5 10 m. n. Texel n. Bilbao. Phidias 5 te Rotterdam Sandenburgh 5 te Philippeville. Spolesto 5 20 m. n. Longships n. Dublin. Stanislas 5 te Antwerpen. Statenlaan 7 te Barking verwacht Stella Polaris 5 te Kp. Prior n. Barcelona. Stella Prima 5 te Antwerpen. Swift 5 5 m. z. Kantisknock n. Rouaan. Tilly 4 v. Sheerness n. Londen. Trompenburgh 5 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vechtborg 4 te Sluiskil. Wedlooper 5 50 m. w.n.w. Er n. Aalborg. Willy Böhmer 5 230 n. n Cristobal n. Ilo. 1 Zevenbergen 5 rede Le Havre n. Rouaan. A'dam Rubber I2OV2 H.V.A 161V4 A.K.U 520 129,— Hoogovens 592V4 Philips Gem Bez. 149,45 Unilever 143,35 Dordtsche Petr. 713 K. Ned. Petr. Mij 155,10 Holl. Am. Lijn. 116V« K.L.M 56,— K N.S.M 155Vi Ned. Stoomb. Mij 144 Ommeren, Phs. v. 285 Scheepv. Un. Ned. 135V< 206,— 118,50 233,— Unitas 537,— Ver. Bezit v. 1894 135,50 Amsterd. Bank 372 Ned. Handel Mij. 352 Rotterd. Bank. 350 Twentsche Bank. 308 Albert Heijn 607 Amstel Brouwerij 397 Berkel's Patent 245V2 1090 Bührm.-Tetterode 735 Fokker 405V2 928 Gelder Kon. Pap. 215 Gist Spir f Kon 332 Van der Heem 285 Heintkens Bier 451 Hoogenbosch Sch. 360 Indola 445 Kon. Zout-Ketjen 8I9V2 Muller Nat. Bezit 328Vs Ned. Kabelfabr... 415 Philips Pref 56,20 Stokvis I8OV1 Thomassen Dr. 749V2 Ver Machinefabr 21U/2 Wessanen 436 Wilton Fijenoord 2561/! Zwanenberg-Org 938V2 Billiton Mij II 463 Aluminium Ltd.. 303/8 American Motors 17% Anaconda 45 Ti Bethlehem Steel. 34 Cities Service. 66 General Motors 79V4 Kennecott Copper 75Vi Republic Steel 43 Shell Oil 403/8 U.S. Steel 56 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wederom heeft Wall Street gisteren een stapje terug moeten doen, waarbij de markt sloot met meest fractionele koers wijzigingen. Een uitzondering maakten de tabaksfondsen nu het regeringsrapport over het roken is verwerkt. Du Pont schoot ook even uit zijn slof met een winst van ruim 12 punten. Dit op het gerucht van een split-up. Later werd de winst terugge bracht tot 3'/« op 256. Van de 1319 verhan delde fondsen waren er 518 lager, 504 hoger en 297 onveranderd. De omzet beliep 4.010.000 shares tegen 4.320.000 shares dinsdag. De Dow Jones-indices: industrie 783.04 (—0.26), sporen 180.75 1.09) en openbare nutsbedrijven 139.75 (onv.). Op woensdag 11 maart zal het interna tionale gerechtshof in Den Haag plei dooien horen in de door België tegen Spanje aanhangig gemaakte zaak over da „Barcelona Traction, Light and Power Company Limited." België heeft het hof verzocht te verkla ren dat Spanje vergoeding moet betalen aan Belgische aandeelhouders van de maatschappij voor schade die door Spaan se staatsorganen is veroorzaakt. Volgens België is de maatschappij in 1948 failliet verklaard en geliquideerd ten bate van een Spaanse financier. Spanje heeft bezwaren tegen de behan deling van het Belgische verzoek bij het hof ingediend. Daardoor is de behandeling van de eigenlijke zaak opgeschort. De plei dooien die op 11 maart beginnen, gaan over deze bezwaren. De behandeling van de eigenlijke zaak wordt voortgezet, wanneer het hof de Spaanse bezwaren ongegrond verklaart. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,06 —10,16, Amerikaanse dollar 3,58—3,62, Canadese dollar 3,30'/!—3,35'/i, Franse frank (100) 73,40—73,90. Belgische frank (100) 7,15'/i7,20'/s, Duitse mark (100) 90,40—90,90, Zweedse kroon (100) 68,85—69,85, Deense kroon (100) 51 7052,70, Noorse kroon (10O) 49,7550,75, Zwitserse "frank (100) 83,30—83,80, Itali aanse Ure (10 000) 57,0059,00, Oostenrijkse schil ling (100) 13,95—14,05, Portugese escudo (100) 12,50— 12,65 Spaanse peseta (10O grote coup.) 5,92'/i6,07'/«.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13