Toekomsttrein verslaat oud stel met felle sprint op 6000 meter 3 ELISABETH BAS (jCort en bondigy Franse Seita is bang voor namaak-lucifermer ken POLLE. PELLI EN PINGO TRESLONG AGE "PARAAT" Stor en Fips in het land van Zjoezoe GROEN CO Glazen en kopjes vast.., we gaan remmen Drie doden in het verkeer het beste! C.P.N. wil zich nationaal gaan oriënteren Proefschrift over souteneurschap AVROS zendt nu via radio-Paramaribo Debat tussen Kamerlid en Indonesische Kraandrijver redt twee mensen en komt zelf om Serie Nederlandse postzegels geveild voor 16.000 Iets zachter v. DUIVEN BODEN zaakgelastigde VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 2 Snelheid Comfort werd niet opgeofferd aan de eisen van efficiency Comfort Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk aluminium jaloezieën y Onze melangeur gaf u geniet ervan! vueeew! ik benj ze juisf aam 't leueN Mee,e(? ziw\ 6RM06VK!, ME6R Ik'ixfts, jTB je AoegN'? Mi* <fortu ct.a.lr. Mutsfrvewl DgANDe In Hellevoetsluis Centrale verwarming Duiker oliebranders - ff (Van een onzer verslaggevers) Terwijl in het winterse Oostenrijk sportmensen strijden en streden om Olym pische titels te bemachtigen en hun uiterste krachten gaven om zo goed mogelijke prestaties te leveren, hebben gisteren twee treinen van de Nederlandse Spoor wegen op het traject Alkmaar-Heerhugowaard om de hoogste eer gestreden. Twee treinen, trein 505 en trein 761 startten op een zes kilometer lang traject voor een acceleratieproef. Treinstel 761, het type trein dat thans algemeen in gebruik is bij de N.S., moest het afleggen tegen zijn jongere broer, die twee minuten na de starttijd al bijna uit het gezicht verdwenen was. Deze jonge broer maakte donderdagmiddag een proefrit door Noord-Holland, van Utrecht naar Den Helder en via Velsen, Haarlem en Amsterdam terug. Het was de bedoeling van de Nederlandse Spoorwegen om aan de hand van een serie proeven aan te tonen dat de nieuwe trein, de „Trein van de toekomst" zoals hy ook genoemd wordt, vele voordelen biedt boven de oude, thans in gebruik zijnde typen valt het oog op de grote doelmatigheid. Zo zijn de motoren dusdanig aange bracht dat zij direkt kunnen worden be reikt, zonder dat de monteurs onder het stel moeten kruipen. Dat is ook het ge val met de schakelkasten en weerstands- kasten. Verder zijn de remmen (elektropneuma- tische) sterk verbeterd. Ter beveiliging van de remmen zijn weer antiblokkeerin- stallaties aangebracht. De nieuwe „Toe- komsttrein" werd vervaardigd bij Werk spoor in Utrecht. Het voornaamste voordeel is wel de gro tere acceleratiesnelheid. Hierdoor wordt bewerkstelligd dat dp trajecten waarop veel gestopt moet worden, zoals op het traject Amsterdam-Den Helder een forse tijdwinst van zeker tien a vijftien minuten kan worden behaald. De Nederlandse Spoorwegen zal deze nieuwe trein langzamerhand op diverse lij nen gaan gebruiken. De eerste stellen van dit type worden zeer binnenkort in ge bruik gesteld op de lijn Amsterdam-Den Helder; naarmate er meer materiaal be- schikbaar komt zal heel Noord-Holland er van gaan profiteren. Uitgebreide SP'JSKAART on b. KI PETEN S6?° dagelijks DINER.en SOIREE. DANSANTE HILLEGOM res-O2520.53<i7 De nieuwe trein kenmerkt zich door een lichtere constructie dan zijn voorganger, de motoren zijn sterker waardoor een gro tere aanzetversnelling werd verkregen, de trein heeft een aanzienlijk kortere remweg, de deuren worden automatisch bediend, etc Alles is er bij de nieuwe trein op gericht om tijd te besparen. Gelukkig is aan dit streven naar tijd winst niet alle comfort opgeofferd. Toen in 1961 met het prototype van deze trein een proefrit werd gemaakt, is er een aan tal opmerkingen en suggesties binnenge komen en de Spoorwegen hebben een groot aantal van deze praktische adviezen bij het vervaardigen van de treinstellen op gevolgd. Natuurlijk werd gedacht aan het zitcom fort van de reizigers, de rugsteunen van de banken werden aangepast. Ook werden de toiletten verbeterd en vergroot. De kleu ren in de trein zijn fris en toch rustig. Verder is ten gerieve van de reizigers (en natuurlijk ook weer om de snelheid van het in- en uitstappen te bevorde ren) een versterkerinstallatie aangebracht. Het is dan ook de bedoeling om bij elke halte de plaatsnaam af te roepen. Kortom het interieur van de trein is aangepast aan de wensen van het reizend publiek. Wat het exterieur betreft daar c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.Lv. Henri Arends. Solisten: The Diamond Five. Stadsschouwburg, vandaag en zaterdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De klap loper" van Toergenjev. Regie: Peter Sjaroff. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Alle man", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Samson tegen Hercules", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Legioen des doods", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Alleen de zon was getuige", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De opgejaag- den", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gekken trekken de kaart" sl1« Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Geluid loos als de nacht", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Misdaad uit zelfverdediging", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De schooier" 18 j. Monopole (Zandvoort) 20 u.: „De vogels", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hans Mulder. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. Tot 29 februari, 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur Mozart. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling „Hedendaagse Engelse typografie en boe ken". Tot 8 maart. Dagelijks van 10-17 u. •n 's zondags van 13-17 u Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3)Tentoonstelling „5 tot 500". Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12,30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Huis Van Looy (Kleine Hout weg 103, ingang Kamperlaan): tentoonstel ling: Verkenningen met de tekenstift; facsimiles, Hollandse tekeningen 17e eeuw uit de collectie B. H. de Roos. Tot en met 16 februari. Geopend dagelijks van 10- 17 u. en op zon- en feestdagen 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Tentoon- •telling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1115 uur en de «ertse zondag van de maand van 1315 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dage lijks geopend (behalve maandag) van 20 u. af Cabaret van 21-23.15 uur Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 7 FEBRUARI City, 20 u.: „Spionage in Hongkong". Stadsschouwburg, 20 u.: „Daar komen de tanks". Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: Tentoonstelling „Felison". Hervormd Jeugdgebouw, Santpoort, 20 uur: Prof. C. L. Patijn spreekt voor P.v.d.A. over „Het Duitse vraagstuk". Hervormd Verenigingsgebouw, Bever wijk, 20 u.: Toneelavond Frysk selskip „Us Memmetael". ZATERDAG 8 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „Spionage in Hong kong". Stadsschouwburg, 20 u.: „Daar komen de tanks". Expeditiezaal, Heidestraat 14 tot 17 u.: Tentoonstelling „Felison". Gebouw Snelliusstraat 41, 20 u.: Dans avond „Criterion", met muziek van „The Aces". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. VRIJDAG 7 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De rust van een verdoolde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman" W.B. Theater, 20 u.: „Met de vinger aan de trekker". ZATERDAG 8 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De rust van een verdoolde"; 23.30 u.: „Blitz- madels an die Front". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Alleman". W.B. Theater, 20 u.: „Met de vinger aan de trekker". De nieuwe trein kan een snelheid van zeker 175 kilometer per uur halen. Tijdens een proefrit in Gelderland werd deze snel heid inderdaad behaald. Maar hierin schuilt niet het voordeel van deze stellen, omdat in Nederland toch niet met derge lijke snelheden gereden mag worden. De maximumsnelheid voor treinverkeer in Nederland is 125 kilometer. De voordelen van de „Toekomsttrein" liggen dus zuiver in de acceleratie en in het snelle afremvermogen. Bij de wed strijd die donderdag gehouden werd kon de bestuurder van de oude trein de ach terlichten van de nieuwe na een minuut nauwelijks meer onderscheiden. Een mi nuut na de start bedroeg de snelheid van de oude trein 65 en van de nieuwe 98 ki lometer per uur. Na twee minuten 93 en 126. Op het traject van zes kilometer kon de oude trein de topsnelheid niet halen. De nieuwe had de maximum snelheid reeds lang bereikt. Diverse proeven heeft het prersoneel van de Nederlandse Spoorwegen donderdag ge nomen. Zo werd in de Velsertunnel met 'n helling- proef aangetoond dat het trekvermogen bijzonder groot is. Op de helling in de tun nel bedroeg de snelheid van de trein na een minuut toch nog 78 kilometer per uur. Ook de remproeven verliepen uitste kend. Na een waarschuwing via de ge- luidsinstallatie om vooral de kopjes en de glazen vast te houden, werden de remmen aangezet. De trein reed toen met een snel heid van 125 kilometer per uur. Het stel kwam na 630 meter in een tijd van twee endertig seconden tot stilstand. Door het invoeren van deze stellen zul len de Spoorwegen een flinke tijdsbespa ring op de drukke en halterijke trajecten zoals dat door de Zaanstreek behalen. Het is te hopen dat ook de trajecten rond Haar lem (Alkmaar-Haarlem) de aandacht zul len krijgen. De oudere typen, die nog zeker vijf en twintig jaar moeten rijden, zullen worden gebruikt op de minder drukke lij nen. De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 Vraagt prijsopgaaf De tachtigjarige heer W. Hooyschuur is, toen hij gistermorgen een zebrapad in zijn woonplaats Zaandam overstak, aangere den door een bestelauto. De bejaarde man liep ernstige hoofdwonden op. In de loop van de middag is hij in het St. Janszieken huis overleden. Bij het plotseling oversteken is de vijf jarige Geraldine van Veldhuisen uit Alme lo door een passerende lesauto aangere den. Het meisje werd hierbij zo ernstig gewond, dat het in de afgelopen nacht is overleden. De twintigjarige J. den Hoed uit Am- merstol is vanmorgen om zeven uur in de gemeente Bergambacht bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De jongeman werd met zijn fiets ge raakt door een personenauto, die in een flauwe bocht van de provinciale weg recht doorreed en door de berm schoot. De auto sloeg over de kop en kwam op het rijwiel pad terecht. - V-Wv';ri- V:' Het partijbestuur van de C.P.N. heeft een discussiegrondslag samengesteld voor het 21ste partijcongres op 28, 29 en 30 maart in Amsterdam. Dit congres zal zo staat in de grond slag een nieuwe oriëntering voor de partij moeten uitwerken. Dat wil zeggen dat in de eerste plaats de partij zich in tensief toelegt op haar nationale taak en daarbij uitgaat van de concrete beoorde ling van de Nederlandse werkelijkheid en de mogelijkheden tot het verwezenlijken van politieke en sociale vooruitgang. Over de loonpolitiek zegt het C.P.N.-be- stuur: zeer forse loonsverhogingen, die tot een stijging van het levenspeil lei den, moeten worden afgedwongen, zo no dig door een nog veel bredere stakings beweging dan in de afgelopen herfst. Om prijsstijgingen het hoofd te kunnen bieden is naast het stellen van nieuwe looneisen nodig dat vakbonden, vrouwen en consumentenorganisaties een demo cratische prijs- en kwaliteitscontrole door voeren. Voor de bejaarden dient nog dit jaar de A.O.W.-uitkering opgetrokken te wor den tot het sociale minimum. „In de loonbeweging gaan, naar alge meen erkend wordt, de communisten voor aan", aldus het C.P.N.-bestuur, dat daar op laat volgen: „Niettemin duurt nog steeds een stagnatie voort van het aan tal abonnees op „De Waarheid": de col portage is teruggelopen, de ledenwinst is nog te gering, het organisatieleven is on bevredigend. Het vraagstuk van de ver sterking van de partij dient gesteld te worden tegen de achtergrond van het streven naar eenheid". Mr. J. F. Hartsuiker, officier van justi tie, hoofd van het parket te Amsterdam zal op 19 februari aan de rijksuniversiteit te Leiden promoveren tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Zijn proefschrift heeft als titel „De souteneur in het Nederland se recht". Souteneurschap is volgens ons wetboek van strafrecht een overtreding die kan worden gestraft met maximaal twaalf da gen hechtenis en drie jaar rijkswerkin richting. Mr. Hartsuiker meent dat de sou teneur in het wetboek van strafrecht een andere plaats moet krijgen. Zijn proef schrift bevat behalve een aantal conclu sies ook een nieuw wetsvoorstel waarin het souteneurschap als een zedenmis drijf wordt gekwalificeerd. inbraken in Tilburg. De Tilburgse politie heeft de afgelopen tien dagen vijf inwoners van deze gemeente gearresteerd. Zij hebben bekend betrokken te zijn ge weest bij 52 inbraken en vier diefstallen, die de jongste vier maanden in Tilburg zijn gepleegd. Bedryfsspionage. De rechtbank in Zwolle heeft uitspraak gedaan in de civiele procedure tussen een apparatenfabriek te Hattem en een voormalige werknemer, een ingenieur. De fabriek had een vordering ingediend omdat zij door bedrijfsspionage tijdens en na de dienstbetrekking van de ingenieur schade heeft geleden. De recht bank wees deze vordering tot een bedrag van 400.000 toe met rente van maart 1962 af. Huurdersblad. Het Landelijk Verbond van Huurdersverenigingen, waarbij 35 bon den met ongeveer 15.000 leden zijn aange sloten, zal een eigen orgaan gaan uitgeven. Huren, onderhoud van woningen, woning nood, krotopruiming, onderhuur en alle an dere aangelegenheden die voor huurders van belang zijn, zullen in dit blad door deskundigen worden behandeld. Tweeëneenhalf jaar. De rechtbank in Groningen heeft een 41-jarige accountant veroordeeld tot tweeëneenhalf jaar ge vangenisstraf wegens verduistering en valsheid in geschrifte en bovendien tot drie maanden gevangenisstraf wegens het doen van een valse belastingaangifte. Hem was ten laste gelegd dat hij zijn cliënten voor ruim vijftigduizend gulden had be nadeeld. Met geld van zijn baas. De officier van Justitie bij de rechtbank in Leeuwar den heeft een jaar en drie maanden ge vangenisstraf geëist tegen een 32-jarige boekhouder uit Heerenveen, die in juni van het vorige jaar met f 3800.- van zijn werkgever naar Duitsland was ge vlucht. Hij nam ook 1.000.- mee van de vóetbalvereniging Heerenveen, waar van hij penningmeester was. Na zijn aan houding in Garmisch Partenkirchen, ruim een maand later, bekende hij dat hij in een reeks van jaren totaal 40.000.- van zijn werkgevers had verduisterd. Man overboord. Gisteren is een man overboord gevallen van het 16.852 brt me tende, onder Liberiaanse vlag varende, motorschip „Oswego Reliance", dat zich ten noorden van Vlieland bevond. Sche pen die zich in de nabijheid bevonden is verzocht naar de drenkeling uit te kij ken. Over de identiteit van de man is nog niets bekend. De olifant en de muis hebben gisteren voor de president van de Amsterdamse rechtbank in kort geding tegenover el kaar gestaan. De olifant was in dit geval de machtige Seita uit Parijs, die het staatsmonopolie voor tabak en lucifers ex ploiteert en zich sinds kort bedreigd voelt door de Amsterdammer R. J. W. van der Linden Vooren, die handel drijft in luci- fermerken en andere voorwerpen waar mee de verzamelwoede kan worden ge voed. Hij heeft vignetten van onze lucifers na gemaakt, klaagde de Seita bij monde van mr. L. C. A. van Eyck uit Rotterdam. De namaak betrof lucifermerken met afbeel dingen van regionale Franse kostuums en voorstellingen van de fabels van La Fon taine. De Amsterdammer verklaarde dat hij een partij van de omstreden merken door een ruiltransactie uit Oost-Europa had ge kregen, maar dat hij de merken na het ontdekken van de vervalsing sinds vier maanden niet meer verkoopt. Door het kort geding was hij overvallen. „Ik heb zelfs tevoren geen brief gehad", klaagde de heer Van der Linden. De raads man van de Seita verklaarde dat de Franse staat frauduleuze handelingen met ingevoerde valse lucifermerken vreest, omdat een doosje lucifers in Frankrijk 11 cent kost en buitenlanders dus 'n lucratief handeltje kunnen opzetten. „Het doet er niet toe wat er in Nederland mee wordt 96-97. Aan tafel!.Aan tafel! zeiden de mannetjes, toen al het eten opgedra gen was. En daar zaten ze nu allemaal vrolijk bij elkaar, de kabouters en de manne tjes van het eiland. Eerst een dronk op onze vrienden en redders! zei Blib. Ze hieven de bekers met appelwijn om hoog en klonken met elkaar. En toen be gon de maaltijd. In een hoek hadden enke le mannetjes zich opgesteld; dat waren de muzikanten. Onder het eten maakten die gezellige en vrolijke muziek. ilTi POU6, 86N miininiiiiiiiwmnrt WI6 2IJW gedaan, maar het gevaar van export naar Frankrijk bestaat", aldus de Seita-raads man. Mr. Stheeman vond dat hij zich moest beperken tot „hier te lande".Hij doet op 13 februari uitspraak. In afwachting van door de AVROS (Al gemene Vereniging Radio Omroep Surina me) te nemen maatregelen in verband met de intrekking van de zendvergunning van deze omroepvereniging zal met in gang van vandaag de AVROS via radio- Paramaribo uitzenden. De AVROS zal in deze uitzendingen haar verplichtingen tegenover haar adverteer ders nakomen. Tijdens een openbare vergadering van de afdeling Hellevoetsluis van de Partij van de Arbeid op 28 februari in het dorps huis „De Kern" zal de Indonesische zaak gelastigde in Nederland, de heer Moham med Sharif, met mr. M. de Niet, lid van de Eerste Kamer voor de Partij van de Arbeid, een discussie houden over de verhouding tussen Indonesië en Neder land. Het is de eerste keer dat een Indo nesische functionaris zich bereid heeft verklaard een openbaar politiek debat over dit onderwerp te houden. De 48-jarige kraandrijver C. A. Kieboom uit Oosterhout heeft gisteren in Dordrecht kunnen voorkomen dat twee arbeiders on der zijn neerstortende kraan werden ver pletterd. Zelf verloor hij bij dit ongeluk het leven. Het ongeval geschiedde op het werkter rein van de uitbreiding van de centrale Merwedehaven. De mobiele hijskraan sloeg om bij het verplaatsen van een la ding hout. De heer Kieboom wist door het geven van lange hoornsignalen de twee arbeiders op het gevaar te attende ren. Hun werktafel werd door de neer stortende kraan versplinterd. De heer Kie boom, die zwaar gewond werd is op weg naar het ziekenhuis overleden. Op de postzegel veiling van J. K. Rietdijk n.v. te 's-Gravenhage is een serie Neder land 1852 eerste uitgave 5, 10 en 15 cent ongebruikt in blokken van vier stuks van de hand gegaan voor 16.000. (Honderd jaar geleden kostten deze twaalf zegels op het postkantoor samen 1,20). J. K. Riet dijk n.v. schat de totale opbrengst van de drie dagen durende veiling op f 250.000, BLOEMENDAAL - TELEFOON 5485» llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll -*f'-.vAis'l* fffi JTt- Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer in ons land wordt beheerst door een hoge- drukgebied dat bij de Ierse Zee ligt. De barometerstanden zijn daar tot bijna 1050 millibar gestegen. Om dit hogedrukgebied is een hoeveelheid zachtere lucht naar de Noordzee gestroomd en de voorste be grenzing het warmtefront zal vrij dagavond een groot deel van het land ge passeerd zijn. De neerslag bij de front passage is niet noemenswaard. Achter het front is de luchtstroming weer noordwes telijk. Daarbij komen in de zachtere lucht wolkenvelden voor. De komende nacht zal de temperatuur niet meer beneden het vriespunt dalen en overdag zullen maxi mumwaarden van omstreeks acht graden verwacht kunnen worden. Randstoringen, die om het hogedrukgebied heen naar Noord-Scandinavië trekken, zullen ook daar een stijging van temperatuur bewerk stelligen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland e-d Sï N S ra c SS a SS SS Den Helder zwaar bew. nnw 5 2 Ypenburg zwaar bew. nnw 5 2 Vlissingen zwaar bew. wnw 6 1 Eelde mist wnw 4 0 De Bilt hagelbui nw 5 -2 Twente motsneeuw windst. 3 -1 Eindhoven zwaar bew. wnw 5 -3 Z.-Limburg zwaar bew. windst. 4 -2 Helsinki zwaar bew. wnw -2 -13 Stockholm zwaar bew. w -3 -9 Kopenhagen onbewolkt wnw -1 -6 Aberdeen licht bew. w 5 - Londen onbewolkt windst. 3 -5 Amsterdam zwaar bew. windst. 5 -0 Brussel geheel bew. wnw 5 -1 Luxemburg sneeuwbui nnw -4 Parijs geheel bew. n 4 -2 Bordeaux onbewolkt nno 9 -3 Grenoble onbewolkt windst. 6 -4 Nice licht bew. nnw 13 2 Berlijn onbewolkt nw 0 -6 Frankfort half bew. windst. 3 -6 München onbewolkt wzw -1 -10 Zürich sneeuwbui nnw 2 -3 Genève onbewolkt nno 3 -1 Locarno onbewolkt z 8 -1 Wenen zwaar bew. nw 2 -5 Innsbruck zwaar bew. zzo 1 -6 Athene geheel bew. nno 14 5 Rome licht bew. windst. 14 -0 Ajaccio licht bew. windst. 15 -1 Madrid zwaar bew. nno 13 4 Mallorca half bew. no 14 4 Lissabon onbewolkt ono 14 0 Zaterdag 8 februari Zon op 8.10 uur onder 17.39 uur. Maan op 4.31 uur, onder 12.50 uur. Maanstanden 13 februari 14.01 uur nieuwe maan 20 februari 14.24 uur eerste kwartier 27 februari 13.39 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 7 februari Hoog water 10.42 uur en 23.22 uur. Laag water 5.50 uur en 18.31 uur. Zaterdag 8 februari Hoog water 11.58 uur en uur. Laag water 7.08 uur en 19.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden-

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2