Tekeningen van Hans Mulder „Riverboat-cruise" voor Britse en Nederlandse jazzminnaars Met alabastine zit schroef -UITGAAN IN HAARLEM DE PROGRAMMA'S In 't Goede Uur veilige beschermende norac Zomeracademie voor organisten Grote belangstelling voor de Haagse School Romeinse mummie bij Rome gevonden of spijker „muurvast". VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 9 :ss Poppe Damave Het Nationale Ballet terug uit Warschau Ook clave cimbel cursus IN DE PERIODE van 13 tot en met 31 juli 1964 zal voor de tiende maal de Zomeracademie voor Organisten te Haarlem plaats hebben, in dit lustrum- jaar voor het eerst aangevuld met een clavecimbelcursus. Evenals in vooraf gaande jaren zijn ook nu enige promi nenten op orgélgebied als docent(e) aan de Academie verbonden. HAAGS INITIATIEF Joseph Kessel lid van de Académie Fran<?aise ETHER-TIPS M m-m nabeschouwingen „Kind vermist' MUZIEK JAZZ TONEEL AMATEURTONEEL CABARET VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN Damshuizer De radio geeft zaterdag T el evisie programma DEZE MAAND exposeert Hans Mul der weer „In 't Goede Uur". Onwille keurig zal men de laatste dagen wel weer eens even hebben gedacht aan die tach tigjarige oorlog, zoals mijn generatie er kennis van nam door verouderde boeken en illustraties daarin. Die illustraties waren vaak reprodukties naar oude pren ten, waarop mij altijd zo opvielen die secties of compagnieën lanciers, wier rechtstandig gedragen wapens zo'n keu rig rechthoekig blok vormden, dat zich wiskunstig schoon ontvomvde bij het treffen met de vijand. De heerlijke spot ter, die Hans Mulder kan zijn. laat zijn legers anders op elkaar intrekken, maar op bepaalde wijze is er weer sprake van een bepaalde vormgeving in de vecht partij: nu de vormgeving van Mulder, die verdraaid goed weet wat hij doet met zijn grafische middelen. DAT REALISEERDE IK me ook bij werk, waarop de vele figuurtjes in een soort bibberlijntje zijn getekend; een op zettelijkheid, die plastiek aan die figuur tjes geeft, plastiek en ook sfeer. Mulder moet aan zijn tekentafel zitten, zoals Klee dat heeft gedaan. Maar dat dan toch met wat meer gevoel voor luchtigheid. Zou hij er bij zitten te grinniken, vraagt men zich af. Ik dacht het wel: bij zijn proces sies, begrafenissen en andere optochten. Maar niet altijd. Want Mulder is ook te genover de natuur gaan zitten. Argeloos, maar wel precies tekenend, zat hij op het strand. Iets minder argeloos en meer uit op een verzorgde vorm zat hij in andere landschappen, waaronder dat aan het Duinvlietspad, waar hij het sterkst sfeer bereikte. Duidelijk wordt het hem wat moeilijker wanneer hij een meer pictura le dan grafische voordracht zoekt, gelijk dat het geval was in de buurt van Beet- sterzwaag. In de zo te noemen gewassen tekeningen van café's en ook enkele land schappen beheerst hij zijn verbeelden weer voldoende door gebruik van toonwa arden, die ondergeschikt blijven aan een helder gestelde compositie van de gegevens. Bob Buys „De jarige" (1962) van Hans Mulder. Norac neutrali- seert veilig het over- tollige maagzuur. Norac legt een be- schermend laagje op Uw gevoelige maagwand. De apotheker of drogist heeft Uw doosje Norac j od z'n toonbank staan. f en produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij Het Nederlands Kunstverbond heeft van de Haarlemse schilder Poppe Damave twee tekeningen (Gravelines en Plymouth) en twee etsen (Normandië en „De maal tijd") aangekocht. Na een treinreis van tweeëntwintig uur zijn drieënzestig leden van Het Nationa le Ballet vermoeid in Amsterdam terugge keerd van hun korte tournee naar de Pool se hoofdstad Warschau, waar vijf voorstel lingen werden gegeven. De leidster van Het Nationale Ballet, mevrouw Sonia Gaskell, heeft in Warschau aanbiedingen gekregen voor enkele tour nees door landen achter het IJzeren Gor dijn. Daarover is evenwel nog geen be slissing genomen. ONVOORZIENE omstandigheden voor behouden zullen de volgende cursussen worden gegeven. Orgelintepretatie: Marie-Claire Alain (Parijs) Franse orgellitteratuur; Anton Heiller (Wenen) Bach-cursus; Siegfried Reda (Essen) moderne orgellitteratuur; Luigi F. Tagliavini (Bologna) oude Italiaan- ze en Spaanse orgelcomposities. Orgelimprovisatie: Cor Kee (Zaandam). Clavecimbel: Gustav Leonhardt (Amster dam) 17de- en 18de-eeuwse litteratuur. (Deze cursus heeft alleen bij voldoende deelneming plaats en is uitsluitend be doeld als aanvullende cursus, derhalve voor diegenen die reeds actief aan één der overige cursussen deelnemen). Het is mogelijk voor meer dan één cur sus (bij voorkeur echter niet meer dan twee) in te schrijven. NIET te combineren zijn evenwel de cursussen van Marie-Claire Alain met die van Anton Heiller. van Siegfried Reda met die van Luigi F. Taglia vini, en van Cor Kee met die van Gustav Leonhardt. Teneinde zo goed mogelijke resultaten te verkrijgen zal dit jaar voor het eerst voor alle cursussen een maximaal aantal deel nemers worden vastgesteld; inschrijving geschiedt in volgorde van aanmelding, waarbij aan werkende cursisten voorrang wordt verleend boven hospitanten. Door de Nederlandse regering worden op bescheiden schaal uitsluitend aan Nederlandse organisten studiebeurzen verstrekt. De lessen worden voornamelijk gegeven op de orgels in de Grote of St. Bavo Kerk en het gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. Voor studiedoeleinden worden door verscheidene kerkgenootschappen in Haarlem en omgeving belangeloos hun or gels ter beschikking gesteld. MET EEN BRITS reisbureau en de Maatschappij Zeeland wil Haagse Jazz Club secretaris Wouter van Gooi een wel zeer ambitieus plan realiseren: een jazz-boottocht Londen-Hoek van Holland-Den Haag voor jeugdige Engelse jazzfans, zoals door dit reisbureau nu al enkele jaren met groot succes 's zomers wordt georganiseerd tussen Londen en de Britse kustplaats Margate. Ruim duizend jongens en meisjes kunnen aan dek dansen op en luisteren naar de muziek van tien jazzorkesten. ALS DEZE jazz-boottochten op de Theems zo'n succes zijn, waarom dan geen weekend-trips georganiseerd naar Ne derland? Van Gooi wil er een groot jazz- feest aan verbinden in Den Haag, dat zo wel voor de Britse deelnemers als voor Ne derlandse jazzfans toegankelijk zal zijn en Nederlandse jazzorkesten en Britse bands die ook de boottochten plegen op te luisteren zullen spelen. Bij de Britse or kesten zijn onder meer die van mr. Acker Bilk, Kenny Ball, Monty Sunshine en Ken Kollyer. WOUTER VAN GOOL heeft veertien da gen en avonden de ronde gemaakt in het turbulente jazzleven van de Britse hoofd stad. Voor in ieder geval twee Haagse semi-professionele orkesten heeft hij de Londense jazzclubs weten warm te maken: de „Stork Town Dixie Kids" en de „Down Town Jazz Band", en ook voor de zan geressen Milly Schott en Leddy Wessel. Verder toonde de B.B.C. belangstelling voor een van de in de Verenigde Staten wonende Nederlandse muzikale parodist Jos Windt voor het tweede BBC-televisie- net, dat in april in gebruik genomen wordt. Het organiseren van tournees door ons land voor de Britse jazzorkesten is geen sinecure omdat de Nederlandse jazzclubs een onvoldoende aantal leden hebben en de belangstelling onder 't Nederlandse pu bliek voor de jazz over het algemeen te gering is om een dergelijke onderneming rendabel te maken. Wouter van Gooi zal trachten de Nederlandse jazzclubs er toe te bewegen gezamenlijk de Nederlands- Britse jazzuitwisseling mogelijk te maken. ZONDER UITWISSELING is een optre den van een Nederlands orkest in Enge land namelijk onmogelijk, aangezien de Britse Musicians Union in dit opzicht on verbiddelijk is. Wat dit betreft boffen de Nederlandse jazzfans met de soepele hou ding van de Nederlandse autoriteiten, die bijvoorbeeld Amerikaanse sterorkesten hier toelaten zonder te eisen dat er een Nederlands orkest voor naar Amerika DE DUTCH SWING College Band gaat over ruim een week ook op tournee naar Engeland. Zes weken lang speelt dit or kest in vele grote steden als Liverpool, Manchester, Sheffield en uiteraard in Lon den. Het Britse uitwisselingsorkest dat ge durende die tijd naar Nederland komt is de band van „Fat John", die te beluis teren zal zijn in „De Wiek" aan de West blaak in Rotterdam, in de voormalige Mil- lerclub van Ab de Molenaar. De 65-jarige ranse schrijver en jour nalist Joseph Kessel heeft donderdag zijn zetel ingenomen onder de „onsterfelijken van de Académie Francaise. Zijn voorgan ger was de hertog De la Force. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) Zaterdag Televisie: om 21.00 uur komen enkele zangers en zangeressen van de Engels man George Mitchell, weer wel-gevooisd op u af in „Midavondserenade". In Enge land zijn de Mitchell-singers langzamer hand een monument geworden. De B.B.C. wijdt wekelijkse programma's aan hun liedjes en bovendien kan men er in tien steden avond aan avond een Mitchell- show op het podium bewonderen. Radio: een laat luister-juweeltje schenkt de VARA u vanavond om 23.40 uur in de vorm van een kwartiertje Count Basie- muziek, waarvoor het waard is op te blij ven. Zondag Televisie: in de middag (te ongeveer 15.30 uur) laat de N.T.S. enkele finales zien van de open Nederlandse kampioen schappen badminton, te houden in de Duinwyck-hal te Haarlem. Vader en zoon Preston zijn om 21.45 uur present als „De verdedigers" van een oud dametje, dat verdacht wordt van een weinig dames achtig vergrijp: het plaatsen van een bom in een bankgebouw. Radio: uit Haarlem komt om 20.50 uur een café-chantant-programma van Frans en Fiet Koster, die al drie jaar lang in de bloemenstad de bloemetjes buiten zet ten en daarmee veel applaus oogsten. (Hilversum II). Via de KRO kunt u om 22.00 uur ge tuige zijn van „Wissewassen", een wirwar van „haken en ogen, vijven en zessen, korte tonen en lange tenen. Veiling Mak van Waay Op de voortgezette schilderij en veiling bij de firma Mak van Waay zijn evenals eergisteren weer hoge prijzen gemaakt. De vaste tendens zette zich tot de laatste minuut voort. Het kooplustige publiek be stond voor het merendeel uit Engelsen, Duitsers en Nederlanders. Ook de laatsten kochten veel zodat een groot deel van de geveilde kunstwerken in ons land blijf! Opmerkelijk werd genoemd dat de be langstelling voor werken uit de Haagse School groeiende is. De prijzen voor doe ken van enige kwaliteit in dit genre lagen bijzonder hoog. Een doek van Willem Maris „Koeienmelksters" bracht 4200 op. Een paneel (30x42'/2) van Anton Mauve uit diens jonge jaren „Koeien in een Weide" haalde de 2550. Voor een paneel van H. W. Mesdag „Uitzeilende Bomschuiten'' werd 3700 betaald. Vier vroege Mon driaans brachten resp. 5000, 4200, 6000 en 4300 op, hetgeen door deskundigen als „zeer veel" werd aangemerkt. Een aan Jacob van Ruysdael toegeschreven werk bracht 25.000 op, een Van Schelfhout 5100, een werk van Stroebei 4100, een schilderij van De Vletter eveneens 4100, een stilleven van Elias Vonck 5000 en een Weissenbruch 5400. alabastine HOLLAND N.V. LEI DS E GRACHT 6 AMSTERDAM De leider van het Nederlandse t.v.-team in Innsbruck, Siebe van der Zee, leidde gisteravond onze aandacht af voor een kür van een minder belangrijke kunstrij der door te reageren op Saartje Burger hart, die in een rubriek in „De Volks krant" een aanval op hem gedaan heeft. Genoemde chef d'équipe vertelde, dat zijn ploeg tal van brieven had mogen ontvan gen, die zowel voor de Oostenrijkse tele visie als voor hem en zijn medeverslag gevers complimenteus waren. Ook wij zijn erkentelijk voor de eminente wijze, waarop de Oostenrijkse televisie ons laat meegenieten van de Olympische Winter spelen en voor het gemiddeld goede werk, dat onze t.v.-verslaggevers daar verrichten. Met een vaak geestig, deskun dig commentaar verhoogde b.v. Frans Henrichs woensdagavond het kijkgenot bij de ijshockeywedstrijd ZwedenDuits land; gistermiddag toonde Arie Kleywegt zijn verslaggeverskwaliteiten opnieuw bij de 1500 meter heren en de verrassende prestatie van Verkerk, die het zilver won. Maar dit alles, neemt niet weg, dat laatstgenoemde temeer daar hij directeur van de AVRO is, nooit zo'n kinderachtige tegenaanval op Saartje had mogen doen. Met zijn oorspronkelijk televisiespel Kind vermist", dat gisteravond in de huiskamer kwam, liet onze landgenoot Hans Keuls zich wederom kennen als een talentvol auteur, die zelfs in staat is van een betrekkelijk alledaagse gebeurtenis een sterk dramatisch stuk te maken, waarin de spanning ten top stijgt. Die gewone gebeurtenis een kind, dat gees telijk en lichamelijk mishandeld, vlucht voor zijn falende ouders kreeg het ka rakter van een belangwekkend drama, doordat de schrijver erin slaagde zon der het slachtoffer op het scherm te bren gen knap het wat liefdeloze en nog al tijd moderne milieu te tekenen, waaruit ontredderde kinderen vaak de wijk plegen te nemen. Logisch voortvloeiend uit de aanvankelijk irritante, later onheilspellen de, zenuwslopende afwezigheid van de 10 jarige Pim Smits, waren de verwijten, de ruzies, de steeds critischer wordende zelf beschouwingen, de schuldbekentenis en de verzoening van de ouders. Aanvaardbaar werd ook de driehoeksverhouding, die dreigde te ontstaan met de alles begrij pende huisvriend Leo Rengers, die met zijn genegenheid voor het jongetje het hart van diens moeder bewerkte. De kwaliteit van het stuk, dat ook in Engeland zo'n succes werd, trof ons vreemd genoeg nog meer, doordat het op enige uitzonderingen na bepaald niet sterk gespeeld werd. Het leek wel, of de Britse regisseur David Boisseau er niet in geslaagd was zijn spelopvatting, zijn bedoelingen, duidelijk over te bren gen op sommige Nederlandse spelers. Die uitzonderingen dan waren zeker Henny Orri, die bijzonder goed de zwakke, aan haar manager en echtgenoot onderge- ROME (AP) Het lichaam van een jong meisje, dat ongeveer 1800 jaar ge leden is overleden en dat in de omge ving van Rome is gevonden, is zo goed bewaard gebleven dat deskundigen heb ben verklaard dat het, mits het op de juiste manier wordt behandeld, nog wel 1.000 jaar goed kan blijven. Arbeiders die graafwerkzaamheden verrichtten, vonden het bij de Via Cassia, een oude weg op dertien kilometer van het centrum van Rome. Het lag in een gebeeldhouwde rose-marmeren sarcofaag. Vrijdag 7 februari, Concertgebouw, 20.15 u. Concert in de serie V door het Noord hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solisten: The Diamond Five. Programma; Milhaud: La Création du monde; Ketting: Concertino voor Jazz-quintet en orkest; Gershwin-Ben nett: Porgy and Bess, symphonic picture; Bernstein- Selectie uit diens ..West Side Story". Maandag 10 februari, Concertgebouw, 19.30 u.: Haarlems Interscholair Comité Jeugdtoernooi, afd. Klassieke muziek. Dinsdag 11 februari, Minervatheater, 20.15 u.: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solisten: Jan- ny van Wering, clavecimbel; Maurits van den Berg, viool. Programma: Hel- lendaal: concerto grosso Op. 3 no. 1 in g kl. t.; Haydn: Concert in f gr. t. voor clavecimbel, viool en orkest; Jolivet Lully: Les amants magnifiques; Bach: Concert voor clavecimbel en orkest in d kl. t.; Mozart: vioolconcert in a gr. t. KV. 219. (Heemsteedse Kunstkring). Donderdag 13 februari, Concertgebouw, 13.30 en 14.45 u.: Concerten voor de la gere schooljeugd door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Marinus Adam. (Kunstcomrnissie voor het lager onderwijs). Vrijdag 14 februari, Adventskerk Aerden- hout, 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk, m.m.v. Haakon Stotijn, 1ste solo hoboïst van het Concertgebouworkest. Programma: Antonio Vivaldi, Joh. Seb. Bach, Carl Ph. Em. Bach, Johann Ludw. Krebs, Jean Langlais. Hugo Godron, Al bert de Klerk. Vrijdag 14 februari, Minervatheater, 20.15 u.: Piano-recital door Henk van Eeuwijk. Programma: J. Albeniz, Claude Debussy, Albert Roussel, Francis Poulenc, Willem Pijper. (Heemsteedse Kunstkring). Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21 tot 22 u. Tot en met 9 februari: Mo zart. Tot en met 16 februari: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-23.30 u. klassiek grammofoonplatenconcert. Vrijdag: Vi valdi; zaterdag: Bach; zondag: moderne componisten; maandag: oude componis ten; dinsdag: Mozart; woensdag: opera platen; donderdag: Schubert. Zondag 9 februari, Sociëteit „Ekestos", Stationsplein 2, 20 u.: „The Jokers" be staande uit Rein v. d. Broek, trompet; Rob Kruisman, sax. Huib van Kampen, elektrische gitaar; Hans Alta, bas; Tim Griek, drums. Vrijdag 7 tot en met dinsdag 11 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De klaploper" van Toer- genjev. Regie: Peter Sjarov. M.m.v.: Jan Retèl, Sigrid Koetse Max Croiset, Alex van Royen, Magda Janssens, Lex Goud smit, e.a. Maandag 10 februari, Minervatheater, 20.15 u.: Toneelgroep Studio met „Pas op, dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Peter Oosthoek. M.m.v. Nell Koppen, Jack Hom, Marlies van Alcmaer e.v.a. (Heemsteedse Kunst kring). Zaterdag 8 februari, Parochiehuis St. Jan, Teylerplein 2, 20 u.: Buurtvereniging Florestraat en omgeving" met „Altijd zonneschijn" van Michael Brett. Woensdag 12 en donderdag 13 februari, Stadsschouwburg, 20 u.: De Kennemer Scholengemeenschap met „Het getrouw de schoolmeisje". Regie: Frans Hesmerg. Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond cabaret van 21-23.15 u.: ,,'t Is zonde". Iedere maandag besloten voorstelling. Medewerkenden: Frans en Fiet Koster, Carry Tessen, Cees van Oven en Enrico Neckheim (piano). Ge opend van 20 u. af. Dinsdag 11 februari, Frans Hals Museum, 20 u.: Levende schrijvers: mr. F. Borde- wijk Woensdag 12 februari, Frans Hals Museum, 20 u.: Tweede voordracht over Italiaan se schilderkunst door mevrouw dr. M. Révèsz- Alexander. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Museum „Het Huis van Looy", Kleine Houtweg 103, ingang Kamperlaan: Ten toonstelling „Verkenningen met de tekenstift", facsimiles, Hollandse teke- ungen 17e eeuw uit de collectie S. H. de Roos. Tot 16 februari. Geopend dagelijks van 10-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 1417 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe KerkspleinTentoon stelling van tekeningen van Hans Mulder. Tot en met 29 februari. Dagelijks geopend van 10-18 en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Expositie „5 tot 500 (gulden)": schil derijen, tekeningen, aquarellen en gra vures, dagelijks van 1023.30 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw Fossielen, hist, natuurkundige instru menten, mineralen, 31-toons Fokker orgel. Geopend (behalve maandag) van 11-15 uur, de eerste zondag van de maand van 13-15 uur Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van hedendaagse Engelse typografie en boe ken. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot 8 maart. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79 Tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur, zon- en feestdagen van 14 17 uur. „Kunstzaal Barteljoris", Barteljorisstraat straat 32, tekeningen en etsen van Jos Jansen en Joop van Meel. Van 9 tot en met 29 februari. Geopend op maandag van 13-18 en dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land' heer. Geopend op zaterdag van 14 17 uur of na afspraak, tel. 43644. Wandelgangen Stadsschouwburg: februari, werken van de portretschilder Simon de Heer. R.-K. Kathedrale Basiliek: Voor bezichti ging melden bij de portier. Grote of St Bavokerk, Oude Groenmarkt 23, te bezichtigen op werkdagen van 9-17 uur. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de portier. Zaterdag gesloten. Vrijdag 7 februari, restaurant Brinkmann 20 u.: Kon. Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging: dia-avond door de heer J. Bakker over „O, die moeilijke plan tennamen". Vrijdag 7 februari, „Anno Sancto", Ach terweg, Heemstede. 20 u.: Heemsteedse Reddingsbrigade: Contactavond. Zaterdag 8 februari, Kantine Kleverlaan, 20 u.: Jongerensociëteit „Haarlem1 „Problemen der moderne kunst" door de heer Schutte. Maandag 10 februari, Chr. Militair Tehuis, Jansstraat, 19.30 u.: Koninklijk Zeemans' colege „De Groninger Eendracht": kapi tein J. D. J. Postma over de Groninger Kustvaart. Maandag 10 februari, restaurant Brink mann, 20 u.: Vereniging „Haerlem": „De geschiedenis van het kasteel Deven in Lisse na 1628" door A. M. Hulkenburg. Dinsdag 11 februari, Krelagehuis, Leidse- vaart, 20 u.: Kon. Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde Het Italianase natuurreservaat „Gran Paradiso" door de heer J. Bakker. Woensdag 12 februari, Lourens Coster- lyceum, Raaks, 20 u.: Oudervereniging L.C.-lyceum: „Het psychologisch onder zoek en de grafologie" door drs. M. van Loggem. Vrijdag 14 februari, hotel Llon d'Or, Kruis weg, 20 u.: V.V.D. „Wethouders-Weder- waardigheden" door ir. W. van der Laan. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 u.: Zon en feestdagen dansen van 20-23 u. o.l.v. R. v. d. Berg: Orkest: The Sunbeams, Haarlemse Kegelbond, Tempeliersstraat Elke middag, behalve zon- en feestdagen vrij kegelen van 14-18 uur op de „ge automatiseerde banen". schikte Martha Smits neerzette; en Johan Schmitz, die, als Paul Smits gedwongen tot stilstand gebracht, zeer overtuigend de verandering in de geestesgesteldheid van de kortzichtige vader, diens geestelijke zuivering, uitbeeldde. Nu en dan wat onze ker, gaf de jonge actrice Annabet Tausk gestalte aan de moeilijke rol van het doch tertje Janny. Lo van Hensbergen tenslot te scheen zelf niet geheel te geloven in de rol van de vaderlijke, minzame huisart» dokter Maas. Maar nogmaals.Hans Keuls overtuig de ons in elk geval zijn grote kwaliteiten; wij zien graag naar zijn volgende, grote t.v.-spel uit. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevarieerd programma. 12.00 Ange lus. 12.04 Country- and Western Express (gr.). 12.25 Platennieuws. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Mu sicerende dilettanten. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Olympische Winter spelen 1964 te Innsbruck. 13.30 Zigeuner- muziek. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd 15.00 Promenade Orkest, radiokoor en solisten: Franse- en Russische Opera fragmenten. 15.40 Saxofoon kwartet. 16.00 Grensland: uitzending voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met commentaar. 16.40 Licht instrumentaal Septet. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte grammofoon muziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Rou lette: muzikaal spelletje. 18.00 Kunstkro niek. 18.30 Lichte orkestmuziek. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws 19.10 Ak- tualiteiten. 19.22 Motorpraat. 19.30 Radio kamerorkest en solist: klassieke muziek (stereofonische uitzending). 20.30 Carna- valesk-Rieleksen amusementsprogram ma. 21.30 Buurmans' krant infor matie uit het buitenland. 21.50 Bric Brac, cabaretprogramma. 22.15 Olympi sche Winterspelen te Innsbruck. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruis punt: discussie over de verschijnings vorm van de kerk in de wereld van van daag. 23.10 Bespreking van nieuwe klas sieke grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.): lichte muziek. 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 8.40 Muzikale ochtendpost (verv.). 9.00 Loon naar wer ken: uitzending in samenwerking met het N.V.V. 9.10 Voor-r(ot)onde, gevarieerd programma. VPRO: 9.40 Bijbelse minia turen. 9.55 Als het kind maar een naam heeft, lezing(l). VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Rotonde, gevarieerd land- en tuinbouw. 12.33 Tussen start en finish: sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte grammofoonmu ziek voor teenagers. 14.10 Voor de twinti gers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.15 Ra dio Jazzclub. 15.45 De betekenis van het vegetarisme voor mens en samenleving, lezing 16.00 Radiophilharmonisch orkest en solist: klassieke en moderne muziek. In de pauze: plm. 16.45-17.05 Boekenwijs heid. 18.00 Nieuws en commentaar op het nieuws. 18.20 Licht instrumentaal sextet. 18.30 Muziekkiosk: nieuwsflitsen uit de we reld van de lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Radioraad: beantwoording van telefonische vragen van luisteraars. 20.00 Nieuws. 20.05 VARA's Bekercompe titie: quizprogramma. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 't Chansonnetje in huis. Langs vergeten wegen Onrust in Uit geest, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Ba lans hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren. 22.50 Babysitten. 23.20 Licht in strumentaal trio met zangsoliste. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Gevarieerd programma. 12.55 Pro grammaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Lich te muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de jeugd. 14.20 Filmkroniek. 15.00 Nieuws. 15.03 Hoorspel. 16.50 Grammofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Gregoriaanse gezan gen. 17.25 Koorzang. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Kerkorgelmu- ziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Quizprogramma. 21.00 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00-23.05 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.30 Geva rieerde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 19.30 Olympische winterspelen Innsbruck 1964 Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. 19.45 Filmoverzicht van de Olympische winterspelen 1964 in Innsbruck 20 00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 „En passant". 21.15 „Bruidspaar in de dop". 21.30 Reactie on reacties 21.35 Trio Trini Lopez. 22.10 Inspecteur Leclerc De jacht, film. NTS: 22.35 Journaal. 22.40 Olympische winterspelen Innsbruck 1964 Filmoverzicht van gehouden wedstrijden. 23.10-23.55 IJshockey CanadaTsjechoslo- vakije in het Ijsstadion te Innsbruck. VOOR ZATERDAG NTS: 11.55 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: Skiën, slalom heren te Lizum. KRO: 15.00 De avonturen van Chris- tobal, Franse TV-film. 15.30 Rechtstreek se reportage van de aankomst, intocht en installatie van Prins Wannes I te Ber gen op Zoom. 16.15 Huis, Thuis, Wonen: hobbykroniek. 17.00 Flip, de tovenaarsleer ling, TV-v°rhaal. Deel 23. 17.45-19.00 ijs hockey: CanadaRusland. NTS: 19.30 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en ge beurtenissen van de dag. 19.45 Filmver slag van de Olympische winterspelen 1964 te Innsbruck. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt, actuele beeldkroniek. 21.00 Midavondserenade, showprogramma. 21.45 Stadhuis op stelten (slot), TV-spel 22.10 Gehuwd en ongehuwd, discussie. 22.40 NTS: Journaal. 22.45-23.30 Olympische win terspelen Innsbruck 1964: IJshockey Ca nada-USSR en Cérémonie protocolaire in het Ijsstadion te Innsbruck.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9