„Pas op dat je geen woord zegt" 1 larve De Negen Muzen DE PROGRAMMA'S INTERSCHOLAIR JEUGDTOERNOOI MUZIKAAL BEGONNEN S. Vestdijk DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 Pretentieloze gezelligheid in nieuw blijspel van Dimitri Fr enkel Frank draait volle Albert de Klerk benoemd tot hoofdleraar voor orge „Poker' bij Ensemble Nieuwe indeling van grafisch onderwijs nabeschouwingen De radio geeft vrijdag Minister Andriessen voor VARA-TV De gescheiden vrouw en de Vrijgezel onder de loep schenen weekbladen. 19.10 Ter discussie: Pieter Odé naar Engeland T elevisieprogramma De Nederlandse toneellitteratuur is een alleraardigst blijspel rijker geworden met de eerste opvoering van Dimitri Frenkel Franks derde, door beroepskrachten gespeelde toneelwerk: „Pas op dat je geen woord zegt". (Na „Blaffen tegen de maan" en „Saldo Mortale"). Gisteravond heeft de toneelgroep Studio de ver- nutig geconstrueerde komedie ten doop gehouden in aanwezigheid van een uit bundig reagerend publiek, op de thuisbasis van het gezelschap, „De Brakke Grondte Amsterdam. HET IS DE, TEGEN het slot eventjes licht ontroerende, geschiedenis van de ka mer verhuur ster Clementine Jaffa, die na de dood van haar man, opgesloten leeft in haar eigen wereldje net als haar goudvis in zijn kom, die meestal haar enige con tactpersoon is. Als, bij de aanvang van het stuk, een huisschilder de trap komt verven, begint ze haar lang opgespaarde herinneringen te spuien. Het stuk behelst, geraffineerd door elkaar heen gevlochten, een viertal avonturen die ze met kamer huursters heeft beleefd en haar eigen ge schiedenis met een dochtertje die het ge volg is van een ander avontuur toen ze voor één keer haar kamer aan een man verhuurde. DE VERSCHILLENDE episoden komen in deze vertelde verhalen tot leven in ge speelde scènes, die zoals dat met op gehaalde herinneringen gaat chrono logisch allerwonderlijkst door elkaar heen gaan lopen. Maar Frenkel Frank houdt het hoofd koel en met een stevige greep op zijn stof, een verheugende beheersing van het métier en een merkwaardige eco nomie van middelen die echt des theaters is, voert hij elk belevenisje naar zijn soms verrassende, soms berustende afsluiting toe. Het stuk peilt niet diep en de kleine aanloopjes naar levenstragiek worden tel kens bijtijds naar het komische afgebogen. Men zou vooralsnog concluderen dat Frenkel Frank meer op dreef is als hij een gecompliceerd stramien ontwerpt (een uitermate belangrijke, vaak verwaarloos de kant van het toneel) dan wanneer hij dat vlechtwerk probeert op te vullen met gewichtloze filosofietjes en dikwijls wat tastende humor. De grootste verdienste van het stuk (re den, waarom het zelfs wel eens een blij vende troef van onze gezelschappen zou kunnen worden,) ligt mijns inziens el ders: de hoofdrol van de hospita is een monumentale toneelpersoonlijkheid gewor den, zo veelzijdig dat zij enorme spelmo- gelijkheden biedt en tegelijk zozeer uit één stuk, zo herkenbaar en overtuigend dat het blijspel alleen daaraan al een blijvende waarde kan ontlenen. NELL KOPPEN, om wier ziekte de pre mière geruime tijd is uitgesteld, heeft de ze sympathieke Clementine Jaffa met al haar zwakheden en toch niet klein te krij gen levensmoed, uitzonderlijk knap gestal te gegeven. De schrijver kan zich geen warmer menselijker uitbeelding, in al haar typisch Amsterdamse felheid èn ge moedelijkheid, gedacht hebben. In een heerlijk bizar en lichtelijk over laden decor van Wim Vesseur heeft Pe ter Oosthoek de voorstelling geregisseerd, zich daarbij zo nauwkeurig mogelijk aan de aanwijzingen van de schrijver die zelf immers ook enige actieve toneelerva ring heeft houdende en de gecompliceer de effecten van de verschillende herinne ringsbeelden zo exact mogelijk tegenover elkaar stellend. De dames, Marlies van Alcmaer, Inge borg Uijt den Bogaard, Els Bouwman en Dore Smit hebben elk raak getroffen typetjes neergezet van de tweedimensiona le blijspelkarakters die ze hadden te spe len, waarbij de laatste zelfs als een twee ling, heel vermakelijk het dubbele werk deed. Lettie Oosthoek was gevoelig, maar ietwat vaag het bakvisachtige dochtertje en Jack Horn wist nog wel iets te maken van de als katalysator werkende volksjon gen die de herinneringen losmaakt. De tekst van het stuk is in de vorm van een deeltje in de Studioreeks, onlosmake lijk aan het programma verbonden, te koop. Hans van den Bergh Amsterdams Conservatorium Met ingang van 1 september 1964 is aan het Amsterdams Conservatorium benoemd tot hoofdleraar voor orgel Albert de Klerk. Tot hoofdleraar voor koordirectie en tot leider koorklassen is benoemd Simon C. Jansen, tot hoofdleraar voor orkestdirectie Joop van Zon en tot hoofdleraar piano Hans Dercksen. De toneelgroep „Ensemble" zal van za terdag 8 t.m. maandag 24 februari het Centraal Theater te Amsterdam een serie voorstellingen geven van „Poker' („The Poker Session") van de jonge Ier se schrijver Hugh Leonard. Het stuk i: een toneelbewerking van jeugdherinnerin gen van de Ierse schrijver James Joyce, „Poker" werd voor de eerste maal op gevoerd gedurende het Dublinfestival 1962 De Nederlandse vertaling is van Alfred Pleiter. Alex van Royen en de organisa tor van het Dublinfestival, Jim Fitzge rald, voeren gezamenlijk de regie. De me despelenden zijn: Diny Sprock, Heieen van Meurs, Carla Dura, Ton van Duinho ven, Cor van Rijn en John Leddy. Nell Koppen als de kamerverhuurster met haar goudvis in „Pas op dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank. HET INTERSCHOLA1R Jeugdtoemooi van dit jaar is woensdagavond ingezet met het eerste gedeelte van de muziek- demonstratie, die ook nu weer in het pro gramma is opgenomen. Voor deze demon stratie hadden vele jeugdige muzikanten, alle leerlingen van de Haarlemse scholen, zich aangemeld, waarvan een flink aan tal solisten waren uitverkoren om op het indrukwekkende podium van de gemeente lijke concertzaal op de piano, de dwars fluit of de blokfluit, de klarinet en de viool hun muzikaliteit en technische bedre venheid te tonen, uiteraard in verschillen de graden van vervolmaking. DE REEKS solovoordrachten begon al heel positief met een bewuste, muzikale uitvoering van de derde Sonatine van Leon Orthel door een leerlinge van de Rudolf Steinerschool. Charmant fluitspel hoorde men bij de voordracht van een Scherzo van N. Fallon door een leerlinge van het r.k. Lyceum „Sancta Maria", die muzi kaal door een leerling van het Triniteits Lyceum werd begeleid. Een goede beurt maakte een leerlinge van het Karei van Manderlyceum met éen gracieus stuk van Poulenc en wat een leerling van de Da Costa-kweekschool bereikte met preludes van Scriabine, wees op een uitstekende pianistische aanleg. Daarover liet trou wens de vaste vertolldng van een Im promptu van Schubert door een leerlinge van het Stedelijk Gymnasium en de vir tuoze voordracht van „La Polichinelle" van Villa-Lobos door een leerling van het Triniteitslyceum evenmin twijfel bestaan. Voorts kan ik nog met waardering gewa gen van pianospel door een jonge leer ling van de Klaas de Vriesschool, van een leerlinge van het Lorentz lyceum en van twee jongemannen, die tezamen gedeelten uit de „Petite Suite" van Debussy voor droegen. EEN LEERLINGE van de Rijkskweek school voor onderwijzers liet gevoelig vioolspel horen en later bewees zij in sa menwerking met een jeugdige violist van het Lorentzlyceum met de vertolking van duetten van Bartok, dat ook moderne mu ziek haar aandacht heeft. Indruk maakte een gevoelige uitvoering van Debussy's Syrinx door een leerling van het Stedelijk Gymnasium en verder kon men respect hebben voor het blokfluitspel van een leerlinge van het Marnix van Sint-Alde- gondelyceum. Op zeer belangrijk niveau stond de voordracht van Variaties van Jehan Alain voor orgel door een begaafde leerlinge van het lyceum „Sancta Maria" en ook zou ik het pittige en gevoelige pianospel willen noemen van een leerlinge van het Lorentzlyceum. Van de indstrumentale ensembles heeft een groepje van vier klarinettisten zich uitstekend geweerd met een klank- en sfeerrijke vertolking van een Caprice van Grundman. Het orkest van het Stedelijk Gymnasium „Linos" kwam voorbeeldig voor de dag met een ritmisch meeslepen de uitvoering van een Slavische dans van Dworsjak. Ook het schoolorkest van het Lorentzlyceum verdient waardering voor de verzorgde vertolking van suite-muziek van Bartelink. HET KOOR VAN de protestants-chris telijke Nijverheidsschool zong met toewij ding liederen van Schubert en Dalcroze, Gevoelige zang liet het koor van de Th M. Ketelaarschool horen bij de uitvoering van een cantate van Buxtehude. Voor een verrassende bekroning van de avond zorg de het grote gemengde koor van de Rijks kweekschool, dat met medewerking van een goede alt en van een bekwame or ganist van professie klankschone vertol kingen gaf van gedeelten van Vivaldi' „Gloria". De gebruikelijke uitvoering van de canon „De klokken van Haarlem" en van het „Wilhelmus" vormden het slot van deze muziekdemonstratie. Zij zal wor den voortgezet op maandag 10 februari. De wethouder van Onderwijs en Kunst zaken de heer D. J. A. Geluk sprak ter inleiding van de avond een welkomst woord, waarin hij zich verheugd toonde, dat ook dit jaar het Interscholaire Jeugd toemooi gehouden kon worden. P. Zwaanswijk Een der solistisch optredende scho lieren tijdens de muziekdemonstratie, waarmee het Interscholair Jeugd toemooi geopend is. Met ingang van de cursus 1965-1966 zal de School voor de Grafische Vakken te Utrecht in navolging van de beide andere scholen in Amsterdam en Rotterdam be ginnen met een geheel nieuwe vorm en in deling van het onderwijs. Elke leerling, die in het grafische bedrijf wil, zal ver plicht zijn om drie jaar de lessen aan een dagschool te volgen en daarop aan sluitend drie jaar op basis van het leer- lingenstelsel in een bedrijf te gaan wer ken, echter op voorwaarde, dat een keer per week de school nog bezocht wordt voor extra theoretisch onderwijs. HET WAS oorspronkelijk de bedoeling om reeds in het najaar van 1964 ook in Utrecht met deze nieuwe vorm van onder wijs te beginnen, maar door ruimtegebrek was het niet uitvoerbaar. Dit plan, dat ook wel het plan-Groenendaal wordt genoemd, zal over het hele land worden verwezen lijkt. Het zal daarom nodig zijn, dat er naast de bestaande scholen voor de gra fische vakken in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht en enkele bestaande onderafde lingen o.a. in Eindhoven, Zutphen en Haarlem, in ons land tweeëntwintig grafi sche cursussen of afzonderlijke scholen zullen komen. De vermelde omschakeling zal over een termijn van c t 'eer vijf tien jaar kunnen worden toegepast. IN UTRECHT HOOPT men binnen vijf jaar hiermede reeds klaar te zijn. Voor het bedrijfsleven in de grafische sector heeft de omwenteling in verband met de opleiding van de jongeren grote conse quenties. Was het tot nu toe mogelijk, dat de leerlingen direct na het verlaten van de lagere school zich konden aanmelden bij een bedrijf, thans zullen zij eerst drie jaar een dagschool moeten volgen en ver volgens kunnen zij drie jaar in het be drijfsleven toetreden. Het is duidelijk, dat door deze nieuwe onderwijsmethode de scholen meer dagleerlingen zullen moeten opnemen. Vooral in Utrecht heeft dit op moeilijkheden gestuit. Er was geen plaats ruimte en daarom werd naar de mogelijk heid van nieuwbouw uitgezien. Plannen hiervoor zijn nog niet klaar. Op lange termijn wordt evenwel over wogen om twee nieuwe scholen te bouwen en zodoende een definitieve scheiding te bewerkstelligen tussen de afdelingen L.T.S. en U.T.S. Dit is een wens van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en is speciaal bedoeld omdat de leeftijden, aanleg en de karakters van deze leerlingen zo geheel verschillend zijn. VALENTIJNHULDE VOOR ECHTGENOTE VAN TOON HERMANS De heer J L. van Bentum, lid van het Nationale Valentijncomité, heeft mevrouw Hermans, echtgenote van „Toon" een vroege Valentijnhulde gebracht. Mevrouw Hermans was kennelijk verrast met het geschenk: een grote mand met bloemen, chocola, parfum, cosmetica en pronkstuk ken van banketbakkersnijverheid. De ca baretier zelf hield zich tijdens deze huldi ging in de luxueuze suite, die het echtpaar tijdelijk in het Amstel Hotel heeft betrok ken, afzijdig. „Het is fijn, dat mijn vrouw nu eens voor het voetlicht wordt gehaald' was zijn commentaar. De Valentijnhulde voor mevrouw Hermans is wat vroeg uit gevallen omdat het echtpaar op vakantie eerst naar Sittard en vervolgens naar Wenen gaat. De eigenlijke Valentijndag valt namelijk op 14 februari. De moeite, die H. A. Gomperts en Hans Keiler zich getroostten om een litteraire ontmoeting tot stand te brengen met de teruggetrokkenheid levende schrijver Simon Vestdijk, werd, mede dankzij hun ervaring en kennis, ten volle beloond. De ze zeer exclusieve aflevering mag wel het hoogtepunt van hun t.v.-serie genoemd worden. Steunend op zijn grote kennis van Vestdijks oeuvre, maakte Gomperts, duidelijk wat nerveus, met tal van in dringende vragen een briljant stukje van het interview. De uiteraard sensationele vraaggesprek ken, die tesamen de dokumentaire „S.O. Sigaret" worden bij de in deze angstverwek kende acties, waartegen staatssecretaris Bartels in één van die interviews bezwa ren opperde. De argumenten van een bio chemicus en van een longspecialist wo gen bij de samenstellers kennelijk zwaar der. Al lieten zij het vanzelfsprekend aan de kijker, terzake een keuze te doen, hun slotbeeld loog er niet om: een rönt genfoto van reeds aangetaste longen. De tweetaligheid van België heeft ook HILVERSUM I 402 m. 1.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Balletmuziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9 35 Waterstanden. 9.40 Moderne orkestmu ziek met koor (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luis teraars. 12.00 Oud worden jong blij ven: muzikale herinneringen. 12.30 Me- opleverden velenden Ingedeeld listen. 12.53 Grammofoonmuziek, eventu eel aktualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Pi anospel: populaire melodieën. 13.35 Pro menade-orkest: amusementsmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gevarieerde grammo foonmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 De muziek der volkeren: muzikale lezing (3). 16.15 Duizendschoon Snijbloemen, lezing. 16.55 Moderne pianomuziek. 16.55 17.20 Klassieke orkestmuziek (gr.). 17.40 18.00 Halte: voor de jeugd. 18.50 Regeringsuitzending: Bescherming Bevolking. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen. 19.15 Kerkorgelconcert, klassieke muziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Grammo foonmuziek. 20.00 Zingt ten hemel toe: Geestelijke liederen. 20.30 Prisma: geva- haar positieve kant. Dat bewezen ons de Lichte orkestmuziek en zangsohst Vlaming Louis Neefs, met zijn warme, I Amateursorkest. 18.20 Halte, programma mooie stem en de Waalse „Aznavour", Adamo. Zij traden als gasten op van hun landgenote Jo Leemans in het maandelijk se muziek-magazine „Scala", dat ook uitvoerig aandacht besteedde aan de mu sical „Sound of Music". Gezegd moet worden, dat Mieke Bos, eens een der Sel- vera's, zowel met haar zang als met haar rieerd programma. 21.30 Klassieke orkest- a I1 /va.. O O AA vn aaa, w, A-v v* fn n v at H1 c spel een verrassend voorproefje gat. Ook Avro's „Televizier" zorgde nog voor een surprise: een goed en leuk ge componeerd onderwerp over Toon Her mans, die zijn eenvoud en zijn vakman schap in een gezellig praatje achter de coulissen bevestigde. In „Meneer de voorzitter" van dinsdag avond 11 februari heeft Joop van Os een gesprek met prof. Andriessen, minister van Economische Zaken. Joop van Os wil de kijkers een beeld geven van de over wegingen die ertoe hebben geleid dat de heer Andriessen destijds de economie als studierichting heeft gekozen en nagaan hoe de huidige bewindsman zijn overgang naar de politiek beleefd heeft. Vanzelfsprekend zal in dit gesprek de actuele politiek ook aan de orde komen in de vorm van vraagstukken betreffende de kolenmijnen en het aardgas, de Euro pese integratie, de ontwikkeling van lonen en prijzen en het aandeel van het bedrijfS' leven en de consument hierin. In het tweede deel van „Meneer de voor zitter" wordt de vraag gesteld of wij in Nederland evenveel van de welvaart profi teren als andere Europeanen in de E.E.G.- landen. Een grootscheepse enquête in 40.000 Europese gezinnen, waaronder 8.000 in Nederland, zal hierop een antwoord kun nen geven. De regie van „Meneer de voorzitter" is in handen van Peter Halm. (dinsdag 11 febru ari, 19.30—20.00 uur). muziek (gr.) 22.00 Commentaar of dis cussie. 22.10 Blokfluitrecital: oude muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: Internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Kyrie en Gloria, praatje. 23.10 Langs de wegen van het lied: 1. Minneliederen. 23.40 Lichte piano- Damshuizer I muziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om ca. 7.30 Van de Voorpagina). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. (Het programma tus sen 8.18 en 9.40 uur kan onderbroken wor den voor rechtstreekse reportages van de 10.000 m. heren hardrijden op de schaats tijdens de Olympische Winterspelen 1964). 8.18 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 School radio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.20 Lichte gram mofoonmuziek. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Licht orgelspel. 12.20 Regeringsuit zending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Tentoonstellingsagenda. 12.38 Pianospel met instrumentale begeleiding (gr.). 12.45 Olympische Winterspelen 1964. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest en zangsoliste. 14.15 Olympische Winter spelen 1964. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma. VPRO 16.00 Ver jaarskalender van de licht(er)e muziek. 16.30 Inzicht en uitzicht: een half uur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor opgroei ende mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazz-ron- do. 19.00 Kiosk: artikelen uit zojuist ver- 1 literair programma. 19.30 Sopraan en pia- In een televisiedocumentaire waarmee Vrouwelij k-Heden op donderdagmiddag 13 februari a.s. begint, zullen enkele ge scheiden vrouwen vertellen over hun pro blemen. In dit programma-onderdeel zijn verder gesprekken opgenomen met me vrouw drs. A. Hylkema en mevrouw M. Delfos, respectievelijk presidente en secre taresse van Divortium, de bond voor ge scheiden vrouwen, mr. D. Huisman, advo caat in 's-Gravenhage, en mr. H. E. Prin sen Geerlings, secretaris van de Raad voor de Kinderbescherming te Haarlem (donder dag 13 februari, 15.00-15.45 uur). Naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de Nederlandse Vrijgezellen Bond or- no: klassieke en moderne liederen. 19.50 Daarompraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Moderne stadsplanning De gebouwde menselijke omgeving, lezing. 20.25 Klas sieke kamermuziek. 20.50 Bèta: nieuws uit de wereld van de natuurwetenschanoen VARA: 21.00 Metropole orkest en zangso listen. 21.30 Alle elf!, radiocompetitie. 22.20 Olympische Winterspelen 1964. 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba: wekelijks vrijdag avond magazine. 23.10 Licht instrumentaal trio. 23.25 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. ganiseert de VARA onder de titel „Worden 12.15 Lichte muziek. '12.50 Beursberich- vrijgezellen werkelijk achtergesteld?" een ten 13 00 Nieuws. 13.20 Satireliertjes, forumdiscussie onder leiding van Jaap Buys. Aan deze discussie zullen mejuf frouw drs. G. A. Koen. drs. H. Peschar, drs. G. de Haan en ds. H. v. d. Velde deel nemen. De regie heeft Her Tania (donder dag 13 februari, 19.30-20.00 uur). JENNY VEENINGA Bij het bericht over de N.Ph.O.-concer ten in Heemstede is gisteren op de 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lich te muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursbe- te muziek. 16.00 NIEUWS. 16.03 Beursbe richten. 16.09 Kamermuziek. 16.50 Gram mofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Licht» muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Concert. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Chansons. 20.15 Theaterkroniek. 20.40 Vlaamse volks- kunstpagina een foto gepubliceerd van muziek. 21.00 Boekbespreking. 21.15 Koor- y Uon/f Ol 4* T7rJb-eb-Tir»Ho« Qnaancp rinnsprv de sopraan Jenny Veeninga. Het onder schrift dat de foto de claveciniste Janny van Wering zou voorstellen is onjuist. Vestzaktheater. Behalve de voorstel lingen door het eigen gezelschap, zullen binnenkort ook buitenlandse gezelschap pen de zaal in de Balthasar Floriszstraat te Amsterdam komen bespelen. Op vrij dag 21 en zaterdag 22 februari wordt met deze uitwisselingen een aanvang gemaakt door het „Teater '61" uit Vilvoorde (Bel gië). Op beide dagen zal worden gespeeld het Frans-talige „Le journal d'un Fou" van Nicolas Gogol, onder regie van Rik Hancké. De speelgroep van het Vestzak theater zal te Vilvoorde twee voorstellin gen van „De Clowns" van Wim Burkunk geven. De solo-fluitist van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, Pieter Odé, is uit genodigd enige concerten in Engeland te verzorgen. Tezamen met de pianist Hans Dercksen concerteert hij op 5 februari te Londen in de Wigmore Hall en op 6 fe bruari in Leicester. Op 7 februari heeft een opname plaats in de B.B.C.-studio. Nationale herdenkingstentoonstelling. De nationale herdenkingstentoonstelling „Leven en Werken in Nederland 1813-1963" in het Rijksmuseum te Amsterdam heeft reeds 22.000 bezoekers getrokken. De ten toonstelling, die al werd verlengd, sluit nu zondagmiddag 16 februari. Daarna wordt begonnen met het opbreken der vloeren in verband met de nieuwbouw op de ooste lijke binnenplaats. Marijke van der Lugt. De soliste Ma rijke van der Lugt, van de Nederlandse Opera, is uitgenodigd door de opera-insti tuten te Wuppertal en Düsseldorp om gast rollen te vervullen. In de opera te Wup pertal zal zij de titelrol zingen in Richard Strauss' „Elektra" op 11, 18, 24 en 31 maart en 11 en 14 april a.s. Op 15 april a.s. ver vult zij in Düsseldorp de titelrol in Pucci ni's „Turandot", waarna nog elf opvoerin gen in dit seizoen volgen. Europa-prijs Oostende. Van 19 sep tember tot 31 oktober 1964 organiseert het Cultureel Centrum Oostende een interna tionale tentoonstelling van schilderijen en ter gelegenheid daarvan wordt de „Europa- prijs van de stad Oostende" (gr. 100.000 F) toegekend. Alle Europese kunstschilders behorende tot de landen van de Raad van Europa kunnen deelnemen, alsook kunst schilders van een andere nationaliteit die sinds 1 januari 1963 in een dezer landen verblijven (Leeftijdsgrens min. 25 en max. 50 j.). De deelnemers dienen drie werken in te sturen vóór 15 juli 1964. Aanvragen dienen voor 1 juli 1964 gericht aan het Cul tureel Centrum Oostende, Feestpaleis, Wapenplein. zang. 21.45 Volkskunde: Spaanse dansen. 22.00 Nieuws. 22.15 Nieuwe grammofoon platen. 22.35 De zeven kunsten. 22 50 Gram mofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 MAGII mofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Magi sche momenten. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 9.55-12.45 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: schaatsen 1500 m. heren in het Ijsstadion te Innsbruck. 12.55-14.00 Skiën: afdaling dames. NCRV: 15.00 In ogenschouw, journaal in samenwerking met KRO. 15.15 Astma, een volksziekte, uitzending over de bestrijding van astma. 15.45 Pauze. 16.00 Voor de kleuters. 16.15 Einde. NTS: 19.30 Olympische winterspe len Innsbruck 1964: Nederlands commen taar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Filmoverzicht van de Olympi sche winterspelen te Innsbruck. 20.00 Jour naal. NCRV: Memo, actualiteiten. 20.30 Kind vermist, Nederlands Televisiespel. NTS: 21.55 Olympische winterspelen Inns bruck 1964: Kunstrijden, vrije ifguren he ren. 22.30 Journaal. 22.40-23.10 Filmover zicht van de Olympische winterspelen te Innsbruck. VOOR VRIJDAG NTS: 19.30 Olympische winterspelen Innsbruck 1964 Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Filmoverzicht van de Olympische wintersDelen 1964 in Innsbruck 20 00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 „En passant". 21.15 „Bruidspaar in de dop". 21.30 Reactie on reacties. 21.35 Trio Trini Lopez. 22.10 Inspecteur Leclerc De jacht. film. NTS: 22.35 Journaal. 22.40 Olympische winterspelen Innsbruck 1964 Filmoverzicht van gehouden wedstrijden. 23.10-23.55 IJshockey CanadaTsjechoslo- vakije in het Ijsstadion te Innsbruck.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9