Mevrouw Hoek (PSP) duelleert met wethouder over gronduitgifte Harlingen als vissershaven in geding bij schippersjubileum Veertig jaar in de buizen j Bij Europese Werkgroep liggen nieuwe taken voor jongeren GEMEENTERAAD VAN VELSEN r W ethouder V er beek in mineur over de woningtoewijzing Kort IJmondnieuws A Ziek zijn bij Hoogovens Show rondom de Engelse voetbalsport DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 5 mm Meer industriële bouw in Velsen Beroepschrift Slepende kwestie K redietaanvullingen Kerkelijk nieuws Weinig nieuws voor onder de zon Hoewel het nog wel wat vroeg in het jaar is om aan zomer, zon, strand en zee te denken, heeft de firma Tweka gisteren in het Hilton Hotel in Amsterdam reeds haar nieuwe badpakkencollectie geshowd. Er DE EUROPESE WERKGROEP bevindt zich momenteel in een vacuüm. Na de vele activiteiten rondom de actie-Dousadj die vorig jaar november officieel ein digde, werd het langzamerhand stiller in het secretariaat van de E.W.G. aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal in Amsterdam, waar anders de telefoon geen moment stil stond, waar veel aanloop was, waar het plezierig-rommelig was door de vele affiches, kaarten en andere dingen die aan de wanden waren gehangen. Alle roezemoes rondom de actie-Dousadj is ten einde en de E.W.G. gaat zich prepa reren op nieuwe activiteiten. Het vacuüm wordt gevuld met besprekingen met jongelui die ideeën geven over wat er door en voor jeugd kan worden gedaan. Streven naar een perfecte organisatie Perfectie Communicatie Geschoolde krachten Nog vaag Van de tweeëneenhalf uur die de ge meenteraad van Velsen woensdagavond nodig had om een agenda van 22 punten af te werken werd het leeuwedeel in beslag genomen door een woordenduel tussen wethouder Verbeek en mevrouw Hoe k-F e e n s t r a (P.S.P.) over een raadstuk, waarin het college van B. en W. een aantal facetten heeft belicht van de uitgifte van grond in erfpacht en door verkoop. Mevrouw Hoek bestreed de in houd en conclusies van het gemeenteblad op verschillende punten. Zij vond het niet duidelijk en te subjectief gesteld. Het P.S.P.-lid stond echter in die mening alleen, want andere raadsleden zwaaiden B. en W. juist veel lof toe voor de in houd van het gemeenteblad. Vooral van de V.V.D.-fractie viel dat mevrouw Hoek tegen, omdat zij van die zijde een meer zakelijke benadering van het vraagstuk had verwacht. pacht en verkoop geen zaak van beginsel maar van doelmatigheid. Wethouder Verbeek wees er op dat het geenszins in de bedoeling van B. en W. ligt bij uitgifte van grond formalistisch te handelen. Bij elk geval zal degelijk re kening gehouden worden met de omstan digheden. Ten aanzien van het strandplan moet de gemeente echter een vinger in de pap blijven houden. Om verschillende redenen heeft het naar de mening van de wethouder geen zin de stukken grond van betekenis die de gemeente nog bezit in erfpacht uit te geven. Hij bestreed de op vatting dat uitgifte in erfpacht grondspe- culatie zou voorkomen. Mevrouw Hoek bleef de beantwoording van de wethouder onbevredigend vinden, maar zoals al geschreven, zij kreeg van niemand steun. A. J. Schotman (VVD) De heer Ockeloen (P.v.d.A.) zag als de twee beleidslijnen van B. en W. bij de uitgifte van grond A. dat de gemeente zoveel mogelijk beschikkingsmacht over haar grond moet krijgen en B. dat zij er op moet toezien dat door speculaties geen exorbitante winsten op grond gemaakt worden. Zijn fractie kon geheel achter de strekking van de nota van B. en W. staan. De heer Ockeloen achtte het wel aanbe velenswaardig dat B. en W. belangrijke gevallen, waarin beslist moet worden of de grond verkocht zal worden dan wel in erfpacht uitgegeven, tijdig aan de raad dienen voor te leggen. De heren Schot man (V.V.D.) en Tijssen (P.C.G.) spraken hun waardering uit voor het ge meenteblad. Mr. Van Roozendaal bleef in deze loftuiting niet achter. Voor de K.V.P., zei hij, is de keuze tussen erf- Wethouder R. Verbeek Aan het eind van de woensdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering van Velsen heeft de wethouder van Volkshuis vesting, de heer R. Verbeek de toewijzing van woningen door de provincie aan de agglomeratie IJmond aan een korte be schouwing onderworpen. In de IJmuider Courant van woensdag jl. hebben wij reeds Over deze woningverdeling een en ander vermeld. Zoals te verwachten was kon wethouder Verbeek niet anders dan met teleurstelling gewagen van het schra le bouwvolume dat de vier IJmondge- meenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk en Castricum gezamenlijk dit jaar mogen verdelen t.w. 240 woningwetwoningen, 122 premiewoningen en 295 woningen in de vrije sector. Van de 78.500 woningen die door het rijk aan de gemeenten ter beschikking zijn gesteld heeft Noord-Holland er 13.070 gekregen. De provinciale woningverdeling per ag glomeratie zoals dit jaar voor het eerst is toegepast is voor de gemeenten in de IJmond ongunstig uitgevallen. Na aftrek van 237 woningen in de woningwetsector die al een vaste bestemming hebben (7 ter vervanging van noodwoningen in Be verwijk, 10 voor marinepersoneel in Vel sen, 110 voor personeel van Hoogovens, 85 voor een bejaardentehuis in Beverwijk en 25 voor personeel van andere in Vel sen gevestigde bedrijven) blijven voor de vier gemeenten slechts 125 woningwet- en premiewoningen te verdelen. Als enige mogelijkheid het aantal nieu we woningen in de gemeente Velsen te verhogen zag de heer Verbeek het vormen van een bouwteam waardoor overeenkom' stig de ministeriële aanwijzingen wonin gen in de industriële sector gebouwd kun nen worden. Dit zijn woningen bij de bouw waarvan minder bouwvakarbeiders nodig zijn dan normaal het geval is. Het beroepschrift van de heer C. E. Post tegen het raadsbesluit waarbij hem een vergunning voor het bouwen van een poort met bovenwoning aan de Heeren duinweg te IJmuiden werd geweigerd, aan gezien dit bouwplan in strijd is met het uitbreidingsplan in onderdelen Nieuw- IJmuiden, werd door de raad ongegrond verklaard. De heer Schotman (V.V.D.) zei dat hij uit het dikke dossier dat over de on derhandelingen met de heer Post was aan gelegd niet de indruk had gekregen met een lastpost te doen te hebben. Het enige minder sympathieke in de handelwijze van de heer Post vond hij dat deze aan de verkoop van zijn grond aan de gemeente voor 45 -er m2 de voorwaarde had ver bonden dat hij aan de zuidzijde van de Heerenduinweg een benzinestation zou mogen bouwen. Overigens kon de heer Schotman zich wel met het voorstel van B. en W. verenigen het beroepschrift van de heer Post ongegrond te verklaren. De heer Visser (P.C.G.) betreurde het dat tussen de gemeente en de heer Post nog altijd geen overeenstemming is bereikt in een kwestie die al sinds 1936 slepende is. Wethouder Verbeek zei dat dit niet aan de gemeente Velsen geweten mag worden maar aan de heer Post zelf die steeds nieuwe bezwaren oppert. Langs de Heerenduinweg is geen plaats voor een benzinestation. Die zou het aanzien van Mevr. A. S. H. Hoek-Feenstra (PSP) deze weg maar schaden, aldus de heer Verbeek. Als enige oplossing voor de sa nering van het gedeelte van de Heeren duinweg waar opstallen van de heer Post ergernis opwekken zag de wethouder het voeren van een onteigeningsprocedure. Bij het voorstel een aanvullend krediet van 4050 te verlenen voor de verbouwing en inrichting van het perceel Hoofdstraat 117 in Santpoort-Noord stelde de heer Koopman (P.C.G.) de vraag of het niet gewenst is de verstrekte kredieten van al le lopende objecten te herzien in verband met de recente loons- en prijsverhogingen. Wethouder Verbeek kon dat volledig on derschrijven. De voorzitter, burgemeester mr. Bührmann zegde toe dat B. en W. zich over deze aangelegenheid zullen bera den. Mettertijd zullen deze aanvullende kredieten aan de raad worden voorgelegd. De overige voorstellen van B. en W. ver kregen alle de goedkeuring van de raads leden. De geloofsbrief van de heer W. van Eijk, die in de fractie van de P.v.d.A. de plaats van de heer A. M. Disselköter inneemt, werd in orde bevonden zodat hij tot de raad werd toegelaten. De viering van het zilveren jubileum van de koninklijke schippersvereniging Schuttevaer" afdeling Harlingen is niet zonder woorden van kritiek verlopen. Mr. F. G. A. Huber, burgemeester van Goes (voorheen van Ameland), kritiseerde de reclame die zijn collega in Harlingen, de heer B. Nauta, in een Zeeuwse krant had gemaakt voor Harlingen als vestigings plaats voor Zeeuwse vissers. Burgemeester Nauta antwoordde dat van ronselen geen sprake is geweest. De betreffende krant was volgens hem uit eigen beweging naar "Harlingen gekomen om meningen van hem en reeds gevestig de meningn te vernemen. Volgens hem had het blad de zuivere waarheid objectief weergegeven. Met deze toelichting nam burgemeester Huber, die hoofdredacteur is van het week blad „Schuttevaer", graag genoegen. In zijn rede pleitte hij voor een hechtere or ganisatie en coördinatie van de binnen vaart, betere opleiding en voorlichting. Vol gens hem wordt de schipperij met onder gang bedreigd. Burgemeester Huber stel de de vissers, die de zaken organisato risch beter voor elkaar hebben en tot gun stiger samenspel met de overheid komen, als voorbeeld. Tijdens de bijeenkomst bleken er nog heel wat problemen te bestaan, die de af deling graag zou willen oplossen. Zo wens te men een betere vaarweg van Harlin gen naar de Noordzee, een nieuwe vissers haven, de opruiming van oude sassen, een VrU Evang. Gemeenten Benoemd tot hulpprediker te Den Haag J. Karelse, kand. te Goes. Evang. Luth. Kerk Beroepbaarstelling. De heren J. L. Klau- fas en G. W. v. Dunnewold zijn beroep baar. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuwe-Tonge (toez.) J. v. Sliedregt te Baarn; te Bergum (vac. W. de Jong) (toez.) G. Lijzenga te Boyl; te Put ten (vac. H. G. Abma) J. Smits te Lopik; te Hansweert (toez.) F. A. L. Franken, kand. te Bilthoven; te Donkerbroek-Haule T. A. C. v. Drunen te Twisk-Abbekerk. Bedankt voor Kamerik J. v. Wier te Put ten. Benoemd tot hulpprediker te De Lier A. v. d. Horst, hulpprediker te Murmerwoude. Beroepbaarstelling. De heren A. A. Drost te Amsterdam-W., G. Kalsbeek te Krom menie en ds. P. Simoons, laatstelijk sana toriumpredikant te Hellendoorn zijn be roepbaar. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Leeuwarden J. de Vuyst te Amsterdam-O. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Treebeek (vac. D. Boschma) J Tromp, evangelisatiepredi kant te Treebeek (voor Heerlen en Sittard) wonende te Sittard. Balbo Professor Felive Balbo, die probeerde de r.-k. doctrine en de Marxistische ideologie met elkaar te versmelten in een katholieke communistische beweging tijdens de oor log, is dinsdagavond op vijftigjarige leef tijd aan een hartaanval gestorven. Jeugd en bijbel De stichting „Jeugd en bijbel" belegt in het kader van de viering van het hon- derdvijftigjarig bestaan van het Nederland bijbelgenootschap op Hemelvaartsdag in de jaarbeurshallen te Utrecht 'n grote ma- 'nifestatie onder de titel „Palaver 1964". verdere verbetering van de Noord-Willems haven, betere voorziening bij de water- verstrekking aan de schippers, meer lich ten op de noorderpier, enzovoorts. HUISVROUWEN IN BAKKERIJ. Vijftig huisvrouwen hebben woensdag avond een bezoek gebracht aan de nieuwe bakkerij van „Bakker Winkel" in Bever wijk. De dames werden in de gelegenheid gesteld alles te bezichtigen in dit nog maar enkele maanden oude bedrijf, waarin zeer moderne technische vindingen worden toe gepast. Hierbij gaf de heer Winkel zelf uit leg van een en ander. Vooraf kregen de dames op feen film te zien, hoe van goed graan goed brood wordt gemaakt. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de groenteveiling in Beverwijk waren woensdagmiddag als volgt: waspeen 18-54, witlof 48-71. prei 23- 88, selderij knollen 8-17, spruiten 65-133, boerenkool 29-73, groenekool 14-43, rode kool 6-14, uien 10-17, peen 6-12. Niet minder dan 95 percent van de hele collectie bestaat uit badpakken vervaardigd van synthetische stoffen, waaronder helanca de belangrijkste plaats inneemt. Een nieuwe vezel die Tweka toepast is Amel. Deze is uit stekend bestand tegen krimpen of rek ken, terwijl vervilting is uitgesloten. Blijvende plooien kunnen er in worden aangebracht. Het wordt onvermengd gebruikt, maar ook in samenstellingen met wol, katoen of rayon. Ons werd een voorbeeld getoond van een eendelig badpak, het bovenstuk was van zwart witte arnel, het broekje van zwarte jersey. Een losse strikceintuur en een bijpassend jasje eveneens van arnel completeerde het geheel. In tegenstelling tot wat men ver wachtte komen de bikini's en twee delige badpakken er weer helemaal in. Was de afname van tweedelige bad pakken in 1962 14 percent van 't totaal aantal badpakken dat werd verkocht, in 1963 liep dit percentage op tot 22. Bij Tweka hebben ze in het algemeen broekjes tot op de heup en vrij hoog opgewerkte behaatjes. Andere soorten hebben broekjes tot in de taille, deze hebben veel weg van shorts. Voor 't overige valt er weinig nieuws onder de zon te bespeuren. De dessins wijken dit jaar niet veel af van die van vorige jaren. Er zijn veel effen badpakken, gegarneerd met koordjes en afgezet met anderskleurige biesjes. Andere zijn tweekleurig, het tot op de heup vallende bovenstuk je in een kleur tegengesteld aan die van het korte onderstuk of in een dessin, veelal ruit. Het verlaagde taille-effect is opvallend; het wordt bereikt door het gebruik van verschillende kleuren of met een laag geplaatst ceintuurtje. De schouderban den die de laatste tijd hoe langer hoe breder werden zijn vaak weer smal. Voor wie wars is van alles wat op ban den lijkt, zijn er straples badpakken, aan de bovenkant afgezet met een brede strook stof gedessineerd of in een af stekende kleur. Egaal bruin branden is deze zomer weer voor ons weggelegd, als dat tenminste alleen van de bad pakken afhing. Gymnastiekuitvoering. De christelijke sportvereniging „Fit" uit Santpoort geeft vrijdag 21 en zaterdag 22 februari een gymnastiekuitvoering in zaal „Zomerlust" aan de Hoofdstraat. De technische leiding van het programma, dat uit zestien num mers bestaat, berust bij E. van Heinin gen en mejuffrouw H. Dijkstra. Diepzeeduiken. Voor de leden van de vereniging „De Gieteling" uit Beverwijk wordt vrijdag 14 februari in het Her vormd Verenigingsgebouw aan de Schans door Bernard Kruysen een lezing gehou den over het diepzeeduiken in de Middel landse Zee. Deze lezing wordt geïllus treerd met kleurendia's en een film, die door de spreker onderwater zijn opgeno men. Kinderoperette. De geheelonthouders-kin derclub „Kindergeluk" uit Beverwijk geeft woensdag 12 februari een uitvoering in het K.S.A.-gebouw aan de Peperstraat. Opge voerd wordt „Er was eens", kinderoperet te in drie bedrijven met een voorspel door Klaas Venneker en Rhein Valkhoff. De liederen zijn ingestudeerd door mevrouw Scheirlink, waarbij mevrouw Lieuwes de pianobegeleiding voor haar rekening zal nemen. r h:l' fSW IümKP ;iWreJB:2;i- Woensdagmiddag is de heer A. van der Putten in tegenwoordigheid van een grote familieschaar en heel veel werkers bij de buizengieterij van Hoogovens in IJmuiden in de bloemetjes gezet. De heer Van der Het aantal ziekmeldingen bij Hoogovens in IJmuiden heeft vorig jaar in totaal 16.600 bedragen. Het ééndagsverzuim ging daarbij in vergelijking met enkele voorgaande jaren de goede kant op. In 1961 bedroeg het 10,25 percent van het to tale aantal ziekmeldingen; in 1962 liep het iets terug tot 10,06 en in 1963 werd een fikse duik omlaag genomen en was het 8,55 percent. Bij de griepvaccinatie op 16 en 17 de cember 1963 zijn in totaal 3120 personen ingeënt. Om technische redenen is het helaas niet mogelijk gelegenheid te geven tot een na-inenting. Wanneer uit de resultaten van de inen ting blijkt, dat de vaccinatie voldoende bescherming tegen influenza biedt, ligt het in de bedoeling de inenting iedere winter te herhalen. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Rudolfus J., z. van C. Stengs en C. M. M. Kloes; Jolanda H. M., d. v. J. H. G. Kruisman en J. C. H. Schenkeveld; Belinda, d. v. G. H. J. van Olst en P. Schuijt; Elisabeth M. A., d. v. J. J. Schel vis en A. C. Niesten; Jacqueline M„ d. v. W. H. M. Handgraaf en G. C. de Boer; Aukje L., d. v. L. J. de Lange en J. A. Breekveldt; Comelis, z. v. T. van der Lugt en P. Rensen; Virginie J., d. v. C. D. Hen- drickx en P. van der Kolk; Erica F., d. v. J. H. Brouwer en A. J. Bolhuis: Bankelina, d. v. W. van Dijk en G. Bouwers; Monique W„ d. v. J. Vreeker en M. Stengs. ONDERTROUWD: R. Daniel en H. R. Marx; A. G. Tersteeg en J. G. M. Heideman; W. Muis en A. M. Pot; G. Cziechy en N. C. van der Kolk. GETROUWD: J. A. Coppens en G. G. J.' Rozemeijer; J. van Nigtevegt en C. A. Bas- tiaan; J. J. Komen en C. M. Adrichem. OVERLEDEN: D. van Dijk, oud 63 jaren, geh. m. S. Elenbaas; M. Jaspers, oud 81 jaren, geh. gew. m. M. E. Slatman; K. J. C. Post, oud 74 jaren, geh. gew. m. J. Bruijn. Buizenman A. v. d. Putten Putten was gisteren veertig jaar werk zaam bij de buizengieterij en heeft daar heel veel vrienden gemaakt. Ook buiten het bedrijf, zelfs in Zweden, heeft men hem leren kennen als een goed vakman. De jubilaris had de wens te kennen gege ven dit feest te vieren te midden van de mensen met wie hij dagelijks omgaat en zo was de mooi versierde kantine bijna te klein voor alle gasten. Na een inleidend woord van de heer L. C. A. van Kuyck van de afdeling publikatie, zei ir. B. de Jonge, hoofd van de produktie, dat de di rectie altijd veel waardering heeft gehad voor het werk van de heer Van der Putten en hij deed zijn woorden vergezeld gaan van de gebruikelijke jubileumgeschenken. Jubilaris Van der Putten kwam eerst aan het woord, nadat sprekers namens de verkoopafdeling, de ijzergieterij, het jubileumfonds en de bedrijfsadministratie hadden bevestigd, dat hij een bijzonder gewaardeerd medewerker en goede vriend voor velen was. De heer Van der Putten dankte, ook na mens zijn familie, voor de vriendelijke toe spraken en de welkome geschenken. (Van een verslaggeefster) discussiegroepen wezen uit dat er niet veel organisaties zijn waar jongelui bij zijn be trokken. Vijfenzeventig percent van de Nederlandse jeugd doet niets. Daarvoor zijn verschillende redenen en het zou te veel vergen in details te treden. Ieder heeft hiervoor zo zijn eigen reden. Ook in organisaties en verenigingen zijn er vaak hindernissen: geen contactpunten, omdat men „communicatie" met elkaar mist. „De studenten aan de universiteiten in Nederland zijn ontstellend lui", aldus Mitchnik. „Ze studeren, maar ze doen er lang over en passeren veel tijd in de soos. Vrijwilligerswerk is voor hen ondenkbaar". Twee jongelui van het secretariaat, Ber- ty Korvinus en Pieter Kersten, reizen het land weer door om bij instanties te polsen wat er eventueel kan worden gedaan op het gebied van jeugdwerk, of er behoef ten zijn en welke. De algemeen secretaris, de socioloog David Mitchnik uit Israel (de man die het project Dousadj leidde), heeft zijn intrek genomen in het Nederlandse secretariaat. Hij houdt zich bezig met het leggen van internationale contacten en en ziet toe hoe de voorbereidingen in zijn werk gaan. De vierde op het secretariaat van de werkgroep, op initiatief van prin ses Beatrix opgericht, is Jet Semeyns de Vries van Doesburg. Een vierkoppige be zetting, maar niet genoeg. De staf moet worden uitgebreid voor men zich op concrete plannen gaat toe leggen. „De organisatie intern moet 100 percent perfect zijn", aldus de heer Mitch nik. „En we gaan met uitsluitend jonge lui werken". Wat is er in eerste instantie door de E.W.G. in Nederland te doen? Om dit te be spreken werd kortgeleden een aantal jon gelui in het E.W.G.-secretariaat bijeenge roepen om ideeën en suggesties aan de hand te doen. De gesprekken van de drie De E.W.G- wil in eerste instantie contac ten tussen jongelui onderling leggen, om elkaar te ontmoeten en ideeën uit te wis selen en zo te komen tot de aanpak van een project. Hiervoor wordt een beroep ge daan op de hele Nederlandse jeugd Zij zal door de E.W.G. worden geholpen met organisatie, informatie en publiciteit en fi nanciering. De suggesties voor jongelui die iets wil len doen maar eerst een zekere drempel vrees voor groepsverband moeten over winnen, is hulp aan projecten in het bui tenland (zoals de opbouw van het dorp Dousadj), het activeren van culturele eve nementen, deelneming aan een zomer kamp in een van de grote boerderijen in Nederland voor jongelui uit verschillende Europese landen om elkaar gedurende een paar weken te ontmoeten, het bouwen van een Europees kamp ergens in Euro pa, hulp aan bijvoorbeeld het internatio naal centrum „De Brandaris" in Enkhui zen, en aan Ambonese kampen, jeugdcen tra etcetera. De uit te voeren projecten zullen door geschoolde jonge vrijwilligers moeten wor den aangepakt. Voor het „agricultural pro gram" in Dousadj zullen over enkele maanden Wageningse studenten vertrek ken. Voorlopig denkt men aan zeven pro jecten in Nederland. Welke dat worden is nog niet bekend omdat met de voorberei dingen veel gemoeid zal zijn en de vaste kern op het secretariaat nog moet wor den uitgebreid. Over drie maanden zullen jeugdleiders voor een door de E.W.G. te organiseren congres worden bijeengeroepen om hun problemen rondom de interne „communi catie" te bespreken en tenslotte te komen tot een oplossing. Voor jongeren die de mentaliteit hebben om er een poosje uit te trekken om aan projecten te helpen in het buitenland, is hier weer een nieuwe kans geschapen. De E.W.G. zal na een aantal besprekingen met medewerking van provinciale en plaatselijke medewerkers komen tot het oprichten van comités in het land van waaruit contacten worden gelegd met de rest van de jeugd in de talrijke gemeen ten. „Alles is momenteel nog wat vaag", al dus Mitchnik. Dat komt door het voorbe reidend stadium waarin alle plannen en idealen momenteel verkeren. Gaat men eenmaal van start, dan zal dit gebeuren met de volle inzet. Internationaal zullen dan de E.W.G.-secretariaten worden op gericht om te komen tot een hechte vriend schappelijke samenwerking van de jeugd op vrijwillige basis". Voetbalclubs in Engeland beginnen zich plotseling helemaal te „Amerika- niseren" Ze zijn nu al zo ver dat ze vóór de wedstrijd net als in Amerika vrouwelijke tamboer-majoors (de zogenaamde majorettes) het veld instu ren tezamen met meisjes die de spreek koren moeten leiden. Het is genoeg om de oude leiders van het Engelse voet bal, die in 1888 de League vormden, zich in hun graf te doen omkeren. Chelsea, Manchester United en Co ventry City geven op het ogenblik het voorbeeld aan de 92 clubs in de Engelse League. Jimmy Hill, de 35 jaar oude manager van de derde divisieclub Co ventry City, is een van hen die menen dat de supporters prettig wensen te worden bezig gehouden zowel voor als tijdens de wedstrijd. Hill was de man die de Engelse voetballers leidde in hun campagne voor de afschaffing van het maximum loon van 20 pond oer week. Hij slaagde daarin volkomen. Er bestaal nu geen maximum loon meer en iedere speler kan nu worden be taald wat de club vindt dat hij waard is. Hill Jimmy Hill verliet daarna de gelede ren van de actieve voetballers en werd manager. Op dat moment nu twee jaar geleden had Coventry gemiddeld 8.000 bezoekers bij een thuiswedstrijd. Hill toonde het zelfde enthousiasme bij zijn werk als manager voor Coventry dat hij al eerder in de strijd tegen het maximum loon had getoond. „We moeten de jeugd aan onze kant zien te krijgen", zei hij. Hij inviteerde een groep nozems op het terrein van Coventry organiseerde interviews tus sen spelers en bekende mensen en zorg de er in het algemeen voor dat de be zoekers werden bezig gehouden, ook vóór de wedstrijd. Coventry, dat bovenaan staat in de derde divisie, heeft nu gemiddeld 27.000 bezoekers bij thuiswedstrijden. Hill hielp het Coventry clublied te introdu ceren: Play up. sky blues (Coventry speelt in het hemels blauw) en dat lied kan men nu bij iedere wedstrijd kilo meters ver horen. Deze ideeën zijn nu van Coventry overgeslagen naar Manchester en Chel sea. „Majorettes", spreekkoren en alles wat er zo bij hoort. En Hill is er van overtuigd dat dit nog maar een begin is. Maar het is voor het eerst in de 75- iarige geschiedenis van de Engelse voetballeague dat dit soort dingen ge beurd zijn.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5