Plaatsgenoot voorstander van roken! J. v. KOOTEN Uw dienaren VROEG LENTEGELUID de 'Boei WAAROM VERSTOOK IK ZOVEEL in Beverwijk iP! i H ui Omzet Co-Op Haarlem in 1963 met 2 min omhoog Faillissementen Jan Janmaat en team werken door in Afrika Havenberichten OKOFF HEROPEND GROENE HUIS SPAREN Gevonden voorwerpen Nachtkluis DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 7 Expositie bij Felison Bob Buys Gezagvoerder Nederlandse coaster veroordeeld uw Gemeente Bibliotheek Velsen BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK f ,3j*- .'imSBEii Jaarvergadering Huisvrouwen vereniging l)e jaaromzet van CO-OP Haarlem is in 1963 met ruim 2 miljoen gestegen tot 14.210.000. Het exploitatieresultaat steeg van 761.000 tot 906.000. Na aftrek van belastingen en afschrijvingen bedroeg het netto resultaat 513.000 tegen 406.000 In het boekjaar 1961-1962. Van de winst werd ruim 430.000 beschikbaar ge steld voor uitkering aan de leden. Deze cijfers vermeldt het fraai uitge voerde jaarverslag van de coöperatieve verbruiksvereniging. De directie komt in het verslag tot de slotsom dat een steeds groter deel van de levensmiddelen in zelf bediening zal worden verkocht. Niet te grote supermarkten met een verkoopop pervlakte van 300 tot 600 m2 zijn volgens haar het best te exploiteren. Het winkelapparaat van CO-OP Haar lem bestaat thans uit vier supermarkten, negen zelfbedieningswinkels en twaalf be dieningswinkels. Van de levensmiddelen omzet werd 77 percent in de zelfbedie ningswinkels en supermarkten verkocht. De directie verwacht dat dit percentage in 1964 boven de 80 zal liggen. De bezorg kosten in het bakkerijbedrijf zijn aanzien lijk hoger dan de produktiekosten. De broodprijs in Haarlem bleef beneden die van vergelijkbare steden in Nederland. Het brandstoffenbedrijf boekte een flinke om zetstijging. Voor het nieuwe bedrijf aan de Wester gracht in Haarlem werd de bouwvergun ning verkregen. Het bedrijf in Hillegom wordt geheel gemoderniseerd. Advertentie „Ze kunnen nu allemaal zeg gen dat roken slecht is, maar ik vind dat er ook een goede kant aan zit", aldus onze -plaatsge noot, de heer v. d. W. „Neem nu die schoorsteen van bakkerij WINKEL! Als ik die zie roken, denk ik altijd: Goed zo jon gens, bak maar weer flink wat van die lekkere, malse PIEK- FIJN-broden. Die hebben we nodig in die harde wereld van vandaag!". De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 4 februari geen faillissementen uitge sproken. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 4 februari is, na gedaan verzet, ver nietigd het vonnis van die rechtbank van 21 januari 1964, waarbij Gerbrand Pieter de Groot, wonende in Zaandam aan boord Woonschip Westzijderveld t.o. het adres Provincialeweg 308 in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. D. Aten in Zaandam tot curator. Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 28 januari is gehomologeerd het ak koord in de surséance van betaling van Pieter Kok jr., wonende in Zaandam, Ooievaarstraat 54, en Adam Kok, wonende ln Zaandam, P. C. Takstraat 19. Bewind voerder mr. J. H. van Wijk in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 28 januari is in het faillisse ment van Klaas Bakker, timmerman, wo nende in Haarlem, Hogerwoerdstraat 36 in plaats van mr. H. W. J. Droesen tot curator benoemd mr. M. E. Jonker in Haarlem. De 23-jarige IJmuidenaar Jan Janmaat, die leider is van een bouwteam in Bukoba in Tanganyika, in het kader van de ont wikkelingshulp, heeft geen enkele last ge had van de ernstige onlusten in dit Zuid- oostafrikaanse land. Het KAJ-bouwteam is thans in Bukoba bezig met de bouw van een ziekenhuis en hoopt in de herfst van dit jaar in Nederland terug te zijn. Zo ver namen wij van de secretaris van de KAJ in Noord-Holland, de heer S. de Vries. FELISON EXPOSEERT tot 23 februari werk van Gert Wijmans, Lysander Apol, Hans Beste, Leo Dooper en Jef Koning. Men heeft bij Felison bewezen te streven naar enige alzijdigheid bij de opvoeding lot het genieten van beeldende kunst. Dat men nu ook het licht wil laten vallen op jongeren, die zich nog een naam moeten maken, doet sympathiek aan. Men had zich echter af moeten vragen of het thans geëxposeerde werk voldoende beloftes in zich houdt om te kunnen spreken van kun stenaars aan het begin van een loopbaan. WIJMANS' „Amazones" kan ik toch moeilijk anders zien dan als slappe teke ningen, die eigenlijk op geen enkel talent wijzen. Hans Beste heeft iets van de ex pressionist, waarbij dan zijn gaven wat on controleerbaar blijven. Collages van Hans Beste en ook van Jef Koning zijn echter te vergelijken met wat wel opgebracht wordt door studenten voor de akte middel baar tekenen. Voor die akte zouden deze twee op dit punt vermoedelijk te kort schieten. Nogal slap zijn mij de lijnen spelletjes van Lysander Apol. Of het werk van Leo Dooper uitzicht op een toekomst geeft is ook moeilijk te zeggen, maar zijn verbeeldingen treffen direct. Ze lieten me ook na het bezoek aan deze expositie niet los. Erkend moet ook worden dat Jef Koning een plezierige kleurgeving aan de dag legt. De gezagvoerder van de Nederlandse kustvaarder Superior Trader is woens dag in Great Yarmouth veroordeeld tot boetes tot een totaal-bedrag van driehon derd gulden, wegens twee overtredingen van de wet op het loodswezen. In augustus vorig jaar had hij, bij ver trek van Great Yarmouth naar Schevenin- gen, van een loods gebruik moeten maken, doch hij had diens diensten van de hand gewezen. Z.V.T. TRAD OP IN VELSEN-NOORD De r.-k. toneelvereniging Z.V.T. uit Zaandam heeft woensdagavond in gebouw De Mijlpaal te Velsen-Noord, onder leiding van Ruth Snel, een goede vertolking ge geven van „Koperen Klip", een „tragisch blijspel" in drie bedrijven door J. R. Go- mes. De opvoering viel kennelijk in de smaak der aanwezigen. De woorden van dank, die de voorzitter van de Katholieke Gezins beweging sprak tot de tonelisten en de leidster, werden bekrachtigd door een langdurig applaus. Mr OPTICIEN Lange Nieuwstr. 789 - Tel. 7119 De Gemeente-Bibliotheek Velsen heeft de vol gende nieuwe boeken aangeschaft. Nederlandse en in het Nederlands vertaalde romans en novellen: W. Breedveld De Kieviten; T. Hoekstra, Wij zijn nooit alleen; J. Koopmans, Doodslaan op donderdag; C. Schouwenaars, Dok ter Simon Falbeck; J. van de Walle, Een vlek op de rug; A. Christie, Lord Edgware sterft; S. G. Colette, De zwerfster; R. Davies, Een lied voor Monica; A. Gide, De enge poort; Th. Kröger, Na- tascha; G. Mandel, Kaarsen voor het peleton; R. Nathan, Een ster in de wind; J. Rulfo, Pedro pararno; M. Dermoüt, De sirenen; Klikspaan (J. Kneppelhout), Studententypen 18S9—1841; A. Tsjechow, Zaal 6. Buitenlandse romans en novellen: A. Bridge, The lighthearted quest; N. Gordimer, Occasion for loving; G. Mikes, Mortal passion; W Sheed, The hack; J D. Salinger, Raise high the roof beam, Carpentier and Seymour an introduction; G. Simenon, Maigret et le client du samedi. Studieboeken: H. Berkhof, Christus, de zin der geschiedenis; I. F. Görres, Lekegedachten over het celibaat; De ongelijkmatige bevolkingssprei ding in Nederland als politiek probleem; H. A. van der Lip Elementair handelsrekenen, 2 delen; G. L. Else, De vergadering van de gemeenteraad; N. Perquin, Pedagogische psychologie van de middelbare scholier; A. Steenhuizen, Wat moet ons kind worden?; E. Burmeister, De groepslei der in de inrichting; J. M. G. Frank, Ruimte- meetkunde; W. Bühl, Eros met grijzende slapen; P. de Graaf, Race- en sportwagens; J. de Kruyff, Wegrace motocross; Caravans; M. Ruys, Het vas te plantenboek; A. de Leyster, Toer- en sport- bromfietsen; A. Stenico, De Etruskische en Ro meinse schilderkunst; W. Enzinck, Het onverge telijk gelaat; G. Krohn, Lampen und Leuchten; G. Winsfield Digby French tapestries; K. H Ruppel, Musiker der Gegenwart; R. Braddon, Joan Sutherland; K. de Clerck, P. C. Boutens; Th. Govaart, Het geclausuleerde beest; E. War mond, Het struisvogelreservaat; F. W. S. van Thienen en J. Duyvetter, Klederdrachten; H. Ni- colson, De eeuw van de rede; B. V. A. Röhling, Over oorlog en vrede; L. de Jong, De bezetting; Chr. Geissler, Het derde rijk; C. Oorthuys, Rot terdam, dynamische stad; F. van Mastrigt, Goden gesels, Ganges. Nieuwe aanwinsten voor de afdeling voor tieners zijn de volgende boeken. Nederlandse en buitenlandse romans: Dawlish, De „Nelson" krijgt haar bemanning; Jong, De ander en jezelf; Duncan, Camerons on the train. Studieboeken: Gevers, Speurtochten in de mi- crowereld; Stoppelaar, De E.H.B.O. oefent; Van der Klaauw, Onze koninklijke luchtmacht; Mens en De Wit, Schilderen, dl. 2; Parool/Life De bergen. Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Hebe van Aula, naar Velsen; Marie France, Rotterdam; Tra- viata, Dagenham; Binny, Calais; Kirsten Skou, Rotterdam; King Fisher, Londen; Virna. Dagen ham; Clione, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Edda, Sundsvall; Birte Flint, Londen, naar Zaandam; Beate Bolten Antwerpen; Sylvania, Rotterdam; Valiant, Londen; Dione, Caen; Staflan, Rotter dam; Natal, Abidjan; Oste, Mantyluoto; Hada 2, Par; Jean E. Londen; Kaap Falga, Stocka, naar Zandam; Europa, Londen; Pacific Victory, Le Havre; Jans, Londen; Pergo, Noordzee, bijlegger IJmuideh. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Gretchen von All worden van Aberdeen; Huybergen, Rot terdam; Streefkerk, Antwerpen; Labotas, Rotter dam; Bomma, Delfzijl; Menje, Swansea. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Beatrice naar Norfolk, van IJmuiden; Esso Emden, Ham burg; Markab, Rotterdam; Hanna Dreyer, Halm stad walsmateriaal van IJmuiden; Neckar, Vol- son; Cyprian Coast, Grimsby; Bouca, Hamburg; Harrogate, Goole; Yewdale, Blyth; Embla, Felix- towe; Dafny, Antwerpen; Leros, Genua; Ibis, Rot terdam; Pergo, Plymouth, kunstmest van IJmui den; Traviata, Dagenham; Hoc Vinces, Londen; Marie France, Rotterdam; Mangen, Gent; Frisia. Boston; Ivoorkust, Bremen; Wexford, Boston, van Zaandam; King Fisher, Felixtowe; Nero, Rotter dam; Breda, Bridgetown; Ardetta, Rotterdam; Trito, Rotterdam; Libertas, Rotterdam; Rien Teekman, Trondheim. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Pial naar Antwerpen; Amyntas, Rotterdam; Selenga, Riga; Heinrich Knuppel Immingham; Grebbestroom, Rouaan (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). GEBOREN: Franciscus J. H„ z. van H. Beentjes en M. M. van der Meij; Nancy, d. van M. L. Bakker en E. Kleijne; Annelies, d. van K. Hijkoop en C M. Vasbinder; Rob, z. van E. A. Davelaar en J. A. van den berg; Anna G. M., d. van C-. A. Gijzen en A. M. van den Berg; Michel R„ z. van S. Harkes en G. Wagemaker; Trudy, d. van A. Zingg en N. M. L. P. Dubreu: Walter, z. van C. Th. Beentjes en J. Schuurman Hess; Johannes P. P., z. van J. P. Bakker en C. J. Schuijt; Catharina P. M„ d. van H. M. van der Lei en J. M. Raijmakers; Josephina G. M., d. van G Limmen en G. C. G. L. M. Jansen; Hedwig E., d. van J. Th. van Vianen en R. L. H Pirovano; Rie- na, d. van A. Boele en H. van der Bent; Antonius P. C„ z. van P. H. C. Dekker en P. J. Kerssens; Marcellinus C., z. van P. F. van der Kolk en C. W. Schut; Marko, z. van T. van der Zande en G H. Eisink; Mir jam, d. van R. M. Th. Verwer en J. C. Droogendijk; Monique C. W., d. van W. J. Borst en C. M. Hollenberg; Sandra H., d. van H. L. Riedé en J. Ophuis; Peter, z. van A. van der Sluis en J. Bakker; Elizabeth A. M„ d. van H. C. G. Schram en M. Th. Oort- huijsen; Irene M„ d. van P. C. van der Kolk en M A. J. J. Allard; Michael N. C. P., z. van J. N. Buijsman en C. M. H. War merdam; Emilia L. M., d. van E. C. C. de Rijk en A. F. M. Rubsamen; Petronella, d. van W. Mul en M. W. Visser. GETROUWD: E. J. W. Aardenburg en J. A. Timmer; J. J. Burger en C. H. Schouws. foto- en film- vindt u bij Kennemerlaan 5 (bij de brug) EXAMENS Utrecht. Kandidaats psychologie: Mej. L. M. C. Fischer (Aerdenhout). Doctoraal psychologie; W. T. A. M. Everaerd (Hulst), M. M. W. A. Tophoff (Voorburg). Gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen R. Guicherit uit Utrecht, op proefschrift „Gravity tectonics, gravity field, and palaeomagnetism in North- Italy". Doctoraal Duits; Th. S. Talsma (Arnhem). Doctoraal psychologie: H. J. M. Nouwen (Den Haag) (cum laude), Th. Fes ten (Ooisterwijk) en R. J. N. Teulings (Breda) (cum laude). Leiden. Doctoraal geschiedenis: J. van Heijst (Vlaardingen) (cum laude) en J. R. Bruyn (Voorburg) (cum laude). Doctoraal Nederlands recht: Mej. A. E. Dollekamp en J. E. J. Hemmes (beiden Voorburg). Apo thekersexamen: Mej. L. M. G. Haanappel (Rotterdam), mej. G. W. Koster (Scheve- ningen), mej. H. J. van Hoorn (Rotterdam) en F. J. G. M. Kruys Voorberge ('s-Graven- polder, Zld) en B. Boodt (Haarlem). Tilburg. Doctoraal economische weten schappen: H. van Meegen (Kerkrade), H. Schugard (Berg en Dal). In het gezin Stappen, Wal- ravenstraat 44 in Velsen- Noord heeft de lente haar in trede al gedaan. Tien piep kleine gele en zwarte kui kentjes zijn daar uit hun ei gekropen en koesteren zich in de warmte onder moeders vleugels. Mevrouw Stappen merkte enige weken geleden dat een van haar kippen op haar eieren bleef zitten. Ze haalde de broedende hen in mis en gaf haar een afge schut plekje op de overloop. Moeder kip beloonde dit har telijke medeleven met tien donzige kleintjes die met veel misbaar voor onze foto graaf poseerden. Kunstwerken in de wo ningbouw zijn geen zeldzaam verschijnsel meer. De sier kunstenaar krijgt in groeien de mate de gelegenheid de „nuchtere" woonblokken te illustreren. Zo ook bij een drietal flatgebouwen in het IJmuiden is, met 292 le den, de grootste afdeling van de Vereniging Oud-Katho liek Ondersteuningsfonds (OKOF). De bestuursverkiezing op de laatste vergadering gaf wat moeilijkheden, aange zien weliswaar de heren J. J. Stam (voorzitter) en P. J. v. d. Laan werden herkozen, maar de vakatures van de heren J. Zwart (penning meester), en P. Ham (secre taris) niet konden worden aangevuld. Nadat de heer Zwart te kennen had gege ven, nog tijdelijk aan te zul len blijven, bleven dus de vakatures, waarna het be stuur mandaat kreeg te pro beren hierin te voorzien. Voor de verkiezing in de eerstvolgende algemene ver gadering van hoofdbestuurs leden, nam IJmuiden zich voor de beide aftredende le den pastoor G. J. Blom te Gouda en W. C. Tol te IJ muiden opnieuw kandidaat te stellen. Voorts werd kan didaat gesteld de heer P. J. van der Laan te IJmuiden en zal getracht worden voor het bisdom Haarlem een tweede kandidaat aan te wijzen. Beverwij kse Meerestein. De kunstenaar R. Karrèr ver siert de buitenmuren van de onderbouw met speelse mo tieven. Als materiaal voor zijn mozaïeken gebruikt hij de grondstoffen die op elk bouwwerk zijn te vinden: stukjes metselsteen, grint en cement. De figuren worden in vierkante bakken, waarvan de bodem uit fijn zand be staat, gelegd en daarna met betonspecie overgoten. Nadat het cement hard is opge droogd worden deze mozaïe ken blok voor blok tegen de buitenmuren aangebracht. De heer Karrèr heeft op deze manier reeds tal van ge bouwen in Nederland van een aantrekkelijk decor voorzien. Een dezer dagen heeft de heer J. van der Werf zijn ge moderniseerde rijwielzaak aan de Kennemerlaan 19 in IJmuiden feestelijk heropend. De winkelruimte heeft ver schillende verbeteringen on dergaan, onder andere is een nieuwe vloerbedekking ge legd en het plafond ver nieuwd. Verder is het in terieur van een fris verfje voorzien. De grootste ver betering betreft het magazijn waar de heer Van der Werf nu heel wat meer armslag heeft gekregen. Een klein kantoor en een werkplaatsje zijn eveneens bij de verbou wing gewonnen. Zoals dat meestal bij heropeningen van winkelzaken gaat gaven vele vrienden en relaties van de heer Van der Werf blijken van hun belangstelling. Het was dezer dagen tien jaar geleden, dat in Bever wijk „Het Groene Huis" werd geopend, waarmee de opgroeiende jeugd gelegen heid werd geboden haar vrije tijd op gezellige en nuttige wijze door te brengen. Dit betekende in zekere zin een vooruitgang, omdat men zich daarvoor in een te klein onderkomen aan de Zeestraat had moeten behelpen Intussen is ook „Het Groene Huis" al weer te klein geworden en het be stuur realiseert zich ook, dat de plaats voor het gebouw destijds niet erg gelukkig was gekozen Het is immers bijzonder moeilijk te vinden, omdat het nogal achter de hier gebouwde woonhuizen is weggestopt. Vandaar dat men een verplaatsing over weegt, bij voorkeur naar de andere zijde van de Alk- maarse weg, waar dan tevens de jeugd van Oosterwijk en Meerestein kan worden op gevangen. Het gemeentebe stuur van Beverwijk is met deze wensen op de hoogte gebracht en het bestuur ver trouwt erop, dat ook de Beverwijkse Sociaal Cultu rele Raad er aan zal willen medewerken een gunstige oplossing te bespoedigen. Voorts worden er plan nen gemaakt om straks het tienjarig bestaan te vieren, waarbij de gedachten uit gaan naar de pinkstertijd. Door middel van een prijs vraag en ideeënbus hoopt het bestuur niet alleen een be hoorlijke belangstelling voor zijn goede bedoelingen te wekken, maar zo mogelijk ook nog enige financiële reserves aan te leggen. In de eerste maand van 1964 werd bij de Rijkspost spaarbank postinrichting IJ muiden, ingelegd: 483.537. Uitbetaald werd in genoem de maand ƒ457.407. De afdeling Velsen-IJmui den van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt haar jaarvergadering op dinsdag 18 februari, des middags om twee uur in het Cultureel Centrum. Behalve het gebruikelijke jaarverslag van secretaresse en penning meesteres, vermeldt de agen da o.m. een bestuursverkie zing en de benoeming van twee afgevaardigden naar de algemene vergadering van het hoofdbestuur. Na afloop van deze vergadering kunnen de leden een expositie be zichtigen van hand-, brei-, boetseer- en schilderwerk dat door de eigen leden werd vervaardigd. De jaarvergadering van de afdeling Beverwijk wordt dinsdag 25 februari in het IOOF-gebouw aan de Prin- sesselaan gehouden, aan vangstijd eveneens 2 uur. De agendapunten komen on geveer overeen met die van Velsen. In het tijdvak van 25 ja nuari tot en met 3l januari 1964 werden in de gemeente Velsen de volgende voorwer pen als gevonden aange geven: hondehalsband, da meshandschoen zwart r., herenhandschoen r., bedel- armbandje, kdnderlaarsje, regenbroek, rozenkrans, ring met drie sleutels, herenhand schoen r., portemonnee met inh., groene kinderwantjes, bruin hondje met rode hals band, schooletui met school- gerei, twee paraplu's, motor handschoenen, wit kinder schoentje, witte sjaal, groene sjaal, steeksleutel, paar regenpijpen, manchetknoop, pantoffel kleur oranje, brom fietslaarzen, broche met pa rels, witte damesbeurs met inhoud. dameshorlogearm band, loper, rose plastic pop, passerdoos met inhoud, drie- wielig kinderfietsje, sjaal, rode das, paar bruine heren schoenen, etui inh. potl. en gum, lipssleutel, bos sleutels, damesarmband, blauw nylon jack, kinderbezem, bril, wiel dop, badhanddoek met ge breid zwembroekje, etui met bromfietsmateriaal. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van po litie te IJmuiden. De gedepo neerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het genoemd hoofd bureau van politie. Het kantoor van de Rotter- damsche Bank in IJmuiden, aan de Kennemerlaan, heeft thans ook een nachtkluis, zodat de in de omgeving ge vestigde zaken ook na de kassluiting hun kasgelden veilig bij de bank kunnen deponeren. A

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7